Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Saja ahvi teooria ja teooriad võrgustike kohta.
#76
Tsitaat:Algselt postitas Flash
Jälle väidad, et selekteerid infot. Kunagi väitsid ju, et parad uurivad selektiivselt ja skeptikud peavad uurima mõlema osapoole väiteid, et selgusele jõuda...

Ei, sina väidad seda. Mitte keegi ei jõua läbi tuhnida kõiki talle ettejäävaid linke ja filme. Ja mitte kelleltki ei saa nõuda teda mittehuvtavate teemade uurimist.

Parade selektiivse uurimise all pidasin silmas seda, et nad uurivad ühte konkreetset teemat selektiivselt, võttes arvesse vaid nende eelistusi pooldavaid andmeid, heites ülejäänud kõrvale. Sellel pole midagi ühist sellega, kui ma oma huvi-eelistuste põhjal valin, mis teemasid ma uurin (eeldusel, et neid teemasid uurides uurin ma kõiki arvestatavaid argumente).
Vasta
#77
Nojah, aga kui sa juba kord selle teema vastu huvi tundsid ja muudkui nõudsid nr.2 näite kohta linke (kahjuks ei suutnud leida!), siis miks sa nüüd selle näite kohta, et inimhulk ei erine lambakarjast, üldse huvi ei tunne?
Järelikult ju selekteerid infot?
See pole mõeldud kiusuks, vaid huvi pärast tahaks selle näite kohta ka sinu arvamust kuulda!




[Muudetud: 27-8-2009 Müstik]
Vasta
#78
Müstik, Minu huvi selle teema vastu piirdus alul saja ahvi looga ja hetk hiljem sinu Austraalia-looga. Selle teema alused ja muu, mis siit hiljem on koorunud, pole tõesti minu huvisfääris. Kõik, mida ma soovisin, oli vaid austraaliakatse andmed. Mis ma parata saan, et teema erinevates liinides edasi arenes.

--------
Edit: Offtopic maha.

[Muudetud: 5-9-2009 Tom]
Vasta
#79

Tsitaat:Algselt postitas Müstik
Mõtlesin juba, et sellest Schrödingeri kassi paradoksist on kõik kuulnud ja mina olen ainus, kelle jaoks see uus on! Minu jaoks on see ka jahmatav asi! Kui inimene ei ole suuteline kasutama kogu oma ajupotensiaali, siis äkki on ikkagi nende magnetvõrgustikega tegu. Äkki on mingid blokeeringud meile peale pandud? Sorry, et ma kogu aeg oma hiljuti leitud teooriast kinni hoian!
Schrödingeri kass on ülilihtsustatud mõtteharjutus, et tõmmata mingisugustki enam-vähem mõistetavat paralleeli kvantmaailma ja tavamaailma vahele...
Tegelikult ju pole kass elus ja surnud samal ajal, see on kõigest sõnade mäng, millest ei tasu väga kinni võtta kirjeldamaks või mõistmaks kvantmaailma...

Inimese ajus ei ole kasutamata piirkondi...muidugi on aktiivsuse erinevusi näiteks selle vahel kas sa vaatad lihtsalt tundide viisi lakke, või sa teed sudokut...
Vasta
#80
Tjah, see kassiteema on tõesti...kas isegi mõtteharjutus aga pigem tavainimesele arusaadavatesse suurustesse ja vormidesse pandud näide. Teaduskaugete inimeste peamine viga seisneb selles, et taolisi kujundlikke näiteid võetakse jõle sõna-sõnaliselt. Osalt on muidugi ka teadlastel siin oma osa süüst, et nad selliseid näiteid esitades ei täpsusta, et tegu on vaid kujundliku väljendusega, mis antud vormis ei oma reaalsusega mingit pistmist.
Vasta
#81
Kass kassiks, aga hea näide on see ikkagi!Smile)
Eriti reaalteaduste inimesele!
See näitab ju selgelt ära, et kõik on suhteline ja eksisteeri mingit objektiivset tõde!
Inimese ajus ei ole kasutamata piirkondi?
Hm!? Just eespool InDemand ju ütles, et:
21. sajandi ja kogu tehnika arengu juures ei ole isegi inimene suuteline kasutama kogu oma ajupotentsiaali.
Mnjah, mulle hakkab üha enam tunduma, et see eespool toodud näide:
------------------------------------------------------------------------------ Leedsi ülikooli teadlased avastasid, et inimene on tegelikult karielajas nagu lammas või parvelind.
Nad nimelt kogusid ühte saali paarsada inimest ja palusid, et nad üksteisega ei suhtleks. Liikuda võisid nad kuhu iganes, juhuslikult, ainult et nad pidid hoidma vähemalt käteulatuse võrra distantsi.
Teadlased aga informeerisid teiste katsealuste teadmata väikest hulka katsealuseid, kuhu liikuda. Ja nii selguski, et 200 inimese puhul piisab vaid kümnest suunateadlikust inimesest, et teised alateadlikult nende eesmärgikindlatega samas suunas liikuma hakkaksid. Seega, vaid 5% rahvahulgast määrab, kuhu ülejäänud 95% suunduvad.
...........................................................................................................................................
kehtib ka meie foorumi puhul. Tuleb üks inimene ja teatab, et teema on jama, tema järel veel mõned, kes jagavad esimese ütleja arvamust ja lõpuks on nii, et kõik teised liiguvad alateadlikult nende eesmärgikindlatega samas suunas. On ju nii?

Aga võib-olla on ka nii et ikkagi on ajublokeeringud (või teaduskeeles aju kasutamata piirkondi), sest siiani ei ole veel minu arvates üldse teema sisust aru saadud.



[Muudetud: 28-8-2009 Müstik]
Vasta
#82
Kõik ei ole suhteline. Pane ikka tähele, et need asjad kehtivad vääääga piiratud füüsikalise ala kohta ning ei toimi makromaailmas.
Vasta
#83
Tahtsingi tegelikult öelda, et seoses selle mõttelise kassi eksperimendiga võib arvata nii ja naa.
Tänud tähelepanu juhtimast!
Vasta
#84
Tsitaat:Algselt postitas MorganLaFey
Kõik ei ole suhteline. Pane ikka tähele, et need asjad kehtivad vääääga piiratud füüsikalise ala kohta ning ei toimi makromaailmas.

Läbi milliste mehhanismide on makro- ja mikromaailm eraldatud?

Mis ajupotentsiaali puutud, siis inimene kasutab tervet aju ja 'mõttetut' osa ei ole, lihtsalt korraga on töös 10%.
Vasta
#85
Tsitaat:Algselt postitas Flash
Läbi milliste mehhanismide on makro- ja mikromaailm eraldatud?

Ma usun, et sellel aadressil kirjutades saad palju parema ja põhjalikuma vastuse kui mina eales anda suudaks (NB! adressaat vastab füüsika-alastele küsimustele üldjuhul üsna meelsasti): jaak.kikas@ut.ee
------

Tsitaat:Algselt postitas Jako
Sulle võib jääda su arvamus aga mina arvan seda, et parahuvilised tuhivad igalt pool! Kus vähegi infot saada siis seda nad uurivad ja loovad endale isikliku mõttemaailma ja uskumused. Skeptikud aga seevastu on võtnud endale kindlaks, et teatud asju ei saa olla - ei uuri enam rohkem ja karjuvad igas teemas "SEE ON JAMA - Viu-viu-viu - sireeen!"

Justament: sullegi võib jääda sinu arvamus.

[Muudetud: 28-8-09 Thorondor]
Vasta
#86
Saan kogu aeg aru, et mõttetut aju osa ei ole. Küsimus oli ikkagi selles, et miks inimene ei ole suuteline kogu aju potentsiaali kasutama?
No nüüd vähemalt Jako vastas sellele, et kui 100% töös oleks, siis inimene kuumeneks üles!
Mis viib taas küsimuse juurde, et miks inimene kuumeneb üle?
Miks on inimene nii "ehitatud", et ta ei saa aju 100% kasutada?
Vasta
#87
Aju 10% müüt
Vasta
#88
Tsitaat:Algselt postitas MorganLaFey
Ma usun, et sellel aadressil kirjutades saad palju parema ja põhjalikuma vastuse kui mina eales anda suudaks (NB! adressaat vastab füüsika-alastele küsimustele üldjuhul üsna meelsasti): jaak.kikas@ut.ee

Aga tee proovi. Ahvi teemale oleks see vajalik, kuna seotub antud temaatika telgitagustega.

Kui sa sellele küsimusele vastata ei taha, siis ehk vastad lühidalt, et kust see mõju piir jookseb mikro ja makromaailma vahel. Kui mul gravitatsioon, et kas siis on tegu mikro või makromaailma kuuluva nähtusega.
Vasta
#89
Tsitaat:Algselt postitas MorganLaFey
Aju 10% müüt
Nö müüdipurustajad tuginevad muidugi sellele, mis neile parasjagu sobib. Nt, et teatud ajajooksul on kõik ajupiirkonnad kasutuses olnud. Püütakse mitte välja teha sellest, et tihti räägitakse 10% kui aju effektiivsusest.
Minu teada ei üritata isegi väita, et ajus kõiki ühendusi kasutatakse, vaid lihtsalt mingi ruumalaline lahendus on 100% peal.
Näide: 5 kätekõverdust minutis tehes kasutad sama suure protsendi lihastest ja ajust kui 25 kätekõverdust minutis tehes. Ometi saab olla 10 korda effektiivsem. Aga las käia, tõlgendagae, mis pidi mugavam.


Tsitaat: Pane ikka tähele, et need asjad kehtivad vääääga piiratud füüsikalise ala kohta ning ei toimi makromaailmas.
Makro ja mikromaailm ei ole eraldiseisvad. Üks mõjutab teist.

[Muudetud: 28-8-09 Thorondor]
Vasta
#90
Müstikule siis vist eelkõige: inimparadoks Plato järgi (inglisek.).

Siit saab ka üht-teist antud teema kohta veidi uurida.

Igaks juhuks mainin, et see on lihtsalt huvitav lugemine, kui piinas juba Platot, Dostojevskit ja paljusid teisi. Smile
Vasta
#91
Tsitaat:Pane ikka tähele, et need asjad kehtivad vääääga piiratud füüsikalise ala kohta ning ei toimi makromaailmas.
No psühholoogias on jällegi väga paljud asjad vägagi suhtelised. Kas see pole siis makromaailm või?
Asi pole ju niivõrd selles, et kehtiksid TÄPSELT samasugused seaduspärasused nagu kvantfüüsikas, vaid samad on MÕNED ÜLDISED põhimõtted, mis läbivad maailma kogu tema erinevates ilmingutes.

[Muudetud: 8-28-2009 troodon]

[Muudetud: 8-28-2009 troodon]
Vasta
#92
OT: Miks nii paljud ei oska kasutada nuppu nimega Muuda. Sealt saad postitust muuta ja ka kustutada.
Vasta
#93

Tsitaat:Nö müüdipurustajad tuginevad muidugi sellele, mis neile parasjagu sobib. Nt, et teatud ajajooksul on kõik ajupiirkonnad kasutuses olnud. Püütakse mitte välja teha sellest, et tihti räägitakse 10% kui aju effektiivsusest.

Aju ei ole sellesmõttes masin, millel sa saad kilovatte ja hobujõude mõõta ning seejärel mingisuguseid suhtarve tuua...
Ehk keegi teab, mille järgi see protsent tegelikult siis toodud on? ...kellel oli kunagi 100% aju, et saaks teiste ajudega võrdlust tuua...
Vasta
#94
Noh, ma siin nüüd räägin iseenda teooriale ja eelnevale jutule vastu, aga:

There is no scientific evidence to suggest that we use only 10% of our brains.

In other words, the statement, "We use only 10% of our brains" is false; it's a myth. We use all of our brain. Let's look at the possible origins of this myth and the evidence that we use all of our brain.

The 10% statement may have been started with a misquote of Albert Einstein or the misinterpretation of the work of Pierre Flourens in the 1800s. It may have been William James who wrote in 1908. "We are making use of only a small part of our possible mental and physical resources" (from The Energies of Men, p. 12). surgeon Perhaps it was the work of Karl Lashley in the 1920s and 1930s that started it.

Lashley removed large areas of the cerebral cortex in rats and found that these animals could still relearn specific tasks. We now know that destruction of even small areas of the human brain can have devastating effects on behavior. That is one reason why neurosurgeons must carefully map the brain before removing brain tissue during operations for epilepsy or brain tumors: they want to make sure that essential areas of the brain are not damaged.

(SIIT)

Samas aga:

Science has yet to have the opportunity to study under a microscope any brain whose entire neuronal and synaptic connection potentials were totally used. All potentially 100 billion. Yet this consideration itself is one reason to speculate that we are using only a small portion of our brains, since those brains that have undergone microscopic study show vast areas of the brain where there is little dendrite branching.

(SIIT)

(Aga kes tahab veidi nalja, võib kiigata SIIA. Smile

[Muudetud: 28-8-2009 InDemand]
Vasta
#95
Tsitaat:Omast arust ütlesin ma selgelt, et kuna ma pole füüsik, ei oska ma piisavalt täpset selgitust anda. Selle asemel andsin ühe targa professori-onu aadressi, kes ei häbene neid asju selgitada. Kahju muiduygi, et ta enam siin foorumis sõna ei võta aga eks selle ole muidugi omad põhjused.

Aga mulle piisaks ka põhimõttest, ei nõuagi täpset definitsiooni. Sest sina väitsid seda, seega sa peaksid põhimõtet teadma.

Lähtudes materialistlikust maailmavaatest peab ka gravitatsioon millestki koosnema (kvantfüüsikas kutsutakse seda osakest gravitoniks) aga lähtudes sinu väitest gravitatsioon ei mõjuta makrokehi?
Vasta
#96
Võibolla tõesti peaksin, aga see ei tähenda, et ma seda ka seletusküpselt teadma peaks.

Gravitatsioon ei pruugi millestki materiaalsest koosneda, nagu ei koosne millestki ka raadiolaine. Selles suhtes on sul materialistlikust maailmavaatest äärmiselt vale arusaam, kui arvad, et selle kohaselt peaks iga asi millestki "käegakatsutavast" koosnema - ei, see pole siiski nii. Gravitatsiooni allikas on siiani paraku teadmata. Räägitakse tõesti hüpoteetilistest väikseimatest massi omavatest ja sellele alust panevatest osakestest aga need on hetkel alles hüõpoteesi tasemel ja nende otsimisega tegeletakse.

Gravitatsioon aga ei kuulu otseselt kvantfüüsika alla, ehkki gravitatsiooni alged võivad ilmneda tänu kvantfüüsikale. Siinkohal on taas see koht, kus ma tõstan käed (mitte alistumise märgiks vaid seetõttu, et ei soovi hakata amatöörina nii keerukaid seletusi jagama (millal küll paraloogid samale äratundmisele jõuavad?)) ning kordan sulle taas aadressi, kus küsida: jaak.kikas@ut.ee ehk kunagi siingi figureerinud Hallucigenia.
Vasta
#97
Ühesõnaga sinult vastust ei saa? Njah....

Mis raadiolainetesse puutub, siis see koosneb footonitest.

Sellel hüpoteetilisel gravitatsiooniosakesel (gravitonil) ei ole massi ega laengut.

[Muudetud: 28. Aug 2009 Flash]
Vasta
#98
Raadiolained koosnevad tõesti teatud juhul footonitest. Aga footonite materiaalsesse maailma kuulumine on küsitav. Footonitel puudub mass, mis annab neile võimaluse liikuda valguse kiirusel. Samas käituvad raadiolained analoogselt elektronidele, et sõltuvalt mõõtmise tingimustest käituvad nad kord osakestena, kord lainetena. Osakestena käitudes on aga tegu footonitena. Üldiselt käsitletakse raadiolaineid tõesti mateeria ühe vormina, nii et selles osas on sul õigus.

-------
Edit: Offtopic maha.

[Muudetud: 5-9-2009 Tom]
Vasta
#99
Tsitaat:Algselt postitas MorganLaFey

Tsitaat:Algselt postitas Müstikhuvitaval kombel paiknevad sõjaväebaasid peaaegu alati täpselt võrgustiku sõlmpunktides - täpselt tipu või väikeste spiraalide kohal, mis neist sõlmpunktidest väljuvad.

Mis võrgustikust jutt käib? Kust selle kaarte näha saab? Kes selle võrgustiku avastas ja kuidas ta selle olemasolu tõestab?


Jutt käib teemas nendest võrgustikest:
http://www.earthspiritconferences.com/ar...grids.html

Siin on jutt sõjaväe võrgustikest ja kaardid ka.:
http://www.map-reading.com/ch4-2.php

Vasta
Müstik, minu põige siia teemasse oli seotud väga konkreetse nüansoga seoses "sajanda ahvi fenomeniga" mille kohta ma esitasin tonnide viisi materjale, mis kinnitasid, et tegu oli väljamõeldisega. Tegelikult ma hea meelega sellega piirdukski, ehkki tõsi - ma võtsin ka hiljem sõna ühel-teisel teemal. aga ma saan aru, et see on vist normaalne ja samas leian, et sugugi mitte nii normaalne pole inimest teemast teemasse taga kiusata seepärast, et see, kuhu teema edasi kulges, ei kuulu otseselt tema pädevusvaldkonda. Nii ka see "võrgustike" teema laiemalt - pole lihtsalt minu "tassike teed".

Kui sa tõesti soovid teada, mida mina arvan sellest võrgustikust, siis palun, ütlen veel kord: selle olemasolu kohta pole mitte keegi esitanud mitte ühtki vettpidavat tõendit. Mis puutub kvantmaailmas toimivale, mida on üritatud siia teemasse üle kanda, siis mul on kahe füüsiku kinnitused, et kvanttasandi füüsikaseadusi pole teatavail põhjusil võimalik üle kanda makrotasandi maailmale, nii et sealt ei maksa päästerõngast otsida, ehkki mulle pole sugugi saladuseks, et paramaailm kasutab kvantfüüsika termineid meelevaldselt oma teooriatele teaduslikuma varjundi andmiseks. Aga see on hoopis teine teema. Mis puutub nende füüsikute kinnitustesse, siis pean ma muidugi tõdema, et antud hetkel pole ma võimeline nende vastavaid selgitusi teile piisava pädevusega edastama kuna teema on üsna keeruline ja ega minugi mälu pole piiritu.

-------------
Edit: Offtopic maha.

[Muudetud: 5-9-2009 Tom]

[Muudetud: 5-9-2009 Tom]
Vasta
  


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat