•  Eelmine
  • 1
  • ...
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21(current)
Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Viktoriin - Ajaloos tuntud isikute kohta.
1715a. Rewalis, pani Peeter I nurgakivi Kadrioru lossile ja seda ümbritsevale pargile.
Tema endine liitlane, samal ajal, aga soojendas oma käsi peos oleva tühja tassiga.
Ometi pani ka tema nurgakivid..
Kellest on jutt?
Vasta
(19-09-2012, 02:04 )Ott Sama Kirjutas: Kellest on jutt?
Niccolo Michetti?

Vasta
Epp oo, ta vaid Peetri arhitekt.
Annan vihje - Peetri liitlane sõjas Rootsi vastu ja.. nö `tühi tass` kindlustas talle sissetuleku, mis võimaldas
tal algatada kaugelt suuremaid ehitusprojekte, kui Peetri ettevõtmine.
Vasta
Kas ta oli rahvuselt prantslane?
Vasta
(19-09-2012, 16:28 )Ott Sama Kirjutas: Epp oo, ta vaid Peetri arhitekt.
Annan vihje - Peetri liitlane sõjas Rootsi vastu ja.. nö `tühi tass` kindlustas talle sissetuleku, mis võimaldas
tal algatada kaugelt suuremaid ehitusprojekte, kui Peetri ettevõtmine.

August II Tugev

No on siis või? Laugh
Vasta
Õige! Alustas 1715a. esimesena Euroopas portselani tootmist. See osutus sedavõrd edukaks, et
saadud rahadega andis ta Saksimaa pealinna Dresdenile, uue ja vägagi kauni ilme.
Vasta
Gut, mul juba uus küsimus valmis nokitsetud. Smile1

Eestis asusid kaks maailma esimest temale pühendatud monumenti, esimene püstitati juba kolm kuud pärast tema surma. Mõlemad originaalid on nüüdseks hävinud, vanem neist taastati esmakordselt 1905. aastal oma esialgses kohas, püstitajaks on peetud Dorothea Augusta von Rosen'it. Nii esimeses kui teises maailmasõjas sai monument aga kannatada (sõdurid kasutasid seda vahepeal märklauana), tänaseks asub see Läänemaa muuseumis. Uus koopia valmis esialgsesse kohta 1958. aastal. Selle tagaküljel on sama tekst mis originaalil:

"Die Dichtkunst reicht dir
ihre Gütterrechte
schwingt sich mit dir den
ew gen Sternen zu.
Mit einer Glorie hat sie
dich umgeben
Du schufst fürs Herz, du
wirst unsterblich Leben."

Vasta
(19-09-2012, 17:29 )zen faran Kirjutas: Gut, mul juba uus küsimus valmis nokitsetud. Smile1

Eestis asusid kaks maailma esimest temale pühendatud monumenti, esimene püstitati juba kolm kuud pärast tema surma. Mõlemad originaalid on nüüdseks hävinud, vanem neist taastati esmakordselt 1905. aastal oma esialgses kohas, püstitajaks on peetud Dorothea Augusta von Rosen'it. Nii esimeses kui teises maailmasõjas sai monument aga kannatada (sõdurid kasutasid seda vahepeal märklauana), tänaseks asub see Läänemaa muuseumis. Uus koopia valmis esialgsesse kohta 1958. aastal. Selle tagaküljel on sama tekst mis originaalil:

"Die Dichtkunst reicht dir
ihre Gütterrechte
schwingt sich mit dir den
ew gen Sternen zu.
Mit einer Glorie hat sie
dich umgeben
Du schufst fürs Herz, du
wirst unsterblich Leben."

Friedrich Schiller. Esimene oli vist Helmes.
Vasta
(Pagan. See läks nüüd küll liiga kiiresti Laugh )
Et siis õige.
Vasta
Näh hiljaks olen jäänud, aga kuna zzzxxxzzz pole uut küsimust pannud siis loodan, et ei pahanda ja küsin ise.

Koht ja aeg: Kreeka Aeg: c.470ndad eKr.

Teda süüdistati mõrvas. Talle pandi süüks ebasportlikku käitumist ning ta uputati merre. Ta oli olümpiavõitja ja samas ei olnud kaSmile1 Kes ta oli ja kuidas ta mõrvas?
Nime pole vaja, piisab ligilähedane tegelase definitsioon ning mismoodi ta oma ohvri tappis...
Vasta
Ei pahanda.
Kukalt paneb kratsima mismoodi, mitte keswink
(olid ju siis kõigil kuklas ka silmadBleh )
Vasta
Olümpiavõitja kuju, kukkus kellelegi/millelegi peale.

Vasta
Annan veel vihjeks, sest muidu võib liiga pikale minna, et a470ekr. oli olümpiavõitja Theagenes juba surnud. (Nii et kes mõisteti mõrvas süüdi ja kuidas ta tappis)
Euroruubel õige. Nimelt olla elus olnud üks tema kunagine vastane, kellele meeldis käia togimas Theagenesele püstitatud kuju. Mille tulemusena ühel õnnetul päeval kukkus kuju talle peale. Mille tulemusena kuju süüdistati ebasportlikus käitumises (mõrvas) ja ta uputati merre.
Vasta
Mulle ennist meenus, et keegi tõugati kaljult alla. Kellelegi tehti toonases WRCs sabothaaž, kas suund on õige? Nimed jätaks mainimata kuna kirjapilt võib tulla koomilinewink

Minu mõte liikus millegipärast kaarikuvõistlustele, kus keegi keeras kellegi kaarikul rattad lahti ja keegi tõugati kaljult merre. Üks osaline oli Pelopsi? Poolsaarega seoses? Kuid jah, OM iga polnud neil ilmselt mingit pistmist.
Vasta
(19-09-2012, 19:08 )Chaos Kirjutas: Näh hiljaks olen jäänud, aga kuna zzzxxxzzz pole uut küsimust pannud siis loodan, et ei pahanda ja küsin ise.

Koht ja aeg: Kreeka Aeg: c.470ndad eKr.

Teda süüdistati mõrvas. Talle pandi süüks ebasportlikku käitumist ning ta uputati merre. Ta oli olümpiavõitja ja samas ei olnud kaSmile1 Kes ta oli ja kuidas ta mõrvas?
Nime pole vaja, piisab ligilähedane tegelase definitsioon ning mismoodi ta oma ohvri tappis...

http://www.militaar.net/phpBB2/viewtopic...start=9225

corvus?
Vasta
Heh Laugh

Vasta
Kui corvus just ajaloos tuntud isik pole, keda peab ära arvama, siis võiks nagu mänguga edasi minna Smile1
Euroruubel?
Vasta
Hea küll, ma küsin vähe lihtsamalt, siis ei pea googelmoogeldama kukkuma: mis ametimees ja mille puhul ütles temalt käsku küsima tulnud sõdurile "tapke nad kõik, küll taevas vahet tehakse, kes on kes" Et mis sündmusega seoses, ei hakka konkreetset kohta ja ütleja nime pärima....

Vasta
(20-09-2012, 21:46 )euroruubel Kirjutas: Hea küll, ma küsin vähe lihtsamalt, siis ei pea googelmoogeldama kukkuma: mis ametimees ja mille puhul ütles temalt käsku küsima tulnud sõdurile "tapke nad kõik, küll taevas vahet tehakse, kes on kes" Et mis sündmusega seoses, ei hakka konkreetset kohta ja ütleja nime pärima....

Inkvisitsioon?

Ei, vale siiski, hoopis ristisõda, aga ütles inkvisiitor.
Vasta
(20-09-2012, 21:50 )zen faran Kirjutas:
(20-09-2012, 21:46 )euroruubel Kirjutas: Hea küll, ma küsin vähe lihtsamalt, siis ei pea googelmoogeldama kukkuma: mis ametimees ja mille puhul ütles temalt käsku küsima tulnud sõdurile "tapke nad kõik, küll taevas vahet tehakse, kes on kes" Et mis sündmusega seoses, ei hakka konkreetset kohta ja ütleja nime pärima....

Inkvisitsioon?

Ei, vale siiski, hoopis ristisõda, aga ütles inkvisiitor.

mh, konkreetsema ajaloosündmusega seoses ja ametikoht ka...


Vasta
(20-09-2012, 21:59 )euroruubel Kirjutas:
(20-09-2012, 21:50 )zen faran Kirjutas:
(20-09-2012, 21:46 )euroruubel Kirjutas: Hea küll, ma küsin vähe lihtsamalt, siis ei pea googelmoogeldama kukkuma: mis ametimees ja mille puhul ütles temalt käsku küsima tulnud sõdurile "tapke nad kõik, küll taevas vahet tehakse, kes on kes" Et mis sündmusega seoses, ei hakka konkreetset kohta ja ütleja nime pärima....

Inkvisitsioon?

Ei, vale siiski, hoopis ristisõda, aga ütles inkvisiitor.

mh, konkreetsema ajaloosündmusega seoses ja ametikoht ka...

Katarite ristisõda. Ja ütles Amalric.
Vasta
(20-09-2012, 22:02 )zen faran Kirjutas:
(20-09-2012, 21:59 )euroruubel Kirjutas:
(20-09-2012, 21:50 )zen faran Kirjutas:
(20-09-2012, 21:46 )euroruubel Kirjutas: Hea küll, ma küsin vähe lihtsamalt, siis ei pea googelmoogeldama kukkuma: mis ametimees ja mille puhul ütles temalt käsku küsima tulnud sõdurile "tapke nad kõik, küll taevas vahet tehakse, kes on kes" Et mis sündmusega seoses, ei hakka konkreetset kohta ja ütleja nime pärima....

Inkvisitsioon?

Ei, vale siiski, hoopis ristisõda, aga ütles inkvisiitor.

mh, konkreetsema ajaloosündmusega seoses ja ametikoht ka...

Katarite ristisõda. Ja ütles Amalric.

kassa googelmoogelist nüüd küsimuse ka leiad ? Smile1

Vasta
Haha, ma luban, et see ei tule googlest Laugh

Kellest on jutt?

"Kui tema teine naine Pauline ja õde Sunny 25.jaanuaril 1929 lõpetasid pliiatsiga kirjutatud teise variandi ümberlöömise, oli romaan peaaegu valmis. Peale lõpulõikude. Lõpuga nägi ta veel palju vaeva. J. F kennedy Raamatukogus, kuhu käsikiri on deponeeritud, säilitatakse kolmekümmend nelja erinevat lõppu."

"Ta ei koorma lugejat paljude kohanimede ning kuupäevadega. Ent kui süvendeda romaani teksti, võime leida igale mainitud linnale, külale, mäele, jõele kaardilt nime, igale militaarsele operatsioonile kuupäeva. Tema geograafia ja kronoloogia peavad peensusteni paika. Veelgi enam, ta annab oma romaanis kontsentreeritud ülevaate olulisematest liikumistest Itaalia-Austria rindel kolmel esimesel sõjaaastal."
Vasta
Ernest Hemingway
Vasta
(21-09-2012, 18:06 )Chaos Kirjutas: Ernest Hemingway

Õige muidugi. Smile

Vasta
  
  •  Eelmine
  • 1
  • ...
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21(current)


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Küsimus geenide kohta SiLv3rSnAk3 8 5,330 08-08-2019, 20:43
Viimane postitus: Minaelan
  Küsitlus eesti šamanismi kohta Yliopilane 9 8,579 27-08-2017, 12:19
Viimane postitus: Müstik
  Küsitlus narkootikumide kohta Schnaton 12 6,439 13-05-2009, 21:20
Viimane postitus: Metafor

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat