Postita vastus 

Teema reiting:
  • 0 Häält - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kas väikesed lapsed tunnetavad vaime rohkem?
Autor Sõnum
MarioG
Uustulnukas

31-08-2009 14:08
Postitus: #1
Kas väikesed lapsed tunnetavad vaime rohkem?
Mul siis selline küsimus, et kas see võimalik, et väiksemad lapsed tunnetavad vaime rohkem?
Mul sõber, kellel talumaja ja tal on venna- ja õelapsed suht tihti külas, nad nii 3-6aastased ja mul sõber rääkis, et ta on suht tihti tähele pannud, kuidas lapsed lihtsalt räägiks kellegi olematuga ja käituvad nii, et keegi oleks veel nende juures. Kas lihtsalt laste ettekujutus? Kuna tegemist vana majaga, on ka loomulikult igasuguseid hääli ja asju, aga sõber ei võta neid tõsiselt. Ta ütles, et ainult ühe korra kuulnud, kuidas sõpradega saunas olles oli läinud tuppa, et võtab külmikust õlut ning kuulnud, kuidas vana mehe hääl oli öelnud: "Ära võta, ära tee!!" Ta oli küll ehmatanud algul ja sauna jooksnud, aga nüüd ta juba mõtleb, et se võis olla kuumast saunast ja alkoholist mingi ettekujutus.
Teda lihtsalt häirib laste käitumine natukene, et oleme käinud väljas puid toomas vms, tagasi tulles lapsed ütlevad, et miks me koputasime ja uksega mängisime, aga ennast ära peitsime... See ju natukene jube. Smile

Et mis arvata, on see võimalik, et lapsed tunnetavad paremini nii-öelda vaime kui täiskasvanud?

[Muudetud: 14-11-2009 InDemand]
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
PiziIngliito
Proua

31-08-2009 16:46
Postitus: #2

Teemaalgataja kirjeldab üsna selgelt, kuidas ka täiskasvanul on kogemus omast varnast võtta, aga ikka ei usuta! Otsitakse ainult vabandusi, et mitte uskuda. Pole ime, et mida suuremaks lapsed kasvavad ja selline eeskuju ees on (vanem on ju ülim eeskuju lapsele, laps ei usu, et vanem võiks talle valetada ja see mis tema ütleb, on ülim tõde), siis kasvavad neist täpselt samasugused uskmatud. No hard feelings Smile Küsimus igaleühele, miks me lapsi ei usu? Mis oleks laste motiiv meile valetada/asju välja mõelda?
excubitoris
Kes-Kus-Miks-oloog

31-08-2009 17:07
Postitus: #3

Ma arvan, et sellised lapseea kogemusi on palju rohkematel kui me arvtagi oskame.
Hilisem "haridus" nii lasteaias kui koolis tumestab aga enamuse mälestused ning me unustame ning ei oska enam VAADATA.

Tegelikult on kõik lihtne aga me pole sellest veel aru saanud ...
*
Sa pead tegema HEAD halvast, sest millestki muust teda teha pole.
zepac
Veteran

01-09-2009 07:23
Postitus: #4

Ma siiski usun, et vaimude(teaduslik tõestus olemasolu kohta puudub) nägemine ei mõjuta küll kellegi arengut paremuse suunas. Kõik kiidavad laste fantaasiat, kuid keegi ei seo seda vaimudega. Et ehk äkki on laste vaimudega rääkimine fantaasia?
Kas täiskasvanu näeb aknataga oleva puu varjus koletist ja hakkab kartma? Ei näe. Kuid seda teevad valdav osa lastest.
See jutt läheb laste psühholoogilise arengu alla. Tean, sest sel teemal sai (üli)koolis peatutud. See tundub igal juhul reaalsem kui mingi algne idee.

Siia käib eriti deep mõte või kellegi kunagi elanud prontosauruse mõte, millel puudub tänapäeval igasugune aeg ja/või koht.
Blackdevil-
Uustulnukas

14-11-2009 20:26
Postitus: #5

usun seda kuna endal kogemusi.Mul ema rääkis mulle kaks aastat tagasi, et pisikesena olin ma armastanud pimedaid ruume. Kui ma olin kahe aastane, meeldis mulle oma ette rääkida. Ema arvas et ma olen segane. Ta viis arstile aga mul oli kõik korras. Lõpuks kiskus asi nii kahtlaseks et ma juba mängisin kellegagi. Vaatasin tühjusesse ja olin vaikne järsku puhkesin naerma. Kuna olen natuke usklikust perest siis viidi mind kirikusse. Ema oli rääkinud preestrile, teine oli mind pühitsenud ja kutsunud hinge puhastaja. Tuli välja, et mulle oli kõrvale jäänud mu surnud venna hing. ( mul oli surnud 2 aastat enne mu sündi 3 aastane vend ). Algul öeldi et vältimatu on et mina võin surra. Kuna siis ei olnud tehnoloogia veel eriti arenenud siis polnud võimalust ellu jääda. Tuli saatuslik päev , mul pidi olema Memphes viverela ehk. suust , ninast ja kõrvadest jookseb verd nii kaua kui tühi olen. Mul hakkas ninast jooksma, kohe hakkas suust ja siis kõrvadest. Arstid suutsid selle peatada. Peale seda toodi pastor minu juurde ja ta ütles et minu vend oli mind aidanud. Ja ta oli jäänud sellepärast maale, et aidata minul ellu jääda, kuna ta teadis et nii on. Vanaema ikka alati nutab õnne pisaraid et mu vend nii hea südamlik oli, aitas mind kuigi teda ei aidatud. Nüüd vahel kui tema pilt pikali kukkub siis järgmisel hetkel on see kohe püsti. Vahel öösiti paneb ta tema esimeste sammude video tööle. Kui märkan et telekas töötab. Siis ikka nutan mõnusalt. Siis ma tunnen tema soojust ja headust. Aga kurbus südamest ei kao ! Alati ma mõtlen kui hea vend ta on. Ja isegi kui ma ei ole teda kunagi näind siis ma tunnen tema soojust tema headust. Tema südamlikust !

Inimese kujutlusvõime ei ole kõikvõimas - igavik ja lõpmatus ei mahu sinna sisse.
JumpIn
Uustulnukas

15-11-2009 11:42
Postitus: #6

Lastel pidi olema suurem energeetilisem võim.
Võibolla tõesti tundis kedagi enda lähedal ja suutis temaga rääkida.
Minaelan
Veteran

10-04-2018 17:48
Postitus: #7
RE:
(15-11-2009 11:42 )JumpIn Kirjutas:  Lastel pidi olema suurem energeetilisem võim.
Võibolla tõesti tundis kedagi enda lähedal ja suutis temaga rääkida.

Nii ongi. Lapsed näevad neid, kuid kuna neil pole veel sotsiaalset suhtlemisvõimet ja pealesurutud maailmanägemuse analüüsioskust, ei pea nad vaime/ingleid/olemusi mingiks paranähtuseks...vaid tavalise elu koosluseks.

Hiljem nad unustavad need, peamiselt lapsevanemate eitamise tõttu ja ka aju muutumise tõttu...kes seda teab.

Oma täiskasvanu-eas olen näinud vaime vaid silmanurgast ja kehvade valvekaamerate kaudu. Võimas siiski.
(selle postituse viimane muutmine: 10-04-2018 17:51 Minaelan.)

Oma hinge kuulates ei saa sa teha muud, kui ainult täiuslikke valikuid.

Õpi selgeks reeglid, siis tead, kuidas neid korralikult eirata.
Dalai-laama
Postita vastus 

Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Ma näen vaime, väga hirmutavad kogemused GhostWhisperer 6 5,165 25-07-2018 11:17
Viimane postitus: kalldunn
  Palun aidake: paranormaalne nähtus hakkab aina rohkem piinam zimmy 46 13,742 22-02-2010 15:50
Viimane postitus: kakuke

Vali alamfoorum:

Kasutaja(d) vaatamas seda teemat: 1 külalist

gro.bew-arap[tä]bew-arap | Para-web | Tagasi üles | Tagasi sisu juurde | Mobile Version | RSS voog