• 1(current)
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • ...
  • 11
  • Järgmine 
Teema hinnang:
  • 1Hääli - 5 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Hiiglased ("Giants- Mystery and the Myth")
#1
Antud teemal on siin foorumis küll juba varem juttu olnud, aga mõtlesin, et teen siiski uue teema, kuna tegemist on eraldi dok.filmiga.
Vaatasin täna juba ammu kõrva taha pandud dok.filmi "Giants- The Mystery and the Myth" (e. "Hiiglased- Müsteerium ja Müüt") ära. Igati huvitav ja hariv saade, kindlasti soovitan kõigile, keda antud teema huvitab ja kes inglise keelt mõistavad.
Sisuks olid siis kurikuulsad inim-hiiglaste skeletid, mida on üle maailma leitud. Kui meie teadlased, et oska veel nende kohta midagi öelda, siis pärismaalsed ja iidsed tsivilisatsioonid teadsid nende kohta küll- "jumalad, kes tulid taevast". Lõppkokkuvõtteks jõutakse ikkagi sumerlaste kirjalike allikateni ja nn. annunakideni.
Teadlastel on hiiglaste kohta aga oma teooria. Nimelt, ajal mil maailmas valitsesid veel dinosaurused, olid kõik elusolendid planeedil Maa palju- palju suuremad kui tänapäeval. Näiteks kiil- tänapäeval on kiil kusagil näpu pikkune, aga ennevanasti oli kiili tiivaulatus 1,5 meetrit! Miks see oli nii? Nähtavasti oli tollal meie atmosfäär, osoon, nii paks, et see kaitses elusolendeid palju paremini kosmilise kiirguse eest, tänu millele saadigi nii suureks ja võimsaks kasvada! Teadlased tegid katse- ehitasid ruumi, mis oli kui kosmoselaev kaitstud igasuguse kiirguse eest ja kasvatasid seal ruumis kalu. Katse tulemuseks oli see, et kalad kasvasid oma tavasuurusest kaks korda suuremaks! Mine tea- kui osoonikiht nii kiiresti kahaneb, siis võib- olla oleme varsti puhta kääbused.
Veel räägiti uskumatust kokkupuutest tulnukatega. Nimelt maandus Moskva lähedal linnakus ühele väljakule väidetavalt UFO. Tunnistajaid oli üle kümne. Nähti kuute "hiiglast", kes uurisid natuke ringi, läksid tagasi "masinasse" ja kadusid taevaavarustesse.
Nii et tasub vaatamist! Mina vaatasin Youtubest tervikuna:
http://www.youtube.com/watch?v=2PWxg-1Kt...re=related


[Muudetud: 4-22-2010 Elderm]
Vasta
#2
Mina arvan, et Kalevipoja eeposki on "hiiglaste müüdiga" seotud. Vb. on mõni spetsialist siin foorumis selle koha pealt? Iseenesest leiab hiiglase paljudest rahvus eepostest vb. see väljendas lihtsalt isiku suursugusust ja tähtsust?

Lisan juurde:

filmist. " There were giants in the Earth on those days... and when the sons of god came in unto the daughters of men, and they bare children, the same become mighty men.."

Muide seal Vigala Sassi Kalevipojas lendasid kalevipoja vennad t***d pikalt ees mööda maailma ringi ja vägistasid naisi. ( Pole enda lisatud roppused, nii oligi, kohati veel krõbedam isegi. )

[Muudetud: 2-25-2009 deg987]

[Muudetud: 2-25-2009 deg987]
Vasta
#3
No kaine mõistus peaks aru saama, et Kalevipoja juttudel ja eelajal elanud hiidinimeste vahel puudub igasugune seos.
Vasta
#4
Tsitaat:Algselt postitas zepac
No kaine mõistus peaks aru saama, et Kalevipoja juttudel ja eelajal elanud hiidinimeste vahel puudub igasugune seos.


Kõikide asjade vahel on seos - iseasi milline.

Kaine mõistus ehk küll aga mida ütleb uuriv mõistus ? wink

Ära unusta, et Kalevipoja jutud ongi ju pärist nn "eelajast" - neid jutustati edasi põlvest põlve. Sel hetkel kui nad jõudsid kirjutajani olid nad juba palju vanemad kui me arvata ehk oskame.
Vasta
#5
Muideks Elderm - need sinu lingid lähevad Windows Livesse ehk teised seda ei näe. Ole pai inimene ja lae need kuhugi mujale mis EI NÕUA sisselogimist ja pane siis lingid uuesti. Aitähh.
Vasta
#6
Nüüd peaksite nägema. Pole veel eriti sotti saanud sellest MSN fotoalbumist Sick
Vasta
#7
Füsioloogiliselt peaks see võimatu olema planeet Maal. Et olla kaks korda suurem (mõõtkavas), peaksid olema 4 korda suuremad lihased ja luud. Ja proportsioonid oleksid hoopis teised nii suurte elukate puhul. Ühesõnaga need konkreetsed pildid hiiglas-inimeste skeletteidega on kõik võltsingud minu arust.
Film on aga üsna asjalik.
Üks inimene kunagi rääkis, kuidas ta viidi "külaliste" poolt teisele planeedile. Seal olid küll olnud inimesest umbes kaks korda suuremad tegelased. Väga kohmakad ja väga aeglased.
Vasta
#8
Tsitaat:Algselt postitas Tom
Füsioloogiliselt peaks see võimatu olema planeet Maal. Et olla kaks korda suurem (mõõtkavas), peaksid olema 4 korda suuremad lihased ja luud. Ja proportsioonid oleksid hoopis teised nii suurte elukate puhul. Ühesõnaga need konkreetsed pildid hiiglas-inimeste skeletteidega on kõik võltsingud minu arust.


Piltide kohta ma ei oska kosta, aga ma ei saa hästi aru mis sa mõtlesid. Luud olidki ju palju suuremad. Ja tolles filmiski olid ju kindlad faktid, et on leitud taolised hiiglased (koobastest) ja et ennevanasti olid kõik elusolendid Maal suuremad kui praegu, nt. elevant, kiil, dinosaurused jne. Loomulik, et lihased on ka suuremad.

[Muudetud: 2-26-2009 Elderm]
Vasta
#9
Äkki olid lihtsalt teist liiki elukad hoopis. Teisest liigist kiilid, mis olid suurema tiivaulatusega ning mingil põhjusel välja surid. Ega mammut oli ju ka suur loom. Vandikust suurem. Aga näe, välja suri.
No muidugi arvata võib hetkel kõike.
Vasta
#10
Viienda planeedi plahvatuse tulemusel sisenes Maa orbiidile taevakeha, kelle püüdis Maa kinni ja mida hakati hiljem kuuks kutsuma. See keha möödus Maast niivõrd lähedalt, et tõmbas Maa oma endiselt orbiidilt välja uuele orbiidile - Maa kaugenes Päikesest. Selle tulemusena muutus Maa gravitatsioon, kuna Päikese poolne kompensatsioon vähenes - suurte olendite ajastu lõppes kiiresti ja valulikult.
Vasta
#11
Mnjahh - Celtic jõudis minust ette. Kuid sekundeeriks ikkagi - Tom ütles, et füsioloogilsielt võimatu - kiire ja lühike vastus selle väite ümberlükkamiseks on lühike ja sisukas DINOSAURUSED ja ELEVANDID. Kui need elukad said/saavad Maal eksisteerida siis said seda ka need "suured" inimesed. Kuigi hetkel ei taha teadus Celticu poolt toodud seisukohta eriti mitte tunnistada siis usun, et kasee mängis asjale kaasa. Mõned väiksemad liigid ju säilisid ka peale dinode välja suremist. Seega kuigi usun, et Maa liikumine aitas kõvasti kaasa nende väljasuremisele siis alles jäänud Elevandid näitavad, et ka 4m inimene tänapäeval võib täiesti reaalne olla. Et tal kerge ei ole on selge aga välistada EI SAA.
Vasta
#12
Muideks - Elderm - neid pilte olen näinud (peale selle onu kes selle kondiga seisab) ning need ei ole midagi uut. Loomulikult maksab mainida, et nende saamises on kõvasti süüdistatud "photoshopismi", millega ma ka enamuse piltide puhul olen nõus. See aga ei vähenda minu usku, et sellised suurused ka mingil hetkel reaalsed olid või isegi on.
Vasta
#13
Näiteks SELLELT pildilt on fotoshopitud labidas ära, paljas vars on jäänud mehele pihku. Kui ta just kohe kohe ärkavat hiidskeletti terava teibaga rünnata ei tahtnud, siis võib eeldada et selle varre otsas peaks ikkagi ka labidas olema.

[Muudetud: 26.2.09 Celtic]
Vasta
#14
Hiidvampiir äkki ? wink
Vasta
#15
Jahm, kui võrrelda seda pilti teistega, siis on näha, et too skelett on kuidagi üüratult liiga suur ja luustik on kuidagi .. värskema muljega. (kustutasin ära selle pildi)

[Muudetud: 2-27-2009 Elderm]
Vasta
#16
Ma ei teagi kas ma julgen nii vihases dialoogis osa võtta, aga kas mitte pole teadlaste poolt leitud ühest koopast (ei mäleta kus täpsemalt) punapäiste hiiglaste luid?

Veel pakuks mulle huvi, kus ja kunas on Däniken ise tunnistanud, et Ta on fakte moonutanud? Däniken on lihtsalt öelnud, et ta pole kunagi midagi 100% kindlusega väitnud, vaid lihtsalt oletanud ja küsimuse tõstatanud, mistõttu skeptikud kohe talle kõrri hüppasid, et tema "olevat ajalugu ümber kirjutanud" vms.
Vasta
#17
Tsitaat:Algselt postitas Müstik
Sina alustasid Dänikenist ja kui ma ei oleks sel teemal sõna võtnud, oleks sa ikka jälle selle juurde tagasi pöördunud.

Mis seal vahet, et ma kuskil Dänikeni manisin? Sa nagu ei taipaks midagi jutu teemashoidmisest - vabandusi tuleb nagu varrukast - oioi, Morgan mainis kuskil DÄnikeni, nüüd võib Dänikeni vanaema neiupõlvest rääkima hakata.

Tsitaat:Algselt postitas MüstikTeadlased on seda surilina hoolikalt uurinud ja selle Jeesuse aegseks tunnistanud! Fakt!

Kui fakt, siis ootan viiteid faktile. Nii unikaalse asja puhul tohiks keeruline olla.

Tsitaat:Algselt postitas Müstik
Piibel koosneb keerukatest allegooriatest, mida vaid vähesed mõistavad. See ei tähenda aga veel, et ta on muinasjutt või on osaliselt muinasjutt. Paljusid asju ei ole veel osatud ära tõlgendada.

Paljusid Grimmide muinasjutte pole kah osatud ära tõlgendada, Nendegi juttude analüüsimisega tegeleb kari uurijaid. Muudab see need jutud vähem muinasjutuks?

Tsitaat:Algselt postitas MüstikMina tõin ära teabe selle kohta, et maailma erinevaist paigust on leitud ebatavalisi koljusid.

See, et sa ütled, et on leitud ning esitad lehti, milles olev info on ümber lükatud, ei ole kahjuks kuigi kasulik teave.

Normaalne oleks sellel teemal olnud vestelda, aga millegipärast hakkasid sa hoopis muudel teemadel vaidlema.

Ma tulin siia teemasse deformeeritud koljudest rääkima. Ega mul poleks ka hiidkoljudest rääkimise vastu midagi, aga tahaks neid enne näha, nagu on võimalik näha deformeeritud koljusid (mille olemasolu keegi ei eitagi).

Sealjuures mitte minuga.

Mis siis, kellega? Kas see tegi su kadedaks, et ma ka kellegi teisega vaidlesin?

Jääb arusaamatuks, mis selgitusi ma pean siia teemasse otsima?

Selgitusi näiteks sellele, kust leida sinu poolt mainitud, väidetavalt täiesti reaalseid esemeid - näiteks hiiglaste pealuid?

Tsitaat:Algselt postitas MüstikPildid tõin, lingid tõin ja muud juttu kirjutasin ka juurde.

Väga tore, kui nende taga ka reaalsust oleks olnud. Ma ei hakka mainimagi, et need lood ja pildid on lobaks tunnistattud. Räägiks hoopis sellest, et kahjuks ei ole mitte ÜHTKI neist koljudest ega muudest luudest mitte kuskil näha. Miks? Kuhu need kadusid? Kui need kadusid seetõttu, et nende olemasolu on "valitsevale klikile" kahjulik, siis miks pole kuhugi kadunud "starchild"? Teised deformeeritud pealuud? Dänikeni ufoloogilised artefaktid ja paljud muud "ebamugavad tõendid" Kõik on olemas ja soovijatele uurida aga vot hiiglased peideti meie eest ära :-( Kurb.

Tsitaat:Algselt postitas MüstikOn leitud nii ebatavalisi koljusid kui suuri koljusid.
Saab ainult püstitada hüpoteese, kes olid need pikakasvulised inimesed.

Ma ootaksin selle hüpeteesiga esialgu tsipake ning alustaksin ühest teisest hüpoteesist sest ilma selleta on raskevõitu sinu tõstatatud hüpeteesi uurida. Nimelt arvan ma, et nende hiiglaste päritolu teada samaiseks oleks vaja neid luid uurida. Siit ka esmane uurimisteema: tuleb uurida, kus need luud on??? siis saaks DNA'd uurida, mõõdistada, puurida jne. Võibolla selguks selle käigus ka nende omanike päritolu ja saatus? nii, et KES PEITIS LUUD ÄRA??

Tsitaat:Algselt postitas MüstikJa nii nagu sinul pole aega minu antud linke läbi lugeda, nii pole ka minul selleks aega. Eelistan lugeda edaspidigi eesti keeles avaldatud raamatuid.
Paraga pole siinses teemas üldse tegemist olnud, vaid arheoloogiliste leidudega.

Tjah, niisiis sind ei huvitagi tõde ja kui sa ütlesid, et uurid huviga kõiki versioone, siis sa lihtsalt valetasid. Mina VASTUPIDISELT sinu just öeldule olen ka aga kõik vajalikud ja teemakohased paralingid siin teemas läbi lugenud.

Paraga aga on siin väga palju pistmist. Nimelt on tegu paraarheoloogiaga või kui see sõna sulle ei meeldi, siis pseudoargeoloogiaga.
Vasta
#18
Elderm:
Nõustun sinuga Dänikeni osas, aga ilmselt on kuskil siiski skeptikutele teadaolevaid linke, kus
Däniken sedasi väitnud on. Nendega on võimatu vaielda. Nad teevad musta valgeks ja vastupidi - just nii kuidas neile pähe tuleb!
Aga ma uurin, kas mul on veel mingit teavet mingi koopa kohta, kust on leitud punapäiste hiiglaste luid. Hea oleks teada vähemalt, kus mandril see oli? Kas eelpool antud hiiglaste lingi vaatasid läbi - seal oli päris palju teavet.

http://www.stevequayle.com/Giants/index2.html

Sellel on päris palju artikleid Põhja-Ameerika leidude kohta ja kui vaatad vasakult, siis sealt leiab linke maade järgi juurde.

Ah jaa, kui oled märganud, siis kõik teemad muutuvad pikapeale tigedatoonilisteks, kui neis osaleb Jason ehk Morgan.


[Muudetud: 31-8-2009 Müstik]
Vasta
#19
Tsitaat:Algselt postitas Elderm
Ma ei teagi kas ma julgen nii vihases dialoogis osa võtta, aga kas mitte pole teadlaste poolt leitud ühest koopast (ei mäleta kus täpsemalt) punapäiste hiiglaste luid?

Kui ei tea, mida sa konkreetselt silmas pead, ei oska kommenteerida. Põhja-Ameerikas on tõesti vist leitud punapäiste suurt kasvu inimeste jäänuseid mingist kohast, aga see pole parateema vaid varajane rahvasterändamine.

Tsitaat:Algselt postitas EldermVeel pakuks mulle huvi, kus ja kunas on Däniken ise tunnistanud, et Ta on fakte moonutanud? Däniken on lihtsalt öelnud, et ta pole kunagi midagi 100% kindlusega väitnud, vaid lihtsalt oletanud ja küsimuse tõstatanud, mistõttu skeptikud kohe talle kõrri hüppasid, et tema "olevat ajalugu ümber kirjutanud" vms.

Näiteks:
Von Daniken claimed to have photographs of an ancient pot bearing the images of flying saucers. He didn’t bother explaining why a flying saucer would need a landing strip in Peru, but he also didn’t bother with making a more convincing fake. In 1978, the PBS science show Nova tracked down the potter who originally made the “Biblical artifact” (he was, of course, still living) and confronted von Daniken for their episode “The Case of the Ancient Astronauts”. Von Daniken confessed that the pot was a fake (what else could he do?) but said he only wanted to convince skeptics who wouldn’t accept his theories without hard evidence. Which is understandable. I mean, what kind of closed-minded boob demands evidence?

Lahe vana, onju?
Vasta
#20
Mitte koopast (mõned võisid ka koopas olla) aga peamiselt kunstlike kurgaanide alt praeguse USA territooriumil.
Kutsutakse neid "Mound builder People" ehk siis Küngaste ehitajad ning esialgsed uusasukad kaevasid paljud need künkad lahti - sileda põllu nimel.
Leiti skelette ja mumifitseeritud (võis olla ka tegu algselt muumiatega) laipu millede pikkuseks oli keskmiselt 2,5 - 3 meetrit ja pikimad oli 4 meetrit.
Leiti ka hauamanuseid mis vastasid lahkunute mõõtmetega - metallsit kirveid, nuge ja mõõku ning kullast ja muudest metallidest ehteid.
Need leiud olid üheks põhjuseks miks loodi see "(kuri)kuulus" Smithsonian Institution. Just see organisatsioon toestas seal väljakaevamisi. Kuna kaevamised kestsid kaua siis hiljem farmerid enam ei teatanud enam leidudest - kuld lasti ümber sulatada muu "risu" kaevati kuskil kõrvalises kohas maa sisse. Enamuses toimus see kõik 1800 paiku kui oli suur USA keskosa asustamine Euroopa farmerite poolt. Paljud vanad lehed sisaldavad pilte ja jooniseid nii leidudest kui ka leidjatest ning ajast ja kohast. Hiljem kuulutati need künkad "kadunud" indiaanlaste pärandiks ja võeti "kaitsealla" ning seal keelustati igasugune uurimistegevus. Kuigi indiaanlaste suulises pärandis (mis samadel aegadel ja ka 1900 alguses kirja pandi - osaliselt vähemalt) on päris täpselt öeldud, et kui nemad tulid siis need "punapead" seal juba elasid. Hiljem kui indiaanlaste arvukus tõusis alustasid nad nende vastu sõda ning tuginedes oma arvulisele ülekaalule suutsid nad need "head ja andekad" (indiaanlaste endi sõnade järgi) hiiglased hävitada.
Paljud keskosa indiaanlased pidasid peale 1600 massiliselt saabuvaid eurooplasi nende "väikesteks vendadeks" ning puhastust indiaanlaste ridades kui karistust nende tegude - hiiglaste hävitamist - eest.
Kuid mõned üksikud killud pidasid vastu kuni 1700 algusesse kui on viimased tunnistajate ütlused elusatest punapeade järglastest. Eurooplased lugesid neid endi "metsistunud" suguvendadeks, kuid indiaanlased tegid selget vahet kes on kes ja kes kust pärit on. Samad indiaanlaste pärimused räägivad ka seda, et neil aegadel kui nemad saabusid (see kuulus Ameerika "asutamine" üle Beringi väina siis) Ameerikasse elas seal 2 peamist hõimu valgeid inimesi - punapead ja blondid. Nad ei olnud oma vahel küll sõjajalal, kuid hoidusid kiivalt teineteise piiridesse mitte minemast. Punapäid oli vähem ning neid peeti nõidadeks ja teadjameesteks, kuid järgnevad aastasajad ning just saabunud asiaatide parved suutsid neist mõlemast kogukonnast lahti saada.

Neil teemadel on kirjutatud mitu-mitu raamatut - minul jäi näppu vanaraamatu poodides kuskil 3 ning õnnestus need läbi lehitseda - vanuse tõttu olid hinnad päris soolased - odavaim oli kuskil 150 dollarit kalleim kuskil 400. Kuna ma sealt üht koma teist ka vahest ostsin (ja nad olid ka meie firma kliendid) siis omanik ei olnud mu peale pahane kui ma seal aegajalt lugesin natuke. Seega on mul mingi ülevaade mis seal kirjas oli, kuid leida netist neid raamatuid (mälu järgi kahjuks) ei ole õnnestunud.

Sellised on lood selle vana/uue Ameerikaga. Et anda asjale rohkem "värvi" siis lisan siia ühe jutu veel - see peaks olema küll mõnes teises teemas, kuid usun, et pole hullu. Kesk ja Lõuna Ameerika legendidest mis räägivad neid piirkondi külastanud pikast (pikkadest ehk) valgest mehest suure habemega teab vist igaüks kes natukenegi on lugenud selle piirkonna lugusi. Mõnele võib tulla ehk aga üllatusena, et samasugused legendid ja lood on ka Põhja Ameerika indiaanlastel olemas. See mees (neid võis ka mitu olla) käis ja liikus seal samadel aegadel kui Jeesus Palestiinas ning tegi ka ravitsemise "imesi" ning jutusstas ja jutlustas ühest Jumalast - oma Isast. Kui saabusid mungad juba "tänapäeva" Euroopast siis hämmastas neid mitmete hõimude eelteadmised ristusu detailidest ning mitmed suguharud ka olid omaks võtnud midagi sellist mis vägagi lähedalt meenutas just ristiusku. Algselt pandi see veel varajasemate ja Vatikanile tundmatute preestrite südametunnistusele, kuid ligem küsitlus näitas, et indiaanlased olid selle omaks võtnud juba mitu-mitu-väga-palju põlvesi tagasi - ammu enne kui "uued" valged mehed saabusid. Kas oli tegu Jeesuse kadunud aastate õpireisiga või toimus see peale tema ristilöömist ja ülestõusmist või oli hoopis tegu mõne tema jüngriga jääbki vist esialgu saladuseks....
Vasta
#21
Exubitoris: Väga asjalik ja teabetihe jutt, aga siin nõutakse ainult hiiglaste luid ja ainult luid!
Ja mitte pildi peal, vaid kõige parem oleks need Morganile koju laua peale laduda!



[Muudetud: 15-9-2009 Müstik]
Vasta
#22
Nohh ma vähemalt viitasin luudele - esimeses pikemas lõigus. Aga kes soovib neid käes hoida võtku labidas ning hakaku seal neid künkaid läbi kaevama.
Sõltub õnnest ja vedamisest - kas ta leiab luud või viiakse ta enne seaduseilmade poolt kohtumajja ja siis kas hullarisse või vangi - poleks ka esimene kord ....
Vasta
#23
Exubitorise varasema jutu jätkuks:
Hämmastavad leiud tulid päevavalgele veel 1810.a. paiku Kalifornias ja 1924.a. Montanas. Üks neist oli kuuevarbaline hiiglane, teine tohutu suur mehekolju, mis leiti 40 m sügavuselt laavakihi alt.
Kaliforniast Santa Rosa saarelt Santa Barbara kanalist leiti hiiglase kolju, mille massiivsetele lõualuudele toetus topelrida hambaid. Vanas Babüloonia Talmudis tehakse veeuputuseelsel ajal elanud topelhammastega hiiglastest samuti juttu!
Paljud nendest leidudest jäävad 19.saj. algusaastatesse. Ühel sellisel juhul, kui sõdurid Lampocki rantšos Kalifornia osariigis hiiglase luustiku välja kaevasid, palus kohalik katoliku prester säilmed uuesti matta, sest kohaliku rahva kinnitusel oli tegu jumaliku olendiga.
Sellised säilmed tulevad enamasti lagedale vulkaanilise tuhakihi alt, mis on märgiks kunagisest kataklüsmist.

Ja nüüd kõige huvitavam nendest iidsetest leidudest. Lool oli ka pealtnägija, kellel oli võimatu toimunusse sekkuda.
1943.a. kevadel saadeti USA armeeinseneride vabatahtlike brigaad (Alaska kaitsedepartemangu haru) tööle Alcani maanteele.
Fort Lewisisse jõudnud, anti neile uus ülesanne ja lähetati väikesele saarele Vaikses ookeanis, Aleuutide saarestiku läänepoolses otsas. Saare nimi on Shemya ja see asub vulkaanilise tekkega Attu saare läheal, kuid seda võib leida vaid USA militaarkaartidelt.
Shemyal pidid mehed rajama maandumisraja lennukitele. 1943.a. mais tehti märkimisväärne avastus. Kui kivikamakaid kokku lükati ja maad kaevama asuti, pööras ekskavaatorikopp kiht kihi haaval ümber fossiile, iga järgmine leid eelmisest erinev.
Ühest sellisest kihist leiti h i i g l a s l i k u d inimluud ja koljud, kõrval mmmuti ja mastadoni luud ja kihvad. Koljude pikkus ulatus50-60 sm-ni.
HIIGLASTE KASV ULATUS üle SEITSME MEETRI!

Hiiglaste kasv langeb kokku hindu folklooris tuntud hiiglaste omaga ja kulsate Kesk-Aasias, Hindukuši mäetikus asuvate Baiani kujude pikkusega.
Shemyal teeninud ohvitserid nõudsid rangelt, et leid jääks saladuseks.
Üks sõduritest, kes jagas üht-teist paleontoloogiast ja antropoloogiast (mitte segi ajada Morgani uudse sõna pseudoargelogiaga!) mõistis, kui väärtuslik leid see on ja üritas mõned luud kõrvale panna. Teda ähvardati sõjatribunaliga, kui ta saagist ei loobu.
Mees aga jutustas hiljem lugu siiski (seda lugu te praegu loetegi!)."Hiiglaste jäänused leiti u. kahe meetri sügavuselt. Suuremate luude hulgas oli ka väiksemaid. Asjaolud viitasid sellele, et see oli iidne matmispaik.
Kummaline oli see, et hiiglaste kolpades olid 5-sm-se läbimööduga augud. Võib-olla oli see iidne tava, kus hing päästeti vabaks läbi trpanatsiooniava?
Hiiglaste koljud olid, kui nende tohutd möötmed välja arvata, täiesti sarnased inimeste omadega ja kõrge laubaga.
Viimasel ajal ei ole kahjuks Shemya saarel vulkaanilist tegevust olnud (aga võib olla nüüd juba on? Kes viitsib, võiks uurida!). Leiti ka elevandiluust mänguasju, nukke, paate, noole-ja odaotsi, mammutikihvu.



[Muudetud: 31-8-2009 Müstik]
Vasta
#24
http://theunexplainedmysteries.com/image..._bones.jpg
http://lovebigfoot.com/wp-content/333/unk17.jpg
http://rookery2.viary.com/storagev12/917...5x1000.jpg

http://news.nationalgeographic.com/news/...on_big.jpg

Väheke pilte ka juurde. Sellised need luukered on!?


[Muudetud: 8-31-2009 ayyu]
Vasta
#25
Väga lahedad!Smile)

Eriti see ülalt kolmas pilt! Tundub, et seal veeretatakse selle käruga seda suurt kolpa juba Morgani õue peale!
Vasta
  
  • 1(current)
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • ...
  • 11
  • Järgmine 


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat