Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tundmatu hõljuv asi?
#1
Niisiis. Eile saatis üks tuttav mulle pildi ja arvas et see võib olla midagi maavälist. Ma kirjutan ta iseloomustuse sellest:
Liikus katkendlikult ja hääletult ja seejärel lihtsalt kadus. Jälgegi ei jätnud et ta seal oleks olnud.
Pilt on üsnagi suur seega panen selle lingina

Mis see võiks olla? Kas mõni ilmastikunähtus või sateliit? Või siis tõesti maaväline lennumasin?

EDIT:
originaalne pildifail

[Muudetud: 9-2-2009 Corpy]
Vasta
#2
See roheline jutt seal jätab mulje nagu keegi oleks Paint'iga need sinna vedanud.:S
Vasta
#3
Tsitaat:Algselt postitas Jako
Säristusaeg pikaks venitatud?
Seda ta ei maininud.

Küsisin just messengeris:

Mina:
Oli sul säristusaeg pikaks venitatud?
Tuttav:
*seaded vist polnud õiged jah. aga paintiga ma küll midagi mässanud pole
Mina:
*ok.
*oli ta muidu päriselt ka selline piklik?
Tuttav:
*jah.
Vasta
#4
Liiga ilus, et olla tõsi seega arvan, et oli lennuk. Rohelised ja punased tuled on omased lennukile.

[Muudetud: 9-1-2009 kaido81]
Vasta
#5
Tõesti liiga ilus et olla tõsi. Kuigi see on kahtlane et ta liikus katkendlikult edasi tagasi. Kas lennuk peaks seda lambist tegema. Kuigi ma ei vaidle millelegi vastu, sest ma tõesti polnud ise kohal ja sõber saatis selle eile messengeris õeldes et ta selle äsja oli teinud.
Minujaoks on see edasi tagasi kantendlik liikumine kahtlane.
Vasta
#6
Tere , äkki organiseerib sõber originaalpildi - või see ongi originaal?!
Vasta
#7
Originaal on see. Vist. Ma ei tea kas ta tegi peegelkaameraga või digikaga. Vb saan Raw'i. Küsin homme.
Vasta
#8
Ei ole originaal kuna exif infot pole pilti pakitud.

Tuled jms on omased lennukile, mille saaks saavutada pika säriajaga. Pilved ka natuke udused...

Kuigi jah imelik on see, et tuli vilkus katkendlikult ja tegi 180 kraadise pöörde
Vasta
#9
Veidi meenutab seda: http://meiemaa.ee/pilt.php?id=3721

Kuid jah. Et vaatlus "tõsiseks" saaks, oleks vaja originaalpilti, asukohta, rohkem kui kahelauselist kirjeldust (veidi arusaamatuks jääb ka see "katkendlik liikumine"). Kui need punktid on täidetud, siis võib juba privaatsemalt isiku- ja naljakontrolli teha, ning siis kantakse vaatlus registrisse.

Loodan, et viitsid natuke veel "mässata" sellega.

[Muudetud: 2-9-2009 Tom]
Vasta
#10
Pika säriajaga pildistatud (arvatavasti vasakult paremale lendav) lennuk. Roheline triip on pidevalt põlev parema tiiva navigatsioonilamp. Valge või helehall triip on tõenäoliselt sabatüüril olev lennufirma logo valgustav lamp (arvan seda seepärast, et see algab pildil vasakpoolseimast punasest täpist tagapool). Punased täpid on aga "majaka" vilksatused. Miks vahepeal paar vilksatust vahele on jäänud, ei oska täpselt öelda aga kuna lennuk on parasjagu pöördel olnud, siis ilmselt on parem tiib selle neil hetkedel ära varjanud.
Vasta
#11
Tsitaat:Algselt postitas kaido81
Liiga ilus, et olla tõsi seega arvan, et oli lennuk. Rohelised ja punased tuled on omased lennukile.
No kas UFO pildid peavad alati udused ja kehva (tavaliselt lausa s***) kvaliteediga olema? Muidugi tulede kohapealt on õigus, kui säriaeg paigast ära oli siis lennuk jääb tõesti nii. Samas ei tundu ta pilve sisse kaduvat, sest triibud ei kao ära mitte pilve rerva juures vaid keset pilve.

[Muudetud: 2-9-2009 THOR-00]
Vasta
#12
Tsitaat:Algselt postitas THOR-00
Samas ei tundu ta pilve sisse kaduvat, sest triibud ei kao ära mitte pilve rerva juures vaid keset pilve.

Tjah, sest säritamine lõpes ära.
Vasta
#13
Tsitaat:Tjah, sest säritamine lõpes ära.
Ka eespoole pole ühtegi teravat pilve serva, seega lihtsalt ära kaduda lennuk ei saa, kui ta just väga suure nurga all üles ei lenda ja pilve sisse ei kao, aga miks peaks üks lennuk nii tegema? Igatahes see näitab, et tegu on huvitava juhtumiga.
Vasta
#14
Lennuki ei kadunudki kuhugi ära. Säriaeg algas, kui lennuk oli triipude-punktide vasakus otsas ja lõpes kui oli paremas otsas. Kuna oli hämar, siis liikuv lennuk ise pildile ei jäänud. Seda enam, et tulede järgi otsustades oli ta üsna lähedal ja suhteline liikumiskiirus üsna suur. Ei viitsi seda täpselt arvutada sest tyeadmata lennuki mõõtmeid võin puusse panna aga kes viitsib, võib erinevate variantidega proovida, arvestades, et punane tuluke peaks plinkima sagedusega umbes 1x sekundis. arvatavalt on tegu kas maanduva lennukiga või siis mingit manöövrit sooritava, üsna madalalt lendava väikelennukiga.

[Muudetud: 9-2-2009 MorganLaFey]
Vasta
#15
Kui see pilt on tehtud tallinna lähedal, siis ma nõustuks morganiga.
Vasta
#16
Tsitaat:Algselt postitas Corpy
Niisiis. Eile saatis üks tuttav mulle pildi ja arvas et see võib olla midagi maavälist. Ma kirjutan ta iseloomustuse sellest:
Liikus katkendlikult ja hääletult ja seejärel lihtsalt kadus. Jälgegi ei jätnud et ta seal oleks olnud.
Kirjeldus ütleb, et kadus lihtsalt ära.

Ah jaa, mis hõljuvatesse asjadesse puutub siis, http://www.elu24.ee/?id=158952 Laugh


[Muudetud: 2-9-2009 THOR-00]
Vasta
#17
Sellisel juhul pildi autor liialdas või valetas. Kõik märgid näitavad, et tegu oli aegvõttega pildile jäänud lennukiga. Võid ka ise lennuki märgistutulede asetuse põhjal analüüsida:
[Pilt: md_11_lighting.jpg]

Täpsustuseks nii palju, et tiibade otstes olevad tuled (punane ja roheline) põlevad ühtlaselt, nagu ka saba vertikaaltüüri tuled. Seevastu punased "beacon" tuled lennuki kõhul ja katusel vilguvad vaheldumisi, umbes sekundilise intervalliga.

[Muudetud: 9-2-2009 MorganLaFey]
Vasta
#18
Kui see on Tallinna lähedal siis on see absoluutselt lennuk. Sest lennuala pole ainult lennujaama ümbrus vaid õhkutõusmiseks ja maandumiseks (kus lennukid madalamalt lendavad) on väga suur ala ka väljaspool Tallinna. Sama kehtib ka muude lennujaamade kohta.
Ja nagu Jako ütles, võib müra puudumist tuule suunaga seletada.

Olles jälginud lennukeid/helikoptereid suht palju juba, siis ma arvan, et see on lennuk või muu INIMkätega ehitatud õhusõiduk.
Vasta
#19
Ei ole tallinna lähedal. Ma küsin kas ta soovib asukohta õelda siin.
Samuti küsin originaal pilti.
Vasta
#20
Niisiis. Pilt tehtud prillimäel ning lähedal asuvatest lennuväljadest on seal vana mahajäetud Pahkla sõjaväebaas, kus ma arvan et lennuk õhku ei tõuseks.

Originaal pildi kohta niipalju et see peaks originaal olema. Võibolla võttis upload.ee exif info maha originaal pildilt kui ta seda oma serveris konvertis.

Sai siis sõbralt originaal pilt ka välja pinnitud. Palusin tal pakkida see rar faili, et mingit infot kaotsi ei läheks.
DOWNLOAD

[Muudetud: 9-2-2009 Corpy]
Vasta
#21
Tsitaat:Algselt postitas Corpy
Niisiis. Pilt tehtud prillimäel ning lähedal asuvatest lennuväljadest on seal vana mahajäetud Pahkla sõjaväebaas, kus ma arvan et lennuk õhku ei tõuseks.

Originaal pildi kohta niipalju et see peaks originaal olema. Võibolla võttis upload.ee exif info maha originaal pildilt kui ta seda oma serveris konvertis.

Just testisin upload.ee d. Saad panna pildi nii nagu ta on. 2,6 megane pilt läks tõrgeteta. Lisaks saab panna pilti sinna ka failina. Nii, et pildi info säilib seal kenasti......äkki ta paneb pildi uuesti....

Vahepeal jõudis ka väidetav originaalpilt 2 sekundilise säriajaga. Mina usun pildi ehtsustwink

[Muudetud: 9-2-2009 Leena]

[Muudetud: 9-2-2009 Leena]
Vasta
#22
Tsitaat:Algselt postitas Leenaäkki ta paneb pildi uuesti....
Loe mu viimast posti uuesti.
Ja pilti ei saa tavalise failina panna. Upload.ee avastab kohe et see pildifail.
Vasta
#23
Tsitaat:Algselt postitas Corpy
Tsitaat:Algselt postitas Leenaäkki ta paneb pildi uuesti....
Loe mu viimast posti uuesti.
Ja pilti ei saa tavalise failina panna. Upload.ee avastab kohe et see pildifail.

Vale vastus. Saab küll panna tavalise failina ja ei toimeta pildiga midagi. Samas pärast näitab tõesti, et on pilt.
http://www.upload.ee/files/181010/074.JPG.html

/files/ kataloogis on mu test pilt.

Pakitud pildi jõudsid panna just siis kui kirjutasin kommentari. Nii, et vabandust.
Vasta
#24
Noojah mis me vaidleme selle Faili kohta. Tahaks teada mis te pildi kohta arvate?
Vasta
#25
Natuke off topic:
Ma arvan, et teil enamikel on msn olemas ja eeldatavasti hotmail või selle uuema versiooni aadress olemas, pange skydrive üles 25GB vaba ruumi ja 50MB oli vist faili suuruse piirang, seega ei tohiks piltidega probleemi olla. Asi toimib!
Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Hõljuv tulekera DooM 6 2,233 17-02-2022, 17:00
Viimane postitus: xcad
  Tundmatu objekt Eesti taevas (28.06.2016) bestkeptsecret 17 10,494 03-07-2016, 09:27
Viimane postitus: xcad
  Tundmatu objekt Toompea kohal Kotkatiib 1 2,760 20-06-2013, 12:58
Viimane postitus: zzz34
  Tundmatu objekt 80´ lõpul Järvamaal Addy 3 3,743 11-12-2012, 14:53
Viimane postitus: Elessandra
  Hõljuv tuluke Pärnumaal põlduba 17 8,639 24-08-2012, 16:04
Viimane postitus: black1
  Tundmatu lendav objekt Viljandi lähistel 90ndate alguses hullkeel 25 10,912 15-08-2012, 20:42
Viimane postitus: excubitoris
  minu kokkupuude tundmatu lendava asjaga Elessandra 1 2,134 21-04-2012, 18:07
Viimane postitus: Balzzar
  Narva kohalt lendas üle Lõuna-Soome tundmatu tulekera Lotharius 5 3,607 07-01-2012, 17:02
Viimane postitus: Leena
  Väga imelik lendav asi, ufo? (pildid) Flash 17 9,817 18-03-2011, 15:07
Viimane postitus: lihtsalt
  Abruka tundmatu objekt InDemand 11 6,288 17-11-2009, 23:16
Viimane postitus: tmz

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat