Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mõtete lugemine!
#26


ära siis lenda, sammalhabe, kindlasti oled kuulnud jutte imelistest pääsemistest, kes jäid maha 2009 Air France lennukist või Estonialt.... valik on sinu

tervitusi,

iitt

tead seda juttu Alice`st, kellele tuli vist rebane vastu ja küsis , kuhu ma peaksin minema...
rebane küsis..kuhu sa tahad jõuda, Alic vastas, mul ükspuha, mille peale rebane vastas et siis pole ju oluline kuhu lähed... oli vist miskit nii ?!

Valgust
Vasta
#27
Kuidas see saab olla imeline pääsemine, kui kõik on ette määratud?
Vasta
#28
kas sa ei saa veel ikka aru, ükskõik kumba valiku teed, on see juba ette ära määratud....
ära püa nii kramplikult ühest mõttest kinni hoida, võta vahepeal teine teema ette ja siis tule selle mõtte juurde tagasi...

Pole olemas sellist asja nagu aeg.
Minevik, olevik ja tulevik leiavad aset samal ajal, ainult te ei tea seda

Kuna kõik on juba loodud, ei olnud universumil muud valikut, kui leida viis kogu loomingu unustamiseks


Kõik, mis on kunagi toimunud, toimub praegu ning kõik mis juhtub tulevikus on ka praegu olemas.
Just nagu kõik arvutimängu käigud eksisteerivad praegusel hetkel tollel kettal.
Sinu arvutiketast ei huvita, kas võidad või mitte, ja tema “tundeid ei saa solvata”.
Ta lihtsalt annab sulle võimaluse uuesti mängida. Kõik lõpud on juba olemas ja missugust lõppu sa koged, sõltub sinu valikust............

ehk on nüüd arusaadavam ?!



Kui sulle ei meeldi suund, kuhu liigud, muuda suunda.
Kui sa pole hoolikas, saad täpselt selle, mille oled ära teeninud...


Kõige tähtsam-ära karda ! Sa ei saa mingil juhul surra, seega pole midagi karta.
Püüa saada ühendust kõigi asjade täiuslikkusega. Tea, et oled täpselt seal,kus peadki olema, kogemaks täpselt seda, mille oma teel valid, luues seda, Kes Sa Tegelikult Oled.

Pööra tähelepanu igale oma eelaimusele, igale tundele, igale intuitiivsele märguandele, mida koged .... kõik on ju NII LIHTNE


Tea kindlalt-sõltumata sellest, millist tulemust sa ka ei oota mistahes olukorras-tegelikult on see juba olemas

Valgust

iitt


Vasta
#29


ok, võta vabalt, kll kunagi aru saad( sõbralikult, toetavalt öeldud),Sa ei saa oma meelt petta.
Kui sa pole siiras, tunneb seda sinu vaim ning sellega asi lõpeb...

Arenemine on arusaamisele jõudmine, et nüüd on aeg mõne asja suhtes oma meelt muuta.On üks moodus, kuidas midagi muuta-sa pead muutma oma MÕTET selle kohta.


Veel mõtteainet sulle:

Sa oled ALATI tõmmanud ligi seda, mida sa oled endast nähtamatu energia vormis välja saatnud- seepärast oledki praegu siin, kus oled, ja su minevik on olnud selline, kui oli..

Alles siis, kui sa otsustad, kuidas sina kavatsed end ilmutada, enne kui hetk ennast ilmutab, hakkad sa saavutama meisterlikkust. Sa oled õppinud valitsema hetke ja see on alguseks elamise meisterlikkusele


Elu Ülevaatamise Protsessis (peale “surma”) lubatakse Sul kogeda igat hetke oma elust, kõike, mida Sa kunagi mõtlesid, ütlesid või tegid.
Sa koged oma elu mitte ainult enda vaatepunktist, vaid iga inimese vaatepunktist, kelle elu Sa puudutasid. Sa võid kogeda, mida nemad kogesid selle tulemusena, mida Sina mõtlesid, ütlesid või tegid


Kui tahad muuta ära oma(mitte eriti head enda meelest) algmõtet-
pead tegutsema enne kui mõtled.
Kui tahad muuta algmõtet, tegutse selle uue idee järgi, mis sul tekib.



NB! Sinu elu tuleb SELLINE, nagu on su KAVATSUSED selle kohta.


Valgust

iitt


Vasta
#30
Tsitaat:Algselt postitas iitt
preilikass, siin ei ole paraku Sinu uskumine või mitteiskumine olulised.

On asju , mis toimuvad meie uskumustest ja arvamustest sõltumata.
Ma küll ei tahaks seda siinkohal teha, kuid siiski pean tsiteerima Vangat, üht kuulsaimat ja täpsemat selgeltnägijat. Öeldakse, et kui argumentidest jääb väheks, tsiteerige klassikuid. Mida ta siis on öelnud ettemääratuse kohta:

Kui talt küsiti, et kas on tähtis, millal üks või teine tegevus toimus, vastas Vanga :" Sellised PISIASJAD( minu sõrendus) pole mulle tähtsad. Nii minevik, olevik kui tulevik joonistuvad minu vaimusilma ees ühtviisi selgelt välja. Näen inimelu nagu filmilindile võetuna."
Kas vahemaa on tähtis?, Vastus:ei ole. Keelebarjääre samuti pole.
Küsimus: Kas sa saad midagi ette võtta seoses mõne inimesega , nähes õnnetust tulemas. Vastus: Ei, ma ei saa midagi ette võtta, ei mina ega keegi teine suuda siin midagi teha.
Küsimus: Kas on võimalik saatust mõjutada?
Vastus: Ei ole. Igaüks käib läbi ainult oma ja ainult oma tee jne jne.
Seda kõike on rääkinud ka tänapäeva selgeltnägijad alates Nastjast ja lõpetades venelaste Lilja, Iriku ja tont teab kellega veel.
Vanga on öelnud veel:" Mitte ükski halb ega hea tegu ei jää märkamata. Ja ärge arvake, et võite teha, mida iganes tahate....
Oma tegevuses pole keegi vaba ning KÕIK on ette määratud.

Ühes teises kohas kordab Vanga, juba vihaseks saades, et inimesed ei mõista teda: " Mitte keegi ei saa oma saatuse vastu. Inimese elu on täpselt ette määratud"

Kuid mis siis on meie võimuses, mis on siis elu või selle mõte. Ka selle kohta on olnud palju väljaütlemisi, kuid kõige paremini iseloomustab järgmine:


Elu on kui suur näitemäng. Olen ise ka aastakümneid otsinud elu mõtet, kui paremat välendit pole leidnud.

JUMAL on näidendi autor ja roll on TEMA kingitus;
read on kirjutatud TEMA poolt;
TEMA lavastab, TEMA kavandab rõivad ja dekoratsioonid, zestid ja hääletooni, sisseaste ja lahkumise.
Sul tuleb mängida oma osa hästi ja teenida ära TEMA heakskiit, kui eesriie langeb.
Teeni oma võimete ja innukusega välja üha kõrgemad rollid-

SELLES ONGI ELU MÕTE JA EESMÄRK

Valgust

iitt

On küll asju, mis toimuvad uskumustest sõltumata, kuid kas see on üks nendest, seda me ei tea. Kuni ei ole kindlat tõestust, on kõik uskumuste tasandil.
Mis puutub klassikutesse, siis ükski klassik ei ole minu jaoks autoriteet enne kui olen ta iseenda jaoks ära tundnud. Üldkehtestatud norme klassikuks saamisele mina ei arvesta. Vanga kohta ei oska midagi öelda, pole tutvunud.

Kui kõik on ette määratud, siis on vaba tahe vaid illusioon, kas pole...?:S
Sinu poolt kirjutatud juttu ma tean, olen eeskätt tutvunud plejaadide õpetuste kontekstis ja üldiselt midagi tõhjalt vastu ei kõmise. Newton räägib samadest asjadestSmile
Vasta
#31
Fantastiline, preilikass, sa teed tohutuid ( kassi)hüppeid

Said just naelapea pihta:

E L U ongi I L L U S I O O N

Tark inimene, kes saab aru, et maailm on vaid pettekujutlus, ja käitub vastavalt sellele, pääseb kannatustest .....

ometi jõudis kohala, ohhh...

Veel infi ( elu eesmärgi ja higeteaduse klassikat):

Sinu sisetunne teab tõelise rõõmu allikat, ta juhib sind õige tee poole.
Sinu kohus on järgneda talle nagu oma saatjale ja talle alluda ka siis kui ta räägib vastu sinu kapriisidele.

Mõistus võib sind aidata vaid Jumaliku tee alguses.
Kogu ülejäänut valgustab intuitsioon

Sinu tulevik ei sõltu täielikult sinu hinnetest eksamil.
Rohkem sõltub see iseloomust, tahtejõust ja Looja armust.


Soovist kasvab tegu, teost kasvab kannatus; soov, tegu ja kannatus on nagu igavesti pöörlev ratas....

Rahulolematuse põhjuseks on alati väliste asjade järele jooksmine. Sellistel soovidel pole lõppu. Kui olete kord muutunud meelte orjaks, siis ei lase nad teist lahti kuni surmani. Raha tuleb ja läheb, kõlblus tuleb ja kasvab

Tervita kannatust kui väljakutset. See kõik on Looja plaan-juhtida sind rahuldamata vajaduste valu abil kuulama tema häält...

See, mida sa mõtled, selle sa lood. Mida sa lood, selleks sa saad.Milleks sa saad, seda sa väljendad. Mida sa väljendad, seda sa koged. Mida sa koged, seda sa mõtled.


Elu Ülevaatamise Protsessis (peale “surma”) lubatakse Sul kogeda igat hetke oma elust, kõike, mida Sa kunagi mõtlesid, ütlesid või tegid. Sulle tuleb meelde, Kes Sa Tegelikult Oled ja kelleks Sa võid muutuda, kui saad teada, mida teised Sinu käes kogesid

Kõik asjad sünnivad sinu mõtetest.
I seadus on, et sa võid olla, teha ja saada, mida sa iganes oskad ette kujutada.
II seadus on, et sa tõmbad ligi seda, mida sa kardad.


tervitusi

iitt




Vasta
#32
Mai oska seda seletada, aga eriti intensiivseid mõtteid ma tajun. Ma ei saa otseselt aru sõna-sõnalt mida mõeldakse, kuid ma tajun mõtete tausta ja seda millest need on. Mitte kõiki ja mitte kõigil inimestel aga siiski ja enamasti tunnen just oma lähedaste omasid. Kõige rohkem enda tüdruku omasid. Kohati päris häiriv, olen temaga sellepärast ka tülli läinud, et ma tean, mida ta tegelikult mõtleb. Seletada seda ei oska, ilmselt on see nii, et mida tugevam mõte, seda tugevam energia sellel on või miskit.
Vasta
#33
skrid

kõik on lihtne, sul on kanal avatud universumi VÄLJA, jätka harjutamist

Mingil teadveloleku tasandil on meil kõigil ligipääs KOGU maailmas leiduvale informatsioonile( Hal Pathoff). Inimestel on võimalik oma vastuvõtumehhanisme arendada ning seeläbi "nullpunktivälja" salvestatud informatsioonile ligi pääseda.Ei lühi-ega pikaajaline mälu ei salvestu üldse mitte ajus vaid on talletatud nullpunktivälja. Aju on lihtsalt mehhanism, mille abil on võimalik tegelikku salvestisse-VÄLJA- talletatud infot välja otsida ja lugeda. Sünnipäraselt oskavad seda kõik inimesed, kuid valdaval enamikul need võimed hääbuvad......


terv.iitt
Vasta
#34
Tsitaat:Algselt postitas iitt
Fantastiline, preilikass, sa teed tohutuid ( kassi)hüppeid

Said just naelapea pihta:

E L U ongi I L L U S I O O N

Tark inimene, kes saab aru, et maailm on vaid pettekujutlus, ja käitub vastavalt sellele, pääseb kannatustest .....

ometi jõudis kohala, ohhh...

Veel infi ( elu eesmärgi ja higeteaduse klassikat):

Sinu sisetunne teab tõelise rõõmu allikat, ta juhib sind õige tee poole.
Sinu kohus on järgneda talle nagu oma saatjale ja talle alluda ka siis kui ta räägib vastu sinu kapriisidele.

Mõistus võib sind aidata vaid Jumaliku tee alguses.
Kogu ülejäänut valgustab intuitsioon

Sinu tulevik ei sõltu täielikult sinu hinnetest eksamil.
Rohkem sõltub see iseloomust, tahtejõust ja Looja armust.


Soovist kasvab tegu, teost kasvab kannatus; soov, tegu ja kannatus on nagu igavesti pöörlev ratas....

Rahulolematuse põhjuseks on alati väliste asjade järele jooksmine. Sellistel soovidel pole lõppu. Kui olete kord muutunud meelte orjaks, siis ei lase nad teist lahti kuni surmani. Raha tuleb ja läheb, kõlblus tuleb ja kasvab

Tervita kannatust kui väljakutset. See kõik on Looja plaan-juhtida sind rahuldamata vajaduste valu abil kuulama tema häält...

See, mida sa mõtled, selle sa lood. Mida sa lood, selleks sa saad.Milleks sa saad, seda sa väljendad. Mida sa väljendad, seda sa koged. Mida sa koged, seda sa mõtled.


Elu Ülevaatamise Protsessis (peale “surma”) lubatakse Sul kogeda igat hetke oma elust, kõike, mida Sa kunagi mõtlesid, ütlesid või tegid. Sulle tuleb meelde, Kes Sa Tegelikult Oled ja kelleks Sa võid muutuda, kui saad teada, mida teised Sinu käes kogesid

Kõik asjad sünnivad sinu mõtetest.
I seadus on, et sa võid olla, teha ja saada, mida sa iganes oskad ette kujutada.
II seadus on, et sa tõmbad ligi seda, mida sa kardad.


tervitusi

iitt





Mõh? Kas leidub erandeid kah? Sest ma ei saaks küll öelda, et mul pidevalt miskit hirmsat ümber on! Aga ometi ma kardan...või kartsin...päris paljusid asju. Vähemalt vist, või noh, juhe jooksis kokkuBleh
Vasta
#35
Loobu igasugusest hirmust ja pöördu igapäevasesse ellu veendununa, et tarvilikud tingimused ilmnevad peagi, või on juba ilmnenud. Kõikeloov tarkus loob ise vahendid , mille abil toimib. Püüa olla sõltumatu teiste heakskiidust ja hoia kinni oma võimest tõmmata ligi kõike, mis seni on sinu arvates su elust puudunud

........Tuleb usaldada südametarkust. Astu kontakti jõuga, mis on andnud sulle mõtlemisvõime ja palu tema abi ning juhatust, et uut laadi kujutlusi luua
Mõistus peab loobuma pideva otsustaja rollist ning võtma kuulda südametarkust
Selle muutuse käigus puhkeb USALDUS õide

Tee seda mida armastad ja armasta seda, mida teed, iga päev...............

tervitustega

iitt

Sisse hingates hinga sisse tingimusteta armastust, välja hingates hinga välja hirmu.
Elu on ülekantud tähenduses treening ja kool. Õpetaja valib pingutust nõudvaks ja katkematuks distsipliiniks, õpetuseks ja treeninguks välja vaid õpilase, kes annab lootust heaks tööks tulevikus.
Vasta
#36
Tsitaat:Algselt postitas iitt
Loobu igasugusest hirmust ja pöördu igapäevasesse ellu veendununa, et tarvilikud tingimused ilmnevad peagi, või on juba ilmnenud. Kõikeloov tarkus loob ise vahendid , mille abil toimib. Püüa olla sõltumatu teiste heakskiidust ja hoia kinni oma võimest tõmmata ligi kõike, mis seni on sinu arvates su elust puudunud

........Tuleb usaldada südametarkust. Astu kontakti jõuga, mis on andnud sulle mõtlemisvõime ja palu tema abi ning juhatust, et uut laadi kujutlusi luua
Mõistus peab loobuma pideva otsustaja rollist ning võtma kuulda südametarkust
Selle muutuse käigus puhkeb USALDUS õide

Tee seda mida armastad ja armasta seda, mida teed, iga päev...............

tervitustega

iitt

Sisse hingates hinga sisse tingimusteta armastust, välja hingates hinga välja hirmu.
Elu on ülekantud tähenduses treening ja kool. Õpetaja valib pingutust nõudvaks ja katkematuks distsipliiniks, õpetuseks ja treeninguks välja vaid õpilase, kes annab lootust heaks tööks tulevikus.

Mõh? Ma ei mäleta, millal mu ajul viimati sõnaõigust oli. Ta ajab igapäevastes elu situatsioonides jama suust välja, seega ma kuulan pigem "tunnet".
Ja üldiselt ei ole ma kunagi reaalselt muretsenud selle pärast, mismoodi ma oma asjadega toime tulen, sest kui kuidagi ei saa, siis kuidagi ikka saab. Kehtib täiegaSmile1 Ma lihtsalt närvitsen, aga samas tean, et kõik läheb hästi.:o Viimasel ajal närvitsen vähemSmile See võib küll vaid hea periood olla, aga mis siis ikka. Kui läheb hullemaks, siis elan üle ja olen jälle selle võrra tugevam. Ei viitsi ette närvitsedaSmile
Vasta
#37
Ise sellisesse asja ei usu, sest ei ole oma silmaga näinud ega ka kuulnud. Kuid samas ma oleksin more than happy, kui ma saaksin inimeste mõtteid lugeda, ja miks mitte ka loomade.
Vasta
#38
Mina isiklikult mõtlen, et ei tahaks osata mõtteid lugeda. Võib küll algul tunduda lahe, kuid tahad sa ikka teada mida tegelikult inimesed mõtlevad? Seda sinust või kellegist teisest.
Väga valus võib-olla, kui saad teada, et su parim sõber/sõbranna on tegelt mingi omakasu peal väljas. Su vanemad paistavad pealt toredad olevat, kuid tegelikult tuleb välja, et soovivad, et sind poleks üldse sündind. Sinu abikaasa petab sind ja on sinuga ainult lapse pärast koos. Selliseid ekstreemseid näiteid saab sadu tuua, kuid midagi sellist võib lihtsalt juhtuda, kui suudaksid mõtteid lugeda. Võid teada saada nii palju, milleta sa oleksid palju õnnelikum.
Pakun, et see, kes oskab mõtteid lugeda, selle maailm on suhteliselt üksik. Eriti siis, kui sa oleksid ainuke või üks vähestest maailmas. Selle päevavalgele tuleks teeks sinust katsejänku laboritele.
Nagu on inglise keeles tark lause minu mõtte kohta: "Ignorance is a bliss."
Vasta
#39
Tsitaat:Algselt postitas Nazz
Mina isiklikult mõtlen, et ei tahaks osata mõtteid lugeda. Võib küll algul tunduda lahe, kuid tahad sa ikka teada mida tegelikult inimesed mõtlevad? Seda sinust või kellegist teisest.
Väga valus võib-olla, kui saad teada, et su parim sõber/sõbranna on tegelt mingi omakasu peal väljas. Su vanemad paistavad pealt toredad olevat, kuid tegelikult tuleb välja, et soovivad, et sind poleks üldse sündind. Sinu abikaasa petab sind ja on sinuga ainult lapse pärast koos. Selliseid ekstreemseid näiteid saab sadu tuua, kuid midagi sellist võib lihtsalt juhtuda, kui suudaksid mõtteid lugeda. Võid teada saada nii palju, milleta sa oleksid palju õnnelikum.
Pakun, et see, kes oskab mõtteid lugeda, selle maailm on suhteliselt üksik. Eriti siis, kui sa oleksid ainuke või üks vähestest maailmas. Selle päevavalgele tuleks teeks sinust katsejänku laboritele.
Nagu on inglise keeles tark lause minu mõtte kohta: "Ignorance is a bliss."


kah tõsi.
Vasta
#40
Mina tahaksin siiski olla võimeline mõtteid lugema - eriti loomade mõtteid. Kuid sedasi, et ma ei kuuleks neid mõtteid vägisi, vaid saaksin ise valida, millal nö kanal lahti on.
Jah, ausus võib väga haiget teha, küllap sellepärast inimesel polegi võimet mõtteid lugeda, et inimene ei kannataks seda lihtsalt välja :S Siiski, kui mul oleks see võime, siis eelistaksin mitmetes olukordades julma tõde neutraalse pooltõe asemel. Nagunii jääb mulle kuidagi rahulolematu tunne sisse enamasti kui inimene pole minuga päris siiras olnud (mõnikord on hiljem heas tujus usaldusliku jutu käigus ilmsiks tulnud, et ma ei kujutanud endale ette, olgugi, et teised arvasid, et pingutan üle).
Vasta
#41
Aastaid tagasi oli mul juhus, kus linna peal nägin daami, kes tundus tuttav. Ta möödus minust, ma tahtsin temas selgusele jõuda ja mingi "ma-ei-tea-mis"-kiiksu ajel palusin mõttes korra, et ta üle õla tagasi vaataks. Ta oli minust nii 10 m kaugusel. Ja vaatas tagasi, nagu tellitult. Mul tekkis huvi - "prooviks veel?" Järgmise katse tegin, kui ta oli minust mõnekümne meetri kaugusel. Samuti toimis - niikui palusin mõttes tal üle õla tagasi vaadata, ta tegi seda. Kolmas katse toimus juba sajakonna meetri pealt, just enne tema kadumist nurga taha - taas laususin mõttes, et "vaata üle õla tagasi" või midagi sellist - ja kohe heitiski daam üle õla mulle viimase pilgu, enne kui nurga taha kadus.
Hiljem sain aru, et see võis olla üks ekstrasenss, kellega kunagi põgusalt kokku puutusin (Maie Ivanova - kui see nimi kellelegi midagi ütleb. Kunagi oli ta Shambala tegelane, viimastel aastatel ma kas pole temast kuulnud või olen ma info kõrvust mööda lasknud).
On olnud juhuseid, kus keegi ütleb seda, mida mina just mõtelnud olin.
Tuttavatega suheldes on üsna tavaline nähtus, et kui kellelegi helistan või külla lähen, siis saan teada, et see keegi just mõtles minu peale. Ja olen ka ise kellegi peale mõtelnud just enne seda, kui ta helistas või mulle külla sattus.
Vasta
#42
Mina mõtlen, teine ütleb. Minu puhul on need tavalised. Või ütlen mina midagi ja keegi teine on seda just mõelnud. Ma võin magada aga ühel hetkel teen silmad lahti ja siis on kas telefon või tuleb keegi külla. Näiteks veel, et kui vaatan filmi ja ühel hetkel ma püsti tõusen , et end sirutada,siis kohe on ka reklaam. Alguses see kohutas mind(mitte reklaam): aga nüüd olen harjunud. Ma ise olen mõelnud ,et olen kiiksuga ,aga siin teie jutte lugedes ... Preilikass tahaks loomade mõtteid lugeda ,aga mina olen neid üks kord elus kuulnud rääkimas. Olen proovinud ka oma kassi häält kuulda ,aga see pole õnnestunud.Sick
Vasta
#43
Tsitaat:Algselt postitas BudaVi
Tsitaat:Algselt postitas TheAgnes
Kas on inimene mõteid lugeda.
Igatahes mul just eelmine nädal juhtus ükskord see.Õpetaja ütles just seda mida ma olin mõelnud.Ma alguses arvasin et see oli kokku sattumus.Aga hiljem mõtlesin midagi muud juba.Ka mõnikord ütlevad klassikaaslased seda mida ma mõtlen see on jube kummaline,:SMida ma võiks teha?

Muutus: Pealkiri korda

[Muudetud: 22-10-09 Thorondor]

Kõik oskavad mõtteid lugeda, kuidas siis Sina ei oska?

Ma liitun nende mitteoskajatega... Ph34r2
Vasta
#44
Võit täitsa muretud olla - inimesed ei mõtle! Väga vähesed meist mõtlevad ja oskavad seda teha.
Nii et - pole midagi lugeda, juhul kui oskad mõtteid lugeda.
Vasta
#45
Tsitaat:Algselt postitas Ott Sama
Võit täitsa muretud olla - inimesed ei mõtle! Väga vähesed meist mõtlevad ja oskavad seda teha.
Nii et - pole midagi lugeda, juhul kui oskad mõtteid lugeda.

Ei mõtle? Ma pole nõus... Vähemalt mina olen lausa ülemõtleja ning tean veel vähemalt kahte inimest, kes on samasugused. Ott, mismoodi sa mõistad mõtlemist, et väidad, et inimesed ei mõtle? Ma arvan, et mõtlevad küll, iseasi millest või kui sügavalt.
Vasta
#46
Väheke teemaväliselt, kuid infot mõtlemise kohta. Inimene kulutab rohkem energiat mitte midagi mõeldes, kui pingsalt mõtlemisega.
Vasta
#47
Siinsamas ruumis kus viibid,võib hetkel tiirelda sadu mõtteid. Need,millega oled ühel lainel,jõuavad sinuni,teised mitte. Sa oled nagu raadio,mis on häälestatud teatud sagedusele. Võõrad "lained" Sind tavaliselt ei häiri,kuigi on ka juhtumeid,et pähe tuleb mingi jura eikusagilt- mõttetu mõte.
Häälestusprotsessi korraldad Sa ise - oma mõtete kvaliteediga.
Nüüd,kui Sa oled oma mõtte välja "saatnud", suudavad sinuga samal lainel olevad inimesed seda ka vastu võtta.
Ja kui Su mõte on väga "tugev", võetakse see tahtmatult vastu,nii,nagu sa isegi mõningaid mõtteid vastu võtad.
Minu meelest oli selle asja nimi telepaatia ja see võime on meil kõigil.
Vasta
#48
Tsitaat:Algselt postitas Preilikass
Tsitaat:Algselt postitas Ott Sama
Võit täitsa muretud olla - inimesed ei mõtle! Väga vähesed meist mõtlevad ja oskavad seda teha.
Nii et - pole midagi lugeda, juhul kui oskad mõtteid lugeda.

Ei mõtle? Ma pole nõus... Vähemalt mina olen lausa ülemõtleja ning tean veel vähemalt kahte inimest, kes on samasugused. Ott, mismoodi sa mõistad mõtlemist, et väidad, et inimesed ei mõtle? Ma arvan, et mõtlevad küll, iseasi millest või kui sügavalt.

Ma arvasin, et mõtlen - kuniks kohtasin inimest kes mõtles.
See on hoopis teine tase! Seda on iseg raske kirjeldada -
aga proovin. Nagu ta ise kirjeldas, et iga infokild käivitab tal
seoste laviini, selles virr-varris loob ta esimesed järeldus-
lõimed ja edasi läbi pidevate võrdluste... jõuab ta lõpuks
mingitele järeldusteni. Intensiivsus ja keskendumine, mis
mõtlemist saadab... on lausa masendav! Ja kui ta ei mõtle,
siis - vastavalt tema kirjeldusele - tunnen ära oma taseme.
Ja tema mõtlemist läbivaks jooneks oli jahmatav originaalsus
ning rabav lihtsus!
Sattudes selle mehe mõtteid lugema - vajub ilmselt suu lahti
ja jääb avatuks vist kauemaks, kui see viisakas on.
Vasta
#49
Minu ja minu täditütrega on tihti juhtunud niimoodi, et ütleme samu asju ja mõtleme samu asju. Veedame koos palju aega ja tunneme üksteist läbi ja lõhki. Ja paljude teiste tuttavate ja sõpradega on samamoodi juhtunud,et ütleme ja mõtleme samu asju, lauseid.
Vasta
#50
"Nagu ta ise kirjeldas, et iga infokild käivitab tal
seoste laviini, selles virr-varris loob ta esimesed järeldus-
lõimed ja edasi läbi pidevate võrdluste... jõuab ta lõpuks
mingitele järeldusteni. Intensiivsus ja keskendumine, mis
mõtlemist saadab... on lausa masendav".

No selles pole vähemalt minu jaoks küll midagi üllatavat... Mina ja mu parim sõbrants oleme just sellest puust tehtud. Ning see pole harukordne, et pean endale meelde tuletama - asju ei ole vaja ajada liiga keeruliseks sidudes kõige väiksemad lülid kõige suurematega, mis antud kontekstis ei ole olulised. Mõtlemine võib vabalt pea valutama panna. Ma mõtlen `kõvasti`, sedasi, et ma praktiliselt ise kuulen oma mõtteid lausa kõrvadega, olgugi, et ma midagi välja ei ütle. Terve kuklapiirkond ja natukene ülespoole vibreerib kui ma end tõsiselt mõtlema unustan.
Kõik kindlasti sedasi ei mõtle - tegelikult ju pole tarvidust. Mõned lihtsalt ei oska teisiti Bleh Ja see on nende õnnistus ja needus.

"Sattudes selle mehe mõtteid lugema - vajub ilmselt suu lahti
ja jääb avatuks vist kauemaks, kui see viisakas on".

Jääb lahti kuna on hämmastav mõttemaailm või kuna sellist imelikku pole varem kohanud? Ma olen täheldanud, et vaid üks inimene suudab nt minu kõikvõimalikke mõtteid ja teooriaid vabalt kuulata ja mõista - ülejäänud küsivad midagi stiilis miks-seda-vaja-on või milleks-asju-keeruliseks-ajada. Või imestavad, et ma viitsin sellistest asjadest mõelda - a la läheks parem diskole... Sick Või siis lihtsalt ei saa üldse mõttekäigust aru, sest a la `Platon väidab nii, mida asja sina ajad`?!

Alari postitus oli põnev, peakski mõtlemise peale ka mõtlema hakkama Smile
Vasta
  


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat