Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Inimese nime mõju
#51
Kalma, minu nimi (Liina) on mulle alati veidi võõras tundunud. Nime järgi pole mind küll noritud, aga üleüldiselt küll ning ma üldiselt ei seosta end selle tüdrukuga, kelle kallal noriti, sest tema oli ju Liina, keda mina hästi ei tunne Laugh Olen käinud lausa uurimas, kuidas nime muuta. Praeguse nime sain sugulase utsitusel, ema oleks tahtnud nimeks panna Marianna või Marianne või midagi seesugust. Ning Mariannana ma tunnen end palju rohkem.... Tegelikult sain veel enda jaoks okei nime, sest teine variant oleks olnud Liisu - imearmas nimi, aga minu olemusega ei lähe absoluutselt kokku!
Praeguseks olen harjunud oma nimega, ei anna pead panti, et ma tulevikus siiski nimevahetust läbi ei tee. Praegu on aga asi ok Smile
Vasta
#52
Tsitaat:Algselt postitas Kalma
Soovitaksin teil lugeda raamatut "Numbrid juhivad saatust", autor Glynis McCants. See raamat tundub ikka veidi põhjalikum kui veebilehed.

Seal on ka juttu sellest, kuidas valida lapsele sobivat nime (lk 162-165).
www.apollo.ee/product.php/0819965
Paistab, et poes on see muidu läbi müüdud, aga ehk leiab raamatukogust wink


Tänud raamatusoovituse eest Kalma. Eks lõppude lõpuks pean vist ikka oma sisetunde ja nime kõla järgi otsustama. Sulle on see siis paras väljakutse - oma nime kandmine ma mõtlen...Igatahes ole tugev!
Vasta
#53
Kas keegi teab, kust pärineb nimi Linda?
Vana Eesti nimi ju, aga samas levinud ka ingliskeelsetes maades (Linda McCartney nt).
Kumbapidi see nimi rännanud on ja kus on algkodu? Piiblist ma sellenimelisi ei mäleta.
Vasta
#54
Tsitaat:Algselt postitas Marina
Kas keegi teab, kust pärineb nimi Linda?


LINDA

Gender: Feminine

Usage: English, Dutch, German, Scandinavian, Finnish, Estonian, Italian, Hungarian, Czech, Slovak, Bulgarian, Ancient Germanic

Other Scripts: Линда (Bulgarian)

Pronounced:
LIN-də (English) [key]
Originally a medieval short form of Germanic names containing the element linde meaning "soft, tender". It also coincides with the Spanish word linda meaning "beautiful".

Lisaks veel: Behind the Name: the Etymology and History of First Names
Vasta
#55
Eestlased on ikka arvanud, et "nimi meest ei riku". Kas see on nende oma arvamus või mujalt tulnud, pole teada (samas on hea, kui keegi oskaks sellest rääkida). Küll aga vihjab see võimalusele, et eestlased ei sidunud inimese nime tema omadustega. Nimi on kõigest vahend enda eristamiseks, et lihtsustada suhtlemist.

Kunstnike, muusikute jms rahva "artistinimed" on tõesti huvitav kiiks. Ilmselt on selle taga soov end reklaamida ja kui oma nimi tundub "mittemidagiütlev", siis leitaksegi selline, mis enda arvates "tuus" on või mis artisti meelest võib publikus huvi äratada.
Ilmselt sama põhjus ka mul... loogiliselt võttes ei näe ma mingit põhjust, miks ma ei võiks teha muusikat oma pärisnime all. Aga - eks väike reklaamivajadus ole sees.

Ühest asjast ma pole aru saanud - see niinimetatud "vaimse tasandi nimi", "hingenimi" ja kuidas iganes seda veel kutsutakse. Kuidas see tekib? Näiteks osad inglid ja gurud eputavad oma "hingenimega".
Vasta
#56
Tsitaat:Algselt postitas paadikapten
Eestlased on ikka arvanud, et "nimi meest ei riku". Kas see on nende oma arvamus või mujalt tulnud, pole teada (samas on hea, kui keegi oskaks sellest rääkida). Küll aga vihjab see võimalusele, et eestlased ei sidunud inimese nime tema omadustega. Nimi on kõigest vahend enda eristamiseks, et lihtsustada suhtlemist.

Kunstnike, muusikute jms rahva "artistinimed" on tõesti huvitav kiiks. Ilmselt on selle taga soov end reklaamida ja kui oma nimi tundub "mittemidagiütlev", siis leitaksegi selline, mis enda arvates "tuus" on või mis artisti meelest võib publikus huvi äratada.
Ilmselt sama põhjus ka mul... loogiliselt võttes ei näe ma mingit põhjust, miks ma ei võiks teha muusikat oma pärisnime all. Aga - eks väike reklaamivajadus ole sees.

Ühest asjast ma pole aru saanud - see niinimetatud "vaimse tasandi nimi", "hingenimi" ja kuidas iganes seda veel kutsutakse. Kuidas see tekib? Näiteks osad inglid ja gurud eputavad oma "hingenimega".

Ja kui leidub mõni teadja, siis võiks seda ka öelda, kuidas selle nime teada saab (kindlasti on võimalik ka ilma "vastused on sinus endas olemas" loogikata)?
Vasta
#57
Olen vaadanud erinevate rahvaste nimesotust inimese tegevusega ja seal on seotus olemas , põhiosa määrab eesnimi. See ei pruugi olla 100 protsenti sest kõik inimesed ei pane nime õieti ja siis tekivad moonutused selle nime kandjas. Head uurimist.....Eriti topelt ees nimedega sest reeglina pandi teine nimi selle kandjale tema enda kaitseks.....
Vasta
#58
(25-10-2010, 22:00 )paadikapten Kirjutas: Eestlased on ikka arvanud, et "nimi meest ei riku". Kas see on nende oma arvamus või mujalt tulnud, pole teada (samas on hea, kui keegi oskaks sellest rääkida). Küll aga vihjab see võimalusele, et eestlased ei sidunud inimese nime tema omadustega. Nimi on kõigest vahend enda eristamiseks, et lihtsustada suhtlemist.

Jah, "nimi meest ei riku", aga kas nimi võib rikkuda terve elu?

Mõni aeg tagasi ilmus meedias ülevaade ühest uurimusest USA-s, kust selgus, et eriliste nimedega inimeste seas oli kuritegevuse % suurem kui nn tavaliste nimede kandjate seas. Seda põhendati ümbritseva seltskonna ootusega, et erilise nimega inimesed paistaksid ka rohkem välja. Paraku kanaliseerus see ühiskondlik surve statistiliselt olulisel määral kuritegevuse suunas.

"Mul on eriline nimi - ma olen eriline!"

Loe, millised on röögatud Eesti staaride lapsenimed!


TIPP30: Kõige “vahvamad” lapsenimed


Poisid

1. Shrek
2. Elion
3. Johnny-Bravo
4. Valurikas
5. Priit-Pilsner
6. Võidu ja Võimu (kaksikud)
7. Kastan
8. -10. Kallikasen
8.-10. Till
8.-10. Zugderdemediin
11. Bender Krister
12. Ralli
13.-15. Klenis
13.-15. Brent
13.-15. Uuri

Tüdrukud

1. Hiiremai
2. Billi Kässedi
3. Katarina Beata
4. Jäme
5. Irelie Parduso
6. Christlyn-Ghertrud-Theli
7. Bobuliine
8.-9. Mirjan Xantee Trista
8.-9. Armuja
10. Mollija
11. Süsanna Meribell Ireen
12. Barbi Chessica
13. Oa Ois
14. Säsiliy Sofi
15. Petronella

Kuidas see üldse on võimalik, et selliseid nimesid pannakse?
Viimaste aastate jooksul on ju nimede panemise üle kontroll karmistunud, et vanemad ei saaks oma jaburdusi nimede vallas ellu viia. Müstika!?
Vasta
#59
See on teadlikult suunatud protsess, kus algus tehakse mingi eelmäng ja kui inimene seda näeb ,siis tal on see nimi meeles ja ta panebki selle nähtud nime oma järglasele. Sellega aetakse inimese teadvus oma keha ja programmiga vastuollu ja pahandused ongi käes. Kuna igal nimel on kindel seos inimesega ja sellega määratakse inimloomuse tulevane tegevus, siis tulebki sellest sasipundar......ehk rikutakse inimene ära.....Sellepärast tulebki inimestele panna nn õiged nimed......kohalikud.
Vasta
#60
Päris huvitav oleks teada, palju erinevaid nimesid oli
kasutusel eestis 100 aastat tagasi ja palju nüüd on.
Teab ehk keegi?
Vasta
#61
Huvitav kui suur on tõenäosus, et tõsised C. Castaneda fännid panevad oma laste nimeks Kastan, Kastanella, Kastana, Kastanemo, Kastanemus, Kastanedus? 0 %? Laugh
Vasta
#62
(10-11-2009, 17:28 )teku Kirjutas:
Tsitaat:Algselt postitas WhiteWolf
Nimemaagia ja kabala seosed... on selline netileht (andmebaasis üle 800 000 nime): http://www.kabalarians.com/cfm/menu-BriefAnalysis.cfm

Proovisin nii enda kui teiste nimedega, mõned asjad olid täppi ka aga mu teist nime seal ei olnudki.

Smile1 Laupäeva õhtul võib pisut ennast vabaks lasta. Vaatasin, et minu nimi ja sünninumber lähevad sedapuhku ikka päris täppi.
See numeroloogia ja nimevärk pole juhuslik...nagu tegelikult pole ükski sündmus ja kohatud inimesed meie elus juhuslikud. Kui vaid suudaksime selle kõige õiget tähendust ja põhjust mõista...aga ehk ongi hea, et ei mõista wink.
Vasta
#63
Jäi materjal nii kauaks ripakile, et nüüd on kogumise tulemused kadunud ja siia panna saan vaid mõned, mis meelde jäänud. Nimedega on siinmail nimelt üks iseärasus - päris mitmed nimed meil nö. vastupidi. Või ainult tundub see nii?

Karla - siin mehenimi, mujal naisenimi
Helge - siin naisenimi, Rootsis mehenimi
Janne - siin naisenimi, Soomes mehenimi
Margo - siin mehenimi, mujal naisenimi
Vasta
#64
Kui nimi on Rebane, siis ongi rebane, votke vai jätke, inimene ja ametlikult täiesti normaalne ongi rebane, mitte päriselt enesestkimõista, või kui nimeks on Pann, nime kandja on kuidagi teistmoodi. Nimemaagia.
Vasta
#65
Meie nimed erinevad olemuselt nii mõnestki teisest kultuuriruumist. Näiteks vene ajal küsisid mitmed idapoolsed ja kaukaasia päritolu tegelased mida mu eesnimi tähendab. Jäin vastuse võlgu, teadsin vaid et nii nimetati soomes kunagi üht jumalust. Neil seevastu oli igale nimele vaste olemas. Läänepoolse kultuuriruumiga süvitsi nii tuttav ei ole ja nimedega seonduvat kommenteerida ei oska.

Meelelahutuseks - Eesnimi ütleb Sinu kohta palju. Vaata järgi...

Ja Heino Paskini esituses mure perekonna nime pärast, kas Palk või Palk. Ühte võib tõsta iga tolgus aga teise tõstmisega ei saa isegi arvukas ametnike armee hakkama:
Vasta
#66
NIMI mängib inimese elus suurt rolli. Nimepidi kutsumine on äärmiselt tähtis, sest nimi on meie identiteedi tuum ja selle kuulmine valideerib isiksuse olemasolu.

Homme, kui tõttad oma päevaseid toimetusi ajama, kas siis tööle, joogatrenni või kooli ja nimetad kedagi kuskil vale nimega, siis jälgi tema reaktsiooni. Kas ta jääb rahulikuks, läheb närvi, imestab, sõimab või... ? Igaljuhul reageeritakse sellele.
Testi endamisi sedasi: Enamus inimesi ütleb teist töökaaslast kohates "tere".
Jälgi, kas tere saaja üldse vaataski sulle otsa. Võimalik, et ta ei märganudki sind, kuna selles ei olnud energiat. Muuda seda "tere" ütlust järgmisel korral ja ütle: "tere Jüri" või "tere Mari"! Kas märkasid tere saaja reaktsiooni? See on hulga sügavam ja energeetilisem, kui paljas "tere", kuna kasutasid tervituse saaja nimeenergiat. Sa olid just Sõnaga energia looja, ehk peenem nimetus sellisele sündmusele on "morfogeenne" - loomine Sõna jõuga.
Kõik loodu on mõtte tulemus – mentaalne arhitektuur.

Juba Vanas Kreekas ja Roomas pandi inimesele selline nimi, mis kandis edasi seda energiat, mida vanemad temas näha soovisid. Tüdrukutel oli näiteks muistses Roomas alati kaks nime, kuna nimi avaldab mõju inimese iseloomu kujundamisel, aidates seda arendada.

Egiptlased uskusid, et keha on üks kuuest elemendist, millest inimene koosnes. Esimene element oli inimese nimi ja järgmised neli olid vaimsed või inimese hingega seotud. Viimane element oli inimese keha. Selleks, et inimene saaks elada igavesti, pidid kõik kuus elementi pärast surma ühinema. Surnu hinge ja keha taasühinemiseks oli vaja mälestada surnu nime.

Liitnimi, mis on ühendatud sidekriipsuga (Anna-Liia), hääldatakse alati tervenisti välja. Kui sidekriips puudub, ei pea nimesi koos välja hääldama.

Loodusrahval, indiaanlastel oli kombeks panna reservaadihõimu liikme pärisnimele lisaks hüüd/lisanimi, mille saab ta teenides välja oma isiklike tegudega. Erinevates idamaistes religioonides praktiseeritakse seda tänaseni.
Ka Eesti ühiskonnas on hüüdnime andmine levinud, eriti kooliõpilaste seas. Nn. "siltide külgekleepimine", mida vaadeldakse kui mõtlemise stereotüüpe ning mis on peale sunnitud kultuuri või peretraditsioonide poolt, mõjuvad hukutavalt laste eneseväärikusele ja enesehinnangule. Veelgi enam, tavaliselt on sellised nimed ka piiravad, eitades meie kõigi potentsiaalset mitmekülgsust, samuti meis peituvaid andeid, mida peaksime arendama.
Isegi positiivne "sildikleepimine" ja kiitlemine võivad põhjustada tugeva alaväärsustunde ning kinnistada teadmise, et nad ei tohi teha vigu ega võtta ette midagi, mida nad varem teinud pole.

Vaimse õpetaja - guru poolt määratud nime peetakse väga pühaks. See on autoriteetne, mida pühendunud hakkavadki ainult kasutama, kuna see nimi on au.

Eestis kasutab oma nime muutmise võimalust aastas üle tuhande inimese (andmed aastast 2013). Võetav nimi ei tohi olla ropp ega rõve või mõne kuulsuse oma ja selles ei tohi olla arvu. Üldjuhul saab indiviid nime muuta korra elus, põhjusel kui taust pole kriminaalne või muus sogas osalev.
https://www.riigiteataja.ee/akt/832979 ; https://www.eesti.ee/et/perekond/nime-muutmine/

Nimel on suur tähtsus autogrammis, mille põhjal on võimalus määrata eluajal toimuvaid etappe. Allkiri muutub elus mitmeid kordi, mis näitab grafoloogiateaduses inimese arengus toimuvaid sündmusi.

Paljud inimesed peavad tähtsaks päevaks ka Nimepäeva, mil jagatakse kingitusi. https://www.behindthename.com/namedays/country/estonia

Arvatakse, kui abiellumisel vahetatakse perekonnanimi, eeldab see eluülesande muutust. Ajaloolises aspektis väljendab Perekonnanimi aga hõimusuhet.

Vene kultuuris on omane, kui astuda kahe indiviidi vahele, kes kannavad sarnast eesnime, seal soovid siis oma mõtetes midagi head, mis kindlasti pidi täituma kui olla selleks valmis.

"Mida lühem on inimese nimi, seda otsekohesem ta on. Mida pikem nimi, seda keerulisem iseloom. Mida rohkem on nimes kandilisi tähti, seda kangekaelsem." /Marilyn Kerro/

Numbritel, värvidel, elementidel ja kõikidel teistel asjadel on oma kindel kontseptsioon. Ka inimese nimel on oma kindel suunitlus.
Siit saad uurida, mida öeldakse Sinu Nime kohta?! Andmebaasis on üle 1 000 000-ni nime.
http://www.kabalarians.com/cfm/menu-BriefAnalysis.cfm

Kõige tähtsam on loomulikult nime tähendus ja kooskõla, suurt mõju avaldab inimese iseloomule ka nime algustäht. Tähelepanuta ei tohiks jätta ka neid tähti, mis esinevad nimes mitu korda.

Millist energiat kannab endas Sinu nime initsiaal?

A - see on alguse sümbol, väljendab soovi midagi algatada ja teoks teha, igatsust nii vaimse kui füüsilise komfordi ja harmoonia järgi.
B - hingelisus, romantism, püsivus ja visadus, võime läbi lüüa, materiaalses mõttes elu hästi kindlustada.
C- juhi omadused, millele lisandub risk kiusatustele kergesti järele anda. Kõrge enesehinnang, traditsioonide austamine, üksinduspelgus.
D - kalduvus mõtisklemisele, analüüsile enne tegu. Orientatsioon eelkõige perekonnale, abivalmidus, mõneti põhjendamatu tujukus. Sageli ekstrasensoorsed võimed.
E - vajadus eneseväljenduseks, mõtetevahetuseks, head vahendajaomadused. Läbinägemisvõime, arenenud intuitsioon. Võimalik jutukus.
F - iha olla tähelepanu keskpunktis, särada, üle trumbata. Originaalsed ideed, milles enamasti kaalukas iva. Erilist rahulolu pakub teisi õnnelikuks teha. Sisemised vastuolud-kõikide filosoofiliste süsteemide segapuder. Oskus keerdsituatsioonides hästi ära kasutada valet.
G - püüd teadmiste järele, oskus taibata asjade seoseid, analüütiline mõtlemine, tahe anda igas tegemises oma parim.
H - teadmine, et kõik tuleb saavutada vaid iseenese jõust, iha lugupidamise ja sõltumatuse järgi. Tundlik teiste arvamuste suhtes. Selle tähe omanik peab käituma nii, et mitte rikkuda ühtegi seadust ega kalduda kõrvale kehtivatest moraalinormidest.
I - rafineeritud hingeelu, rahuarmastus. Väline rahulikkus ja lihtsus varjab erksat ja romantilist natuuri ja romantilist natuuri.
J - leebus, soov konfliktidest hoiduda, oskus vaigistada kurjust ja vaenu. Oht saada tugevamate loomuste poolt alla heidetud.
K -vastupidavus, ammendamatu hingejõud, oskus saladusi pidada. Läbinägelikkus ja otsekohesus. Elu moto: kõik või mitte midagi !
L - ilutunnetus, andekus kaunite kunstide alal, soov diskuteerida, teadmisi jagada. Kalduvus omajõudu killustada raske leida elus kindlat positsiooni.
M - ammendamatu võime hoolitseda, aidata. Sisemine ebakindlus, häbelikkus. Tunnetab end orgaaniliselt osana loodusest, seda suhet millegagi rikkudes võib endale häda kaela tõmmata.
N - kriitiline mõistus, protestivaim, vastumeelsus valikuta alluvuse suhtes, Visa töömees, kuid ei talu mõtestamata, tühja tööd.
O - haruldane intuitsioon, sügav tundeelu, oskus rahaga ümber käia. Selle tähe kandja saatus läheb mööda ühte kindlat joont , kuna ta oma koha elus juba varases eas õigesti ära tabab.
P - palju ideid, sageli vahelduvad seisukohad elu põhitõdede suhtes. Eriline tähelepanu oma välimusele. Oskus üldistada, tegelikkust õigesti ja tervikuna tajuda.
R - võime mitte teha järeldusi näivast, vaid tungida kõigesse sügavuti. Enesekindlus, oskus tegutseda, vahvus. Millestki eriliselt vaimustudes võib minna mõttetule riskile, ka võib olla oma otsustes põhjendamatult dogmaatiline.
S - terve mõistus, realistlik elukäsitus, püüd jõuda stabiilse positsioonini ja materiaalse jõukuse juurde. Konfliktsituatsioonides võib olla väga kapriisne ja võimukas, eriti siis, kui valitud teel takistusi kohtab.
T - loovisiksus, tundlik, intuitiivne tüüp, tõeotsija, kes oma soove ja võimeid sageli valesti hindab. Ristisümbol selles tähes hoiatab, et elu pole lõputu ja et iga hetke sellest tuleb kasutada maksimaalselt.
U - elav kujutlusvõime, oskus teiste muresid mõista ja neile ausalt kaasa tunda-filantroop. Soov jõuda kõrgeimale vaimsele tasandile, sageli utopist, kes peaks silmas pidama, et teeristil on mõttetu elu põhitõdesid kuulutada ja kõigilt ühtviisi nende mõistmist nõuda.
V - kommunikatiivsus, vajadus olla elu keskel ja kõigega kursis. Üsna loov mõistus, orientatsioon alati tulevikku.
Õ - analüüsimisoskus, võime näha ja mõista ka elu pahupoolt. Andekus keelte suhtes, harukordselt heatasemeline kõne ja kirjakeele tarvitamine. Mõnikord haiglaslik uudishimu. Ka püüd iga hinna eest jõuda n.ö. kõrgemasse seltskonda.
Ü - tugev õiglusmeel, vaimustu vendluse ja võrdsuse ideedest. Võimeline end tõe nimel ohverdama, aga on äärmiselt julm nende vastu, kes tõe kui absoluudi suhtes eksivad.

Inimese nimi on tema jaoks kõige magusam ja tähtsam heli ükskõik mis keeles.
Vasta
#67
(08-01-2018, 00:05 )Teloslane Kirjutas: Millist energiat kannab endas sinu nime initsiaal?

A - see on alguse sümbol, väljendab soovi midagi algatada ja teoks teha, igatsust nii vaimse kui füüsilise komfordi ja harmoonia järgi.
B - hingelisus, romantism, püsivus ja visadus, võime läbi lüüa, materiaalses mõttes elu hästi kindlustada.
C- juhi omadused, millele lisandub risk kiusatustele kergesti järele anda. Kõrge enesehinnang, traditsioonide austamine, üksinduspelgus.
D - kalduvus mõtisklemisele, analüüsile enne tegu. Orientatsioon eelkõige perekonnale, abivalmidus, mõneti põhjendamatu tujukus. Sageli ekstrasensoorsed võimed.
E - vajadus eneseväljenduseks, mõtetevahetuseks, head vahendajaomadused. Läbinägemisvõime, arenenud intuitsioon. Võimalik jutukus.
F - iha olla tähelepanu keskpunktis, särada, üle trumbata. Originaalsed ideed, milles enamasti kaalukas iva. Erilist rahulolu pakub teisi õnnelikuks teha. Sisemised vastuolud-kõikide filosoofiliste süsteemide segapuder. Oskus keerdsituatsioonides hästi ära kasutada valet.
G - püüd teadmiste järele, oskus taibata asjade seoseid, analüütiline mõtlemine, tahe anda igas tegemises oma parim.
H - teadmine, et kõik tuleb saavutada vaid iseenese jõust, iha lugupidamise ja sõltumatuse järgi. Tundlik teiste arvamuste suhtes. Selle tähe omanik peab käituma nii, et mitte rikkuda ühtegi seadust ega kalduda kõrvale kehtivatest moraalinormidest.
I - rafineeritud hingeelu, rahuarmastus. Väline rahulikkus ja lihtsus varjab erksat ja romantilist natuuri ja romantilist natuuri.
J - leebus, soov konfliktidest hoiduda, oskus vaigistada kurjust ja vaenu. Oht saada tugevamate loomuste poolt alla heidetud.
K -vastupidavus, ammendamatu hingejõud, oskus saladusi pidada. Läbinägelikkus ja otsekohesus. Elu moto: kõik või mitte midagi !
L - ilutunnetus, andekus kaunite kunstide alal, soov diskuteerida, teadmisi jagada. Kalduvus omajõudu killustada raske leida elus kindlat positsiooni.
M - ammendamatu võime hoolitseda, aidata. Sisemine ebakindlus, häbelikkus. Tunnetab end orgaaniliselt osana loodusest, seda suhet millegagi rikkudes võib endale häda kaela tõmmata.
N - kriitiline mõistus, protestivaim, vastumeelsus valikuta alluvuse suhtes, Visa töömees, kuid ei talu mõtestamata, tühja tööd.
O - haruldane intuitsioon, sügav tundeelu, oskus rahaga ümber käia. Selle tähe kandja saatus läheb mööda ühte kindlat joont , kuna ta oma koha elus juba varases eas õigesti ära tabab.
P - palju ideid, sageli vahelduvad seisukohad elu põhitõdede suhtes. Eriline tähelepanu oma välimusele. Oskus üldistada, tegelikkust õigesti ja tervikuna tajuda.
R - võime mitte teha järeldusi näivast, vaid tungida kõigesse sügavuti. Enesekindlus, oskus tegutseda, vahvus. Millestki eriliselt vaimustudes võib minna mõttetule riskile, ka võib olla oma otsustes põhjendamatult dogmaatiline.
S - terve mõistus, realistlik elukäsitus, püüd jõuda stabiilse positsioonini ja materiaalse jõukuse juurde. Konfliktsituatsioonides võib olla väga kapriisne ja võimukas, eriti siis, kui valitud teel takistusi kohtab.
T - loovisiksus, tundlik, intuitiivne tüüp, tõeotsija, kes oma soove ja võimeid sageli valesti hindab. Ristisümbol selles tähes hoiatab, et elu pole lõputu ja et iga hetke sellest tuleb kasutada maksimaalselt.
U - elav kujutlusvõime, oskus teiste muresid mõista ja neile ausalt kaasa tunda-filantroop. Soov jõuda kõrgeimale vaimsele tasandile, sageli utopist, kes peaks silmas pidama, et teeristil on mõttetu elu põhitõdesid kuulutada ja kõigilt ühtviisi nende mõistmist nõuda.
V - kommunikatiivsus, vajadus olla elu keskel ja kõigega kursis. Üsna loov mõistus, orientatsioon alati tulevikku.
Õ - analüüsimisoskus, võime näha ja mõista ka elu pahupoolt. Andekus keelte suhtes, harukordselt heatasemeline kõne ja kirjakeele tarvitamine. Mõnikord haiglaslik uudishimu. Ka püüd iga hinna eest jõuda n.ö. kõrgemasse seltskonda.
Ü - tugev õiglusmeel, vaimustu vendluse ja võrdsuse ideedest. Võimeline end tõe nimel ohverdama, aga on äärmiselt julm nende vastu, kes tõe kui absoluudi suhtes eksivad.

Inimese nimi on tema jaoks kõige magusam ja tähtsam heli ükskõik mis keeles.
no see on küll jube! mu poja nimi oli Tony ja ta hukkus ... T - loovisiksus, tundlik, intuitiivne tüüp, tõeotsija, kes oma soove ja võimeid sageli valesti hindab. Ristisümbol selles tähes hoiatab, et elu pole lõputu ja et iga hetke sellest tuleb kasutada maksimaalselt.
...ise kutsus ta end (vahel võõrastele seltskonnas) Robert...
R - võime mitte teha järeldusi näivast, vaid tungida kõigesse sügavuti. Enesekindlus, oskus tegutseda, vahvus. Millestki eriliselt vaimustudes võib minna mõttetule riskile, ka võib olla oma otsustes põhjendamatult dogmaatiline.
... mõlemad tunduvad nüüd tagantjärgi vale valik a mis enam teha Sad
Vasta
#68
(08-01-2018, 00:05 )Teloslane Kirjutas: Juba Vanas Kreekas ja Roomas pandi inimesele selline nimi, mis kandis edasi seda energiat, mida vanemad temas näha soovisid. Nimi avaldab mõju inimese iseloomu kujundamisel, aidates seda arendada.

Me elame kohutava rahvusliku alaväärsuskompleksi koorma all – inimesed panevad oma lastelegi võõrapäraseid ja veidraid nimesid.

Näiteks: Cetheon, Clealyandra, Cassey Liis, Tessa Cathlen, Cätlyn, ChrisRico, Dharma, Helys Gatren, Maibirth, Singh Kren, Jarynja-Nelly, Smaragda Luchia, Jia Wei, Oona Alessandro Carlo, Calixto, Aurelya (allikas: Linnaleht).

Mis rahvusest on need inimesed? Millise keele reeglite järgi neid nimesid hääldatakse?

Kas rahvus saab üldse olla oluline inimese jaoks, kes kasvab üles ja elab sellise identiteeditu nimega?

http://objektiiv.ee/kas-keeleseadus-keht...stlastele/



Vasta
#69
Seoses inimese nimedega on üks asi väga silma hakanud. Kõik Maarja nimelised on väga ilusad. Julgen sinna lisada veel Liina, Liis/Liisa ja Kristi. Selline tähelepanek siis.
Vasta
#70
(05-02-2018, 20:23 )Margus454 Kirjutas: Seoses inimese nimedega on üks asi väga silma hakanud. Kõik Maarja nimelised on väga ilusad. Julgen sinna lisada veel Liina, Liis/Liisa ja Kristi. Selline tähelepanek siis.
Kas Quasimodo nimelised on välimuselt.......

Vasta
#71
(05-02-2018, 22:34 )xcad Kirjutas:
(05-02-2018, 20:23 )Margus454 Kirjutas: Seoses inimese nimedega on üks asi väga silma hakanud. Kõik Maarja nimelised on väga ilusad. Julgen sinna lisada veel Liina, Liis/Liisa ja Kristi. Selline tähelepanek siis.
Kas Quasimodo nimelised on välimuselt.......
Pole veel kohanud kedagi sellenimelist Smile

Vasta
#72
(05-02-2018, 20:23 )Margus454 Kirjutas: Seoses inimese nimedega on üks asi väga silma hakanud. Kõik Maarja nimelised on väga ilusad. Julgen sinna lisada veel Liina, Liis/Liisa ja Kristi. Selline tähelepanek siis.

Romantilise hingega maapoiss Lembo on armunud külailudus Liisusse ja otsustab tüdrukule kosja minna. Kui aga loosse sekkuvad Liisu isa Üllar ja joodik-koer Tondu, saab kosjaskäik täiesti ootamatu pöörde - muutuvad elud ning unistused ja lõpuks pole enam miski nii nagu varem...

Viimane Romeo (Eesti 2013)
https://etv2.err.ee/v/kultuur/mangufilmi...eesti-2013
Vasta
#73
Enn Haabsaar väidab, et kõige vanemad nn paleokeeled olid kõlapõhised, st sõna kõla ja tema tähendus sobisid kokku. Bouba-kiki näide, kumb kujunditest on bouba ja kumb kiki? [Pilt: 250px-Booba-Kiki.svg.png]

Annab ehk nime tähendusele ka kõla oma varjundi, "Soome-Ugri saamise" 62-64 lk:
Tsitaat:On arvatud, et väiksusega seostatakse häälikuid i, e, y, m, p, l, s, k, n ja suurusega a, u, b, d, r, g. R. Kronasseri andmeil seostub kurb meeleolu vokaalidega a ja u ning rõõm vokaalidega e ja i. Ka seda arvamust kinnitasid Žuravljovi katsed.
Kõrge toon (i-häälik) assotsieerub väiksuse, hapruse, peenuse, teravuse, ilu, elu, kiire ja heledaga, madal (o, u) suure, arvuka, massiivse, paksu, aeglase ja kurvaga.
Esimese grupiga seostub üldisemalt võttes nais- ja teisega meesalge.

I hea, väike, õrn, naiselik, hele, nõrk, kiire, ilus, kerge, lõbus, ohutu, mitte suursugune, nõrga häälega, aktiivsuselt keskmine
A hea, suur, jäme, mehelik, hele, aktiivne, tugev, kiire, kerge, lõbus, ohutu, suursugune, valjuhäälne
Õ halb, suur, jäme, mehelik, tume, passiivne, jõu poolest vahepealne, aeglane, inetu, raske, sünge, kohutav, mittesuursugune, vahepealse valjusega

A on küll mehelik alge, kuid õrn ja ohutu. Mehelik ja hea on häälikutena veel o, jäme, mehelik ja halb u. Kui vokaalide hulgast peaks valima vaste jumalannale, antroporfsele meesjumalale ja loomsele meesjumalale, sobiks esimest tähistama i, teist a ja o, kolmandat u ja õ (vene vastena, eesti õ tähendus ei ole teada), I ja a assotsieeruvad antropomorfse positiivse jumalapaariga (kusjuures a-s on tunda härgmehe juuri), i ja u (õ) paariga jumalanna (i) - loommees (u, õ; madu, hilisem saatan).
Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Inimese välimus. Andres K 115 55,095 22-05-2023, 10:15
Viimane postitus: xcad
  Mis teeb inimesest inimese? z3r0 c001 107 25,892 29-02-2020, 17:35
Viimane postitus: Minaelan
  Inimese maailmatunnetus Vogon 23 7,270 28-01-2020, 19:45
Viimane postitus: sissy_
  Inimese teine aju VironShaman 7 2,929 07-06-2018, 19:04
Viimane postitus: Müstik
  Inimese nimi ja pühitsused hulkuv hing 3 3,076 07-12-2014, 11:53
Viimane postitus: Müstik
  Inimese lõhn - elukeskkonna indikaator? Jõhvikas 3 4,018 07-08-2014, 21:15
Viimane postitus: olematu
  Inimese minestamapanek? Jason 14 7,931 16-12-2013, 17:29
Viimane postitus: Nielander
  Sügav side kahe inimese vahel põlduba 29 16,768 22-12-2012, 14:17
Viimane postitus: zen faran
  Inimese valutaluvuse piirid VLAD 24 12,245 28-04-2011, 16:12
Viimane postitus: lahendused
  Inimese moraalseid hinnanguid saab magnetiga muuta Pohlatohlakas 0 2,121 01-04-2010, 20:09
Viimane postitus: Pohlatohlakas

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat