Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
andmed juhtpaneelil
#1
Otsingusse ei osanud sobivat märksõna panna ja (pealkirja järgi) selektiivselt varasemaid postitusi lugedes vastust ei leidnud seega vabandan, kui sellele küsimusele juba vastatud on aga ei saa aru, mida näitab number juhtpaneelil esimese rea viimases veerus. Viimase kuu aja jooksul on see sama olnud seega tõenäoliselt ei ole seotud profiili vaatamiste, rate, külastuste/postituste arvu vms-ga.
henzukas, kuskil juba osaliselt ütlesin aga kuna nägin, et oled vahel progemisega hädas, siis veelkord... hea eesmärgi nimel võin nõu ja jõuga aidata ja webipõhiste "süsteemidega" olen praktiliselt u. 4a tegelenudSmile
Vasta
#2
tõenäoliselt on see number sinu puhul 140, minu puhul 36 ja paljude teiste puhul veel mingi arv.

See on kasutaja ID, mis omistatakse kasutajale tema registreerumisel ning mis on peamine tunnusmärk, mille abil kasutaja andmebaasist üles leitakse.

Kindlasti saad aru Smile

Probleem, selle ID-iga on see, et ta on hetkel kasutu, kuna vahepealt on üsna mitu kasutajat erinevatel põhjustel (näiteks testkasutajad eemaldatud). Lahendusi oleks kaks - kas asendada see number "tegeliku" registreerimisnumbriga või lahter üldse ära kaotada.Hetkel on jäänud see tõenäoliselt minu lohakusest "nii nagu on". Eks saab korda tehtud.

Ja napoleon, usun et peagi - sõltub asjaoludest võtan sinuga ka ühendust neis asjus Laugh
Vasta
#3
Ega see ID nii kasutu olegi, kasutaja andmebaasist kustutamisel peaks kaduma ka muu temaga seonduv, lisaks ei tohiks andmebaas sama id-d teist korda välja anda(kui pead silmas mis iganes kriteeriumi järgi arvutatud järjekorranumbrit, siis see on tõesti kasutu).
Mõne jaoks ei muuda see midagi paremaks ega halvemaks aga eelviimasesse veergu võiks lisada teksti "kasutaja id" või see number sealt üldse kokku korjata. Ise arvan, et arukam oleks kokku korjata kuna kirje id ei ütle enamikule midagi küll aga annab häkkerile kasulikku infotwink
Vasta
#4
No ma üritasin väita, et tavakasutajale ei ütle see ID suurt midagi, andmebaasides jah, on kogu see värk närvisüsteemiks Smile

Ja häkkerid leiavad selle kasutaja ID-di nii või naa - iseasi see, mis nad sellega peale hakkavad. Varjata seda on üpris mõttetu. Ma kirjutasin sinna kasutaja ID, nagu soovitud. Lähiajal üritan selle siis asendada õige järjekorranumbriga Smile
Vasta
#5
Põhimõtteliselt ei ole häkkeril id-ga tõesti midagi peale hakata kui süsteem seda id-d otseselt kuskil ei kasuta ja kui kasutab, siis saab häkker selle nii ehk naa teada. Pikalt süvenemata ütlesin seda selleks, et mõne rakenduse ebaturvalisuse olen just selliste id-de abil avastanud, mis tavaliselt kuskil nähtavad ei ole(ei, ma ei tegele pahatahtliku häkkimisega, lihtsalt mõned korrad olen pidanud andma hinnangu mingi süsteemi turvalisusele).
Vasta
#6
nu mul on 192.
see ju kõigest number mis ei tohiks turvaauke tekitada.
kui karta häkkereid siis pigem ip järgi mis sinu postist maha jäävad Laugh
Vasta
#7
Oleneb, mida kardad. Mina pidasin silmas foorumi mitte sinu ega enda arvuti turvalisustwink
Vasta
#8
et siis see ID (minu puhul 9) on hetkel ka pmst järjekorra number?
Vasta
#9
noo ilmselgelt.. kui vaatad liikmete lehte on ju näha et numbrid lähevad järjest vastavalt registreerimis ajale Bleh
Vasta
#10
järjekorranumber see võib aga ei pruugi olla. Tegemist on kasutajale antud unikaalse numbriga. Tavaliselt antakse need järjest aga erinevatel põhjustel võib juhtuda, et mõni number on vahelt puudu.
Vasta
#11
* durian ei saa selle numbri näitamise vajalikkusest üldse aru [Pilt: icon_rolleyes.gif]
Vasta
  


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat