Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Taevas on pilvi
#26
Tsitaat:Algselt postitas: Aerling
12.09.08 oli tõesti vikerkaarte päev ! Tegin ka tööaknast kahekordsest vikerkaarest pilte Laugh
http://nagi.ee/photos/Thea/sets/125275/
Ilusad pildid, vikerkaartepildid sealhulgas. Smile Mis aga viimastesse puutub, siis on neilt näha ühte huvitavat asja. Küllap on paljud täheldanud, et taevas kaare sees on heledam, kui väljaspool kaart (eriti hästi on see nähtav siis, kui päike madalal ja kaare taustaks tume pilv), Aerlingi fotodel aga (ega neid topeltkaarte fotosid nii palju leida olegi) on ilusti näha, et see tume ala on kahe kaare vahel, edasi läheb jälle heledamaks. Muidugi pole selles midagi müstilist, valguskiire optika veetilgas seletab kõik ilusti ära. Küll aga saab selle põhjal pisut moraalitseda: mingi uhke ja silmatorkava asja (ja mitte ainult asja) imetlemise kõrval maksab jätta silmi ka kõrvalolevate jaoks - mis pole ehk küll nii silmatorkavad, võivad aga olla mitte vähem huvitavad, õpetlikud, kasulikud võimisiganes.
... a kui ma juba lobisema hakkasin, siis veel pisut vikerkaarest. Kujutame ette, et (1) päike kiirgab mitte valget valgust vaid mingit ühte kindlat lainepikkust, ütleme kollast värvi ja (2) taevas on must, st mingil põhjusel puudub taevasina tekitav hajunud valgus. Milline oleks siis vikerkaar? See oleks suur terava servaga kollane ketas mustal taustal, keskelt suht väheintensiivne aga servast väga ere. Tulles siit reaalsusesse tagasi: valge valgus on erinevate värvide segu, igale värvile vastava "vikerketta" raadius on pisut erinev (vee murdumisnäitaja sõltuvuse tõttu valguse lainepikkusest) ja kokku annavadki nad selle, mida näeme (+ kontrasti kahandav taevasina).
Vasta
#27
Kalifornia Tehnoloogiainstituudi (Caltech) teadlased on jõudnud järeldusele, et need pilved peegeldavad päikesevalgust nii hästi seepärast, et on moodustunud jääkristallikestest, mis on kaetud õhukese metallikilega, mis koosneb raua ja naatriumi aatomitest. Kust saab raud taevasse? Kust ikka - sinna jätavad seda on kõrgatmosfääris aurustuvad meteoriidid. See seletab hästi ka juba varem teada olnud (aga seni arusaamatut) asjaolu, et helkivad ööpilved peegeldavad ülihästi radarisignaale.
Vasta
#28
toksilisi " pilvi " lennukikütuse põlemisest lisaks päikeseringidele jms.

Kahjuks meie vapustav lendav tehnoloogia ikka saastab jubedalt...

Leidsin huvitavat lugemist ja vaatamist :

http://imageevent.com/firesat/strangeday...4&x=0&p=14
Vasta
#29
Täna varahommikul nägid Londoni elanikud taevas kummalist pilve, mis heitis roosat valgust.
Roosa pilv oli nähtav peaaegu tunni jooksul, kirjutab Daily Mail.
Roosad pilved ei ole päikesetõusu ja loojangu ajal haruldased, kuid seda nähtust ei osatud selgitada.
Lõpuks roosa pilv hajus, kuid ei teata, mis selle tekitas.

Muudetud: 21-10-08 kell 14:09:05 Albion
Vasta
#30
Olen näinud, Väga ilusad olid Bleh
Vasta
#31
Udune ilm. Mingi valguse kuma kuskilt?
Vasta
#32
Mhh, järgmine kord, kui uduse ööga Raekoja platsil uuesti jalutan, võtan ka kaamera kaasa - igavesti uhke on tornide siluette pilvedel näha.

Ühesõnaga, kahtlustan siiski tehislikku valgusallikat või peegeldust - altpoolt tulev valgus hajub udupilve sisse.
Vasta
#33
2008-07-27 02:36:55
Helkivad pilved Lõuna-Eestis.
Vasta
#34
Sellist nähtust nagu raekojaplatsi pildil näha nägin ma paar päeva tagasi Pärnus, kus taevasse vaadates olid seal täpid ringina nende keskel väiksem ring täppidest ja siis kõige keskel veel neli täppi. Algul oli veidi hirmutav näda taevas sellist korrapärasust aga ma usun, et kuna oli suhteliselt kole ilm siis lihtsalt pilved olid nii madalad, et peegeldasid näiteks purskkaevu põhjas olevaid tulesid või midagi sellist. Igatahes oli vaatamist väärt.
Vasta
#35
Tsitaat:Algselt postitas: katz
lihtsalt pilved olid nii madalad, et peegeldasid näiteks purskkaevu põhjas olevaid tulesid või midagi sellist
Istu, katz -2! Kui see füüsika tund oleks - niimoodi need pilved neid tulesid küll peegeldada ei saa. Aga kuna Sul tuju niigi nukker ja see siin ei ole füüsika tund, siis pigem rõõmusta, et nähtu pidi küllap siiski midagi ebatavalisemat olema.
Vasta
#36
Üks teooria, et ainult ühele fotokale jäi selline nähtus ja kogu uudis on võlts - teatud kaamerad tekitavad sellist anomaaliat kui vastu valgust pildistada. Päikest seal küll pole, aga üks lamp vaatab küll otse silma. Kodaki kaameraga tehtud pildid:http://i292.photobucket.com/albums/mm17/...B5111b.jpg
http://i292.photobucket.com/albums/mm17/...B6590b.jpg

Aga kuna mitmed Londoni elanikud on foorumites kinnitanud, et nad nägid ka roosat mannat taevas, siis pidi seal ikka midagi olema.

Järgmine teooria on, et tegemist on sundog efektiga:
http://www.atoptics.co.uk/halo/dogim0.htm
Kui sundog'i pilte vaadata, siis võib isegi tunduda, et võib-olla tõesti. Küll aga seab kahtluse alla puhas roosa värvus, sellist sundogi pole vist varem nähtud ja vaevalt see nüüd esimene oli. Sundog saab olla nähtav ka ainult kindlal kellaajal, juhtumi täpset aega ma ei tea ja siinkohal rohkem ei peatu.

Siis veel selline teooria:
"Breast Cancer Awareness" kampaania raames valgustatakse hooneid roosa valgusega. Näiteks Kuala Lumpur Tower
ja samuti Londonis Tower of London
Tower of London ja meie roosa pilveke Londonis Mayfair'is ei ole küll päris kõrvuti ja ka ajad ei klapi (17 ja 21okt.), aga kuna antud kampaania raames valgustatakse igasugu huvitavad hooneid siin ja seal, siis.... Antud juhul ei saadud ka hästi hoonele pihta ja valgus põrutas pilve peale, samas võib-olla nähtamatu pool hoonest muutus siiski roosaks.
Selline kohake nagu Mirror news üritab kah väita, et tegemist oli pelgalt pro¾ektori valgusega.

Ja siis on veel teooria, et tulnukad tegid pilve roosaks, et meil tuleks magusam uni.

Millise teooria valid sina? Jah, just sina!, kes sa seda teksti praegult loed! wink

Muudetud: 23-10-08 kell 03:52:21 levis
Vasta
#37
Tsitaat:
Istu, katz -2! Kui see füüsika tund oleks - niimoodi need pilved neid tulesid küll peegeldada ei saa. Aga kuna Sul tuju niigi nukker ja see siin [i]ei ole
füüsika tund, siis pigem rõõmusta, et nähtu pidi küllap siiski midagi ebatavalisemat olema.
No maitea...füüsika on mul ikkagist ju siiamaani viis olnud... Aga kas siis ei ole teoreetiliselt võimalik, et taevas olnud vihmapilved/piisad (vihma küll konkreetselt ei sadanud aga terve päev oli sompus ja udune) peegeldasid valgust? Ma ei taha eriti uskuda, et kui kesklinna taevas on korrapäerased täpid kolmes ringis siis keegi seda ei märganud (peale meie kolme töötaja) ja sellest midagiei kirjutanud kui see nii ebatavaline on. Aga no kui sa väidad, et selles võis olla midagi ebatavalist siis ei julge ma sulle ka vastu vaielda kuna ma ju ise ka täpselt ei tea. Ilus oli igatahes küll. Muide oli näga ka seda, et pilved olid sellest täpiringidest üleval pool kuna kohati oli näha pilvede hõrnemist ja siis jälle kokku sulamist. No kui nüüd natuke mõelda siis tõesti imelik juhtum. Üks fakt on see, et täpid olid taevas valged aga purskkaevutuled (mile mina välja pakkusin) on punased. ja teine fakt on see, et kui nüüd arvata et pilvede old väga madalad siis oleks pidanud tuled purskkaevu kohal otse tavasse aistma aga nähtus oli tegelikult nihkes. Selles kohas kus nähtus oli on Pärnus Lai tn ja selle kõrval asuvad suured kortermajad. Selliseid tulesid seal ümmarguselt ei esine. Miks sa hallucigenia väidad, et see ei ole võimalik. Ma ju olen näinud kuidas näiteks pro¾ektori valgus taevast tagasi peegeldab... või tõesti on nii, et valgus hajub pilvedes niipalju, et konkreetseid täppe pole seda võimalik näda? Aga ikagi kui pilved olid NII madalal (ma ei tea tegelikult täpselt kui madalal aga tundus, et madalal), kas see on võimatu?

Ma loodan, et väga keerulist juttu ei ajanud ja tegelikult tahaks väga mõne asjatundja arvamust kuulda.Smile



Muudetud: 23-10-08 kell 12:15:54 katz
Vasta
#38
Kuna siin teemas on kummalistest pilvedest juttu, siis panen siia kirja ühe ammuse vaatluse. Kirja olen pannud selle 1985. aastal, juhtum ise oli 4. veebruaril 1983. või 1984. aastal (tõenäoliselt nädalavahetus); vaatluskoht ca 5 km Haljalast (Virumaa) läänepool (maakoht ilma igasuguse suurema valgustuseta ümbruskonnas).

Minu onu jutu järgi: kella 20 ja 21.30 vahel olid taevas (oli talv ja ammu pime) kummalised punakalt helkivad pilved. Alguses oli kogu taevas punakalt kumanud, hiljem oli see punakas kuma kadunud, vähenedes aegamööda, kuni umbes kella üheksaks õhtul olid sellest järgi ainult seniidi ümbruses muidu täiesti kiudpilvesarnased (küünisekujulised) nõrga punaka tooniga pilveräbalad.
Seda viimast nägin juba ise, ennem olin olnud toas - onu oli olnud kodunt eemal õues ja tulnud jooksuga koju sellisest hämmastavast punasest taevast teatama.

Nüüd on minu oma vaatlus, umbes kell 21. Heledamad tähed paistsid neist seniidi juures olevatest punakatest pilveräbalatest läbi. Loojangu suunal oli ka kauem aega taeva punast kuma näha, mis ennem oli üle kogu taeva olnud.

Samal ajal oli lõunataevas, umbes 45-60 kraadi kõrgusel silmapiirist, pikaksvenitatud hantli kujuga valkjasroheline pilv, mis pidevalt näis oma kuju muutvat. Kord olid näha ainult ümmargused otsad, siis sai mõne hetkega nähtavaks neid ühendav osa. Kõige sagedamini oli näha (ja ka kõige heledamalt) pilve idapoolne ümmargune osa. Pilve "vehlkemine" jättis mulje nagu valgustataks seda kuskilt, kord ühte, kord teist osa. Aegamööda pilve heledus vähenes. Vast isegi 22.30 ajal õhtul oli sel kohal taevas midagi õrnalt helendava pilve taolist.
Muidu oli taevas selge.

Paarikümne kilomeetri raadiuses vaatluskohast asus sel ajal mitu vene sõjaväe baasi (Tapa, Rutja ja veel väiksemaid), kus aegajalt prozhektoritega taevast valgustati. Või olid need virmalised lõunataevas?

Edit: panin pealkirja

Muudetud: 24-10-08 kell 15:04:44 troodon
Vasta
#39
Siin on mu oma tehtud pilt 2. jaanuari hommikul 2009. Ilmselt on tegu siiski mingi varjude mänguga, sest päikese suunalt need varjud või misiganes tulevad. Aga varem ma sellist pilti igatahes näinud pole.

Täiendus: tegu on Tyndalli efektiga: https://ilm.ee/index.php?45583


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   
Vasta
#40
Siis kui aktuaalne oli teema Federation Of Light oleks justnimelt see peasüüdlaseks kuulutatud.
Nüüd aga lihtsalt pime juhus ja/või gaaside mäng seal taevas.
Vasta
#41
03.01.2009 õnnestus pildistada nn. kolme päikest ja vikerkaart.
http://nagi.ee/photos/raits62/
Vasta
#42
Oma tehtud fotod nn.kolmest päikesest.
http://nagi.ee/photos/raits62/
Vasta
#43
Mul oli paar aastat tagasi päris tore vaatepilt.
Nimelt ootasin Järve rongijaamas sõpra.Oli selline varakevadine sompus ilm.Järsku vaatan otse taevasse ja taevas pilved lähevad täpselt keskelt pooleks,ning hakkavad üksteisest eemalduma.(No ega see jah järsku ei toimunud,aga suhteliselt ruttu) Ja päike tuleb välja.Ilus oli vaadata ja tuju läks kohe heaks.Pole enne näinud kuidas taevas pooleks läheb ja eraldi suunas eemaldub. Mõnus soe kevadine päike oli.
Vasta
#44
Soovitan õhtuti taevast vaadata. Planeet Mars on erkordselt ere (vähemalt nii nad väidavad)....ja mis põhiline...eile ja täna õhtul (17.30 - ?) oli Mars ainuke taevakeha mis näha oli. Panen varsti pildid üles.

[Pilt: taevas.jpg]

[Muudetud: 18. Jan 2009 Flash]

[Muudetud: 1-18-2009 Albion]

[Muudetud: 1-18-2009 Albion]
Vasta
#45
Tegu peaks siiski olema ju veenusega?

Saturn tõuseb idast kuskil 21.30, selleks ajaks on Veenus loojunud juba
Vasta
#46
Vabalt võib olla Veenus. Ei jälginud täpselt millal loojus. Päris kaua aega ikka siras taevas. See just tegi vau efekti et midagi rohkem näha ei olnud ja taevas oli pilvitu. Ja tavaliselt ei tundu taevatähed nii suured kui see oli.

Aga eks oma silm ole kuningas, kui täna õhtu on pilvitu taevas siis on võimalus seda ise jälgida.

[Muudetud: 1-18-2009 Albion]
Vasta
#47
Veenus jääb praegu Lõuna ja Lääne vahele. Horisondist ka umbes sama kõrgel kui pildil olev objekt.
Vasta
#48
Midagi kummalist on lätlastel toimumas. Selline pilt avaldus eelmise kuu lõpus Siguldas: http://www.dailymail.co.uk/news/worldnew...skies.html
Vasta
#49
Viimasel lingil olevad pildid on igatahes midagi väga ilusat.wink
Vasta
#50
Ma tegin just hiljuti ettekande sellistest huvitavatest ilmastikunähtustest, ja wikis oli ühe sarnase asja kohta lühike artikkel: http://en.wikipedia.org/wiki/Light_pillar
Ei hakka seda siia ümber kopeerima, seal lingil on pilt ka. Päris 100% sama ta pole, aga väga sarnane, nii et tekkemehhanism võib üks olla.
Vasta
  


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
2 külali(st)ne

Expand chat