Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
TV: Battlestar Galactica
#1
Üllatav, aga siinses foorumis ei olegi selle seriaali kohta eraldi teemat tehtud...otsinguga küll leidsin, et vähemasti Celtic on sarja fännanud ja üritanud mõnes teemas sellest ka juttu teha...

Kusagil oli minuarust tabavalt öeldud, et Battlestar Galactika on ulmele, nagu Sopranod on mafiazanrile...

Räägin nimelt algselt 1978 aasta seriaali uusversioonist, mis jooksis aastatel 2003 - 2009....hiljuti tuli välja ka täispikk film mõnede sarjas lahendamata müsteeriumide kohta The Plan...

Lugu räägib siis lihtsustatult inimeste ja inimeste loodud tehisintellektiliste olendite(cylons) vahelisest võitlusest, kus TI esindajad on otsustanud kogu inimkonna lõplikult hävitada...
Enamus sarja tegevusest toimub kosmoselaevastikus, kus erinevad laevad(12 koloonia laevad) lahingulaev Galactica kaitse all kosmoses rändavad ja müütilist Maad(13. kolooniat) otsivad...neid jälitavad ja ründavad regulaarselt Cylonid..
Sari on võitnud paljusid auhindu ning peaks pinget pakkuma igal tasemel(filosoofia, mütoloogia, religioon, poliitika, draama, space action)...
Sarjas võib kiita suurepärast näitlejatööd, realistlikku miljööd ja eriefekte...kõigele panevad punkti paeluvad filosoofilised küsimused elu, universumi ja humaansuse kohta...

On väga raske kõike head selles sarjas ära jutustada, aga peab ütlema, et see üks reaalseimaid ulmesarju eales, mis sai legendiks juba oma eluajal ja mis ripub koos Star Trekiga juba praegu kuulsuste seinal...

Sari algab kaheosalise miniseriaaliga ja väntab edasi neli hooaega...vahepeal on ka üks täispikk film The Razor...

Wiki episoodiloend: http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Bat...)_episodes

Wiki sarja tutvustus: http://en.wikipedia.org/wiki/Battlestar_...TV_series)

Keda võltshäbi torrenteid vihkama ei ole pannud, see leiab kõik osad ja hooajad vastavatelt lehekülgedelt...

Kes iganes otsib head ja natukene enam mõttetööd nõudvat meelelahutust, siis kuulub see sari kahtlemata kohustuslikku vaatamisse..


[Muudetud: 11-7-2009 Nielander]

[Muudetud: 11-8-2009 Nielander]

[Muudetud: 11-8-2009 Nielander]

[Muudetud: 11-8-2009 Nielander]
Vasta
#2
Lisaks kellel inglise keelega raskusi, siis on täiesti olemas ka eesti keelsed subtiitrid tervele sarjale: http://www.subclub.ee/subtitles.php?otsi...ca&tp=nimi
Vasta
#3
Pean tunnistama, et ma lausa vihkan seda seriaali kuidagi nii ebahuvitav tundubSad, ennem vaataks Stargate kuigi ega too kah mingi eriline ulme just pole.
Vasta
#4
Ega laste jaoks ongi teistsugused saated ja sarjad. Ma tean näiteks, et Teletupsud on paljude jaoks vägagi huvitavad...
Vasta
#5
Tsitaat:ennem vaataks Stargate kuigi ega too kah mingi eriline ulme just pole.

Eks jah, see stargate(eriti need atlantised jne) ole rohkem kommertsmaole seeditavam sari...

[Muudetud: 11-8-2009 Nielander]
Vasta
#6
See on ka minu hirm, kardan, et SGU on igasuguste SG fänboide jaoks liiga seedimatu suutäis ning seetõttu piirdub sari ühe hooajaga. Lihtsalt see möla ("where's the fun," "where's the explosions") näiteb keskmise telekavaataja ajupotensiaali.

Mis aga puudutab Battlestari, siis ühinen selle sarja austajate ridadega...
Vasta
#7
Vana Galactica oli oma ajastu suhteliselt naiivne meelelahutus teatud huvitavate "para-liste" komponentidega mis tollal olid vägagi kaugel peavoolust.
Uus sari ehk vana sarja kaasajastatud versioon on üritatud teha "sügavam" lisades sinna rohkem seda "para" stuffi, kuid sisu nagu vanasti "originaali" puhul seal puudub. Rahvale tundub, et läheb peale "hüperrealistliku" alatooniga TV-noir, kuid nagu ka pea kõik teised "hullumetsa" toodangu puhul on tegemist lihtsa ajupesuga mis pandud meelelahutuse vormi. Seega - seni kuni inimesed suudavad seda läbi näha ja piirduvad meelelahutusliku osaga - vaadaku terviseks - kes aga ei suuda eristada mis on mis siis head teed minna.

Sama kehtib laias laastus ka SG seeria kohta - film oli mis ta oli - omapärase alatooniga "pahade tulnukate" invasiooni lugu kus "head" inimesed võitsid kurja. SG! sarjana oli sama filmi teatud loogiline jätk kus sisuliselt ekspluateeriti sama süžee põhijooni. SGA oli SG1 versioon steroididel ehk pahad olid pahemad ja head olid paremad, kuid mitmed osad olid lihtsalt SG1 teostamata jäänud episoodid mis valati SGA vormi. SGU on lihtsalt läbikukkunud katse teenida SG teemaga veel mõned dollarid lisaks. Ühinen ennustusega, et vaevalt ta rohkem kui ühe hooaja vastu peab, kuigi mingi linnuke siristab, et suure tõenäosusega võib ka teine hooaega tulla - eks aeg näitab...
Vasta
#8
Vahel oleks mõnel inimesel kasulikum veidi värsket õhku hingamas käia, muidu võibki jääda mulje nagu oleks maailm üks suur ja hirmus paik, kus juudid ja vabamüürlased igat sammu kontrollivad ning isegi tv-sarju väntavad ainult sel eesmärgil, et üks tüüp kuskil Eestis ainukesena nende salaplaani läbi näeks.

SG - parim ja innovaatiliseim ulmesari maailmas
SGA - SG teises kontekstis
SGU - liiga noor veel, et teha põhjapanevaid märkuseid, kuid tundub, et liigub iga osaga paremuse suunas. Lihtsalt pole loodud tüüpilisele tänapäeva ulmesõbrale, kelle jaoks kogu ulme piirdubki efektsetele plahvatustele ja pidevale äksionile.
BG - parim ulmesari maailmas. SG on parem ainult tänu innovaatilisusele.

Igaks juhuk mainiks siia lõppu ka veel, et B5 - parim ja läbimõelduim ulmesari maailmas
Vasta
#9
Celtic - paljud vaatavad aga EI näe.
Vasta
#10
Paar osa on silma jäänud jah noh, ei meeldi, pidev sündmuste hüplemine. Mitte, et aru ei saaks või jälgida ei jõuaks aga mulle lihtsalt selline tõmblemine (mälestustesse ja reaalsetessa sündmustesse jne hüplemine) ei meeldi. Stargate seriaalid/filmid on siiani parimad ikkagi mumelest.
Vasta
#11
Thor-00 sa ikka õigest sarjast räägid? Minu arust oli Galaktica tegevus täiesti lineaarne... välja arvatud üks osa, mis näitas tegevust teisest perspektiivist, ent too oli eelviimases hooajas, kahtlen, kas sinnamaani üldse jõudsid...
Vasta
#12
Ega ma ei vaadanud seda seriaali järjest, ma lihtsalt sattusin miski paari osa peale. Äkki oligi just too osa Ph34r2 Ja olen kindel, et õige seriaal. Seal oli miski hull mees kes nägi luuluna vist miskit naist (blond oli vist) kes ta pea sassi ajas ja siis too mees vist meenutaski midagi, kui see oli meenutus Ph34r2, igatahes ei jäänud sellest seriaalist eriti hea mulje ja seega pole hakanud vaevuma seda vaatama. Võibolla kunagi kui rohkem vaba aega tekib üritan algusest vaadata seda.

[Muudetud: 10-11-2009 THOR-00]
Vasta
#13
Esiteks sa vaatad läbisegi paari episoodi peaaegu 5 aastat kestnud sarjast ning kuulutad suure häälega, et sulle see sari ei meeldi, kuna pole eriti lineaarne. Sa ise ikka saad aru oma rumalusest?

[Muudetud: 11-10-2009 Cassiopeia]
Vasta
#14
Battlestar on selline sari, mis on tegelikult mõeldud mõtlevale inimesele. Tavaline tugitoolisõltlane ei viitsigi vaadata seda, kuna temaatika ja kontekst on liiga keeruline.

Ma mäletan, et alguses mulle see sari ka ei meeldinud (tihtipeale inimesed on harjunud vanade asjadega), kuid ühel hetkel jäi mul aega rohkem, siis süvenesin sellesse sarja ja ühtäkki muutus see väga huvitavaks Smile See sari ei ole tavapärane vaid .. ma ei oska öelda. Pigem selline nö ürgne, kus põhiliseks teemaks on ellujäämine jne. Huvitav oli näha, mida üks või teine sellises olukorras ette võttis. Mida aeg edasi, seda huvitavamaks läks.

Vaatasin just Battlestar Galactica: The Plan. Väga huvitav film. Meeldis. Just see, et ta näitas selle puuduva osa - miks cylonid neid asju tegid jne.

Aga eelnevate postituste kommentaariks ütlen, et igaühel on oma maitse sarjade suhtes. SG on vaieldamatu lemmik mul, kuid Battlestaari vaatan ikka Smile
Vasta
#15
Tsitaat:Algselt postitas Celtic
Esiteks sa vaatad läbisegi paari episoodi peaaegu 5 aastat kestnud sarjast ning kuulutad suure häälega, et sulle see sari ei meeldi, kuna pole eriti lineaarne. Sa ise ikka saad aru oma rumalusest?
Kle Celtic, ära mõtle asju välja, ja kui sa millestki aru ei saa siis küsi selgitust. Ma ei rääkinud nende kahe osa lineaarsusest vaid sellest, et olen mõnda osa näinud ja neist tundusid sündmused liialt hüplevad, ja mis suurest häälest sa jahud, mainisin ainult, et niipalju kui ma seda seriaali näinud olen saan järeldada, et mind ei kiskunud eriti edasi kah vaatama, aga kui kunagi vaba aega tekib siis ehk hakkan vaatama.
Vasta
#16
Tsitaat:Algselt postitas Celtic
SG - parim ja innovaatiliseim ulmesari maailmas
SGA - SG teises kontekstis
SGU - liiga noor veel, et teha põhjapanevaid märkuseid, kuid tundub, et liigub iga osaga paremuse suunas. Lihtsalt pole loodud tüüpilisele tänapäeva ulmesõbrale, kelle jaoks kogu ulme piirdubki efektsetele plahvatustele ja pidevale äksionile.
BG - parim ulmesari maailmas. SG on parem ainult tänu innovaatilisusele.
Igaks juhuk mainiks siia lõppu ka veel, et B5 - parim ja läbimõelduim ulmesari maailmas

Kolm parimat sarja?
Milline siis neist ikkagi kõige parem on... - sinu arvates...?

SG vaimustusest ma küll aru ei saa...millalgi nooremana vaadates(nii kümme aastat tagasi)pakkus veel mingisugust huvi..kuid nüüdseks on taoline mainstream USA nämmutamine tõeliselt vastukarva hakanud käima...
...eriti ajavad närvi pidevad loogikavead, magedad naljad ja imepärased pääsemised/plaanid misläbi iga seeria lõpud on õnnelikud nagu üks hea ameerika unelm...

[Muudetud: 11-12-2009 Nielander]
Vasta
#17
Vaadates uuesti laulu All along the Watchtower, sain järjekordselt aru, miks mulle BSG meeldis siiski Bleh Asi on ka BSG muusikalises taustas, mis mind köitis - eriti 4 hooaja põhilugu All Along The Watchtower.
Selle sarja puhul on tegu muusikaliste proffesionaalidega kes neid lugusid sinna teevad.

Peaks BSG-d uuesti vaatama, meelest on juba paljud asjad läinud.
Vasta
#18
Nielander, ma ei ütleks, et naljad väga magedad olid Richard Dean Andersoni omad olid ju küll päris head. Minu arvates on vist ka tegelikult SG-1 väikeste laste Sci-Fi midagi mõtlema ei pea suht lihtlabane. SGU ei hakka rääkimagi Sick
Vasta
#19

Tsitaat:Nielander, ma ei ütleks, et naljad väga magedad olid Richard Dean Andersoni omad olid ju küll päris head.

Nojah...asi on vist rohkem selles, kuidas üritatakse pidevaid nalju üldisesse teemasse ja olukordadesse sisse pookida...suuremalt jaolt sellist machohuumorit...
Vasta
#20
Tsitaat:Algselt postitas Nielander

Tsitaat:Algselt postitas Celtic
SG - parim ja innovaatiliseim ulmesari maailmas
SGA - SG teises kontekstis
SGU - liiga noor veel, et teha põhjapanevaid märkuseid, kuid tundub, et liigub iga osaga paremuse suunas. Lihtsalt pole loodud tüüpilisele tänapäeva ulmesõbrale, kelle jaoks kogu ulme piirdubki efektsetele plahvatustele ja pidevale äksionile.
BG - parim ulmesari maailmas. SG on parem ainult tänu innovaatilisusele.
Igaks juhuk mainiks siia lõppu ka veel, et B5 - parim ja läbimõelduim ulmesari maailmas

Kolm parimat sarja?
Milline siis neist ikkagi kõike parem on... - sinu arvates...?

SG vaimustusest ma küll aru ei saa...millalgi nooremana vaadates(nii kümme aastat tagasi)pakkus veel mingisugust huvi..kuid nüüdseks on taoline mainstream USA nämmutamine tõeliselt vastukarva hakanud käima...
...eriti ajavad närvi pidevad loogikavead, magedad naljad ja imepärased pääsemised/plaanid misläbi iga seeria lõpud on õnnelikud nagu üks hea ameerika unelm...

Kõige selle juures soovitan meeles pidada, et mägiaivari vaimukused olid oma ajastu kontekstis päris tabavad ja head, olen nüüd, ligi 12 aastat hiljem vaadanud uuesti vanu osi ning ausaltöeldes tunduvad ka mulle need naljad labased (praeguseks ajaks). Ent ega SG põhipoint ei olnudki ühe rumala tiimiliidri kildudes...
Vasta
#21




PS. Minumeelest pole see teema SG sarjade maha tegemiseks vaid BSG-st rääkimiseks.



[Muudetud: 11-12-2009 Cassiopeia]
Vasta
#22
No pekki kah, üika servus BG olemas ja kuna ma koolitööga praegu tupikusse jooksin siis võin ju hakata vaatama, on ta kah siis nii hää kui räägitakse (eespool sai vaieldud, vist, et mõned osad mida vaatasin olid küll jamad) aga eks katseme siis uuesti Bleh
Vasta
#23
Pea siis meeles, et seriaalil endal on kaks algselt miniseriaalina mõeldud pilot'it...
Episood nimega 33 ei ole loo esimene osa...

Mainin, kuna alguses vaadates tegin sellise vea...
Vasta
#24
Mnjah, avastasin juba, et servus polegi neid piloot osasid :S , aga ega ise vist tirida kah ei viitis, jääb siis praegu vaatamatta.
Vasta
#25
Einoh...miks siis nii lihtsalt alla anda?
Kui ikka aega on...
...ega see tirimine, kui õigesti teha, niivõrd kaua kannatust vaja...
Vasta
  


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat