Postita vastus 

Teema reiting:
  • 0 Häält - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Lapse röökimine öösiti
Autor Sõnum
surramurra
Uustulnukas

15-11-2009 13:10
Postitus: #1
Lapse röökimine öösiti
Kas võib olla, et aastasel lapsel käib peal luupainaja või midagi sellist? Juba 2 kuud, igal öösel täpselt kell 12 ärkab ta suure kisaga ja röögib keskmiselt 2 tundi, vahel veidi vähem, vahel rohkem. Mitte midagi ei aita, on selline poolunes ja iga natukese aja tagant viskab ennast nagu vibuks. Kui lõpuks vait jääb, siis on 10 minutit täiesti liikumatult, silmad lahti, enne kui magama jääb. Ülejäänud öö möödub rahulikult.
Ma olen juba täiesti meeleheitel ja valmis kõike proovima.

[Muudetud: 15-11-2009 InDemand]
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
excubitoris
Kes-Kus-Miks-oloog

15-11-2009 14:05
Postitus: #2

Arstidega oled konsulteerinud ? Äkki mõni tuntud asi või sündroom ?

Tegelikult on kõik lihtne aga me pole sellest veel aru saanud ...
*
Sa pead tegema HEAD halvast, sest millestki muust teda teha pole.
zed
Veteran

15-11-2009 14:36
Postitus: #3

Kindlasti arsti juurde.
Siin võib väga palju põhjuseid olla. Lihtne hädakisa kindlal ajal öösiti võib olla põhjustet seedehäiretest (õhtune toiduratsioon) kuni verevarustushäireteni (ebamugav ase). Regulaarne silla viskamine aga peaks juba murelikumaks tegema. Siin võimalused veel laiemad, alates lihaskonna toonusest kuni lülisamba vigade ja seljaaju sopistuseni. Soovitan koheselt pöörduda lastearsti poole ja sealt näiteks edasi vajaduse korral TÜ Kliinikumi Lastekliinikusse näiteks professor Tiina Talvik:u poole.

Tõde läbib kolm staadiumi: 1 - naerdakse välja, 2 - võideldakse vastu, 3 - võetakse kui enesemõistetavat...
[Pilt: toetan2.gif]
surramurra
Uustulnukas

15-11-2009 16:29
Postitus: #4

olen arstiga rääkinud, kehitab lihtsalt 6lgu. elan Soomes ja siin niisama lihtsalt kuskile eriarsti juurde ei saa. kui oleks mingi häda, siis oleks ju päeval ka midagi märgata. aga päeval on väga r66mus ja aktiivne laps. magab ilusti.
Kazluk
Tavaliige

15-11-2009 17:33
Postitus: #5

Oletan, et laps on umbes aasta vanune?

Minuga oli väiksena samasugune lugu.

Mingi periood ma "ärkasin" öösiti üles ja hakkasin röökima täiest kõrist. Ema ei saanud midagi teha kui ainult pealt vaadata ning lihtsalt läheduses olla, sest ma polevat reageerinud tema katsetele mind üles äratada. Ja kui see "hoog" üle läks, olin rahulik ning ei teinud teist nägugi.
See periood kestis mingi 2-3 kuud.

Kuigi olin umbes aastane, kui see juhtus, mäletan vägagi hästi, et minu varajane lapsepõlv oli täis ääretult süngeid unenägusid, mis hoidsid mind öösiti üleval.
Ja kui arstid midagi ei leia, siis ei jää muud üle, kui see periood lihtsalt ära kannatada. Tuleb lihtsalt lapse läheduses olla.

Täpsem info: http://en.wikipedia.org/wiki/Baby_colic

[Muudetud: 15-11-2009 Kazluk]
PiziIngliito
Proua

15-11-2009 17:48
Postitus: #6

Zed soovitab küll pr Talviku poole pöörduda, kes on neuroloog (vibusse viskamine võib tõesti viidata mõnele vastavale häirele, kuid oleks vaja täpsustada, mis sellele veel kaasneb jne), kuid kui olekski millegi taolisega tegemist, siis võiks ikkagi ööpäeva jooksul olenemata ajast see häire välja lüüa, mitte regulaarselt ühel kellaajal. Mina küll ei ole kuulnud ühestki neuroloogilisest häirest, mis öösiti kell 12 läbi une välja võiks pidevalt lüüa.
Surramurra, ehk soovid täpsustada, mis veel sellele vibusse visklemisele kaasneb? Kas laps teeb selle juures mingit spetsiifilist häält - nagu oleks tal valuaisting või ta lihtsalt nutab / on kabuhirmus? Kas hoiab silmi kinni, on need lahti või viskab pahupidi nagu minestaks (ei pruugi olla aru saada muidugi, kui laps poolunes)? Ja mida iseloomustab see 10 minutiline liikumatus selle järel - ehk laps lihtsalt väsib kõvast nutust? Või ei reageeri ta absoluutselt mitte millelegi liigutustega? Kas oskad neid öiseid olukordi mingisuguse muutusega teie elus seostada?
Väikesed lapsed võivad tõesti olla tundlikumad ümbritseva (sh vanemate murede) suhtes. Tean enda lähedastestki öelda (laps umbes sama vana), et neid öiseid nö lambist üles ärkamisi ja hüsteerilisi nutmisi võib ette tulla küll. Samas ei saa öelda, et need nii kaua ja nii regulaarselt kestnud oleks.
surramurra
Uustulnukas

16-11-2009 12:23
Postitus: #7

Ta lihtsalt röökis, silmad poolkinni. Igatahes t6in eile metsast pihlaka oksa, panin lapsele voodi alla ja ringi ymber voodi. Terve öö magas rahulikult, esimest korda yle mitme kuu. Selle eest hakkasid trepikojas kuskil koerad uluma täpselt kell 12 ja see kestis kuskil tunni.
Ma olen ise elanud majas, kus kummitas ja yhes teatud toas magades käis inimestel luupainaja, sellepärast ma seda kysisingi siit, kas on v6imalik, et ka lapsed v6ivad midagi taolist kogeda.
iitt
Vana kala

17-11-2009 23:45
Postitus: #8

Miks beebid karjuvad( röögivad):

1.Kui võrrelda omavahel sünni-ja surmahetke, siis on sündimise füüsiline shokk palju suurem

2. Hinge jaoks pole kehas elutsemine kerge. See võib olla lihtne, kuid see pole kerge. See on rõõm, aga see pole kerge.
See on kõige raskem asi, mida su hing on eales teinud.

3. Hoolimata Maa perekonnast ja sõpradest, tunnevad paljud kehastunud hinged end keset päratut umbisikulist elanikkonda üksildase ja anonüümsena

4. Kui oled hing alles beebi kehas, ei loe, kuna su sisemine täiskasvanud meel teab kõike, mis toimub

5. Sellel on vaimsed põhjused, miks meid teatud inimeste ligiduses üles kasvatatakse. Omaenda õppetükkide kõrval tuleme me maale ka selleks, et mängida rolli kellegi teise õpidraamas

6. See, et igas uues elus peab hing alustama oma tõelise mina otsinguid uues kehas algusest peale, näib olevat raske koorem

7. Lapse hing käib tihti ära. Tavaliselt rakendub ta täielikult, kui laps hakkab koolis käima

8. Vaimu elu Maa peal on üks kõige materiaalsematest ja ebatäiuslikumatest. Lapsepõlv ei ole kusagil abitum kui Maal

9. Keha on otsekui vaimu peegeldus - see on vormitud vaimu võimete kohaselt, kes omistab kehale teatava iseloomu, eriti näole

Valgust !

iitt
iitt
Vana kala

18-11-2009 23:00
Postitus: #9

Veel beebidest:

Kui hing on väsinud, paneb ta keha magama, mitte vastupidi.
Keha ei väsi kunagi. Vanad inimesed magavad vähe, kuigi arvatakse et nad ei jõua kuna on vanad.Tegelikult on nende hinged kehaga juba harjunud.
See, et hingel kehas kerge pole näitab see, et väiksed lapsed palju magavad. Hingel on raske algul olla kammitsetuna kehas ja ta tahab palju puhata....
Celtic
ja sina pead kandma maailma

19-11-2009 00:18
Postitus: #10

Jumal küll... keha ei ole ju ometigi hinge vanglaks või koormaks, hing ise loob keha, et saaks üleüldse eksisteerida meie maailmas.

Kõrgeim äratundmine on teada saamine, et tegelikkuses olid pidevalt selle kõrgeima äratundmise sees.
Iga hetk ja iga kogemus, mis sa saavutad on ideaalne, täiuslik, kordumatu
Preilikass
Vana kala

19-11-2009 00:49
Postitus: #11

Tsitaat:Algselt postitas iitt
Veel beebidest:

Keha ei väsi kunagi. Vanad inimesed magavad vähe, kuigi arvatakse et nad ei jõua kuna on vanad.Tegelikult on nende hinged kehaga juba harjunud.
See, et hingel kehas kerge pole näitab see, et väiksed lapsed palju magavad. Hingel on raske algul olla kammitsetuna kehas ja ta tahab palju puhata....

Põnev... Minu ema ikka õiendab minuga, et mul on öö ja päev sassis. Aga mis teha, vara tõusmine on piinamine olenemata sellest, kas läksin magama kell 10 õhtul või 4 hommikul. Kell 1 tõusmine on suurepärane olenemata sellest, kas läksin magama kell 9 õhtul või 4 hommikul. Ja kui ma ka võtan end kokku ja saan end ühte rütmi meeleolu hinnaga, siis lõpuks läheb asi ikka käest ära... Ma kohe armastan ööd! See on nii rahulik ja kuigi midagi pealtnäha ei toimu, ikkagi informatiivne.
Kusjuures, kui lähen magama kell 10 ja tõusen 7, siis olen lihtsalt terve päeva seisundis, kus millestki aru ei saa, kui kell saab pärastlõunast aega näitama, siis kaob uni nagu võluväelBleh Hommikuti on parimad unenäod, nii selged ja reaalsedSmile1 Hommikud on ikka magamiseks - kuni ma veel saanBleh

Mis puutub lastesse ja öösse... Ma olin väike laps kui see juhtus. Ühel ööl lihtsalt ärkasin, sest nägin igal pool enda ümber mingisuguseid putukaid...ja ma ei tundud neid, seega kartsin. Ma ei mäleta, et need oleksid minu peale tulnud, aga olid väga lähedal. Röökisin nagu segane. Ema muidugi lasi mul röökida, mõtles, et tüdinen ära lollusest "emme, kirbud on":-D Lõpuks tuli ikka minu juurde, pani tule põlema ja rahustas mu maha. Peale seda oli kõik okei.
Ema kunagi rääkis mulle, et oli päris hirmus vaadata mind magamas. Väidetavalt ma magasin silmad lahti. Ja ma mäletan häguselt ärkamist ja kohe märkamist.

[Muudetud: 11-18-2009 Preilikass]
iitt
Vana kala

19-11-2009 01:08
Postitus: #12

Celtic -Jumal küll... keha ei ole ju ometigi hinge vanglaks või koormaks, hing ise loob keha, et saaks üleüldse eksisteerida meie maailmas.

See on pooltõde, kõige raskem asi, mis hingel on üldse tulnud kogeda , on kehas, õigem öelda keha ümber olemine. Hing nimelt ümbritseb keha. Hing ei loo, vaid valib keha. See toimub enne sündi, n.n. elude ülevaatamise protsessis. See on pikem tema, uni tuleb, aga tulen selle juurde teinekord põhjalikumalt tagasi....

tervitustega

iitt
Aerling
Veteran

19-11-2009 12:34
Postitus: #13

Mul oli lapsena sama asi. Mingi periood selline...ja siis lihtsalt teatud hetkel enam ei nutnud.
Ema tagantjargi utles, et pohiline mida pidevalt karjusin oli see, et pogenege...me peame pogenema ( Sry, pole tapitahti ). Ikkagi mingid kosmaarsed unenaod. Arvan, et akki peaks lapsele enne magamaminekut mingit rahustavat teed pakkuma ( piparmunt, meliss... ).

Elu on vaatlemine, õppimine ja kunst.
http://www.openzine.com/aspx/PublisherZine.aspx?ID=6730
Sübariit
ei aitäh. (<z<<< << <

31-05-2012 23:06
Postitus: #14
RE: Lapse röökimine öösiti
To: iitt

Ega su jutt mingi kosmilise "new age" draamast ole?
Kui ei, siis on see igal juhul ääretult põnev mida sa räägid.
Kuidas leida oma tõeline mina?

rahu.
VLAD
Vana kala

01-06-2012 09:49
Postitus: #15
RE:
(17-11-2009 23:45 )iitt Kirjutas:  Miks beebid karjuvad( röögivad):
Sest nad ei oska veel rääkida ja saavad oma meeleolusid-soove väljendada vaid häälitsedes (mis on ürgseim eneseväljendus viis). Ongi kogu müstika.

Aga karjuva lapse voodi kohale võiks asetada nähtavale kohale ema foto. See raustab ka, kui ema pole läheduses.

We now live in a nation where doctors destroy health, lawyers destroy justice, universities destroy knowledge, governments destroy freedom, the press destroys information, religion destroys morals, and our banks destroy the economy. - Chris Hedges
kosmosekutt
Tavaliige

01-06-2012 10:29
Postitus: #16
Asi lihtne, kui kellelgi sama lugu väikese lapsega siis lapse närvisüsteem pole veel välja arenenud ja unehäired on tavalised. Röögivad ja ei reageeri millelegi, see läheb ise ajaga üle.
bridget
Uustulnukas

17-11-2013 21:40
Postitus: #17
Ei hakka uut samanimelist teemat tegema, vaid taaselustaks hoopis selle vana teema. Ehk on kellelgi veel taolisi kogemusi või oskab kaasa rääkida.
Meil on igatahes sama mure. 4-aastane laps ärkab öösiti hüsteeriliselt nuttes, tihti pobiseb midagi, millest ma aru ei saa või siis tundub, nagu üritaks rääkida, mida juhtus, aga ei saa. Vahel hüüab läbi nutu "ei, ei!". Viimane kord hoidis käsi kõrvadel, justkui ei tahaks kuulda, mis talle räägitakse/sosistatakse.
Kui ta on veidi rahunenud ja küsin, et mis juhtus, siis ta ütleb, et ta kas ei taha rääkida või et ei saa rääkida. Hommikul aga ei mäleta öisest ärkamisest midagi.
Laps magab oma toas, aga see ei ole talle kunagi eriti meeldinud. Ütleb, et kardab, et keegi satub tema kõrvale või selja taha. Aga need on vist tüüpilised väikeste laste hirmud.
Üldiselt on ta tundlik laps. 2-3 aastaselt rääkis, kuidas ta elas hoopis teisel maal ja teise perekonna juures. Kirjeldas, millised söömisharjumused neil seal olid jne. Tihti nägi olendeid, keda mina ei näinud. Rääkis nähtamatute sõpradega (aga need võisid olla vabalt tema kujutlusvõime vili).
Mis mind aga mõtlema pani, olid mõned juhused, kui ta keset igapäevatoimetusi äkki nähtamatutele lastele osutas. Näiteks ükskord müras diivani peal ja kukkus maha, sai veidi haiget, vaatas esiku poole ja ütles: "Miks see tüdruk naerab?! Ma sain ju haiget." Kui vastasin, et mis tüdruk, mina ei näe midagi, siis ütles: "Kuidas sa ei näe? Ta seisab ju sealsamas." Vahel rääkis tüdrukust, kellega ta sai surnuaias tuttavaks.
Kas ta tõesti tajub midagi, mida mina ei taju ja ehk püüab keegi öösiti temaga kontakti võtta ning see hirmutab teda? Või näeb ta lihtsalt halba und? Kellelgi sarnaseid kogemusi veel?

Kes me oleme? Miks me oleme siin? Kuhu me läheme?
Foorumlane
Vana kala

18-11-2013 13:49
Postitus: #18

Sellest on PW-s kuskil juba juttu olnud Bridget. Seal pole midagi uut, et lapsed màletavad eelmise elu olemasolu. Vàga palju juhtumeid on tulnud Indiast. Lapsed on rààkinud oma peredest, juhtumitest, abikaasadest ja môned màletavad isegi kuidas nad surid. Aja jooksul nad unustavad kôik selle.
Loe lisaks siit,
http://www.victorzammit.com/evidence/chi...tlives.htm
Juhtumeid on tuhandetes,
http://paranormal.about.com/library/week...32502a.htm
Mannu Eemal
uxake

18-11-2013 15:01
Postitus: #19
Meil seletus lapse öine röökimine kõhuussidega. Solkmed. Need kiusavad öösiti.

Aga kuna see laps ka päevasel ajal ühtteist näeb, siis võib olla muud ka. Usun ise täiesti, et lapsed näevad ja teavad rohkem, kui täiskasvanud mõista suudavad.

Brain expedition.
Heakuulaja
Tavaliige

21-11-2013 00:56
Postitus: #20
(17-11-2013 21:40 )bridget Kirjutas:  Ei hakka uut samanimelist teemat tegema, vaid taaselustaks hoopis selle vana teema. Ehk on kellelgi veel taolisi kogemusi või oskab kaasa rääkida.
Meil on igatahes sama mure. 4-aastane laps ärkab öösiti hüsteeriliselt nuttes, tihti pobiseb midagi, millest ma aru ei saa või siis tundub, nagu üritaks rääkida, mida juhtus, aga ei saa. Vahel hüüab läbi nutu "ei, ei!". Viimane kord hoidis käsi kõrvadel, justkui ei tahaks kuulda, mis talle räägitakse/sosistatakse.
Kui ta on veidi rahunenud ja küsin, et mis juhtus, siis ta ütleb, et ta kas ei taha rääkida või et ei saa rääkida. Hommikul aga ei mäleta öisest ärkamisest midagi.
Laps magab oma toas, aga see ei ole talle kunagi eriti meeldinud. Ütleb, et kardab, et keegi satub tema kõrvale või selja taha. Aga need on vist tüüpilised väikeste laste hirmud.
Üldiselt on ta tundlik laps. 2-3 aastaselt rääkis, kuidas ta elas hoopis teisel maal ja teise perekonna juures. Kirjeldas, millised söömisharjumused neil seal olid jne. Tihti nägi olendeid, keda mina ei näinud. Rääkis nähtamatute sõpradega (aga need võisid olla vabalt tema kujutlusvõime vili).
Mis mind aga mõtlema pani, olid mõned juhused, kui ta keset igapäevatoimetusi äkki nähtamatutele lastele osutas. Näiteks ükskord müras diivani peal ja kukkus maha, sai veidi haiget, vaatas esiku poole ja ütles: "Miks see tüdruk naerab?! Ma sain ju haiget." Kui vastasin, et mis tüdruk, mina ei näe midagi, siis ütles: "Kuidas sa ei näe? Ta seisab ju sealsamas." Vahel rääkis tüdrukust, kellega ta sai surnuaias tuttavaks.
Kas ta tõesti tajub midagi, mida mina ei taju ja ehk püüab keegi öösiti temaga kontakti võtta ning see hirmutab teda? Või näeb ta lihtsalt halba und? Kellelgi sarnaseid kogemusi veel?

Mul mõlema lapsega täpselt sama juhtum öösiti nutmise koha pealt. Poiss nüüd neljane ja enam ammu ei nuta, plikal(2a) hakkab ka juba üle minema. Poiss nägi ka 2a kuni 3a kedagi aga seegi nüüdseks üle läinud.
Nii, et kontrolli solkmed üle ja kui neid pole siis pole hullu midagi.
Fibin
Uustulnukas

25-11-2013 20:33
Postitus: #21
olen oma lapse vibuks viskamise asjus käinud temaga neuroloogil uuringutel, kahtlustati epilepsiat. Üks epilepsia vorm ongi ainult öiste krampidena ning need käivad suht samadel aegadel lapsel peal. Niisiis käige ikka arstil enne kui eelmiste elude läbielamisi kahtlustate.
MarkoJ
Uustulnukas

11-12-2013 05:08
Postitus: #22
RE:
(18-11-2009 23:00 )iitt Kirjutas:  Veel beebidest:

See on küll nüüd vale. Kui nüüd vaadata loogiliselt siis ikka magab imik selle pärast palju kuna ta areneb. Tal arenevad luud edasi, tugevneb immuunsussüsteem, kasvab jne. See kõik vaja rohkelt energiat.

Kui sa haigeks jääd ja tunned, et oled väsinud ja magad mitu päeva, siis põhjendad seda sellega, et su hing mis su keha sees on, keeras ennast su sees ja tunneb ennast nüüd ebamugavalt kuna pole harjunud selles poosis olema? EI... Sa magad kuna kogu su energi läheb kõik viiruse/haiguse peletamisele. Kui jääd haigeks siis käib *Plõks* ja immuunsussüsteem hakkab kohe oma tööd tegema, et hoida sind tervena.
Postita vastus 

Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Väikse lapse vaim kodus? Ann 17 7,636 02-01-2014 23:14
Viimane postitus: Müstik
  Kas lapse(ja ka meie) fantaasia? rex 13 4,243 08-01-2010 22:31
Viimane postitus: rex
  Vanas majas lapse sammud pagaripiparkook 9 3,908 15-11-2009 17:40
Viimane postitus: kristjan231

Vali alamfoorum:

Kasutaja(d) vaatamas seda teemat: 1 külalist

gro.bew-arap[tä]bew-arap | Para-web | Tagasi üles | Tagasi sisu juurde | Mobile Version | RSS voog