Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Teleennustaja mõisteti surma
#1
Saudi Araabias mõisteti surma Liibanoni päritolu mees, keda süüdistatakse nõidumises.

Ali Sibat tegutseb teleennustajana ja tal on Liibanoni satelliitkanalis oma saade, kirjutab AFP.
Seda kanalit on näha ka Saudi Araabias.

Sibat arreteeriti möödunud aastal Medinas, kus ta oli palverännakul.

Ainsad tõendid Sibati vastu on need, et ta ennustas kohalikele kuulsustele ning ka sellest, milliseks kujuneb tulevikus massimeedia.

Sibati süüdimõistmise taga on Saudi Araabia äärmuslikud moslemid ja kohalik usupolitsei.

Inimõigusorganisatsioonid võitlevad, et mees ellu jääks.

«Tegemist on puhtakujulise nõiajahiga,» lausus Human Rights Watchi Lähis-Ida esindaja Sarah Leah.

Väidetavalt pressiti liibanonlaselt tunnistus välja ning talt võeti õigus advokaadile.
Allikas

Huvitav, mida konkreetselt neil see usupolitsei siis veel teeb. Ei tea kas kogu meie foorumi rahvas oleks siis jälgimise all? Hea on ikka Eestis elada.Ph34r2

[Muudetud: 28-11-2009 PiziIngliito]
Vasta
#2
Aga kuhu jääb teiste usundite, traditsioonide ja tõekspidamiste austamine?
Vasta
#3
Kas selles mõttes, et usupolitsei ei austa ennustaja tõekspidamisi või mina ei austa moslemeid :o
Vasta
#4
No kui sealmaal on nõidumine keelatud, siis sellega ta võttis teadliku riski. Ma ei näe siin küll mingit tagakiusamist kellegi (usupolitsei?) poolt. Seadus on seadus ning seda tuleb järgida. Indiviid elab riigis, riik teeb seaduskorra, mida sealne isik peab täitma. See, kui meie siin ohime, et oi kui hirmus, siis see on meie vaatenurgast. Aga vale on ka see, et kõiksugu inimõiguslased ronivad üle maailma oma tõde kuulutama.

Mina leian nii...
Vasta
#5
Sellise suhtumisega õigustaksid justkui ka kõiki tuleriidal põletatud nõidade mõrvasid. Ja nii eluvastane oledki?
Vasta
#6
Miks sa mind süüdistad ühiskonna uskumistes? Kõik on tõlgendamise küsimus.
Vasta
#7
No ma üritan su vaatenurka mõista. Aga mulle näiteks jäi arusaamatuks, kuidas sai sellel meesterahval siis üldse selline telesaade olla, kui neil nõidumine/ennustamine seadustega keelatud on, et lausa surmanuhtlust vääris.
Vasta
#8
Seda enam, lugedes neid artikleid on Saudi Araabia kuningriigis ka teisi taolisi tegelasi süüdi mõistetud suhteliselt kummaliste asjade eest. Näiteks võin tuua selle artikli siit
Vasta
#9
Ärge unustage, et see on islam ja see ei tunnista ühtegi teist ja peab ennast ainuõigeks siin ilmas.
Vasta
#10
Kui KAPO viib zepaci ära ja pärst temast midagi ei kuule. Siis ei ole midagi viriseda. Kohalikku korda, usku ja kõrgemaid institutsioone tuleb austada. Ise valis teadlikult riski, kui Eestisse sündis.

[Muudetud: 28-11-09 Thorondor]
Vasta
#11
Koeraliha süüakse ka - http://www.elu24.ee/?id=193402 - Koeraliha on osa sealsest toitumiskultuurist, edastab Reuters.

Kultuurid on väga erinevad, kuigi absurd on surma mõista mingi ennustamise eest - "Ainsad tõendid Sibati vastu on need, et ta ennustas kohalikele kuulsustele ning ka sellest, milliseks kujuneb tulevikus massimeedia."
Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Eelmised elud, lobotoomia ja elust peale surma filosoofilisemalt lahendused 111 33,125 12-10-2020, 06:34
Viimane postitus: jeekim

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat