Teema hinnang:
  • 1Hääli - 3 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Uskumisest, religioonist, teadusest jms
#1
Tõestamine on nii nagu ta on - millest ühele piisab sellest teisele mitte.
Isiklikult arvan, et selles loos on palju huvitavaid detaile ja need skeptikud ignoreerivad neid mida nad seletada ei suuda.

Muutus: Uue nimega teeme Billy Meierist lahku lõigatud

[Muudetud: 17-11-09 Thorondor]
Vasta
#2
Leidsin sellelt leheküljelt veel niisugused laused:
"We are not permitted to point them out as it violates the free will chocies we all have. It is for that reason that all positive and indisputable proof has been withheld by the extraterrestrials themselves. When anything that might become proveable came into the hands of Meier it was taken by the Pleiadians. It is all about free will choices."

Ma päriselt ei mõista seda veel. Et siis tõendid on pahad asjad? Kas siis võib öelda, et kui mu sõbranna ei usu, et mul on pastakas, mis teeb mitut värvi korraga ning mina siis näitan talle seda, siis ma astun üle tema õigusest vabatahtelistele valikutele? :S Kui asi nii kaugele ajada, siis ei saaks ju üldse elada...:o
Vasta
#3
Tõendid on pahad... see on suhteline. Kellegi jaoks on need tõendid kindlasti pahad.
Vasta
#4
Tsitaat:Algselt postitas WhiteWolf
Tõendid on pahad... see on suhteline. Kellegi jaoks on need tõendid kindlasti pahad.

Et siis ma peaksin pigem sõbranna nõudmist pastakat näidata ignoreerima ja lubama tal uskuda, mida iganes ta heaks arvab? Seda muidugi lihtsustatud näite varal rääkides.
Ja kui ta väidab, et usub, et mul on mitut värvi tegev pastakas, kas ma siis tohin talle näidata selle vaba tahte ja valiku seaduse järgi?
Vasta
#5
Aga näita, tema enda valik, kas usub või mitte Bleh
Vasta
#6
Tsitaat:Algselt postitas WhiteWolf
Aga näita, tema enda valik, kas usub või mitte Bleh

No aga kui ta enne ei usu ja ma tõestan, et on põhjust uskuda, siis ma ju põhimõtteliselt võtan ära tema vaba valiku uskuda...seda siis selle plejaadide loogika järgi, mida enne tsiteerisin. Kui seda aga ei peaks nii üks-ühele võtma, siis kuidas teha vahet olukordadel, mis võivad või ei või teise vabadust mõjutada? Sisetunne? Aga kui see pole veel piisavalt arenenud....:S
Ja kui see teooria on kaheldava väärtusega, siis võib ka skeptiliselt väita, et see on vaid pettuse varjamiseks esile toodud (et oleks põhjust, miks ei saa tõendeid esitada kui need on olemas). :o
Vasta
#7
Kui ta pole valmis uskuma, ega ta siis usu ka juhul, kui näeb.

Põhimõtteliselt saab selle loogika ka äraspidi keerata - pole mõtet tõestada kellelegi midagi, mida too nagunii veel ei usu. See hinnangu andmine eeldab küll teadmisi.
Vasta
#8
Tsitaat:Algselt postitas WhiteWolf
Kui ta pole valmis uskuma, ega ta siis usu ka juhul, kui näeb.

Põhimõtteliselt saab selle loogika ka äraspidi keerata - pole mõtet tõestada kellelegi midagi, mida too nagunii veel ei usu. See hinnangu andmine eeldab küll teadmisi.

Tõsi. Hea tähelepanekSmile
Kuid konkreetselt pastaka näite osas....ei kujuta ette, kuidas saaks olla, et ma näitan talle mitut värvi tegevat pastakat, ta saab seda ise katsetada...ning siis ütleb, et ei usu..... On see võimalik?:o
Vasta
#9
Eeldus - eelarvamus - on mõte. Mõttel on lihtsalt pöörane jõud.
Vasta
#10
Tsitaat:Algselt postitas WhiteWolf
Eeldus - eelarvamus - on mõte. Mõttel on lihtsalt pöörane jõud.

Kindlasti on mõttel tohutu jõud. Kuid siiski...kujuta ette, et sa ei usu, et mul on hõbedane pastakas. Ja siis ma näitan seda sulle ning sa kirjutad sellega ise midagi. Kuidas sa siis ei usu? Või mine tea, äkki on inimestel üldiselt lihtsam uskuda, et pastakat polnudki olemas, mina lihtsalt tean mingit salajast riigi võtet, kuidas mälu mõjutada...Smile1 Ja siinkohal on huvitav see, et tehnoloogia osas vast ei tuleks keegi sellise vandenõuteooria peale, aga kõige osas, mida teadus ei ole praeguseks suutnud tõestada ega ka ümber lükata, usuvad skeptikud pigem vandenõuteooriaid (mitte, et neid üleüldiselt üldse olla ei võiks) kui seda, mida teadus seletada ei suuda.
Vasta
#11
Noh, Sul kõva pool vastust juba käes.
Vasta
#12
Tsitaat:Algselt postitas WhiteWolf
Noh, Sul kõva pool vastust juba käes.

:o Kas see oli nüüd kuidagi irooniaga mõeldud või tõsiselt? Täitsa masendav kui minu poolt välja pakutud hirme väljendav vandenõuteooria on tõesti poolenisti tõsi... Mulle lihtsalt tundub nii, ma ei tea kust ma selle teadmise hankinud olen.
Kui see poolik, siis sa võid ju teise poole lisadaBleh
Vasta
#13
Tsitaat:Algselt postitas Tacian
Tervitused.

Preilikassile jõudu Billy asjas tuhnimisel Smile Soovitan ära usu midagi vaid kogu infot !
Püüa antud mehe teemat uurides läbida kõiki valdkondasid mida ta on meile esitlenud.
Pärast seda on Sinu ajudes juba palju infot mis aitab väita ja vastuväita Smile

Lisan nende tõendite teemal ühe olulise mõtte mida kontaktides õeldi.
Billyle alati rõhutati ärge uskuge meie juttu ennem kui te ei ole õeldud lauseid ise rakendanud oma enda elukeskkonnas. Ühesõnaga muutke meie sõnum elutarkuseks.

Omamoodi hästi on ka seletatud miks Pleij. suuvoodriks oli üks inimene antud ajastul. Põhjus lihtne kui sinu juttu kuuleb pealt kolm inimest siis ruumist lahkudes hakkab sõnum liiga kiirelt moonduma. Plej. suutsid jälgida mida Billy kirjutas või rääkis.

Mis aga puutus käega katsutavatesse asjadesse siis neid oli tegelt piisavalt. Metallisulamid (pikk teema), puusse sisse "sulatatud" auk (seda saaks ka veel täna mikroskoopiliselt uurida), helilindid, fotod, mingil ajal oli tema hoovis kasvama pandud mingi tundmatu pöösa või puuliik jne...
Plej. olid tegelt hirmsasti vastu sellele et inimestel oleks mingi ASI mida kummardada uskuda.

Inimkonna USK on hetkel asjades kinni !

Muide kas teate Hollywoodi filmi Stigmata sõnumit ?
http://www.imdb.com/title/tt0145531/

Ehk olen sellest siin ka kunagi rääkinud, kuid Vatikan oli algusest peale selle filmi tekke vastu ja seda just selle lõpu sõnumi pärast. Küsid mis on siis see sõnum !? ... See on vägagi sarnane mida Plej. kontaktides ütlevad ... "Et Loojaga suhelda ei ole vaja ehitada spetsiaalset maja ega kummardada mingit asja, temaga saab suhelda koguaeg sõltumata asukohast. Nüüd ehk märkate Vatikani vastuseisu põhjust ... haiseb see ju "impeeriumi" pankroti järgi Smile Kahjuks ei julgenud see film süübida sügavamalt sõnumisse. Tegelt on aga selles lauses palju rohkem peidus kes hakkab uurima mis/kes see "Looja" siis on ... oma kallutamata uurimustöö keskel peaks igaüks komistama sõnale energia ...

Kulgeme edasi selles "näitemängus" alias Elu ;-)

Tacian

Aitäh lingi eest, lasen sõbrantsil selle hankidaBleh Me siis koos vaatameSmile
See filmi sõnum...ma arvan, et see ühtib vist minu allkirjagaSmile
Kuid see, et proovi ja alles siis usu. Jah, üldiselt see on hea mõte ja tundub olevat õiglane, aga...ühest küljest kui plejaadide näol oleks näiteks tegemist kõike muud kui sõbralike ja heasoovlike entiteetidega, siis oleks nende sõnade ellu rakendamine viimane asi, mida teha. See oli lihtsalt mõte, ma ei väida, et nood tulnukad pahalased on.
Teisalt koorub siit natukene välja midagi minu üleeelmise postituse kohta. Vaevalt, et inimesed on valmis katsetama kui nad ei usu ning samas vaevlevad hirmude ja sellest tuleneva vaenu küüsis... Kui nad aga ei katseta tõsiselt, hingest ja usuga, siis ei ole ju võimalik ka ühtegi õpetust ellu rakendada. Lihtsalt see ei toimi, sest usul on hiigelsuur mõju ja nii ka selle puudumisel. Ja siinkohal jooksis mul mõte kokkuBleh
Vasta
#14
Tervitused.

Preilikass on oma mõttetöös jõudnud sajandeid filosoofe vaevavanud teemani ... Kumb sõna inimest kõige rohkem arengus pidurdab kas selleks on hirm või laiskus !?!

Seda võiks nüüd kilomeetrise textiga analüüsida, kuid minu oletus on, et hirm avaldab suuremat mõju inimese arengus.


> kui plejaadide näol oleks näiteks tegemist kõike muud kui sõbralike ja heasoovlike entiteetidega, siis oleks nende sõnade ellu rakendamine viimane asi, mida teha.

Kuhjaga aega tagasi olevat Plej. rassi sugupuust pärit tegelased siin kuhjaga halba teinud. Mitte et nemad oleksid füüsiliselt holokauste korraldanud vaid nad kasutasid inimeste teadmatust kurjasti ära.
Rumalat on alati lihtne juhtida ! Teaduse avastused koos tasakaalustatud katsetega meie keskkonnas viib inimkonda iga sammuga Tõele lähemale. Kunagi oli Välekite külale tuletooja pühaisand taevast, kelle tegevus tuli koobaste seintele joonistada. Kas me täna tähistame seina joonisega veel jaanilõkke süütajat ?! Samas aga märgistame ka täna oma seinasid plakatitega millegi või kellegi saavutusest ... eks see Elu ole üks lõputuna näiv kulgemine.

---------

Lisatud hiljem:

Levise poolne eelnev kommentaar on väga oluline kuna just seda sorti teave annab tasakaalu mõtete tekkes.


Tacian

[Muudetud: 11-15-2009 Tacian]
Vasta
#15
Tsitaat:Algselt postitas Tacian
Tervitused.

Preilikass on oma mõttetöös jõudnud sajandeid filosoofe vaevavanud teemani ... Kumb sõna inimest kõige rohkem arengus pidurdab kas selleks on hirm või laiskus !?!

Seda võiks nüüd kilomeetrise textiga analüüsida, kuid minu oletus on, et hirm avaldab suuremat mõju inimese arengus.


> kui plejaadide näol oleks näiteks tegemist kõike muud kui sõbralike ja heasoovlike entiteetidega, siis oleks nende sõnade ellu rakendamine viimane asi, mida teha.

Kuhjaga aega tagasi olevat Plej. rassi sugupuust pärit tegelased siin kuhjaga halba teinud. Mitte et nemad oleksid füüsiliselt holokauste korraldanud vaid nad kasutasid inimeste teadmatust kurjasti ära.
Rumalat on alati lihtne juhtida ! Teaduse avastused koos tasakaalustatud katsetega meie keskkonnas viib inimkonda iga sammuga Tõele lähemale. Kunagi oli Välekite külale tuletooja pühaisand taevast, kelle tegevus tuli koobaste seintele joonistada. Kas me täna tähistame seina joonisega veel jaanilõkke süütajat ?! Samas aga märgistame ka täna oma seinasid plakatitega millegi või kellegi saavutusest ... eks see Elu ole üks lõputuna näiv kulgemine.

---------

Lisatud hiljem:

Levise poolne eelnev kommentaar on väga oluline kuna just seda sorti teave annab tasakaalu mõtete tekkes.


Tacian

[Muudetud: 11-15-2009 Tacian]

Usun ise kah, et hirm on võimsam pidurdaja kui laiskus. Kuigi laiskus võib "hammustada" mõningaid inimesi, paljud ikkagi püsivad harjumuspärastest normides vaid sellepärast, et tundmatu on hirmus. Ma julgen täitsa väita, et hirm on kõigi negatiivsete tunnete alus.
Mis aga puutub plejaadidesse, siis seda, et nad halba teinud, lugesin vist kah mingil netilehelt. Kuid mitte keegi ei saa kinnitada, et nad praegu lihtsalt uue ja kavalama taktikaga ei tule...:S
Vasta
#16
Tsitaat:Algselt postitas Jako
Tsitaat:Algselt postitas Tacian
> kui plejaadide näol oleks näiteks tegemist kõike muud kui sõbralike ja heasoovlike entiteetidega, siis oleks nende sõnade ellu rakendamine viimane asi, mida teha.

Kuhjaga aega tagasi olevat Plej. rassi sugupuust pärit tegelased siin kuhjaga halba teinud. Mitte et nemad oleksid füüsiliselt holokauste korraldanud vaid nad kasutasid inimeste teadmatust kurjasti ära.
Rumalat on alati lihtne juhtida !
Miks Sa arvad, et Plejaatide moraal ja eetika on inimesetega samal tasemel või sarnane?
Neil on hoops teisugused mõtteprotsessid millest tulenevalt ka teised järeldused erinevate "probleemide" lahendamiseni.

Arvestades, et nad peaksid olema arenenumad ja seega Tõele lähemal...jah, arvatavasti on nende suhtumine ja reaktsioonid teistsugused. Samas, kui nad tõesti on heatahtlikud ning Tõele lähemal, siis võib väita, et inimene on see, kes peaks oma eetika ja moraali üle vaatama...
Vasta
#17
Tsitaat:Algselt postitas Preilikass
Tsitaat:Algselt postitas WhiteWolf
Noh, Sul kõva pool vastust juba käes.

:o Kas see oli nüüd kuidagi irooniaga mõeldud või tõsiselt? Täitsa masendav kui minu poolt välja pakutud hirme väljendav vandenõuteooria on tõesti poolenisti tõsi... Mulle lihtsalt tundub nii, ma ei tea kust ma selle teadmise hankinud olen.
Kui see poolik, siis sa võid ju teise poole lisadaBleh
Teadus on üks religioonidest.
Vasta
#18
Tsitaat:Algselt postitas Jako
Tsitaat:Algselt postitas Preilikass
Arvestades, et nad peaksid olema arenenumad ja seega Tõele lähemal...jah, arvatavasti on nende suhtumine ja reaktsioonid teistsugused. Samas, kui nad tõesti on heatahtlikud ning Tõele lähemal, siis võib väita, et inimene on see, kes peaks oma eetika ja moraali üle vaatama...
Siinkohal ma kirjutaksin üles ühe kahekõne kahe "tulnuka" ja inimese vahel.

Inimene istub "autosse". Samas "autos" istuvad juba kaks tulnukat.
Üks tulnukas teisele; "Inimesed on nii kuumad"
Inimene seepeale; "Kui meid oleks siin rohkem kas te läheksite siis põlema?"
Mispeale tulnukas ei jaga enam matsu.

Tegelikult oli probleem selles, et "tulnukad*" tunnevad soojust teisiti kui meie ja meie kehatemperatuur on nende jaoks liiga kuum.
Inimene alguses mõtles, et tulnukas tegi tema kohta komplimendi. Kuum ikkagi ju! Aga sai siiski aru, et tegemist on mingi muu asjaga ja püüdis nalja teha.
Needless to say, kumbki... ei tulnukad ega inimene jaganud matsu välja. "Keel**" oli sama, mõtteprotsess ja asjadesse suhtumine teine.


*Noh, vähemalt need tüüpi tulnukate kehatemperatuur on "teisugune".
** Siinkohal ma ei taha öelda, et tulnuka "emakeel" eesti keel oli. Tulnukad... nad väga akadeemilised ja haritud. Räägivad eesti keeles ka muuseas.


-Muudatus-
Lisaks nüüd ka veel seda, et kui on üldine "tõde". Ja see tõde sisaladab klauslit planeedi optimaalse oleku kohta... aga pole kindlat märki kuidas inimesi peab kohtlema... siis mina, kui ma oleksin plejaat, oleks vaba voli teha inimestega mida süda lustib... et panna planeeti optimaalsesse olekusse. Seega ei saa öelda, et "Kurat küll ja balti jaama kebab... tulid plejaadid ja rikkusid ära kõik need plaanid. Meil oli kombeks solkida vett ja sülitada maha, nüüd peame nuuskama taskurätti ja asju sama ka ilma rahata."

[Muudetud: 11-15-2009 Jako]

Väga lahe näide, kus kohast sa selle võtsid?Smile
Huvitav, mul on kah oma kehas pidevalt palav...Laugh
Ja see vaba voli asi... Ma usun, et ega neil ikka ei ole küll vaba voli kui nad tõesti nõnna (ja ma tean, et sedasi ei kirjutata!) arenenud on. Olgu, mis on, aga neil ei ole õigust mingi Tõe ja Armastuse maski varjus kellelegi teadlikult kurja teha või tema vaba valikut mõjutada/ta sellest ilma jätta. Tõde ja armastus peituvad praktikas.
Vasta
#19
Tsitaat:Algselt postitas WhiteWolf
Tsitaat:Algselt postitas Preilikass
Tsitaat:Algselt postitas WhiteWolf
Noh, Sul kõva pool vastust juba käes.

:o Kas see oli nüüd kuidagi irooniaga mõeldud või tõsiselt? Täitsa masendav kui minu poolt välja pakutud hirme väljendav vandenõuteooria on tõesti poolenisti tõsi... Mulle lihtsalt tundub nii, ma ei tea kust ma selle teadmise hankinud olen.
Kui see poolik, siis sa võid ju teise poole lisadaBleh
Teadus on üks religioonidest.

Jah, võib küll nii öelda. Paraku ei võta skeptikud ega teadlased seda asja nii... Sageli ei ole isegi valmis argumenteerima sel teemal...:S
Vasta
#20
Tsitaat:Algselt postitas Preilikass
Sageli ei ole isegi valmis argumenteerima sel teemal...:S
Siis ei ole aeg veel käes.
Vasta
#21
Tervitused

to Jako:
> Miks Sa arvad, et Plejaatide moraal ja eetika on inimesetega samal tasemel või sarnane ?

Paar postitust tagasi märkisin, et moraal ja eetika on rasside vahel erinev, kui Tõde on puudulik. Samas alluvad mis tahes elusolendid alati elutekkeks vajalikele seadustele ja just need samad seadused on osa Tõe alustaladest. Kõik mis jääb nende alustalade ümber on mõjutatav ja ajas kiiresti muutuv. Läbi teaduse saame kohe kindlasti iga aastaga lähemale nendele põhilistele Tõdedele.

> Neil on hoops teisugused mõtteprotsessid millest tulenevalt ka teised järeldused erinevate "probleemide" lahendamiseni.

Just mida rohkem on meil teada neid "talasid" ehk tõdesid seda vähem on meil võimalik probleemide lahendamisega minna hävingulises suunas.

Elutark teab kõrges eas, et kõik elatu oli oluline, et jõuda sellele tasemele. Kes siis ei tahaks rännata elutarkusega tagasi oma noorusesse ja sealt uuesti elu alustada. Põhjus on lihtne, me suudame juba eristada arengus olulist/ebaolulisest. Ehk siis tekivad teadmised väärtustest mis kannab Elu edasi mis mitte. Seega "probleemide" lahendamine lähtub alati kuhu me tahame tulemiga jõuda.

Võib julgelt väita, et moraal ja tehnika areng on tugevasti oma vahel seotud.
Kui meie planeeti vaadata orbiidilt siis tehnoloogia arengu järgi võib õelda moraali taseme teatud piirkonna inimestel. Tsivilisatsioonid mis alluvad samadele füüsika seadustele on ka seotud trepiastmelisele arengumustriga. Noor tsivilisatsioon liigub alati vanema tsivilisatsiooni jälgedes. Et saada vanemaks (loe ellujääda) tsivilisatsiooniks, peab teadma mis Elu ei hävitaks.

> Neil on hoops teisugused mõtteprotsessid ...
Kokkuvõtteks, omades kõrgemat tehnoloogiat peab selle olendi ajus olema kuhjaga elutarkust et siis sellele tasemele jõuda ilma ennast hävitamata.

Jah neil (Plej.) on teine mõtteprotsess, kuid mina arvan, et see on paremini ja rohkemate elutõdedega tasakaalustatud.

Kulgeme

Tacian

Vasta
#22
Meie reaalsuses ja inimeste poolt kokkulepitus on religioon ja teadus oma mõistelt ikka piisavalt erinevad, et neid päris ühte patta toppida.
[Pilt: UnificationOfSRP.jpg]
Samas huvitav on jälgida, et näiteks kuidas religioonid otsivad toetust kvantfüüsikast. Või näiteks, et teadus on hakanud üha enam uurima teadvuse olemust. Samuti tundub, et väheneb tabu teaduse ning parapsühholoogia uurimise vahel.
Üks väga hea loeng teemal teadus ja tabu - Dean Radin:
http://www.youtube.com/watch?v=qw_O9Qiwqew
Vasta
#23
Tsitaat:Algselt postitas levis
Meie reaalsuses ja inimeste poolt kokkulepitus on religioon ja teadus oma mõistelt ikka piisavalt erinevad, et neid päris ühte patta toppida.
Oeh. Teadus ongi relgioon. Üks religioonidest.

Mis inimeste ja plejaadlaste mõtteprotsesside erinevusse puutub, siis on see nagu erinevate kultuuriruumide puhul ikka. Samade lähteandmete puhul - kui ka minnakse erinevaid teid - on võimalik jõuda täpselt sama tulemuseni.
Vasta
#24
Leidsin sellise asja: http://www.spiritualresearchfoundation.o...arch06.gif

Mõtlesin millisele tasemele ma end paigutaksin...hätta jäin:o
Vasta
#25
Tsitaat:Algselt postitas WhiteWolf
Tsitaat:Algselt postitas levis
Meie reaalsuses ja inimeste poolt kokkulepitus on religioon ja teadus oma mõistelt ikka piisavalt erinevad, et neid päris ühte patta toppida.
Oeh. Teadus ongi relgioon. Üks religioonidest.

Mis inimeste ja plejaadlaste mõtteprotsesside erinevusse puutub, siis on see nagu erinevate kultuuriruumide puhul ikka. Samade lähteandmete puhul - kui ka minnakse erinevaid teid - on võimalik jõuda täpselt sama tulemuseni.

Kui on pükste parajaks venitamise sündroom, siis võib teadus olla tõesti religioon. Nagu pildil näha, siis nad võivad ju kattuda, aga kui võtad mõlema sõna mõisted, siis teadust täielikult religiooni mõistega raamida pole võimalik ning vice versa.

Tsitaat:Algselt postitas Preilikass
Leidsin sellise asja: http://www.spiritualresearchfoundation.o...arch06.gif
Mõtlesin millisele tasemele ma end paigutaksin...hätta jäin:o

Ma jäin hätta kui lugesin, et "Is willing to sacrifice mind, body and wealth for spiritual growth and to optain self-realisation", sest see tundub nii ebaloogiline tee kirgastumise suunas Smile

[Muudetud: 15-11-2009 levis]
Vasta
  


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat