Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Inimese välimus.
#1
Et isiku välimus on seotud tema meelelaadiga, on enam kui selge. Võimalik, et psühholoogiateadus peab läbima eriti pika teekonna, et sellest lõpuks aru saada. Või on saadud?
Näiteks näost saab lugeda väga palju, kuid sel puhul võib detailidesse klammerdudes väga metsa minna. Loeb ikka tervik, mis on peaasjalikult tunnestuslikult hoomatav.
Olulist infot annab inimese kohta silmad, ka peapiirkond. Võimalik, et sellega seoses osatakse lihtsalt infot rohkem hankida , sest peapiirkond on riietest vaba isegi talveperioodil. Näost näkku suhtleme päevast päeva, kuid üldsaunas käime palju harvemini. Ja viimasel puhul oleme ametis rohkem oma tegemistega, mitte piilumisega.Smile Üldisi kehapropotsioone on näha muidugi ka riietatuna.
Kindlasti on ka inimese pikkus, paksus ja muud tavalised näitajad suuresti sümbolid.
Võimalik, et sellega seosesolev info on juba seetõttu suures jaoks kättesaamatu, sest see annaks ebaeeetilise kasutamsie jaoks palju võimalusi. Pooliku tunnetusega võidakse palju ebaviisakaid ning kohatuid üldistusi teha.
Vasta
#2
Kõige elementaarsem on jah näo piirkond. Suht kohe on näha, kui inimene on vihane või mis iganes, sest nägu just on see piirkond millega me kõige rohkem emotsioone välja näitame. Samuti on näoilmed tihtipeale kõige petlikumad. Nendega on palju lihtsam manipuleerida, kui instinktist tulenevate keharefleksidega.
Silmade kohta öeldakse, et need on aken inimese hinge. Olen täiesti nõus sellega. Neist näeb kohe välja kas inimene on hea, halb, kurb, õnnelik. Isegi, kui tema keha ega nägu ei näita midagi välja, on silmist kohe näha. Silmadega kedagi ära petta, nõuab juba päris meisterlike oskusi.
Ega riided ei määra väga suurt rolli kehakeele lugemisel.
Väga paljudele tuntud näide: Kui inimene hoiab käsi ristis rinnal, näitab välja inimese kinnist hetkeseisundit. Sellises poosis inimene suhtleb inimestega tavalisest vähem jne.
Väga suur faktor inimeste lugemisel on muidugi hääl. Inimeste hääletoon. Mitte see kas inimene räägib bass/alt/bariton/sopran jne häälega, vaid kuidas ta oma häält kasutab, mis tema häälest välja kõlab?
Paljud selgeltnägijad kasutavad kehakeele lugemist just nii ära. Inglise keelne nimetus on sellele cold reading. Tähendab see seda, et selgeltnägija hakkab huupi mingit teemat jahuma (võimalikult pealiskaudselt, et mitte välja näidata, et ta midagi kindlati üldse juba jahib), ning nähes kuidas inimene reageerib sellisele "otsimisele", saab ta sealt kas teemat jätkata või vahetada. Inimene ei pruugi isegi midagi öelda, vaid tema keha keel räägib enamuse ajast kogu jutu juba tema eest ära. Nii jättes illusiooni, et ta isegi on selgeltnägija.
Vasta
#3
Mina näiteks olen kuulnud, et ümara näo kujuga inimesi ei saa ja ei tohiks usaldad aga piklikuma näoga võib usaldada.
Vasta
#4
Aga niisuguste konstruktiivsete arvamustega me võime tekitada endale eelarvamusi, kahjustada teisi, arvan ma. Sest kui mõni siiras ümaranäoline seda arvamust loeb...
Kõik sõltub ju inuititsioonist. Ja see on ju ka imelik, kui teisi pidevalt usaldamatuses kahjustame, kuigi vahel põhjust on.
Ja kui keegi tahab astuda vaimsele teele, kes siis küsib temalt, kas ta on ikka õige näoga.
Aga meie isiklikud kogemused võivad usaldamatuse osas midagi näidata küll, ning kogemused võivad aidata.
Ja mis on usaldamatus. Võib olla on see sageli seotud reetlikkusega, püsimatusega, valelikkusega. Või ka sellega, et kodanik ise ka ei tea, mida ta teeb või tahab. Ja see on ju väga levinud.
Ma ise tajun näos sageli üldandekust, spetsiaalandekust ja muud. Kindlasti ka energiat. Kitsas nägu viitab justkui suurele kontentratsioonile, spetsialiseerumsiele. Ümar nägu räägiks justkui üldandekusest, harmooniataotlusest.
Vasta
#5
Tsitaat:Algselt postitas coolymarxy
Mina näiteks olen kuulnud, et ümara näo kujuga inimesi ei saa ja ei tohiks usaldad aga piklikuma näoga võib usaldada.

Seda lugesid ehk forte'st.. seal oli selle kohta üks kord teema.. minu arvates VÄGA mööda. Aga ma ei viitsi neid kritiseerida ka..kommentaarium niigi kriitikat täis.

Soovitaksin seriaali "Lie to me", see räägib ühest spetsialistist, kes loeb inimeste näoilmeid ja kehakeelt. Väärt vaatamine, kuid reaalsuses minu arust see ei tööta.. midagi võib välja lugeda, kuid sellega võib väga puusse panna. Ühes osas luges ta ühte inimest väga valesti.. pärast tuli välja, et tegu psühhopaadiga, kes oskas hästi teeselda.

Mina arvan, et inimese välimus võib öelda midagi ta kommete kohta, kuid mitte inimese enda kohta(hea või halb vms) ning inimeste käitumine oleneb väga suure määral keskkonnast. Tean seda omast käest. Erinevate inimestega käitun ma väga erinevalt ning kui keegi tuttav peaks mind nägema kuskil võõras seltskonnas, siis ei pruugiks ta mind ära tunda. Mulle meeldib näidelda.. Laugh ja ütleme nii, et valetada, kuigi tegelikult on tegu sarkasmi ja irooniaga. Mulle meeldib väga psühholoogia ja inimeste reaktsioonide jälgimine, nagu mäng vms. seega, ei oskaks ma võõrast inimest ehk kohe ennatlikult hinnata. Ma vähemalt ei julgeks midagi konkreetset öelda, sest inimest tuleb ikkagi tundma õppida, enne kui oma arvamust kujundan.

Nägu või keha mängib selle juures väga väikest rolli, kuna raamatut ei tasu ju tema kaante järgi hinnata Smile ja eelarvamused on minu arust väga mõttetud asjad. Nähes, kuidas inimesed teisi juba ENNE KOHTUMIST hukka mõistavad, olen aru saanud, et pole mõtet midagi ennustama hakata.. Aeg näitab, millise inimesega on tegu.
Vasta
#6
Savipats - "kaaned" annavad enamusel juhtudest vägagi hea ülevaate sisust.
Loomulikult - ei ole 100% meetodit inimeste osas, kuid siiski....
Vasta
#7
Seda küll, mingil määral.. kuid ma jään siiski enda arvamuse juurde kindlaks. Inimest tuleks tundma õppida enne, kui välimuse järgi mingeid ennatlikke järeldusi teha.
Vasta
#8
Üks asi on näo põhistruktuur, teine aga näoilme ning kehakeel.
Paljud algajad huvituvad sellest, kas mingi arvaja paneb täppi või mitte. Ja paljdu jäävadki algajatasandile. Sest mida me ikka nii väga teiste koha teame. Kui keegi tunneb ennastki, oleks see eriti kõva sõna. Arvamuste ja määratlustega ei maksa kindalsti kiirustada. Ja eriti primitiivne oleks kedagi lihtsalt heaks või halvaks tembeldada. Mis siis, et niikuinii keegi meile meeldib ning keegi teine jälle ei sobi.
Nägu ja keha ei saa isiku iseloomustamisel väikest rolli mängida, sest kõik on sümboolne. Ent kõige sellega seoses ei saa lauaga lüües ning nätsti- stiilis midagi määratleda. Kahe inimese peakujus ja näojoontes võib rohkem või vähem ühist olla, kuid kahte päris samasugust nägu maailmas pole. Nagu ka kahte päris samalaadset isikut.
Tulles asja juurde, võib märgata , et lühikesekasvuliste seas on koleerikuid rohkem ja flagmaatikuid vähem, kui pikkade seas. See on üsna märgatav tendents, millelega seoses on palju erandeid.
Paksupoolsete persoonide seas kohtab sageli tema vanusest
vanemapoolsemat olemust. Mitte ainult raske liikuvuse näol. Kõhnad säilitavad kauem oma nooruslikkuse või lapsikuse.
Pikkadel on sageli pea justkui pilvedes, ükskõik, on see hea või halb. Lühemad ja paksemad
on sageli rohkem jalgadega maapeal.
Need on tähelepanekud, milledel on kindlasti suuri erandeid.
Vasta
#9
http://www.elu24.ee/?id=235168

Siin on siis kirjas see, mida lugesin. See on ajakirjandus ja mitte nüüd solvuda ümarate näodega inimestel, ega pole ju vaja uskuda tegelikult kõike, mida kirjutatakse lehtedes.Smile
Vasta
#10
Inimese kehakeelest, näoilmetest ja isegi silmadest ei pruugi midagi välja lugeda. Ma suudan näiteks tahtlikult isegi ainult silma vaadates jätta inimestele oma emotsioonist täiesti vale mulje ja ma tean veel palju inimesi, kes nii ``feikida`` oskavadSmile
Vasta
#11
Esmamulje on ja jääb kõige objektiivsemaks. Hilisem tundmaõppimine tähendab reeglina kahte järeldust;
esiteks - saad kinnitust esmamuljele ja teiseks - milliseid kompromisse annab teha?
Juhul, kui esmamulje vedas sind alt, siis on põhjuseks tavaliselt mingi segav faktor, mis ei lasknud keskenduda.
Ja otse loomulikult: me väga maialt petame! See ei tähenda mitte mingil juhul halba - pigem vastupidist. See
on vajalik, kui soovime inimkonnana edasi elada.
Otse silma ärge vaadake, te saate sellest valesti aru!

PS. hoolimata ülalesitatud tekstist,... olen ma halb inimesetundja.

[Muudetud: 11-17-2010 Ott Sama]
Vasta
#12
Katsoleni kirjaga seoses mõni mõte. Kes loeb silmadest ja muust midagi välja ja kes ei loe. See on teadvustumise - ja nägemisvõime küsimus. Me ei saa ütelda, et midagi ei loe, sest alateadlikult võime kõik üsna palju teisest kodanikust välja lugeda. Me arvame, et me võime teistele valet muljet jätta ja et meist ei saada üldse aru. Aga seda, mida teised meist aru saavad, seda meie ei tea. Arusaajat petta ei saa. Valetamist, mõtete lugemist ja näitlemist võivad tuvastada ka mitte eriti suured psühholoogid, nägijad. Ka räägib isiku aura üht- teist.
Kui me enda arvates midagi oskame, on see vaid arvamus.
Vasta
#13
Tsitaat:Algselt postitas coolymarxy
Mina näiteks olen kuulnud, et ümara näo kujuga inimesi ei saa ja ei tohiks usaldad aga piklikuma näoga võib usaldada.


Loomulikult on heaks näitajaks usaldamatuse osas ka kongus nina - sellega kaasnev "ninahääl" siis liigselt krässus juuksed jne. Pilt ka alla lingilt: Arnold Leese - Jewish Ritual Murder

[Pilt: jew-bwa-ha-ha.gif]
Vasta
#14
Hea ülevaate Hiina näolugemiskunstist annab raamat:
Henry B.Lin "Mida Teie Nägu Ilmutab", Orginaal: "What Your Face Reveals"1999.a
Kirjastus "Sinisukk" 307 lehekülge, hind on olnud mingil ajal 99 kr. 2000.a.

Isiklikult ei soovita lugeda, tekitab ainult inimeste suhtes eelarvamusi. Sellise kunsti korralik omandamine võib võtta aega aastakümneid. Lisaks on tegemist "kunsti", mitte teadusega.
Vasta
#15
Eks see ole vast kunst ja teadus mõlemat. Kuna iga inimene on erinev, siis näolugemiskunsti, grafoloogia ja muuga seoses on oht teha liigpiiratud üldistusi. Olulist rolli etendab tunnetus.
Vasta
#16
(17-11-2010, 23:09 )Ott Sama Kirjutas: Esmamulje on ja jääb kõige objektiivsemaks. Hilisem tundmaõppimine tähendab reeglina kahte järeldust;
esiteks - saad kinnitust esmamuljele ja teiseks - milliseid kompromisse annab teha?
Juhul, kui esmamulje vedas sind alt, siis on põhjuseks tavaliselt mingi segav faktor, mis ei lasknud keskenduda.

Õige, isegi kui inimesega tutvutakse algul kirja/neti teel, siis ikkagi see esimene silmast silma vaatamine annab üksteisele selle kõige õigema info...kas teadlikult või alateadlikult.

Leidsin raamatukogust ka sellise huvitava raamatu "Nägu kui raamat" https://www.raamatukoi.ee/cgi-bin/raamat?201015 ja hakkasin nii ennast kui oma tuttavaid selle järgi analüüsima. Päris palju läheb täppi kuid ka nalja saab hulgi.
Vasta
#17
Silmad - need on hinge peegel!
Sõnum on selline et ärge tungige teise inimese hinge.
Selleks ei ole teil õigust.
Vasta
#18
(19-07-2014, 13:31 )Veli Joonatan Kirjutas: Silmad - need on hinge peegel!
Sõnum on selline et ärge tungige teise inimese hinge.
Selleks ei ole teil õigust.

Kuidas seda mõista? Et ära vaata silma, järsku mõistad tema hingeolemust? Ja kes tungib kelle hinge? Kas mõistus või hing?
Kui juba hingeusku ollakse, siis teatakse ka seda, et hinged suhtlevad omavahel ka ilma füüsilisi kehasid kaasamata - nii unes kui ka ilmsi...või?

Vasta
#19
Silma vaatamine on intiimne. Me teeme seda siis kui vajalikuks peame.
See ei ole "kohustus" ega mingi näitaja.
Jah - Minaelan!
Kellelgi ei ole olemas seda luba teise hinge tungimiseks.
Selle loa saad teiselt inimeselt.
Kui astud üle nendest reeglitest siis tea et kõike ei saa panna kirja.
On kirjutamata reeglid mida me järgime.

Vasta
#20
(19-07-2014, 14:34 )Veli Joonatan Kirjutas: Silma vaatamine on intiimne. Me teeme seda siis kui vajalikuks peame.
See ei ole "kohustus" ega mingi näitaja.
Jah - Minaelan!
Kellelgi ei ole olemas seda luba teise hinge tungimiseks.
Selle loa saad teiselt inimeselt.
Kui astud üle nendest reeglitest siis tea et kõike ei saa panna kirja.
On kirjutamata reeglid mida me järgime.

Siis on küll kurb, aga kahjuks mina ei järgi nii kirjutatud kui ka kirjutamata reegleid, vaid oma sisetunnet ja südametunnistust. Ja see käsib inimesele sügavalt silma vaadata, et teada saada, kellega mul on tegemist ja mida on oodata wink.
Vasta
#21
Reegleid järgime me kõik. Miks arvad et sul on luba antud teise inimese olemusse vaada?
Vasta
#22
(19-07-2014, 15:07 )Veli Joonatan Kirjutas: Reegleid järgime me kõik. Miks arvad et sul on luba antud teise inimese olemusse vaada?

Ei järgi kõik. Alusta ladvikust.

Mina ei küsi luba, kui tahan inimest tundma õppida. Teen kõik, et seda teada saada.
Ja kui eeldada, et oleme para-foorumis, siis kõik hinged on tegelikult üks tervik ja seega teame niigi alateadvuslikul tasandil kõigist kõike. Siin me vaid mängime ja näitleme.
Vasta
#23
Üldiselt nõus.
Samas on mul õigus mitte kedagi oma hinge mitte lasta tungida.
Nii me teemegi.
Pealetükkivus ja "mina olen parem" asjad on väga isekad ja ei vii enesearengus kaugele.
Vasta
#24
(19-07-2014, 15:22 )Veli Joonatan Kirjutas: Üldiselt nõus.
Samas on mul õigus mitte kedagi oma hinge mitte lasta tungida.
Nii me teemegi.
Pealetükkivus ja "mina olen parem" asjad on väga isekad ja ei vii enesearengus kaugele.

Parem või halvem - see on Su enda väärtushinnangute mõõdupuu. Mulle see korda ei lähe, sorry, tõesti Smile.

Aga kui Sa soovid mõista hingi, meid hingede kandjatena ja paljut muud, siis vaata filmi https://www.google.ee/search?q=the+host&...42&bih=585

Vaatan seda vist viiendat korda juba ja iga kord avastan midagi uut alltekstides...

Vasta
#25
OK! Vaatan ära!
Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Mis teeb inimesest inimese? z3r0 c001 107 25,892 29-02-2020, 17:35
Viimane postitus: Minaelan
  Inimese maailmatunnetus Vogon 23 7,270 28-01-2020, 19:45
Viimane postitus: sissy_
  Inimese teine aju VironShaman 7 2,929 07-06-2018, 19:04
Viimane postitus: Müstik
  Inimese nime mõju kati013 72 37,448 02-03-2018, 22:32
Viimane postitus: Mannu
  Inimese nimi ja pühitsused hulkuv hing 3 3,076 07-12-2014, 11:53
Viimane postitus: Müstik
  Inimese lõhn - elukeskkonna indikaator? Jõhvikas 3 4,018 07-08-2014, 21:15
Viimane postitus: olematu
  Inimese minestamapanek? Jason 14 7,931 16-12-2013, 17:29
Viimane postitus: Nielander
  Sügav side kahe inimese vahel põlduba 29 16,768 22-12-2012, 14:17
Viimane postitus: zen faran
  Inimese valutaluvuse piirid VLAD 24 12,245 28-04-2011, 16:12
Viimane postitus: lahendused
  Inimese moraalseid hinnanguid saab magnetiga muuta Pohlatohlakas 0 2,121 01-04-2010, 20:09
Viimane postitus: Pohlatohlakas

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat