•  Eelmine
  • 1
  • 2(current)
  • 3
  • 4
  • 5
  • ...
  • 16
  • Järgmine 
Teema hinnang:
  • 1Hääli - 5 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Miks ehitati Giza püramiidid
#26
Kui arvestada valguse (päikese kiire)murdumist ja asukohta. Kas seal pidi olema midagi veel mis eredat valgust maale toob. Marmor mis isegi läigib kui
klaas
Vasta
#27
Jah, arvatavasti oli püramiidi tipp üle kullatud ning külgi katsid tõepoolest marmorplaadid, millest maavärina tagajärjel ehitati hoopis mošeesid (pole minu asi kritiseerida Bleh).

Vaaraod ei olnud jumalad. Ma isegi võiksin uskuda vaaraode üleloomulikkusesse, kuid kahjuks ei saa ma seda teha, kuna esiteks, nad ei saanud lapsi vaid omavahel ning teiseks on liin pidevalt pooleldi katkenud. Näiteks kolmas dünastia sai alguse sellest, et kuninganna sai järglase kellegi suvalisega (mitte kuninglikust soost inimesega), see sai omakorda lapse taas kord mitte kuninglikust soost inimesega. Esines ka liini katkemisi. Nii et formaalses mõttes ei saa neid jumalateks ega üliinimesteks pidada.
Vasta
#28
Hmm.. minu põhiline jutu mõte oli see, et meteoriidid põlevad langemisel koonuse või püramiidi kujuliseks. Varem olin küsinud, et miks ehitati just püramiidid. Miks mitte mõnad muud geomeetrilist kujundit? Ja siis tuligi selline pisike mõte, et äkki saadi idee meteoriidilt Smile

Ma nüüd täpselt ei mäleta, aga minu aust see ei olnud marmor, millega püramiidid kaeti. A võin ka eksida. Aga mingit valget sorti kivim oli küll.
Vasta
#29
Vaaraod olid tavalised inimesed nagu me praegu kõik siin olijad. Ainult kord oli teine. Võim pärandati. Seda võib täheldada ka praegu (vähemalt pooltes riikides kindlasti), eriti meie jaoks lõuna pool.
Vasta
#30
tõesta et vaaraod olid inimesed... teadupärast peeti neid jumala asemikeks maa peal...
Vasta
#31
Kui paari tuhande aasta pärast näiteks riigis kus pärantatakse võim oma järglastele ei arvata et nad olid kõike muud kui inimesed. Tegid nad ju rahvale suuri tegusid. Kahjuks ei olnud nende kommunikatsiooni vahendid nii arenenud kui praegu meil. tõesta vastupidst
Vasta
#32
kommunikatsioonivahendid?

eee... inimesed kes kasutasid tuumapomme ning lendasid ringi õhulaevades... nad polnud piisavalt teaduslkikul tasemel et leiutada sidevahend?

a see selleks...

püramiidide ehituse teema ei seisne ainult vaaraodes kuivõrd jumalates.
püramiide on leitud üle terve maakera... kas siis igalpool maeti vaaraosi?
Vasta
#33
Kas ikka püramiididesse maeti vaaraosid ( tähtsaid isikuid) ikka
Vasta
#34
Nope, ma olen seda siin teemas juba rääkinud ning räägin veel, et püramiide ehitati hoopis selleks, et teadmisi üle maailma kõigile pärandada. Sinna on peidetud pii väärtus, ilmakaared, astronoomilised teadmised ja taevas teab, mida veel. Üks ja sama tundmatu tsivilisatsioon ehitas need üle maailma, et pärandada rumalale rahvale need teadmised.

edit: püramiidid on senini leitud tühjana, pole sinna kedagi maetud. (püramiidid Gizas)

[Teadet on muutnud 11-5-2004 postitaja Tutanhamon]
Vasta
#35
Tsitaat:Esialgne postitaja celtic
tõesta et vaaraod olid inimesed... teadupärast peeti neid jumala asemikeks maa peal...
Kui neid peeti jumala asemikeks maapeal milleks neile nn tuumapomm (või mida iganes )
Vasta
#36
irw... ma pole üle tüki aja nii tobedat küsimust kuulnud...
selle kohta ütleks... loe india pärimusi ja eeposeid.

loe veedat ja Dronaparvat



comment: miks meil tänapäeval on vaja tuumapomme?
Vasta
#37
Tsitaat:Esialgne postitaja Tutanhamon
Üks ja sama tundmatu tsivilisatsioon ehitas need üle maailma, et pärandada rumalale rahvale need teadmised.


rumal rahvas pidigi jääma rumalaks... jumalate sool polnud plaaniski oma orjarahvast nii kergelt loobuda...
Vasta
#38
Kui lähtuda oletusest, et jumalate sugu pidi säilima, mis saaks aga siis, kui jumalate sugu oli määratud hukule, siis tuleviku huvides oleks pidanud targad oma teadmised edasi ikkagi andma. Äkki oli neil kellegi/millegi ees missioon vms. Tohutult võimalusi on veel selle seletamiseks. Kui tegemist oli tsivilisatsiooniga, kellel oli kõik olemas, siis vaevalt nad orjarahvast soovisid. Orjarahvas on barbaarsete kultuuride ajalooline termin ning ei oma tsiviliseeritud maailmaga eriti mingisugust seost.

PS! Topeltpostitamine ei ole üldjuhul hea stiil. See teema hakkab ka natuke metsa poole minema Smile küsimus on ju ikkagi, et kuidas nad ehitati, tuleb teiste suunitlustega arutlusi avada..
Vasta
#39
Hmm, no tegelikult ei tohiks see probleem olla, et kuidas need kiviplokid sinna saadi, kui nüüd vaadata Baalbeki või Põhja-Siberi suuri monoliite, siis jääb suu lahti, sest Põhja-Siberis asu ju maailma suurim püstine kivist tahuykas mis koosneb ühest suurest kivist ja on sinna muistsete rahvaste poolt tõstetud. Üldse, ma ei saa aru, miks kõik teadlased arutavad neid Giza püramiide ja asju. Ikka sellepärast, et need on koguaeg tähelepanu keskpunktis, neid koguaeg külastatakse, rahvas ainult neid teabki. Keegi ei tea näiteks Põhja-Siberist. Siiamaani on igasugustel arvutustel Giza Püramiide võetud nn keskpunktina ja lähtutud nendest. Võibolla on need hoopis mingi äärepunkt vms ja vastus peitub nina ees.
Vasta
#40
kaamelid, köied, liiv, orjad.


ülemised kivid.. näiteks kõige ülemise kivi jaoks.. veeti mingid köied üle püramiidi, seoti kaamlite/orjade külge, et nad veaks kivi..

Kivi aga tuleks üles teislt poolt püramiidi.
tekib kohe küsimus, seal olid ju kiviplokid juba ees, jne.. nende peale pandi nagu et liiv.. et pind oleks sujuv ja sirge üles..

kah võimalus :>
Vasta
#41
ma tegelikult ei usu neid teadmiste pärandamise teemasi.

pii väärtuseid annab igalt poolt välja lugeda.
ja kuidas saame kindlad olla et püramiid ehitati just selleks et toda väärtust meile edasi anda

kirjutanud siis lihtsalt kuskile...
Vasta
#42
Tsitaat:Esialgne postitaja celtic
ma tegelikult ei usu neid teadmiste pärandamise teemasi.

pii väärtuseid annab igalt poolt välja lugeda.
ja kuidas saame kindlad olla et püramiid ehitati just selleks et toda väärtust meile edasi anda

kirjutanud siis lihtsalt kuskile...
Miks on pii väärtus nii oluline? Maakera on teatavasti ümmargune ning mina olen küll täiesti kindel, et selle piiga näidati samas, et oldi absoluutselt teavitatud sellest, et maakera on ümmargune.

Küsitakse, et miks püramiid tehakse just kahe pii mõõtmestikus. No aga jagage maakera ekvaator tema raadiusega, mis saate tulemuseks? Kas see on ka kokkusattumus? Peaks veel mainima, et Giza püramiididega seostub üleüldse tohutult palju kokkusattumusi, tema asend taevakaardil, pii, kompass, suurus, jne jne jne.

See on ju siililegi selge, et tegemist pole mitte kokkusattumusega, vaid maailma fantastilisema ehitisega..
Vasta
#43
Ma arvan, et püramiidid ja paljud muud ehitused on võibolla mingite laamade liikumise märgid... Cuzco linn näiteks rajati kohalike sõnul nii, et kuldkiil näitas asukohta ja langes maasse. Kuldkiil kuulus lõunast tulnud inimesele kes rändas sinna pärast veeuputust, tuues sinna tsivilisatsiooni. Enne oli seal peaaegu, et ürgaeg, inimesed ei oskanud maad harida ja käisid peaaegu alasti... Sellest kuldkiilist järeldub, et paljude püha paikade asukohad olid juba varem kellegi poolt määratud. See värgeldus juhtis neile teed, seejärel langes maapõue. Võibolla oli keegi paigutanud kunagi ammu mingid kohutavad masinad maa alla mis mõjutavad kõike värke. Siinkohal meenub merivälja... Igatahes pühapaigad ei ole suvaliselt valitud. Ma arvan, et need iidsed ehitised on Atlantisest tulnud rahva algatusel tehtud, ent asupaigad on määratud hoopis varem. Võibolla on need asupaigad mitu epohhi varem määratud, kus igakord on inimkond hävinud. Arvatakse olevat ju 8 või 5 epohhi olnud siiamaani... Mis oli enne Atlantist? Võibolla on pühapaigad tähistamaks neid pagana maa-aluseid vidinaid. Epohhide algallikaid...

Kusjuures, Gooti arhitektuur võib vabalt olla pärit Egiptuse vms juurest. Templirüütlid valdasid seda tehnikat ning seda iidse pärandina. Nemad teadsid kristuse saladust, just see oli ka põhjus miks nad hävitati. Vähemalt ettekääne nende varanduse kättesaamiseks. Tegelik varandus ei olnud aga mitte kullahunnikud vaid iidsed kaardid mille peal oli ka Ameerika ja mis tõestab, et Kolumbus ei avastanud Ameerikat. Ühel templil on kujutatud maisitõlvikuid ja aaloekaktusi mis on teatavasti Ameerikas, seda enne Kolumbust. Osad nende templid arvatakse olevat iidsete templite koopiad. 1307. aastal Philippe Ilus (vist) hävitas selle ordu. Ene seda aga jõudis kaheksa laeva teele asuda, ja kadusid jäljetult. Arvatavasti Ameerikasse. Üks laev aga siiski tuli tagasi ja arvatvalt naabus ©otimaal. Võimalik, et templiordu eksisteerib veel tänapäevalgi salajaselt...

Tegeliklult see post ja üldse see teema on juba offtopic, sest siin ei ole eriti sõnagi KUIDAS püramiidid ehitati...
tegelikult on püramiide üle terve maailma...
Vasta
#44
Tsitaat:Esialgne postitaja Tutanhamon
Miks on pii väärtus nii oluline? Maakera on teatavasti ümmargune ning mina olen küll täiesti kindel, et selle piiga näidati samas, et oldi absoluutselt teavitatud sellest, et maakera on ümmargune.

Küsitakse, et miks püramiid tehakse just kahe pii mõõtmestikus. No aga jagage maakera ekvaator tema raadiusega, mis saate tulemuseks? Kas see on ka kokkusattumus? Peaks veel mainima, et Giza püramiididega seostub üleüldse tohutult palju kokkusattumusi, tema asend taevakaardil, pii, kompass, suurus, jne jne jne.

See on ju siililegi selge, et tegemist pole mitte kokkusattumusega, vaid maailma fantastilisema ehitisega..

ja suudad sa kindlalt väita et see pii väärtuste kokkulangevus pole MITTE MINGIL JUHUL kokkusattumus?

orioni asetuse teemat ma usun... ka on olemas teooriad selle kohta miks just see nii on.

aga jääb siiski küsimus MIKS kirjutati pii väärtus just niimoodi?

Muudetud: 21-11-07 kell 18:12:50 Tutanhamon
Vasta
#45
See pii peitmise asi on tõesti kahtlane. Pigem usun, et nad võisid võtta seda kui mingit ideaalset suurust püramiidi ehitamisel. Mida "piim" püramiid, seda seffim. Väga kahtlane, et püramiidi rajaja lootis, et olend kes pii püramiidi mõõtudest välja arvutab, ei oska seda leida ringjoone abil. Kui plaan oli teadmisi pärandada, seda eriti pii suhtes, siis see tänapäeva teadust (viimased tuhanded aastad) ei arendanud.
Vasta
#46
Kui need egiptlased nii targad olid, siis kuhu nende teadmised kadusid?
Vasta
#47
Miks ma arvan, et pii ei ole kokkusattumus?

Lihtne, esiteks ei saa olla kokkusattumus see, et Lõuna-Ameerika ja Egiptuse Giza püramiidide mõõtmetesse on pii peidetud sarnase skeemi järgi. Kui Cheops annab kahekordse pii väärtuse jagades põhja ümbermõõdu kõrgusega, siis Lõuna-Ameerikas saame sama skeemi järgi neljakordse pii väärtuse. Kokkusattumus? Juhuslikkus?

Teine aspekt, mida vaadelda, on pii tähendus. Pii tuleneb ringjoone omapärast. Kui Kreekas räägiti, et maakera on lapik ja teab veel, mis kujuga, siis kui oleks teatud, et maakera on ümmargune, siis oleks arvatavasti selge ka pii tähendus (olnud kunagi ammu). Mina arvangi, et pii sümboliseerib maakera kuju (selles püramiidis). Sest kui me maakera ümbermõõdu jagame raadiusega, siis saame ka ligikaudu kaks piid (ümmarguselt 40000km / 6400-ga = 6,25). Nii et see võib olla üks väga hea põhjus.

Kolmandaks põhjuseks oleks lihtsalt puhas loogika. Kui kreeklased avastasid kolmandal sajandil pii, siis polnud veel juttugi kompassist või astronoomiast. Rahvas oli lapsekingades. Kui te nõustute sellega, et püramiidid võisid olla paigutatud tähtede abil, mis paiknevad kuskil kaugel taevas, siis kuidas te ei saa nõustuda, et nii arenenud tsivilisatsioon võis ammu juba tunda piid ja selle ka ära märkida.

Siin veel materjali kuldlõikest, mis samuti võis olla üheks pii peitmise põhjuseks, ühesõnaga mina selle juhuslikkuses küll kahtleks sügavalt..
http://www.art.tartu.ee/~illi/kunstigeom...akraal.htm
Vasta
#48
Kokkusattumus on vähetõenäoline kuid võimalik, et pii väärtust otseselt ei teatud ja need mõõtmed tulenevad ehituse omapärast... näiteks oli rituaal, et enne ehitamist tõmmati ring, ümbermõõduks võeti ringjoone pikkus ja kõrguseks raadiuse n*raadius teadmata midagi selle matemaatilisest sisust ega pii-st.
See on muidugi lihtsalt oletus... Tutanhamon, oskad ehk öelda, kas egiptuse kultuuris oli ringjoonel või keral minigi eriline tähendus, mis seda oletust kinnitaks?
Vasta
#49
Tsitaat:Esialgne postitaja Tutanhamon


Lihtne, esiteks ei saa olla kokkusattumus see, et Lõuna-Ameerika ja Egiptuse Giza püramiidide mõõtmetesse on pii peidetud sarnase skeemi järgi. Kui Cheops annab kahekordse pii väärtuse jagades põhja ümbermõõdu kõrgusega, siis Lõuna-Ameerikas saame sama skeemi järgi neljakordse pii väärtuse. Kokkusattumus? Juhuslikkus?

Teine aspekt, mida vaadelda, on pii tähendus. Pii tuleneb ringjoone omapärast. Kui Kreekas räägiti, et maakera on lapik ja teab veel, mis kujuga, siis kui oleks teatud, et maakera on ümmargune, siis oleks arvatavasti selge ka pii tähendus (olnud kunagi ammu). Mina arvangi, et pii sümboliseerib maakera kuju (selles püramiidis). Sest kui me maakera ümbermõõdu jagame raadiusega, siis saame ka ligikaudu kaks piid (ümmarguselt 40000km / 6400-ga = 6,25). Nii et see võib olla üks väga hea põhjus.

Kolmandaks põhjuseks oleks lihtsalt puhas loogika. Kui kreeklased avastasid kolmandal sajandil pii, siis polnud veel juttugi kompassist või astronoomiast. Rahvas oli lapsekingades. Kui te nõustute sellega, et püramiidid võisid olla paigutatud tähtede abil, mis paiknevad kuskil kaugel taevas, siis kuidas te ei saa nõustuda, et nii arenenud tsivilisatsioon võis ammu juba tunda piid ja selle ka ära märkida.

Siin veel materjali kuldlõikest, mis samuti võis olla üheks pii peitmise põhjuseks, ühesõnaga mina selle juhuslikkuses küll kahtleks sügavalt..
http://www.art.tartu.ee/~illi/kunstigeom...akraal.htm


kahekordne pii... neljakordne pii... ligikaudu kahekordne...

no mida veel.
miks mitte üks lihtne ja loogiline pii ja asi ants.
egiptlased võisid ju pii väärtust teada aga ma ei usu et püramiid ehitati mingite teadmiste pärandamiseks.

püramiidid olid nö. elustamiskambrid vaaraodele
Vasta
#50
elustamiskambrid vaaraodele? Miks sealt siis vaaraosid pole leitud? Miks siis üleüldse vaeva näha püramiidide paigutamisega, miks näha vaeva selle meeletu täpsusega? Lihtne, vastus on see, et taheti ehitada täiuslikku ehitist, mis sisaldaks endas kõik tolle aja teadmised. Nende ehitajad justkui naeraks meie üle, näidates oma kõrget arengutaset.

Meie aga jätame kõrvale selged tõendid, ignoreerime fakte, liigitades need kokkusattumuste valda. Sa tahad öelda, et see on kokkusattumus, et mõlema mandri püramiidid sama seost omavad? Äärmiselt kahtlane..

Kuna maakera pole päris ümmargune, siis on see selle ümbermõõdu ja raadiuse jagatis tõesti ligilähedane kahele piile. Aga matemaatiliselt kui on tegemist keraga, siis kera ümbermõõt on 2*pii*raadius, kui me selle jagame raadiusega, siis saamegi 2 piid, mis oleks veel parem tõestus sellest, et egiptlased teadsid väga hästi, et maakera on ümmargune. Ma saaks aru, et see on kokkusattumus, kui ma võtan logaritmi kuskilt suvalisest küljest ja saan ligilähedaselt pii väärtuse, aga me saame TÄPSELT õige tulemuse, siin ei ole mingit kahtlust, tegemist on tõelise asjaga..
Vasta
  
  •  Eelmine
  • 1
  • 2(current)
  • 3
  • 4
  • 5
  • ...
  • 16
  • Järgmine 


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Kuidas ehitati Giza püramiidid? Tutanhamon 773 346,301 09-01-2023, 07:38
Viimane postitus: talupoeg
  Hüperborea. Püramiidid Koola poolsaarel nokitseja 189 131,574 01-08-2022, 11:07
Viimane postitus: Maakristall
  Euroopa (Bosnia) püramiidid Hallucigenia 209 120,117 15-12-2021, 18:25
Viimane postitus: xcad
  Püramiidid? z3r0 c001 85 51,811 18-08-2019, 05:45
Viimane postitus: Tyto Alba
  Miks suutsid just eurooplased maailma koloniseerida? Valge ordu hundi 15 4,621 27-03-2019, 21:13
Viimane postitus: Müstik
  Aasia püramiidid Arto 51 34,932 19-11-2018, 15:51
Viimane postitus: Müstik
  Püramiidid Luganski lähedal Kolumats 15 12,912 11-05-2017, 09:17
Viimane postitus: muca
  Vee-alused püramiidid ja teised vee-alused huvitavad leiud Müstik 58 38,536 14-10-2016, 08:47
Viimane postitus: Müstik
  Zawiyet el-Aryan'i püramiidid sõjaväe territooriumil Tutanhamon 12 9,974 06-11-2013, 19:00
Viimane postitus: Müstik
  Giza püramiide oli tegelikult neli ?! elis 20 11,280 06-07-2011, 17:52
Viimane postitus: Müstik

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat