• 1(current)
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • ...
  • 16
  • Järgmine 
Teema hinnang:
  • 1Hääli - 5 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Miks ehitati Giza püramiidid
#1
Püramiidides pidavat veel mingit mõistatusliku energiat olema.
Igiammused oletused et püramiididest kiirgub mingit mõistatuslikku energiat leitsid kinnitust 20 sajandi kolmekümnendatel aastatel.Prantsuse looduseuurija Antoine Bowis täheldas et loomakorjused püramiidis ei kõdune vaid mumifitseeruvad. Arstiteadlased tegid kindlaks et põletikud paranevad püramiidis märksa edukamalt ja kiiremini. Ühe ebatavalise nähtuse avastus tsehhi insener Karel Drbal. T pani 20.sajandi viiekümnendatel aastatel tähele et ziletiterad muutuvad püramiidis iseenest teravaks kui asetada need põhjapoolse külje paremasse nurka....see on ühest raamatust võetud. Veel pidavat seal elekter olema, et kuidas need maalid ja värgid püramiidi seintele tehti aga minumeelest olid ju mingid peeglid mis päikesevalgust peegeldasid ja nii püramiidi valgeks tegid
Vasta
#2
Lisaks eelnimetatud asjadele ei lähe näiteks piim nii kiiresti hapuks vaid umbes 4 korda kauem püsib värskena püramiidis olles.

Kusjuures püramiidi mõistatuslikule energiale viitab järgmine juhtum.

Egiptlased on juba kord selline rahvas, et kõik, mis on keelatud, saab raha eest. Püramiidi sees pildistamine on keelatud. Esimene asi, kui püramiidi sisened, siis on suur suur nagu koridor, kõrgete kaldus seintega. Pind tõuseb 13 kraadi ülesmäge. Koridor ise on umbes 15 m pikk või isegi pikem. Tegin selles koridoris olle salaja mitu pilti, umbes 4 võib-olla, lisaks pildistasin salaja kõiki kambreid, kuhu sattusin. Muidugi sai sama fotofilmi peale veel pildistatud, väljaspool püramiidi, kuid suur oli mu üllatus, kui filmi ilmutamisel ei tulnud ükski püramiidis tehtud pilt välja.. Midagi seal oli..
Vasta
#3
Tsitaat:Esialgne postitaja Tutanhamon
Lisaks eelnimetatud asjadele ei lähe näiteks piim nii kiiresti hapuks vaid umbes 4 korda kauem püsib värskena püramiidis olles.
Võrreldes külmkapiga? Palju seal sees üldse temperatuuri on? Suht jahe ma arvan
Vasta
#4
Jajah seal olid sellised asjad ju ka, et zileti terad ei lähe nüriks nii äste vms. ja muud sellised asjad nagu piima hapnemisega.
Gunnar Aarma magas oma vimased elupäevad ikka sellise pisikese püramiidi konstruktsiooni sees. Laseks endale ka püramiidikujulise maja ehitada.
Vasta
#5
Ma oma arvates mainisin seda, et Atlantise rahvas nägi ette katastroofi, mis hävitab nende mandri, st nende manner kattub jääga.. Seega pidid nad püstitama endast märgi kuhugi, kus see alles oleks jäänud, ehk siis Egiptusesse, Lõuna-Ameerikasse jne.

Terve maakera pärimused räägivad suurtest õpetajatest, kes olid valged inimesed, väga targad inimesed, kes teadsid põhjalikult matemaatikat jne. Need inimesed olidki minu arvates Atlantise rahvas..

Olgem ausad, kui me teaksime, et Eesti näiteks aasta jooksul hävib täielikult, siis me ei jõuaks oma elamist ikka ära evakueerida, rahvas jaguneks igale poole üle maakera ning seguneks teiste rahvastega. Seepärast ongi vaja püstitada midagi nii suurt nagu seda on püramiidid, et anda teada: "Me olime siin!!!"
Vasta
#6
Ma lähen teen kuskile kolmnurkse ehitise ja inimesed kes minust 5000. a hiljem elavad peavad aru saama, et ma tahtsin öelda:" Ma olen/olin siin". Mulle jõuaks kohale, et nad ei saa sellest aru. Teadlased mõtleksid selle ehitise kohta sada teooriat välja, aga keegi ei usu, et paar Eestlast hakkasid siin mõttejõuga kive lohistama. Pigem arvatakse, et need veeti orjade vms poolt.

[Teadet on muutnud 18-4-2004 postitaja Wolfgirl]
Vasta
#7
Muuseas see on siiamaani kõige asjalikum teooria Atlantise rahva ja nende püramiidiehituse vastu, mida ma eales olen kuulnud Laugh

Kuid, me ei pruugi ju teada nende tegelikku eesmärki.
1. versioon oli see, et nad on asetatud maakera energiapunktidesse, nagu hiiglaslikud ravinõelad.

2. Egiptlased ehitasid nad tõesti orje (või keda iganes) kasutades, et lihtsalt oma vaaraole hauakamber ehitada.

3. Need on ehitanud maavälised olendid mingi muu eesmärgi nimel

4. Atlandiidid ehitasid nad sinna mingite jumalike kanalite vms jaoks, ainult et me ei ole (veel!) aru saanud nende eesmärgist


Kuid samas, võibolla ei peagi me kõike teadma? Ajapikku selgineb kõik ise?
Vasta
#8
Arvan, et variant 2 oleks vist õige. Aga kas tasub nii suurt hauakambrit ühele inimesele ehitada. Võibolla olid need lihtsalt templid ja pärast vaarao surma pandi muumia sinna. Varasemad hauarüüstajad tegid püramiidid tühjaks ja sellepärast polegi sealt muumiaid leitud. Vb ehitasid Atlantise elanikud sinna ome templeid ja hiljem võtsin egiptlased need endale ja "sisustasid ära".
Mingit saadet näidati kunagi telekas hauarüüstajatest. Nad lihtalt lõikasid muumia lõhki ja võtsid sidemete seest väärtuslikud asjad ära. Point oli see, et kõik hauarüüstajad surid paari aasta pärast. Arvati, et on tegu mingi muumia needusega, aga teadlased tegid kindlaks, et see on muumia tolm. Muumiate sees oli lihtsalt hästi vana tolm, mis oli kaua seal seisnud. Seepärast see tappiski inimesi kiiresti

kirjaviga oli

[Teadet on muutnud 23-5-2004 postitaja Wolfgirl]
Vasta
#9
Nüüd on midagi natukene valesti..

Üldlevinud ja pop arvamus on see, et püramiidide näol on tegemist hauakambritega, kuid sealt seest ühtegi muumiat või isegi mingit pisikest muumia jäänust pole leitud. Te võite ju öelda, et ilmselt on püramiid tühjaks röövitud, kuid mind see küll nii lihtsalt ei veenaks.

Umbes 18-19. sajandil tahtsid mingid vennad püramiidi tungida (vist oli tegemist hollandi röövlitega). Selleks hakkasid nad püramiidist eemaldama suuri kive. Ka praegu on see auk veel näha, nimelt laevamuuseumi taga. Igatahes pärast suure hunniku kivide eemaldamist röövlid loobusid, kuna neil lihtsalt ei õnnestunud kuhugi jõuda. See on juba iseenesest fakt selles, et püramiid oli kindlalt suletud.

Kui lõpuks maavärin õige avause nähtavale tõi, ruttasid kohe teadlased püramiidi uurima. Suur oli nende üllatus, kui nad püramiidi täiesti tühjana leidsid. Justkui oligi püramiid kinni pitseeritud, et sinna keegi kunagi ei pääseks..

Loomulikult jäävad üle veel teooriad sellest, kuidas kusagil sügaval püramiidi sees on mingi varandus ja ühes sellega ka vaarao surnukeha. Ise loodan samuti, et midagi taolist huvitavat leitakse. Kusjuures tegelikult on see isegi päris võimalik, sest kes Cheopsi siseskeemi vähegi näinud on, siis üks käik läheb maa alla. Kui püramiid esmakordselt avati, siis oli see käik suure kiviseinaga suletud. Vaid juhuse tõttu suudeti see käik avada.. Nii et juba siis oli üks nö salakoht püramiidis. Pettumuse valmistas muidugi see, et selle seina tagant ei leitud muud kui tühjust.

Kui rääkida püramiidide eesmärgist, siis ma hea meelega jätkaksin taas Atlantise teooriaga.

Oletame, et Atlantise rahvas sai teada, et peatselt toimub suur maakoore nihkumine ning kogu nende maa, kogu nende töö saab hävitatud. Nad olid suure probleemi ees.. Kogu ülejäänud maailm oli täis tsivilisatsioone, kes ei osanud ei kirjutada, lugeda, ehitada, karja kasvatada jne. Nemad olid ainukesed, kes suutsid midagi taolist teha. Nende tsivilisatsioon oli lihtsalt kõvasti kaugemale arenenud.

Kujutage nüüd ette. Kui teie oleksite Atlantise rahva seas ning te seisaksite probleemi ees, et kuidas ülejäänud maailmale ka head teha, kuidas neile edasi anda kõik need tarkused, mis ajapikku kogunud, kui kõik teised on sõna otseses mõttes idioodid..? Sa ei saa minna inimese juurde rääkima piidest ja ruutjuurtest.. Siis aga tekkis kellelgi idee: paneme kõik oma teadmised ühte suurde ehitisse ning kui inimesed on valmis nende teadmistega tutvuma, siis nad ise leiavad sellest ehitisest need teadmised.

Püramiidi on ju tõepoolest palju teadmisi peidetud. Cheops peidab endas geniaalselt pii väärtust nagu juba räägitud on, mis tähendab ilmselt ka seda, et Atlantise rahvas oli teadlik sellest, et maakera on ümmargune (tuletage meelde ülejäänud maailma müüte), sest oma mõõtmetega suhtub ju Cheops planeeti Maa suhtega 1:64000 (vist oli nii). Kes natuke geograafiat jagab see teab, et maa raadius on ligikaudu 6400 km, nii et igati asjalik mõõtkava.. Lisaks märgiti püramiidide abil ära ehitamise aeg, selleks kasutati taevakaardi abi ning üldjoontes on teadlased sellel meelel, et ehitamine kavandati umbes 8000-7000 aastat tagasi ning ehitamine algas 3-ndal aastatuhandel (ise ei oska seda kuidagi kommenteerida). Lisaks paigutati püramiidi ka ju ilmakaared ja veel palju palju saladusi, mõistatusi, mis ainult ootavad avastamist..

Oeh, päris pikalt sai nüüd mõtteid avaldatud Smile
Vasta
#10
Aru ma ei saa miks ei kasutata tänapäeva tehnikat. On ju olemas tehnika mis registreerib seinte, kaljude jne. sees olevaid tühjusi. Kas asi on ainult selles et Egiptuse valitsus ei luba seal uurimus töid teha või tehnika ei võimalda seda ehitist läbida.
Vasta
#11
või siis on seal ammu uurimused läbi viidud, kuid tulemuste avaldamine pole lihtsalt üldsuse huvides Smile
Vasta
#12
Huvitav on kas tõesti kardetakse avalikustada, et läbi sajandite on eksitud ja mängida inimkonna naiivsusel.
Teadlaste versioon: Nii ta on mina ka ei tea.
Vasta
#13
A miks tehti need ehitised just püramiidi kujuga? Miks mitte silinder, tetaraeeder või kuup? Minu üks pisike teooria... Maale langevatel asteroididel on taoline omades, et langedes põlevad nad taoliselt, et saavutavad lõpuks püramiidja kuju. Äkki egiptlased (või kes iganes püramiidid tegelikult ehitas) leidsid mõne Maale langenud asteroidi ja sealt see kuju siis Smile
Vasta
#14
võibolla tõesti aga arvan, et arvestati ka seda, et püramiididel on raviv toime.
Vasta
#15
irw@põlemine...

näita mulle ette mõni meteoriit mis niiviisi põledes langeb maale...
Vasta
#16
Miks püramiid. Esiteks annab sinna paigutada igasugu informatsiooni ja teiseks on see kuju kõige vastupidavam.
Vasta
#17
samas... giza püramiidid olid omaette nn. noorusekambrid mis säilitasid vaarao eluenergiat.
püramiid oli otseses ühenduses kosmilise energia stsentriga... mis asus tol ajal orioni vööl.
(lugege dogonitest ja nende päritolust)

niisiis olid püramiidid nö. vana aja ilusalongid Laugh
ehk siis kohad kus säilitati kõike tervendavat eluenergiat (sellele andis aluse püramiidi kuju ning välispinnakate mis peegeldas seesolevaid energiavihke tagasi laskmata sellel väliskeskkonda imbuda.)
Vasta
#18
Tsitaat:Esialgne postitaja celtic
irw@põlemine...

näita mulle ette mõni meteoriit mis niiviisi põledes langeb maale...
Ära naeruväärista, kui ise vastavat kirjandust lugenud pole. Ja kahjuks pole minu võimuses avastada Maale langevaid/langenuid meteoriite, et siis sind kättpidi nende juurde tarida.
Vasta
#19
etc...
mõtle loogiliselt...
püramiidid on võrdsete küljepikkustega ning täpselt välja arvutatud kõrguste-mõõtude suhe on siis lihtsalt juhuse tahtel selliseks põlenud?

ja pealegi... mõtle loogiliselt Laugh
igasugu nõmedaid teooriaid ei tasu kah uskuma jääda Laugh
Vasta
#20
Kusjuures etc-l on osaliselt õigus. Kes teab, siis Cheopsi tipp on juba ammusest ajast kadunud ning mitte seoses maavärinaga 14-ndal sajandil. Nimelt kuna igasugu praht, mis taevast alla sajab, põleb otsast koonuse kujuliseks, siis sadas samamoodi alla ka üks suurem kivikene. Egiptlased ristisid selle bennu kiviks, mis tähendab viljakuse sümbolit. Bin või Ben või Bennu tähistab ka praegu sugulust (näiteks Osama bin Laden). Igatahes riputati bennu kivi püramiidi tippu, millest on igasugu tekstides tohutult informatsiooni. Näiteks taevase kivi, bennu kivi ja muu taolise nime all. Kuna seda peeti jumalate kiviks, siis omas ta iseenesestmõistetavalt sümboolset tähendust ka egiptlastele.

Nii et kokkuvõtvalt on siin iva sees..
Vasta
#21
Tsitaat:Esialgne postitaja Tutanhamon
Bin või Ben või Bennu tähistab ka praegu sugulust (näiteks Osama bin Laden).

kusagilt kuulsin, et tegelt ple bin Laden vaid ibn Laden, lihtsalt amerikaanodel lihtsam bin õelda...
Vasta
#22
ibn on õige...


aga selle tipu kohta nii et... haahaa
tõesta et tegemist oli meteoriidiga

{stu

muide... tehes kodus püramiidi ning sinna tippu asetades vaskkupli on energeetiline väli püramiidi sees kahekordne.

õige püramiidi tipus oli seadeldis teatud sulamist mis võimendas kosmilise energia vastuvõtmist ning selle lainepikkust.
miskit sarnast tänapäeva võimenditega...

igatahes... kahtlen kas meteoriit mis küll sisaldab palju rauapüriidi suutis seda eesmärki täita...
Vasta
#23
Tsitaat:Esialgne postitaja celtic
muide... tehes kodus püramiidi ning sinna tippu asetades vaskkupli on energeetiline väli püramiidi sees kahekordne.

õige püramiidi tipus oli seadeldis teatud sulamist mis võimendas kosmilise energia vastuvõtmist ning selle lainepikkust.
miskit sarnast tänapäeva võimenditega...

igatahes... kahtlen kas meteoriit mis küll sisaldab palju rauapüriidi suutis seda eesmärki täita...
Kahtlane on ka see, et egiptlased just kosmilise energia vastuvõtu maksimeerimist püramiidi eesmärgiks püstitasid.

Meteoriidi koha pealt.. kui soovid tõestust, soovitan lugeda Robert Bauvali "Orioni mõistatus". Minu arvates on see sama tõenäoline võimalus kui iga teine.
Vasta
#24
Kus on see seadeldi ja miks sellest ei ole räägitud miitte ühesgi teadaolevas legendis. Kuigi see peaks olema sinu arvates põhiline.
Vasta
#25
on räägitud... paljudes reisikirjeldustes on räägitud kuidas püramiidide tipud olid erekollase läikega mis pimestas sinna vaatajaid...
püramiid ise oli kaetud valgete, marmoritaolisest materjalist plaatidega.

kas sa arvad et egiptuse vaaraod kes omasid igavese elu saladust kirjutasid selle kuskile üles? kahtlen...

võrdlusi ja sarnaseid jooni saad tõmmata ka mujalt... kui loed jutte sethist kes avastas surematuse ning üldse egiptuse muistenditest... vaaraod olidki ju tegelikult jumalad...
Vasta
  
  • 1(current)
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • ...
  • 16
  • Järgmine 


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Kuidas ehitati Giza püramiidid? Tutanhamon 773 347,273 09-01-2023, 07:38
Viimane postitus: talupoeg
  Hüperborea. Püramiidid Koola poolsaarel nokitseja 189 132,149 01-08-2022, 11:07
Viimane postitus: Maakristall
  Euroopa (Bosnia) püramiidid Hallucigenia 209 120,494 15-12-2021, 18:25
Viimane postitus: xcad
  Püramiidid? z3r0 c001 85 51,897 18-08-2019, 05:45
Viimane postitus: Tyto Alba
  Miks suutsid just eurooplased maailma koloniseerida? Valge ordu hundi 15 4,633 27-03-2019, 21:13
Viimane postitus: Müstik
  Aasia püramiidid Arto 51 35,015 19-11-2018, 15:51
Viimane postitus: Müstik
  Püramiidid Luganski lähedal Kolumats 15 12,932 11-05-2017, 09:17
Viimane postitus: muca
  Vee-alused püramiidid ja teised vee-alused huvitavad leiud Müstik 58 38,661 14-10-2016, 08:47
Viimane postitus: Müstik
  Zawiyet el-Aryan'i püramiidid sõjaväe territooriumil Tutanhamon 12 9,996 06-11-2013, 19:00
Viimane postitus: Müstik
  Giza püramiide oli tegelikult neli ?! elis 20 11,315 06-07-2011, 17:52
Viimane postitus: Müstik

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
2 külali(st)ne

Expand chat