•  Eelmine
  • 1
  • ...
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15(current)
  • 16
  • Järgmine 
Teema hinnang:
  • 1Hääli - 5 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kuu
Heelium3 on see, mille üle spekulatsioonid käivad...

http://www.novaator.ee/ET/energia/viis_h...mentaarid/
Vasta
Reedel peaks startima järjekordne Falcon, mis toimetab Kuule Iisraeli kuukulguri. Mis pigem küll edasiiikumise viisi tõttu (reaktiivmootorite tõuge) võiks kanda nime kuuhüpik. Seadeldis on planeeritud töötama kaks päeva ja olema esimeseks pääsukeseks juutide uuringuprogrammis
Vasta
Nii et hakkab tõsisem Kuu vallutamine. Hiinlased, Iisrael, venelased külla ainult räägivad aga ka see on märgiline Smile Mis seda kauaoodatud huvi ärgitab? Tehnoloogiline suutlikkus?
Vasta
Räägivad ainult venelased, ülejäänud toimetavad. Ka hindud ja ESA plaanivad lähiajal Kuu-uuringuteks erinevaid ekspeditsioone. Põhjuseid on ilmselt mitmeid, inimlikust uudishimust ja tehnilisest suutlikusest alates ja sedasorti toimetamiste odavamaks muutumisega lõpetades.
Vasta
Iisraeliidid startisid.
https://www.postimees.ee/6529076/video-i...teed-kuule
Vasta
USA saadab astronaudid lähema viie aasta jooksul Kuu pinnale.

https://youtu.be/UseUYHf0yv8
Vasta
Iisraeli Beresheet jõudis Kuu orbiidile ja läkitas sealt pilte. Muuhulgas ka Maast Kuu taustal
Vasta
(27-03-2019, 10:59 )Ill be back Kirjutas: USA saadab astronaudid lähema viie aasta jooksul Kuu pinnale.

https://youtu.be/UseUYHf0yv8

Põhjus naasta Kuule igatahes on täitsa olemas. : https://www.vox.com/science-and-health/2...rs-science
Vasta
Hindud lasid üles oma Kuu-uuringuteks loodud jaama Chandrayaan-2. Ette on see nähtud vee ja tahke jää otsinguteks Maa kaaslase pinnal. Maanduda plaanitakse 54 päeva peale starti 70 paralleeli taga (nii lähedal poolusele pole veel ükski riistapuu kuundunud.
Vasta
Pisut seoses tänase päeva juubeli ehk siis (tsiteerides klassikuid) inimkonna gigantse sammu jälgedes. Küll mitte ajalugu, vaid pigem pilguheit tulevikku. Nimelt valiti eile, 19 juulil välja orbiit Kuujaama tarvis. Kuujaam on rahvusvaheline projekt, milles osalevad ameeriklaste NASA, eurooplaste ESA, jaapanlaste JAXA ning venelaste «Роскосмос». Uudise avaldas Euroopa Aero-kosmose Agentuur.

Lunar Orbital Platform — Gateway saab olema rahvusvaheline orbitaaljaam, mida aastal 2022 hakatakse Kuu lähedal rajama. Sarnaselt ISSga saab Gateway olema pidevalt funktsioneeriv kosmoseprojekt. Jaam hakkab tiirlema ümber Kuu, toimides baasina Kuud uurivatele inimestele ning automaatjaamadele/robotitele.
Samuti peab jaam saama vahepunktiks Kuu-ekspeditsioonidele, Kuu pinnal asuvale uurimisjaamale, aga ka varude säilitamiseks nii Kuule kui ka teistele taevakehadele siirduvate ekspeditsioonide tarbeks. Ning peale kõige muu ka retranslatsioonijaamaks Kuu ning Maa vahel ja teaduslike eksperimentide paigaks.

Orbiidi valik on üheks põhimõtteliselt tähtsaimaks missiooni osaks. See mõjutab selliseid elutähtsaid aspekte nagu maandumised, põkkumine kosmoselaevadega ning ettenägematute juhtumite stsenaariumid, mis on vajalikud jaama infrastruktuuri ning inimeste ohutuseks. Euroopa keskuses asuv analüüsigrupp koos osalevate riikide esindajatega valis kaua optimaalseimat varianti.
Orbiit peab omama üheaegselt mitut tähtsat omadust. See peab olema suhteliselt “aeglane”, seda põkkumise huvides kosmoselaevadega. Orbiit peab olema stabiilne, et selle säilitamiseks ei tuleks kulutada palju kütust. Samuti omab tähtsust selline termin nagu soojusvoo tase.
Hiljaaegu otsustati, et jaam saab tiirlema ümber Kuu peaaegu sirgjoonelisel halo-orbiidil. Selmet tiirelda ümber Kuu madalal kuutrassil nagu seda tegid Apollod, hakkab Gateway kulgema mööda väga ekstsentrilist teed. Lähim punkt Kuu pinnani saab orbiidil olema 3000 km, kaugeim aga 70 000 km. Periood, sooritamaks üht tiiru, saab olema ligi 7 päeva. Projekt stardib juba aastal 2022, esimene piloteeritav ekspeditsioon toimub aastal 2024. Selleks plaanitakse kasutada kosmoselaeva Orion. Enne mehitatud lendu toimub üks mehitamata lend ning üks missioon, mille käigus lennatakse lihtsalt ümber Kuu.

[Pilt: ?url=https%3A%2F%2Fmediadc.brightspotcdn...7facts.jpg]
Vasta
50 aastat tagasi käisid kolm ameeriklast Apollo 11 missiooni raames kosmoses /nö Kuu peal jalutamas -vähemalt kaks neist.
- Buzz Aldrin, Neil Armstrong ja Michael Collins.
Kui nad tagasi tulid, siis nad "isoleeriti mõneks ajaks, et vältida "kosmosest saadud viiruseid"".
Praegu elus olev Aldrin ei suuda mõista, miks peale nende käiku kosmosesse...peatati kõik edasised uuringud?

Jumala eest, ma imestan, kui vandenõuteoreetikud siit midagi tõelist välja ei mõistata!
Vasta
Vahest on nende filmide vaatamisest abi? (Vene keeles)
https://youtu.be/VFl7OQ2hWDs
https://youtu.be/eTCnE8OvF88
Vasta
(20-07-2019, 18:35 )Minaelan Kirjutas: 50 aastat tagasi käisid kolm ameeriklast Apollo 11 missiooni raames kosmoses /nö Kuu peal jalutamas -vähemalt kaks neist.
- Buzz Aldrin, Neil Armstrong ja Michael Collins.
Kui nad tagasi tulid, siis nad "isoleeriti mõneks ajaks, et vältida "kosmosest saadud viiruseid"".
Praegu elus olev Aldrin ei suuda mõista, miks peale nende käiku kosmosesse...peatati kõik edasised uuringud?

Jumala eest, ma imestan, kui vandenõuteoreetikud siit midagi tõelist välja ei mõistata!

Collins ei käinud tookord Kuul jalutamas. Juhtmooduli piloodina oli ta samal ajal Kuu orbiidil teisi tagasi ootamas.

Alguses oldi Kuu tingimuste osas üldse väga kahtlustav. See oli ometigi esimene taevakeha milleni ameeriklased jõudsid... ning kuigi toonased teadlased hindasid väga ebatõenäoliseks, et vaakumis võiks mõni eluvorm elada, rakendati lihtsalt igaks juhuks karantiini. Peale nende naasemist uuriti kaasavõetud pinnaseproove ja veenduti lõplikult, et Kuu pind on steriilne. Karantiin ei tundunud enam mõttekas.
Vasta
Tsitaat:Praegu elus olev Aldrin ei suuda mõista, miks peale nende käiku kosmosesse...peatati kõik edasised uuringud?

Miski koomusk...keegi ei peatanud peale nende lendu ju mingeid uuringuid. Peale Apollo 11 missiooni olid ju veel Apollo 12. 13. 14, 15, 16 ja 17. Millisest "edasiste uuringute peatamisest" jutt käib?
Vasta
[Pilt: 001_2.jpg]

Jaapan planeerib saata Toyota Kuule

Jaapan planeerib saata Kuule omaenda kuukulguri, mille peab valmis ehitama autotootja Toyota. Jaapani aero-kosmose uurimisagentuur JAXA ja Toyota Motor Company allkirjastasid neil päevik kolmeaastase lepingu, mille raames plaanitakse välja töötada kuukulgur. Projekt kasutab kütuseelemente kasutava kommertssõidukite ehitamise tehnoloogiaid. Täpsemalt peaks tulevase kulguri baasiks olema Toyota Mirai.
Kolme aasta jooksul plaanivad JAXA ja Toyota luua uue juhtava kulguri prototüübid, mis asuvad rahvusvahelise projekti raames maa kaaslase pinnauuringutega tegelema. Tehniline lähteülesanne formuleeritakse 2019 aasta jooksul, 2020 hakkavad osalised saama esimesi prototüüpe. Tegu saab olema standartse seeriaauto modifitseeritud versiooniga.
Eksperimentaalnäidis tuleb välja tulevase kulguri vähendatud versioonina. Lõppvariant, mis peaks Kuu pinnale jõudma 2029 aasta paiku, saab sarnanema keskmisele autobussile. Jaapani kuukulguri pikkuseks plaanitakse kuus meetrit, laiuseks 5,2 meetrit ning kõrguseks 3,8 meetrit. Kosmonautide tööala saab olema ligikaudu 13 ruutmeetrit. Naturaalmõõtmetes prototüüp peaks ilmvalgust nägema aastal 2022.

Jaapanil on Kuuga suured plaanid.

Kulgurit plaanitakse kasutada eeskätt Kuu polaarpiirkondade uurimisel. Esmajoones pakuvad huvi maa kaaslase loodusressursid (nagu näiteks jää) ning võimalus katsetada tehnoloogiaid, mis võimaldavad uurida juba suurte taevakehade pinda. JAXA President Hiroshi Yamakawa tõdes lepingu allkirjastamisel muuhulgas:
“...Manned rovers with pressurized cabins are an element that will play an important role in full-fledged exploration and use of the lunar surface. For this, we would like to concentrate our country's technological abilities and conduct technological studies. Through our joint studies going forward, we would like to put to use Toyota's excellent technological abilities related to mobility, and we look forward to the acceleration of our technological studies for the realization of a manned, pressurized rover…”

1. juulil 2019 asutas Toyota spetsialiseeritud Kuu-uuringute mobiilsete vahendte tehase, aasta lõpuks peaks tehase personali arv küündima 30 inimeseni.
Jaapani Aero-Kosmose Agentuur planeerib, et uue kulguriga saavad astronaudid töötada kuu pinnal mitte alla kuue nädala, aparaat ise on aga suuteline läbima tuhandeid kilomeetreid. Eeldatakse, et elukabiin varustatakse hapnikusüsteemiga, nii et masina asukad ei pea selles pidevalt skafandrites viibima. Eluruum planeeritakse kahele inimesele, samas võib avariijuhtumil selles viibida ka topeltkogus ehk neli inimest. Masinale paigaldatakse ka kokkulapatav päikesepaneel, mis vajadusel suudab masinat elektriga varustada. Juhtimine saab olema nii kohapealne kui ka distantsilt
Vasta
Vot kuidas käidi Kuu peal kurke soolamas. Jänkistani propaganda on ikka tõeliselt vapustav olnud.
https://cont.ws/@InfoOfficer/1340328?fbc...dH-L_mOmEk
Vasta
Oh hakkame siis jälle...
Mida venelaste ja inimkonna esimene tehiskaaslane kosmoses tegi? Uuris midagi? Oli tal pardal mingeid seadmeid? Peale raadiosaatja?
Vasta
Seal Roomlase viites on ju vale vale otsas kinni. Juba esimestes väidetes. Kirjutaja ei tee vahet, mis on suborbitaalne ja mis orbitaalne lend. Neli tiiru ümber plsneedi (USA, 1962 20. veebruar) ei saa mingi vindiga olla suborbitaalne. Jne, jne.
Või siis jutt rakettide teemal, mida väidetavalt polevat olemas. Sellest, et sama Saturniga viidi rohkelt lasti üles ja viimasena kasutati seda Sojuz-Apollo projektis, millegipärast ei mainita. Kokkuvõttes- üks asjatundmatu ning jabur valetab veel asjatundmatutel ja jaburamatel suud-silmad täis ja need neelavad tänulikult selle lolluse alla. Kurb.
Vasta
Väga hea video vene keele valdajatele teemal van Aleni vöö, mis seletab lahti, kas, miks ja kuivõrd see vöö takistaks Kuulende.

https://youtu.be/KLfGW2Qozps

Muideks- NASA lõpetas neil päevil Orioni komplekteerimise. Orion on laev, mida plaanitakse 2024 aastal Kuu-ekspeditsioonil kasutada.
Vasta
https://rense.com//general96/extended-tr...mpkins.htm
Lihtsalt lisan siia - läheb teemasse.
Vasta
Kogu tõde Kuust ja ameeriklastest...

https://youtu.be/tPXnJU20Eak
Vasta
Öeldakse, et detailides peitub tõde - kuidas nad seal Kuu peal küll ära ei küpsenud...
https://augenguy.blogspot.com/2019/07/on...r-man.html
Vasta
(26-07-2019, 18:01 )Tyto Alba Kirjutas: Öeldakse, et detailides peitub tõde - kuidas nad seal Kuu peal küll ära ei küpsenud...
https://augenguy.blogspot.com/2019/07/on...r-man.html

Oleksid eelmise viite ära kuulanud-vaadanud, siis oleksid teada saanud.


Vasta
Kuumisioonid, automaatjaamad etc...

http://lroc.sese.asu.edu/featured_sites/
Vasta
https://www.youtube.com/watch?v=AdTvkL3y70U
Kuu - kaamera+teleskoop+IR filter
Vasta
  
  •  Eelmine
  • 1
  • ...
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15(current)
  • 16
  • Järgmine 


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Kuu pildistamine Eestis lahendused 111 67,175 03-03-2020, 11:21
Viimane postitus: lahendused
  Kuu peal pilvelõhkujad ja iidse tsivilisatsiooni varemed? Celtic 98 66,025 08-01-2019, 14:29
Viimane postitus: Eithea
  Jupiteri kuu - Europa Tutanhamon 56 23,081 19-07-2018, 11:21
Viimane postitus: Müstik
  Saturni kuu Enceladus Hallucigenia 40 15,403 29-06-2018, 16:05
Viimane postitus: Müstik
  Saturni kuu Titan Thorondor 14 7,908 07-06-2010, 11:40
Viimane postitus: Nielander
  Kuidas tekkis Kuu Cassiopeia 5 4,218 09-05-2008, 13:12
Viimane postitus: elis
  Kumb on võimsam: Kas Päike või Kuu Mandark 61 23,366 01-05-2007, 19:16
Viimane postitus: kurk
  Saturni kuu - Titan Tutanhamon 20 8,023 20-08-2006, 19:44
Viimane postitus: Whitebalance
  Kuu pole ainus Maa kaaslane Hallucigenia 0 2,227 09-06-2006, 21:38
Viimane postitus: Hallucigenia
  Laserreflektor Kuu pinnal friday 1 1,927 03-04-2006, 05:43
Viimane postitus: Hallucigenia

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat