Postita vastus 

Teema reiting:
  • 0 Häält - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
"Jumalanna" Nastja
Autor Sõnum
Onu Pähh
Tavaliige

25-12-2018 22:25
Postitus: #51
RE: "Jumalanna" Nastja
(25-12-2018 22:07 )6 G 6 G 6 G 6 Kirjutas:  Aga kuidas ühendada kõige väiksemad osakesed mis ilmnevad kvantidena, stringid ja kõige suuremad osakesed nagu mustad augud, valged tähed. Siis Mustad tähed ja valged augud. Ehk universumid üksteistega. Aju peaks sellega laiali minema.
...

Saan aru, et filosofeerid asjadest, mida ei saagi praktiliselt tõestada ja saabki ainult teoreetilsielt arutleda, see on siis filosoofia tüüpiline ülesanne.

Sinu puhul on küsimus stiilis, et mis siis saab kui maakerale tekitada tehispäike suure hõljuva peegli näol. Et siis seal kus oli öö, hakkab paistma valgus peegelsatellidi küljest. Et siis ööd pole enam maakeral olemas ja on mõnus soe igalpool. Selline tehispäikese tekitamine on reaalsuses võimatu, seetõttu saab ainult mõtiskleda ja filosofeerida selle üle. See on siis tüüpiline näide filosofeerimise kohta.

Sina ei filosofeeri tehispäikese teemal, vaid mingil muul füüsika teemal. Saan aru, et valid taas praktiliselt võimatud teod, näiteks siis nn musta auguga manipuleerida, samas kui reaalselt pole midagi võimalik nende aukudega teha, rääkimata siis nende liitmisest mingite kvantosakestega.

Saan aru, et annad mõista, et inimeste aju jookseb nö kokku sellepeale. Vastan, et mitte midagi ei jookse kokku, filosoofid ja teadlased on teinud tunduvalt keerukamaid mõttekäike kui sinu konstrueeritud musta augu teoreetilised manipulatsioonid. Ja pole midagi ülemõistuse keerukat ega aju katki läind.

See siis olekski minu üldine vastus sinu jutule.

Arvan, et siin teemas adute kenasti, kuidas pelgate alateadlikult autoriteedist rääkida. Märkamatult hüppate füüsikateemadesse jne, selleasemel, et öelda selge arvamus astroloogia ja Naastja kohta. Mina adun selliseid käitumisi teie rahvuse puhul väga kiirelt, teie aga olete nö ajupestud olekus, nagu hpnoosi all või kuidas seda sõnastada, teile ei tekigi pähe mõtet püsida teemas ja arutleda autoriteedist ega temas kahelda. Kui suudate sellist asja aduda enda puhul, siis arvan, et olete teinud suure arengusammu.

Eks tulebki õppida rääkima ja aduma ja saada inimesteks, ja aitan selles rõõmuga.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
6 G 6 G 6 G 6
SaaK

25-12-2018 22:31
Postitus: #52
(25-12-2018 22:11 )Onu Pähh Kirjutas:  
(25-12-2018 21:59 )Q11 Kirjutas:  "Teadvust on uuritud piisavalt seoses filosoofilise küsimusega "kas inimesel on vaba tahe"
"Kes" siis seda Teadvust uuris?Smile Kui Ainult Üks on, siis Vaba Tahe saab olla ainult Temal...Smile

Mis eesmärgil sa paned sõna "Kes" jutumärkidesse?
Benjamin Libet on nende "Free will" eksperimentide autor, kuid peale teda on eksperimenteerinud mitmed. See vastab küsimusele "Kes".

Tundub, et ülejäänud jutt on sul lemmik-stiilis "Mitte, mina Olen, vaid sina Oled!".
Annad mõista, et filosoofiline vaba tahe kuulub ainult ühele olendile/objektile maailmas, kes siis otsustab kõikide inimeste eest, määrab nende saatused ja valikud, tekitab nende pähe näiliselt teadliku valiku. Kui sel teemal arutled, siis seda võiks liigitada religioonifilosoofia alla, ju leidub mõni religioon, kes leiab, et on olemas mingi üks jumal, kes siis otsustab ühiselt iga inimese elu valikute üle jne. Sel juhul nimeta esmalt religioon ja pane selgemalt kirja, mida soovid selel religiooni baasil väita?

Milline banaan on banaani sees?
Milline teadvus on teadvuse sees?

Kas minu teadvus on sinu teadvus?
Kas sinu teadvus on minu teadvus?

Uurime.

Kas minu teadvus on sama kui sinu teadvus?
Kas meie teadvused on võrdsed?
Kas meie teadvused on samaaegsed?

Mis puudutab autoriteetti siis see jutt käib siin Nastja teema all.

(25-12-2018 22:25 )Onu Pähh Kirjutas:  
(25-12-2018 22:07 )6 G 6 G 6 G 6 Kirjutas:  Aga kuidas ühendada kõige väiksemad osakesed mis ilmnevad kvantidena, stringid ja kõige suuremad osakesed nagu mustad augud, valged tähed. Siis Mustad tähed ja valged augud. Ehk universumid üksteistega. Aju peaks sellega laiali minema.
...

Saan aru, et filosofeerid asjadest, mida ei saagi praktiliselt tõestada ja saabki ainult teoreetilsielt arutleda, see on siis filosoofia tüüpiline ülesanne.

Sinu puhul on küsimus stiilis, et mis siis saab kui maakerale tekitada tehispäike suure hõljuva peegli näol. Et siis seal kus oli öö, hakkab paistma valgus peegelsatellidi küljest. Et siis ööd pole enam maakeral olemas ja on mõnus soe igalpool. Selline tehispäikese tekitamine on reaalsuses võimatu, seetõttu saab ainult mõtiskleda ja filosofeerida selle üle. See on siis tüüpiline näide filosofeerimise kohta.

Sina ei filosofeeri tehispäikese teemal, vaid mingil muul füüsika teemal. Saan aru, et valid taas praktiliselt võimatud teod, näiteks siis nn musta auguga manipuleerida, samas kui reaalselt pole midagi võimalik nende aukudega teha, rääkimata siis nende liitmisest mingite kvantosakestega.

Saan aru, et annad mõista, et inimeste aju jookseb nö kokku sellepeale. Vastan, et mitte midagi ei jookse kokku, filosoofid ja teadlased on teinud tunduvalt keerukamaid mõttekäike kui sinu konstrueeritud musta augu teoreetilised manipulatsioonid. Ja pole midagi ülemõistuse keerukat ega aju katki läind.

See siis olekski minu üldine vastus sinu jutule.

Arvan, et siin teemas adute kenasti, kuidas pelgate alateadlikult autoriteedist rääkida. Märkamatult hüppate füüsikateemadesse jne, selleasemel, et öelda selge arvamus astroloogia ja Naastja kohta. Mina adun selliseid käitumisi teie rahvuse puhul väga kiirelt, teie aga olete nö ajupestud olekus, nagu hpnoosi all või kuidas seda sõnastada, teile ei tekigi pähe mõtet püsida teemas ja arutleda autoriteedist ega temas kahelda. Kui suudate sellist asja aduda enda puhul, siis arvan, et olete teinud suure arengusammu.

Eks tulebki õppida rääkima ja aduma ja saada inimesteks, ja aitan selles rõõmuga.

Kas kardad endale näkku vaadata?
(selle postituse viimane muutmine: 25-12-2018 22:45 6 G 6 G 6 G 6.)

Kui mingi asja võib mõelda siis võib selle kaa tõeks teha.
Kui tõelisus saab sind uskuma midagi siis se kaa on nii.
Ma kirjutasin selle ise - Mina.
Onu Pähh
Tavaliige

25-12-2018 22:56
Postitus: #53
Esitad rohkelt küsimusi, seda teeb sageli ka Q11, seega arutlege omavahel ja tõstatage uusi küsimusi.

Naasta osas jäötkuvalt keegi midagi öeelda ei julge, sellega tahan illustreerida rahva ajupestust ja soovitan seda tunnetada/märgata. Et olge teadlikud lihtsalt oma haiguslikest aspektidest.

Soojenduseks võin vastata osadele küsimustele. Võtame patsiendi, kellel on teadvuse häire. Seda saadakse peamiselt ajukahjustuse teel, näiteks kui kivi kukub pähe vms. Ajukude läheb katki ja tekivad häired aju töös ja sealhulgas ka teadvuse osas. Näiteks on siis sellised haiged, kes on lausa koomas voodis. Neil on silmad kinni ega liigu, emotsioone pole, ei liiguta aastaid. Neil siis pole teadvust üldse. Järgmised patsiendid on ärkvel, silmad lahti kuid need silmad on klaasistunud ja ei liigu. Nendel ei liigu ka ükski mõte peas, silmad ei liigu, emotsioone pole, pole teadvust, aga koomainimestest on nad siiski palju elusamad eksole.
Seega tõin näite sellistest vegeteerivatest patsientidest ja lausa koomas olevatest patsientidest, nende puhul on nende pea kolu sees loomulikult teistsugune olukord kui sinu peakolu sees. Sul ju silmad liiguvad, neil mitte, tunned emotsioone, nemad mitte, mõtled asjadest, nemad mitte, sul ajuskänner näitab aktiivsust, neil aga mitte. Kui sult küsida küsimus, siis vastad, nemad aga mitte.

Seega võrdle ennast toodud teadvusehäireliste patsientidega ja küsi, et kas teil on siis samasugune olukord? Vastus on, et ei ole sama olukord. Seega teil ei ole samat teadvust ja need teadvused pole ka võrdsed, neil polegi teadvust, sul on. Seega saimegi vastuse su küsimustele, et kas sul ja teistel patsientidel on sama teadvus.

Aga võiks siin jätkata siiski Naastja teemal ja teadvuse osas räägime mujal teemades? Teiseks, minu eesmärgiks pole teadvuseteema, vaid ravi.

(25-12-2018 22:31 )6 G 6 G 6 G 6 Kirjutas:  Uurime.

Kas minu teadvus on sama kui sinu teadvus?
Kas meie teadvused on võrdsed?
Kas meie teadvused on samaaegsed?

Mis puudutab autoriteetti siis see jutt käib siin Nastja teema all.

Saan aru, et ütled, et ma ei julge Naastjast ja Breeshnevist arutleda:

(25-12-2018 22:31 )6 G 6 G 6 G 6 Kirjutas:  Kas kardad endale näkku vaadata?

Sel juhul vastaks, et ma lisasin kenasti omapoolse kriitika Naasta kohta ja olin ainuke kes seda tegi ja ka tõestasin näitlikult, et teised seda teha ei julge kuna on haiged.

Mina arutleks meeleldi edasi Naasta teemal, kuid üldiselt on mul tõesti ükskõik, mis teema on, olgu füüsika või Naastja või õunad, vahet pole, minu eesmärkide juures temaatika ei oma tähtsust.
(selle postituse viimane muutmine: 25-12-2018 22:58 Onu Pähh.)
Q11
Tavaliige

25-12-2018 23:04
Postitus: #54
Oehh...Sa Onu Pähh ikka üldse ei saa aruSmile Proovi nüüd niimoodi mõelda, et... Sina pole mõte. Kui "sina"... mõte kaob , Sina Ise sealjuures ei kao. On Sul kogemust , et Iseendana Kaod ? Ei ole? Aga proovi kuidagiviisi siis kaduda...Smile
Minaelan
Veteran

26-12-2018 08:20
Postitus: #55
Niisiis, täna ongi 26.detsember:

"Lisaks soovitab nõid üles märkida ühe konkreetse kuupäeva – 26. detsembri. „See on väga hea päev soovimiseks, sest need soovid lähevad täide,“ lubab ta."

https://www.ohtuleht.ee/912803/noid-nast...T2yynq0-v4

Oma hinge kuulates ei saa sa teha muud, kui ainult täiuslikke valikuid.

Õpi selgeks reeglid, siis tead, kuidas neid korralikult eirata.
Dalai-laama
Tulnukinimene
turist Maal

26-12-2018 09:06
Postitus: #56
RE: Nõid Nastja internetiäri teeb teised sensitiivid pahuraks
Hea tähelepanek:
(08-01-2010 09:17 )InDemand Kirjutas:  Pendlimees Veeliks Jalakas, täheldab pendliga kontrollides, et noor naine teeb valekäike: "See pole enam see Nastja! Midagi on temaga juhtunud, tema märk on mustaks muutunud."

Loe edasi https://www.ohtuleht.ee/361562/noid-nast...-pahuraks.

Kahjuks ongi nii, et mängitakse oma potentsiaal maha. Nastja oleks palju kaugemale jõudnud.

parandasin linki, esialgne 2010 oli kadunud.
(selle postituse viimane muutmine: 26-12-2018 09:17 Tulnukinimene.)
Mannu Eemal
u xa ke

26-12-2018 16:16
Postitus: #57
(25-12-2018 21:54 )Onu Pähh Kirjutas:  Teadvust on uuritud piisavalt seoses filosoofilise küsimusega "kas inimesel on vaba tahe". Tollased uuringud uurisid aju päris põhjalikult, seega see teadvuse mõiste on suures osas selge ja defineeritud. Mõningaid asju veel uuritakse, kuid see on nagu see kvantosakeste uurimine ja nõelravi uurimine, et ega see midagi kardinaalset uut ei tutvusta. Õun jääb ikka alluma tavapärasele tuntud füüsikale ja mitte kunagi ei allu kvantfüüsdikale, avastagu mida iganes kvantfüüsika vallas. Sama on aju emotsioonidega, teadvusega ja muuga.

Eks pisiasju saadakse teada aja jooksul aju osas ja see on huvitav muidugi.
See meenutab vägagi füüsika kui teaduse seisu 19.sajandi lõpul:
Tsitaat:Veel sajandivahetuse künnisel kinnitas elektroni avastaja J. J. Thomson, et füüsikateadus on jõudnud vaiksesse sadamasse, lahendatud on kõik kardinaalsed küsimused, täpsustada tuleb vaid detaile.
Veidi pikemalt siin allikas: https://opik.fyysika.ee/index.php/book/v...ction/4601

See, et füüsikas inimkond varsti uue revolutsiooni (evolutsioonihüppe) lävel seisab, seda näitavad mitmed lahtised otsad sel erialal (nt mis siis ikkagi on gravitatsioon, miks käituvad kvantmaailma seaduste järgi seni teadaolevalt kõige mastaapsemad objektid meie maailmas - Universum Suure Paugu hetkel jt). Aga teadvuse, inimteadvuse, loomateadvuse, taimeteadvuse, arvutiteadvuse, universumiteadvuse - selles valdkonnas seisab minu tagasihoidlikku arvamust mööda veel suuremad avastused ees.

Miks tahad sina teha Nastjast eestlaste autoriteeti? Ometi ju teema pealkirjaski on jumalanna Nastja jutumärkides? Kui leidub Delfis mõningaid Nastja tõsiusklikke fänne, siis tegele nendega seal.

Brain expedition.
Postita vastus 

Vali alamfoorum:

Kasutaja(d) vaatamas seda teemat: 1 külalist

gro.bew-arap[tä]bew-arap | Para-web | Tagasi üles | Tagasi sisu juurde | Mobile Version | RSS voog