Teema on suletud 

Teema reiting:
  • 0 Häält - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kahtlased raamatud
Autor Sõnum
WhiteWolf Eemal
Veteran

09-01-2010 17:11
Postitus: #1
Kahtlased raamatud
Tänapäeval lämmatatakse, mitte ei keelata. Sellepärast raamatuid ühise nimetajaga esoteerika nii palju ilmubki - enamus neist pole minu tagasihoidliku arvamuse kohaselt suurt midagi väärt. Mõned on lugejale lausa ohtlikud.

Aigar Säde on nõidadest kirjutanud oma raamatus "Seest välja": http://www.aigarsade.com/raamat/pt16.htm

Muutus: Tegin pealkirja vähem personaalseks ning teema sisule vastavaks.

[Muudetud: 10-1-10 Thorondor]

Maa on kvantarvuti, millel jookseb Uniwersumi parim strateegiamäng.
(isiklik tähelepanek)
Leia selle kasutaja kõik postitused
Müstik
Shambalas

09-01-2010 17:19
Postitus: #2

No mina neid kahtlasi raha tegemiseks ilmunud raamatuid ei loe.
Aga mine tea ehk on mõni ka kahtlane olnud? Annan sulle enda loetud raamatutest nimekirja ja ole hea ja nopi siis sealt välja, mis võib inimestele halba mõju avaldada!

Ma siis kustutan need nimekirjast.

http://para-web.org/viewthread.php?tid=9...1#pid14502

Pean silmas seda esimest portsu, millest enamuse olin enne para-webi tulekut läbi lugenud.

Teine ports on need Silva koolituse raamatud - neid pole kõiki lugenud.
Aigar Säde ei meeldi mulle. Olen teda natuke lugenud, aga no ei istu. Üks omamoodi tegelane. Tema pärast inimesed ehk ära keeravadki?

[Muudetud: 9-1-2010 Müstik]

Maailm on täis lahendamata mõistatusi ja mõned neist on veel saladuslikumad, kui üldse osatakse ette kujutada.
WhiteWolf Eemal
Veteran

09-01-2010 17:41
Postitus: #3

Tsitaat:Algselt postitas Müstik
No mina neid kahtlasi raha tegemiseks ilmunud raamatuid ei loe.
Aga mine tea ehk on mõni ka kahtlane olnud? Annan sulle enda loetud raamatutest nimekirja ja ole hea ja nopi siis sealt välja, mis võib inimestele halba mõju avaldada!

Ma siis kustutan need nimekirjast.

http://para-web.org/viewthread.php?tid=9...1#pid14502

Pean silmas seda esimest portsu, millest enamuse olin enne para-webi tulekut läbi lugenud.

Teine ports on need Silva koolituse raamatud - neid pole kõiki lugenud.
Aigar Säde ei meeldi mulle. Olen teda natuke lugenud, aga no ei istu. Üks omamoodi tegelane. Tema pärast inimesed ehk ära keeravadki?

Ma ei tee seda mitte mingil juhul.
Pealegi - kui inimene ikka ise väga "tahab", võib ta ka kõige süütuma esemega (vastava raamatuga eriti) palju korda saata. Nii üht kui teist.

Säde puhul torkab silma, et kirjasõnaga ta eriti hästi ümber käia ei oska ning seepärast on tema materjal kohati raskesti jälgitav, nõuab süvenemist.
Ma ei soovita midagi, mida ma soovitamisväärseks ei pea. Siinkohal rohkem Säde isikut ei kommenteeri.

(isiklik tähelepanek)
Celtic
ja sina pead kandma maailma

09-01-2010 21:19
Postitus: #4

Eks huvitavus on ju samuti suhteline, mõnel pole jällegi üldse huvitav suhelda raamatukoiga, kelle isiklik arvamus piirdub sellega, mida kuskilt raamatust loetud on.

Ja kuidas suhtuda mõttesse, et Säde pärast ehk inimesed ära keeravadki???
A äkki keeravad veel paari miljardi erineva inimese tõttu? Äkki keeravad Sai Baba tõttu ära?

Kõrgeim äratundmine on teada saamine, et tegelikkuses olid pidevalt selle kõrgeima äratundmise sees.
Iga hetk ja iga kogemus, mis sa saavutad on ideaalne, täiuslik, kordumatu
WhiteWolf Eemal
Veteran

09-01-2010 21:28
Postitus: #5

Huvitatatest raamatutest veel niipalju, et meie jaoks on huvitav see, mille jaoks me valmis oleme. Minul näiteks jäi omal ajal (kui nad eesti keeles ilmusid) Castaneda läbi lugemata... no lihtsalt ei suutnud. Täpselt sama lugu oli kunagi Icke "Ajasilmusega", Urantia raamat jäi kahel katsel niisama...

"Kahjulikke" raamatuid loetlema ei hakka, igalühel on õigus oma lollused ise teha. Leian, et piisab meeldetuletusest end igaks juhuks kasvõi mõningase skepsisega kaitsta.
Ma usun, et eriti just esoteerikaraamatute puhul on see omal kohal.
Samas kes suudab, võib mõningatest tekstidest siiski üht-teist õppida.

Mitte eriti kadestamisväärne situatsioon tekib siis, kui ostetud-loetud on suur hulk väga erinevaid ja esoteerika alal seega paratamatult üksteisele vasturääkivaid raamatuid (mida on ka tõsiselt võetud).

(isiklik tähelepanek)
Müstik
Shambalas

09-01-2010 21:31
Postitus: #6

Tsitaat:Algselt postitas Celtic
Eks huvitavus on ju samuti suhteline, mõnel pole jällegi üldse huvitav suhelda raamatukoiga, kelle isiklik arvamus piirdub sellega, mida kuskilt raamatust loetud on.

Ja kuidas suhtuda mõttesse, et Säde pärast ehk inimesed ära keeravadki???
A äkki keeravad veel paari miljardi erineva inimese tõttu? Äkki keeravad Sai Baba tõttu ära?

Eks ta ole. Niisugust teemat pole mina teha palunud ja tundub tõesti, et keegi on ära keeranud või pööranud?

Tegelikult palus Cassiopeia mul uusi raamatuid tutvustada ja kui sind ei huvita raamatute lugemine ja enda harimine, siis ära lihtsalt loe!
Samas jälle enamik postitajaid jagavad oma muljeid ja kogutud teavet, mis lugemisel saanud on.
Mõned oskavad ka kogutud teadmisi võrrelda ja nende kaudu siis omad järeldused teha ja siinsetes teemades ära tuua.
Kas tahad sellega öelda, et nendega ei ole seetõttu huvitav vestelda? Oi, oi, Celtic, sedasi sa solvad ju enamikke foorumlasi!

Maailm on täis lahendamata mõistatusi ja mõned neist on veel saladuslikumad, kui üldse osatakse ette kujutada.
HadziOgloe
Vana kala

10-01-2010 02:38
Postitus: #7

Igaühele oma.

See loosung oli vist ka ühe koonduslaagri värava kohal.
excubitoris
Kes-Kus-Miks-oloog

10-01-2010 09:12
Postitus: #8

Tsitaat:Algselt postitas HadziOgloe
Igaühele oma.

See loosung oli vist ka ühe koonduslaagri värava kohal.

Kui see just mõne pisikese ja vähetuntud leegri kohal ei rippunud siis minu meelest oli sildil laagri värava kohal midagi sellist:

"Töö teeb vabaks" ehk "Arbeit macht frei"

Tegelikult on kõik lihtne aga me pole sellest veel aru saanud ...
*
Sa pead tegema HEAD halvast, sest millestki muust teda teha pole.
WhiteWolf Eemal
Veteran

10-01-2010 09:48
Postitus: #9

Ma võin nüüd eksida, aga igal laagril oli vist oma silt oma tekstiga... see Auschwitzi oma, mida excubitoris tsiteeris, on muidugi kõige tuntum.

(isiklik tähelepanek)
excubitoris
Kes-Kus-Miks-oloog

10-01-2010 11:05
Postitus: #10

Vähemalt tuntud laagritest oli Auschwitz selle sildiga - enamuses olid teised transiit laagrid ja selliseid silte EI vajanud.
Eelmise postituse lingi taga on mõned pildid ka teistest laagritest sama teksti sildiga.

[Muudetud: 1-10-2010 excubitoris]

Tegelikult on kõik lihtne aga me pole sellest veel aru saanud ...
*
Sa pead tegema HEAD halvast, sest millestki muust teda teha pole.
WhiteWolf Eemal
Veteran

10-01-2010 11:24
Postitus: #11

See "Arbeit macht frei" loosung passib hästi ka kõigi kaasaja laenuvõtjate jaoks... hämmastav, kuidas Aadu ideed edasi elavad.

Minu arvates mõtles austet Hadzi seda, et ise me loome oma maailma... mis mõnel juhul on kitsas kui tuvipuur.

(isiklik tähelepanek)
Müstik
Shambalas

10-01-2010 11:26
Postitus: #12

Kordan veelkord, et mina pole niisugust teemat püstitanud ja kui kellegile see teema tõesti vajalik on, siis paluks see oma nimel teha.
Lisaks sellele on miskipärast antud teema lisatud usundite ja religioonide teemasse!?
Ometi on olemas teema para-ja dokumentaalkirjandus.

[Muudetud: 10-1-2010 Müstik]

Thorondor
Administraator

10-01-2010 11:48
Postitus: #13

Exu ja Whitewolf, te räägite ikka raamatutest siin?
WhiteWolf Eemal
Veteran

10-01-2010 12:00
Postitus: #14

Nagu öeldud - me loome ise oma maailma... Oleme inimestena need, mida me loeme... selles mõttes oli Hadzi toodud metafoor, mida me siin lahti püüdsime mõtestada, päris asjakohane.

P.S. See teema on teisest teemast lõigatud ja eile õhtul oli siin esimene post tõepoolest Müstiku oma - kas ta kustutas selle ise või tegi seda keegi teine... ei tea.
Minul selle teema algatamisega seost ei ole.

[Muudetud: 10-1-2010 WhiteWolf]

(isiklik tähelepanek)
Müstik
Shambalas

10-01-2010 12:18
Postitus: #15

Mina võtsin ainult sensitiive käsitleva jutu ära ja panin selle teemasse Küsimus enesekaitsest, sest see lihtsalt sobis sinna. Ja et sobis, seda näitavad selles teema edasiarengud...
Ma ka ütlesin eile selles teemas (kui seda oma suureks üllatuseks nägin), et ma ta sinna panin. Siis oli sellel teemal veel teine pealkiri.
Aga lisan, et hindan oma kunagisi õpetajaid ja ja häid kolleege, kes selles Postimehe artiklis kõnelevad! Viis pluss!Smile

Celtic
ja sina pead kandma maailma

10-01-2010 12:20
Postitus: #16

No kui ei soovi oma mõttekäike säilitada, Müstik, siis palun ära teinekord üldse kirjutagi. Eksole!

Teema aga nüüd lukku kuna Müstik kustutas teemaalgatuse ning ülejäänud postitustest ei selgu, mis värk on.

Kõrgeim äratundmine on teada saamine, et tegelikkuses olid pidevalt selle kõrgeima äratundmise sees.
Iga hetk ja iga kogemus, mis sa saavutad on ideaalne, täiuslik, kordumatu
Teema on suletud 

Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Raamatud Pilvik 1 3,181 14-01-2010 19:26
Viimane postitus: Cassiopeia

Vali alamfoorum:

Kasutaja(d) vaatamas seda teemat: 1 külalist

gro.bew-arap[tä]bew-arap | Para-web | Tagasi üles | Tagasi sisu juurde | Mobile Version | RSS voog