Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ufod Türi kohal?
#26
Vat selles see asi ongi, et kellel on UFO-kogemused ja kellel ei ole.
Mõned lihtsalt käivad silmad kinni ja on sellesse materiaalsesse maailma sedavõrd kinnistunud, et nad isegi ei taju enda ümber teistsugust reaalsust.
Ka on erineva sensitiivsusega inimesi: kes näeb seda nn vaimudemaailma ja kes ei näe.
Tavaliselt need, kes ei ole nägijad, on nende peale kadedad, kes näevad - ja nii need kahtlused ja vaidlused sünnivadki.
Mina näiteks ei saa aru, kui on internetis üleval näiteks UFO-video, kus tuhanded inimesed koos UFO-sid näevad, kuidas siis võib veel nende olemasolus kahelda ja sellesse mitte uskuda?
Täielik mõistatus minu jaoks.
Kui kogu maailm on täis UFO-organisatsioone, siis mida nad uurivad, kui UFO-d on kõik lennukiteks või muudeks indentifitseeritud objektideks tunnistatud.
Juba 1968 arutati UFO-küsimust USA Kongressi Esindajate Koja Teaduse ja Astronautika Komitee sümpoosiumil.
1994 Rahvusvahelisel Ufoloogide Konverentsil Ungaris demonstreeriti üht Maa-välist eset. Esimene Skandinaavia-maade u-konverents korraldati 1996. a. nov-s Helsingi lähedal.
1991. a. dets-s toimus Kuressaares esimene Eesti rahvusvaheline UFO-konverents. Samal aastal oli Eestis 36 UFO-vaatlust.
Juba Sumeri rullpitsatitel (pärit 3000 a. ekr) on kujutatud ronivaid ja taevalaevadega Kuu kohal kiivritega lendavaid jumalaid. Paljudel jumalatel on peas tähed ja nende kohal lendavad mingid moodustised. Ühele sumeri rullpitsatile on joonistatud kogu meie planeedisüsteem.
1959 tegi UFO avarii Poolas Gdynia sadamalinna kohal ja kukkus alla. Leiti üks haavatud piloot, kes peagi suri.
On olnud nii telepaatilisi kui otseseid dialooge tulnukatega, esinenud psühhofüüsilisi traumasid, täheldatud inimeste reisimisi ufodel ja fikseeritud ufode inimröövikatseid. Seejuures on sageli täheldatud polümorfismi (ufode võimet muuta oma vormi – jaguneda, ühineda, teiseneda, tiheneda, hõreneda, s.o. tekkida mitte millestki ja pealtnäijate silme all „sulada”.

UFO-baaside asupaikadest on oletatud nii meie planeedi sisemust kui Antarktika salajasi baase jääkilbi all.
1971. a. talvel nähti Soomes iga päev UFO-sid. Igal nädalal laskusid tundmatud lendavad esemed maale. Igal nädalal nähti humanoide. Igal kuul tehti ufodest fotosid.
Ma lihtsalt ei saa aru, kuidas saab olla UFO-de suhtes tänapäeval veel skeptik.
Aga selles suhtes muidugi nõustun, et peab iga nähtust hoolega uurima, enne kui see UFO-juhtumiks tituleerida.


Vasta
#27
Mõistan kohati Su muret, minuni on jõudnud kunagi sõnumid, et kas maailmas on tõesti nii vähe imesid juhtunud, et neisse mitte uskuda - võiks võrrelda Sinu näitega. Teisalt, usun, et kuna see UFO teema on üsna ülespuhutud tänapäeval, siis kõik millegipärast (kellel puudub siis analüüsivõime näiteks või kui tõesti tegemist kasvõi mingi lihtlabase loodusnähtusega) tahavad UFOsid hirmsasti kõiges näha. Sellest võib järeldada ka, et inimeste ind kummalistest nähtustest teavitamiseks ei vähene. Samuti tekkis küsimus, et kui Tom'i võtta UFO-paduskeptikuna, siis mille pagana pärast ta UFO-kordidore ja muud huvitavat kaardistab Smile Lihtsalt kõike ei ole tõesti mõtet ühte patta panna.

[Muudetud: 13-1-2010 PiziIngliito]
Vasta
#28
Ütlesin, et mulle on viimasel ajal hakanud tunduma, et Tom on UFO-skeptik, mitte et ma temast seda arvaksin!Smile
Paduskeptikust ei ole ma midagi öelnud.
Hindan Tomi UFO-huvi ja tegevust sellel alal.
Loen alati huviga kõiki tema postitusi.
Ja ma loodan südamest, et minu eelnev postitus paneb ka kahtlejaid rohkem aru saama miks ja mille pärast Tom üldse niisuguste asjadega tegeleb.


[Muudetud: 13-1-2010 Müstik]
Vasta
#29
Ju siis teda on piisavalt välja koolitatud juba, et vahet teha millise nähtuse puhul võiks tõesti UFOga tegemist olla Smile1
Võrdluseks võin haiguste diagnoosimise tuua. Kõhuvalusid võivad ju mitmed haigused põhjustada, see aga mis selle taga tegelikult on, peab ikkagi analüüsides kindlaks tegema wink

[Muudetud: 13-1-2010 PiziIngliito]
Vasta
#30
Lisan siia helikopterite välistamiseks, et ma ei näinud AINULT tulesid vaid ka kolmnurkset lennumasinat. Nähtavus oli väga hea. Üritan open. office joonistuses kujutada trajektoore ja lennumasinat. Pole ainult spets. ja ei tea veel kuidas seda foorumisse saada.
Vasta
#31
Tulede arv ja värvide asetsus on teadmata, sest oli võimatu loendada, samuti kas tipus viimane kord oli tuli sest nurk vaade oli rohkem küljelt.Aga see on lihtsalt kujutav ja joonisel 2. on kahe erineva joone kokkupuutekoht paigalolemise punkt. See kõik on lihtsalt selgituseks, mitte mõõtkavaline ega muud moodi täpne, vaid kuidas seda mäletan.

[Pilt: pilte.th.jpg]

[Muudetud: 1-13-2010 orhidee]
Vasta
#32
Kõik oli segane, aga rohelist, valkjat võis ka kollane olla ja punakat. Hääletust olen juba maininud, nagu kummitus vaikselt liikus oma teed (see mida ca 3 a. tagasi nägin), siis oli aken lahti (tegin lahti).Aga nüüd oli külm ja ei teinud akent lahti kuna nimekaimud õitsevad aknalaual. Kuid vaikuses on ka lennukimürin vaikselt tuppa kosta,ja kuna olime nina vastu akent, siis polnud midagi kuulda ja see oli lähedal. Tegelikult kukuks lennuk vist alla kui nii madalal oleks.
Vasta
#33
Tsitaat:Algselt postitas zepac
Noh, mingil põhjusel on selline tunne, et hetkel on 90% UFO nähtustest võltsid.
90% või isegi natuke rohkem, aga mida me selle ülejäänud 10%-ga
või veidi vähemaga, mis on ikka veel tohutu hulk, peale hakkame?
Ei anna nagu kuidagi ignoreerida...

Kuidagi palju kolmnurkasid on siinkandis viimasel ajal lendama hakanud...
Kordaks siinkohal teksti ühest oma mullusest postitusest (sept. lõpust):

Umbes nädal tagasi teatas mulle üks tuttav oma äsjasest UFO-vaatlusest.
16. septembril kella 21 paiku oli Suure-Jaani ja Kaansoo vahel selge taevas.
Mõned lennukid lendasid ka kõrgel, nagu ikka sellel kellaajal. Aga lennukitest
madalamal, vaatleja hinnangul nii 2...5km kõrgusel, lendas aeglaselt ja hääletult
suunaga Viljandi või Tartu poole kummaline kolmnurkne objekt. Sellel olid tuled
olnud kahel pool ja keskel all, oranžika valgusega prožektor oli andnud valgust igas
suunas. Mees oli võtnud käepärast olnud optilise sihiku (püssi oma), läbi mille võis
lisaks tuledele ka objekti enda kolmnurkset kuju (korpust) näha. Vaatlus oli kestnud
mingi 5...10 minutit. Järgneval päeval tuli vaatlus jutuks tuttava metsamehega, kes
oli samuti sama objekti jälginud oma maastikuauto aknast. Kahe sõltumatu vaatleja
omavaheline kaugus oli sel ajal umbes 10km. Rohkem vaatlejaid ei ole mulle teada.
Edastasin mõlema vaatleja nimed ja telefoninumbrid ka Igor Volke'le, kes neid siis
põhjalikumalt küsitles.

Ja veel:
Just täna oli telefonijutt Igoriga, ta palus kõiki foorumiliikmeid tervitada!
Tal endal siin oma kasutajakontot pole tehtud, aga pärastpoole tuleb lugema.
Vasta
#34
Tore, siis ka vähemalt oma ala tipp. Tean, et need objektid ei olnud tavapärased. Ei lennuk ega kopter. Aga mis ...
Loodan et leidub seletus.Kuid kopterid ja lennukid tuleks välja jätta. Tean mida nägin ja mul pole plaanis teid lollitada.
Vasta
#35
Skeptilisusest. Mul on olnud kaks kogemust, mis algul olid tõeliselt reaalsed. Mida aeg edasi ja mida rohkem ma infot olen hankinud, seda ebareaalsemaks on kogu lugu muutunud. Ma ei ole üldse skeptiline fakti konstateerimises - jah, see tõepoolest juhtus ja oli nii.

Kui seda aga lähemalt uurima hakata, siis ilmneb ka minus skeptitsism. Kas ma saan tegelikult väita, et sündmused ka reaalselt toimusid? Ei saa. Kas ma saan väita, et ma nägin seda ilmsi? Et mu ajus ei olnud mingit "lühist"? Et minuga lihtsalt ei mängitud? Ei saa! Kui reaalsed olid nähtud ja kogetud objektid? Ma ei tea! Mis sest, et see kõik oli tol hetkel siinsamas ja toimus minu ees (või seda nägid mitu inimest korraga). Mõte hakkas liikuma alles mitmeid aastaid hiljem, kui ma hakkasin kahtlema ja küsima endalt, et MIS see oli ja mis selle võis põhjustada. Võis see olla äkki hoopis MIDAGI MUUD?

Mis ma tahan öelda: vaid nö "lugu" on võimalik võtta kindla faktina. Olgu see siin teemas jutt lendavatest kolmnurkadest või siis kellegi kohatud rohelistest mehikestest. Kõik mis tuleb peale seda, on ju tegelikult alles lahti. Samamoodi nagu igal erialal on omad teooriad ja koolkonnad, võtan ma neid oma töös (mis on paramaailmast kaugel-kaugel) esimese asjana teadmiseks, suhtun skeptiliselt ja võimaluse korral kontrollin-uurin täpsemalt. Sketiliselt aluselt algabki ju ükskõik missugune uurimine. Kui me hüüaksime kohe alguses "hurraa, see oligi nii", ja paneksime toimiku lukku, siis poleks ju tegelikult enam mida uurida.

[Muudetud: 13-1-2010 tulekera]
Vasta
#36
Lugesin postitusi ja olionile on üks vastus puudu, objekti värvus oli hall, tumedam.Ei mõelnud kas metalne või miski muu, see oli lihtsalt suur elamus, mida jälgid ja unustad praktiliselt kõik muu.
Vasta
#37
Postitan selle siia, sest ma ise elan ka suhteliselt Türi lähedal.
Täna hommikul kusagil seitsme paiku läksin koeraga välja ja kuna taevas oli pilvitu, siis nagu alati, jään ma neid tähti lihtsalt vahtima. Laugh
Natukese ajapärast näen oma peakohal mingit asja liikumas. Nägi välja sellise hästi tuhmi tähe moodi ja liikus umbes kaks korda kiiremini kui lennuk. Samal ajal kui see lendas, läks see järjest tuhmimaks kuni seda polnud enam näha. Korraks käis juba mõte läbi, et ma näen mingit silmapetet vms. Ja just siis tuli sellele esimesele vastassuunas teine selline, ainult, et esimese teelt natuke eemal. Ja mingi kolme sekundi pärast nägin silmanurgast, kuidas mingisugune hele täht liikus. Pöörasin ruttu selle tähe poole ja mida imet, jälle see sama... Laugh ja nagu need eelmisedki, muutus see lõpuks nii tuhmiks, et ma seda enam ei näinud. Noh, läksin siis tuppa ja ruttasin ruttu aknast välja vaatama ja täpselt õigel ajal vaatasin kah, jälle samasugune asi lendas taevas. Mõtlesin juba, et mingi ufoderünnak. xD
Tegelikult olen ma ennem ka selliseid üksikuid näinud, aga neid pole kunagi nii palju olnud.
Või olid need siiski mingisugused lendavad tähed?

Mu vend rääkis veel, kuidas ta eelmisel nädalal koju tulles nägi taevas kõrvuti neli heledat tähte. Täpselt, nagu oleksid tavalised heledad tähed olnud, ainult, et mina küll ei tea selliseid neljakesi kõrvuti olevaid tähti. Nende juures oli veel see imelik, et tähtede keskel olid mingisugused mustad täpid ning nende mustade täppide ümber olev valgus siis vilkus (vilkus, nagu külmal ajal tähed ikka vilguvad).

Et sellised lood siis. Smile

[Muudetud: 1-18-2010 Cthepy]

[Muudetud: 1-18-2010 Cthepy]
Vasta
#38
Sattelliidid ei võinud olla?
Ise olen korraga maximaalselt 3 satelliiti taevalaotusel näinud.
http://www.heavens-above.com/allsats.asp...Mag=5&AM=T (ajavöönd on võibolla ainult vale) andmetel sõidab neid koidikul üsna tublisti üle Kesk-Eesti.

Välistad?

[Muudetud: 18-1-2010 Tom]
Vasta
#39
Korraks hakkasin juba kahtlema, et äkki olidki, aga sattelliidid ei lähe ju heledast sujuvalt nii tuhmiks, et neid enam ei näe ning need ei sõida ju lennukist mingi kaks korda kiiremini.?
Vasta
#40
Tsitaat:Algselt postitas Cthepy
Korraks hakkasin juba kahtlema, et äkki olidki, aga sattelliidid ei lähe ju heledast sujuvalt nii tuhmiks, et neid enam ei näe ning need ei sõida ju lennukist mingi kaks korda kiiremini.?

Lähevad heldamalt tuhmiks küll. Mõnikord harva ka vastupidi.

Sõidavad visuaalselt 10km kõrgusel lendavalt lennukist kiiremini ka.

Kui võrrelda 200km kõrgusel* 7,8km/s lendavat aparaati 10 km kõrgusel 780km/h lendavat aparaati, siis peale 15 minutit kritseldamist ja arvutamist olen kindel, et sattelliit kiirem. Minu lihtsustatud tehetega tuligi vaheks u 2x. Keegi kontrollib üleSmile ?

*Kuigi mõned sattelliidid on ka oluliselt kõrgemal, järelikult sõidavad aeglasemalt, kuid neid reeglina palja silmaga ei näe ka.

[Muudetud: 18-1-2010 Tom]
Vasta
#41
Kõik neli olid sellised? Ei tahaks uskuda...Laugh
Ma ei oska tegelikult öelda, kui palju kiiremad need olid. Youtubest vaatasin mõningaid videoid, kuid need ISS-id jm sattelliidid küll nii kiiresti ei lennanud kui need, mida ma täna nägin ja mida varem olen näinud. Isegi need ei lennanud nii kiirelt, mis madalamal sõitsid. Ja need, mida mina nägin, läksid võibolla mingi viie sekundi jooksul väga heledast tuhmiks, aga sujuvalt.
Need, mida ma varem olen näinud, olid õhtul kusagil 8-10-ne paiku.
Vasta
#42
Selliseid sateliite näeb kümne minuti jooksul mitu...kui muidugi on viitsimist pea kuklas valgusreostusest vabasse tähistaevasse vahtida...
Vahepeal nad jah tuhmuvad sujuvalt nähtamatuks ja vastupidi...muidugi hulka raskem on jägida seda eredamaks muutumust, kuna siis ei tea kuhu täpselt parasjagu vaadata...
Sateliit ise on suht väike junn ja sellisena nii kaugelt vaadates nähtamatu - kuid sateliitide küljes olevad päikesepaneelid on otsekui peeglid, mis siis oma peegeldatud valguslaike mööda Maad libistavad...liikudes aga peegeldumisnurk muutub ja seetõttu nad aeglaselt nähtamatuks muutuvadki...
Lennukist on nad jah kõvasti kiiremad...silma järgi ilma võrdluseta on suht raske nüüd seda kiiruse vahet kordades mõõta, aga kusagilt 2x, 3x tundub üsna usutav...
Geostatsionaarsel orbiidil olev sateliit näib üldse paigalseisvana ja nähtavuse langus või tõus sõltub Maa pöörlemisest ja seeläbi Päikese nurga muutustest...
Mahukas inglise keelne lehekülg tehtud ekstra sateliitide vaatlejatele(kõikvõimalikud nähtused mis võivad nendega seotud olla) http://www.satobs.org/

[Muudetud: 1-18-2010 Nielander]
Vasta
#43
Tsitaat:Algselt postitas Cthepy
Postitan selle siia, sest ma ise elan ka suhteliselt Türi lähedal.
Täna hommikul kusagil seitsme paiku läksin koeraga välja ja kuna taevas oli pilvitu, siis nagu alati, jään ma neid tähti lihtsalt vahtima. Laugh
Natukese aja pärast näen oma peakohal mingit asja liikumas. Nägi välja sellise hästi tuhmi tähe moodi ja liikus umbes kaks korda kiiremini kui lennuk. Samal ajal kui see lendas, läks see järjest tuhmimaks kuni seda polnud enam näha. Korraks käis juba mõte läbi, et ma näen mingit silmapetet vms. Ja just siis tuli sellele esimesele vastassuunas teine selline, ainult, et esimese teelt natuke eemal. Ja mingi kolme sekundi pärast nägin silmanurgast, kuidas mingisugune hele täht liikus. Pöörasin ruttu selle tähe poole ja mida imet, jälle see sama... Laugh ja nagu need eelmisedki, muutus see lõpuks nii tuhmiks, et ma seda enam ei näinud. Noh, läksin siis tuppa ja ruttasin ruttu aknast välja vaatama ja täpselt õigel ajal vaatasin kah, jälle samasugune asi lendas taevas. Mõtlesin juba, et mingi ufoderünnak. xD
Tegelikult olen ma ennem ka selliseid üksikuid näinud, aga neid pole kunagi nii palju olnud.
Või olid need siiski mingisugused lendavad tähed?

Et sellised lood siis. Smile

No mina kõrvutan selle taevanähtuse taas selle vilkuvate tähtede teemaga.

http://para-web.org/viewthread.php?tid=5...#pid104160
Kuidagi palju neid liikuvaid tähti ikka sel aastal nähtud juba või kuidas?
Vasta
#44
Võibolla tõesti olidgi mingisugused satelliidid...
Aitäh, et üritasite mingitki seletust nendele leida. Bleh



Tsitaat:Algselt postitas Müstik


No mina kõrvutan selle taevanähtuse taas selle vilkuvate tähtede teemaga.

http://para-web.org/viewthread.php?tid=5...#pid104160
Kuidagi palju neid liikuvaid tähti ikka sel aastal nähtud juba või kuidas?


Eiei, minumeelest ei olnud seal sellised lood.
Seal räägitakse ju mingist vilkuvast tähest, mis aeglaselt liigub, aga mina pole selles loos mitte mingist vilkuvast tähest kirjutanud. Laugh

Vasta
#45
Muugal, Tartus ja Türil tiirutasid uusaastaööl kummalised tulukesed – kas ufod?

Mis imelikud tulukesed need taevalaotuses olla võisid, mine võta kinni! Igatahes mina pole varem selliseid näinud..." imestab muugalane Enn, kes uusaastaöise kummalise nähtuse videossegi võttis. Paar nädalat hiljem nähti veidraid lennumanöövreid ka Tartus ja Türil.

"Uusaastaööl, vast viis minutit pärast suuri raketipauke, nägin Muugal Laiaküla juures taevas nelja väga omapärast objekti," kirjeldab Tallinna külje all elav Enn aasta esimesel ööl pea kohale ilmunud salapäraseid tulukesi. "Kummaliselt eredad ja kollast värvi. Rakettideks ma neid küll ei pidanud, sest need liikusid taevalaotuses teistmoodi..."

Ennu sõnul olid salapärased eredad valgusobjektid Muuga kohal taevas nii kaua, et ta jõudis need ka videosse võtta.

/.../
Vasta
#46
Mis tsirkus võis olla 30nda Detsembri 2009 õhtul 19 ja 20 vahel Lasnamäe kanali juures olevast Rimi parkimisplatsist otse üle kanali vaadatuna tõusid paremalt alt aeglaselt üles ebakorrapärase trajektooriga tuled.
Jäi mulje nagu keegi oleks lasknud üles laternaid õhupallide otsas, igatahes tuled allapoole tagasi ei liikunud vaid ülespoole, kuna taevas oli pilves siis võisid kaduda pilvedesse.

[Muudetud: 1-30-2010 VironShaman]
Vasta
#47
Jah,
Mul on ka dilemma. Kui ma peaks ise diagnoosi panema, süüdistaks järjekordselt neid "hiina-laternaid".
Kuid väidetavalt video detailne vaatamine välistab need. Järelikult peaks originaal videot vaatama, sest artikli videost küll midagi silmatorkavat ei näe.
Muidu tuli lasnamäelt 18-19 dets kaks raportit grupiviisilistest liuglevatest tuledest. Tookord jäi küll mulje nendest, kui laternatest.

Latern igatahes umbes selline: http://www.youtube.com/watch?v=XV7nQU7iaCg
KUI kokkutulek toimub, peaks ka paar sellist hankima ja siis seal testima... Pidavat ainult 60.- maksma.
Vasta
#48
Tänu Orhideele sai Türi endale ühe olulise "knopka" kaardile juurde.
KAART

Tänud Smile
Vasta
#49
Tsitaat:Algselt postitas Tom
Tsitaat:Algselt postitas Cthepy
Korraks hakkasin juba kahtlema, et äkki olidki, aga sattelliidid ei lähe ju heledast sujuvalt nii tuhmiks, et neid enam ei näe ning need ei sõida ju lennukist mingi kaks korda kiiremini.?

Lähevad heldamalt tuhmiks küll. Mõnikord harva ka vastupidi.

Sõidavad visuaalselt 10km kõrgusel lendavalt lennukist kiiremini ka.

Kui võrrelda 200km kõrgusel* 7,8km/s lendavat aparaati 10 km kõrgusel 780km/h lendavat aparaati, siis peale 15 minutit kritseldamist ja arvutamist olen kindel, et sattelliit kiirem. Minu lihtsustatud tehetega tuligi vaheks u 2x. Keegi kontrollib üleSmile ?

*Kuigi mõned sattelliidid on ka oluliselt kõrgemal, järelikult sõidavad aeglasemalt, kuid neid reeglina palja silmaga ei näe ka.

[Muudetud: 18-1-2010 Tom]
jep
Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Tulukesed tallinna kohal Taun0 8 8,472 18-04-2020, 20:44
Viimane postitus: zzz34
  Tundmatute lendkerade invasioon Eesti kohal elis 33 23,306 06-02-2018, 16:22
Viimane postitus: Tharapita
  UFO Peipsi kohal. Kahvanägu 4 4,491 23-03-2016, 23:51
Viimane postitus: Kahvanägu
  UFO vaatlus Harjumaal rabajärve kohal Vaba mees 3 4,602 28-01-2016, 18:51
Viimane postitus: Vaba mees
  UFOd käisid Esimese ilmasõja ajal Eestist lehmi röövimas? xawa 2 3,614 24-01-2015, 20:51
Viimane postitus: xawa
  UFO Ridali lennuvälja kohal? positiivne 4 5,054 16-08-2013, 01:11
Viimane postitus: positiivne
  Tundmatu objekt Toompea kohal Kotkatiib 1 2,767 20-06-2013, 12:58
Viimane postitus: zzz34
  5. jaanuar 2012, 19:32-34 Tartu kohal Metafor 13 7,211 11-01-2012, 01:15
Viimane postitus: Päikeseinsener
  10-20 kera Tartu kohal 20. juuni 2011 iito 34 17,771 01-07-2011, 18:49
Viimane postitus: Ott Sama
  Lendav objekt mere kohal 24.04 alien 28 13,377 01-05-2010, 20:35
Viimane postitus: Tom

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat