Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ufo-tuluke Tartus
#1
Mina ja mu elukaaslane nägime ka 11 jaanuari õhtul Tartus viiekorruselise maja aknast suuremat vilkuvat liikuvat objekti. Mõnda aega oleks nagu otse liikunud lähemale ja siis kaldus üsna sujuvalt kõvale majade taha. Tavalisest taevatähest tundus suurem olevat, vilkus tugevasti. Mul on pildid ka olemas, üritasin enne panna siia, aga ei tulnud välja, liiga suured vist pildid. Proovin veel saata. Ma ise ei tea, mida arvata, kas siis mõni täht või lennuk, või muu õhusõiduk.

[Muudetud: 1-12-2010 sensitiiv]
Vasta
#2
Vasta
#3
Vasta
#4
Vasta
#5
Kuna olen pidanud seda pilti kõvasti vähendama, siis see ülemine täpp läks kadus üsna kähku maja taha. Eelmises pildis on 40X suurendatud. See jõnks, mis võib olla esimeses pildi liikumistrajektooril sees, võib tulla sellest, et mul ei olnud statiivi, toetasin fotoka aknale. See on minumeelest kogemata välguga tehtud, seepärast vb nii tume.

[Muudetud: 1-12-2010 sensitiiv]

[Muudetud: 1-12-2010 sensitiiv]
Vasta
#6
Tsitaat:Algselt postitas sensitiiv
Mina ja mu elukaaslane nägime ka 11 jaanuari õhtul Tartus viiekorruselise maja aknast suuremat vilkuvat liikuvat objekti. Mõnda aega oleks nagu otse liikunud lähemale ja siis kaldus üsna sujuvalt kõvale majade taha. Tavalisest taevatähest tundus suurem olevat, vilkus tugevasti. Mul on pildid ka olemas, üritasin enne panna siia, aga ei tulnud välja, liiga suured vist pildid. Proovin veel saata. Ma ise ei tea, mida arvata, kas siis mõni täht või lennuk, või muu õhusõiduk.

[Muudetud: 1-12-2010 sensitiiv]

Originaalpildid saad panna näiteks http://www.upload.ee ja siia lingi.

Muudetud pildid pole eriti vaatamist väärt.
Vasta
#7
http://www.upload.ee/image/343297/IMG_4552.JPG

http://www.upload.ee/image/343302/IMG_4557.JPG

http://www.upload.ee/image/343305/IMG_4554.JPG
Vasta
#8
Nende piltide puhul peab küll kõvasti loovat kujutlusvõimet olema, et objekti tegelikust olemusest midagi aru saada...
Vasta
#9
Üldjuhul kehtib "pilt ütleb rohkem kui tuhat sõna", mis antud hetkel ei tööta absoluutselt. Nendelt piltdelt ei ole ju võimalik tõesti midagi adekvaatset välja lugeda.
Üldjuhul on tänapäevastel fotomasinatel pildistabilisaator, millega kõrvaldatakse taolised käevärinatest tekkinud udukogud.
Vasta
#10
No mina ütleksin, et olen sarnaseid kujutisi ka varem UFO-piltidelt näinud.
Ja kiidan, et need siia on pandud, sest mitte igaüks ei näe sedavõrd vaeva, et meid UFO-nähtustest teavitada, saati siis veel pilte tuua.
Ja minu arvates on see huvitav, et UFO-sid nähti eile nii Türil kui Tartus ja mõlemad nägijad ka informeerisid sellest ja pealegi enam-vähem samal ajal. Tublid!
Vasta
#11
Ei ole olemas sellist sisse ehitatud stabilisaatort, mis suudab pimedas ja käest tehtud värinad eemaldada... Olgu siis säriaeg lühike või pikk.
Vasta
#12

Tsitaat:Algselt postitas Müstik
No mina ütleksin, et olen sarnaseid kujutisi ka varem UFO-piltidelt näinud.
Mis kujutisi - täppe või?
Esimene pilt on lihtsalt täpist, mis mingiks kaheksaks väristatud, teisel on lihtsalt täpp ja kolmandal ülezuumitud lärakas nii et pikslid paistavad...
Vasta
#13
Tsitaat:Algselt postitas zepac
Üldjuhul kehtib "pilt ütleb rohkem kui tuhat sõna", mis antud hetkel ei tööta absoluutselt. Nendelt piltdelt ei ole ju võimalik tõesti midagi adekvaatset välja lugeda.
Üldjuhul on tänapäevastel fotomasinatel pildistabilisaator, millega kõrvaldatakse taolised käevärinatest tekkinud udukogud.

Paraku jah, seekord ükski UFO lähedalt poseerima ei tulnud ja tuleb leppida udukogudega. Laugh
Aga vaadates siin foorumist, et sellise vähese aja peale on veelgi selliseid liikuvaid valgusobjekte näha olnud, siis paneb küsima küll, kas täht võib nii kiiresti liikuda ja oma suunda muuta või on äkki lennukid mingid suuremad tuled endale peale pannud.
Vasta
#14
Kui pidevalt on kindel liikumis suund, siis on lennukid. Kui 'ufodel' oleks kindel trajektoor, siis see poleks tänapäeval fenomen.

Tsitaat:Algselt postitas Müstik
No mina ütleksin, et olen sarnaseid kujutisi ka varem UFO-piltidelt näinud.

Loogika viga. Praegusel juhul sa väidad, et ei suuda 'heal' ja 'halval' UFO pildid vahet teha. Siin teemas olevad pildid ei tõsiselt võetav tõend. St usud midagi, milles peaks kahtlema. igat täppi tõesti ei maksaks tulnukateks pidada, isegi kui selle nägija kogeb midagi.

Tsitaat:Algselt postitas KrayonFänn
Ei ole olemas sellist sisse ehitatud stabilisaatort, mis suudab pimedas ja käest tehtud värinad eemaldada... Olgu siis säriaeg lühike või pikk.

Sõltub sensorist ja pildistaja käest. Mõningad fotokad pm võimaldavad ka öösel saada suhteliselt head pilti (nt ISO 6400 + müra eemaldus). Või siis objekt oleks stabiilsem kui antud juhul piltidel on. Vähemalt objekti kohta saaks rohkem informatsiooni...


[Muudetud: 12. Jan 2010 Flash]
Vasta
#15
Tsitaat:Algselt postitas Flash

Tsitaat:Algselt postitas Müstik
No mina ütleksin, et olen sarnaseid kujutisi ka varem UFO-piltidelt näinud.

Loogika viga. Praegusel juhul sa väidad, et ei suuda 'heal' ja 'halval' UFO pildid vahet teha. Siin teemas olevad pildid ei tõsiselt võetav tõend. St usud midagi, milles peaks kahtlema. igat täppi tõesti ei maksaks tulnukateks pidada, isegi kui selle nägija kogeb midagi.

Endal on sul loogika viga.
Palju sa üldse internetist UFO-pilte või videosid oma elu jooksul vaadanud oled? Pole sind üheski UFO-teemas kaasa rääkimas kohanud senini.
IGA UFO-pildi kohta räägitakse pidevalt, et ei ole tõsiselt võetav!
Mine pildista ise mõnd UFO-t ja vaatame, mis sul endal pildi peale jääb!
Ja on sul siis hea, kui kõik ütlevad, et see ei olegi üldse identifitseerimata taevanähtus? Minu loogika seisnes selles, et ka enne on UFO-piltidele samasugused "lärakad" jäänud - nii et sina tee siis kindlaks, mis lärakad" need on, kui neid nii tihti UFO-piltide kataloogidesse lisatakse!

Vasta
#16
Tsitaat:Ja on sul siis hea, kui kõik ütlevad, et see ei olegi üldse identifitseerimata taevanähtus? Minu loogika seisnes selles, et ka enne on UFO-piltidele samasugused "lärakad" jäänud - nii et sina tee siis kindlaks, mis lärakad" need on, kui neid nii tihti UFO-piltide kataloogidesse lisatakse!

Inimene, need asjad seal piltidel on lihtsalt valgustäpid, milliseid võib teha iga öö tuhandeid tavalistest tähtedest ja sateliitidest...ma ju ei tea - äkki on tõesti tulnukatelaev - aga piltidest ei ole lihtsalt paremagi tahtmise juures võimalik midagi tuletada - kui sina seda suudad, siis ma tõeliselt kahtleks su loogika loogilisuses..."UFO-piltide kataloogidesse" lisatakse tihtipeale igast jama, ega see lisamise akt veel asja tõeseks ei tee..
Kellelegi ei meeldi eksida, aga ma näen, et sulle ei meeldi kohe üldse...

[Muudetud: 1-13-2010 Nielander]
Vasta
#17
Kusjuures, ma arvan, et kui ma oleks lihtsalt öelnud, et nägin ufot, oleks mind rohkem usutud, kui fakt, et ma mingid udused pildid ka siia muuseas juurde lisasin, sest piltidest on võimalik kinni hakata, aga puhtalt mingist ütlusest ja kirjeldusest ei ole võimalik kinni hakata.
Vasta
#18
Tsitaat:Algselt postitas Tom
Orhidee,
Näen, et see sul siin topelkonto. Loodetavasti siis nalja ei tee meiega Smile?
Kuid kas tead ka kedagi teist, kes on sarnaseid asju sarnases kandis tunnistanud?
Kas nende (vähemalt osade) objektide liikumine ja iseloom välistaks raudkindlalt lennukid?
Osad objektid tunduvad sihitult ringi siiberdavad, osad aga sirgjooneliselt liigeldes?
Lähimad ufovaatlused on tõesti, Kaiu ja siis ka Kose-Uuemõise kandis. Lisaks nägi üks kunagi ka Tartu maanteel sõites Türi poole vaadates mingeid veidi kahtlasi tulesid, kuid see oli kauge-kauge kaugvaatlus ja mitte väga tõsiseltvõetav. Ja siis väidetavalt jookseb üks ufo-koridor nibin-nabin üle Türi ka (algab Haapsalust ja sirgjooneliselt üle Türi kandi). Kuid sinu vaadeldud suund on risti sellega.
Niiet, tasuks veidi uurida seda, kui kaine meel tõesti head seletust leida ei oska.

Sensitiiv,
Räägid suuremast vilkuvast objektist. Suurem kui tähed? Ja mis värvi ta siis vilkus (pildil on oranzikas täpike)? Uue Tartu Lennujaama tegevus on välistatud?
Võbelevaid ja "särisevaid" täpikesi on ka Eestimaal nähtud, kuid see vist pole päris see. Tema sul lihtsalt liugles? Nagu lennuk või nagu õhupall? Või nagu mis?
Viimasel ajal on palju nalja tehtud "skylaternaga", ehk suur küünal, mis on paberõhupalli sisse pandud. Jätab ka ehk vilkumise mulje. Välistatud?


[Muudetud: 12-1-2010 Tom]

Vilkuv objekt paistis silmaga märgatavalt suurem kui tähed. Värvitu oli, st valge. Küsimus, kas uue Tartu Lennujaama tegevus välistatud. Kui sa tead Tartus Narva mnt ühikaid, siis nende taga asuvast majast vaadelduna ühikate vahelt oli näha.Objekt liikus mõnda aega lähemale, ehk otse ja siis pöördus ürna kiirelt Narva 27 ühika taha. Lennukeid olen korduvalt varem näinud, sada protsenti ei saa kindlalt öelda, aga minu arust on lennukitel ka värvilised tuled. See tundus olevat nagu suur valge lärakas õhus, mis vilkus kiiresti ja järsku oma suunda vahetas. Objekt asus kaugel, aga tundus olevat suur. Kuna see kiirgas väga tugevat valgust, nagu suur prožektor oleks näkku pööratud, siis õhupalli, mis on seest küünaldega täidetud vms, ma välistaks. Ma ei tea, kuidas näeb välja öösel helikopter, nii et ka see ei ole välistatud.

[Muudetud: 1-13-2010 sensitiiv]
Vasta
#19
Tere rahvas. EIle õhtul kella poole 9 paiku Tartu kohal poole tunni vältel vilkus objekt. Võimalik et Tartust väljas Põlva suunal. Võimalik et keegi lennutas drooni. Vilkus sinist, kollast rohelist värvi valgus. Kui liikus, siis ehk aeglaselt lähemale v kaugemale minust/vaatlejast. Aga selline liikumine oli pigem aimatav. Ärataski objekt ju tähelepanu sellega, et oli ühe koha peal.
Pika objektiiviga käsi võdises /statiivi polnud võtta/ - seega alltoodud on käe liikumisega tekkind pikk jälg. Aga on näha erinevat värvi valgusallikaid küll siin. Pildil lõikasin musta taeva ümbruse ära. Mingit fototöötlust ei ole tehtud. Nii nagu on.
https://www.dropbox.com/s/vureyinl1imdoh...1.png?dl=0

Panen ka videod üles. Kui neist mmingit kasu tõuseb.
Vasta
#20
kuskile sinna jah

https://www.dropbox.com/s/l7hjuk2ycmxq2p...2.mp4?dl=0

https://www.dropbox.com/s/rz8vrwx4i8wx0t...5.MP4?dl=0

Noh vaatajat need videod eriti ei hellita. Pika objektiiviga ja värin käpas. Püüan aegajalt teravustada aga fookusest väljas on paremini jälgitav valguse muutumine. Smile
niisiis UFO ehk siis tundmatu lendav objekt
Vasta
#21
Tegu võib olla drooniga küll. ca kuu aja eest lisas Taevakaamera youtube oma kanalisse Tartus tehtud imelised videoülesvõtted https://www.youtube.com/watch?v=3ClXV5ij71U
Vasta
#22
hm seesama täht/droon/ufo pildistatud pool tundi tagasi Põlva ja Võru vahel ja sama intensiivne vilkumine
väga stabiilselt ühel kohal
pilt ka https://www.dropbox.com/s/636843snbv103v...7.jpg?dl=0
Pildistasin jälle käelt pika säriga. Selline kunstiline efekt tekkis.
Tundub et on siiski täht. Miskipärast pole ma oma pika ja ilusa elu jooksul nii tugevat vilkumist varem täheldanud. Sama objekti jälgis tuttav Tartus samal ajal kui mina Võrus.
Loll on see kes ei küsi. Ma siis küsin, mis täht se võiks olla?
Vasta
#23
Sirius
Vasta
#24
Nii pikema säriajaga saab jah ilusaid pilte, näiteid internetist:
http://i1.wp.com/www.universetoday.com/w...=534%2C495
http://blogs.discovermagazine.com/badast...winkle.jpg
Üks varasem teema ka:
http://www.para-web.org/showthread.php?tid=6549
Dogonite hõimust:
http://et.para-web.wikia.com/wiki/Dogoni_h%C3%B5im
Vasta
#25
Tere parahuvilised, 15.Aprill umbes kell 23:30 Tartus Annelinnas nägin oma köögiaknast, et üks täht läheb aina eredamaks ja hakkab sujuvalt kiirendades allapoole langema, siis peatus hetkeks ja siis langes veel korra. Arvasin , et see on mingi lennuk või helikopter mis minu poole lendab ja tekitab sellise kummalise effekti. Huvi pärast otsustasin akna avada ja oodata kuni see objekt lähemale jõuab. Aga peale akna avamist valgus kustus. Pettunult hakkasin end akna servalt tagasi kööki tõmbama, kui korraga nägin taevas viit oranzilt helendavat kera, mis liikusid ülikiirelt kõik ühes suunas lähestikku samas omavahel paraleelselt pendeldades. Tundus nagu nad ujuvad läbi õhu. Lisaks sellele tundus mulle, et need objektid tegid imelikke paralleelseid üles alla kaare kujulisi liigutusi mis olid nii kiired et tekkis effekt, et neil on allapoole kaares helendav saba taga(aga äkki oligi).Vaatlus kestis umbes viis sekundit, nii et polnud aega detailitesse süveneda.
Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  UFO vaatlus Lagedil 7.10.23 kell 00.57 detective 4 594 17-10-2023, 22:03
Viimane postitus: detective
  Igor Volke "UFO Raamat".. hullkeel 45 30,245 25-09-2023, 19:14
Viimane postitus: Mannu
  2017- ... aasta UFO-vaatlused ardisala 66 25,421 25-11-2021, 09:05
Viimane postitus: TTT
  Kümneid UFO laevu Keski-Eesti taeval 18.4.2020 Lynx Titan 9 3,931 17-03-2021, 22:22
Viimane postitus: vasamasa
  UFO läheduses autotulede kustumine/purunemine Lakaga lõvi 44 19,178 19-12-2019, 21:51
Viimane postitus: fenomen
  UFO ? mustdeemon 3 6,099 28-05-2018, 04:55
Viimane postitus: vasamasa
  Linnud lahkuvad...kas ka UFO-d eeromees 20 11,903 29-10-2017, 13:09
Viimane postitus: Kahvanägu
  Tuluke Märjamaal renaldo 5 7,027 23-10-2017, 12:47
Viimane postitus: Müstik
  Kummitavad kohad Tartus? Kristofuz 8 11,436 29-05-2017, 10:19
Viimane postitus: Müstik
  UFO-BAASID Müstik 61 46,405 24-05-2016, 16:32
Viimane postitus: xawa

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat