Postita vastus 
 
Teema reiting:
  • 1 Häält - 5 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mis on VABADUS?
Autor Sõnum
WEbdES
Tavaliige

Postitusi: 82
Liitunud: Nov 2009
19-01-2010 16:47
Postitus: #1
Mis on VABADUS?
Vabadus,ka priius, kõige üldisemas mõttes on takistuste, piirangute või sunni puudumine.
"Vabadus on kõigi täiskasvanud meeste ja naiste absoluutne õigus mitte otsida kelleltki oma tegemistele luba, välja arvatud omaenese südametunnistuse otsused ja omaenese mõistus, tugineda oma tegemistes ainult iseenda tahtele ja järelikult ka vastutada kõigepealt just nende ees, järgmiseks ühiskonna ees, kuhu kuulutakse, kuid ainult niivõrd, kuivõrd need annavad oma vabanõusoleku millelegi sellisele alluda"
Mihhail Bakunin, "Revolutsiooni katekismus", 1865

Kirjutan alljärgnevalt siia enda tunnetuse vabaduse kohta.

Vabadus minu jaoks on sisemine tunne, segu erinevatest emotsioonidest, oma keha heaolust, ühiskondlikust positsioonist ning majanduslikust olukorrast. Vabadus jaguneb minu nägemuse järgi kolmeks, mis tervikuna moodustab täieliku vabaduse.


FÜÜSILINE VABADUS

- vabadus, mis on seotud sinu füüsilise kehaga, liikumisega ruumis. Füüsilist vabadust võib takistada füüsilise keha võimetus liikuda, samuti väliskeskkonna tegurid (nt vangla).

FINANTSILINE VABADUS, kui vabaduse ostmine raha eest
SIIN VÕIKS ESIMENE KÜSIMUS OLLA: “MIS ON RIKKUS?”

– seotud materjalistlikku maailmavaatega. Finantsiline vabadus (=def „Finantsiline rikkus“) on seotud aja ja rahaga.

Definitsioon: Finantsiline vabadus on ajavahemik (aeg), kus peale sissetulekute lõppemist ei laeku finantsiliselt ühtegi aktiivset sissetulekut ega tehta aktiivset tööd kuni olukorrani, kus:


1. varad, hoiused ning eelnevad sissetulekud on ära kulutatud (pankrott, finantsiline vaesus).

Siia kuuluvad enamik inimesi maailmas, nad on palgatöötajad. Üle 90% maailma inimestest teenib oma tulusid aktiivselt, vahetab oma aja raha vastu. Sellise skeemi järgi elavad inimesed satuvad alati hätta, kui kaotavad töö, või jäävad hätta oma kulude maksmisel. Samuti on nad suures sõltuvuses oma töökohast kinni hoidmises, tahavad stabiilsust ja igasuguseid hüvesid ja boonuseid riigi poolt. Tavaliselt suudavad selles skeemis elavad inimesed finantsiliselt vabad olla vaid 1 kuu. Sest enamjaolt palka jagub vaid üheks kuuks. Päevast päeva, kuust kuusse, aastast aastasse, kella 9-17 kestab nende inimeste tööpäev, kulutades sellega ära enamiku oma täisväärtuslikust elust. Neil inimestel on ka vähem teadmisi erinevatest majanduslikest võimalustest, pigem on kriitilised igasuguste uute võimaluste kohta (kui tegemist ei ole just parema töökoha leidmisega, mis on tasuvam, perspektiivikam ja ühiskonnas rohkem respekteeritud – seda nimetatakse karjääriks). Nad arvavad, et paljud teised ettevõtlusvormid on riskantsed. Sellised mõtteviisid tekivad massipsühhoosist. Kõik ju teevad nii, mu vanemad tegid, mu sõbrad teevad ning enamik, keda ma tean. Seepärast on see ka nende jaoks ainus parim lahendus ja tõde.

Siia skeemi kuuluvad ka enamik väikeettevõtjaid, kes omavad küll rohkem teadmisi, kuid ei julge ega pole ka piisavalt ideid ja ettevõtmist, et panna oma firma tööle iseseisvalt ning vastutus ära anda kellegile teisele.

Samuti on selles skeemis olevad inimesed ego probleemide ohvrid. Nad tahavad olla ja välja näidata kõrgemat elamisväärtust, kui nad reaalselt endale lubada saavad. Seepärast on need inimesed kõige suuremad tarbijad ja laenuvõtjad. Nende inimeste jaoks ongi üles ehitatud kogu majandus ning tarbimiskultuur. Nende jaoks tehakse suuri reklaamikampaaniaid, ka naiivselt pettes. Massimeedia on nende jaoks tähtis, vaadates peale tööd tundide viisi erinevaid meelelahutussaateid ja filme, aimamata, et tegelikult on massimeedia nende enda ja ühiskonna suunaja ja mõjutaja. Bling bling, moodne firmamärk oma aluspükstel, jalanõudel, kallis mööblitükk, naabrist ja sõpradest parem auto ning kallis eluaegse laenu peale võetud maja heas elamurajoonis loob nende jaoks parema enesehinnangu ja ühiskondliku positsiooni.


2. Sissetulekud hoitakse passiivsete tulude näol tasemel, mis säilivad teatud väärtustel.

Selle skeemi järgi elavad suurettevõtjad, autoritasu teenivad inimesed ning investorid. Kui sa oled ettevõtja, kes on ehitanud firma, mis töötab ise või oled muusik, kunstnik, kirjanik jne, kes saab autoritasusid või kui omad väärtpabereid ja oskad neid enda jaoks neid teenima panna või omad piisavalt kinnisvara, mis üürimise, vahetamise ja müümistehingute näol loob passiivse sissetuleku. Siia skeemi kuuluvad ka inimesed, kes on loonud passiivsed sissetulekud võrkturustusfirmade poolt. Selles grupis inimesed on mõistnud, mis väärtust omab aeg ning raha. Nad teavad palju majandusest, nad ei karda riskeerida. Kui eelnevas skeemis olid inimesed uute võimaluste leidmisel vanamoodsad, siis selles skeemis otsivad ja on pigem alati avatud erinevatele võimalustele. Need inimesed sõidavad heade autodega, kannavad parimaid riideid, omavad parimat kinnisvara.... kuid siin on üks eeldus, ühtegi asja ei ole ostetud laenu peale, kõik raha on juba olemas eelneva tegevuse tagajärjel. Laenusid võetakse vaid siis, kui ollakse kindlad või riskeerivad arvestades, et see toob neile märkimisväärseid tulusid. Need inimesed ärkavad üles pigem oma bioloogilise kella järgi, mitte et kindlasti peab tõusma. Selles grupis olevatel inimestel võib olla suur ego, kuid see ongi finantsilise vabaduse aspektilt ehtsam ja õigustatum.


3. Varad on küll ära kulutatud kuid on võimalik siiski hakkama saada (täielik sõltumatus).

Filosoofia, kui ei ole raha, siis ei saa seda ka kontrollida! Täielik sõltumatus esineb pigem inimestel, keda kõige vähem ühiskonnas võiks finantsiliselt vabadeks nimetada- kodutud, inimesed kes elavad tänavatel, neil ei ole sissetulekuid, süüa leiavad prügikastidest või annetustest ning pudeli müügist saadud raha eest. Selliselt elav inimene ei pea ilmtingimata olema kodutu vaid võiks olla ka tavaline maal elav inimene: tal ei ole ühtegi sissetulekut, ometi on tal maa ning maja, ning elatub põhiliselt kodu aias olevatest saadustest. Teiste skeemide järgi elavad inimesed peavad neid inimesi vaeseteks, pompsideks, maakateks, joodikuteks jne. Paljud selles grupis elavad inimesed ongi jäänud hätta, andnud alla selle ühiskonna surve all, kaotanud kodu või pere, kaotanud elu mõtte, on mingi haiguse, alkoholi või narkootikumide sõltuvuse ohrvid. Paljudel inimestel on täiesti ükskõik kõikidest ühiskondlikest väärtustest. Nad ei oma eriti mingeid suuri raha summasid ega muud vara. Ometi on nad inimesed ning nende järgi saab hästi analüüsida meie ühiskonna tervist, heaolu ning hoolivust.

Kuid selle skeemi alusel elab ka inimesi, kes on mõistnud midagi, mis loob sellest võimsaima finantsilise vabaduse grupi. Need inimesed mõistavad eelkõige aja väärtust. Need inimesed on endale teadvustanud, et neile on antud x arv aastaid, mis paneb neid mõtlema suurte eluküsimuste, nagu minu ülesanne, eesmärk elus, mis on õnn, armastus, pere, väärtus. Nad ongi avastanud, et pigem inimene ise on see kõige tähtsam väärtus, suhted, enese ja teiste areng, tunded ja emotsioonid, tervis ning kogemused.

Nad on saanud aru, et tänapäevane tarbimisühiskond ei loo inimese jaoks õnne, armastust ega ka täielikku vabadust. Inimene omab iha ja tõelist soovi (mis on täiesti nauditav), kui ta veel teatud asja ei oma. Kunagi, kui sa selle asja enda omandusse saad, kaob tuntavalt selle asja väärtus sinus eneses, sa kasutad seda asja, kuid hiljem kaotatakse selle asja vastu huvi. Paljud asjad kaotavad oma väärtuse selliselt, et sa isegi ei kasuta enam seda. Teised asjad aga tekitavad sõltuvuse ning hiljem leiad end mõtlemas, kuidas ma küll ilma selleta hakkama sain. Kolmandad asjad tekitavad mugavust, muudavad sind laisemaks. Neljandad asjad loovad sinus kõrgema ego ning muutes sind ühiskonna silmis populaarsemaks ja täisväärtuslikumaks.

Suurim avastus aga on nende inimeste jaoks see, et tegelikult on see kõik illusioon ning paljuski lähenemise, mõtlemise, suhtumise ning analüüsimise küsimus. Loomulikult tuleb leida eneses see kuldne kesktee, kus mõistetakse, kas teatud asjad on ikka vajalikud ning täidaksid oma otstarvet selliselt, et selle nimel näha sellist vaeva, et omada. Need inimesed mõistavad, et vaimne vabadus (vt allpool) on lahendus kogu elule, õnnele ning vabadusele. Seega selle skeemi alusel elavad inimesed kasutades vaimse vabaduse põhimõtteid saavutaksid tõelise vabaduse.

Selles grupis olevad inimesed viivad raha minimaalsele tasemele ning teevad tööd vaid sel määral, et oma põhivajadused täita. Samuti peavad need inimesed mõistma palju praeguse ühiskonna mõjust, mõistma ja analüüsima oma hirmusid- kõigest sellest vaimse vabaduse teemas (vt allpool).

EMOTSIONAALNE, VAIMNE VABADUS

– Vabadus, mis väljendub inimese rahus, õnnes, armastuses. Oskus tunda end tõeliselt õnnelikuna, võime armastada, andestada. Tunda end hästi Hetkes, s.t väärtustada oma elu, oma eesmärki, oma keha, keskkonda ning inimesi, kes on sinu ümber. Vaimne vabadus on seotud elutarkusega. Kõrgendatud meeled ning intuitsioon (oskus näha sündmusi detailidena, mitte üldpildina). Omane pidev areng.

Vaimne vabadus on seotud ka valgustatusega. See tähendab kannatuste lõppu oma teadvuses (Buddha). Mõtte ja emotsiooni täielik puhtus ning kontroll. Kõrgem tunnetus oma vaimu ja keha vahel. Meelte kõrgendatud olek. Sisemine rahu. Mõtted ei kontrolli mind, vaid mina kontrollin mõtteid.

Siia kategooriasse kuulub veel aeg mõtlemiseks ning mittemõtlemiseks. Inimene on harjunud mõtlema nn argimõtteid (ülekoormatud mõttehalvatus), kus peateemadeks on, mida süüa, mis tööd peab ära tegema, kuhu minema peab, mis maksud vaja maksta ning milline on rahaline seis, mis on mured peres ja suhetega jpms. Tihti peale elatakse oma elu ära, mõtlemata teemadel, mis aitaksid mõista paremini elu keerukusi. Me ei mõista tihti peale, kui oluline on mõtlemine. Teisalt on oluline reserveerida oma aega mittemõtlemiseks. Olukord kus oleme oma domineerivate stampmõtete orjad, me ei suuda end välja lülitada, et puhata. Mõtted kontrollivad inimest. Tegelikult peab inimene kontrollima mõtteid. Oluline on harjutada end mittemõtlema (meditatsioon) ning oma domineerivate mõtete valimine ja mõtete suunamine. Mõtteid mittekontrolliva inimese argipäevaseks kaaslaseks on tihti peale stress ja depressioon.

Praegune ühiskond pärsib vaimset vabadust. Meile on ette antud nii täpsed põhikäigud, mis elus tegema peab. Ühiskond soodustab ka pidevat kopeerimist, selle ohvriks on kogu inimkond. Kopeerimine on kui inimkonna mälu, millega saab edasi viia põlvkondade vahel kombeid ja kultuuripärandit, kuid kahjuks on see saanud samaselt ka takistuseks meie enese arengus. Me teeme seda, mida teeb enamik meist. See, mida enamik teeb, on kahjuks kujunenud õigeks. Me ei saa areneda ega ise mõelda, kui me kopeerime. Kopeeritakse kõike, nii head kui ka halba. Inimene areneb minu teada läbi isiklike muutuste, isiklike vigade tegemise, läbi analüüsi. Kas minus mõtleb ühiskond või olen ikka Mina see, kes mõtleb. Me oleme harjunud mõtlema, arvama, ja tegema nagu kogu ühiskond seda teeb, inimene ise on end surunud maha, isegi niivõrd, et tegelikult ta samastab enda mõtted samaseks ühiskonnaga- see on enesepettus. Miks see nii on? Miks inimene hävitab end seest väljaspoole?

Põhjuseks on hirmud. Inimese jaoks on väga raske olla täiesti iseseisev. Ühiskond soodustab üksteisele toetumist. Inimesel on väga raske väita midagi, mis on täiesti erinev selle kogukonna põhimõtetega. Ta satub tugeva kriitika, pahameele või isegi selle kogukonna ohvriks. Loomulikult ei taha inimene end hävitada. Demokraatlikus riigis on tavaks öelda, et meil on sõnavabadus ja täielik õigus end väljendada. Tegelikkuses see nii ei ole. Me ei saa tegelikult olla täiesti vabad ei demokraatias ega ka mõnes teises süsteemis. Radikaalseks vabaduseks, arvamuse ning sõnavabaduse avaldamiseks saab inimene väljendada vaid grupeeringuna. Näiteks revolutsiooni ei saa inimene kunagi teha üksi, selleks on vaja kriitilist massi sellest kogukonnast, kes kõik mõtlevad sarnaselt.


SAMMUD LÄHEMALE VAIMSELE VABADUSELE.

Hirmud on väga olulised, millega peab tegelema, et saada lähemale vaimsele vabadusele.

1. Me peame end kõigepealt vabastama end praeguseaja ühiskonna väärtushinnangutest. Kuidas? See on väga lihtne. Selleks on vaja teatud aega, mis on igal inimesel erinev, pead seda ise tunnetama. Esiteks loobu ning taandu massimeedia vahenditest, televisioonist, raadiost ning internetist. Teiseks ole enda ja ühiskonna kriitilisem, analüüsides ennast ja ühiskonda, mõtle kas need põhimõtted on samad, mille nimel mina elan ja tahan elada. Mis on õige ning mis on vale. Samuti tee seda iga inimese kohta, kes midagi sinule räägib. Üldiselt loo endale keskkond, kus sa saad mingi hetk öelda, et mina, see on ühiskond. Aja jooksul sa mõistad, mida mõtlen.

2. Suutma eristada oma mõtteid, kas mõtted on minu enda puhtast teadvusest või olen ma ühiskonna ori.

3. Seejärel suutma panna paika oma tõelised soovid ja eesmärgid. Pane kirja oma täiesti primaarsed ja väga tähtsad vajadused ning asjad ning ole väga kriitiline. See on oluline, et sa mõistaksid, kui palju pahna sul endal ümber on, mis sulle tegelikult üldse vaja ei ole.

4. Analüüsima, kas ja kuidas mina suudan vastu olla sellele survele, mis tuleb teiste kogukonna liikmete poolt, kuna sa oled hetkel erinev. Proovi vabastada end mõttest, et mis keegi minust arvab. Kui sa suudad seda visualiseerida, siis saad hakata vaatama tõeliselt enda sisse ning end paremini tundma õppida.

5. Teadvuse puhastamine ja rahustamine. Tegele endaga, ole rohkem üksi. Kui sa kuulasid raadiot, siis kuula nüüd midagi tavatut, näiteks klassikalist muusikat. Ole rohkem vaikuses ning leia paikasid, kus on täielik vaikus, tunneta end selles ruumis ja keskkonnas, tunneta aega ning igat heli, mis millegi või kellegi tagajärjel tekkis. Mediteeri, eesmärk on end lõdvestada, rahuneda ning MITTE MÕELDA, proovi et su peas ei oleks ühtegi mõtet. See on alguses täiesti võimatu, kuid aja jooksul see tuleb välja. Tee sporti, leia rohkem selliseid spordivõimalusi, kus oled pigem üksi. Oluline on olla ka looduses, jalutada metsas, istuda kuskil järve ääres ja lihtsalt nautida värsket õhku, looduse hääli. Meil on ürgne side loodusega, rahu ja rõõm on looduses olles garanteeritud. Leia asjades ilu ning kui sa selle leiad, siis jää seda nautima rohkem kui hetkeks.

6. Muuda oma teist saatust. Esimene saatus on inimesel paika pandud, need on raamid, mille vahel meil üldse on võimalik liikuda, üldised seaduspärasused. Teine saatus on mõte-tegevus-tagajärg sündmused, saatus, mille me ise loome. Et muuta oma teist saatust, tee midagi tavatut. Kui sa oled igal päeval käinud tööle autoga, siis otsusta täna, et sa lähed tööle hoopis bussiga või koguni jala, isegi kui on pikk maa minna. Kui sa oled teatud distantsi sõitnud kogu aeg ühte teed pidi, siis mine seekord teist teed, isegi kui see teeb ringi sisse. Kui sa oled mõelnud mõne hobi peale, kuid ei ole seda alustanud, siis alusta nüüd ja kui sa ei ole mõelnud mõne hobi peale, siis leia see ja tegele sellega vahelduseks. Teise saatuse muutmine on värskendav ja rutiiniks muutunud tegevused muutuvad, sest teistsuguse tegevuse tagajärg on hoopis teine, mis viib muude uute tegevuste juurde ning seeläbi jällegi uute tagajärgedeni.

7. Esita küsimusi ning vasta läbi fantaasia ja visualiseerimise. Kui sa ei tea küsimusi, siis sa ei saa ka endale vastata. Oled kindlasti üllatunud kuidas sa endale vastad mõne tavatu küsimuse peale, see on hoopis teine, kui sa tavaliselt käituksid või teeksid. Küsimused võiksid olla seotud oma tunnete, tegevuste, harjumuste, ihade, suhete kohta. Teisest küljest küsi ühiskonna kohta. Küsi näiteks, mis on raha ja mis siis kui raha ei oleks olemas, võta aega et endale vastata, pähe hüpanud mõtted muutuvad ehk pärastpoole palju huvitavamaks. Teadvusta, et ühele küsimusele võib olla rohkem kui üks vastus, pigem sadu võimalusi, mis viivad kõik erinevate tagajärgedeni. Tavaliselt otsustab inimene kõige lihtsama ja tavapärasema tegevuse kasuks. Võid harjutuseks püstitada teema, millele lahendust ei tea ning kirjutada sellele vähemalt 20 vastust. Esimesed vastused on kerged, need on otsused mida sa tavaliselt teeksid, hiljem läheb raskeks ja lõpuks võivad pingutatud vastused olla puhas ulme ja rumalus, kuid just need vastused võivad olla parimad lahendused. Seega tee seda harjutust jadana, valitud vastusest esita see küsimusena ning vasta uuesti 20 korda jne.

8. Oma elu piiride paika panemine. Pead teadvustama, mis on kõige hullem, mis sinuga juhtuda saab, samuti parimad asjad. Kui sa saad aru neist piiridest ja suudad määratleda enda asukoha nende piiride vahel, siis saad paremini oma hetke olukorda väärtustada. Samuti annab oma elu raamistamine sulle rahu, kuna teadmatus tekitab tihti peale Kaost, suuremat paanikat kui kõige hullema sündmuse tagajärg. Nende kõige hullemate ja kõige paremate sündmuste puhtast teadvustamist ei piisa. Proovi ka visualiseerida ning leida, mis võiksid olla lahendused, et edasi minna ning neist sündmustest välja tulla või nende tagajärgede pärast elades.

9. Mine detailidesse. Tõsta oma käsi silmade kõrgusele. Vaata seda. Keera oma kätt ühtpidi ja siis teistpidi. Jälgi teraselt igat liigutust, liiguta oma sõrmi, vaata käe, sõrmede, näppude, küünte, naha kuju. Mis sa tunned? Soojust, õhu liikumist, lihaste tunnetust? Tunneta kui hea side on minu mõtte närvisüsteemi ja käe vahel. See oli vaid näide sinu käe puhul. Aga vahelduseks ava tõeliselt oma silmad ja jälgi tuba, kus sa oled, mis värvid seal on, mis asjad seal on, kus nad asuvad, mis on nende ülesanne, miks nad asuvad seal, kus nad asuvad. Kui sa oled jälginud oma tuba, sulge silmad ning tunneta neid asju, kujutle et nad on seal, tekita need pildid oma teadvuses ning lase vabalt teha muudatusi, mis iganes su teadvuses tekivad. Seejärel tõuse püsti, ja liigu selles toas, tunneta neid seinasid, tunneta takistusi, mis need takistused on, lihtsalt vabane kõigest ja tee seal toas midagi, intuitiivselt, see ei pea olema mingi püsiv tegevus, lihtsalt midagi hetke sähvatuse moodi tegevus. Ära häbene enda ees, kui mingi tegevus tundus rumal. Sa pigem avastad end, kui see oli naljakas, siis naera, kui kurb, siis nuta.

Tee sarnaseid harjutusi iga päev ja igal pool- metsas, linnas, tööl. Jälgi asju detailides, tunneta neid, leia asjades ilu, mis sulle hästi mõjub. Sa avastad palju, avastad, et miski, mis on nii ilus, oled kõndinud sellest aastaid mööda, seda tähele panemata. Mine vii oma mõtted reisima, las nad uitavad vabalt mingi uue mõtte tulemusena.

Päikest!
(selle postituse viimane muutmine: 26-09-2017 19:52 WEbdES.)

"Kurjuse triumfiks ei ole vaja muud, kui heade inimeste tegevusetust."
"Keegi ei tee suuremat viga kui tema, kes arvates, et tema võimuses on teha vaid natuke, ei tee mitte midagi." E. Burke
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
WhiteWolf Eemal
Veteran

Postitusi: 1,084
Liitunud: Sep 2009
19-01-2010 17:47
Postitus: #2
 
Tuleb märkida, et see on suurepärane tekst, mille WEbdES loonud on.
Julgen hinnangu anda lähtuvalt isiklikust kogemusest.

Täpsustaksin vast selle koha pealt, et mentaalse vabaduseni meie vastikult materiaalses dimensioonis jõuda ei saa enne fiskaalse vabaduse saavutamist. Mingil määral peavad need protsessid küll paralleelselt kulgema, kuid fiskaalse sõltumatuse saavutamine peab siiski varem lõpule jõudma.
Rikkus on see, kui sa mitte milleski puudust ei tunne. Mul näiteks pole soojaveeboilerit ega põrandakütet... kuid ma ei tunne neist ka puudust.

Mentaalne vabadus on olla oma väärtushinnangute ja maailmavaate poolest sina ise. Autor märgib täiesti õigesti, et enne hirmudest vabanemist - seega raamidest väljamurdmist - edasi liikuda ei saa.

Edu, WEbdES!

[Muudetud: 19-1-2010 WhiteWolf]

Maa on kvantarvuti, millel jookseb Uniwersumi parim strateegiamäng.
(isiklik tähelepanek)
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Taksonoomik
Tavaliige

Postitusi: 126
Liitunud: Aug 2009
19-01-2010 20:18
Postitus: #3
 
Teispidi lähenemine:
http://internetmarketing.ee/iseenda-vang/
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
troodon Eemal
ilge reptiloid

Postitusi: 324
Liitunud: Dec 2007
20-01-2010 12:12
Postitus: #4
 
Tsitaat:Algselt postitas Taksonoomik
Teispidi lähenemine:
http://internetmarketing.ee/iseenda-vang/
See teistpidi lähenemine püüab jälle kõiki inimesi arvama panna, et kangesti on vaja rikkaks saada. Seega sõltuvaks teha.

Tsitaat:Algselt postitas WEbdES
3. Varad on küll ära kulutatud kuid on võimalik siiski hakkama saada (täielik sõltumatus). Filosoofia, kui ei ole raha, siis ei saa seda ka kontrollida! Täielik sõltumatus esineb pigem inimestel, keda kõige vähem ühiskonnas võiks finantsiliselt vabadeks nimetada- kodutud, inimesed kes elavad tänavatel, neil ei ole sissetulekuid, süüa leiavad prügikastidest või annetustest ning pudeli müügist saadud raha eest. Selliselt elav inimene ei pea ilmtingimata olema kodutu vaid võiks olla ka tavaline maal elav inimene: tal ei ole ühtegi sissetulekut, ometi on tal maa ning maja, ning elatub põhiliselt kodu aias olevatest saadustest. Teiste skeemide järgi elavad inimesed peavad neid inimesi vaeseteks, pompsideks, maakateks, joodikuteks jne. Paljud selles grupis elavad inimesed ongi jäänud hätta, andnud alla selle ühiskonna surve all, kaotanud kodu või pere, kaotanud elu mõtte, on mingi haiguse, alkoholi või narkootikumide sõltuvuse ohrvid. Paljudel inimestel on täiesti ükskõik kõikidest ühiskondlikest väärtustest. Nad ei oma eriti mingeid suuri raha summasid ega muud vara. Ometi on nad inimesed ning nende järgi saab hästi analüüsida meie ühiskonna tervist, heaolu ning hoolivust.

Kuid selle skeemi alusel elab ka inimesi, kes on mõistnud midagi, mis loob sellest võimsaima finantsilise vabaduse grupi. Need inimesed mõistavad eelkõige aja väärtust. Need inimesed on endale teadvustanud, et neile on antud x arv aastaid, mis paneb neid mõtlema suurte eluküsimuste, nagu minu ülesanne, eesmärk elus, mis on õnn, armastus, pere, väärtus. Nad ongi avastanud, et pigem inimene ise on see kõige tähtsam väärtus, suhted, enese ja teiste areng, tunded ja emotsioonid, tervis ning kogemused.

Aga küll sõdib kogu massimeedia (teadagi kelle toel) ja valdavas osas ka avalik arvamus sellise mõtteviisi vastu. Probleeme on aga sellise eluviisi puhul palju, eriti kui on lapsed.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
WhiteWolf Eemal
Veteran

Postitusi: 1,084
Liitunud: Sep 2009
20-01-2010 23:59
Postitus: #5
 
Tsitaat:Algselt postitas troodon
Probleeme on aga sellise eluviisi puhul palju, eriti kui on lapsed.

Nojah, laste olemasolul sõltud ju ikkagi kellestki teisest.
Karmaratas, nagu VS nimetab.
Ega's totalitaarsed ühiskonnad ilmaasjata peatähelepanu laste- ja noorteorganisatsioonidele pööranud.

Muud probleemid on üsna lihtsalt lahendatavad... kellel kergemalt, kellel raskemalt - kuid minu tagasihoidliku arvamuse kohaselt suudab igaüks need probleemid ületada.
Probleemi lahendamine algab selle tunnistamisest.

Maa on kvantarvuti, millel jookseb Uniwersumi parim strateegiamäng.
(isiklik tähelepanek)
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
WEbdES
Tavaliige

Postitusi: 82
Liitunud: Nov 2009
21-01-2010 07:59
Postitus: #6
 
Tsitaat:Algselt postitas Taksonoomik
Teispidi lähenemine:
http://internetmarketing.ee/iseenda-vang/

Peep Laja elab finantsilise vabaduse punkt 2 järgi. Tal on ettevõtted, mis loovad passiivset tulu.
Olen natukene kokku puutunud tema tegevustega. Ta on karismaatiline inimene, kes teab mida tahab ning ta paistab tahtvat aidata teisi ning suudab paljusid ka motiveerida ja julgustada.

Mul on hea meel tema üle, kui selline elu talle rahuldust pakub. Tema ettevõtmised julgustavad teisigi vähemalt osaliselt oma võltsmaski eemaldama ning mõtlema natukene laiemalt.

"Kurjuse triumfiks ei ole vaja muud, kui heade inimeste tegevusetust."
"Keegi ei tee suuremat viga kui tema, kes arvates, et tema võimuses on teha vaid natuke, ei tee mitte midagi." E. Burke
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
WEbdES
Tavaliige

Postitusi: 82
Liitunud: Nov 2009
21-01-2010 08:07
Postitus: #7
 
Tsitaat:Algselt postitas troodon
Aga küll sõdib kogu massimeedia (teadagi kelle toel) ja valdavas osas ka avalik arvamus sellise mõtteviisi vastu.

See "teadagi kelle toel" on ainult osaliselt nii. Suures osas oleme me ka ise osalised. Me oleme ise osalised sellest massimeediast, meie oleme need, kes seda kõike edastab, õigustab, kaitseb ning vaatab ja usub.
Mulle meeldis David Icke seletus raamatus "Matrixi lapsed", kus ta võrdles inimühiskonda lambakarjaga. Me ise hoiame üksteist karjas ja see, kes karjast eristub, on nn "must lammas", kes tehakse maatasa.
Päikest!

"Kurjuse triumfiks ei ole vaja muud, kui heade inimeste tegevusetust."
"Keegi ei tee suuremat viga kui tema, kes arvates, et tema võimuses on teha vaid natuke, ei tee mitte midagi." E. Burke
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
WEbdES
Tavaliige

Postitusi: 82
Liitunud: Nov 2009
21-01-2010 08:22
Postitus: #8
 
Tsitaat:Algselt postitas troodon
Tsitaat:Algselt postitas Taksonoomik
Teispidi lähenemine:
http://internetmarketing.ee/iseenda-vang/
See teistpidi lähenemine püüab jälle kõiki inimesi arvama panna, et kangesti on vaja rikkaks saada. Seega sõltuvaks teha.

Sul on õigus. Kuid see on hetkel paratamatus. Mulle meeldivad siiski Peep Laja taolised inimesed, sest nad painutavad piire.
Peep Laja tahab öelda oma tegevusega seda, et ka kasutades ära finantsmaailma hüvesid võid tunda end väga hästi ning õnnelikuna. Loomulikult tunneb inimene end vabamana, kui tal ei ole 9-17 olevat töökohta ega peret, mis võimaldab reisida ja teisi kultuure nautida. Loomulikult tekib küsimus, kas kõik näevad vabaduse olevat sellise?

"Kurjuse triumfiks ei ole vaja muud, kui heade inimeste tegevusetust."
"Keegi ei tee suuremat viga kui tema, kes arvates, et tema võimuses on teha vaid natuke, ei tee mitte midagi." E. Burke
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
WEbdES
Tavaliige

Postitusi: 82
Liitunud: Nov 2009
21-01-2010 08:35
Postitus: #9
 
Tsitaat:Algselt postitas WhiteWolf
Tsitaat:Algselt postitas troodon
Probleeme on aga sellise eluviisi puhul palju, eriti kui on lapsed.

Nojah, laste olemasolul sõltud ju ikkagi kellestki teisest.
Karmaratas, nagu VS nimetab.
Ega's totalitaarsed ühiskonnad ilmaasjata peatähelepanu laste- ja noorteorganisatsioonidele pööranud.

Muud probleemid on üsna lihtsalt lahendatavad... kellel kergemalt, kellel raskemalt - kuid minu tagasihoidliku arvamuse kohaselt suudab igaüks need probleemid ületada.
Probleemi lahendamine algab selle tunnistamisest.

Ühiskond ja me ise oleme pannud end sundolukorda, et kasutataks kindlasti finantsilise vabaduse kahte esimest vormi. Kolmas vorm on praegu “heidikute” eluga mitte toime tulev vorm, vähemalt enamuse arvamuse põhjal. Iseasi, kas inimene mõistab, et finantsiline vabaduse vormid on loodud juurde, et hoida meid kontrolli all, pidevas hõivatuses, mures ning hirmus.
Tõepoolest, et elada täisväärtuslikku elu praeguses ühiskonnas, on vaja lasta kõigil kolmel vabaduse põhivormil paralleelselt kulgeda. Problemaatika peitub lihtsalt selles, et inimene kipub elama ainult ühes neist, finantsilise vabaduse 1 või 2 punkti järgi, punkt 3 on häbiväärne ning füüsilist ja vaimset vabadust lihtsalt ei teadvustata ega väärtustata. Seepärast ongi paljude elu tühi, tegeledes päevast päeva teiste teenimisega ning pidades seda paratamatuseks. Lisaks tekitab finantsmaailmas elavatel inimestel palju negatiivseid emotsioone, nagu ahnus. Alati on keegi, kes on parem, edukam, rikkam, haritum! See paneb rohkem pingutama, olema hõivatum inimest mitte vajaminevates tegevustes. Pidev võitlus tuuleveskitega tekitab enamik probleemidest ning haigustest.
Filmis “Kevade” lubas Toots õppida pähe vähemalt ühe salmi, kui ta tervet ei suuda! Samuti peaks lähtuma teekonnast sõltumatuseni. Liikumine peaks toimuma samm-sammult. Kõige tähtsam ei ole lõpptulemus vaid suund ja teekond. Rumal oleks teha mõte teoks hetkega. Igal mõttel on vaja teatud aega materialiseerumiseks ning ettevalmistuseks. Mõtlema peab ja valik tehakse.
Teadvustama peaks, et täielik sõltumatus oleks liiga radikaalne, mõtetu eraldumine kõigest. Teekonna alguses saab keskenduda oma baasväärtuste välja selgitamiseks, oma kuludest loobumiseks ning analüüsimiseks, kas asjad ja teenused, mida kasutad, tõepoolest on sind õnnelikuks muutvad. Teekonna algus saab ka kõige suuremaks takistuseks paljudele, kuna ei suudeta loobuda ning suudetakse end petta enda ümber oleva vajalikkuses. Enesepettus ja võitlus endaga on suurim lahing, mis võidetakse või kaotatakse.

Kõnnin sel teel...

"Kurjuse triumfiks ei ole vaja muud, kui heade inimeste tegevusetust."
"Keegi ei tee suuremat viga kui tema, kes arvates, et tema võimuses on teha vaid natuke, ei tee mitte midagi." E. Burke
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
villu
Vana kala

Postitusi: 330
Liitunud: Mar 2007
19-04-2010 14:14
Postitus: #10
 
Raha või sõber?
Materialism muudab õnnetuks
Professor Leaf van Boven Colorado ülikoolist väidab oma uues teadustöös, et inimesed, kelle jaoks õnne tähendus seisneb peamiselt materiaalsete väärtuste omandamises, on õnnetumad ja kaaslaste poolt vähem hinnatud kui inimesed, kes otsivad õnne erinevatest kogemustest.

Van Boven on sellise sotsiaalse nähtuse uurimisele kulutanud terve dekaadi. Ta on uurinud, mida võidavad või kaotavad elamustele orienteeritud eluviisiga inimesed võrreldes materialistlike inimestega, kes realiseerivad end peamiselt läbi kallite autode ja juveelide ostmise.

"Me oleme leidnud, et materiaalsetest väärtustest tulenev õnnetunne on üürike ja lühem kui elukogemustest tulenev heaolu," selgitab van Boven. Lisaks sellele, et materiaalsetest väärtustest õnne otsimine teeb inimesed kokkuvõttes vähem õnnelikuks, on materiaalselt külluses elavad inimesed oma kaaslaste hulgas palju vähem populaarsed kui raha suhtes muretud seiklejad.

Ka eelnevad uuringud on näidanud, et rikkamatel inimestel on vähem kvaliteetseid sõprussidemeid. "Inimesed teevad tihti selle vea, et loodavad koos kõrge staatuse ja paksu rahakotiga saada juurde ka palju uusi ja häid sõpru. Tegelikkuses on aga tulemus hoopis vastupidine, " räägib van Boven. Ta soovitab inimestel enne raha taga ajamist ja suurtest kulla hunnikutest unistamist korraks aeg maha võtta ja järelel mõelda, kas sellel kõigel on ikka mõtet. Tihti on otsus, kus mõne kogemuse asemel valitakse pangaarvet suurendav tegevus, hoopis õnnetuks tegev.

Van Boveni sõnum on küllaltki selge ja otsekohene. Ta selgitab, et materialistlike inimeste suhted oma sõpradega on pinnapealsed ja nende sõbrad kirjeldavad neid tihti kui isekaid ja hoolimatuid inimesi. Ta soovitab inimestel, kelle meelistegevuseks on kaunite ja kallite asjade omandamine, muutuda. "Mitte ainult meie uurimus vaid ka paljud teised uuringud on näidanud, et materialistliku eluviisi tagajärjed on kurvad: halvenevad sotsiaalsed suhted ja vaimne tervis, inimesed muutuvad õnnetumaks ja langevad kergemini depressiooni," lisab van Boven.


Vaata veel: Materialistic people liked less by peers than 'experiential' people, says new CU-Boulder study (EurekAlert)
http://teadus.err.ee/arhiiv?cat=26&id=1909

Oluline on silmale nähtamatu.

Antoine de Saint-Exupèry
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
WEbdES
Tavaliige

Postitusi: 82
Liitunud: Nov 2009
18-05-2010 09:45
Postitus: #11
 
Raha ja tema alternatiivid

Viimastel nädalatel on Eestis käivitunud huvitav tendents – kogukonnarahad. Urvaste vallas võeti kasutusele Urban, Paides Pai. Kristjan Jansen kirjutabki põhjalikumalt kogukonnarahadest.

LINK

Kogukonnarahad on minu silmis väga teretulnud nähtus. Ei pea just olema geenius, et teha parem raha, kui praegu käigus olev sionistlik rahandussüsteem EEK ja Eurona ette näeb.
Positiivseks muudab kogukonnaraha käibelolek tõdemust, et see ühtlustab kogukonda ning paneb omavahel rohkem koostööd tegema. Minu jaoks on oluline väikse kogukonna võimekus hakkama saada isekeskis, mitte sõltuda globaalsest kaubandusest.
Jõudu toitma vaimu oma ideedega!

"Kurjuse triumfiks ei ole vaja muud, kui heade inimeste tegevusetust."
"Keegi ei tee suuremat viga kui tema, kes arvates, et tema võimuses on teha vaid natuke, ei tee mitte midagi." E. Burke
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
excubitoris
Kes-Kus-Miks-oloog

Postitusi: 11,466
Liitunud: Apr 2007
18-05-2010 12:09
Postitus: #12
 
Jahh aga mitte SÕNAGI selle süsteemi alusest ehk VÕLAST !!! ???

http://home.uninet.ee/~mordor/tartu2.html

[Muudetud: 5-18-2010 excubitoris]

Tegelikult on kõik lihtne aga me pole sellest veel aru saanud ...
*
Sa pead tegema HEAD halvast, sest millestki muust teda teha pole.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
WEbdES
Tavaliige

Postitusi: 82
Liitunud: Nov 2009
18-05-2010 13:02
Postitus: #13
 
Tsitaat:Algselt postitas excubitoris
Jahh aga mitte SÕNAGI selle süsteemi alusest ehk VÕLAST !!! ???

http://home.uninet.ee/~mordor/tartu2.html

[Muudetud: 5-18-2010 excubitoris]

Laen ja intress on sionistliku rahasüsteemi põhialus: raha tootlus rahast, mis on laen, mis toodab raha intressi vahendusel, mida rahalises väärtuses ei eksisteeri (loe ei ole olemas). Seega intress on kogu kurja juur, kuna see toodab tegelikkuses puudujääki raha laenajale ja omakorda laenuandjale raha, millele tegelikult katet ei ole. Õigus?

"Kui meie rahandussüsteemis poleks võlgu, poleks ka mingit raha"
- Mariner Eccies, Föderaalreservi juhataja 30. septembril 1941.
----

Teadupärast, Islami riikides on keelatud anda laenu intressiga.

"Kurjuse triumfiks ei ole vaja muud, kui heade inimeste tegevusetust."
"Keegi ei tee suuremat viga kui tema, kes arvates, et tema võimuses on teha vaid natuke, ei tee mitte midagi." E. Burke
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
excubitoris
Kes-Kus-Miks-oloog

Postitusi: 11,466
Liitunud: Apr 2007
18-05-2010 14:29
Postitus: #14
 
Põhimõtteliselt jahh. Kui ehitada rahasüsteem - mida on korduvalt tehtud ja siis ka pankurite poolt põhja
lastud erinevatel viisidel - mis EI põhine võlal siis võiksime loobuda siin planeedil paljudest lollustest ja
ebaõiglustest. Kuna aga need just hoiavad neid "pankureid"* võimul siis seda muutust nii pea ei tule.

_________________
*"pankurid" - tinglik nimetus võimul olevale klikile - olgu siis tegu juutide, eskimote või reptiloididega rääkimata igatsorti müürlastest.

Tegelikult on kõik lihtne aga me pole sellest veel aru saanud ...
*
Sa pead tegema HEAD halvast, sest millestki muust teda teha pole.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
androroos
Uustulnukas

Postitusi: 1
Liitunud: Jan 2010
18-05-2010 22:03
Postitus: #15
 
Ilma võlata rahasüsteemi kirjeldused:

http://www.rahayhistu.ee/files/lyganuse30_kodukale.pdf (lk 4)

http://www.eetika.ee/804487
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
WhiteWolf Eemal
Veteran

Postitusi: 1,084
Liitunud: Sep 2009
18-05-2010 22:36
Postitus: #16
 
Vabadus, vabadus, vabadus.... oled sa vaba olnud, et tead...?

Eks katsu vaba olla, kui hingama pead - õhuvaim levados saab su nii ikka kätte.
Siinkohal rahast ja mateeriast rääkimine on vaid suhtkoht tühine osa probleemist.

Maa on kvantarvuti, millel jookseb Uniwersumi parim strateegiamäng.
(isiklik tähelepanek)
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
excubitoris
Kes-Kus-Miks-oloog

Postitusi: 11,466
Liitunud: Apr 2007
19-05-2010 04:33
Postitus: #17
 
Meie praeguses - materialistlikus maailmas on raha vabaduse alus. Raha annab sulle vabaduse teha seda mida
soovid ja millal soovid ja seda ainukesel tingimusel, et sinu tegevus ei kahjustaks teisi isikuid. Seega PEAB raha
mida me kasutame põhinema printsiipidel mis ei kahjustaks meie vabadust. Kuna hetkel põhineb sisuliselt kogu
maailma rahandus fraktsionaal süsteemil millesse on ebavõrdsus sisse ehitatud siis tähendab see seda, et asja
nagu vabadus ei saa olemas olla. Vabadus on kas kõigil või ei ole seda üldse.
Teiseks oluliseks vabaduse määrajaks on TEADMINE. Kui inimene TEAB mis asi on üldse vabadus ja kuidas seda
igapäeva elus rakendada ja omab vahendeid selle teadmise teostamiseks alles siis on ta REAALSELT VABA. Sest
kui isiku teadmiste pagas on piisavalt ammendav siis EI taha ta sooritada teise isiku suhtes piiravaid tegevusi.

Hetkel aga puudub inimesel sisuliselt adekvaatne teave teda ümbritseva maailma olemusest ja seda keerutavate
protsesside põhjustest. Raha mis meil on on ülesse ehitatud ebaaususel ning teadlikul valel - seega puuduvad
meil ju üldse vabaduse alused.

Tegelikult on kõik lihtne aga me pole sellest veel aru saanud ...
*
Sa pead tegema HEAD halvast, sest millestki muust teda teha pole.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
WEbdES
Tavaliige

Postitusi: 82
Liitunud: Nov 2009
19-05-2010 08:44
Postitus: #18
 
Tsitaat:Algselt postitas WhiteWolf
Vabadus, vabadus, vabadus.... oled sa vaba olnud, et tead...?

Eks katsu vaba olla, kui hingama pead - õhuvaim levados saab su nii ikka kätte.
Siinkohal rahast ja mateeriast rääkimine on vaid suhtkoht tühine osa probleemist.

Kui küsida inimeselt, kas ta on vaba, vastab ta enamjaolt, et on küll (vähemalt esimene mõte tekib jaatav).
Mina ise ei ole vaba, kuigi on olnud hetki.., kuid see ei takista mul teema üle arutlemast... seda nimetatakse MÕTLEMISEKS.
Pean paljuks nimetada TÜHISEKS nii raha kui ka mateeriat. Raha on siiski määratletud rolli mängima inimese vabaduses.
Excu´l on õigus, vabaduse all mõistab enamik inimesi rahaga seotud vabadust ning antud postitused on silmas pidades meid kõiki.

Nüüd, kus tõid mängu õhuvaimu, peaks VABADUSE liigi alla ka para-filosoofilised nähtused.

Tsitaat:WhiteWolfi tsiteering: Ma eelistaksin sõna õhuvaim... igal ürgelemendil omad vaimud.
Õhuvaimu antud mõistus on nagu vaatenurk, nagu ümbritseva maailma tajumise lähteplatvorm, mis mõjutab kõike, mida me tajume, kogeme, mõtleme... pull lugu on see, et inimesel on seal all omaenese mõistus ka täiesti olemas. Õhuvaimu antu kontrollib ja koordineerib suures osas inimese oma mõistust - ning igaljuhul mitte inimese huvides.

Lühidalt võiks kokku võtta nii - õhuvaimu antud mõistus loobki meie ümber selle illusiooni, mida me maailmaks nimetame.

Kiskjad on nad muidugi - hingeenergia pätsamisest siin foorumis küllaga juttu olnud. Õhuvaimu antud mõistus muudab selle nende jaoks palju lihtsamaks.
Päikest!Smile

"Kurjuse triumfiks ei ole vaja muud, kui heade inimeste tegevusetust."
"Keegi ei tee suuremat viga kui tema, kes arvates, et tema võimuses on teha vaid natuke, ei tee mitte midagi." E. Burke
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Vaba mees
Tavaliige

Postitusi: 86
Liitunud: Feb 2011
22-02-2011 19:39
Postitus: #19
RE: Mis on VABADUS?
Ammu pole siia midagi kirjutatud kuid leidsin lõpuks teema, millest oman arvamust ning asi vajab lähemat uurimist.
Olen viimasel ajal kokku puutunud infoga, mida olen pidanud algul imelikuks, uskumatuks. Teema ise hõlmab inimese ( inimene kui elav hing) vabadusi ning õigusi. Liikumise nimi ise on freeman society e. vabade inimeste kommuun, kogukond. Koduleht http://www.worldfreemansociety.org . Need inimesed toovad esile inimõigused ning vabadused. Selgitavd kuidas me kõik oleme sündinud vabadena ning meie õigused on meilt võetud legaalsete "nippide" või kokkulepetega. Niisiis teema alguses välja käidud idee kui selline on arutamist väärt ja mitte ainult.
Ma tahaksin siiski ükspäev olla tõeliselt vaba. Vastutades ise oma tegevuse eest ning elada õnnelikult ilma, et mingi riik või selle "sipelgas" mind ahistaks. Selleks peab aga õppima seadusi ning leidma võimalusi ennast vabaks kuulutada. Kogu minu kui inimese olekuks ja eksisteerimiseks vajalik seadustik on juba olemas. Ainuke asi mis veel vajab täpsustamist on see kuidas seadusi enda kasuks tööle panna. Planeedil maa on olemas kaks seadust- law of the land; common law - ehk maa seadus ja maritime law; cannon law- ehk mere seadus. Kõik inimesed kuuluvad maa seaduste alla aga kõik äriline kuulub mere seaduse alla. Seadusi teevad poliitikud kes sõltuvad firmadest või pankadest. Ja meile peale surutud süsteem ei ole muud kui vabast tahtest aksepteerimine nende tingimustega. Usas ja Canadas luuakse iga inimese sündides tema isikule võlakiri mida siis kasutatse vastavalt riigi huvidele. Inimene kui selline on sünnist saati nagu riigi kariloom millel on omanik. Ma ei tunne eestis niipalju seadust ega pangandus süsteemi kuid tundub, et võime olla samas seisus. Et karilooma staatusest väljuda peab iga elav hing ennast kuulutama vabaks ning iseseisvaks. Näiteks usas on igal inimesel oma osa riigi varadest ning ta saab selle vara endale "nõuda" ning siis sellele varale tuginedes luua fondi ehk võlakirja millega siis maksta eluks vajalike asjade , teenuste eest. Palun andke teada kas ja kuidas on lood meil siin Eestis. Sest kuulutades end vabaks riigi ees ja mitte loovutades oma õigusi saab igaüks elada nagu inimene luues omale ise maksevahendid ning nautida elu. Selleks, et vabaneda orja staatusest tuleb ainult tõlgendada seaduses olevaid sõnu ning vastata korrektselt.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
zen faran
veteran madu

Postitusi: 1,659
Liitunud: Dec 2011
13-08-2012 21:06
Postitus: #20
RE: Mis on VABADUS?
(19-01-2010 16:47 )WEbdES Kirjutas:  – Vabadus, mis väljendub inimese rahus, õnnes, armastuses. Oskus tunda end tõeliselt õnnelikuna, võime armastada, andestada. Tunda end hästi Hetkes, s.t väärtustada oma elu, oma eesmärki, oma keha, keskkonda ning inimesi, kes on sinu ümber. Vaimne vabadus on seotud elutarkusega. Kõrgendatud meeled ning intuitsioon (oskus näha sündmusi detailidena, mitte üldpildina). Omane pidev areng.

Vaimne vabadus on seotud ka valgustatusega. See tähendab kannatuste lõppu oma teadvuses (Buddha). Mõtte ja emotsiooni täielik puhtus ning kontroll. Kõrgem tunnetus oma vaimu ja keha vahel. Meelte kõrgendatud olek. Sisemine rahu. Mõtted ei kontrolli mind, vaid mina kontrollin mõtteid.

....Praegune ühiskond pärsib vaimset vabadust.

Olen sellega nõus, et vabadus on eelkõige valik, milles sisaldub võime olla õnnelik, rahul. St ka äärmiselt sitas olukorras on võimalik olla rahul, lülitada ennast lihtsalt ümber - mitte lasta välistel tingimustel endale dikteerida, kas sa võid olla õnnelik või mitte.

Aga just seetõttu ei saa ma ka nõustuda, et praegune ühiskond pärsib vabadust. Sest seda vabadust ei ole ju võimalik pärssida, see ei sõltu keskkonnast. Pigem on see, mis ühiskonnas toimub ka valik. On lihtsalt valitud kannatus. Seega minu meelest pole mõte vaenlast otsida tõesti kuskilt mujalt kui vaid enesest.

Usk on nagu ämblik, kes koob su pähe võrgu, kuhu jäävad pidama vaid tema toiduks sobivad mõtted. Ebasobivad kuid kaalukad rebivad aeg-ajalt ta võrku auke, mille agar ämblik siis kiiresti uue ja tugevama niidistikuga parandab. Ja et sa teda ei hävitaks, esitleb ta end sinuna.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Ott Sama
Veteran

Postitusi: 2,185
Liitunud: Jul 2010
14-08-2012 09:56
Postitus: #21
RE: Mis on VABADUS?
Ei tasu seda vabadust liialt idealiseerida. Igasugune vabadus hakkab pihta, eelkõige - teie vanematelt päritud geenidest.
Viimane on see esimene vabadusulatus, mis õige kasutamise korral.. antakse taas oma pärijatele edasi.
See ongi kogu vabaduse aluseks. Ehk siit saate juba iseseisvalt edasi liikuda?

Vabadus on nagu teie mugavusruum - alati püüab keegi võõras, seda oma "vabadusega" hõivata. Teil tuleb oma vabadust kaitsta!
(selle postituse viimane muutmine: 14-08-2012 16:30 Ott Sama.)
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
excubitoris
Kes-Kus-Miks-oloog

Postitusi: 11,466
Liitunud: Apr 2007
14-08-2012 11:21
Postitus: #22
RE: Mis on VABADUS?
Vabadus on illusioon mida igaüks kohendab oma hetke tujude alusel.

Tegelikult on kõik lihtne aga me pole sellest veel aru saanud ...
*
Sa pead tegema HEAD halvast, sest millestki muust teda teha pole.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Krt
Bännitud

Postitusi: 957
Liitunud: Dec 2011
14-08-2012 14:32
Postitus: #23
RE: Mis on VABADUS?
Vertikaalpildis:
Kõik, mis ON, on VABADUS (Ülailma tipp). Mida POLE, on ORJUS (Allilma põhi). Siis on VABADUS ja ORJUS samaaegselt (Keskmine Ilm). Samuti on see suure tõenäosusega hoopis mistahes muu variant nende kolme vahele jäävast võimalusest, mis on omakorda millegi suhtes rohkem VABADUS, teise suhtes rohkem ORJUS, ja kolmandale VABADUSE ja ORJUSE vahepeal. Mistahes täiuslik VABADUS peab sisaldama endas algset transformeeritud ORJUST, olles sllest väljaarenenud ja ühisel lõputusel põhinedes. (Iga) ORJUS sisaldab endas lõputuid VABADUSE potensiaale ja vastavalt maksimaalset algoritmi.
(selle postituse viimane muutmine: 14-08-2012 14:35 Krt.)

Vaid Kõiksuse surematus pimedusesüdames on kõik lubatud.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
positiivne
.

Postitusi: 3,073
Liitunud: Aug 2012
16-08-2012 23:25
Postitus: #24
RE: Mis on VABADUS?
Excubitoris on siin mõttetalgutel ilmutanud ainsana kainet meelt: "Vabadus on illusioon mida igaüks kohendab oma hetke tujude alusel." Pean siiski natuke kohendama/täiendama ka Excubitori seisukohta - "Vabadus" - see on sõna.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
kuukaart
Tavaliige

Postitusi: 227
Liitunud: Apr 2011
17-08-2012 00:29
Postitus: #25
RE: Mis on VABADUS?
Vaadake telekat, lugege ajalehti, kuulake raadiot ja ongi vabadus: D
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Postita vastus 


Vali alamfoorum:


Kasutaja(d) vaatamas seda teemat: 1 külalist

gro.bew-arap[tä]bew-arap | Para-web | Tagasi üles | Tagasi sisu juurde | Mobile Version | RSS voog