Teema hinnang:
  • 1Hääli - 5 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mis on VABADUS?
#26
Eesti soost venda - nüüd küll juba mõnda aega pealuude maal -, tuntud poeeti, Artur Alliksaart tsiteerides: "Just sallivus ja mõistatahtmine on see, mis annab vabadusele väärtuse, sisu ja mõtte".

Vabaduse klassifitseerimine, kvalifitseerimine, kaalumine ja mõõtmine on selline takerdumismäng. Pelgamata ennast korrata - "vabadus" on lihtsalt sõna.
Vasta
#27
(17-08-2012, 01:37 )positiivne Kirjutas: Eesti soost venda - nüüd küll juba mõnda aega pealuude maal -, tuntud poeeti, Artur Alliksaart tsiteerides: "Just sallivus ja mõistatahtmine on see, mis annab vabadusele väärtuse, sisu ja mõtte".

Vabaduse klassifitseerimine, kvalifitseerimine, kaalumine ja mõõtmine on selline takerdumismäng. Pelgamata ennast korrata - "vabadus" on lihtsalt sõna.

Eee, vabadus võib küll olla lihtsalt sõna, aga igal sõnal on olemas tähendus(ed), milles kõik ei pruugi üksmeelel olla. Sellest ka see lõputu klassifitseerimine.

Mulle meenub kunagi ammu kuuldud tsitaat, mis võtab minu meelest sõnade tähenduse ilusti kokku. Autorit enam ei mäleta, aga kõlas umbes niimoodi:
"- Mis on au?
- Au on sõna.
- Mis selles sõnas peitub?
- Õhk.
- Kellel on au?
- Au oli tollel, kes eelmisel nädalal duellil surma sai."
Vasta
#28
zen faran ütles vastuse, mille üle peaks järele mõtlema. Tsiteerin:"Sellest ka see lõputu klassifitseerimine."
Just nii, säärane klassifitseerimine ongi lõputu.
Inimesed lähenevad vabaduse küsimusele lineaarselt. Kõndima ei õpi kui kukkumisi ei esine.
Vasta
#29
Vabadus on nagu viisakus - loob suhtlemismugavust. Liigne viisakus taas, aga loob ebamugavust.
Sama selle vabadusega - see loob mugavusruumi iseotsustamiseks. See on meie loomingulise
mitmekesisuse aluseks.
Igal rahvusel on ainult temale sobilik vabadus-mugavusruum. Sõltuvalt looduskeskonnast, milles nad
asuvad. On tore, mida kauem säilib nende vaheline tasakaal.
Vasta
#30
Vabaks teeb teadmine, et (püsivat) vabadust POLE OLEMAS. Kõik mida ma usun teadvat on vaid ilus illusioon. Vabadus ON! Kõik, mis on, aga on kaduv, muutuva ja peagi olematu.
Vasta
#31
(19-01-2010, 17:47 )WhiteWolf Kirjutas: Rikkus on see, kui sa mitte milleski puudust ei tunne. Mul näiteks pole soojaveeboilerit ega põrandakütet... kuid ma ei tunne neist ka puudust.


[Muudetud: 19-1-2010 WhiteWolf]

Mulle WhiteWolfi tsitaat meeldib!
Rikkuse määravad inimesel tänapäeval suuresti ära kaks vormi: 1. Sisemine tunnetus oma vajadustest, ihadest, emotsioonidest, ambitsioonide suhtes ning 2. raha, millega saab osta vabadust. Seega saab seda panna võrrandisse, kus oma sisemisi vajadusi vähendades lood rohkem vabadust ja rahalist rikkust suurendades saab inimene endale vabadust osta. Siit võiks järeldada, et Sisemine tunnetus on loomuomane, õige. Raha on vabaduse ostmisel sekundaarne, kuna kogu nö jõukuse, vabaduse, õnne ja heaolu sisemine võitlus on võimalik võidelda ära omaenese sisevõitluses. Ja raha kasutamist vabaduse ostmisel on pettekujutelm, kuna selleks vabaduseks on raisatud juba aeg (oma enese aja vahetamine raha vastu)- see kahandab raha, kui vahendi väärtust vabaduse silmis.
Vasta
#32
Ori ja vang ei saa olla vabad. Kui vang vabastatakse siis ta tunneb "vabadust" samas see ei peagi olema tõeline (stalini koonduslaagrites ja muudes diktatuuri režiimides). Kas koduloom on vaba? Näiteks kodukass kes elab toas ja pole kordagi õue saanud? Ta ei tea midagi peale tubade ei oskagi vabadust tahta.....kui aga pannakse puuri ja viiakse vaktsineerimisele tunneb kohe vabaduse piirangut ja ahistamist.
Kas erak ja sambapühak on vabad? Või voodihaige - halvatu? Ühel juhul on vabadust ise piiratud teisel juhul haigus - õnnetus.
Robinson Crusoe (enne Reede tulekut!) oli täielikult vaba. Kas ta aga selle "vabadusega" oli õnnelik???
Vasta
#33
Vaba millest? Millest tahetakse vaba olla? Vaba eetikast? Vaba kohustustest? Vaba seadustest? Vaba ühiskonnast? Vaba inimlikkusest?
Vasta
#34
(27-09-2017, 20:24 )Aadu66 Kirjutas: Vaba millest? Millest tahetakse vaba olla? Vaba eetikast? Vaba kohustustest? Vaba seadustest? Vaba ühiskonnast? Vaba inimlikkusest?

Kes eetika üle otsustab?

Vasta
#35
Vabadus on hetkel Argentiinas. Kes hiljaks jääb,see ilma jääb. Smile

http://www.internationalman.com/articles...lity-check
Vasta
#36
(27-09-2017, 20:24 )Aadu66 Kirjutas: Vaba millest? Millest tahetakse vaba olla? Vaba eetikast? Vaba kohustustest? Vaba seadustest? Vaba ühiskonnast? Vaba inimlikkusest?
See oleneb juba kuidas tõlgendada, kõik on ju suhteline ka vabadus.

Vasta
#37
(27-09-2017, 20:42 )Härra võrratu Kirjutas: Kes eetika üle otsustab?
Eetikakoodeks.
https://et.wikipedia.org/wiki/Eetikakoodeks

Vasta
#38
Kõigest vaba ei saa olla kunagi. Suhteliselt vaba aga küll. Suhtelise vabaduse annab igaühele , sõltumata intelligentsi astmest maa . Ja ainult endale kuuluv eluase. See on ka põhjus,miks esimesena taasiseseisvunud riigis kaotati põllumajandus. Mõtelemisvõime kaotanud inimesed olid harjunud olema tööandja konksu otsas.

Ja muu oli kõik aja küsimus . Millal maarahvas laiali pudeneb . Ning oma põlise vabaduse kaotab . Inimesed peavad tegema vahet tööl ja tööl . Üks on kellegi kasuks raha eest, teine on iseenda jaoks, ilma kasumita . Venelastel on muide head sõnad: "trud" ja "rabota ". Esimene tähistab tööd enda tarbeks, teine raha eest , ehk orjust .

Paljud on võimelised ilma punast penni nägemata end liigutama ?

Vasta
#39
Paljud on võimelised ilma punast penni nägemata end liigutama ?

Ärge siis unustage,et kõike sai enne ka poest ilma kiibita Smile
Vasta
#40
(28-09-2017, 11:49 )Härra võrratu Kirjutas: Paljud on võimelised ilma punast penni nägemata end liigutama ?

Ärge siis unustage,et kõike sai enne ka poest ilma kiibita Smile
Ja kuskohast see kraam poodi sai, räägib härra võrratu ? Smile
Vasta
#41
(28-09-2017, 11:52 )olematu Kirjutas:
(28-09-2017, 11:49 )Härra võrratu Kirjutas: Paljud on võimelised ilma punast penni nägemata end liigutama ?

Ärge siis unustage,et kõike sai enne ka poest ilma kiibita Smile
Ja kuskohast see kraam poodi sai, räägib härra võrratu ? Smile

Ikka poliitikud ja kirikuisad panid Laugh
See oli ju retooriline küsimus.

Vasta
#42
(28-09-2017, 11:58 )Härra võrratu Kirjutas:
(28-09-2017, 11:52 )olematu Kirjutas:
(28-09-2017, 11:49 )Härra võrratu Kirjutas: Paljud on võimelised ilma punast penni nägemata end liigutama ?

Ärge siis unustage,et kõike sai enne ka poest ilma kiibita Smile
Ja kuskohast see kraam poodi sai, räägib härra võrratu ? Smile

Ikka poliitikud ja kirikuisad panid Laugh
See oli ju retooriline küsimus.

Poliitikud harisid põldu või ?Ma küsisin, kuskohast kraam poodi saab ? See kraam , mida poodnikud müüvad . Ise tekib või ? Või vanasti ise tekkis või ? Laugh



Vasta
#43
(28-09-2017, 12:00 )olematu Kirjutas:
(28-09-2017, 11:58 )Härra võrratu Kirjutas:
(28-09-2017, 11:52 )olematu Kirjutas:
(28-09-2017, 11:49 )Härra võrratu Kirjutas: Paljud on võimelised ilma punast penni nägemata end liigutama ?

Ärge siis unustage,et kõike sai enne ka poest ilma kiibita Smile
Ja kuskohast see kraam poodi sai, räägib härra võrratu ? Smile

Ikka poliitikud ja kirikuisad panid Laugh
See oli ju retooriline küsimus.

Poliitikud harisid põldu või ?Ma küsisin, kuskohast kraam poodi saab ? See kraam , mida poodnikud müüvad . Ise tekib või ? Või vanasti ise tekkis või ? Laugh

Ma ei tea,kas vihjeid saaks?

Vasta
#44
(28-09-2017, 12:12 )Härra võrratu Kirjutas:
(28-09-2017, 12:00 )olematu Kirjutas:
(28-09-2017, 11:58 )Härra võrratu Kirjutas:
(28-09-2017, 11:52 )olematu Kirjutas:
(28-09-2017, 11:49 )Härra võrratu Kirjutas: Paljud on võimelised ilma punast penni nägemata end liigutama ?

Ärge siis unustage,et kõike sai enne ka poest ilma kiibita Smile
Ja kuskohast see kraam poodi sai, räägib härra võrratu ? Smile

Ikka poliitikud ja kirikuisad panid Laugh
See oli ju retooriline küsimus.

Poliitikud harisid põldu või ?Ma küsisin, kuskohast kraam poodi saab ? See kraam , mida poodnikud müüvad . Ise tekib või ? Või vanasti ise tekkis või ? Laugh

Ma ei tea,kas vihjeid saaks?

Googel aitab , mul ei ole aega loengut pidada. Ja tahtmist ka pole.

Vasta
#45
(28-09-2017, 12:16 )olematu Kirjutas:
(28-09-2017, 12:12 )Härra võrratu Kirjutas:
(28-09-2017, 12:00 )olematu Kirjutas:
(28-09-2017, 11:58 )Härra võrratu Kirjutas:
(28-09-2017, 11:52 )olematu Kirjutas: Ja kuskohast see kraam poodi sai, räägib härra võrratu ? Smile

Ikka poliitikud ja kirikuisad panid Laugh
See oli ju retooriline küsimus.

Poliitikud harisid põldu või ?Ma küsisin, kuskohast kraam poodi saab ? See kraam , mida poodnikud müüvad . Ise tekib või ? Või vanasti ise tekkis või ? Laugh

Ma ei tea,kas vihjeid saaks?

Googel aitab , mul ei ole aega loengut pidada. Ja tahtmist ka pole.

Milleks sul siis aega ja tahtmist on ?


Mul on üks hea ja üks halb uudis olematule. Hea uudis on see,et sul pole vist pikalt jäänud ja halb uudis,et ma olen noor kellel palju vaba aega ja seda öelda ongi vabadus. Smile
Vasta
#46
(28-09-2017, 12:17 )Härra võrratu Kirjutas:
(28-09-2017, 12:16 )olematu Kirjutas:
(28-09-2017, 12:12 )Härra võrratu Kirjutas:
(28-09-2017, 12:00 )olematu Kirjutas:
(28-09-2017, 11:58 )Härra võrratu Kirjutas: Ikka poliitikud ja kirikuisad panid Laugh
See oli ju retooriline küsimus.

Poliitikud harisid põldu või ?Ma küsisin, kuskohast kraam poodi saab ? See kraam , mida poodnikud müüvad . Ise tekib või ? Või vanasti ise tekkis või ? Laugh

Ma ei tea,kas vihjeid saaks?

Googel aitab , mul ei ole aega loengut pidada. Ja tahtmist ka pole.

Milleks sul siis aega ja tahtmist on ?


Mul on üks hea ja üks halb uudis olematule. Hea uudis on see,et sul pole vist pikalt jäänud ja halb uudis,et ma olen noor kellel palju vaba aega ja seda öelda ongi vabadus. Smile
Ma pean ikka jube koll olema, kui mulle niimoodi säärde kargama peab . Bleh Laugh
Vasta
#47
(28-09-2017, 12:34 )olematu Kirjutas:
(28-09-2017, 12:17 )Härra võrratu Kirjutas:
(28-09-2017, 12:16 )olematu Kirjutas:
(28-09-2017, 12:12 )Härra võrratu Kirjutas:
(28-09-2017, 12:00 )olematu Kirjutas: Poliitikud harisid põldu või ?Ma küsisin, kuskohast kraam poodi saab ? See kraam , mida poodnikud müüvad . Ise tekib või ? Või vanasti ise tekkis või ? Laugh

Ma ei tea,kas vihjeid saaks?

Googel aitab , mul ei ole aega loengut pidada. Ja tahtmist ka pole.

Milleks sul siis aega ja tahtmist on ?


Mul on üks hea ja üks halb uudis olematule. Hea uudis on see,et sul pole vist pikalt jäänud ja halb uudis,et ma olen noor kellel palju vaba aega ja seda öelda ongi vabadus. Smile
Ma pean ikka jube koll olema, kui mulle niimoodi säärde kargama peab . Bleh Laugh

Sa liiga vana solvumise jaoks Smile

Vasta
#48
see on tõesti vabadus öelda - sul pole vist pikalt jäänd
aga... tekib küsimus, kas seda peaks? seda enam et ei me seda ette tea...
sisemine sensor peaks isegi suures vabaduses siiski töötama

võtsin nüüd vabaduse arvustada
Vasta
#49
(28-09-2017, 14:32 )säga Kirjutas: see on tõesti vabadus öelda - sul pole vist pikalt jäänd
aga... tekib küsimus, kas seda peaks? seda enam et ei me seda ette tea...
sisemine sensor peaks isegi suures vabaduses siiski töötama

võtsin nüüd vabaduse arvustada

Ära sa mind nüüd küll arvustada karda. Tea,et kõik on sulle juba ette andeks antud. Smile

Pealegi olen ma hr. Võrratu mitte hr. Täiuslik Laugh
Vasta
#50
(28-09-2017, 14:39 )Härra võrratu Kirjutas: Tea,et kõik on sulle juba ette andeks antud. Smile

Siit tulebki välja see peidus ivake...
Inimeseks olemise juures on kõige suurem ja ületamatum takistus anda andeks iseendale oma ekslikkus, iseenda vead...
kes seda suudab, see on VABA Smile

Teistele andeks anda ja juba ette, see käib lõdva randmega, sest pole neile midagi ju andestada wink
Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Mis on AEG ? iitt 52 19,330 03-06-2021, 06:52
Viimane postitus: akkillus
  Mis juhtub hingega enesetapu tagajärjel? JustAngel 60 42,245 22-02-2013, 15:01
Viimane postitus: Ultron
  Mis teevad surnute hinged? Wilholmensis 28 17,597 23-09-2012, 22:25
Viimane postitus: Rein
  Mis saab enesetapja hingest? Laanelill 10 10,145 30-04-2011, 15:44
Viimane postitus: alar

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat