Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kadunud soki müsteerium.
#51
Kui paljud teised loomad suudavad üldse oma laupa jäsemega puudutada ?
Vasta
#52
Kuulge, Hadzid Hallud ja Batoonikesed. Ma võin teile teha uue teema selle vestluse jaoks, saatke U2U või öelge seda siin, aga siin teemas seda teemat edasi ei aruta : D
http://encore.topnet.ee/Smailid/shoot.gif

Muudetud: 10-3-06 kell 19:59:23 Metavo
Vasta
#53
Tsitaat:Algselt postitas: Metavo
Ma võin teile teha uue teema selle vestluse jaoks, saatke U2U või öelge seda siin, aga siin teemas seda teemat edasi ei aruta : D

Ütlen siis siin: ah nigu viitsid ... sulge või kustuta või tõsta või mis iganes ... vaevalt, et see vestlus väga pikaks kujuneks ... pange sokka edasi!
Vasta
#54
Tsitaat:Algselt postitas: Hallucigenia
Tsitaat:Algselt postitas: Metavo
Ma võin teile teha uue teema selle vestluse jaoks, saatke U2U või öelge seda siin, aga siin teemas seda teemat edasi ei aruta : D

Ütlen siis siin: ah nigu viitsid ... sulge või kustuta või tõsta või mis iganes ... vaevalt, et see vestlus väga pikaks kujuneks ... pange sokka edasi!
Seda küll, kahjuks on siin teemas kõneldud alustades sokkidest kuni roheliste mehikete ja teiste dimensioonideni välja.
Niisiis palun väheke austust ühe selle foorumi tõsisema teema vastu{mar
Vasta
#55
Minul on üldiselt kahte sorti sokka: mustad (mis mõnikord on puhtad) ja valged (mis mõnikord on mustad aga mitte selles mõttes mis valged). Nii on see esimeses lähenduses. Täpsemal vaatlusel on mõned mustad sokad tegelt tumesinised vms. Ja valged pole päris valged (viimased läheksid liiga kiiresti mustaks, aga mitte selles mõttes, milles on mustad need mustad sokad, mis mõnikord on puhtad) - on pigem sellised helebeezhikad või hallikad. Ajapikku nende värv nagu veidi muutuks ka - et mustad nagu lähevad veidike heledamaks ja valged veidike tumedamaks. (Huvitav, kas mõne miljoni aasta pärast oleksid nad kõik ühte värvi - inimkonnal paraku puudub nii pikaajaline sokakogemus, et saaks vastata - aga igatahes on see veel üks põhjus põnevusega tulevikku vaadata.) Üldse pole mul punaseid ja rohelisi sokka. Olen selle üle vahel mõtisklenud, et miks see nii on. Mul on kaks hüpoteesi: (A) ma pole neid kunagi ostnud - sest ma ei mäleta, et ma oleksin neid kunagi ostnud (tegelt on neid ka poes palju vähem kui musti ja valgeid sokka) või (B) ma olen neid ostnud mingis "mäluaugus" viibides ja taolised sokad vahetavad pesumasinas kiiresti värvi, sest nad ei taha teistest erineda, et kiusama ei hakataks.
Aga järgmine huvitav asi on sokkade paardumine. Huvitav on see, et paarduvad ka erinevad sokad (küll mitte valge mustaga, seda pole ma küll näinud). Ma arvan, et sellel on kõige otsesem seos sokkade kadumisega - kui soka seaduslik partner on kadunud, siis muidugi püüab ta teisega paarduda. Selle vastu aitaks mõneti ehk see, kui osta kogu aeg ühesuguseid sokka. Aga see nõuaks püsivust ja tahtejõudu, mida minul pole. Ja mälu ka - peab ju meeles pidama, millised mu sokad tegelikult on. Sest poes on piinlik järele vaadata ka, kui jalasolevad just kõige puhtamad pole. Või kui neis augud on ... ahhaa, nüüd jõudsin tõeliselt põneva teemani: sokkade augud. Eelsoojenduseks küsimus: mis te arvate, kas sokk võib sokaauku ära kaduda? Umbes nagu kõik see asi võib musta auku ära kaduda. Et oli sokk, sokis oli auk ... ja siis oli ainult auk. Hetkel katkestan, aga loodan kindlasti nende põnevate teemade juurde tagasi tulla.
Lootuses, et see oli nüüd piisavalt sokaline ... või kui sokaaugud arvatakse liiga offtopic olevat, siis võib keski sellest ka eraldi teema teha.
Vasta
#56
Läbi kogu inimkonna teadliku eksistentsi on siin foorumis käsitlust leidnud probleem vaevanud meie liigi helgemaid päid.

Kui süveneda ajalooürikutesse siis näeme, et sellest küsimusest tuletatud pingete tõttu on olnud frustreeritud mitmed ajaloo suurkujud.
Vähe sellest.
Võime oletada, et inimkonna progress on tihtigi olnud seotud kõige otsesemalt ülaltoodud probleemist tulenenud psüühiliste, moraalsete, majanduslike ja poliitiliste vastaskohtade eskaleerumisega.

Esimesi kirjalikke viiteid probleemile võime kohata Egiptuse Esimese Riigi ajastust.
Rühm itaalia arheolooge kes avas 1911 aastal hauakambri Al-Sokim:i uhteorus, leidis hauakambrisse maetud üliku mumfitseerunud kehalt vaid ühe soki...Sokk oli määrdunud, väljaveninud kannaosaga ja auklik...

Maetud ülik oli kõrge ühiskondliku positsiooniga.
Ilmselt kuulus vaarao lähikonda.
Otsustada võis seda hauapanusena leitud suure hulga tärgeldatud triiksärkide põhjal.
Aga määrdunud, auklik sokk?
Siin oli tegu ilmse ebasoosinguga otseselt vaarao poolt...
Julgelt võib tulla välja hüpoteesiga, et sokkide olemasolu või nende puudumise põhjal Egiptuse matuste hauapanustes võime selgelt otsustada kadunukese ühiskondliku positsiooni.
Al-Sokimi nn. sokimüsteeriumis on veel palju seletamatut.

Vana-egiptuse sokk mille leidis mainitud itaalia uurimisgrupp 1911 aastal, oli pikki aastaid teadusmaailma poolt unustatud.
1998 aastal taasavastas vene vahetusüliõpilane Dima Noskov selle huvitava ja paljukõneleva muistise Itaaliast San Pellegrino ülikooli arhiivi keldrist.

Noorusliku õhinaga otsustas Dima peale leiu põhjalikku kirjeldamist ning katalogiseerimist võtta otsustava, julge sammu...

Ta otsustas soki augud ära parandada.

Eemaldanud oma tagasihoidliku laboratooriumi kirjutuslaua valgustilt pabervarju, tõmbas ta soki elektripirnile...
Tuba täitis punakaspruun hämar valgus...
Dima jälgis hetke seintele moodustunud tontlike varje, tõstis pilgu ja kangestus...

Sokiaukudest läbitungivad valguskiired joonistasid laboratooriumi lubjatud lakke kummalise kujundi...
Dima haaras paberilehe ja pliiatsi.
Väriseva käega skitseeris ta valgustäppidest moodustunud kujundi paberile...
Jah, ta ei eksinud.
Tegemist oli kaardiga...taevakaardiga.

Selgelt oli näha Scorpiuse konstellatsioon, aga ka kõige suurema augu poolt markeeritava Antarese kõrval teadusele tundmatu kaksiktäht...
..............................................
Lugupeetud foorumlased!

Ülalpüstitatud probleemi tuleb suhtuda täie tõsidusega.
Uurides ajaloo liikumapanevaid jõude-faktoreid madalama profiiliasetusega tasandilt, ütleme rohujuure- või siis sokitasandilt, võime võid aimata kogu probleemikäsitlusega kaasnevaid keerulisi taustsüsteeme ajaloos.

Mõned näited:
Veel Egiptus.

Kas Moosesel olid sokid jalas kui ta valitud rahva läbi Punase mere tagasi Kaananimaale viis?

Vana-Rooma.

Kas Kapitooliumi Püha Koldetule hoidjad Vesta-neitsid hoolitsesid ka templipappide sokkide eest?
Kui jah, siis miks talvel enne Teist Puunia sõda oli templiprotsessioonis ülempapil sandaletid paljaste jalgade otsas?

Kui Kleopatra pesi Antoniuse sokke hea meelega, miks keeldus ta pesemast Oktavianuse sokke?

Püha Maa

Kui Jeruusalemma piiranud Salah ad-Din oli 1291 aastal ristisõdijate kapitulatsioonis kokku leppinud, siis miks karjus ta Suurkomtuuri legaadile Godhelp de Bodenheux:ile järele: "Ja kao siit koos oma lunastaja ning sokihaisuga..."

Moskva Suurvürstiriik

Kas on tõepõhja Krimmi Khaaniriigi saadikute väitel, et Venemaa isevalitseja Ivan IV (Ivan Groznõi) 1581 aastal kägistas oma poja väga määrdunud ja haisvate sokkidega? Millest selline alatu ajaloovõltsimine? Venemaa teadlased on teinud kindlaks, et Ivan Groznõi poeg kägistati hoopistükkis tripihoidjaga!

Venemaa Keisririik

Miks kogu Venemaa Tsaar Peeter Esimene vahetas sokke vaid kaks korda kuus? Miks vahetas ta neid oma tentsiku Aleksander Danilovitsch Mentschikoviga aga mitte kunagi joodikust kindral Gordoniga?

Saksamaa

Miks saatis Albert Einstein 1936 aastal talle postipakiga USA.sse tulnud villased sokid, mis olid Himmleri kootud ning kaunistatud väikeste aatompommi sissekootud seenekestega tagasi, kirjega blangil "Aadressaat tundmatu?"
Kas sellest hetkest arenes Einsteinil foobia sokkide vastu?
Kartis et kõik sokid maailmas on seotud SS:i ja Himmleriga?
Kuidas teadis Himmler 1936 aastal, milline näeb välja aatompommi plahvatusseen ja oskas selle jäädvustada sokikirja?
Kes õpetas Himmleri kuduma?
Tema juudi rahvusest vanaema?
Või Felix Kersten?

Esitasin Teile vaid murdosa küsimustest mis sisaldub selles ülihuvitavas ja paeluvas temaatikas.
Teadlased, eksperdid ja asjatundjad teevad tohutut tööd, töötlevad massiivseid andmekoguseid et leida vastuseid, lahendusi, seletusi...
Kindlasti saabub kunagi aeg kus tänu neile uuringutele vaatame maailmale, valitsevale reaalsusele uue pilguga...


Muudetud: 11-3-06 kell 15:39:18 zed
Vasta
#57
Lp. Zed!
Tähelepanuväärivalt hea ülevaade soki müsteeriumist ajaloo jooksul! Kui oleks minu teha, annaksin selle jutu eest Naljanurga eripreemia!
Vasta
#58
Tsitaat:Algselt postitas: Müstik
Lp. Zed!
Tähelepanuväärivalt hea ülevaade soki müsteeriumist ajaloo jooksul! Kui oleks minu teha, annaksin selle jutu eest Naljanurga eripreemia!
Huvitav, mina aga mõtlesin selle teema Looduse keerdkäikkude alla panna.
Piisavalt müstiline ja kummaline ja laialtarutatud selle jaoks:o

Tsitaat:Algselt postitas: Hallucigenia
...tõeliselt põneva teemani: sokkade augud. Eelsoojenduseks küsimus: mis te arvate, kas sokk võib sokaauku ära kaduda? Umbes nagu kõik see asi võib musta auku ära kaduda. Et oli sokk, sokis oli auk ... ja siis oli ainult auk. Hetkel katkestan, aga loodan kindlasti nende põnevate teemade juurde tagasi tulla.
Lootuses, et see oli nüüd piisavalt sokaline ... või kui sokaaugud arvatakse liiga offtopic olevat, siis võib keski sellest ka eraldi teema teha.
See seletaks ehk kuhu on kõik need sokid kadunud. Oletame et soki auk muutub pesumasinas läbi mingi protsessi järjest suuremaks ja suuremaks haarates tervet sokki, on vastus olemasSmile Vastus oleks ka kummaline, aga kes teab mis protsessid pesumasinas 1000 pöörde juures toimuvad, minu teada pole keegi seda üle elanud et sellest pikemalt rääkida.
Vasta
#59
Mustade aukude müsteerium seoses kadunud soku müsteeriumiga

Üks tänapäeva füüsika huvitavamaid küsimusi on:
Kui suur must auk võib esineda galaktika keskmes, kas siis must auk võib esineda ka sokis?

Kas sokis tekkinud must auk võib neelata sokikandja?

Kas sokis oleva musta augu poolt neelatud sokikandja saab mustast august veel läkitada abipalvet ja kas teda üldse saab aidata?

Kas sokis olev must auk võib pesumasinas neelata teise soki?

Kas sokis võib olla ka valge auk?
Vasta
#60
minule see teema meeldib. avaldab meie ühe salapäraseima kasutaja Hadzi varjatud poolt milleks on siis sarkastiline iroonitseja.
Vasta
#61
Aga parasärk? Kas mustrid või pildid võivad pesumasinas mingit mõju avaldada? Nagu mõned siit foorumist teavad, siis peaks olema para-särgil kujutatud mustauk(või midagi sellelaadset), kas see võib imeda särgi endasse ja hiljem uuesti "välja sülitada"?
Hadzi, miks ei võiks must auk esineda ka särgis, kasvõi energeetiliselt.
Vasta
#62
Tsitaat:Algselt postitas: HadziOgloe
Kas sokis võib olla ka valge auk?

Veidi ebalevalt arvaks, et jah ... aga seda vaid valges sokis ... ja ehk väga haruldasel asjaolude kokkusattumisel võib ka aukude paar mustas sokis moodustada ühe valge augu ...
Vasta
#63
Kindlasti võib must auk esineda ka särgis.

Ilmselt saab selliste suuremate mustade aukude abil pidada sidet teiste tsivilisatsioonidega.

Kui aga must auk peaks olema pükstes, võib tekkida eri tsivilisatsioonide segunemise tulemusena mutante.
Vasta
#64
Te kindlasti mäletate mind SuperHit80-na. Kuna parool kadus mul eelmine kord ära, noh siis pidin uue tegema... ok minu jutt: Noh mul oli kolm ping-pongi palli. Loopisin üht vastu seina kui see põrkas voodi taha ja läksin otsima, kuid ei leind. Võtsin teise, kuid seegi kadus ära. Kolmas siis kadus ära nagu eelmised kaks. Läksin otsima neid, et kus põrgu päralt need pallid on. Vaatasin, no ei olnud. Ja siis pilk sattus voodipeale... NÄE IMET! Need pallid olid kuidagi sattund voodi peale!:o Täitsa irw oli wärk, samas ka kahtlane.

Parandasin komad ja kirjavead

Muudetud: 16-3-06 kell 16:41:51 WizardInWinter

Muudetud: 19-3-06 kell 12:27:22 WizardInWinter
Vasta
#65
Võibolla teise dimensiooni elanikud koguvad teiste inimeste sokke? Smile
Vasta
#66
Kadunud soki müsteeriumi vältimiseks on kaks efektiivset meetodit:
1) Üldse mitte sokke kanda.
2) Osta alati ainult musta värvi sokke, mis sobivad omavahel igatepidi kokku ega lähe eriti kiiresti mustaks. Soovitatav oleks veel osta korraga hästi palju täpselt ühesuguseid sokke. Mõne aja pärast märkad, et sokkide arv võib olla küll vähenenud aga üksikuid sokke pole kunagi üle ühe.

Auk sokis pidavat õnne tooma. Kui keegi teeb märkuse aukliku soki kohta siis on need alati õnneaugud. Mida rohkem seda uhkem.
Vasta
#67
Tsitaat: Auk sokis pidavat õnne tooma. Kui keegi teeb märkuse aukliku soki kohta siis on need alati õnneaugud. Mida rohkem seda uhkem.

Ja mida me sellest õppisime? - Lähme sokke augustama! Smile
Vasta
#68
Tsitaat:Algselt postitas: Metavo
celticu looga meenus yks asi suvilas. nimelt panime aknad kõik kinni, kõllid tõstsime sisse, ning tagasi tulles oli aken lahti, ning kõllis väljas. kõik asjad olid alles jne.

Musikaalsed tondid käisid külas? Smile
Vasta
#69
ohh..mul kaovad ka pidevalt sokid ära ja lusikatest ma parem ei räägigi.. aga meil nagu kodus nii, et vahepeal hakkavad lusikad ära kaduma, nagu mittekusagil pole... ja siis tulevadkuidagi jälle tagasi, sokkidega samajama Laugh
Vasta
#70
Tsitaat:Algselt postitas: durian
1päev otsisin tööl arvutit ja mitte ei leidnud, kui vaja oli... poole tunni pärast silmad avanesid - nina all laua peal oli Laugh

Mul juhtub selliseid asju tihti, et asjad "kadunud" ja hiljem leian sealt, kuhu enne pannud olin... tavaliselt kirjutuslaualt. Pastakad, pliiatsid, valgendaja, joonlaud jne jne jne... Anomaalia? ei, pigem pimedus, mis on tingitud tähelepanupuudumisest...
Vasta
#71
R2 hommikuprogrammis küsis üks kuulaja selle sama "kadunud soki müsteeriumi kohta" . Seletust otsisid saatejuhid muide siit samast foorumist. Otseetris loeti ette enamus siin teemas pakutud teooritest. Para-web sai meedia tähelepanu osaliseks Smile
Vasta
#72
Ma käin nagu tantsimas ühes tantsugrupis. Ja ükskord esinedes (Astes) laotasin oma riided toolile. Ja kui minu tantsu kord kätte jõudis, oli järsku minu pluus kadunud, kuigi seda nägi vähemalt 2-4 inimest, kuidas ma selle pluusi toolile panin!!. Ja oli kadunud ühe teise kostüümi pluus ja püksid! Otsisin koos sõpradega kõik kohad läbi!!! Ja paari NÄDALA pärast, peale mitut esinemist, leidsin need kostüümid ülesse oma esinemiskotist, kust ma olin mitu korda otsinud!!!Angry
Vasta
#73
oijah,neid sokke ikka kaob...pole olnud sellist sokipesukorda,kus kasvõi üks sokk poleks ära kadunud.
Vasta
#74
mul on seelik ja pluus jäljetult kadunud. Ja seda enne pesumasinasse jõudmist juba!
Vasta
#75
Huvitav oleks teda kuhu need sokid (kadunud asjad) kaovad ... et nagu kellel neid vaja on ja mis otstarbel...ja juhul kui need üles leitakse siis miks need tagasi saadeti Laugh
kahtlasemaks pean siiski seda kui mõni suur asi ära kaob .. nt kuu või paar tagasi otsisil triiklauda, see on alati ühes kindlas nurgas (püsdiselt veel) ma vaatan, otsin ja ei leia .. kutsun ema ja kui tema vaatas oli see jälle omal kohal ... kahtlane
Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Aidake lahendada müsteerium . Speed12 16 7,580 18-09-2021, 22:02
Viimane postitus: Aadu66
  3,5 tundi kadunud aga ainult korraks Taivo 6 4,106 21-12-2010, 19:48
Viimane postitus: Jõhvikas
  Kadunud vanaisa külaskäik, miks nii selgelt? YaneK 2 2,573 02-11-2008, 21:06
Viimane postitus: Ares
  Müsteerium uksega Scythe 11 5,396 09-03-2008, 19:17
Viimane postitus: hulkuv hing

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat