Teema hinnang:
  • 3Hääli - 4 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nähtused, mida võib segamini ajada kummitamisega
#26
Tahaksin küsida, et miks see grupp siis vajalik on - selleks, et nö hulluks ei läheks päris ja kahe jalaga maapeal hoiaks (teadvuses)? Või mismoodi see jõuga toetamine võiks välja näha? Või meediumiks oleksid kõik ja toetaksid üksteist - kordamööda siis? Natuke keeruline, kui ei tea ise kuidas asjad käivad wink
Vasta
#27
(27-03-2011, 12:28 )VironShaman Kirjutas: Kui saame selle jäigalt paika kinnitatud olemuse liikuma siis tekib võimalus rännata ka teiste kihtide maailmades. Kummitused iseendast ongi meie enda teadvuse nihkel või teiste poolt nihutatuna tekkinud tajumine, mis muudab need teised hetketi nähtavaks.
VSiga sama meelt olen. Ainult seda minu väike pea ei võta, kuidas fotoaparaadil tajunihe käib? Miski teooriapojuke mul ju on, aga teiste arvamusi tahaks ka kuulda.

Vasta
#28
Fotoaparaadil ei käi mingit "tajunihet" - aparaadi tundlikud "silmad" lihtsalt suudavad rohkem tajuda kui meie silmad.

Lihtsamalt lahtui seletada - kujuta ette skaalat (nagu joonlaud) kus numbrid 1st sajani. Kui inimese silm seletab
numbreid kuskil vahemikus 20 kuni 50 siis kaamera seletab kuskilt 10st kuni 70ni. Sama on ka loomadega enamus
näeb laiemat skaalat kui inimene ning tihti ei oska teadlased seletada, kuidas sest silmade ehitus laias laastus ju
sarnane. On olnud paar juhtumit kus tehasest tulid välja kaamerad mis "liiga laia pilguga" - need korjati vaikselt
kokku. Üks mudel oli Canonilt ja teine Sonylt nii viimase aastakümne sees.
Vasta
#29
Exu, võibolla asi ongi selles, ja ainult selles, mida sa kirjutasid.

Kuid seni olen pidanud UV- ja IR-kiirgust, magnet- ja elektrivälju, gammakiirgust ja kõike muud inimsilmale nähtamatut, kuid aparaatide (ja mõnede loomade-lindude-putukate) jaoks siiski "nähtavaid" suurusi siiski kuuluvaks meie siinse tavamaailma "kihti". See aga, mida me tajunihkes tajume näikse kuuluvat mujale. Kuigi seotud nad võivad ju olla ... pildile jääbki see SEOS mitte nähtus ise????
Vasta
#30
Aga kui sa "näed" midagi siis, kuidas sa tead, et tegu on "meie" kihi või mõne muu kihi manifestatsiooniga?
Ka eelnevalt kirjutatud nähtused võivad asjaolude kokkulangemisel olla meile korraks osaliselt nähtavad.
Küsimus siis jääb, kuidas eristada nägemust erinevatest kihtidest?
Vasta
#31
(28-03-2011, 14:36 )excubitoris Kirjutas: Aga kui sa "näed" midagi siis, kuidas sa tead, et tegu on "meie" kihi või mõne muu kihi manifestatsiooniga?
ega kindlalt ei teagi. Vahest antakse koos nägemusega ka teadmine mida see nägemus kujutab. Iseasi on selle teadmise tõelevastavus.
(28-03-2011, 14:36 )excubitoris Kirjutas: Ka eelnevalt kirjutatud nähtused võivad asjaolude kokkulangemisel olla meile korraks osaliselt nähtavad.
Nõus.
Küsimus siis jääb, kuidas eristada nägemust erinevatest kihtidest?


Vasta
#32
Mis või kes on orbid?
Vasta
#33
(28-03-2011, 15:53 )Kaiissaa Kirjutas: Mis või kes on orbid?

http://www.para-web.org/showthread.php?t...ight=orbid

Vasta
#34
Kas magnetkiirgus elektrijuhtmetest seina sees võib hallutusatsionne tekkitada???
Vasta
#35
(13-07-2011, 21:49 )jack the ghost 15 Kirjutas: Kas magnetkiirgus elektrijuhtmetest seina sees võib hallutusatsionne tekkitada???

Teatud olukordades ja tugevusel võib küll....

Üks pikk jutt sellel teemal: http://www.assap.org/newsite/articles/Ma...hosts.html
Natsa lühem: http://www.wired.com/medtech/health/news/2002/04/51699

Lisaks veel artikkel sellest, kuidas inimese lähedale lööv piksenool võib oma magnetvälja mõjul hallutsinatsioone tekitada:
http://blogs.discovermagazine.com/discob...feet-away/

Inimaju on otsekui üks suur ja keeruline juhtmepundar, milles elektriimpulsid liiguvad. Magnetväli võib neid impulsse segada ning aju pisut sassi ajada...
Vasta
#36
muidugi...nullime inimeste natukenegi avanenud meeled ära ja seletame kõike loodus- ja füüsika seadustega
Vasta
#37
(02-12-2011, 00:08 )Kilu-Mari Kirjutas: muidugi...nullime inimeste natukenegi avanenud meeled ära ja seletame kõike loodus- ja füüsika seadustega

Kõik ongi loodus ja füüsika seadused - eranditult.
Paljudest neist seadustest ei saa enamus inimesi veel aru.
Ja kui näeb nähtust mille seaduspärasusest ta aru veel ei see
hakkab ta nutma, põtkima ja kisama kui lollid on need kes siis neist
seadustest aru üritavad seada.
Vasta
#38
(02-12-2011, 00:08 )Kilu-Mari Kirjutas: muidugi...nullime inimeste natukenegi avanenud meeled ära ja seletame kõike loodus- ja füüsika seadustega

Elementaarne - kui meil on teada loodusseadused, mis suudavad mingit nähtust seletada, siis pole vajadust leiutada uusi. Vajadus tekib siis, kui olemasolevatest ei piisa...
Vasta
#39
(02-12-2011, 08:04 )Nielander Kirjutas:
(02-12-2011, 00:08 )Kilu-Mari Kirjutas: muidugi...nullime inimeste natukenegi avanenud meeled ära ja seletame kõike loodus- ja füüsika seadustega

Elementaarne - kui meil on teada loodusseadused, mis suudavad mingit nähtust seletada, siis pole vajadust leiutada uusi. Vajadus tekib siis, kui olemasolevatest ei piisa...

Milleks on siin foorumis ees sõna para? Niisama, lihtsalt moe pärast?

Vasta
#40
(02-12-2011, 13:19 )Kilu-Mari Kirjutas: Milleks on siin foorumis ees sõna para? Niisama, lihtsalt moe pärast?

Sest tegemist on paranormaalsete nähtuste foorumiga. Kui (tuntud)loodusseadustest väheks jääb, siis läheb paraks ära. Nüüdne para võib muidugi tulevikus muutuda normaalseks...

Põhiline probleem ongi tegelikult sellega, et millisel juhul tead, et tegemist on paranormaalse nähtusega. Ideaalis peaks vaatleja(see kes kogeb) tundma kõiki tuntud loodusseadusi ning nende omavahelisi seoseid, reaktsioone, variatsioone, permutatsioone, jne...Lisaks peaks olema vaatleja käsutuses kogu informatsioon nähtuse kirjeldamiseks - iga nurk, iga emotsioonist tingitud luul, iga keskkonnamõju, jne...Ning alles siis, kui kõikidest nendest seadustest mingi nähtuse seletamiseks väheks jääb, saab rääkima hakata paranormaalsusest...

Seda kõike muidugi ideaalis...tegelikusega on pisut teised lood. On ju mõistetav, et tegelikult ei tea ükski üksik inimene kõiki(keskmiselt vaevalt isegi murdosa) loodusseadusi(lisaks veel psühholoogilisi mehhanisme), mis ajaloo jooksul avastatud ja uuritud on - seega pole sugugi üllatav, kui teateid paranormaalsetest nähtustest on kõvasti rohkem, kui neid tegelikult esineb...

Inimesel on ütlemata raske jätta meelde kõike oma kogemusest, arvutina talletada iga detail, analüüsida oma emotsioone, unistusi, ootusi, eelarvamusi, kaaluda igat võimalust...

Minu nägemusena kuulub para-web'i temaatikasse ka postitused teemal, kas tegemist on üldse para-asjaga...kuna tavaliselt on erinevatel inimestel erinevad teadmised ja kogemused erinevates valdkondades, siis eks kõigepealt tulebki üheskoos nähtuse iseloom kindlaks teha...Ja pole mingit garantiid, et seda üldse absoluutse kindlusega teha õnnestub - ja seepärast tuleb tahest tahtmata jätta igale tehtavale (paranormaalsele)väitele mõõdukas veamäär - igaks juhuks, kui ikkagi on "normaalne"...ja vastupidi
Vasta
#41
Miks me vaime ja kummitusi näeme?

Skeptik.ee portaali eestvedaja ja harrastusastronoom Martin Vällik teab, et näiteks hilisõhtused töötegemised võivad tekitada olukorra, kus meeled juba magavad ning välised impulsid selles une ja ärkveloleku vahepealses seisundis tajutavat veidral moel võimendavad. "Võibki tunduda, et ufonaudid tulid, viisid mu kosmosejaama ja tegid koledaid katseid. Pärast tõid mu läbi seina või lae tagasi."

Välliku sõnul leiab kummitusteks ja vaimudeks nimetatud nähtustele loodusteaduslikke ehk ratsionaalseid seletusi vaevata. Miski pole teda aga seni veenda suutnud, et inimese hing ja keha on teineteisest eraldatavad või et kusagil toimetaksid mingid saladuslikud vaimolendid.

"Nähtuste skaala on tõesti väga lai ja vastusevariante võib olla küllalt palju," nendib skeptik. "Seletusviiside paljusus ei tähenda muidugi, et me ükskõik kui põhjaliku uurimisega saaks täielikult välistada ükskõik mida – me ei saa lõplikult välistada ka kummitusi. Aga kuigi oleme otsinud laua alt, kapi tagant, seina vahelt, taevast, maa alt ja kust iganes, oleme enamiku kummitusjuhtude puhul neile ikka leidnud ratsionaalse seletuse."

Jätkub...

Kommentaaridest leidsin lingi Michael Shermer'i loengule teemal "Miks me usume veidraid asju": http://www.ted.com/talks/lang/en/michael...hings.html
Vasta
#42
Nii tore, et minu pikaajalise uurimustöö viljad korjab Vällik. Nii niii nii tore.
Vasta
#43
(23-12-2011, 13:24 )Cassiopeia Kirjutas: Nii tore, et minu pikaajalise uurimustöö viljad korjab Vällik. Nii niii nii tore.

Kulla Cassiopeia Smile, see et keegi kord Õhtulehes hiilgab, ei ole just teab mis võit.
Vasta
#44
Kui rääkida veel sellest, mida võib paranormaalsustega sassi ajada on nn "koduvaim".. teeb sellist heledat, piuksuvat häält. Tegelikult on ta mingisugune putukas (või tõuk, päris täpselt ei tea) kes elutseb maja seintes.

Vanarahvas teadis veel öelda, et see pidi surma või halba tooma.
Vasta
#45
(08-06-2012, 22:44 )MagicWolf Kirjutas: Kui rääkida veel sellest, mida võib paranormaalsustega sassi ajada on nn "koduvaim".. teeb sellist heledat, piuksuvat häält. Tegelikult on ta mingisugune putukas (või tõuk, päris täpselt ei tea) kes elutseb maja seintes.

Vanarahvas teadis veel öelda, et see pidi surma või halba tooma.

Toonesepp on see. Tiksub ja teeb pisikesi augukesi puidu sisse.
Vasta
#46
Usun, et minu kogemused sobivad siia teema alla, kuna ei usu (üritan leida lihtsaid seletusi sellele nähtusele), et tegemist on paranormaalse ilminguga. Kuigi võtab kõhedaks, kui see toimub, usun siiski, et tegemist on tehnika probleemiga. Nimelt on hakanud mul kodus häälekad mänguasjad ise suvalisel ajal mängima...enamuses siis hilja õhtul ja öösel aga ka on juhuseid kui see on juhtunud päeval. Kõigepealt ilmus meile rääkiv koer, mis teatud kehaosasid pigistades rääkima hakkab. Panin ta iga öösel seljaga õrnalt vastu seina, kuna selg ainukesena puudutades ei tee häält. Ühel ööl hakkas see koer rääkima nagu oleks keegi vajutanud või vastu läinud. Esimesena mõtlesin et kass, ei, kass magas..läksin suurde tuppa...vaikus....uuesti magama...jälle hakkas rääkima. Ja nii kordus mõned ööd ja lõpuks ma keerasin hääle vaiksemaks et ei häiriks. Lõpuks see lakkas. Siis ostsime lapsele kassa, mis nuppe vajutades hakkab samuti mängima ja teeb helisid. Ühel päeval ilustime diivanil ja lapse mänguasjad olid tol korral diivani taha ritta pandud. Äkki hakkas kassa mängima...pidin surnuks ehmatama. Laps asjatab mujal...ja keegi ei konda diivani taga...ja nii kordus mitu korda...mõtlesin et vaatan mis toimub, upitasin ennast diivani taha vaatama..lootes näha nuppude liikumist või midagi sellist, et kas ta mängib ka siis kui ma vaatan...ei...vaikus. Tõmbusin tagasi diivanile ja minuti pärast hakkas uuesti mängima. Lülitasin ta välja. Nüüd lülitan harva sisse ainult siis kui laps mängib ja kohe kui enam mängi lülitan välja. Järgmine mänguasi...sünnipäevaks sai plika roosa auto..kus on palju nuppe. millega saab ka nagu klaverit mängida. Auto on meil juba tükk aega ja pole iseenesest kõssanud..kuni eile hilisõhtul..otsustas mängima hakata. Terve päev auto seisnud oma kohal, plika ei mänginud ega midagi ja siis kui ma suht hilja voodis arvutis veel olin...hakkas auto järsku mängima, lugu lõppes, mõtlesin no mida, minuti pärast uuesti siis väike paus ja siis kohe mitu korda järjest. Vot siis võttis kõhedaks..panin tuled põlema suures toas ja võtsin autol patareid välja.
Oleks ju huvitav mõelda, et minuga elab koos keegi, keda ma ei näe ja kellele meeldivad muusikalised mänguasjad või soovib lihtsalt endast märku anda, kuid kaine mõistus ütleb et tegu on tehnika viperusega. Aga samas tekib küsimus miks ta enne ei teinud häält vaid just siis kui tuba pime st öösel või siis kui jälgid asja.
Üks asi veel. Millalgi selgeltnägijates, vene omas, ütles üks sensitiiv, et kui majas nõud katki lähevad siis on kurjus või paha vaim elamises. Ja sellele perel kus nad viibisid, tõdes perenaine et neil on kõikidel nõudel tükid küljest või lähev katki. Sama on ka minul viimasel ajal. Isegi uued nõud, kas lähevad katki või tuleb suur tükk küljest. Enamus kruusidel on suured tükid emaililt ära tulnud. Kas keegi oskab selle kohta midagi öelda?
Vasta
#47
(05-10-2012, 11:25 )alexa Kirjutas: ... et neil on kõikidel nõudel tükid küljest või lähev katki. Sama on ka minul viimasel ajal. Isegi uued nõud, kas lähevad katki või tuleb suur tükk küljest. Enamus kruusidel on suured tükid emaililt ära tulnud. Kas keegi oskab selle kohta midagi öelda?
1. Mingid psühholoogilised pinged pererahva vahel või kellelgi üksikult - näiteks ärevus mingi muutuse ees või mistahes teine pingeolukord, suhteprobleem. Võib olla segatud ka surnud pereliige. 2. Siis see võib olla veel märk mingist eelolevast sündmusest, aga siis ei kesta need nähtused kuigi pikka aega, vaid varsti juhtubki mingi vähem või rohkem vapustav sündmus. 3. Kui nähtus aga kestab mitmeid mitmeid kuid, siis võib olla aktiivne majavaim, kes on elanike peale pahane. 4. Või teismeline või varastes 20nendates noor inimene oma energiatega laseb valla päästa muidu üsna nõrkadel jõududel. Sageli on 1. ja 4. koos.

Aaa ja kruuside emaili võib (ja vast mõne muu asja ka) lihtsalt kehva kvaliteedi arvele kirjutada.


Vasta
#48
Leidsin veel ühe nähtuse mida võib segi ajada kummitamisega:

HAJAMEELSUS

Täna just kogesin seda Laugh
Pidi mulle külaline tulema, kel oma võti. Ööseks kett uksel ees, võtsin siis endaarust ära, et ma ei peaks valvama, mil ta tuleb. Istusin parajasti arvutis kui kuulen, et üritab ust avada. Ma mõtlen, et mis jama seal on, äkki vaibaäär kuidagi pahasti ukse ette jäänud ja sellepärast mürgeldab seal. Lõpuks kui koputama hakkas, läksin vaatama ja kett kenasti uksel ees.
Vasta
#49
Kui mingi ruumi lakke tekib /kujuteldav/ tume laik - on see kummituse pesa, meelepete v6i ... orb ilmselt mitte ?
Vasta
#50
Kui sa seda ette kujutad, siis orb see küll pole. Ega ilmselt ka kummitustepesa.

Harri
Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Eesti paranormaalsed nähtused epn 73 36,892 04-09-2017, 11:43
Viimane postitus: Müstik
  Chasing ParanormalEST - mida arvate? tech 120 49,394 08-07-2017, 20:40
Viimane postitus: sakala
  Mida arvate Huff Paranomalist Sekhmet 2 3,737 27-06-2017, 00:40
Viimane postitus: Veiko
  Mida vaimud kannavad? Hallucigenia 32 17,261 14-01-2013, 01:05
Viimane postitus: Pia
  Mida vaimud siit maailmast tahavad? SuperHit80 31 16,226 01-02-2012, 21:46
Viimane postitus: Ginger
  Keegi teab, kuidas vaime tagasi ajada? omaspilves 20 10,676 02-12-2011, 00:14
Viimane postitus: Kilu-Mari
  Mida tohib küsida ja mida mitte ? OuijaFan 28 15,157 13-09-2011, 08:28
Viimane postitus: akvamariin
  paranormaalseid kohti, mida koos külastada Tartus? GZBoy 9 13,552 27-10-2010, 23:56
Viimane postitus: Päikeseinsener

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat