Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
"Veevalaja Ajastu" ehk "Aquarian Gospel"
#1
Niisiis. Avastasin, et 2007. aasta lõpus sai alustatud ühe projektiga, mis ajapuuduse tõttu pooleli jäi. Tollal ütlesin Arlichile, et proovin tõlkida ära sellist asja nagu on "Aquarian Gospel" (foorumis on meil sellest varem olnud juttu siin).

Hakkan vaikselt seda siia lisama, igaüks saab parandada, kui kuskil väga mööda panen midagi. Praegu on mul kokku 30 lehekülge, aga eks see suureneb aja jooksul. Loodan, et kedagi ikka huvitab ka. Smile (Tuletan igaks juhuks meelde, et lausestus on kohati konarlik ehk selline Piibli stiilis imelik ja olen üritanud lauseid tõlkida võimalikult originaalilähedaselt.)
_________

Raamatu täielik pealikiri on "Jeesuse Veevalaja-aegne evangeelium, Kalade (tähtkuju) aegne Jeesus". Kriitiline lugeja küsib kindlasti mõned küsimused, mis talle muret tekitavad. Teiste hulgas on kõige tähtsamad ehk:
1. Mis on aeg?
2. Mis on Kalade aeg?
3. Mis on Veelvalaja aeg?
4. Mida on mõeldud Kristuse all selles raamatus?
5. Milline suhe valitses Naatsareti Jeesuse ja Kristuse vahel?
6. Kes on kõige selle ülestähendaja Levi?
7. Mis on Akashic'i kirjed?

1. Mis on aeg?

Astronoomid räägivad meile, et Päike ja tema "pere" liiguvad ümber keskse Päikese, mis on miljonite kilomeetrite kaugusel ja mis nõuab ligikaudu 26 000 aastat tegemaks üks pööre. Tema orbiiti kutsutakse sodiaagiks, mis on jaotatud kaheteistkümneks tähemärgiks, teatud ka kui Jäär, Sõnn, Kaksik, Vähk, Lõvi, Neitsi, Kaalud, Skorpion, Ambur, Kaljukits, Veevalaja ja Kalad.
Meie päikesesüsteemilt nõuab ligikaudu 2100 aastat, et läbida kõik need tähemärgid, see ongi aja või käsuseaduse mõõtmine/mõõde. Astronoomide kutsutav kevadene ja sügisene pööripäev (Päikese liikumist läbi nende märkide), on vastand sellele, mis kirjeldatud ülal.

Aja täpne alguspunkt

Vaatamata kõigele on astronoomide seas palju eriarvamusi, kuid sissejuhatuses ei seleta me neid pikemalt lahti.
Paljud kriitilised õpetlased on tõdenud, et Päike "sisenes" tähemärki Sõnn, kui algas Aadama aeg ning Abraham ei elanud mitte kaugel Jäära ajastust, kui Päike sisenes Jäära tähemärki.
Umbes sellel ajal, kui algas Rooma impeeriumi tõus, sisenes Päike Kalade tähtkujusse, Kalad ja Kalade ajastu algas nii, et selle ajastu algul elas ja Naatsareti Jeesus.

2. Mis on Kalade Ajastu?

See küsimus nõuab edaspidist arvessevõtmist. Kalade ajastu on identne kristlaste vabastusega. Sõna "pisces" tähendab kala. Tähemärk on tuntud ka kui veemärk ja Kalade ajastu on märgatavalt kala ja selle elemendi - vee - ajastu.
Oma institutsioonide alusepanemisel tutvustasid nii Kuulutaja-Johannes kui ka Jeesus veega ristimist, mida on nii mõnedeski vormides kasutatud n-ö kristlikes kirikutes ja kultustes, seda isegi tänapäeval.

Vesi on puhtuse tõeline sümbol. Jeesus ise ütles Kuulutajale enne oma ristimist: "Kõik mehed peavad olema pestud, sümbolina hinge puhtusest". (Veev. Evang. 64:7)

Kala kui kristlaste sümbol

Kristlaste vabastuse algul kasutati kala kui sümbolit pea igal pool. Oma tähelepanuväärses raamatus "Kristluse Ikonograafia" ütleb Didron: "Kala, antikvaaride arvamusel, on Jeesuse sümbol".

Kala on kujutatud paljudel kristlikel monumentidel ja ka iidsetel sarkofaagidel. Samuti ka medalitel, kandes meie Päästja nime; samuti graveeritud kividel, kameedel ja sügavtrükis. Kala on märgitud ka laste kaeltes rippuvatel amulettidel, antiiksetel klaasidel ja lampidel. "Ristimiskarikatel on sageli kalade ornamendid. Kala on pidevalt eksponeeritud taldriku keskel laual Püha õhtu söömaajal, koos lehtede, nugade ja karikatega". Tertulliani ülestähendustest leiame järgmise väite "Oleme väikesed kalad Jeesuses, meie Suures Kalas".

Viimased kaks tuhat aastat, hõlmates Kalade ajastut, on kindlasti olnud vee ja selle elementide tähtsustuses, ning mere, järve ja jõe navigatsioon on viidud kõrgema taseme tõhususele.

3. Mis on Veevalaja-ajastu?

Inimrass seisab praegu ühel sakil (kujuta ette hammasratta sakilisi ääri - I.D.) Kalade-Veevalaja-ajastus. Veevalaja on õhumärk ning Uusajal on juba palju tähendatud õhu, elektri ja magnetiliste leiutiste kasutuselevõttu. Inimene orienteerub õhus justkui kala vees ning saadab oma mõtteid üle maailma välgukiirusel.

Sõna "veevalaja" on tuletus ladinakeelsest sõnast "aqua", mis tähendab vett. Veevala, ometi, on "veekandja", ning see üheteistkümnes tähemärk sodiaagis on mees, kes kannab
oma paremas käes veekannu. Jeesus nimetas Veevalaja-ajastut järgmiselt: "Ja siis kõnnib mees, kes kannab kannu, otse üle võlvi taevasse; märk ja pitsat Tema Pojast seisab otse idataevas. Targad tõstavad siis üles oma pead ja teavad, et Maa lunastus on lähedal". (Veev. Evang. 157: 29,30)

Veevalaja-ajastu on eriti silmapaistev spirituaalne aeg ning Jeesuse õpetuse hingelist poolt, mida ta maailmale jagas, hoomatakse nüüd tohutu hulga inimeste poolt, millest paljud kinnistatakse nüüd meie vaimsesse teadvustusse; kombekohaselt on selle raamatu nimi "Jeesus Kristuse Veevalaja (või Vaimne) evangeelium".

Tähtis sündmus

Ülemvõimu kandumine ühest ajastust teise mängib Keerubi ja Seeravi maailmas suurt rolli. Koos Levi käsikirjadega oleme leidnud tähelepanuväärseima paberi, mis kirjeldab üleminekut Kalade-ajastust Veevalaja-ajastusse, kuid mida on raske määratleda kui üksikuid fakte või prohvetilist ettekuulutust.
Vasta
#2
Väga Huvitav!!!

Lisan siia lõigu Luuka 22:7–13

And He (Jeesus) said unto them, "Behold, when ye are entered into the city, there shall a man meet you, bearing a pitcher of water. Follow him into the house where he entereth in.

Jutt käib viimsest söömaajast, 12 jüngriga. (12 tähtkuju!)
Veelähkri kandmine sellel ajal oli teada naiste töö.
Ja "entering into the house" võib võtta kui ajastusse sisenemine.

Võib-olla pastakast välja imetud aga kes teab...

Palun järge!
Vasta
#3
Seda Veevalaja ajastu gospelit olen juba ammu tahtnud eesti keeles lugeda! Inglise keeles on olemas.
See on sinust kena, et seda tõlgid.
Muidu Akashi kroonikatest ehk Akaši ajaraamatutest on Arlich siin ka kirjutanud natuke:

http://para-web.org/viewthread.php?tid=2...1#pid41064

Edu tõlkimisel!Smile
Vasta
#4
(Jätkan siis.)

Aegade sakid (jällegi kui hammasrattal)

"Vaimust olin kantud Akasha valdustesse; seisin üksi päikese sõõris.
Ja sealt ma leidsin salajase allika, mis avab Tarkuse ukse ja südamest arusaamise.
Sisenesin, ja siis ma teadsin.
Nägin nelja ja kahtkümmet keerubi ja seraavi, kes valvasid Päikese sõõri, vägevad, keda nimetati meistriteks ammu aega tagasi "neli ja kakskümmend iidset".
"Kuulsin iga keerubi ja seeravi nime, õppisin, et iga tähemärk on valitsetud kahe poolt – Keerub ja Seerav".
"Seal ma seisin, sakil, kus Ajastud kohtuvad. Kalade-ajastu oli möödunud, Veevalaja-aeg just alanud".
"Ma nägin Kalade-ajastu valvureid; Ramasa oli keerub, Vacabiel aga seerav".
"Ma nägin Veevalaja-ajastu valvureid, Ambur/vibulaskja oli keerub, Sakmaquil aga seerav".
"Need neli suurt Triune’i Jumala vaimu seisid lähestikku sakil, ja kolme kohalolekul – Väejumala, Tarkusejumala ja Armastusejumala – valitsuskepid: Võimu, Tarkuse ja Armastuse – viidi sinna üle".
"Kuulsin Triune’i Jumalate karistusi, kuid neid ei saa ma paljastada".
"Kuulsin ajalugu Kalade-ajastust kuni Kalade keerubi ja seeravini, ja kui ma võtsin välja oma pliiatsi, et kirjutada, Ramasa ütles: "Mitte praegu, mu poeg, mitte praegu; kuid võid selle üles tähendada inimkonnale, kui inimkond on õppinud Vennaskonna seadusi Rahust Maa peal, heatahtlikkust iga elava üle".
"Ja siis ma (kuulasin) Veevalaja keerubi ja seeravi väidet tuleva aja Pühakirjast, Tema Poja Tarkuse ajastust".
"Ja kui kroon oli Ramasa peast tõstetud ja asetatud Veevalaja-ajastu Amburi/vibulaskja pähe; ja kui kuninglik skepter antud üle seerav Vacabielilt seerav Sakmaquil’e, valitses taevases õukonnas sügav vaikus".
"Ja Tarkuse jumalanna kõneles, käed väljasirutatud, valas ta Veevalaja valitsejaile Püha Õhu õnnustused".
"Ma ei või kirjutada sõnu, mida ta rääkis, kuid võin rääkida tulevate aegade Pühakirjast, millest Ambur/vibulaskja rääkis, kui talle oli pähe asetatud kroon".
"Ja ma võin rääkida inimkonnale kiidulaulust, mida seerav Sakmaquil laulis, kui ta võttis vastu uuestisündinud aja skeptri".
"Seda Pühakirja ma räägin, sellest ma laulan igal maal, kõigile inimestele, hõimudele ja keeltele, mis maailmas".

4. Mida on mõeldud "Kristuse" all, kui seda sõna on kasutatud alljärgnevas tekstis?

Sõna "kristus" on tuletatud kreekakeelsest sõnast "kristos", mis tähendab ametissepühitsetut. See on sarnane sõna Heebrea sõnale "messias".
Sõna "kristus" iseenesest ei viita ühelegi konkreetsele isikule; iga ametissepühitsetud isik on ristitud.
(Lisan siia juurde, et kui inglise keeles eraldatakse Kristust kui isikut artikliga "the", siis kasutan ise siin tekstis isiku puhul suurt algustähte, ja kristus kui sõna, vastavalt väikese tähega).
Vastavalt iidsete meistrite õpetustele on see Poeg Armastus; seega Kristus on Armastus, Armastus on Jumal, kuna Jumal on Armastus.

Teine märkimisväärne käsikiri, mis leiti Levi Akashi portfooliost, annab selgema võimaliku idee Kristusest, meie Armastusejumalast. On oletatud, et see käsikiri on otsene ülestähendus Akashi kirjest ning selle tähtsus nõuab siin täielikku lahtiseletamist.

KRISTUS

Enne loomist kõndis Kristus Isa-Jumala ja Ema-Jumalaga Akashas.

"Kristus on poeg, ainukene poeg sigitatud Kõikvõimsa Jumala, Jõu Jumala ja Kõiketeadva Jumala, Mõtte Jumala poolt; ja kristus on Jumal, Armastuse Jumal".
"Ilma Kristuseta ei olnud valgust. Läbi kristuse kogu elu see avaldus; seega läbi tema tehti kõik asjad, ja mitte miskist ei vormitud maailmaid ja ei asustatud maailmaid ilma Kristuseta."
"Kristus on Lõpmatuse Logos ja läbi maailma ainult tegid Mõte ja Jõud manifesti".
"Poega kutsutakse Kristuseks, sest Poeg, Armastus, universaalne Armastus, oli seatud eraldi. Määratud looja, Isand, säilitaja ja lunastaja kõigele, mis, või tähtsam, saab olema".
"Läbi kristuse, algne prototüüp, Maa, taimestik, kiskja, inimene, ingel ja keerub, võtsid sisse oma koha elu tasandil".
"Läbi kristuse nad säilitatakse ja kui nad kukuvad, on Kristus see, kes tõstab nad üles; ja kui nad müüvad end patule, lunastab nad Kristus".
"Nüüd kristus, universaalne Armastus, valdab kõiki kohti lõpmatuses, ja nii seal ei ole lõppu armastusel".
"Suurest südamest saadeti arvuti hulk hingi edasi, et näidata kõrgust, sügavust, laiust, piiritut Armastust".
"Igale maailmale, tähele, kuule ja päikesele saadeti selle jumaliku Armastuse vaim; ja kõik olid pühitsetud hõlpsuse õliga, ja igaüks sai kristuseks".
"Kõik tema majesteedi suurepärasus on kristus, kes laotas puhta valge Armastuse rüü üle kõikide planeetide – Maa Kristuse, selle taeva, selle haudade".
"Aja möödudes prototüübi - Maa - taimestik, kiskja, inimene, müüsid oma sünniõigused patule, kuid kristus oli kohal, et lunastada".
"Peidetud pühamatuesse paikadesse lõpmatusse on lukustatud ürik, mis kannab salvestust Jumala eesmärkidest, Triune’i (Trinity, kolmainsus) Jumala, ja sealt me loeme:
"Perfektsus on lõplik elu. Seeme on ideaalne oma embrüolikus elus, kuid on määratud välja kooruma, et kasvada".
"Igas pinnases, igal tasandil, need seemned, mis olid Jumala Mõtted, heideti Maale, taimestikku, kiskjaisse, inimesse, inglitesse ja keerubeisse, ja nemad, keda külvati läbi kristuse, määrati kasvama, ning tagasi pöörduma, et viimaks, läbi arvutute aastate pingutuste, mõtete viljaaita, ja igaüks neist on perfektsus oma liigis".
"Ja piiritu Armastuse õnnistatu, mida inimene tegi protoplasti Isandaga, maaga, taimestikuga, kiskjaga, kristus väitis: "Inimene saab valitsuse kõige üle, mis on elu tasanditel, ja see oli nii"."
"Ja tema, kes andis lordiseisuse inimesele, väitis, et inimene peab valitsema Armastusega".
"Aga inimene kasvas kurjaks ja kaotas oma võimu valitseda, ja prototüüp, Maa, taimestik ja kiskja muutus vaenulikuks inimese suhtes; ta kaotas oma pärimuse, kuid kristus oli seal, et lunastada".
"Kuid inimkond oli kaotanud oma õiguse teadvuse; ta ei võinud enam taibata Armastuse piiritust; ta ei näinud midagi peale iseenda, ja iseenda asjadest, kuid kristus oli seal, et otsida ja päästa".
"Nii et ta võib olla inimese ligi igas eluaspektis, et inimene võiks taibata võimsat Armastuse vaimu, maa-kristus tegi manifesti inimese silmadesse ja kõrvadesse, viies oma elukoha mõnesse puhtasse inimesse, hästivalmistatud mitmete elude kaudu, et oleks lakkamatu koht Armastusele".
"Kuna kristus tegi manifesti (ilmutuse, avaldamise), et säilitada Armastuse jõudu; kuid, inimene, unustas nii kiiresti, seega kristus tegi uue manifesti, ja siis uuesti".
"Ja alates sellest, kui inimene võttis oma koha kristuse ihus, on olnud manifest ihus iga aja alguses".

Jätkub ...

[Muudetud: 9-3-2010 InDemand]
Vasta
#5
Tegelikult seni, kuni ma ei tea sõna Akaša tähendust - ei saa ma sellest tekstist suurt midagi aru.
Tean, mis on Akashi kroonikad, aga mis on Akaša ei tea.

http://en.wikipedia.org/wiki/Akasha

Akashi kroonikad aga on nn Elu raamat ehk Maa infoväli, millest ammutas teavet Edgar Cayce. Seda Elu raamatut võib võrrelda Universumi superkompuutriga, mis täidab informatsiooni keskhoidla osa, kuhu on talletatud andmed iga inimese kohta, kes kunagi on Maal elanud.
Aa, nüüd ühe lause leidsin: Akaša - see on plastiline mateeria, loov oma füüsiliselt olemuselt ja muutumatu oma füüsiliselt printsiibilt.



[Muudetud: 10-3-2010 Müstik]
Vasta
#6
5. Milline suhe valitses Naatsareti Jeesuse ja Kristuse vahel?

Ortodokslikud kristlase vaimulikud ütlevad meile, et Jeesus Naatsaretist ja Kristus olid üks ja seesama; ja et selle tähelepanuväärse isiku nimi oli Jeesus Kristus. Nad räägivad, et see Galilea mees oli igavene Jumal mehe füüsises, et inimesed näeksid tema hiilgust. Muidugi, see doktriin on täielikult vastuolus Jeesuse õpetuste ja tema apostlitega.
Veevala Meistrid on selle küsimuse sõnastanud nii hästi, et kirjutame selle teile täielikult:
"Jeesus oli ideaalne juut, Betlemmas sündinud. Tema ema oli ilus juudi tüdruk nimega Maarja. Lapsena erines Jeesus teistest vaid selle poolest, et oma eelmises elus oli ületanud lihalikud himud, et mitte olla nagu teised ja mitte toota."
"Paulusel oli õigus, kui ta ütles heebrealastele: "Tal olid samad ahvatlused, mis meil, kuid siiski, seda ilma patuta". (Heebrea 4:15).
"Jeesus kannatas, kui teised inimesed kannatasid, ning muutus ideaalseks läbi kannatuste, kuna see on ainus viis jõuda ideaalsuseni. Tema elu oli näide sihikindlusest ristteedest ja julmast kohtlemisest hoolimata."
"Paulusel oli jällegi õigus, kui ta ütles: "See muutus temaks, kelle jaoks on kõik asjad ja kelle järgi on kõik asjad, tuues palju mehi hiilgusesse, et teha liider nende pääsemisest läbi kannatuste"."(Heebrea 2:10)
"Lugupidamisega, Jeesus oli tähelepanuväärne laps, pingeliste ettevalmistuste järel väljaõppinud, et olla millegi kehastus, maailmapäästja, ja lapsepõlves võimaldati talle ülemat tarkust ning oldi teadlikud faktist, et ta oli sobilik juhatamaks inimrassi kõrgemale elamistasemele. Kuid niisamuti oli ta teadlik faktist, et ta peab saavutama selle läbi katsete, piitsutuste, ahvatluste ja kannatuste. Ja et kogu tema elu tuleb veeta seda saavutades. Pärast tema surma, matust ja ilmutust, kus ta ilmus mateerias ühes templis Heliopolis Egiptuses, ta ütles:
"Mu elu inimesena oli täielik andumine, et häälestada jumalikku tahet; kui see oli tehtud, minu maapealne ülesanne sai täidetud".
"Te teate, et minu elu oli üks suur draama iga inimesele; etalon neile. Ma elasin, et näidata teile võimalusi".
"Mida olen teinud mina, võivad teha kõik; ja mis ma olen, kõik saavad olema". (Veev. Evang. (edaspidi VE) 178:43, 46)
"Jeesus oli selle mehe nimi ja see oli ainuõige sobilik nimi sedalaadi mehele. Sõna tähendab Päästjat, ja Jeesus oli rohkem kui ühes mõistes päästja. Sõna "kristus" tähendab ametissepühitsetut, ja nii on see ametlik tiitel. See tähendab Armastuse Meistrit. Kui me ütleme "Jeesus Kristus", viitame sellele mehele ja tema ametikohale. Just nagu ütleme kuningas Edward või president Lincoln. Edward ei olnud alati kuningas, Lincoln president ja Jeesus polnud alati kristus. Jeesus võitis oma ametikoha järjekindla eluga, ja Veevalaja Evangeeliumis, ptk-s 65, näeme kirjapanekut tema kristuse saamisest, või siis oma kristuse "kraadi" saamisest. Seal on kirjas, kus ta krooniti kõrgeimate maa autoriteetide poolt kristuse-Kuningaks; õigemini Armastuse Meistriks".

"Teadvustame fakti, et Jeesus oli mees ja kristus oli Jumal, seega Jeesus Kristus oli nende aegade Jumal Naatsareti tunnistustes".
Jeesus ise selgitas asja. Ükskord, kui ta rääkis kongressiga Bethanis, kutsusid inimesed teda Kuningaks, ja ta ütles: "Mind ei ole seatud troonile, et valitseksin nagu Caesar; ja võite öelda juutide kuningale, et ma ei ole siin nõudmaks tema trooni".
"Inimene kutsub mind kristuseks ja Jumal on tunnustanud selle nime; kuid kristus ei ole mees. Kristus oli universaalne Armastus ja Armastus on Kuningas".
"See Jeesus on vaid mees, kes on mõeldud ahvatluste ületamiseks, katsetuste vorm, et olla tempel, mille kaudu Kristus saab manifestida inimesi".
"Siis kuulake, Iisraeli mehed, kuulake, see ei ole kuningas. Vaadake kristusesse, kes saab olema kõigis teis endis, nagu ta on seda minus."
"Kui oled puhastanud oma südame usuga, kuningas siseneb ja sa näed tema nägu". (VE 68:10-14)
"Jeesus oli mees; kristus Jumalik Armastus/Armastuse Jumal, ja pärast kolmekümmet aastat järjekindlat elu, mees oli teinud oma keha sobivaks templiks püha õhu jaoks, ja Armastus omastas ta täielikult; ja Johannes ütles õigesti, kui lausus:
"Ja Sõna oli tehtud ihust ja elas meie keskel, ja me avasime silmad sellele jumalikkusele, kelle sigitas Isa, täis hiilgust ja tõde".
____

Tuletan meelde, et ei ole minu asi siin kõiki kohti lahti seletada - seda teevad soovijad ise (otsivad vms). Osadele asjadele lisan lingi juurde (st nad ilmuvad sinisena tekstis), mistõttu ei ole vaja neid siin topelt lisada.
Vasta
#7
Kui sa lubad, siis ma kirjutan vahele natuke ka omapoolset teavet Jeesuse isiku kohta.
Pidin uue teema tegema, aga arvan, et sobib siia ka.
Jutt siis raamatust "Hiina, Sise-Aasia ja India kadunud linnad." Tln.2007.
Vastavat Piibli kadunud raamatutele, muitsetele India tekstidele, sellele sinu poolt tõlgitavale "Jeesus Kristuse veevalaja evangeeliumile", gnostitsistlikele kirjutistele ning loendamatutele esoteerilistele ja metafüüsilistele doktriinidele, mida levitasid sellised "salaseltslased" nagu esseenid, roosiristlased, hermetistid ja vabamüürlased, rändas Jeesus palju aastaid - 12-st eluaastast kuni 25 eluaastani enne oma preestriametit Indias ja Kesk-Aasias.
Jeesus õppis nende eelpool viidatud tekstide järgi neli aastat Jagannatha tempis (praeguses Puris).
Teda õpetas suurte tarkade salarühm, kuid ta leidis et õpetused kastidest ja hingede transmigratsioonst (inimeste kehastumine loomadena) ei vasta tema arusaamisele elust ja ta lahkus Orissast.
Lõpuks jõudis ta Nepali Kapilavastusse (nüüd Lumbini), Buddha sünnikohta. Seal õppis ta mõne kuu ja talle korraldati reis Tiibeti linna Lhasasse. Ta rändas läbi Katmandu Tiibetisse ja õppis salapärase Suure Valge Vennaskonna salakoolis.
Pärimus jutustab, et ta kohtus Hiina targa Mengziga, keda läänes tuntakse rohkem Menciuse nime all.
Õppinud Tiibetis viis aastat, reisis ta läbi Tiibeti, Kašmiri, Pärsia ja Assüüria ning jõudis lõpuks Ateenasse.
Õppinud ja õpetanud mõnda aega Kreekas, purjetas ta Egiptusesse ja külastas Kairo eeslinnas (ilmset sinu poolt eespool viidatud Heliopolises) oma nõbu Ristja Joahnnest.
Jeesus oli siis 25 aastane. Seejärel õppis ta veel viis aastat Heliopolises, enne kui asus preestriametisse. Ülejäänu on Uue Testamendi järgne ajalugu.
Kas see eespool toodud jutt tõele vastab, seda mina ei tea, aga kuskil igatahes Jeesus kadunud oli ja tagasi tulles ta oskas kõiksugu imetegusid teha. Samasuguseid imetegusid oskasid ka mitmed teised 1.sajandil elanud müstikud. Küllap olid ka nemad kuskil oma imevõimed arendanud. Kirjutasin nendest teemas Imepäraste võimetega inimesed.
Siin aga viki artikkel Jeesuse kadunud aastad:

http://en.wikipedia.org/wiki/Lost_years_of_Jesus

Lisan veel, et see Veevalaja ajastu raamat on kirjutatud 1908.a. Lewi A. Dowlingu poolt.
http://en.wikipedia.org/wiki/Levi_H._Dowling
Vasta
#8
Ei, tead, Müstik, ei tohi vahele segada.Smile Ikka võib, nii ehk ongi parem, kui teised ka lisavad siia.
______

6. Kes oli selle raamatu ülestähendaja Levi?

Tulles vastu paljude soovile, kirjeldame, kes on Levi, kuid vähe. Rahustuseks olgu öeldud, et ta on Ameerika kodanik ning õppinud maailma religioone alates lapsepõlvest.
Olles alles poisike, avaldasid talle muljet sensitiivid ja kohad, kus on tabatud erinevaid esoteerilisi helisid. Niisiis sisenes ta sinna maailma, lootes leida lahendusi mitmetele müsteeriumitele. Ta veetis 40 aastat õppides ja vaikselt mediteerides, kuni leidis end seisundis, mida võib kutsuda spirituaalseks teadvuseks, ning mis lubas tal siseneda müsteeriumite maailma.

Levi ülesanne

"Ja siis püha Visel tõusis ja ütles: "Oo Levi, inimlaps, ava silmad, sinu jaoks on ülesanne tuleva aja jaoks – hingelise õnnistuse aeg".
"Pööra tähelepanu, oo inimlaps, inimkond peab teadma Kristust, Armastuse Jumalat; Armastuse jaoks on valitseja palsam kõigi inimkonna haavade jaoks, ravim iga haiguse jaoks".
"Ja inimene peab olema varustatud Tarkuse ja Võimu ja südamest Arusaamisega".
"Ennäe Akasha, minul on Viseli kirje, kus iha mõte ja sõna ja iga elava saavutus on kirjas".
"Inimese vajadused on mitmekordsed, ja mehed peavad teadma neid vajadusi".
"Nüüd, levi, pane tähele mu sõnu, mine edasi neisse müstilistesse galeriidesse ja loe. Seal leiad sõnumi maailmale; igale inimesele; igale elavale".
"Hingan nüüd sinu peale Püha Õhku; sa teed vahet ja saad teadma õppetunde, mida need ülestähendused uue aja kohta tähendavad inimkonnale".
"See aeg saab olema hiilguses ja valguses, sest see on Püha Õhu kodu, ja Püha Õhk tunnistab uuesti kristust, igavese Armastuse sümbolit".
"Alul, iga uue aja alguses, see sümbol avaldub ihus, nii et inimkond näeb ja teab ning taipab Armastust, mis ei ole ahas, piiratud".
"12 korda iga Päikese revolutsiooni ajal, Armastuse Jumal tehakse lihast ja luust, ja sa võid lugeda Akasha imetabast õppetundi, mida need kristused on inimestele õpetanud; kuid sa ei tohi neid õppetunde avaldada".
"Nüüd, Levi, sõnumikandja Hingeajastust, võta oma pliiats ja kirjuta."
"Kirjuta täielik lugu Kristusest, kes ehitati Puhtal Kaljul, taamal Päikese sõõr – Kristus, keda inimkond teab kui Algatajat."
"Kirjuta tema töödest nagu prohvet, preester; kirjuta tema puhtast elust ja armastusest, ja kuidas ta muutis oma lihaliku himu jumalikuks laskumata surmaväravateni".
"Ja sa võid kirjutada loo Melchizedecist, Kristusest, kes elas, kui Aabraham elas, ja näitas inimestele, kuidas elada elu hoolimata kannatustest; kes ohverdas oma elu inimeste nimel."
"Ja sa võid kirjutada loo Rahu Printsist, Kristusest, kes tuli kui lapsuke Betlemma ja rändas teid pidi, mida iga mees peab tallama".
"Ta oli põlatud, ära tõugatud ja kiusatud; tema peale sülitati, löödi risti, kuid ta ärkas ellu ja tõusis suuremaks kui surm, et võiks näidata inimesele tema võimalusi".
"Tuhat korda olgu öeldud inimesele: "Tulin, et näidata inimesele tema võimalusi; mida mina olen teinud, võivad teha kõik inimesed; ja mida kõik inimesed peaksid olema."
"Need jutud Kristusest on piisavat, kuna sisaldavad tõelist elu ja surma filosoofiat, ja surnute elluäratamist."
"Nad näitavad hinge spiraalset kulgemist, kuni inimene ja Jumal on kõigi jaoks."

Levi ennustused

Umbes kaks tuhat aastat tagasi Elihu, kes juhtis prohvetite kooli Zoanis, Egiptuses, viitas Levile järgmist:
"Sel ajastul taibatakse Puhtuse ja Armastuse vilju; kuid sõnad ei ole eksinud selles Jumala Mälestuste registris, kuna iga sõna on tehtud mõttest ja saavutusest".

"Ja kui maailm on valmis seda vastu võtma, saadab Jumal oma sõnumitooja, et avada see raamat ja jagada neid lehti, mille sõnumid on täis Puhtust ja Armastust."
"Ja siis iga inimene loeb neid sõnu oma emakeeles, ja inimene näeb valgust."
"Ja inimene saab uuesti osaks Jumalast". (VE 7:25-28)
Edasised viited Levi isiksusele on nähtavasti ebavajalikud. See ei oma erilist tähtsust, kes ta oli; tema Veevalaja Evangeeliumi ülestähendused; Kristuse kohta; seisab kahtluse all.
Raamatu õppetunnid kannavad Naatsareti märki, kus ükski mees, v.a. maailma targemad meistrid, ei saa puutuda jumalikku Armastust ja Tarkust, mis teevad värvikirevaks selle raamatu.

[Muudetud: 12-3-2010 InDemand]
Vasta
#9
Kuna siin jutt Jeesusest siis pakuks ka omalt poolt ühe variandi - see on natuke laiem kui ainult tema, kuid siiski huvitav.

"Доктор Здоровенькин" - ОН ТАКИ ЖИЛ…? ПРАВДА ОБ ИИСУСЕ ХРИСТЕ.
Vasta
#10
7. Mis on Akashi ülestähendused?

Akasha on sanskriti sõna, mis tähendab "algne materjal", millest kõik asjad on vormitud.
Veevalaja filosoofia järgi on see hinge kristalliseerumise esimene faas. See filosoofia tunnistab fakti, et kõik ürgaine on hing; sellest johtuvalt, hing on liikuv madalama taseme vibratsioonis, saades, nagu üks meister ütles – koagulatsiooniks – (märkus: peaks olema hüübimine, so saab hüübinuks, terviklikuks aineks).
See ürgaine, Akash, on peen ja nii tundlik, et ka väiksemgi eetri vibratsioon ükskõik kus universumis, kutsub esile kustumatu mulje, kuid on kohalviibiv.
On fakt, et see on "universaalne mõistus", millest meie metafüüsikud räägivad.
Kui inimese mõistus on täpses akordis Universaalse Mõistusega, siseneb tema teadvus sarnasesse seisukorda nagu Akash ning võib koguda informatsiooni ja tõlkida selle ükskõik millisesse keelde maailmas, millega ta tuttav on.
Inimene võib siseneda täielikult Jumala väesse ja täita vaimu Intelligentsust; või ta võib täielikult omandada Jumaliku Armastuse ja olla kaugel nii Intelligensist kui Väest.
Lisaks, isik võib täielikult siseneda Püha Õhu teadvusesse, või Ülemasse Intelligentsi, ja mitte olla pidevas kontaktis Väe või Armastusega. Teadmist ei saada Väe või Armastuse vaimu läbi.
On ainult Universaalne Mõistus, mis on Ülim Tarkus, kutsutud Idamaiste õpetlaste poolt Akashi ülestähenduseks, heebrea meistrite poolt Jumala Mälestuste raamatuks, millesarnast teadmist on võimalik saavutada.

Teadvuses märkame kolme faasi:
1. Jumala ja inimese kõikvõimsuse teadvus;
2. Kristuse teadvus või siis teadvus Jumalikust Armastusest;
3. Teadvus Püha Õhust või siis Ülimast Intelligentsist.
Peame meeles pidama, et üks teadvuse punkt ei eelda teist või ei too teist kaasa. Sageli leiavad inimesed, kes on täielikult täidetud Jumala Armastusega, et nad on kogenud kristuse teadvust, kuid olnud selle suhtes ükskõiksed; ei oma vähimatki aimu loodusseadustest või hingelistest; ei ole tihedas vaimses sidemes Õpetajaga, mis on Püha Õhk.

Akashi ülestähendused

Igavesed elu salvestsed, teatud ka kui Akashi ülestähendused, on täielikult Ülima Intelligentsi valitsuses, või Universaalse Mõistuse, ja Akashi ülestähenduste lugeja peab olema lähedalt seotud Püha Vaimuga, kuna iga vibratsioon on täielikult tuntav selle eksistentsis.

Jagunemine

Kuna kõik ruum on täidetud vibratsiooniga ja mõtetega, siis kuidas A-Ülestähenduste lugeja jaguneb ning kogub ainult mõtteid elu sündmustest kindlast isikust või inimgrupist?
Igal inimesel on oma märgatav võnge ja kui lugeja mõistab täielikult eristamise seadust, kogu tema olemus häälestatakse ühte kindlasse tooni või rütmi, ning see ei ole võimeline vastu võtma ühtegi teist rütmi, et avaldada tema üle võimust. Seda põhimõtet on demonstreeritud traadita kommunikatsioonis.

Levil nõudis palju aastaid, et õppida seda jagunemise seadust ning saavutada tihe vaimne side Naatsareti Jeesuse, Enochi ja Melkisedeki toonide ja rütmidega. Kuid Ülima Intelligentsi Vaimu juhtimisel saavutas ta selle, hakates tundma ka teisi vibratsioone, mis tulid nendest võimsatest keskustest; ja muidugi, kõik tema tõlgendused sellest on tõde.
Vasta
#11
Inimene

"Mis on inimene, kes sa temast hoolid või inimlaps, keda sa nuhtled?"
See oli Davidi, Heebrea psalmisti siiras küsimus, ja kaheksas psalm on pühendunud täielikult inimese vaatlusele – manifesti loomise kiitusele. Nende paljude õppetundide seas, mida Levi on lubatud A-Ülestähendustest koguma, või Universaalne Mõistus, leiame ühe Mehe põlvnevuse, mida Jumal nii detailselt on kirjeldanud:
"Polnud inimest, polnud aega."
"Kui inimese elu sai alguse, saab see ka millalgi otsa."
"Mõte Jumalast ei saa olla piiratud. Lõplik mõistus saab leppida lõpmatuga."
"Kõik lõplikud asjad on muutuse algus. Kõik lõplikud asjad lakkavad olemas, kuna oli olemas aeg, mil neid ei olnud olemas."
"Inimese kehad ja hing on lõplikud, ja nad muutuvad, jah, lõplikust vaatepunktist tuleb aeg, mil neid enam ei ole."
"Aga inimene ise ei ole keha ega hing, ta on vaim ja osa Jumalast."
"Loov Kohtumäärus andis inimesele, inimese hingele, hinge, et ta saaks toimida hinge tasemel; andis talle lihast ja luust keha, et ta võiks toimida manifestitud tasandil."
"Miks andis Loov Kohtumäärus inimese vaimule hinge, et ta võiks funktsioneerida hinge tasandil?"
"Miks andis Loov Kohtumäärus hingele keha, et see võiks funtsioneerida manifestitud tasandil?"
"Kuulake nüüd, te maailmad, dominioonid, võimud ja troonid!"
"Kuulake nüüd, te keerubid, te seeravid, te inglid ja te inimesed!"
"Kuulake nüüd, te tuuled, kes puhute, te tormid ja te taevased piksed!"
"Kuulake nüüd, oo prototüüp ja Maa ja taimestik ja kiskja!"
"Kuulake nüüd, te roomavad maa-asukad, te kalad, kes ujute, te linnud taevas!"
"Kuulake nüüd, te tulevaimud, veevaimud, maa- ja õhuvaimud!"
"Kuulake nüüd, oo kõiksus, mis on, või oli, või saab olema, Tarkus räägib kõrgeimalt vaimselt tasandilt:
"Inimene on Jumala mõte; kõik Jumala mõtted on lõpmatud; neid ei saa mõõta ajaga."
"Jumala mõtted on igavesti kestvad minevikust kuni loetamatute päevadeni – ja nii on inimene, Vaimu-inimene."
"Kuid inimene, nagu iga teinegi Jumala mõte, oli vaid seeme. Seeme, mida Jumal hoidis enda võimuses. Nagu iga taim Maal hoiab endas vaid sellele taimele omaseid tunnuseid."
"Seega vaimu-inimene, Jumala seeme, hoidis sügaval endas tunnuseid iga Jumala osa kohta."
"Nüüd, seeme on ideaalne, ideaalne nagu allikas, kust ta pärinevad; kuid nad ei ole välja koorunud manifestist."
"Laps emakas on sama ideaalne nagu ta ema."
"Seega inimene, see seeme peab olema istutatud sügavale pinnasesse, et ta saaks kasvada, välja areneda, nagu areneb lillesibul lilleks."
"Inimese seeme, mis tuli esile Jumala südamest, oli määratud olema hinge isandaks, ja manifesti tasandi."
"Seega Jumal, kõige olemasoleva põlluharija, viskas selle inimseemne hinge pinnasesse; see kasvast nobedalt ja inimene sai elavaks hingeks; ja sai kõigi hinge kuningriikide vailtsejaks."
"Kuula nüüd, lase igal olendil kuulda, hinge tasand pole muu, kui vaimu tasand vibreerimas mitte nii kiiresti kui hinge tasand, ja aeglasemas rütmis on selle tasandi elu manifestitud; parfüümid ja lõhnad, aistingud ja kogu armastus on manifest."
"Ja need hinge atribuudid muudavad keha ilusaks."
"Mitmeid õppetunde peab inimene õppima sellel hingetasandil; ja seal ta viibib kaua, kuni kõik tema õppetunnid on selged."
"Pärast hingetasandi piiride hing kas vibreerib aeglasemalt, ja tema põhiolemus rõivastub; parfüümid ja lõhnad ja aistingud ja kogu armastus riietatakse ihusse; ja inimene sai rõivastatud lihasse ja luusse."
"Täiustatud inimene peab läbi käima kõik eluteed, ja nii oli lihalik loomus manifest, loodus, mis sirgus üles lihalikest asjadest."
"Ilma vaenlaseta ei tunnetaks sõdur kunagi oma jõudu, ja mõte peab olema arendatud jõuharjutuste läbi."
"Ja nii muutus see lihalik loomus varsti vaenlaseks, kelle vastu inimene peab võitlema, et ta oleks jõud, mis Jumal lõi."
"Las iga elav seisab ja kuulab! Inimene on manifestide, prototüübi, mineraalide, taimestiku ja kiskate tasandi isand; kuid ta on ära andnud oma õigused, et rahuldada ennast, oma lihalikku keha."
"Kuid inimene saab selle kõik tagasi, oma pärimuse; kuid peab seda tegema konflikti kaudu, mida sõnades öelda ei saa."
"Jah, ta peab kannatama katsumustes ja ihades, mis lahti kooruvad; kuid anna talle teada, et keerub ja seerav, kes valitsevad päikest ja Jumala vaimu, on tema kaitsjad ning juhatavad ta võiduni."
"Inimene päästetakse täielikult, lunastatakse, täiustatakse asjades, mille all kannatab keha- ja hingetasand."
"Kui inimene on saavutanud võidu kõige lihaliku üle, on seeläbi teeninud oma eesmärgi ja kukub, ei ole enam midagi."
"Siis seisab ta hingetasandi kammitsais, kus peab täielikult täitma oma võidud."
"Lugematu arv vaenlasi seisab inimese hingetasandi ees; seal peab ta, jah, peab jagu saama neist kõigist."
"Seega on lootus tema majakaks; ei ole läbikukkumist inimese hinge jaoks, Jumal juhib kõike ja võit on kindel."
"Inimene ei saa surra, tema hing on Jumalaga üks, ja kuni elab Jumal, elab ka inimene."
"Kui inimene on võitnud kõik vaenlased hingetasandil, avaneb seeme täielikult, täielikult Pühas Õhus."
"Hinge rüü on sel juhul teeninud oma eesmärki edukalt ja inimene ei vaja seda enam, ja see läheb edasi ja ei ole enam."
"Ja inimene saavutab õndsuse ja ideaalsuse ning saab üheks Jumalaga."
Vasta
#12
Kõik pole hea mida kiidetakse...mõni iva selles on ka sees, et inimesi lollitada. Võtame lihtsa asja: Püha söömaaeg ja paneme selle kõrvuti NLKP Keskkommitee pildiga... see on sama järjestus ja tulem on diktaator orjastaja valitseja. Sedasi võin sealt palju võrdlusi tuua aga jäägu see igaühe enda mõttemaailma.... head vaevanägemist....
Vasta
#13
Hugoth - igaüks võib näha mida soovib või mida tõlgendab talle tema mõistus.
Kes näeb diktaatorit kes valitsejat kes aga õpetajat.
Vasta
#14
Sobib ehk selle teema täienduseks.
Keegi, kes on uurinud Edgar Cayce tulevikuennustusi, on kirjutanud:
"Edgar Cayce nägi ette paljulubavat Veevalaja ajajärku, mida ta nimetas Liilia Ajajärguks.
Tema loengutes kirjeldatakse seda kollektiivset tulevikku kui puhtuse ajajärku, kui inimesed lõpuks saavad aru oma tõelisest suhtest Loojaga.
Sel ajaloolisel perioodil tunnetab iga inimene oma vastutust teiste inimeste suhtes. Sõltumata rahvuslikust kuuluvusest väljendub "suur hoolitsus iga isiksuse eest, iga hing hakkab oma venda hoidma!" (3976-29).
Vasta
#15
NEED ON KÕIK VÄLJAMÕELDUD AJASTUD. seda materjali lugesin juba 45 aastat tagasu, siis pakuti ka utoopilist ajastut ja uusi võimalusi. SELLEST POLE MIDAGI EDASI LÄINUD.Inimene jäi ikka samale tasemele, mis oli varemgi. Teatud seltkond tahtiS et ainult tema jutt on ainult õige......Siia poogitud ka osa teksti nn URANTIA raamatust , mis on kokkupandud kahest eri raamatust. Kunagi olid mõlemad minu käes. Pärast poogiti need tekstid kokku.
Vasta
#16
Mind huvitas see, et Cayce nimetas Veevalaja ajajärku Liilia ajajärguks. Polnud sellest varem kuulnud. Cayce teemas sellise nimega ajajärku ette ei tulnud.

http://www.para-web.org/showthread.php?t...r+Cayce%22

Mis muutustesse puutub, siis Cayce ütles ju, et "üleminek Kaladest Veevalaja ajastusse on järk-järguline, mitte kataklüsmiline."
Ja Cayce teemas kirjutas kunagi Arlich, et hüperborealased elavad läbi kolm langust ja kolm korda tõusevad uuesti...Nende maapõues, selles Hüperboreas, lööb särama Suur Rist (siinkohal mõeldakse iidset Kristalli). See peab täide minema 2041.aastal. Seda Risti näevad kõik maakera elanikud. Siis saabub Kuldaeg!"
Vasta
#17
21 dets peaks ajastu algama
Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Raamat "Darwini vaim ehk peaaegu nagu vaal" hermes2010 0 2,362 23-04-2010, 11:40
Viimane postitus: hermes2010

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat