Postita vastus 

Teema reiting:
  • 0 Häält - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Veenuse Projekt
Autor Sõnum
Elderm
Vana kala

19-03-2010 10:09
Postitus: #1
Veenuse Projekt
Veenuse Projekt

Veenuse Projekt on organisatsioon, mis pakub teostatavat ideed sotsiaalseteks muutusteks, mille eesmärk on jätkusuutlik ja rahumeelne globaalne tsivilisatsioon. See kirjeldab alternatiivi, mis püüdleb ühiskonna poole, kus inimõigused ei ole mitte ainult seadus paberil vaid reaalsus.

Veenuse Projekt tegutseb 9,1 hektarisel maa-alal, Teadustöö Keskuses, mis asub Venus’ses, Floridas.

Kui me hindame tohutuid katsumusi, mis astuvad vastu tänapäevasele ühiskonnale, võime me rahumeeli järeldada, et aeg on ammu otsas vaadata üle meie praegused väärtushinnangud ja et nendest omad järeldused teha ning nendega tegeleda. Me peame endalt küsima: mis tähendab olla inimene? Mis tähendab olla osa „tsivilisatsioonist“ ja mis valikuid me saame teha täna, et kindlustada kõigile Maa elanikele edukas tulevik.

Loe edasi...

[Muudetud: 12-10-2010 Elderm]

Vabamõtleja
http://www.youtube.com/TheElderm
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Nielander
Questioning Everything

19-03-2010 11:28
Postitus: #2

Ilus oleks mõelda küll...

Aga millegipärast ma arvan, et selle mudeli loojad peavad inimest puhtalt ühiskonna poolt vormindatuks ja unustavad inimese sünnipärase kalduvuse konkureerida ja võidelda üksteisega...eks ikka selleks, et saada parema inimesega järglasi...
Kas nüüd seda evolutsioonilist kalduvust suudaks rahuldada näiteks uues ühiskonnas "kaunite kunstidega" tegelemine ja puhas andmisrööm...ühiskonnas kus kõik peaks olema võrdsed, kuid ikka ei ole(näiteks keegi peaks ikka töötama sügaval kaevanduses, samalajal kui teine töötab lilleaias aednikuna), tekitab veel suuremaid ebakõlasid, kui ühiskond, kus vastavalt jõukusele inimene kasvõi alateadvuslikult oma ebavõrdsusega lepib...
Tuleb meelde Aldous Huxley utoopiline teos "Hea uus ilm", kus seda paratamatut ebavõrdsust saavutati läbi pideva sisenduse ja geneetilise muundatuse - seda selleks, et kõik õnnelikud oleksid...samuti oli võrrandist kaotatud looduslik evolutsioon, kuna inimesi kasvatati laboris...

Ja isegi kui see töötaks, siis oleks võimatu sellele kavandatult äkki üle minna...ühiskonnale oleks vaja enne üht tõsist restarti ja seejärel loota, et ühiskonnarvuti õige operatsioonisüsteemi üles buudib...või siis palju palju inimpõlvi oodata ja loota, et asi soovitud suunda areneks, muidugi enne, kui nad end ei hävita...

Muidu oli sellest juttu ka filmis "Zeigeist: Addendum", kus need eestvedajad asjast kaamerasse rääkisid...

"It is the mark of an educated mind to be able to entertain a thought without accepting it."
― Aristoteles
troodon Eemal
ilge reptiloid

19-03-2010 15:05
Postitus: #3

Tsitaat:Algselt postitas Nielander
Aga millegipärast ma arvan, et selle mudeli loojad peavad inimest puhtalt ühiskonna poolt vormindatuks ja unustavad inimese sünnipärase kalduvuse konkureerida ja võidelda üksteisega...eks ikka selleks, et saada parema inimesega järglasi...
Kahjuks küll, niivõrd-kuivõrd inimene on suures osas tehnoloogiaga varustatud karvutu ahv. Aga parandamatu optimistina arvan, et inimene peab sellest looma seisusest välja kasvama, ja põhimõtteliselt on ta ka selleks suuteline - kuigi seda on väga raske ette kujutada. Ja aega võtab see maitea kui palju. Seni inimkond on ise ka pidevalt vormindanud seda konkureerimise ja "parim olemise" mentaliteeti, ja sõdimist ja sigimist. Inimkonna ühistaotlus. Polegi palju erinev shimpansikarja omast.

Aga kui inimkond jääb loomakarja tasemele, siis on kaks võimalust - kas hävitab iseennast (sigib/sõdib/tarbib surnuks) või tulevad kuskilt mingid "isandad", kes juhtimise üle võtavad - ja inimene saab rahulikult edasi "loom" olla.
Elderm
Vana kala

19-03-2010 19:49
Postitus: #4

(näiteks keegi peaks ikka töötama sügaval kaevanduses, samalajal kui teine töötab lilleaias aednikuna)

Veenuse Projekti ideoloogia järgi teeks selle mustema töö ära masinad.

Vabamõtleja
excubitoris
Kes-Kus-Miks-oloog

19-03-2010 20:01
Postitus: #5

Nägin seda Veenuse Projekti eelpool mainitud Addendumis ning mingi film oli veel
vist liikvel selle asjadega. Minule jättis see vägagi kahtlase mulje. Idee on ju ilus
ja võib isegi öelda, et õilis, kuid see asi tahetakse ülesse ehitada KUIDAS ? Kuhu
pannakse need miljardid kes sellesse utoopiasse EI mahu ? Probleem on sama mis
KOGU selle Zeitgeisti liikumise juures - räägitakse pikalt MIS on probleemiks, kuid
selle juures unustatakse KES on need probleemid põhjustanud. Vaadates seda asja
lähemalt kipub vägisi muljeks, et tegu on ELIIDI projektiga ELIIDI jaoks. Paljudes
aspektides läheb see projekt kokku sellega mida ma igapäevaselt loen erinevatest
uudistest. Osadest neist olen ka siia postitanud. Esmaselt mainiks sellist projekti
Georgia Juhiskivid mis näitab KES seda projekti teeb ja miks.

Tegelikult on kõik lihtne aga me pole sellest veel aru saanud ...
*
Sa pead tegema HEAD halvast, sest millestki muust teda teha pole.
WEbdES
Tavaliige

19-03-2010 20:10
Postitus: #6

Ilus oleks mõelda küll...

Olen ka mõelnud sel teemal. Teema on selles, et kas "arenev inimene" tuleb välja/areneb/on jõudnud sellele tasandile, millest räägib Venus Projekt. Kas see võistlusmoment on ürgne seaduspära, mis on inimesele täiesti möödapääsmatu? Arendav on rahulolematus kui rahulolu? Kas võistlus ja võrdlus ning võrdlemine arendab inimesi üksteisega võrreldes edasi?
Venus Projekt väidab, et inimese loomupärased omadused ei ole tegelikult need, mis on meil selles ühiskonnas. Keskkond muudab inimest, sellega on vast paljud nõus. Kas me suudame muuta keskkonda selliseks nagu seda taotleb Venus Projekt?

"Kurjuse triumfiks ei ole vaja muud, kui heade inimeste tegevusetust."
"Keegi ei tee suuremat viga kui tema, kes arvates, et tema võimuses on teha vaid natuke, ei tee mitte midagi." E. Burke
FurioN
Tavaliige

19-03-2010 20:33
Postitus: #7

Tsitaat:Algselt postitas excubitoris
Vaadates seda asja
lähemalt kipub vägisi muljeks, et tegu on ELIIDI projektiga ELIIDI jaoks.
Saan aru sellisest mõtlemisest ja mul on ka sarnased mõtted läbi peas käinud, kuid miks peaks eliit näiteks rahandussüsteemist loobuma? Mul on veits raskusi leida suuremaid seoseid nende ideede ja eliidi ideede vahel.
Samas Veenuse Projekti eesmärgiks on kaotada ka erinevad religioonid ja koondada kõik kokku, kuid see paneb jälle mõtlema, et siis oleks just lihtsam kõiki mõjutada/kontrollida. Nagu rajaksid sellise illusiooni, et valitsust pole(ei ole ka keda kahtlustada või süüdistada), kuid samas keegi kardina taga ikka juhib nukuteatrit.. Samas konflikte ja muid sotsiaalseid probleeme ei oleks nii palju ning inimesed tegutseksid rohkem koos, mida nad peaksidki tegema, sest kõik on Üks.
Ega jah, nende ideed tunduvad tõesti väga mõnusad ja ma väga tahaks loota, et seal on ka tõepõhi all, kuid see on mõistetav, et sellised kahtlused tekitavad, kui juba kursis rohkem igasuguste pettustega. Samas ma usun, et see, mida nemad pakuvad, on parem kui praegune maailm.. Kindlasti ei ole perfektne ja kindlasti ei kao ära kõik probleemid, aga ma arvan, et hulga parem oleks see kindlasti kui praegune.

[Muudetud: 3-19-2010 FurioN]
WhiteWolf Eemal
Veteran

19-03-2010 20:48
Postitus: #8

Ressursipõhine majandus... et kui elad juhuslikult (fosforiidi)maardla peal, siis küüditatakse sind varem või hiljem ära? Maa on pärast nagu seesinane šveitsi juustukera.

Raha ei eksisteeri... eluks vajalik tasuta/lihtsalt niisama(?) - kes otsustab, mis on eluks vajalik? Kui keegi ei otsusta, siis tänane homo sapiensi enamus elaks nagu telerist näidatakse...? Kui keegi ikkagi otsustab, siis milliste kriteeriumide alusel? Igale kodanikule 7 ruutmeetrit normelamispinda või? Ja ärge virisege - kõik see on tasuta...

Niisiis, kes on need kolhoosiesimehed, kes 1950ndate stiilis asja ajama hakkavad? (Kes ei tea, siis nimetatud kümnendil Eesti kolhoosides rahapalka ei eksisteerinud või oli see sümboolne. Kõik on juba olnud.)

Võrdsus Venus Projecti programmis tähendab ilmselt seda, et kõik on paljad kui püksinööbid, mitte et kõik saavad oma eluga ilusti hakkama.

Kui raha või muud materiaalsete väärtuste ekvivalenti üldse ei eksisteeri - miks peaks keegi sel juhul üldse tööd(?) tegema... Hea küll, kui inimene tegeleb millegi tema jaoks huvitavaga ning sellest ka teistele kasu on - muidugi kena, kuid ühiskond tervikuna nii toimida ju ei saa. Ainult juhul, kui keegi otseselt või kaudselt sunnib.

See üritus meenutab kangesti kommunismi, kuhu me pidime jõudma 1980ndaks aastaks. Nikita Sergejevitš ise lubas...
Kuigi ma ei imesta, Obama on USA majandusega juba teel.

Siis veel üks mõte. Pankade kui rahailma esindajate vastu tekib praegusel ajal loomulikult protest - eks sel ole põhjust muidugi ka, kuid seda protsessi tahetakse kellegi poolt vist ära kasutada. Lühidalt siis stsenaarium, et Zeitgeist Movement ja Venus Project asuvad oma põhitöö kallale pärast dollari kokkukukutamisega alguse saanud globaalset finantskrahhi, mis peaks hädavajaliku eeldusena eksiteerima.
Ja see kõik on juba ammu valmis joonistatud - tasub vaid Zeitgeisti filme vaadata.

Samas päris paljuga Zeitgeisti filmides tuleb nõustuda - usalduse võitmiseks on meile suur tükk tõtt räägitud... kes neid filme rahastaski? Praegune poliitiline ja majanduslik korraldus elab oma viimaseid päevi, sest asjad kisuvad sedavõrd kiiva, et inimestele hakkab kohale jõudma - nii ei saa. Ja lõpetavadki jõu andmise ära... algul mõned, siis rohkem ja ühel hetkel ongi neid piisavalt.
Nagu ma foorumis varemgi olen ütelnud - lihtsalt pole teada, mis asemele tuleb.

Ma isiklikult loodan, et mitte Fresco & Co viljeldav düstoopia.

P.S. Ja muidugi detail nende taastuvenergia programmist - tuul ja päike ja... aga Tesla töödest mitte midagi?

P.P.S. Rahavabast ühiskonnast jutlustamine ei sega Venus Projecti inimestel(?) annetusi koguda: http://www.thevenusproject.com/store-donate
Käige ikka minu sõnade, mitte minu tegude järgi...

[Muudetud: 19-3-2010 WhiteWolf]

Maa on kvantarvuti, millel jookseb Uniwersumi parim strateegiamäng.
(isiklik tähelepanek)
FurioN
Tavaliige

19-03-2010 21:20
Postitus: #9

Tekitab küsimusi jah, sellepärast tulebki nende käest neid küsimusi isiklikult küsida, selleks on võimalus. Samuti http://vimeo.com/7866864 peaks ära vaatama, saab veidi parema ülevaate(esitatakse neile küsimusi). Tore on jah lahmida, et ei ei, see ei kõlba mitte kuskile, aga võiks enne ikka kindel olla, mis see kõik endast kujutab. Vähemalt oleks tore, kui laseks jätta neile võimaluse seda seletada/tõestada, niisama blokkimisest pole kasu. Jäägem ikka avatuks. Nii on suht raske elada, usk ei kellegisse ega millegisse. Usku peab olema Smile Kui nende idee ei kõlba, mis see parem variant siis on, kui viitsid seletada? Milline peaks siis maailm olema?
WhiteWolf Eemal
Veteran

19-03-2010 21:47
Postitus: #10

FurioN, ma olen Zeitgeisti filme mitu korda vaadanud, samuti tegelesin eelmisel kevadel selle Venus Projecti leheküljega päris põhjalikult - see nende teooria on auklik.
Cui bono?

Ma olen muidugi nõus, et vaba energia laialdane kasutuselevõtmine (mh Tesla tööd), mis võimaldaks maavarade tarbimist oluliselt vähendada oleks suur samm edasi. Aga tuulegeneraatorid ja päikesepatareid on juba aastakümneid kasutusel - võidukäiku pole, kasutegur on väike.

Olematut raha kasutava finantssüsteemi vahetamine hakatuseks kasvõi reaalset materiaalset ekvivalenti (nagu oli kullastandard) kasutava vastu oleks samuti väga suur samm edasi (paradoksaalsel kombel tegelikult tagasi). Nii lastaks kõigist majandusahela lülidest õhk välja, samas kontroll oma valikute üle jääks ju igaühele alles (milles ma Fresco unelmate puhul kahtlen).
Inimese valikud tegelikult avarduksid, sest kui finantssüsteemist on õhk välja lastud, siis finantsvõimenduse (loe: laenuraha) ärakukkumisel jääks ju kõigile raha ehk materiaalset ekvivalenti rohkem kätte. (Mitte et laenuraha iseenesest kolepaha oleks, aga see praegune on ju tagatiseta - vt Zeitgeist Addendum).

Ja Inimene võiks hakatuseks endasse uskuda.
See tähendaks muuhulgas õpitud abituse sündroomist täielikku vabanemist.

P.S. Rahast oli foorumis sügisel pisut juttu: http://www.para-web.org/viewthread.php?tid=5626

Maa on kvantarvuti, millel jookseb Uniwersumi parim strateegiamäng.
(isiklik tähelepanek)
Leena
Bännitud

19-03-2010 23:08
Postitus: #11

EV põhiseadus:
§ 41. Igaühel on õigus jääda truuks oma arvamustele ja veendumustele. Kedagi ei tohi sundida neid muutma.

---
Puht isiklik arvamus - tegemist kas mõjuagedi, nõrgamõistusliku või ... ususekti müügitöötajaga materjaalse kasu saamise eesmärgil.

----------------------------
Kui inimene ajab jama ühes pisikeses valdkonnas mida ma täpselt tean, siis miks peaksin arvama, et ta ei aja ka mujal jama?
Einstein oli kindel vaid Universumi ning inimimlike lolluste lõpmatuses. Kusjuures esimeses ei olnud ta lõpuni kindel.
Elderm
Vana kala

20-03-2010 10:48
Postitus: #12

Tsitaat:Algselt postitas Leena
EV põhiseadus:
§ 41. Igaühel on õigus jääda truuks oma arvamustele ja veendumustele. Kedagi ei tohi sundida neid muutma.

Ega keegi ei sunni ju tegelikult (?).

Tsitaat:Algselt postitas WhiteWolf
P.P.S. Rahavabast ühiskonnast jutlustamine ei sega Venus Projecti inimestel(?) annetusi koguda: http://www.thevenusproject.com/store-donate
Käige ikka minu sõnade, mitte minu tegude järgi...

Praeguses ühiskonnas ei ole ju siiski võimalik ilma rahata tegutseda, isegi kui jutt käib rahast vabanemisest.

Isiklikult usun Jacque Fresco headesse kavatsustesse. Ta on tegelenud "parema ühiskonna kavandamisega" terve oma elu. Filmis "Future By Design" on tema eluloost pikemalt juttu. Võib-olla on lihtsalt hakatud tema visiooni mingite tegelaste poolt ära kasutama?

Vabamõtleja
VironShaman
Kui võtaks ja müristaks

20-03-2010 13:23
Postitus: #13

OK aga see ei klapi ühe põhilise eluks vajaliku tingimusega, Piisav ala rohelist maailma kus toodetakse kogu orgaanilise elu olemasoluks vajaminev toit, elulaine esimene aste.
Natside suurim saavutus oli orgaanilise aine tootmise väljatöötamine mida saab kasutada eluks kosmoses ja selle maitsestamine liha ja teiste loomsete toitude maitsetega.
Neil oli seda vaja oma baasides elamiseks maa lähisplaneetidel ja lõunapooluse tunnelites.
No pagan võtaks, milleks on mõtet lasta mingitel võimugrupeeringutel muuta maa loodus elukõlbmatuks selle nimel, et jääks järgi ainult üks võimugrupeering maailmapank ja võim mis tugineb ainsana info omamisel.
Paluks läbi lugeda ja kes oleks võimeline inglise keelest tõlkima paar tähtsat lõiku mis puudutavad aatomisõda, selle tulemusel tekkinud maailmariiki ja kosmosesse kolinud värvilisi, kes enam kuivale maale tagasi elama ei saa pöörduda kuna ei kannata maa külgetõmbejõudu.
http://www.viewzone.com/witness.html
Nad kasutavad tulevikus toidu tootmiseks sama tehnoloogiat millest rääkis zed oma põhiteemas.
Aga see on ju maal elamiseks mõttetu, siin on piisav mitmekesisus mida tuleb lihtsalt hoida ja hävitama peab seda mis mitmekesisust ja loodust oma võimuiha ja usu nimel hävitab, mõtle buda kujud hävitanud alkaida peale, kes oma tulud sai narkootikume tootes ja euroopa ja ameerika inimest hävitades..

[Muudetud: 3-20-2010 VironShaman]
Elderm
Vana kala

20-03-2010 14:01
Postitus: #14

Tsitaat:Algselt postitas VironShaman

No pagan võtaks, milleks on mõtet lasta mingitel võimugrupeeringutel muuta maa loodus elukõlbmatuks selle nimel, et jääks järgi ainult üks võimugrupeering maailmapank ja võim mis tugineb ainsana info omamisel.

Ma ei tea kas ma Sinust õigesti aru sain, aga Jacque idee kohaselt osaleksid "maailma valitsemises" kõik inimesed, üks kõik millisest regioonist, üle maailma. Selle jaoks on ta kujundanud välja ka nö. mudeli- linna keskus, kus ruumi keskel asub suur Maakera projektsioon.

Umbes nagu kujutatud järgneval pildil:

Vabamõtleja
excubitoris
Kes-Kus-Miks-oloog

20-03-2010 20:09
Postitus: #15

Vaata Elderm - ma arvan, et seni kuni selliste ilusate IDEEDE propageerijad ignoreerivad hetkel
meie ühiskonnas toimuvaid REAALSEID protsesse ja REAALSEID jõude on sellised projektid täiesti
mõttetud. Seni kuni nad ei suuda mulle selgelt ja ratsionaalselt ära seletada kuidas neil on plaanis
ilma "stalinlikke" meetodeid kasutamata kätte saada vähem kui 1% elanike käes olevatest kuni
90% (numbritega võib natuke mängida, kuid idee maksab) ressursidest siis loen seda mina lihtsalt
üheks järjekordseks projektiks mille eesmärk on teatud kitsale ringkonnale või leiva peale määrimine
koos paksu hanemaksapasteedi kihiga ja juua kõrvale kallist veini.

Isegi täiesti ilma igasuguste vandenõudeta ei eita ju (kui päris siledate ajudeta isikud välja arvata), et
meie planeedil on JOKKi abil situatsioon kus rõhuv enamus ressurssidest on ühe kitsa ringkonna käes.
Kui tihedalt on see klikk omavahel seotud jäägu välja rääkimata - see ei ole eriti oluline praegust -
oluline on aga see, et ma sügavalt kahtlen, et selle maailma Stuartid ja Rockefellerid (rääkimata
kodukootud Sõõrumaadest jt) annavad oma kinnisvarad ja muud ressursid lihtsalt ära, et kõigil oleks
"hea"! Kui sa tead vahendit või "kommi" mis sunniks neid seda tegema siis räägin selles teemas (ja
ei pea silmas mitte ainult siin - para-weebis) rõõmsalt kaasa ja olen valmis rakendama OMA aja selle
projekti teenistusse. Seniks aga ootan natuke ja jätkan REAALSE eluga.

Tegelikult on kõik lihtne aga me pole sellest veel aru saanud ...
*
Sa pead tegema HEAD halvast, sest millestki muust teda teha pole.
Nielander
Questioning Everything

17-08-2011 11:16
Postitus: #16
RE: Veenuse Projekt
Jacque Fresco loengud erinevatel teemadel, mis vähemalt mulle väga sügava mulje jätsid:

Are we educated yet?(Kas me oleme haritud?)
Are we civilized yet?(Kas me oleme tsiviliseeritud)
Are we humanized yet?(Kas me oleme humaniseeritud?)

Mees räägib lühidalt religioonist, sõjast, poliitikast, jne
http://www.youtube.com/watch?v=3K10RTeVIsA

Kellel huvi, siis youtubest leiab veel teemasid, millel ta sõna on võtnud...

"It is the mark of an educated mind to be able to entertain a thought without accepting it."
― Aristoteles
Müstik
Shambalas

28-12-2014 15:14
Postitus: #17
(28-12-2014 13:34 )MarxVoss Kirjutas:  See energia, mis aga universum jagab, sealt saab igasugu vastuseid. Selline liikumine on tegelikult juba dekaade eksisteerinud:

VEENUSE PROJEKT

Igat asja muudetakse vaikselt ja targu, mitte pea ees tormates.

On küll selline liikumine. Siin teema ka selle liikumise kohta.
Ootame huvitavaid arvamusi selle projekti kohta.
Siin üks video tulevikulinnade kohta:
http://www.bbc.com/news/technology-23799590

Maailm on täis lahendamata mõistatusi ja mõned neist on veel saladuslikumad, kui üldse osatakse ette kujutada.
MarxVoss
Uustulnukas

28-12-2014 18:20
Postitus: #18
See projekt on täielikult elujõuline ja edasiviiv. Ajast aega inimesed vahetuvad, kuid viivad projekti edasi. Olen ise väga selle projekti poolt. Aga kindlasti ennem peaks vaatama neid filme. Ilma vastupanu ja võitluseta ei suuda me edasi liikuda kiirusega, et ka meie silmad seda näeks.

http://www.zeitgeistmovie.com/
Müstik
Shambalas

28-12-2014 19:12
Postitus: #19
Paraku jäävad ühiskonna- ja keskkonnaprobleemid ületamatuteks seni, kuni üksikutel riikidel säilib kontroll enamiku Maa ressursside üle ja inimeste heaolu asemel on eesmärgiks rahaline kasum.
Kontroll ja võim aga koondub üha enam käputäie eliidi kätte, nagu siin eespoolgi arvatud on.

Ega sa ei tea miks see Veenuse Projekt 2011 aastal koostöö Zeitgeisti Liikumisega katkestas?

Maailm on täis lahendamata mõistatusi ja mõned neist on veel saladuslikumad, kui üldse osatakse ette kujutada.
Wilholmensis
Veteran

30-12-2014 00:24
Postitus: #20
Keegi eesti soolapuhuja väitis, et Veenusel olevat elu ja sealt käijakse Maale...irw!
Nofretete
parahuviline

21-05-2017 19:22
Postitus: #21
(17-08-2011 11:16 )Nielander Kirjutas:  Jacque Fresco loengud erinevatel teemadel, mis vähemalt mulle väga sügava mulje jätsid:

Are we educated yet?(Kas me oleme haritud?)
Are we civilized yet?(Kas me oleme tsiviliseeritud)
Are we humanized yet?(Kas me oleme humaniseeritud?)

Mees räägib lühidalt religioonist, sõjast, poliitikast, jne
http://www.youtube.com/watch?v=3K10RTeVIsA

See 101 aastaseks elanud Veenuse projekti juht ütles ka:
“Raha peale üles ehitatud materialistlik ühiskond on võlts ühiskond. Meie ühiskond jääb ajalukku kui inimese madalaim arengutase. Meil on teadmised, oskused, tehnoloogia ja suutlikkus luua täiesti uus tsivilisatsioon.

Iga ühiskonna operantsed süsteemid tulenevad haridusest: raamatud, mida loed; eeskujud, keda järgid; inimesed; keda imetled. Ajul puudub eristamise mehhanism ja seega ei saa aju sulle ka öelda, mis on rohkem või vähem oluline – ainult kogemus saab seda teha. Me ei sünni siia ilma ahnelt, kadedalt, vihaselt ja kitsarinnaliselt. Meie käitumine ja väärtused peegeldavad kultuuri, milles elame."

Samuti ütles ta: Me vajame muutust, sest isegi kui meid juhiksid kõige eetilisemad inimesed, saaksid ressursid ükskord otsa, esineks valetamist, varastamist, petmist ja korruptsiooni. Me ei vaja eetilisi juhte, vaid intelligentset ja kõigi hüvanguks töötavat meetodit Maa ressursside majandamiseks."

http://24tundi.ee/veenuse-projekt-kohust...e-koigile/
Postita vastus 

Vali alamfoorum:

Kasutaja(d) vaatamas seda teemat: 1 külalist

gro.bew-arap[tä]bew-arap | Para-web | Tagasi üles | Tagasi sisu juurde | Mobile Version | RSS voog