•  Eelmine
  • 1
  • ...
  • 3
  • 4
  • 5(current)
  • 6
  • 7
  • 8
  • Järgmine 
Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jamaloogia
(28-04-2016, 09:38 )seenetoorik Kirjutas: Tänaseks on kõik tuntumad parateadused juba ammust ajast unustuste hõlma vajunud. Sel lihtsal põhjusel, et NEED EI TOIMI!

Sa toorik, oleks pidanud piirduma ühe lihtlausega - "mina ei usu müstikasse ja para-asjadesse".
Aga seda muidugi skeptikute foorumis.
Siinseid inimesi, kes enamuses on ise midagi müstilist ja para kogenud, näinud või tundnud, vaevalt et ükskõik milline pikk ja "faktidest kubisev tõestus" ümber veenab.
Vasta
Ega ilmselt ei veena tõesti. Aga päris tõsiselt peaks mõtlema just sellele su määratlusele:

(28-04-2016, 11:10 )Minaelan Kirjutas: vaevalt et ükskõik milline pikk ja "faktidest kubisev tõestus" ümber veenab.

Päris kurb on ju kui inimesed fakte ignoreerides pea liiva alla peidavad ja muinasjutumaailmast lahkumast keelduvad. Kas pole?
Vasta
Vaatasin, et mis asjad need parateadused on, mis olevat välja surnud.
Esimesena oli pandud krüptozooloogia.
Ja sellel alal küll ei ole midagi välja surnud.
Näiteks Dr. Karl P. N. Shuker spetsialiseerub krüptozooloogiale ja on selle üks tänapäeva väljapaistvaimaid esindajaid.
Ta esineb raadios ja televisioonis ning reisib maailmas ringi.
K. Shuker õppis zooloogiat Leedsi Ülikoolis ning zooloogiat ja võrdlevat füsioloogiat Birminghami Ülikoolis. Ta on kirjutanud 17 raamatut ja olnud paljude raamatute kaasautor. Lisaks sellele on ta kirjutanud ka sadu artikleid ajakirjadele. Samuti on ta Guinnessi rekordite raamatu zooloogia osa konsultant. Laiale publikule on ta tutvustanud palju varem tundmatuid krüptiide. 2005. aastal nimetati tema järgi uus rüüloomade liik – Pliciloricus shukeri.

https://et.wikipedia.org/wiki/Karl_Shuker

Ei ole ka eespool mainitud astroloogia teadus kuhugi ära kadunud.
Kõigega tegeletakse ka 21.sajandil.


Vasta
Kui väga väga armastad muinasjutte ja kõik need (pöialpoiss, lumivalgeke, eite-taati jne) on loetud...siis...tuleb neid ise kirjutama hakata.
Smile
Lendava taldriku huvilistel soovitan lugeda:
[Pilt: hottabotsh.PNG]
Vasta
(28-04-2016, 11:40 )Nofretete Kirjutas: Vaatasin, et mis asjad need parateadused on, mis olevat välja surnud.
Esimesena oli pandud krüptozooloogia.
Ja sellel alal küll ei ole midagi välja surnud.
Näiteks Dr. Karl P. N. Shuker spetsialiseerub krüptozooloogiale ja on selle üks tänapäeva väljapaistvaimaid esindajaid.

Kui veelgi lähemalt vaadata, võib raskusteta leida, et ka muud para-alad pole midagi välja surnud. Ikka leidub siin-seal mõni ekstsentrik, kes asjaga tegeleb.

Krüptozooloogia erineb ülejäänutest õnneks aga selle poolest, et seal on tõesti võimalik mingeid positiivseid avastusi teha. Muidugi ei saa välistada, et ka spiritismi või telepaatia vallas lõpuks ometi mingigi avastus ära tuleb aga võrreldes krüptozooloogiaga, kust vahest - ükskõik kui harva ikka mõni krüptoliik leitakse, pole ülejäänud parateaduste avastustest üldse midagi kuulda olnud.

(28-04-2016, 11:40 )Nofretete Kirjutas: Ei ole ka eespool mainitud astroloogia teadus kuhugi ära kadunud.
Kõigega tegeletakse ka 21.sajandil.

Just-just! Tegeldakse. Aga peamiselt siiski n.ö. "põranda all". See ongi vahe, millele viidata soovisin. Kui sajand-kaks tagasi uuriti neid nn mainstream teaduses, siis pärast tõdemusele jõudmist, et seal midagi leida pole, heitsid tõsised teadlased need kõrvale. Pole ju mõtet lõputult pimeduses kobada kui kõik olemasolevad andmed näitavad, et otsitavat polegi olemas.

Eks ta ole põhimõtteliselt ju tore, et mõned ekstsentrikud ikka veel loodavad sealt midagi leida ning igavene au ja kuulsus neile kui see lõpuks ka õnnestub. Aga...kui ikka juba sajandi jooksul on selgeks saanud, et sealt suunast ühtki tõsiseltvõetavat piuksugi ei tule, pole minu arust küll mõtet enam oma aega kulutada. Einoh, ega muud polekski aga sedasorti asjade ümber hakkavad alailma igasugused pettused toimuma.
Vasta
(28-04-2016, 14:12 )seenetoorik Kirjutas: Eks ta ole põhimõtteliselt ju tore, et mõned ekstsentrikud ikka veel loodavad sealt midagi leida ning igavene au ja kuulsus neile kui see lõpuks ka õnnestub. Aga...kui ikka juba sajandi jooksul on selgeks saanud, et sealt suunast ühtki tõsiseltvõetavat piuksugi ei tule, pole minu arust küll mõtet enam oma aega kulutada. Einoh, ega muud polekski aga sedasorti asjade ümber hakkavad alailma igasugused pettused toimuma.

Tegelikkuses on kõigil suurriikidel oma para-osakonnad juba aastakümneid, kus edukalt ka toimetatakse.
Arvan, et inimkond oma kurjuses, pahatahtlikkuses, ahnuses ja omakasupüüdlikkuses polegi veel valmis vaimsete võimete (ehk siis para-võimete) omamiseks.
Mõelda vaid, kui praegused inimesed oskaksid mõtteid lugeda või sisendada, teleporteeruda, aineid muuta või materialiseerida jne, siis oleks selline Maa kurjategijatele lausa paradiis.
Inimkonna piiratus selles vallas on nende endi kaitseks.
Mis ei tähenda, et müstikat ja para-asju ei esineks. Loomulikult esineb. Kes tahab näha, see ka näeb. Kes tahab kritiseerida ja maha teha, leiab ka selle kohta ainest. Igale oma.
Vasta
No väita võib ju ükskõik, mida. Eriti siinses foorumis, nagu ma aru olen saanud. Niisiis, las neil riikidel olla pealegi oma paraosakonnad kui sa tõesti seda väga-väga uskuda tahad.

Ma küsiksin sellisel juhul aga niisugust asja, et kui igast, ükskõik kui salajasest osakonnast aeg-ajalt ikka midagi raudkindlat välja tilgub, siis kuidas on õnnestunud neid para-asju juba sajand(eid?) nii peenelt salajas hoida, et ühtki käegakatsutavat ega tõestatavat fakti/juhtumit/nähtust/jne näha pole olnud?
Vasta
(28-04-2016, 14:37 )seenetoorik Kirjutas: Ma küsiksin sellisel juhul aga niisugust asja, et kui igast, ükskõik kui salajasest osakonnast aeg-ajalt ikka midagi raudkindlat välja tilgub, siis kuidas on õnnestunud neid para-asju juba sajand(eid?) nii peenelt salajas hoida, et ühtki käegakatsutavat ega tõestatavat fakti/juhtumit/nähtust/jne näha pole olnud?

Miks sa siia foorumisse tulid? Meid ümber veenma, et para-asju ei eksisteeri?
Meil pole vaja kellelegi midagi tõestada. Kui teadus edasi areneb, küll ta siis ise hakkab neid para-asju tõestama ja inimestele mõistetavamatesse raamidesse suruma.
Seni aga uurime ja kajastame kõike, mida kogeme või raamatutest, netist jne põnevat leiame.....siin foorumis edasi.
Kas see on sulle probleem, kas see teeb sulle haiget, kas see kahjustab sind kuidagi?
Vasta
Selline on siis sinu arusaam arutelust? Et kui ühel osapoolel on oma arvamus ja see erineb sinu omast, siis hakkadki kohe nõeluma?

Minu arust on teema pealkiri just vastav - jamaloogia. Järelikult jamaloogiast räägitaksegi. mina räägin vähemalt. Peaasjalikult MIKS mõned asjad kuuluvad jamaloogia valdkonda. Ma ei tea, kas sina tulid siia teemasse teisi ümber veenma, et need pole jamaloogia?

Kui tulid, siis on ju tore! Ma oleks VÄGA rõõmus kui kellelgi õnnestuks seda teha! Äkki proovid? Sest ma olen erinevalt keskmisest paraweblasest absoluutselt avatud ka sellisele teabele, mida ma käesoleval hetkel võibolla ei peagi tõeseks. Aga erinevalt sinust olen mina valmis vajadusel oma ekslikkust tunnistama ning seisukohti muutma kui selgub, et olen eksinud ;-)
Vasta
(28-04-2016, 15:16 )seenetoorik Kirjutas: Selline on siis sinu arusaam arutelust? Et kui ühel osapoolel on oma arvamus ja see erineb sinu omast, siis hakkadki kohe nõeluma?

Minu arust on teema pealkiri just vastav - jamaloogia. Järelikult jamaloogiast räägitaksegi. mina räägin vähemalt. Peaasjalikult MIKS mõned asjad kuuluvad jamaloogia valdkonda. Ma ei tea, kas sina tulid siia teemasse teisi ümber veenma, et need pole jamaloogia?

Kui tulid, siis on ju tore! Ma oleks VÄGA rõõmus kui kellelgi õnnestuks seda teha! Äkki proovid? Sest ma olen erinevalt keskmisest paraweblasest absoluutselt avatud ka sellisele teabele, mida ma käesoleval hetkel võibolla ei peagi tõeseks. Aga erinevalt sinust olen mina valmis vajadusel oma ekslikkust tunnistama ning seisukohti muutma kui selgub, et olen eksinud ;-)

Smile1 Kas sa nimetad seda aruteluks, kui hüppad skeptikuna PARA-foorumisse ja püüad Müstikut ning VironShamani maha teha, pead kõike parat ja müstikat muinasjutuks ja kui keegi pole suga samal arvamusel, siis nimetad seda nõelamiseks?
Su esinemine on tõesti jamaloogia wink.
Vasta
Minaelan .

Selline käitumine uustulnukatega on väga taktitundetu. Või soovid ka siin kasutada süsteemi, kus uustulnuk tuleb kõigepealt lasta sõelapõhjaks. Alles siis tunda huvi, aga võib olla on tal midagi tarka öelda.
Ka mina olen pidevalt väitnud;
Ei ole olemas mitte ühtegi paradoksaalset nähtust. Kõikidele nähtustele on olemas selgitus.
Küsimus on hoopis muus.
Kas inimkond on nendeks selgitusteks valmis?
Kui juba kõne definitsiooniks ei olla valmis, siis milleks inimkond üldse valmis on?
Vasta
(28-04-2016, 15:35 )kalldunn Kirjutas: Minaelan .

Selline käitumine uustulnukatega on väga taktitundetu. Või soovid ka siin kasutada süsteemi, kus uustulnuk tuleb kõigepealt lasta sõelapõhjaks. Alles siis tunda huvi, aga võib olla on tal midagi tarka öelda.
Ka mina olen pidevalt väitnud;
Ei ole olemas mitte ühtegi paradoksaalset nähtust. Kõikidele nähtustele on olemas selgitus.
Küsimus on hoopis muus.
Kas inimkond on nendeks selgitusteks valmis?
Kui juba kõne definitsiooniks ei olla valmis, siis milleks inimkond üldse valmis on?

Kulla Kaldunn, usu mind, ta pole siin foorumis kaugeltki uustulnuk Smile1.

Püüa lugeda teinekord ka ridade vahelt, eks.

Vasta
(28-04-2016, 11:10 )Minaelan Kirjutas: Aga seda muidugi skeptikute foorumis.

Sa ära räägi siin terve foorumi eest. Seda seisukohta, et justkui Para-web'i "skeptikud" teretulnud ei ole, pole ma siiani päris hästi mõistnud. Tõenäoliselt selle pärast, et ühena neist olen siin sinust kõvasti kauem viibinud.

Tegemist on foorumiga, kus arutatakse paranormaalseid nähtusi... neid iga nurga alt, st. nii uskuja kui uskumatu poolt. Peamine on huvi nende vastu. Olgu see siis kogemuste/uskumuste või psühholoogia/filosoofia põhine. Pole mingit progressi enda kitsas kastis istudes ja igat välist häält vaikima karjudes.
Vasta
(28-04-2016, 15:44 )Nielander Kirjutas:
(28-04-2016, 11:10 )Minaelan Kirjutas: Aga seda muidugi skeptikute foorumis.

Sa ära räägi siin terve foorumi eest.

OK, pole probleemi. Palun asendada eelnevates minu tekstides sõna ME sõnaga MA Smile.
Vasta
Offtopic (või enamus sellest) läks prügikasti. Üritage teemas püsida ja mitte minna üdini isiklikuks.
Vasta
Ok -tõlgin siis oma netihunti läinud muinasjutu lahti. Need , keda me mõistame illuminaatide ja muude elu ,, pekkikeerajate,, all, ei kasuta selleks mingeid imeriistu. Kõik jama , mis me arvame vandenõuks olema on ikka meie enda väestatud ja ellu viidud. Ei ole mingeid reptiilide salaväge ega juutide salateadusi. Kõik , mis maa peal halvasti, on inimese enda tehtud. Rahaorjusest kuni meelte tarastamiseni. Mitte midagi ei ole pahad juudionud ise välja mõelnud. Kõik teadmised on lihtlabaselt rahvastelt kokku varastatud. Tõelise võimu ja niiditõmbajate kavalus seisnebki teadmiste rakendamises võimu nimel. Isegi kristlus on olnud usundi ümberjutustus võimu põlistamise nimel. ,,Eliidi,, tööriistad on tegelikult kõigile kättesaadavad. Samuti ka seni varjatud teadmised. Aga just ka sel juhul hakkab takistama teine inimene. Võimuhirmust pimestatud inimene ei keela vaid endale vabadust vaid kisub tagasi ka teisi. Ikka ise ja ikka harilik inimene. Ka siin veebus. Skepsis on vajatud hirm. Olen sellest meetreid kirjutanud. Ja kümneid meetreid näinud ka ehedat tõestust sellele. Lihtsalt delfiks veebut muuta .... Ma ei tea. Kui palju on siis nagu vaja paraveebule ,,vastaskaalu,, esindajaid. Kas nii palju kui on vaja kõige ümberlükkamiseks? Või võiks olla üks koht , kus võiks äratallamist pelgamata vaikselt end avada otsijail? Kas teistsuguse mõtlemise koht peab olema alati kuidagi piiratud raamidega , mida leidub mujal ja igal sammul niigi. Just nii kaobki tasakaal. Tavaelu reaalsust on iga inimese elus niigi miljon korda rohkem. Arutelu mitmekesistamine teadusliku poolega on väga ok. Skeptikute arvamus on väga ok. Aga oma reaalsuse jõuga peale surumine on väga vale. Molekul on päike. Siin käib samasugune võimuvõitlus nagu tavaelus. 90 prossu rahvast on valmis valitsuse kannikad triibuliseks tegema, kuid valitsus omab võimu. Kuna veebus on modede ja nende sõprade ainuvõim, siis on ka siin valem sama . Pihutäis skeptikuid bännivad su ära kui sa ei vasta ootustele. Lase oma vaimsus põrmu tallata või shatap. Mõistate. Hoiatused igal sammul. Ole vagur lambuke ja kuula sõna. Hemoroid andis vastu tatti neile ,kes tulid vaimsuse teemasse lõbu pärast trollima. Järgnes bänn. Põhjus-väidetav stepsli varikonto ja teema,, läbustamine,,. Andsin üle küüru trollidele ja sain bänni trollimise eest. Nüüd läheb ka stepsel bänni. Eks rahvas tea ise , millal on aeg liigutada kui majakesel jalad alt taotakse. Mitte huvitatuse pärast, et kuidas majake ikka veel õhus püsib, vaid ikka...... Eks ole nüüd aeg. Bännige ära.
Vasta
(28-04-2016, 22:38 )stepsel Kirjutas: Hemoroid andis vastu tatti neile ,kes tulid vaimsuse teemasse lõbu pärast trollima. Järgnes bänn. Põhjus-väidetav stepsli varikonto ja teema,, läbustamine,,. Andsin üle küüru trollidele ja sain bänni trollimise eest. Nüüd läheb ka stepsel bänni. Eks rahvas tea ise , millal on aeg liigutada kui majakesel jalad alt taotakse. Mitte huvitatuse pärast, et kuidas majake ikka veel õhus püsib, vaid ikka...... Eks ole nüüd aeg. Bännige ära.

Sa ise ütled siin, et sina olid selle Hemoroidi konto taga. No tubli, et vähemalt tagantjärele üles tunnistad nüüd Laugh

Topeltkontode kasutamine on põhjusega keelatud, see ei ole lihtsalt niisama kellegi suva pärast nii.
Vasta
Soh. Kas ma , siis varjasin seda kunagi ? Korduvalt ise kirjutasin ju. Isegi adminnidele. Keeris andis hemoroidi esimeste postide peale ju infot samuti.
Vasta
(28-04-2016, 22:38 )stepsel Kirjutas: Põhjus-väidetav stepsli varikonto [...]

See pole siis ju vaid väidetav, kui sa seda isegi ei varjanud.
Kas ma saan asjadest nüüd õigesti aru, et sa rikud teadlikult ja varjamatult foorumi reegleid, saad selle eest vastu näppe ja nüüd kurdad, et kurjad adminnid kasutavad oma võimu? Foorumi reegleid rikkuma hakates seda kordagi pähe ei hüpanud, et adminnid võivad käe ette panna?
Vasta
Kui mitu korda ma tegin adminnidele ettepaneku, varikontode kontrolli kohta veel enne hemoroidi? Jah teadlik reeglite rikkumine. Nõus. Konto alt saab hõlpsalt vaadata IP aadressi. Millise alt on konto loodud ja , millistelt enim kontole käidud. Aadressi saab lihtsalt mingi androidi APPiga kontrollida. Kus piirkonnas asub. Miks ma seda palusin? Miks ma spektaakli üldse korraldasin? Siin on terve plejaad varikontosid. Ja mitte ainult topelt. On ka viie-kuue mehi. Ja admin või adminnid teavad seda aga vaikivad. Põhjus? Kontroll ja võim. Admin juurdepääs on siin mitte ainult modedel muideks. Mitmekonto meestel pole ühtki bänni veel olnud. Kokkumäng. Alatu. Võõraste privaatsõnumite sisu jagatakse seljataga üksteisega. Ei hakka ma midagi tõestama. Ei taha. Määran ise praegu endale ZENNI. Hommikul ma teadsin , mis õhtul juhtub. Tahtsin vaid kontrollida. Ah oleksin võinud eksida parem. Ikka ise ,ikka ise. Peaasi ,et mitte kunagi ise......
Vasta
Kui sa nii arvad, siis on sul tõesti aeg siit foorumist lahkuda. Minul pole siiani ühtegi negatiivset kogemust olnud foorumi administratsiooniga ja omalt poolt sooviksin vaid kiitust jagada viitsimise eest seda foorumit ikka käigus hoida.

ps, mõistan et viimased postitused on ot ja ei sobi siia teemasse. Vabandused selle eest, mind hämmastas ühe kasutaja veidrana tunduv käitumine.
Vasta
(29-04-2016, 01:05 )stepsel Kirjutas: Kui mitu korda ma tegin adminnidele ettepaneku, varikontode kontrolli kohta veel enne hemoroidi? Jah teadlik reeglite rikkumine. Nõus. Konto alt saab hõlpsalt vaadata IP aadressi. Millise alt on konto loodud ja , millistelt enim kontole käidud. Aadressi saab lihtsalt mingi androidi APPiga kontrollida. Kus piirkonnas asub. Miks ma seda palusin? Miks ma spektaakli üldse korraldasin? Siin on terve plejaad varikontosid. Ja mitte ainult topelt. On ka viie-kuue mehi. Ja admin või adminnid teavad seda aga vaikivad. Põhjus? Kontroll ja võim. Admin juurdepääs on siin mitte ainult modedel muideks. Mitmekonto meestel pole ühtki bänni veel olnud. Kokkumäng. Alatu. Võõraste privaatsõnumite sisu jagatakse seljataga üksteisega. Ei hakka ma midagi tõestama. Ei taha. /-/

Ja topeltkontosid on ka mõnel nais-mehel või vastupidi, sõltub tegelase tujust.
Vasta
Aga mina teen stepseli  ees kummarduse. Ja saadan teda aplausiga!
Siin foorumis kasutatakse pidevalt puusalt tulistamise taktikat. Nagu mõne posti teed, saad kohe tinarahe osaliseks. Aga see tinarahe ei ole foorumi käigus hoidmiseks üldse vajalik. Vaid tekitab hoopis vasatupidise efekti. Peletab siit foorumist hoopis eemale. Mitte keegi ei võta vaevakski midagi arutada, ning väitlusest argumenteeritult osa võtta. Nõutakse et kõik oleks teaduslikult tõestatud. Aga teadus on siiski; kokkulepitud vale. Ja kokkulepitud vale nimel, tulistatakse puusalt kõik sõelapõhjaks. Para nähtusi ei ole mitte keegi, mitte kunagi „teaduslikult“ uurinud. Nõuda et alati oleks teaduslik tõestus, nonsens! Ka mina arvasi et siin saab kõikide para nähtuste üle rahulikult väidelda. Aga eksisin rängalt. Siin austatakse ja kaitstakse ainult puusalt tulistajaid. Kes seda taktikat ei valda, see varem või hiljem, lahkub siit foorumist.
vabandust: väidelda.
Vasta
(29-04-2016, 07:18 )kalldunn Kirjutas: Para nähtusi ei ole mitte keegi, mitte kunagi „teaduslikult“ uurinud. Nõuda et alati oleks teaduslik tõestus, nonsens! Ka mina arvasi et siin saab kõikide para nähtuste üle rahulikult võidelda. Aga eksisin rängalt. Siin austatakse ja kaitstakse ainult puusalt tulistajaid. Kes seda taktikat ei valda, see varem või hiljem, lahkub siit foorumist.
Võidelda ei ole vaja. Küll aga on tarvis kursis olla. Kui huvi asjade vastu on.
Teadus liigub üha edasi ning uurib ka müsteeriumeid, mis ümbritsevad metafüüsilist maailma. Samuti on suur roll ka inimeste teadvuse avardumisel.
Uuritud on ka meediume.
Teaduslik meediumite uurimine algas umbes 150 aastat tagasi. Briti ja USA parapsühholoogiliste uuringute liidud uurisid neid üsna tegusalt ning kaasasid mitmeid prominentseid füsiolooge, psühholooge ja teadlasi. Tänapäeval on enamus parapsühholoogilisi uurimustöid koos leidudega salastatult hoiul USA kaitseministeeriumis.

Viimase paari aastaga on meediumite teaduslik uurimine kogunud hoogu.
Teadus areneb - ja arvan, et tore oleks kui me viiksime end uuemate uurimustega kurssi. Kõiki teaduse edusamme ei jõua keegi jälgida, kuid kui huvi on paranähtuste vastu, siis võiks ka uurida, mis viimasel ajal uut on ilmnenud. Ja seda igas valdkonnas. Milline valdkond kellelegi rohkem huvi pakub. Valdkondi juba jätkub! Nii palju on veel maailmas avastamata!

Vasta
Teadus areneb jah - kohati ollakse väga kaugel. Ainult see ei puutu meisse.

Mis meie teha saaksime? Võiks alustada pisimast - kogutud andmete süstematiseerimisest. Aga mis meil toimub...kogutakse kokku mutikeste jutud, lisatakse sinna väljamõeldud teadlase arvamus või kohalkäik ja pistetakse kõik see loba jamaloogia raamatusse kokku.

Isegi nii palju ei ole süstematiseeritud, et saada aru ajalisest-, suuna- või asukoha mustrist.
Üks mees on teinud lausa elutöö, korjanud kokku kõik mis võimalik. Aga kus see on? Või ei ole seda olemaski?

Kas teile, pikaaajalised foorumlased, ei tundu, et teid hanitatakse täie rauaga?
Vasta
  
  •  Eelmine
  • 1
  • ...
  • 3
  • 4
  • 5(current)
  • 6
  • 7
  • 8
  • Järgmine 


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat