•  Eelmine
  • 1
  • 2(current)
  • 3
  • 4
  • 5
  • ...
  • 8
  • Järgmine 
Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jamaloogia
#26
Tsitaat:Algselt postitas MorganLaFey
Mainstream-teadus on teadusvaenulike paariate väljamõeldis.
Antud juhul sa väidad, et kõik teadus on ühesugune. Libateadust pole ka siis olemas. Uskumatu.
Vasta
#27
Tsitaat:Algselt postitas Müstik
Ma lootsin, et Nielander seletab oma jamaloogiateemas esitatud väited nüüd kuidagi arusaadavamaks.

Millest sa täpselt siis aru ei saa...?
Vasta
#28
Tsitaat:Algselt postitas Müstik
Tsiteerin Nielanderit:
Akadeemik Endel Lippmaa defineeris jama järgmiselt: «Kõik, mis on olulises vastuolus tuntud loodusseadustega, on kas ülisuure avastuse võimalus või vastasel korral tõesti jama. Keskteed ei ole.»

Nii, et nüüd küsimus: kuna kääbusgalaktika ei vasta sinu esipostituses ülistatud füüsikaseadustele, siis millega nüüd tegu on?

Nii, et kas tegu on jamaga või ülisuure avastusega? See oli mu 9 kuud tagasi esitatud küsimus.
Aga kuna Morgan juba sinu eest vastas, siis ilmselt ei jäänud sina tema vastusega rahule või milles probleem?



[Muudetud: 18-12-2009 Müstik]
Vasta
#29
Nõustun Morganiga - ilmelt on tegemist suure tulevase avastusega...aga hästi ei saa aru, kuidas see sinu näide teemasse puutub...teadus kohtab pidevalt olukordi, kus see või teine asi hästi ei klapi - siis nad võtavad kätte ja uurivad, seeläbi arenedes ja teaduse varasalvi suurendades...
Jamaga oleks näiteks tegemist kui selle kääbusgalaktikas olevaid anomaalseid liikumisi seletaks mingi suvaline jorss kaugel maal tulnukate tegevusega, pakkudes oma seletuse allikaks sündmusi, mida ei saa mitte mingil moel tõestada või kaine mõistusega haarata.
Vasta
#30
Tagasi sinu esipostituse juurde.
Miks on sinu arvates ainult need inimesed mõistlikud, kes astroloogiast midagi ei pea?
Ma ei pea siin silmas mingeid lehesaba ennustusi.
On ju teada, et astroloogiale tuginedes on nii riike juhitud (juhitakse ka praegu, igal valitsejal on oma astroloog või tähetark, kes paneb paika, millal on sobiv mingit tähtsat toimingut teostada); koostatakse riikide horoskoope, meditsiinilisi horoskoope jne (hästi on teada, et teatud kuu seisu ajal operatsioonid ei õnnestu, lõpevad surmaga)- nii, et miks siis astroloogiast mitte pidavad inimesed mõistlikud on?

Minu arust see ei klapi kuidagi.
Ütleme, et Putinil on astroloog (seejuures tuletan meelde, et Hitler oli lausa maagidest ja selgeltnägijatest ümbritsetud), aga Ilvesel ei ole. Putinil hästi ette teada, millal ükskõik, kellele kas majanduses või sõjanduses üks null teha...Ilves laiutab aga ainult käsi, sest tal pole õrna aimugi, mis ette võtta...
On see siis mõistlik sinu arvates? Selle pärast kannatab ju rahvas, meie ise.

Kui sa oled lugenud näiteks teemat Eesti prohvetid, siis tead ju hästi, mida kõik oleks saanud ära hoida, kui Päts ei oleks Karl Reitsi soolapuhujaks pidanud.

Suhtud sinagi oma postitustes selgeltnägijaisse kui ainult soola puhujatesse.
Sa võiksid ju astroloogia ajaloogi kasvõi läbi võtta, kui muidu mu juttu ei taha uskuda.
Oma asi, kas usud astroloogiasse või mitte, aga ei saa ju teistele öelda, et see on jamaloogia alla kuuluv, kui ise ei ole sellega põhjalikult tuvunud.


[Muudetud: 18-12-2009 Müstik]
Vasta
#31

Tsitaat:On ju teada, et astroloogiale tuginedes on nii riike juhitud (juhitakse ka praegu, igal valitsejal on oma astroloog või tähetark, kes paneb paika, millal on sobiv mingit tähtsat toimingut teostada); koostatakse riikide horoskoope, meditsiinilisi horoskoope jne (hästi on teada, et teatud kuu seisu ajal operatsioonid ei õnnestu, lõpevad surmaga)- nii, et miks siis astroloogiast mitte pidavad inimesed mõistlikud on?

Muidugi kui see kõik tõeseks osutuks oleks lausa idiootlik asrtroloogiat mitte uskuda...me peame uskuma seda mida teame...asi on aga selles, et me ei tea...
Palun põhjenda sinu toodud näited ilusasti ära - mis viisil on need asjad ja korrelatsioonid selgeks tehtud, mis viisil üheselt ära tõestatud...
Minuteada pole astroloogia ja näiteks operatsioonide vahel mingit seost leitud...kui leitakse, siis vannun et usun...

Loe ka näiteks seda juttu siin: http://www.skepdic.com/astrolgy.html
Ja ära loe seda eelarvamusega, kuna tekst asetseb "skeptikute" leheküljel..
Vasta
#32
Tsitaat:Correlation does not prove causality, but it is good enough for most astrologers.
Mul on küsimus, kas üldiselt astroloogid mõtlevad, et
- taevakehade asend põhjustab otseselt või
- taevakehade asend näitab
Võiks arvata, et vana rahvas uskus, et veebruarikuu noorkuu koos idatuulega(täpselt ei mäleta) põhjustavad metsapuudele omadusi, mis teeb need sobivaks kauakestva maja ehitamiseks. Või see lihtsalt näitas ja korreleerus praktilises kogemuses.

Väga populaarne on astroloogiale ette heita seda pretsessiooni, et tähistaevas ja aastaajad omavahel aastatuhandetega nihkesse läinud. Siin oleks hea teada, kas 2000 aastat tagasi iseloomustati nt ambureid ja vastava tähtkuju mõjusid samamoodi nagu praegu või on iseloomustused ka nihkunud.
Tähtkujud ei hõlma niikuinii võrdseid osi taevast. Jääb pigem mulje, et teatud osale taevasektsioonile on olnud vaja nimi panna. Ei ole kuulnud, et räägitaks kuigi detailselt nt, et Castori ja Polluxi tähtede mõju lõppeb ning mingi hetk algab mingi nebula mõju.

[Muudetud: 18-12-09 Thorondor]
Vasta
#33

Tsitaat:Siin oleks hea teada, kas 2000 aastat tagasi iseloomustati nt ambureid ja vastava tähtkuju mõjusid samamoodi nagu praegu või on iseloomustused ka nihkunud.

Asi on selles, et astroloogiod kasutavad ikka veel oma asja tegemiseks 2000 aasta vanuseid kaarte, telg on nihkunud, aga kaardid on jäänud samaks...taevasse astroloog nagu eriti ei vaata...
Vasta
#34
Aga kui 'jupiter on vähis' või 'merkuur on neitsis' tõlgendus on ka ajas muutunud, siis pole ju vahet. Või nende taevakaardid tähistavad midagi täpsemat kui 30 kraadised tähtkujude nimelised sektorid.
Vasta
#35
Kui astroloogiast rääkida, siis tuletan kõigepealt meelde, et enne tuleb kindlaks määrata, millisest astroloogiast jutt käib.

Astroloogiaga tegeldi juba Vana-Egiptuses, Babüloonias, Kreekas, Indias, Hiinas, moslemite ja maiade juures. Tänasesse päeva jõudnud astroloogilised õpetused on igaüks ise kandist pärit.
Lisaks on veel Tiibeti astroloogia, millest olen ühes teemas juba kirjutanud. Ja see on sedavõrd keeruline, et...

Nielander: Horoskoopide koostamisel kasutatakse spetsialiseeritud kompuutrite abi. NASA annab välja efemeeriidide tabeleid (taevakehade ettearvutatud seisud). Usun, et NASA ikka teab, mis asendis taevakehad on!Smile
Riikide ja rahvaste kohta ennustuste koostamisega tegelevad universaal-, globaal ja mundaanastroloogia. Eksisteerivad veel majanduslik a., psühholoogiline a., alkeemiline a, veeda a., maiade a., feng Shui astroloogia, meteoroloogiline a.(ilma ennustamine tähtede seisu järgi) ja agraarastroloogia (uurib taevakehade mõju taimede arenemisele).
See on kõik kokku üks päris keeruline teadus.

Kunagi oli igal Euroopa ja Aasia õukonnal oma astroloog ja planeetide mõju imbus sügavale meie kultuuri ja keelde. Sajandeid õpetati astroloogiat ülikoolides, kus seda peeti igati auväärseks alaks.

Ka tänapäeva Inglismaal ja USAs on akadeemiline astroloogia tõusuteel. Seattle'is asuvas Kepleri astroloogia ja loodusteaduste kolledzhis on võimalik omandada bakalaureusekraadi astroloogias.

Eestis sai astroloogiat õppida Tallinna Rahvaülikoolis alates 1997.a-st. kas praegu ka kuskil õpetatakse - pole kursis.

Thorondor: Lääne ja India astroloogia põhimõtteline erinevus on näteks sodiaagi mõõtmise viisis. India astroloogia kasutab sideerilist sodiaaki (kinnistähti vaadeldakse liikumatu taustana, mille suhtes mõõdetakse planeetide liikumist), kuna aga lääne astroloogia kasutab troopilist sodiaaki (planeetide liikumise mõõtmise taustaks on Päikese asend kevadise võrdpäevsuse ajal. Selle erinevuse kõige ilmsem tagajärg seisneb selles, et umbes 80% planeetidest lääne astroloogia järgi koostatud horoskoobil on india astroloogia järgi eelmises märgis.

Meditsiiniline astroloogia selgitab sünnihoroskoobi põhjal inimese tervisliku pildi, haigustele vastuvõtlikud kehaosad ja organid, kalduvuse akuutsetele või kroonilistele haigustele jne. Haiguste diagnoosimisel ja ravi alustamiseks soodsaima aja määramisel võetakse arvesse taevakehade positsiooni teatud konkreetsel hetkel.

Siin on üksjagu juttu astroloogia ajaloost:

http://www.folklore.ee/tagused/nr10/babylon.htm

Siin Seagripi astroloogia:
http://tiinanurk.blogspot.com/2009/05/se...oogia.html





Vasta
#36
Müstik: Sinu väljatoodud jutt on muidugi väga huvitav ning katlemata mingismõttes silmringi laindajana ka väga väärtuslik, kuid ilma tõestuseta "teadusena" mõtetu...
Keegi ei kahtlegi astroloogia pikas ning visas ajaloos, aga tahaks lõppude lõpuks ka mingit tõestust...kusjuures tõestus ju ei tohiks olla nõnda raske, eeldates, et seda "teadust" on praktiseeritud juba aastatuhandeid...

...tasub mõelda ka nende algpõhjuste peale miks astroloogia teaduste hulgast mingil hetkel välja visati...ja see tõesti ka visati välja...

Astroloogia ei ole teadus...punkt
...nagu pole ka teadus kristlus või islam...kuigi ka neid on harrastatud aastatuhandeid ning nende erinevaid termineid, definitsoone ja tõlgendusi võib silmailuks välja tuua tuhandeid...

Ma olen teadlik, et sa inglise keelega väga sinapeal ei ole, mistõttu viidatavate linkide mõtekus langeb teema arenedes drastiliselt...

Sellegipoolest toon ära veel ühe lingi: http://www.badastronomy.com/bad/misc/astrology.html ...mille artiklis on ka mõned omakorda huvitavad lingid...
Vasta
#37
Jõuame jälle ainult teadusfilosoofiani ning teaduse ja tõe suheteni ning eelkõige erinevate subjektiivsete maailmade kirjeldamiseni. Punkt.

[Muudetud: 19-12-09 Thorondor]
Vasta
#38
Jõuame selleni, et astroloogia ei ole kunagi suutnud oma väiteid tõestada...kuigi seda on arvukalt üritatud...
...sellisel juhul ju pole usaldamatus astroloogia vastu üllatav...
kui astroloogia tunnistaks ennast pigem kui ususüsteemi ning harrastaks oma asju vastavalt, selleasemel et esitleda ennast teadusena ja oma juttu justkui faktilisena kõiksugu meediallikates reklaamida, oleks asi hulga rahulikum...
http://www.google.ee/search?hl=et&client...es&spell=1

...kui tahavad, et neid tõsiselt võetaks - tõestagu - ei tohiks ju olla üldse raske...

[Muudetud: 12-20-2009 Nielander]
Vasta
#39
Ma hea meelega ütleks ka paar sõna sekka, kuna tundub, et auru läheb liiga palju molekulide tasandi lahkamiseks.

Toomas Paul, (http://et.wikipedia.org/wiki/Toomas_Paul) on ühes oma raamatus toonud ilmeka näite, mida siinkohal kasutan (mitte päris sõnasõnalt):

Sinu telekasse tuleb pilt. Kuidas see täpselt toimub, sellest pole sul õrna aimugi, kuid pilt on. Ja sellest piisab.

Ehk siis: mina ei tea astroloogiast ega astronoomiast kuigi palju, kuid kui asi toimib, siis on ok. Ehk, selle asemel, et keskenduda poltidele ja mutritele, vaataks elus toimunud asju. Tagant järgi on kerge tark olla, ajaloosündmuste kohta on väärinfot liiga palju, et seda uskuda saaks. Eetõttu pakuks välja testimise:

vähemalt kolm erinevat atroloogi koostavad valitud isikutele mingiks ajaks horoskoobi. Valitud isikud ei saa teada, mis seal sees on, horoskoobid antakse mingi usaldusmehe kätte hoiule. Valitud isikud peavad pidama päevikut oma tegevuste kohta, koos põhjenduste ja selgitustega, miks nii või teisiti tegid või tegemata jätsid. Peale perioodi lõppu võrreldakse päevikuid ja horoskoope. Usun et info saab olema huvitav, millest teha järeldusi, kas jätkata eksperimenti pikema aja jooksul, muuta tingimusi, isikuid, avalikustada info, jne jne jne.

Point - me võime jahuda mille üle iganes, eriti kui pole spetsialistid (mis mõnes suhtes ongi hea) ja jäädagi jahuma. Kõik on seni teisejärguline, kuni asi praktikas selge, kas toimib või mitte.

Isiklik arvamus: kuna väike kuu suuda tekitada Maal tõuse ja mõõnasid, asi siis pole mõjutada vedelikke meie kehas. Aga vedelike seisund mõjutab meie elu otseselt. Seega minu jaoks loogika on olemas. Iseasi, kas ja kuidas teised kauged tähesüsteemid meieni ulatuvad ning hoopis suurem probleem - nn astroloogid ise.




[Muudetud: 12-20-2009 T11ger]
Vasta
#40
Tsitaat:Algselt postitas Nielander
Müstik: Sinu väljatoodud jutt on muidugi väga huvitav ning katlemata mingismõttes silmringi laindajana ka väga väärtuslik, kuid ilma tõestuseta "teadusena" mõtetu...
...tasub mõelda ka nende algpõhjuste peale miks astroloogia teaduste hulgast mingil hetkel välja visati...ja see tõesti ka visati välja...

Tänapäeva nn teaduste hulka ei kuulu väga paljud vajalikud esoteerilised teadmised. See aga ei tähenda, et valitsevad ringkonnad neid teadmisi ei kasuta. Aga aeg on näidanud, et tasapisi hakkavad vanad unustatud teadmised taas laiemat kõlapinda leidma.
Ehkki astroloogia on iidvana teadus hakkasid juba 358 a. suured astroloogide jälitamised.
Astroloogiaga tegelemine keelati ära surmanuhtluse ähvardusel.
See oligi eelmäng tulevasele lahingule kirikuvõimude ja teadlaste vahel.
Constantinuse ajast peale on kristlik kirik olnud astroloogia suhtes kahevahel. Paavstid, kellelt võiks oodata astroloogia vastasust, olid tihti hoopis astroloogia toetajad.
Tõestusi astroloogia paikapidavuse kohta leidub kuhjaga.
Neid ennustajaid, kes on just astroloogiale tuginedes tulevikus asetleidvaid sündmusi ette ennustanud, on meie foorumiski ette tulnud kuhjaga.
Paljud kuulsad astronoomid tegelesid varem astroloogiaga.
Näiteks andis Johannes Kepler välja astroloogilisi kalendreid, mis osutusid väga täpseteks.
Suurim inglise teadlane Isaac Newton jäi kuni surmani astroloogiale truuks.
Isegi 18.sajand Diderot ja D´Alemberti klassikaline Entsüklopeedia (1751) pühendas astroloogiale päris palju ruumi.
1790.ndaks oli Inglismaal juba piisavalt elukutselisi astrolooge, aga miskipärast 1824 ilmus Briti parlamendi otsus, mis keelustas tuleviku ennustamise...Siit edasi tuleks juba Exubitorise pärusmaa, et kas valitsev klikk (kes ise uskus astroloogiasse) hakkas kartma, et nende alamad tänu astroloogidele võivad liiga paljust teada saada - või mis iganes selle põhjuseks oli.
Et astroloogia oleks lausa teadusest välja visatud - pole kuulnud.
Küll on astroloogiat aga naeruvääristatud ja kipun usukuma, et selleks on olnud ideoloogilised või poliitilised põhjused, mitte teaduslikud.
Seda tõestab kasvõi eespool kirjutatu, et tänapäevalgi õpetatakse ülikoolides astroloogiat.
Ja ma ei saa aru, mis tähtsus sellel on, kas teadus tõestab või ei tõesta? Mis siin enam tõestada, kui miski asi on tuhandeid aastaid toiminud. See on juba ammu ju tõestatud!


[Muudetud: 20-12-2009 Müstik]
Vasta
#41
Kordan veel, et astroloogial on tõesti pikk ajalugu - aga see ei ole ju hetkel tähtis...
...ja ülikoolides õpetatakse teoloogiat kah, ega see ei tee ju religioonist teadust...
Tagantjärgi võib lõputult spekuleerida, miks siis vahepeal seda ära keelustati ja palju kurja tehti...siis lihtsalt olid teised ajad, teised põhjused, teised arusaamad - olevik või vähemalt lähiminevik teeb paljudele vanadele tõekspidamistele tuule alla...

Aga too mõni näide astroloogia paikapidavusest sellest suurest kuhjast?
Vasta
#42
Huvitav, mis asi siis teoloogia on, kui ta ei ole religiooniteadus?

Jah, sa arvad, et ainus tõde (sinu puhul siis teadustõde) eksisteerib sellel hetkel, kui sina siin ilmas elad. Paraku juhtub ka nii, et just eelmistel sajanditel valeks kuulutatud tõed võivad olla järgmistel sajanditel need õiged tõed.

Pane otsigusse astroloog ja küllap leiad neid ajaloos tuntud kuulsaid astrolooge, kas googlest või meie foorumist, muidugi kui keegi pole vahepeal taas osasid kirjutisi ära kustutanud. ..
Astroloogia võid igatahes jamaloogiast maha tõmmata, sest see, et ta tänapäeval ei kuulu teaduste nimekirja (aga mõnel pool ilmselt kuulub ka)- ei tee temast veel jamaloogiat. Jamaloogia on ta ainult selle jaoks, kes astroloogiat ei tunne. Aga eks ta ole ikka üks keerulisi teadusi ka, nii et ega igaüks vist ei peagi selle iva taipama...
Vasta
#43

Tsitaat:Huvitav, mis asi siis teoloogia on, kui ta ei ole religiooniteadus?

Just - teadus religioonist... religioon ise ei ole teadus, selle tõlgendamine ja ajalugu on...

Senikaua, kuni mõni kuulus astroloog vähimatki tõestust ei too, jääb ta ka jamaloogia alla...
Vasta
#44
http://et.wikipedia.org/wiki/Astroloogide_loend

Eesti omad jäta tähelepanuta, keskendu välismaa astroloogide uurimisele.

Paljud neist ei olnud mitte üksnes astroloogid, vaid muidu ka tuntud inimesed.

Siin üks väga huvitav teema, kus juttu ka mitmetest põnevatest isikutest, kes kuulusid ka astroloogide nimistusse:

http://para-web.org/viewthread.php?tid=4...1#pid86107

Oled sel aastal siin väga harva käinud, ehk on teema lugemata jäänud...
Vasta
#45
Science (from the Latin scientia, meaning "knowledge") is, in its broadest sense, any systematic knowledge-base or prescriptive practice that is capable of resulting in a prediction or predictable type of outcome. In this sense, science may refer to a highly skilled technique or practice.[1]
Kui tahan võin nüüd öelda, et astroloogia on teadu ja see on fakt, aga see ei anna midagi, sest see on kellegi järeldus arvamus ja tõlgendus. Samamoodi on astroloogia määratlemine peavoolu teaduse järgi lihtsalt teatud teadlastekontingendi arvamus ja järeldus ning liigitus. Ja kui me ütlemegi, et see ei ole teadus, siis see ei tähenda, et see jama on. Ma saan aru jah, et nö Skeptikute arvates ong kõik peavooluteaduse väline jura.
Sellest ei ole ju midagi, kui me tahame sellised poolsubjektiivsed asjad nagu astroloogia asetada eraldi objektiivsetest õpetustest nagu bioloogia või füüsika, kui need saavadki täiesti objektiivsed olla.
Näiteks astroloog ütleb, et merkuur oli sünnihetkel kalades ning sul tuleb 24-36 eluaastateni raskusi isiklikus elus. No mõõda seda objektiivselt. Või uurime statistiliselt ajalehehoroskoope ja ütleme, et astroloogia on jama.
Uurime statistiliselt kuulsate astroloogide väidete ühtivust. Kes tõestab, et kuulsad astroloogid need õiged on, äkki kuulsad ajavad raha taga?

Nielander, sa ütlesid enne, et teadlased on üksmeelel.
Minu arvates enamus teadlasi üldse ei viitsigi astroloogiat uurida, sest neile on juba ette õpetatud, et küll see ikka üks jura on.
Peaasi, et me koha peal ei sammu põhjusel, et veenge mind, muidu on jamasus fakt.

[Muudetud: 20-12-09 Thorondor]
Vasta
#46
Ma toon ära siinkohal ühe lõigu Carl Sagni raamatust "Deemonitest vaevatud maailm"

"Minu garaažis elab tuldpurskav lohe" Oletame (ma kasutan siin psühholoog Richard Franklini rühmateraapiameetodit), et ma esitan teile tõsimeeli sellise väite. Loomulikult tahaksite te seda kontrollida ja asja oma silmaga üle vaadata. Lohedest on sajandite vältel räägitud lugematuid lugusid, aga nende olemasolu kohta puuduvad igasugused tõendid. Milline võimalus! "Näita mulle," ütlete teie. Me läheme mu garaaii juurde, te vaatate sisse ja näete redelit, tühje värvipurke ja vana jalgratast – aga lohet ei ole. "Kus on lohe?" küsite te. "Ta on siinsamas,"vastan ma, viibates käega ebamäärases suunas."Ma jätsin mainimata, et ta on nähtamatu." Te teete ettepaneku puistata garaaii pörandale jahu, et näha lohejalajälgi. "Hea möte," ütlen ma, "aga see lohe hõljub öhus.' Te kasutaksite infrapunadetektorit, et tabada nähtamatut tuld. "Hea mõte, aga see nähtamatu tuli on ka soojuseta.' Te soovitate ruumi värvipritsiga üle lasta, et lohe niiviisi nähtavale tuua. "Hea mõte, aga see lohe on kehatu ja värv ei jää tema peale pidama." Ja nii edasi. Igale teie pakutud ainelisele katsele sean ma vastu seletuse, miks see ei kõlba. Mis vahe on õieti nähtamatul, kehatul, õhus höljuval lohel, mis purskab ilma soojuseta tuld, ja lohe puudumisel? Kui mu väidet ei saa ühegi mõeldava eksperimendiga ümber lükata, mida siis üldse tähendab lause, et lohe on olemas? Teie vöimetus mu hüpoteesi väärust näidata ei ole hoopiski mitte seesama asi, mis selle tõestamine. Kontrollimatute ja vastuväidete suhtes immuunsete väidete tõeväärtus on null, ükskõik kui inspireerivad või kujutlusvöimet ärgitavad nad ka poleks. Käesoleval juhul palusin ma tegelikult lihtsalt oma sõnu uskuda, suutmata neid kuidagi tõestada.

Mõnes mõttes on astroloogiaga sama jama, mis selle lohega - ta on võimetu selle võimet töötada tõendama, mistahes eksperimente soovitakse teha..

Siinkohal ei ole tegemist mingisuguse peavoolu ja kõrvalvoolu vahelise võitlusega, tegemist on asja tõestamises, mida ei ole astroloogia veel suutnud teha...

Ja ega pimesi kah nagu ei tahaks ju uskuda...

Kas tõesti arvad, et teadlastel on aega astroloogiat pidevalt uurida, kuigi see pole nende kohustuski...astroloogial endal on kohustus enda võiteid tõendada, seni kuni ta seda ei suuda, ei jää midagi muud üle kui...kahelda.
Vasta
#47
Tarvis on vaid uurida miks valel ajal teostatud operatsioonid ebaõnnestuvad - ja muud midagi.
Tänapäeva teadlased aga ei huvitu inimeste tervisest.
Võin oma kogemusele toetudes öelda, et kui hakkasin Vigala Sassi poolt soovitatud minu tähtkujule sobivaid toiduaineid sõõma, tervis paranes...
Ma ei ole eales kuulnud, et mingid teadlased (üks kõik mis eriala omad) oleksid tänapäeval astroloogiat uurinud - seega kuidas saad sa väita, et astroloogia on jama. On sul mingeid astroloogia uurimiseks tehtud katseid ja nende tulemusi siis tuua?
Ja missuguse astroloogia liigi kohta?
Kuna juba 1969.a. asutati USA-s Rahvusvaheline Astroloogia Uurimise Ühing (International Society for Astrological Research), siis peaks ju materjale astroloogia kohta külluses tuua olema.

Lisaks veel niisugused astroloogia ühingud:
American Federation of Astrologers (AFA)
(http://www.astrologers.com)

Archive for the Retreival of Historical Astrological Texts (ARHAT)
(http://www.robhand.com)

Association for Astrological Networking (AFAN)
(http://www.afan.org/)

Astrological Association of Great Britain
(http://www.astrologer.com/aanet/)

Astrological Lodge of London
(http://www.astrolodge.co.uk/)—Established by Alan Leo in 1915 to benefit astrology in all it's forms. It holds meetings in London on Mondays during term-time and also organises a variety of seminars and workshops. It's publication, “Astrology Quarterly” is free to members.

The Astrological Society of Connecticut
(http://www.geocities.com/asc_astrology/)—Home page of the Astrological Society of Connecticut with a description of its services, lectures and workshops. Also includes links to Astrology Chat Rooms, and other Astrology sites of interest.

Astrology House
(http://www.astrologyhouse.co.nz/)—News, articles, and information on astrology in New Zealand, and links to astrological organizations and astrologers world—wide.

The Centre for Psychological Astrology
(http://www.astrologer.com/cpa)

International Society for Astrological Research
(ISAR) (http://www.isarastrology..com)

National Council for Geocosmic Research (NCGR)
(http://www.geocosmic.org)

Online College of Astrology
(http://www.astrocollege.com)—Online astrology courses to prepare for the NCGR certification exams and to expand your astrological skills and techniques.

Project Hindsight
(http://www.projecthindsight.com/)—Dedicated to uncovering the roots and foundations of astrology.

San Diego Astrological Society (SDAS)
(http://members.aol.com/SDAShome/main.html)—SDAS meets the 2nd Friday of each month at the Joyce Beers Community Center in the Uptown Shopping District in Hillcrest (San Diego, of course). Meetings begin at 7:15 pm, and cost $7 for members and $12 for non—menbers. Your 1st meeting is free. The meetings feature a speaker (and recent speakers include Dr. J. Lee Lehman, Michael Lutin, Rob Hand and Kevin Burk) and it's a great chance to meet other astrologers in the San Diego area.

Vancouver Society of Astrologers
(http://www.vancouverastrology.org/)—The VSA provides information on upcoming events and educational seminars related to Astrology. Every month the VSA offers a 2 part lecture series at the lower mezzanine level of the Vancouver Public Library - Central Branch at 350 W Georgia St.

Washington State Astrological Association (WSAA)
(http://www.washingtonastrologers.org)—Home site of the WSAA, Washington State Astrological Association. The group meets on the 2nd Thursday of each month at Puget Sound Yacht Club in Seattle, WA. The site is updated with upcoming event and speaker information and contact info for WSAA.

Kas tahad öelda, et teadlased on kõiki nende organisatsioonide töid uurinud ja millegagi põhjendanud, et kõik tegelevad jamaga või?
Kahtlen selles.

Vasta
#48
http://www.debunkingskeptics.com/Page4.htm
Sellel ingliskeelsel lehel on pikalt kirjutatud, mis sellel garaazidraakoni näitel viga on.

Sisuliselt on see levinud "skeptikute" võte, millega saab samastada täiesti lampi välja mõeldud asja kõigi paranormaalsete või siis lihtsalt ebameeldivate nähtustega.

1. Inimeste kogemus ei ole sama asi, mis suvaline välja mõeldud asi.
Samaväärne näide:
Inimene tuleb foorumisse ja ütleb, et talle tundus, et ta nägi vaimu ja ma ütlen, et ma olen rootsi kuningas ning annan mõista, et ma mõtlesin selle mõtlesin just praegu välja.
2. Ausa inimese võrdlemine valetamisega ei ole pädev. Isegi kui too inimene tõemeeli usub, et tal on tulnukad pööningul.
3. Näide oleks pädev siis, kui oleks miljoneid inimesi, kes usuvad ja praktiseerivad garaazidraakoneid.
4. Garaazidraakonit samastamine sellega, mida miljonid tervemõistuslikud ja ausad inimesed läbi ajaloo kogevad
on natuke tobe.

Tsitaat:Kas tõesti arvad, et teadlastel on aega astroloogiat pidevalt uurida...kusjuures see pole nende kohustuski..
Mina ei öelnud pidevalt. Astroloog ei pea ka sulle midagi tõestama, kohusta palju tahad. Ma kohustan teadlasi astroloogiat uurima, aga keda kotib.

Oletame, et ma teen teadlasena pikaajalise uurimuse inimeste ja ennustuste jne kohta ning näitab täielikult, et astroloogia toimib ilusti. Seejärel püüan avaldada seda rahvuvaheliselt tunnustatud ningISI Web of Science'is üles märgitud ajakirjas, kuhu ma ajakiri temaatiliselt sobida.
Millised võiks olla mu väljavaated, et mu artikkel avalikustatakse üldse kuskil. Need paar eelretsenseeriat või siis ajakirja toimetus võivad sajal eri vabandusel mu teadusartikli pikalt saata, sest mu tulemused ei tundu usuta vad. Kas on üldse mõnel ajakirjal soov seda avaldada sõltumata minu uuringu tulemustest?

[Muudetud: 20-12-09 Thorondor]
Vasta
#49
Tsitaat:Kuna juba 1969.a. asutati USA-s Rahvusvaheline Astroloogia Uurimise Ühing (International Society for Astrological Research), siis peaks ju materjale astroloogia kohta külluses tuua olema.

Sa huvitaval kombel vastad ise oma küsimusele...
Üks artikkel, millest sa kahjuks ilmselt aru täielikult ei saa...: http://psychicinvestigator.com/demo/AstroSkc.htm


Tsitaat:Võin oma kogemusele toetudes öelda, et kui hakkasin Vigala Sassi poolt soovitatud minu tähtkujule sobivaid toiduaineid sõõma, tervis paranes...

Sa pead ikkagi detailsem olema...kui sa ikka enne pitsat ja kartulikrõpse sõid ja hiljem vastavalt soovitusele salateid ja rohelist eelistasid, siis....

Tsitaat:Sisuliselt on see levinud "skeptikute" võte, millega saab samastada täiesti lampi välja mõeldud asja kõigi paranormaalsete või siis lihtsalt ebameeldivate nähtustega.

Anna andeks, aga sa vist koos sinu ära toodud artikli autoritega saad sellest äratoodud lõigust (ja sarnastest mõtteharjutustest) natukene valesti aru...
Kogu sellised sarnased näited on toodud ära, et illustreerida vaid üht lihtsat printsiipi - millegi mitte-olemasolu tõendamatus ei ole tõestus.
See on ka kõik - iga vähegi targem inimene ju saab aru, et lohe garaazis ei ole sama asi kui vaim toas - asi on selles, et kuidas sa tõestad inimesele, kes vaimu ei näinud, et sina seda nägid...olgu - on ju inimesi kes ei soovigi seda kellegile tõestada, aga jällegi osad kipuvad ütlema, et tõesta, et ma EI näinud seda...ja kui nüüd "skeptik" ei suuda seda tõestada, pannakse avalikult paranähtusele punkt kirja, skeptik trambitakse mutta ja naerdakse välja...

Aga tee see uurimus, mis seda tõesti ka tõestaks ning saada see mulle...ma luban, et ma enne ei puhka kuni uurimus on avaldatud...

[Muudetud: 12-20-2009 Nielander]

[Muudetud: 12-20-2009 Nielander]
Vasta
#50
Tsitaat:Kogu sellised sarnased näited on toodud ära, et illustreerida vaid üht lihtsat printsiipi - millegi mitte-olemasolu tõendamatus ei ole tõestus.
Printsiip peaks olema ju siililegi selge. Kes see siis arvas, et asi vastupidine on? Ei osanud selle peale tullagi, et seda peaks seletama. Vahel jääb tunne, et mitte-olemasolu tõendamatust peetakse tõestuseks mitte-olemasolu tõenduseks.
Ja mu jutu mõte näidata, mis lohe näitel viga on.

Tsitaat:pannakse avalikult paranähtusele punkt kirja, skeptik trambitakse mutta ja naerdakse välja...
Ja sama hästi vastupidi.

Vasta
  
  •  Eelmine
  • 1
  • 2(current)
  • 3
  • 4
  • 5
  • ...
  • 8
  • Järgmine 


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat