•  Eelmine
  • 1
  • 2
  • 3(current)
  • 4
  • 5
  • ...
  • 8
  • Järgmine 
Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jamaloogia
#51
Leidsin lingi koos viidetega 37'le astroloogia paikapidavuse testile...kõik need millegipärast läbi kukkunud - ei tea miks...
http://skeptico.blogs.com/skeptico/2005/...u_mea.html
Vasta
#52
Detailsemalt kirjutades pidasin ma ikka taimeastroloogiat silmas.

See tähendab, et iga haiguse ravimiseks on olemas vastavad taimed.
Taime okultsed ravimõjud ilmuvad ainult siis, kui nad on korjatud planeedile vastaval ajal (kuu, päev, tund). Arstimise algul tuleb arvestada Kuu asendit (noor- või täiskuu, tema veerandit, mis märgis ta on). Arstimisel taimedega tuleb arvestada ka inimese astroloogilist horoskoopi.
Ja sellest ongi Vigala Sass kirjutanud ja tema raamatuid on ka kordustrükis avaldatud.

Aleksander Heintalu. "Taevakehade mõju tervisele." Tln. 1992.

Põhiline on, millal midagi süüa võib.

http://valor-tahetark.blogspot.com/2008/...oogia.html
http://valor-tahetark.blogspot.com/2008/...gia-2.html


Mis neisse testidesse puutub, siis need olid küll ülepeakaela ju tehtud ja minu arust ei saanud need testijad täpselt aru, kuidas peaks astroloogiat uurima.
Ega siis päikesemärkide astroloogiast üksi piisa, tuleb kaasata ka hiina loomaastroloogia, mis põhineb Hiina lunaarsel kalendril.
Ja ehk olid need astroloogidki vähe teadlikud, keda testiti. Ja kindlasti olidki, sest kui eesmärgiks oli võetud astroloogiat mitte tunnustada, siis lihtsam ju võtta luubi alla astroloogias võhikud.
Astroloogia on niivõrd peen täppisteadus, et kui seal kasvõi natuke eksid, on tulemus kohe kaheldav.


Vasta
#53
Jällegi vastad sa minu argumentidele lihtsalt välja tuues astroloogia aluseid ja uskumusi - millest puudub täielikult neid aluseid selgitav mehhanism...
Näiteks ära toodud linkidel on rühmitatud naistepuna päikesele alluvaks taimeks - miks, kuidas, mis moel on see liigitus toimunud - jääb saladuseks...

Mis sa siis ikkagi enne sõid ja mis pärast sõid?
---------------------------------------------------------------------

Tsitaat:Mis neisse testidesse puutub, siis need olid küll ülepeakaela ju tehtud ja minu arust ei saanud need testijad täpselt aru, kuidas peaks astroloogiat uurima.

Nojah, ainult et astroloogid nõustusid nende testidega - aus kahepoolselt ülevaadatud ja kokkulepitud katsed...mida sa siis nendes katsetes muudaksid?
Tsitaat:Ega siis päikesemärkide astroloogiast üksi piisa, tuleb kaasata ka hiina loomaastroloogia, mis põhineb Hiina lunaarsel kalendril.
No vot - kuidas küll proffessionaalsed astroloogid sellise sinule kui lihtsale huvilisele ilmselge vea kahe silma vahele jätsid?
Tsitaat:Ja ehk olid need astroloogidki vähe teadlikud, keda testiti. Ja kindlasti olidki, sest kui eesmärgiks oli võetud astroloogiat mitte tunnustada, siis lihtsam ju võtta luubi alla astroloogias võhikud.
Ma ei saa lause mõttest aru.
Tsitaat:Astroloogia on niivõrd peen täppisteadus, et kui seal kasvõi natuke eksid, on tulemus kohe kaheldav.
Ja igal katsel õnnestus neil mööda siis panna? Sinu asemel mõtleksin üldse, kas mõnda astroloogilist ennustust või iseloomustust uskuda - kui ikka sellisel katsel, mis võiks otsutada kogu teadusmaailma suhtumist astroloogiasse, eksitakse, siis mõelda vaid mis võib toimuda ennustustes ja analüüsides, mida keegi niikuinii ei testi.

Kokkuvõttes küsiksin sinult: Kes nüüd siis skeptik on?
Vasta
#54
Järjekordne jamaloog teeb teadust.
Kui meedium liigub tulevikus või minevikus siis ainuke kalender sündmuste ajas fikseerimiseks on tähekujude asend taevas.
See on ajastute vältel olnud sama täpne kui tänagi.
Ja sündmuste toimumisaega näeb ta astroloogia väljaõppe najal tähekalendri planeetide asenditena.
Ilma selleta on raske või peaaegu võimatu määrata tulevikus nähtavate sündmuste toimumisaega.
Ja kulla jamaloog , sel pole mingit tähtsust astroloogile kas sina või sinusugused seda kalendrit või selle alusel tehtavat tulevikuennustust tunnistavad või ei tunnista.
Ütlen veelkord, skeptikute taga on samad jõud kui kristluse taga, kõik mis pole piiblis on saatanast.
Keegi ei keela inimesel (ka skeptikul) olla lihatükk toiduks farmerite lauale nagu kristlased, keha ju peale surma pole enam vaja, aga tegelikut ei tohiks seda lasta ära süüa, vaid peaks ära põletama, tulemus oleks parem.
Vasta
#55
Tsitaat:Kui meedium liigub tulevikus või minevikus siis ainuke kalender sündmuste ajas fikseerimiseks on tähekujude asend taevas.

See oleks tõesti üks kavalamaid ja ainukesemaid viise aja määramiseks ajas, kus inimkonda oma kalendritega ei eksteeri...kuid see oleks rohkem astronoomia valdkonda kuuluv meetod - astronoomia on see teadus, mis tegeleb taevakehade liikumise uurimisega...pole nagu kuulnud, et astroloogid näiteks tähtede puna- ja sininihete mõõtmistega tegeleks...

Tsitaat:Ja kulla jamaloog , sel pole mingit tähtsust astroloogile kas sina või sinusugused seda kalendrit või selle alusel tehtavat tulevikuennustust tunnistavad või ei tunnista. Ütlen veelkord, skeptikute taga on samad jõud kui kristluse taga, kõik mis pole piiblis on saatanast.

Me räägime siin küllaltki põhjendatud juttu astroloogia paikapidavuse tõestamise teemadel - aga sina tuled väitega, nagu astrolooge ei üldse kotikski, kas nende väited on tõesed või mitte...ikka teevad oma asja, kaalumata võimalustki eksimiseks...
...ütlen veelkord(kunagi vist sai öeldud) - sa pole ikka veel endale selgeks teinud, mida "skeptik" või skeptiline maailmavaade endast kujutab...
Vasta
#56
Leidsin su lingilt, et sulle on juba astroloogia koha pealt väga hästi, põhjalikult ja argumenteeritult seal ühe kommenteerija poolt vastatud.
Ja arvamus klapib täielikult minu arvamusega - nii et mõttetu on sel teemal rohkem vestelda.
Käiksin seal ehk uurimas ajaviiteks, mis sinna taas kokku on kirjutatud, aga toon millega seal lugupeetud inimesi solvatakse, hakkab vastu.
Siiski ühe hea asja leidsin - see oli Kaplinski raamat.

Ega ma siis kohe skeptik ei ole, kui ma iga astroloogi ei usu või ainult pooleldi usun.
Aga astroloogiat kui niisugust ikkagi ju usun. Kui seal skeptik.ee peal niiviisi tormakalt ei lahmitaks ja kõike nii üldistavalt ei naeruvääristataks, siis ehk käiksin seal ja loeksin, aga praegusel kujul - ei aitäh!
Vasta
#57
Mis leheküljelt?

Tsitaat:Ja arvamus klapib täielikult minu arvamusega - nii et mõttetu on sel teemal rohkem vestelda.
Ma ei mõista selle järelduse loogikat.

Skeptikuks(kusjuures selliseks skeptikuks, millisena foorumi enamus nähtavasti ekslikult kõiki skeptikuid ette kujutab) kutsusin ma sind, kuna sa ilmselgelt ei taha kaaludagi võimalust, et sa omalpoolt eksid astroloogia osas... - see on ju ikka sinuarvates skeptiku viis maailma vaadata?
Vasta
#58
Tsitaat:Algselt postitas Nielander
Ja igal katsel õnnestus neil mööda siis panna? Sinu asemel mõtleksin üldse, kas mõnda astroloogilist ennustust või iseloomustust uskuda - kui ikka sellisel katsel, mis võiks otsutada kogu teadusmaailma suhtumist astroloogiasse, eksitakse, siis mõelda vaid mis võib toimuda ennustustes ja analüüsides, mida keegi niikuinii ei testi.
Selle hoiatusega oled hiljaks jäänud, sest olen terve elu astroloogiasse uskunud ja niipalju kui võimalik ka astroloogilisi ennustusi ja hoiatusi järginud.
Vähemalt minu tutvusringkonnas ei ole ainsatki inimest, kelle iseloomujooned ei vastaks tema päikesemärgi kirjeldusele ja kui mul tuleb meelde ka looma-aastaid uurida, siis ka seal klapib kõik.
Kahjuks ei oska midagi öelda näit. riikide horoskoopide kohta. Arvan, et neis peenemais küsimusis võiksid pöörduda mõne USA diplomeeritud astroloogi poole - seda enam, et foorumeid ja linke on ju terve internet täis, kus küsimusi esitada saab. Paljud astroloogid on nõus ka meili-teel küsimustele vastama.
Vasta
#59
Astroloogia on mõttetu ja kahjulik ühiskonnas, kus astroloog ei tee oma ennustusi ise, vaid seda teeb mingi mehhaaniline programm, et teha ennustusi peab astroloog jooksma oma alalise kliendi tulevikku ja sealt hankima informatsiooni selle asemel arvutiprogramme kasutavad astroloogid on soolapuhujad, rääkigu nad mida tahavad, astroloogia on märgisüsteem millesse saab rüütada tegelikku astroloogi oskust joosta tulevikus.
Ida rahvad, kes seda kasutavad, on raudselt kindlad, et astroloogi ütlused on õiged ja ei pista oma ninagi kodunt välja kui astroloog ütleb, et on ebasobiv aeg tehinguteks.
Niisiis veelkord, astroloogia on mõttetus kui teda ei praktiseeri inimene kes suudab tulevikku joosta ja reaalselt vaadata mida inimesest saab, ta rüütab selle tõe astroloogilisse rüüsse sest astroloogia on tähekaart milles saab täpselt sündmuste toimumise aega määrata.
Ükski õige astroloog ei tegele peale oma klientide mingi muu jamaga, ta teab täpselt, et andi vaõib anda ja andi võib võtta, skepikute jõud võtab inimeselt kõigepealt võimed ja siis teeb testi.
Kuidas prsühhiaatria ütleb inimene ei pea omama mingeid muid võimeid kui tavameeled ja ülejäänu tuleb käest ära võtta, vabandust ravida.
See on skeptikute tegelik saladus miks nende teste ei suudeta täita.
Vasta
#60
See jutt käib nende kahtlaste isikuhoroskoopide kohta, aga siin oli jutuks vahepeal astroloogia kui teadus.
Ühesõnaga tõin eespool ära kui palju erinevaid astroloogia liike on ja kui iidne see teadus on ja lisasin ka, et lääne astroloogiat õpetatakse paljudes ülikoolides, aga samas jälle kas teda tasub õpetada, kui lähtutakse valedelt alustelt...
Niipalju kui mina uurinud olen (vähe küll, aga natuke ikka!), on näiteks tiibeti astroloogia juba midagi väärt, aga ei usu, et meil keegi selles kodus oleks...
Minu arvates on suur vahe, kas tegemist on õppinud astroloogiga või kellegagi, kes lihtsalt laeb omale mingi programmi arvutist alla ja siis toksib sinna kellegi sünnipäeva, koha kus sündis ja lisab veel üht-teist ja võtab selle eest lihtsameelsetelt raha.
Inimesed peaksid teadma, et need programmid on kõigile kättesaadavad ja sama hästi võiksid nad ise sinna oma andmed toksida ja järgi uurida, mis jutt välja tuleb.
Ütlen ausalt, et midagi tarka sealt välja ei tule. Ainult üldjuttu, mis võib klappida ja võib ka mitte klappida.



Vasta
#61
Usu või mitte, aga ei ole minagi eluaeg astroloogia suhtes skeptiline olnud, oli aegu, mil ma lugesin päikesemärgi ja looma-aasta iseloomustusi ning nõustusin nendega - seda muidugi enne, kui ma avastasin, et ennast võimalikult objektiivseks surudes näis nende iseloomustustes sisalduvad iseloomujooned nõnda universaalsetena, et igas tähemärgis võis ennast samaväärse täpsusega ära tunda...ja ka kõiki mu sõpru ja tuttavaid...
Selline objetiivsus on aga raskesti saavutatav, seetõttu ongi välja mõeldud pimekatsed - loed kirjeldust, aga tähemärki ei tea; tead tähemärki, aga ei tea millisele iseloomustusele see vastab jne...muidu võib ju tekkida üsna lihtsastimõistetav effekt - pihtapanekud jäävad meelde (müsteeriume ja maagiat armastavale inimesele mõjub see kui õli tulele), möödalasud ununevad (mis egole siis meeldib haiget saada)...

Muidugi inimestele, kes on taolised iseloomustused juba kord pähe õppinud ning seeläbi alateadvuslikul tasemel ära rikutud (näiteks inimene kipub elama oma iseloomustuse järgi, selle järgi langetama otsuseid ja valikuid, nägema oma sõpru vastava iseloomustuse valguses, jne), on taoliseid pimekatseid koostada mõnevõrra keerulisem...


Tsitaat: kui mul tuleb meelde ka looma-aastaid uurida, siis ka seal klapib kõik.

Et siis pole varem uurinud? Aga sel juhul võta kätte ja palu kellegil näiteks need kirjeldused sassi ajada viisil, et lugedes pole võimalik ette looma nime või sünniaastat teada...klapita kirjeldused oma äranägemise järgi oma sõprade ja tuttavatega ning vaata palju täppi läks.
Vasta
#62
ViroShaman: Kui nad ikka tulevikku suudavad "joosta", siis miks nende horoskoobid nii ebatäpsed ja ümmarguse jutuga on ja miks neil õieti astroloogilisi kaarte tarvis on, mille peal arvutusi teha?
Tsitaat:skepikute jõud võtab inimeselt kõigepealt võimed ja siis teeb testi.

Õige vägevad need skeptikud siis on...
Olgu - oletame, et su mugav teooria on tõene - jäävad ikkagi katsed, kus kasutatakse näiteks astroloogide poolt kirjutatud raamatuid ja kindlaid astroloogilisi konstante...või võtavad siis skeptikud astroloogilt juba ette võimed ära; juba siis kui nad alles raamatut kodus kirjutavad?
Tsitaat:See on skeptikute tegelik saladus miks nende teste ei suudeta täita.

...või siis nad ongi täitmatud, kuna pole millegiga täita...

[Muudetud: 12-20-2009 Nielander]

[Muudetud: 12-20-2009 Nielander]
Vasta
#63
Oli kord juhus, kus lugesin ühe inimese kohta vale tähtkuju alt ja ei suutnud kuidagi aru saada, milles asi... Üldjuhul siiski vähemalt Linda Goodmani raamatus kõik klapib.
Niisama umbes klapitada ei ole vajadust ju. Kui keegi ütleb näiteks, et on tiiger, siis tuleb ainult täpsustada, et mis tiiger - tule, vee, maa, õhu....ja minu enda mälust kerkib kohe keegi esile, kes vastavale märgile vastab...siis hakkan küsima, et kas sul oli ka lapsepõlves midagi niisugust....kiirelt tuleb vastus: oli jah, kus sa tead?
Päris lõbus on vahel niiviisi mängida.
Vahel igav ka, sest kui mõni tähtkuju ja sellega kokkukäiv looma-aasta on juba liiga selgeks saanud, siis pole üldse põnev edasi suhelda, sest kõik on nii ette teada...
Vahel mõtlen, et tähtkujusid on liiga vähe. Kui siin vahepeal teadustati, et alguses oli neid 13 olnud, siis läksin väga põnevile ja tõepoolest - need märgid, mis jäävad selle nö oletatava tähtkuju sisse, need ongi alati kõige skeptilisemad astroloogia suhtes.
Vasta
#64
Tsitaat:Nielander:
ViroShaman: Kui nad ikka tulevikku suudavad "joosta", siis miks nende horoskoobid nii ebatäpsed ja ümmarguse jutuga on ja miks neil õieti astroloogilisi kaarte tarvis on, mille peal arvutusi teha?
Aga sa ei tea ju, kes neid tulevikku jookseb ja kes ei jookse.
Võib-olla sa räägid neist, kes tulevikku ei jookse ja niisama udu ajavad.

[Muudetud: 20-12-09 Thorondor]
Vasta
#65
Tsitaat:Niisama umbes klapitada ei ole vajadust ju. Kui keegi ütleb näiteks, et on tiiger, siis tuleb ainult täpsustada, et mis tiiger - tule, vee, maa, õhu....ja minu enda mälust kerkib kohe keegi esile, kes vastavale märgile vastab...siis hakkan küsima, et kas sul oli ka lapsepõlves midagi niisugust....kiirelt tuleb vastus: oli jah, kus sa tead?

Mitte umbes...
Ei nii ei oleks katse objetiivne ju, inimene kelle käest sa küsimuse küsid teab, et sa küsid seda küsimust kuna ta enne ütles sulle, et on tiiger...mis mõtet sellel oleks...

Kui sul on näiteks viis sõpra, kelle loomanimesid sa tead, siis loe nende loomanimedele vastavad iseloomustused läbi(siinkohal vajad kellegi teise abi, kes näiteks kustutaks enne tekstist loomanimed), otsusta milline iseloomustus kellegile sinu viiest sõbrast klapib...juhuse järgi võttes oleks tulemus 1 või 2 õiget paari...muidugi peaks katset teiste inimestega(lugejatega) paar korda ka kordama, et kokkusattumusi välistada ja katsetulemusi täpsustada...mida rohkem, seda täpsem...
...muidugi ei tohi sul enne katset aimugi olla, mida tekstis kirjutatakse...

Pimekatse: http://en.wikipedia.org/wiki/Blind_experiment

[Muudetud: 12-20-2009 Nielander]
Vasta
#66
Tsitaat:Algselt postitas Thorondor
Aga sa ei tea ju, kes neid tulevikku jookseb ja kes ei jookse.
Võib-olla sa räägid neist, kes tulevikku ei jookse ja niisama udu ajavad.

Njah...ega mina ei saagi teada, kuna nagu VironShaman ennist mainis, skeptik(kahtleja) võtab "päris" astroloogilt võimed ära...kui nüüd temaga katsetada, siis ainuke viis kuidas katse saaks anda positiivset tulemust, peab katse läbiviija juba alguses katse positiivses tulemis kindel olema - mistõttu tegelikult kaob ju katse teostamise mõte juba ette ära...
Ühesõnaga - katse peab olema täiesti subjektiivne...

Järeldus: astroloogiat ei saa kunagi objektiivselt tõestada...uskuja saab positiivse tulemi, skeptik negatiivse...
...hmmm, peaks selle järelduse paikapidavuse jaoks omakorda katse tegema...


[Muudetud: 12-20-2009 Nielander]
Vasta
#67
Jamaloog, miks sa arvad, et skeptikute taga pole tänapäeva kõige võimsamad ametlikut nõiad, psühhiaatrid.
See on ju omaette koolkond, mille juured on kristluses ja piibli maailmakontseptsioonis, kogu maailma võib kirjeldada ainult nende omadustega, mida jumal väidetavalt lõi ja mida silmad ning teised meeled on suutelised kirjeldama.
Aga kuidas ruumi selle läbimise asemel lõhkuda see teadlaste seltskond ei kirjelda, aga välisilma tulnukad kasutavad.
Sama on ka astroloogiaga, kuidas tulevikus rännata ilma ajamasinata seda oskavad paljud, kuidas kirjeldada inimese saatust, siin on igal koolkonnal omad mõisted, Vanga näiteks tegi seda kasutades hoopis suguvõsajõudu ja temale rääkisid saatusest suguvõsa surnud liikmed.
Enamikel juhtudel oli ennustus täpne ja fataalne, ta ei suutnud näiteks päästa õnnetustest ega hukkumisest kui see oli määratud toimuma.
Kui sina sattuksid inimese kätte, kes sulle su saatuse ette loeb välja arvatud lõpu osa mida ei tohi teha, sest see võib inimest traumeerida siis sa mõtleksid edaspisi teisiti.
Aga skeptikuna ei satu sa selliste võimetega inimeste juurde või kui satud, siis sind visatakse lihtviisil välja või valetatakse häbitult ja tehakse rahakotis tuulutust, sest sa oled nende vaenlane.
Ja neil pole sinu suhtes mingeid kohustusi, sa kuulud teise jõu alla. Sind saavad aidata psühiaatrid ja arstid kuid mitte kunagi parategelased.
Oma tekstidega ei püüa ma sulle midagi selgeks teha, silmaklapid keelavad sul aru saada, see jutt on neile teistele, kellele sa püüad oma silmaklappe ette torgata.

Vasta
#68
VironShaman: Ma arvan, et sul on meist kõigist suuremad silmaklapid...ja nagu ma varemgi olen ütlenud - sul on väga huvitav maailmapilt - paraku ei ole see kompliment...
Vasta
#69
Tsitaat:Algselt postitas NielanderNjah...ega mina ei saagi teada, kuna nagu sa ennist mainisid, skeptik(kahtleja) võtab "päris" astroloogilt võimed ära.
Sa vist pead Vironshamanit silmas, mitte mind. Parem küsiks, mis ta skeptikute jõu ja võimete ära võtmise all silmas pidas.
Ma pole ka lihtsalt kahtlejaid silmas pidanud, vaid teatud kontingenti. Mul on tunne, et VS peab sama silmas, aga las ta räägib enda eest.

Varsti keegi enam üskteisest aru. Püüame kuidagi eristada skeptikuid kui lihtsalt skeptilisi inimesi ja neid teisi, kui keegi teine peale sinu, Nielander, on üldse lihtsalt kahtlejat skeptiku all silmas pidanud.

[Muudetud: 20-12-09 Thorondor]
Vasta
#70
Ma ei saa üldse aru, kuidas taolised teemad alati lõpu poole mingiks väljamõeldud "skeptikute" ja "uskujate" omavaheliseks sõjaks kisub...
Teema mõte oli ju arutleda selle üle, et kui palju on massimeedias ja lihtinimeste ajudes pahna ja väärarusaame...nüüd äkki on nood "skeptikud" religioonisugemetaga sekt, mida valitsevad psühhiaatrid...astroloogid on ajarändurid...objektiivsed katsed on kaotanud oma tähtsuse...jne...

Kas tõesti on siis nii raske uskuda, et leidub inimesi kes on valmis oma aega ja raha kulutada, et seda samust jama(mistahes see endast võib kujutada, kasvõi needsamused arvuti astroloogia programmid) inimestest natukenegi välja juurida, enne kui nad kõik ennast valedesse ja unistustesse uputavad...
Vasta
#71
Kui räägin võimete äravõtmisest siis mõtlen Randi teste ja tasu millega lollikesi püütakse.
Kui ütlen et jamaloogil on silmaklapid ees siis tegu kõige tavalisema inimesega või selle imiteerijaga kui asja leenakeste vaatevinklist vaadata.
Aga mul pole mingit okast ega vaenu skeptikute suhtes kui nad tavalise kahtleja tasemel oma arvamust avaldavad, erivorm leenakesed ajavad küll hinge täis.
Kui jamaloog arvab, et mul maailma suhtes on silmakapid peas siis kahjuks pean ütlema et olen suurem skeptik kui paljud ega usu midagi, mida ise oma meetoditega ei saa järgi kontrollida. Aga muidugi on ka see järjekordne tõlgendamise küsimus.
Seekord siis endale midagi tõestades.
Maailm on tõesti huvitav, eriti siis kui enam ei pea kogu aeg paaritustantsudega tegelema ja oma olemisega muljet avaldama.
See jätab väga palju aega iseenda ja oma huvidega tegelemiseks.
Vasta
#72

Tsitaat:Kui räägin võimete äravõtmisest siis mõtlen Randi teste ja tasu millega lollikesi püütakse.

Kui võib küsida, siis mis meetodit kasutades oled sa sellise uskumuseni/arvamuseni/teadmiseni jõudnud?
Sellesmõttes, et Randi katsetes osalemine ei ole ju kohustuslik ning katseprotokollid on eelnevalt kahepoolselt kokkulepitud - kas siis väidetavalt paranormaalseid võimeid omavad inimesed ei märka kui neil ühtäkki võimed ära kaovad?
Vasta
#73
Enamiku inimese paranormaalsetest võimetest tagavad sümbioosisuhted mitteorgaanilistega, paraku need ei pääse igale poole inimesega kaasa.
Nii nagu on võimalik puhastada mingeid ruume vaimudest saates nad teispoolsusesse minema, nii on ka võimalik inimestelt ära võtta nende sümbioosolendeid, asendada oma söödikutega ja muuta selle läbi üsna koledasti inimese mõttemaailma.
Näiteks kõik need, kes Siberisse viidi peale sõda ja sealt tagasi eluga tulid olid juba teised, neil võeti ära endised seosed ja asendati teiste vene impeeriumile sobivate seostega, selleks olid seal spetsiaalsed teatud rahva esindajad kes tegelesid para osaga ja punaste usundi materialismiga. Kõik need keda ei saanud muuta, tapeti.
See on kõikide vanglate ja kinniste psühhiaatriakliinikute mõte, asendada inimese sümbioosisuhe ohutu oma söödikuga ja võõras ohtlik eemaldada.
Näide tuli küll verine ja julm aga õige.
Vasta
#74
Tsitaat:[i]

Kui sul on näiteks viis sõpra, kelle loomanimesid sa tead, siis loe nende loomanimedele vastavad iseloomustused läbi(siinkohal vajad kellegi teise abi, kes näiteks kustutaks enne tekstist loomanimed), otsusta milline iseloomustus kellegile sinu viiest sõbrast klapib...juhuse järgi võttes oleks tulemus 1 või 2 õiget paari...muidugi peaks katset teiste inimestega(lugejatega) paar korda ka kordama, et kokkusattumusi välistada ja katsetulemusi täpsustada...mida rohkem, seda täpsem...
...muidugi ei tohi sul enne katset aimugi olla, mida tekstis kirjutatakse...

Ma ei saa sõpradega niisugust katset ju teha!
Mul on nende nii päikese kui loomamärgid ammu teada ja peas, kes keegi on...
Soovitan hoopis sul katse teha. Kutsud külla viis sõpra või sugulast ja katad laua. Enne loed näiteks Goodmani raamatust üksikasjalikult, kuidas keegi mingis situatsioonis käitub, samuti uurid välja, mis tähtede seis sellel päeval on.
Kui tahad toredat koosviibimist, siis vaata, et Kuu oleks Kaaludes, sest see toob kaasa hea tuju ja meeldiva meeleolu. Inimesed on kontakteeruvamad. Nad on ka vaidlushimulisemad (seega ka jutukamad!), kuid suuremad tülid jäävad tavaliselt siiski tulemata.
Nüüd püstitad mingi teema või küsid midagi. Võid kindel olla, et kui inimesed on tähtkujult erinevad - on nad ka arvamustelt erinevad, kui aga kaks inimest on samas tähtkujus, siis on nad ka samal seisukohal.
Kui juhtub, et poole peo ajal läheb Kuu Kaaludest skorpioni, siis hakkab aga juba kummalisi asju juhtuma. Muidu nii rahulik seltskond muutub teistsuguseks. Tuleb ette teravaid ja sarkastilisi ütlemisi ja sihilikke solvamisi. Muututakse ka kahtlustatavamaks ja umbusklikumaks. Samas jälle suureneb huvi kõige salapärase ja müstilise suhtes.
Üsna hea seis lektoritele ja esinejatele, sest nad suudavad panna publiku tähelepanelikult ennast kuulama.
Tegelikult oleks kõige lihtsam uurida järgi, missuguste Kuu seisude ajal on näiteks siin foorumis olnud kõige suuremaid vaidlusi - usun, et ikka siis, kui Kuu on olnud skorpionis!
Tegelikult pole ammu Kuu seise jälginud, aga peaks vist jälgima, sest selle järgi võib juba ette ennustada, kes järgmisel päeval foorumisse kirjutama tuleb, mis teemasse ja mida....
Vasta
#75
Võis siis need, kes Siberis vangis olid nägid lihtsalt eluga sellist kurja ja said nii psühholoogiliselt kui ka füüsiliselt sellist tampi, et nende "vaim" mandus...või siis ka näiteks lastega, kes koolis igapäevaselt peksa on saanud - neilgi on ju rohkelt komplekse - tahad öelda, et sel juhul näiteks peksmine ei ole tähtis vaid mingisugune maagiline tabamatu mõjutamine...
Sa lihtsalt tõlgid tavamaailma mõistetud ja uuritud mehhanisme ümber, et need sobiksid sinu maailmapildiga...

Muuseas Randi katsetes on täiesti võimalik ka soovi korral kasutada lisaklauslit, kus Randi ise ei viibi katse ajal ruumis ja katse toimub temale teadmata ajal ja kohas - austades "selgeltnägijate" soove...selle kohta oli ka kusagil video, kuid ei suuda hetkel leida...

Olgu - mis loogiliste põhjus-tagajärg meetoditega oled sa ikkagi need asjad endale selgeks teinud...?

Vasta
  
  •  Eelmine
  • 1
  • 2
  • 3(current)
  • 4
  • 5
  • ...
  • 8
  • Järgmine 


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat