Postita vastus 

Teema reiting:
  • 0 Häält - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Fermi paradoks
Autor Sõnum
Chaos
Veteran

20-08-2017 17:21
Postitus: #76
RE: Fermi paradoks
Kasutame sinu "termineid" Tervikolemus ehk Hinnang on subjektiivne. Sellest järeldub otseselt, et "Hing-olemite" OMADUSED on sekundaarsed ja meie hinnangud primaarsed. Meie hinnangud panevad paika vahetusproportsioonid turul. Näiteks ühekordne kummikinnas Eestis ja ühekordne kummikinnas Sahara kõrbes on erinevate vahetusproportsioonidega. Kui inimesi enam ei ole, siis pole ka kedagi hinnangut andmas. Seega annab igale asjale ikkagi väärtuse inimene. Inimese arvamus on lõpuks kõikide asjade mõõt. Ja sinu hinnang ei ole üle "harju keskmise" kuskilt otsast.
(selle postituse viimane muutmine: 20-08-2017 17:30 Chaos.)
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
lahendused
Veteran

20-08-2017 17:54
Postitus: #77
Chaos sinu maailmapilt on nö "füüsilise kihi põhine", ning siit tulenevad paljud "moonutused", mis ei võimalda sul peenemete kihtide (hinge ja vaimu) omadusi tajuda-kirjeldada (inimese lihakeha pidamine "väärtuste andjaks" näitab ilmekalt füüsilise kihi põhist maailmapilti - ilmselt tabab sind peale vandus-surma "suur üllatus", et hinnang möödunud elule saadakse "kehatuna", st hing &vaim annavad hinnangu, mitte aga lihakeha aju) .

Minupärast lase kasvõi miljon aastat "samal rajal edasi" - ükskord pead ikkagi tunnistama, et oled nö "puuse pannud": teised on seni sul lihtsalt "eest ära läinud".

Kuna sinu "areguvektorite kõverpeegli analüüs" ei seostu mitte kuidagi antud teemaga (Fermi paradoksiga), siis pole mul huvi siin kirjutada "prügikasti jaoks" (moded kustutavad varsti meie vestluse ära, kui "teemavälise läbu" - ning sinu jaoks on minu vastused niikuinii nagu "hane selga vesi", st sind ei huvitagi ju vastus kui selline, pea-asi, et said teema fookusest nihkesse lükata: seepärast ma ei viitsinudki sulle alguses vastata, ning ei näe ka edasisel teemavälisel dialoogil mõtet).
(selle postituse viimane muutmine: 20-08-2017 17:55 lahendused.)
positiivne
.

20-08-2017 18:03
Postitus: #78
Rümba ja vaimu vestlust ei kustuta siin foorumis keegi. Andke aga tuld lahendused ja chaos
(selle postituse viimane muutmine: 20-08-2017 19:27 positiivne.)

Kõik inimesed on erinevad. Ainult mina olen ühesugune.
Chaos
Veteran

20-08-2017 19:06
Postitus: #79
Omadused on sekundaarsed (sinukeeles hing - vaim) . Aju saab omadusi hinnata ja see on primaarne. Kui inimesi enam ei ole, siis kes sinu postidele hinnagut käib andmas?
Läheme aga jälle "juurte juurde" tagasi. Sa Lahendused ära keeruta vaid ütle otse välja: Kas inimkonna säilimisel on mingi objektiivne väärtus. KES seda väärtust väljaspool inimkonda hindab?
lahendused
Veteran

20-08-2017 21:27
Postitus: #80
Hinnang ja arvamus ei oma mingit tähtsust - tähtis on nö "tõe tunnetus" (kuldne ringvool), ehk ilmingute tajumine eri nurkade alt.

Näide: kõik 7 miljardit inimest Maal võivad omada ühesugust "arvamust" - kui aga see "arvamus" hõlmab vaid ühte kitsast kiirt tervikpildist (a'la füüsiline kiht kõigi maailmakõiksuse kihtide kõrval), siis see "arvamus" on väärtusetu.
Kuid samas võib 1 isiksus omada piisavalt suurt "tõe tunnetuse spektrit", ehk tajuda-kirjeldada piisavalt avarat maailmakõiksuse kihtide kogumit (see tõe tunnetus tuleneb aga tervikolemusest-vaimust: eelnevate kehastuste kogemuste võrdluse võimekus).

See "massi arvamusele toetumine" on puhtalt ühiskonna teema: ühiskond ei oma mingit sisulist ressurssi, rääkimata mingist "tõe tunnetusest" - seega näitab "arvamuste ülistamine", et tegu on ühiskonda teeniva orjaga (kes on minu silmis nö "tühi koht").

---------

Planeedil Maa asuva inimkonna säilimine ei oma mingit tähtsust: inimkujulised-lihakehad saab teistest tähesüsteemidest vajadusel siia tuua, ning siinsed hinged-vaimud saavad neid lihakehasid jälle animeerida-asustada.

Kui hinged-vaimud soovivad kehastuda, küll nad selleks ka võimaluse leiavad: Maa pole ainuke koht kehastumisteks.
positiivne
.

20-08-2017 21:33
Postitus: #81
Hinnang ja arvamus on tõetunnetuse väljendus.

lahendused
Veteran

21-08-2017 09:56
Postitus: #82
Tõetunde väljendus arvamusena (kitsas sektor) pole tõe tunnetamine ise (kogu sektor).
Nii nagu pole kirss tordil (mõni gramm kirssi) tort ise (kilo tordi põhja, kreemi, pinnakatet).

Kui üritada maailma kirjeldada, siis tuleks püüelda terminite & teooriate poole, mis hõlmavad võimalikult suure osa kogupildist - igasugu kitsad-piiratud erijuhud viivad vaid ummikusse.

-----

Ehk tulles teema juurde tagasi: kui vaadata Elu olemust kihilisena (lihakeha, hing=olem, vaim=tervikolemus), siis kaotab "Fermi paradoks" oma algse mõtte (selle asemel, et otsida tulnukate kehasid välisest ilmast, võiks otsida tulnukate tervikolemust enda sisemisest ilmast).
positiivne
.

21-08-2017 10:16
Postitus: #83
(21-08-2017 09:56 )lahendused Kirjutas:  Tõetunde väljendus arvamusena (kitsas sektor) pole tõe tunnetamine ise (kogu sektor).

Võtan ma õigesti kokku, Lahendused, su arvamuse su tõetunnetusest?

Selle "kitsa sektori kaudu" me mõjutame üksteise tõetunnetust. Kitsad sektorid ristuvad põgusaks hetkeks ja keegi nimetab selle kirsi, kreemi, tordipõhja ning suhkru kohtumise tordiks.

Chaos
Veteran

21-08-2017 15:33
Postitus: #84
Ma kunagi siin katsusin stepslile seletada, et ei saa kõik inimesesd omada ühte arvamust, teadmist, tõde või mida iganes te selle all mõtlete. Lahendused - Masinad on millekski selliseks suutelised. Ja mis-moodi siis nüüd sinu "tõe tunnetuse spekter" kuidagi teistest erinev on? Võteme näiteks liitri vihmavett mida ei pane lahendused siin Eestis tähelegi aga kui teleportida lahendused sahaara kõrbesse, on ta usutavasti nõus tapma selle liitri vee pärast. On siis sinu ülimuslik "tõe tunnetuse spekter" ajas ja ruumis konstantne või on sinu tunnetused ikkagi muutlikud? elik teiste sõnadega - ikka ja ainult sinu peas?
lahendused
Veteran

22-08-2017 08:04
Postitus: #85
Asukohast ja ajast sõltumatu igapäeva-eluline näide on matemaatika - näiteks Pythagorase teoreem (a*a + b*b = c*c) kehtib nii Eestis, Sahaara kõrbes, kui Andromeeda udukogus.
Mind huvitavad just taolised nö "igavikulised teemad", ning tervikolemus-vaim kuulub selliste hulka.

Kuid poliitikute möla (muutub peale annetust), lollide arvamused (muutub peale reklaami) ja esemete väärtus (sõltub nõudluse-pakkumise suhtest) on muutuvad, ehk ei oma mingit sisulist väärtust - taolised objektid ongi Chaose maailmapilti kujundavateks iidoliteks (see aga on puhtalt nö "taseme küsimus", ehk üle oma varju ei hüppa).
(selle postituse viimane muutmine: 22-08-2017 08:08 lahendused.)
Chaos
Veteran

22-08-2017 15:42
Postitus: #86
Oeh... Millisest sektist te tulete? Lisaks veel niipalju, et on vähemalt kaks ERINEVAT individuaalset teadmist. Isik A teab, et ta peab Pythagorase teoreemi selgeks saama ja isik B teab, et ta peab Pythagorase teoreemi isikule A selgeks õpetama. "Igavikuline teadmine" on, et Pythagorase teoreemist võiks aru saada. Inimkonna kogemus, mis on vormistatud seadusteks, tavadeks ja teoreemideks ei seo jäigalt teoreemi ja inimest. Tähtis on, et teoreemi õpetatakse. Kes seda teeb ja kuidas seda tehakse, on osavõtjate endi, mitte tervikolemuse otsustada.

Ja sinu vaimul ei ole mitte midagi sellelst teadmisest, et Pythagorase teoreem on olemas ennem kui sa sellest aru ei saa. Sa pead oskama seda tõestada.
Pega
Uustulnukas

07-09-2017 13:48
Postitus: #87
Päris naljakas on lugeda kuidas mõni tegelane siiralt usub, et ta tajub mingeid kõiksuse protsesse ja eesmärke.

See äsja puu otsast alla roninud ning üksteist arulagedalt tappev ja hävitav inimrass peab oma arengus ikka päris absoluudi lähedal olema kui selle helgemad pead juba universumi absoluutset tõde kompavad. Või siis oota, ei, las ma mõtlen.... mmm... kohe kindlasti mitte! Ilmselt on sellised tarkpead päris tõest sama kaugel nagu päevakoerlase vastne kõrgharidusest.

PS: tavamatemaatika ei toimi nanomaailma tasemel. Vaevalt, et sellest eriti palju kasu ka mustade aukude sisemuses oleks.
Postita vastus 

Vali alamfoorum:

Kasutaja(d) vaatamas seda teemat: 1 külalist

gro.bew-arap[tä]bew-arap | Para-web | Tagasi üles | Tagasi sisu juurde | Mobile Version | RSS voog