•  Eelmine
  • 1
  • ...
  • 32
  • 33
  • 34(current)
  • 35
  • 36
  • 37
  • Järgmine 
Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Juhtum Uuralites 1959 (Djatlovi Kuru)
https://www.youtube.com/watch?v=KY6_3nu4QN0h
Seisu ega istekohta ei võta aga teemasse - vaadata kuskil tunni märke juurest.
Vasta
Delfi tänane artikkel:

https://m.kroonika.delfi.ee/article.php?id=90426939
Vasta
Igor Djatlovi juhitud kaugmatkajate rühm läks uuralitesse 23. jaanuaril. The Mirror kirjutab, et Djatlov pidi hiljemalt 12. veebruariks saatma matka arengute kohta telegrammi, ent seda ei tulnud. Lähedased hakkasid muretsema, mis seltskonnaga juhtunud on. Veebruari teises pooles alustati ulatusliku päästeoperatsiooniga.

Kui selles osalenud sõjaväelased lõpuks matkajate telgi leidsid, oli vaatepilt hirmuäratav. Telk oli seestpoolt lõhki rebitud, maas vedelesid matkajate üleriided. Telgi läheduses oli ohtralt jalajälgi, võis aru saada, et osa neist oli tehtud paljajalu. Lähedusest leiti Georgi Krivoništšenko ja Juri Dorošenko surnukehad. Kummalgi polnud jalanõusid jalas ja mõlemal olid jalas vaid aluspüksid. Osa laipu leiti alles mitu kuud hiljem. Ühe matkaja suust leiti tema enda sõrm, mille ta oli ise otsast hammustanud.
Selgus, et matkajad hukkusid 2. veebruaril. Nad olid ootamatult telgist välja tormanud, neist üks jõudis 1,5 kilomeetri kaugusele.

The Sun vahendab, et Venemaa prokuratuur viis läbi uue põhjaliku uurimise ja nende hinnangul surid matkajad hüpotermia ehk alajahtumise tõttu. Hüpotermia sümptomid on näiteks värisemine ja meeltesegadus.

Prokurör Andrei Kurjakov sõnas, et seltskond jooksis telgist välja, kuna oli laviini oht. Kui nad peagi tagasi vaatasid, siis nad telki enam ei märganud, nähtavus oli nii kehv. "Võimalik oli näha kõigest 16 meetri kaugusele," märkis prokurör.

Nad tegid lõkke ja üritasid telki otsida, ent tulutult. Osa neist polnud jõudnud telgist lahkudes end riidesse panna, ent temperatuur oli sel ajal 40-45 miinuskraadi. "See oli kangelaslik võitlus, aga neil polnud mingit lootust ellu jääda," arvas Kurjakov.
Kas taolised selgitused panevad juhtumile punkti? Tõenäoliselt mitte. Ka 61 aasta eest leidis ametlik uurimine, et kõik osalised surid alajahtumise tõttu. Nõukogude ajal üritati juhtumist pigem vaikida, ent rahvasuus hakkasid levima erinevad teooriad. Räägiti isegi sellest, et piirkonnas tehti tuumakatsetusi ja üks teooria pajatas salapärastest lumeinimestest. Räägitud on ka infrahelist, mis võis neilt reaalsustaju viia.
----------------------------------
"uus uurimine"....selline pläma siis
Vasta
"...geargirli postitused..."

Kurr-nurrr... Võtan seda kui tunnustavat peapaitust.
Jah, ma olen olnud järjepidev juhtumi loogikavigade esiletõstmisel.
Jah, ma olen vastik, sest midagi poppi ja parapärast juhtumis ei ole... Kui ehk üks paranormaalne parameeter juhtumi juurdluse käigus välja arvata.
Ei, siiski ma ei suuda kõiki oma postitusi piinlikkustundeta lugeda.
Samas on ikkagi põnev lugeda vanu postitusi, kuidas üks mõte hakkas foorumis kooruma, kasvatama enda luudele liha ja läks lendu siit foorumist, ning tegi pesa endale juba paljude inimeste peadesse...

Võibolla kunagi ma võtan kätte ja räägin põhjalikult lahti oma mõttekäigud ja selgitan loogikaahelate koostelülide tugevust. Aga ma olen ju laisk kirjutaja ja materjali on kogunenud meeletu hulk- vast ehk juba raamatutäis.
Või peakski juhtumist raamatu kirjutama?
Kes seda loeks?
Keda huvitab, mis juhtus tegelikult üheksa matkajaga viiekümne üheksanda aasta talvel Siberis?
Vasta
Idanaabrid on antud sündmustest põnevusseriaali valmis meisterdanud...
https://www.kino-teatr.ru/kino/movie/ros/128201/titr/

Eks aeg annab arutust, kui söödav too materjal ka on.
https://rezka.ag/series/drama/36157-pere...-2020.html

18+ только для взрослых!
Vasta
Lasin silmad üle eelmainitud seriaali tegelaskujudest...
Tähelepanu äratas, et seal seriaalis astuvad üles mingid saksa (sõjavangid?) nimedega tegelased...

Lubage lugejate tähelepanu juhtida pisikesele faktikesele:
57dal aastal tühjendati kõik ümbruskonna vangilaagrid... Miks, hunt teab...
Loodan, et ma ei rikkunud kellegi "kuntsilist" elamust selle seriaali vaatamisel...

Aga kui keegi vaatas, andke mullegi teada, kas seal lavastatakse süüdlaseks saksa sõjavange...
Vasta
Viimased saksa sõjavangid (10 000) läksid Venemaalt koos Adenaueri Moskva visiidiga aastal 1955. Juba enne seda oli rõhuv enamus neist vabastatud. Nikita väitis Adenauerile, et sõjavange Nõukogude Liidus enam pole.
Vasta
(02-02-2021, 12:38 )Ill be back Kirjutas: Viimased saksa sõjavangid (10 000) läksid Venemaalt koos Adenaueri Moskva visiidiga aastal 1955. Juba enne seda oli rõhuv enamus neist vabastatud. Nikita väitis Adenauerile, et sõjavange Nõukogude Liidus enam pole.
Osad jäid ka peale seda, vähe aga ikkagi.
Vasta
Kui kellelgi on pakkuda linki, kus seda seriaali saab inglise keelsete subtiitrite/tõlkega näha siis palun jagage.
Vasta
"Osad jäid ka peale seda, vähe aga ikkagi."

Vangi ei jäänud enam kedagi. Kes jäid, jäid vabatahtlikult. Mõnel oli lapse teinud, mõni oli naise võtnud...
Vasta
Äikesepoiss kirjutas:
"Kust see info?"

Johhaidii, hunt teab...
Ma olen raisand selle juhtumi uurimise peale üksjagu aega... Enamasti on sellega nii, et mul lihtsalt jäävad meelde üksikasjad, mis ei haaku üldpildiga.
Kuna igasugu põgenenud vange on korduvalt püütud seostada Djatlovo grupi hukkumisega, jäi mulle selline info kuskilt meelde.
Soovid astuda mu jälgedes? Edu sulle, vähemalt aasta kulub, et viia end kurssi kõigi materjalidega... Proovi siis aasta hiljem meenutada, kust midagi lugesid...

Vasta
(02-02-2021, 21:40 )Ill be back Kirjutas: "Osad jäid ka peale seda, vähe aga ikkagi."

Vangi ei jäänud enam kedagi. Kes jäid, jäid vabatahtlikult. Mõnel oli lapse teinud, mõni oli naise võtnud...

Kuna mulle meeldib püssi(täpselt) lasta, tunnen sümpaatiat snaipernduse vastu...
Kunagi lugesin mingi leedu-saksa snaipri memuaare, kes sai alles 90ndatel Siberi kaisutusest vabaks...
Loomulikult, sealjuures oli see nüanss, et venelased ei tahtnud teda sakslaseks tunnistada...
Kuid ikkagi õudne lugu: 45 aastat sõjavangis...

I`ll be back, oled seda raamatut lugenud?
Mitte et see kuidagi teemaga haakuks...
Vasta
(03-02-2021, 00:48 )Geargirl Kirjutas:
(02-02-2021, 21:40 )Ill be back Kirjutas: "Osad jäid ka peale seda, vähe aga ikkagi."

Vangi ei jäänud enam kedagi. Kes jäid, jäid vabatahtlikult. Mõnel oli lapse teinud, mõni oli naise võtnud...


Kunagi lugesin mingi leedu-saksa snaipri memuaare, kes sai alles 90ndatel Siberi kaisutusest vabaks...
Loomulikult, sealjuures oli see nüanss, et venelased ei tahtnud teda sakslaseks tunnistada...
Kuid ikkagi õudne lugu: 45 aastat sõjavangis...

Oma kuuekuulise rindetee vältel sooritas Bruno Sutkus snaiprina idarindel 209 tõendatult edukat lasku. Arvestades tema märkimisväärselt lühikest tegutsemisaega, võib teda lugeda Wehrmachti selle relvaliigi edukaimate üksikvõitlejate hulka...
Sutkus oli 22 aastaks Siberisse küüditatud. Teda hoiti aastakümneid asumisel ja takistati riigist lahkumast. Alles 1997. aastal õnnestus sünnijärgsel idapreislasel pöörduda tagasi oma kodumaale Saksamaale.


https://en.wikipedia.org/wiki/Bruno_Sutkus
https://www.rahvaraamat.ee/p/sihikul-sna...9949255474#

Vasta
Natuke off-topic aga haakub/täiendab Brune Sutkuse puhul esile toodud narratiivi - mõningaid ei lastud koju.
Nliidu algus aegadel - seal selle kurikuulsa NEPi aegadel saadeti USAst terved tehased kohale koos personaliga.
Sellest seltskonnast on siiani "suure kodumaa" avarustesse kadunud/jäänud üle 10 000 inimese.
Keegi neid enam ei loodagi näha aga ega ka Kreml pole ka tunnistanud nende kinnipidamist kogu aja vältel.
Viimased tunnistused on 2MS päevilt kui "lend lease" raames USA ametnikud Siberis liikusid.
Neist mainis midagi ka Varlamov või Solsenitsõn - hetkel ei meenu.
USA on moodustatud nn kodanike komitee mis on püüdnud probleemi Kongressi ette tuua - ebaõnnestunult.
Siit retooriline küsimus - kui paljud neist jäid ikka vabatahtlikult?!
Vasta
just nüüd tuli lõplik teave Ringvaatest - laviin tegi. kõik. punkt.
Vasta
Tänud sulle cambodia, Bruno Sutkuse elulugu tõesti vapustas mind...
TTT:
Ringvaate intervjuu peaks ju kuuluma huumorirubriiki...

Laviin, muidugi, kuidas ma küll kohe seda ei taipanud?
Vasta
(03-02-2021, 21:25 )Geargirl Kirjutas: Laviin, muidugi, kuidas ma küll kohe seda ei taipanud?

Blond hetk äkki wink Like
Vasta
(03-02-2021, 21:25 )Geargirl Kirjutas: Tänud sulle cambodia, Bruno Sutkuse elulugu tõesti vapustas mind...

Võta heaks.
Vasta
vaadake täna 18.20 ETV+ kanalit
Vasta
tasus vaadata, see oli esimene osa.
passige peale, arutame.
Vasta
Mulle meeldis, põhimõtteliselt õige lähenemine. Jään huviga ootama järgmisi osasid.

Pooletunnise saate kohta oli jube vähe infot... Kui see saade jääbki niimoodi "lohisema" siis kardan et tõest jäädakse kaugele...
Arvan, et suudan teleobjektiivi ees kümne minutiga lahti seletada kõik Djatlovo juhtumi ebakõlad...
Napp ja lakooniline, nagu ma olen.
Vasta
jah...miks siis oli ühe mehe käel kaks kella ja teisel null? sellepärast, et teine neist oli surnud ja esimene võttis kella surnu sugulastele viimiseks...? on loogikat?
Vasta
Hoia hobust! Kaks käekella ei tähenda veel midagi kriminaalset...

Ahh, läbematu nagu ma olen, püüdsin netist otsida kuhu Teodora Hadjiyska oma teooriaga tüürib:

https://dyatlovpass.com/about

Mingi mõru maik tuli suhu... Tundub, et ta ehitab oma teooriat kõrgendiku nr. 1079 ja mansi legendi ümber... Ja saate esimeses osas teeb ta juba vale-eeldusi: "matkajad ajasid öösel endal riided seljast, lõikasid telgi katki ja põgenesid..."
Hunt sind võtku, Teodora: "Assumption is the mother of all fuckups!"
Vasta
pold saatel häda midagi ja tegijate sait on ka suurepärene, parim mis ma üldse näinud olen.
kaks kella tõepoolest ei tähenda kriminaalset, aga siiski ülihuvitav fakt, millele me keskendunud ei ole.
kell pidi rändama ühel käelt teisele peale esimese isiku surma, aga enne telgist põgenemist. onju loogiline?

teine tähelepanek - vähemalt mina ei ole veel taibanud(kuni sinu antud lingi sirvimiseni) et kõik telgiga seotud
"õnnetuse" järgsed fotod ja joonised on tehtud telgi sellest küljest mis jäi mäe languse suunas, teist külge pole kuskil näha.
on see tõepoolest nii?
kui laviin tuleb ülevalt siis tabab see kõigepealt seda külge mis jääb tipu poole ja lume alla mattudes jääb see külg ülemiseks.
lõigutud oli aga teine külg mis laviini korral jääb alumiseks, seega telgist väljamurdmiseks tuleb lõigata ülemist külge, et end
püsti upitada. selle mõttekäiguga saab ümber lükata kogu laviini jura.

jään oma vanale teooriale truuks - ka see sait toob ära meeletud beetakiirguse kogused umbes viiel riideesemel.
ülejäänud riided on puhtad. järeldus on, et nad vedasid midagi kaasa ja see pihkus riietele, aga mitte kõigile. tähendab, et enamus riideesemetest ei olnud radioaktiivse aine tolmule kättesaadavad.
kui tolm oleks juba enne reisi riietel olnud, oleks see vähehaaval üle kandunud ka teistele.
kokkuvõttes - telgis purunes konteiner mingi ainega siis, kui kaks meest olid end soojemalt riidesse pannud ja hädale läinud.
Tsitaat:pruun kampsun Dubininal - 9900 lagunemist / min 150 cm 2
pükste alumine osa Kolevatovil - 5000 lagunemist / min 150 cm 2
kampsuni vöö Kolevatovil - 5600 lagunemist / min 150 cm
ja seda peale kuuajalist ligunemist....
Vasta
TTT;
Mingite järelduste tegemine teemal, kelle riided olid radioaktiivsed ja kellel mitte, ei tööta kahel põhjusel:
Kõigi riideid ei testitud.
Osad andmed läksid kaduma, näiteks telgiriide analüüs.

Kui telgis purunes konteiner mingi ainega...
Hunthuvitav küsimus on:
Kuidas selgitada radioaktiivsuse jälgi väljaspool telki ja laialdasel maa-alal?
Vasta
  
  •  Eelmine
  • 1
  • ...
  • 32
  • 33
  • 34(current)
  • 35
  • 36
  • 37
  • Järgmine 


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Vintém'i mäe juhtum Brasiilias 1966 e. The Lead Masks Case xawa 1 3,478 21-07-2012, 20:48
Viimane postitus: Müstik
  Dyatlovi kuru ValusTont 3 4,679 17-03-2011, 18:59
Viimane postitus: PiziIngliito

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat