•  Eelmine
  • 1
  • 2
  • 3(current)
  • 4
  • 5
  • ...
  • 37
  • Järgmine 
Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Juhtum Uuralites 1959 (Djatlovi Kuru)
#51
Kahtlane lugu tõepoolest.
Paar mõtet, mis mul selle juhtumi esmase uurimisega on tekkinud:

1. Ehk tarvitati mõnd psühhotroopset ainet matkal (suhteliselt noored inimesed siiski, täis lusti ja seiklusjanu), mistõttu läks keegi peast segi ja ajas paanikasse ka teisi (olid samuti laksu all) ning sealt see viimne saaga pihta hakkas?

2. Pildid laipadest. Mis asendis oleksid Sina, kui hullult külm oleks ja tead, et kusagilt pole sooja ka enam saada? Mina ilmselt jääks looteasendisse. Nii palju, kui mina pilte olen näinud, polnud ükski laip ennast kokkupoole tõmmanud. Järelikult pidi surm saabuma kiirelt ja enne külmumist.

Need siis kõigest minu kaks mõtet.
Vasta
#52
(14-07-2012, 20:11 )zen faran Kirjutas: Jah, nokitseja, mida rohkem fakte, seda segasemaks läheb. Laugh
Sellepärast ongi vaja tugevat motiivi. Fotokat ma muidugi kaalusin ise ka, aga mu fantaasia takerdus, kuna kadunud oli justkui 1 fotokas, aga neid aparaate oli seal minu mäletamist mööda rohkem (kuskilt pärinesid ka ju need "viimased" matkajate endi poolt tehtud fotod matkajatest). Kui kahtlustati, et matkajatel võib olla tundlikku pildimaterjali, siis oleks korjatud igaks juhuks kõik fotokad ära, sest krt teab, missuguse kaamera peal need tähtsad fotod just on.

Aga nagu ma juba ennist mainisin, on minu meelest üldse täielik ime, et keegi seal dosimeetriga kontrollima läks ja riiete radioaktiivsuse avastas. Ime... või nad teadsid täpselt mida otsida.
Kui näed pildistamist, siis tead, mis marki aparaadiga seda tehti.
Kui paned midagi aparaadi sisse, siis on kah tõenäoliselt teada aparaadi mark.
Aparaadid Zorki olevat olnud lihtsalt kõrvale visatud, vist kokku 4.

Radioaktiivseid riideid mindi otsima teadlikult (vt. väidet salastatud labori kohta), eraldi
ekspertiis telliti seepärast, et riideid ei leitud omaniku seljast, kuid üles tuli nad leida.
Miilitsauurijal polnud vähimatki vajadust radioloogilise ekspertiisi järele, "soovitus" selleks anti mujalt.
Kuigi riiete omanik oli Krivoništšenko, leiti tema 3 otsitavat riideeset kõik erinevatelt inimestelt,
st. oli üsna hästi teada, mida leida oli vaja.
Artiklis, kui otsetõlget kasutada, nimetati teda saladusekandjaks. Töötas tehases, mis
pommimaterjali tootis ja oli seepärast töö kaudu seotud riiklike saladustega.

Ok, näen, et korratult refereeritud materjali ainus kasu võib olla kelleski tõlkimiseks või
korraliku ülevaate tegemiseks piisava huvi tekitamiseks. Luban edaspidi aidata mõnest
lõigust aru saada, kuid rohkem praegu ei luba.

Lisatud.
P.S.
Üks oluline moment on vist kogu aeg välja jäänud - autor rõhub spetsnatsidele ja väidab
seejuures üsna veenvalt, et tapjad tegutsesid ilma nähtavaid mõrvajälgi jätmata. Hoidusid
tulirelvade kasutamisest (ka hoiatuslaskudest) ja tekitasid ainult sisemisi vigastusi.
Päästetöödes osalenud ei märganud mingeid mõrvajälgi, kuid ekspertiis tegelikult siiski
märkas ja fikseeris, kuid hoidus asju nimetamast nende õigete nimedega ja tegemast
vastavaid järeldusi.

Veel lisatud.
P.P.S.
Esimene, mida kontrolliti - kas midagi on kaduma läinud. Peale ühe või kahe fotoaparaadi
mitte midagi, selle põhjal said uurijad esitada ametliku järelduse, et ohvreid röövitud pole.
Kõiki aparaate ei tohtinud võtta, ka ei tohtinud filmi lihtsalt ära valgustada, kõik pidi paistma
salapärase stiihiana.
Need 1 või 2 fotoaparaati vaikiti lihtviisil maha, väites et nende olemasolu ja võimalikku
kadumist pole võimalik tuvastada. See viimane on aga ilmselgelt jura, FED oli üpris kallis
peegelkaamera ja sellest pidid ohvrite sõbrad-lähedased-tuttavad päris hästi teadma.
Vasta
#53
Mul tuli hommikul selline mõte, et matkajate seas olid mõned lääne spioonid (ilmselt need valenimedega isikud) või lausa topeltagendid? ning ka vene luurepoolne "kontroll", sest liiguti tundlikul territooriumil. Viimastelt läks info vene eriväelastele, et on nähtud, kuuldud midagi, mida poleks tohtinud. Vene eriväelased oma üliagaruses peksid surnuks/lasid hukkuda kõigil. Kellel neid tunnistajaid ikka vaja on. Ja oma ebainimliku käitumise varjamiseks fabritseeriti jutud oranžist hukkunute nahast ja "lekitati" muud segavat infot.
Vasta
#54
Radioaktiivsus on võti mõrva lahenduseks.Aastal 1959 oli radioaktiivne materjal tõeline salastatud rariteet ja tõenäoliselt ka taskudosimeeter selle mõõtmiseks.
Fotokad olid kõik väliselt suhteliselt sarnased, vahe oli objektiivi tüübis- seega keegi teadis täpselt mida otsis.
Vasta
#55
(14-07-2012, 21:49 )tulejumal Kirjutas: 2. Pildid laipadest. Mis asendis oleksid Sina, kui hullult külm oleks ja tead, et kusagilt pole sooja ka enam saada? Mina ilmselt jääks looteasendisse. Nii palju, kui mina pilte olen näinud, polnud ükski laip ennast kokkupoole tõmmanud. Järelikult pidi surm saabuma kiirelt ja enne külmumist.

See võib nüüd olla mingi müüt, aga kuskilt on jäänud meelde, et enne külmumist pidi hakkama meeldivalt soe. Seega ehk ei pea ikka olema kössis ja kerratõmbunud Smile Mulle jäi mulje, et need kolm, kes proovisid laagrini jõuda, lõpuks lausa roomasid. Kas siis selleks, et laagrile märkamatult läheneda või oli jõud lihtsalt täiesti otsakorral.
Nokitseja, mul tekkis su materjali lugedes kaks mõtet.
Esteks võimalus, et keegi esimestest uurijatest/leidjatest pani kalli fotoaparaadi lihtsalt pihta. Ehk siis see vene mentaliteet, et mis ripakil see ära.
Teiseks, et kui aeti taga ühte kindlat meest, seda Saladusekandjat, siis oleks võinud ta palju lihtsamalt kuskil linnas mõnel õhtul jäljetult kaotada, lavastada see kasvõi röövkallaletungiks, selle asemel aga tegid mõrvarid matka kuhugi Uuralitesse ja tapsid kogu seltskonna, tõmmates sellega juhtumine palju suurema avalikkuse tähelepanu? Mulle tundub see kuidagi ebaloogiline. Tundub, et see, mis seal toimus, õigemini miks see toimus, pidi puudutama ikka kogu gruppi.
Vasta
#56
(18-07-2012, 13:28 )zen faran Kirjutas:
(14-07-2012, 21:49 )tulejumal Kirjutas: 2. Pildid laipadest. Mis asendis oleksid Sina, kui hullult külm oleks ja tead, et kusagilt pole sooja ka enam saada? Mina ilmselt jääks looteasendisse. Nii palju, kui mina pilte olen näinud, polnud ükski laip ennast kokkupoole tõmmanud. Järelikult pidi surm saabuma kiirelt ja enne külmumist.

See võib nüüd olla mingi müüt, aga kuskilt on jäänud meelde, et enne külmumist pidi hakkama meeldivalt soe. Seega ehk ei pea ikka olema kössis ja kerratõmbunud Smile Mulle jäi mulje, et need kolm, kes proovisid laagrini jõuda, lõpuks lausa roomasid. Kas siis selleks, et laagrile märkamatult läheneda või oli jõud lihtsalt täiesti otsakorral.
Õige. Pidigi meeldivalt soe hakkama.
Aga enne on ju rõvedalt külm? Seepeale tõmbadki ennast kerra ning selleks hetkeks, kui "palavaks" läheb, on tegelikult keha nii läbi külmunud, et lihased ei tööta ja närvid samuti. Soe tunne on meelepete sel ajal.
Ehk siis proovi ennast tagasi sirgeks ajada sellises konditsioonis Smile.
Vasta
#57
(18-07-2012, 14:11 )tulejumal Kirjutas: Õige. Pidigi meeldivalt soe hakkama.
Aga enne on ju rõvedalt külm? Seepeale tõmbadki ennast kerra ning selleks hetkeks, kui "palavaks" läheb, on tegelikult keha nii läbi külmunud, et lihased ei tööta ja närvid samuti. Soe tunne on meelepete sel ajal.
Ehk siis proovi ennast tagasi sirgeks ajada sellises konditsioonis Smile.

Ma pakuks, et soojatunne tekib ikka ennem, kui lihased täiesti külmast kangestuvad. Muidu poleks ju võimalik, et külmumisohvrid ennast riietest vabastavad (kiirendades sellega veelgi külmumisprotsessi), mida on ka vahel juhtunud.

Twenty to fifty percent of hypothermia deaths are associated with paradoxical undressing. This typically occurs during moderate to severe hypothermia, as the person becomes disoriented, confused, and combative. They may begin discarding their clothing, which, in turn, increases the rate of heat loss.
Vasta
#58
20-50%. Aga üldiselt seda lahtiriietumise asja ei teadnud. Tänud Smile
Vasta
#59
Mõni päev tagasi sain A.I. Rakitini artiklit pisut edasi lugeda ja kahjuks tähendab see nüüd
lõbutsemise lõppu. Hüvasti laviinid ja lumeinimesed. Mingil määral saab veel mängida vaid
oranžide tulekeradega.

Rakitin kasutab suuremal või vähemal määral teiste uurijate poolt tehtud töid, kuid on
lisanud ka oma panuse. Tema enda tausta pole uurinud, teadmata on veel tema poolt
esitatud lahkamistulemuste anaüüsi väärtus. Sellegipoolest tema väited minu sõnadega:

Jutt infraheli mõjust on uhkelt üle paisutatud. cccp kosmonaudid said raketi
stardi ajal suurusjärgu jagu rohkem infraheli kui suudab tekitada puhuv tuul.
Kosmonaudid tajusid seda vaid mõningase ebameeldivusena.

Inimene, kui ta pole just joobes, võtab külmudes instinktiivselt nn. looteasendi
ja selles ka külmub.

Filmide analüüs näitas kindlalt vähemalt 6 fotoaparaadi olemasolu, üks on veel kahtlane.
FED ja Zorki ehituselt identsed, vahe objektiivides. FED oli odavam, Zorki kallim.

Zolotarjovil oli kaks fotoaparaati. Avalikult tilbendas ringi aparaadiga Zorki,
millega ta sellel retkel ei teinud ühtki pilti. See aparaat sisaldas teise kohas
täisvõetud filmi. Peidus hoidis aga aparaati FED. Eluloo jmt järgi tuvastati ta
kui 100% KGB agent.

KGB agent oli ka Kolevatov, tedagi reetis elulugu. Oli ka üks väga kõnekas episood
raudteemiilitsaga - sai võimaluse ilma matkakaaslaste teadmata kohtuda kolleegidega.

2 KGB agenti ja radioaktiivsed riided, mis pärast kauast vees ligunemist veel ikka
pisut radioaktiivsed olid, annavad mõiste "kontrollitud tarne", mis omakorda eeldab
veel vähemalt ühte osalist. Selleks oli Krivoništšenko. Tema KGB kuuluvust ei õnnestu
tõestada, pole andmeid, mis sellele otse viitaks, kuid asjaga seotud oli ta küll.

KGB-ga seotust võiks oletada ka Tibo-Brinjoli (Тибо-Бриньоль) puhul, kuid ta pärines
represseeritu perekonnast ja selliseid KGB oma ridadesse ei võtnud.

Radioaktiivsed riided jäeti maha ja nende olemaolu või puudumine oli uurimisorganite
suurim mure (vt. kontrollitud tarne).

Lahkamisaruannetes on praktiliselt kogu oluline info kirjas, kuid igal moel on välditud
kokkuvõtet või järeldusi, mis oleks sundinud uurijat edasi tegutsema. Kui oli midagigi,
millega surma põhjuseks sai tunnistada külmumise, siis seda ka häbitult kasutati.
Dubinina keel rebiti suust välja ja see on lahkamisaruandes ka kirjas, kuid peidetult,
st. jälle on lõppjäreldus jäetud tegemata.

Kõike kokku võttes kestis uurimine täpselt nii kaua kuni oli selge kõikide isikute ja
radioaktiivsete riiete saatus.

Kontrollitud tarne kasuks räägib ka see, et 6. juulil lendas KGB-s oma kohalt väga
palju aatomitööstuse teemaga miskitkipidi seotud asjapulki. Ühel ja samal päeval lasti
viiest KGB esimehe asetäitjast põhja kolm ja lisaks ka hulk väiksemaid spetsialiste.
Midagi taolist ei juhtunud isegi Stalini ajal.
Vasta
#60
See luure-värk ei seleta siiski kollast/musta nahka, eemaldatud keelt ja silmamunasid ja radioaktiivsust
Vasta
#61
(19-07-2012, 23:32 )karamba Kirjutas: See luure-värk ei seleta siiski kollast/musta nahka, eemaldatud keelt ja silmamunasid ja radioaktiivsust

Tollal tehti uurimise käigus palju eksimusi, mitmed neist tahlikult.

Naha kohta oli Rakitinil midagi kirjas küll, aga tunnistas, et osadel juhtudel on nõutu ning ei suuda mingit põhjendust välja käia.

Muu kohta otsi sõna piinamine tähendust.

Oot-oot, misasja - luure-värk ei seleta radioaktiivsust? Carramba!

Selleks, et vastaspool ei jahiks õigeid andmeid, tuleb talle anda valeandmeid.
Radioaktiivsed riided polnud pärit reaalsete uurimis- ja tootmisprotsesside kõrvalt, vaid olid vastaspoole
jaoks spetsiaalselt ette valmistatud ning kandsid endas vastaspoolele täiesti kasutut infot.
Vasta
#62
Tsitaat:KGB-ga seotust võiks oletada ka Tibo-Brinjoli (Тибо-Бриньоль) puhul, kuid ta pärines
represseeritu perekonnast ja selliseid KGB oma ridadesse ei võtnud.


Ridadesse ei võetud kuid väga suure regulaarsusega kasutati neid mõjuagentide ja informaatoritena.
Vasta
#63
(20-07-2012, 05:45 )excubitoris Kirjutas:
Tsitaat:KGB-ga seotust võiks oletada ka Tibo-Brinjoli (Тибо-Бриньоль) puhul, kuid ta pärines
represseeritu perekonnast ja selliseid KGB oma ridadesse ei võtnud.


Ridadesse ei võetud kuid väga suure regulaarsusega kasutati neid mõjuagentide ja informaatoritena.
Siin ongi tal üks kahtlasevõitu väide - et nii oluliste teemade korral ei tehtud ka koostööd.
Aatomitööstust peab silmas. Aga üldse ei välista, et jahil võis olla kogu grupp. Midagi
siiski viltu läks, sest kontrollitud tarne puhul on ju vaja, et saadetis heauskselt kohale
viiakse. Või siis pole ka Rakitini mõte päris õiges suunas liikunud, kuigi enamus analüüsist
kõlab vägagi veenvalt.
Vasta
#64
Erandid olid isikupõhised. Kaastöötajana kasutati neid seal kus vaja - piiranguteta.
Vasta
#65
Mis seal kurus siis ikkagi juhtus, püüavad selgitada vene ekstrasensid 13 -da hooaja 15 seerias

http://onfillm.ru/tv_peredachi/bitva_eks...latno.html
Vasta
#66
Kahjuks venekeelt ei oska ise, äkki keegi teeb lühida kokkuvõtte milles siis selgeltnägijad rääkisid.
Vasta
#67
Lühidalt, siis kõik viis tunnetasid kõik õigesti elava ja surnud, aga juhtunu kohta läksid seletused tiba lahku. Neljas ütles otse välja, et mida vähem teate,seda tervislikum, mis viitab ametivendade(õdede) tegevusele. Ph34r2
Vasta
#68
Lisaksin, et koht, kuhu oli telk püsti löödud, asetses 250 meetrit kohalikust manside matmiskohast ehk kurgaanist . Noorim ekstrasenssidest arvas, et asi oli turistide arvus ehk siis arvus 9 - lihtsalt vale arv inimesi oli valel ajal vales kohas. Kui olnuks ka kümnes matkaja kaasa läinud, siis oleks kõik eluga tagasi tulnud.
Vasta
#69
Lühike kokkuvõte asjast. Ehk siis rahvale, kes ei viitsi vaadata ja otsida infot.

Hm, sellest ebaõnnestunud ekspeditisioonist on tehtud põhjalik film, mille lingi lisan, kui leian. Muuseas on huvitav ja tähelepanuväärne, et sensitiivide tuleproovis nr 13 võeti see teema üles ja üks pakkus laviini, teised aga põnevamaid versioone. Saate koostajad lõikasid laviini "nägemuse" mõistagi kõige viimaseks - seega jäi vaatajale meeldiv mulje, et õnnetus oli loomuliku, loodusliku iseloomuga.

Tol ajal oli KGB-l riigis absoluutne võim. Diatlovi seltskonna matuse päeval kubises linn erariietes ametnikest. Neid leidus igal tänavanurgal. Samuti ei lubatud kohalikel jõustruktuuridel initsiatiivi näidata asja uurimisel, mis viis isegi üsna terava vastasseisuni miilitsa ja KGB vahel niivõrd kuivõrd tol ajal võimalik. Ja muide vastasseisuni kohaliku KGB ja Moskva KGB vahel. Asjaga tegeldi kohaliku KGB üleselt, mis sugugi ei meeldinud kohalikele KGB pealikele.

Pinnale on jäänud kolm versiooni.

1) Laviin. Silmad (ning ühel inimesel ka keele) uhtus välja mägioja vesi. Surnukehad leiti palju hiljem ja ajaliselt oli see võimalik. Keele võis surnukehalt rebida ka mõni kiskja. Siiski võimalikust kiskjast ei ole Diatlovi rühmaga seoses räägitud peaaegu üldse.
2) Sõjalise iseloomuga tehnoloogia katsetamine. KGB eriüksus otsis nurjunud või hoopiski õnnestunud experimendi järel rususid, leidis aga tunnistajad ning mõrvas viimased. Sellega võib selgitada keele rebimist. Tolle aja KGB ja ka palju aastaid hiljem, ilmutasid just KGB eriväelased erakordset, ütleksin demmonstratiivset jõhkrust ning julmust. Moodsamal ajalgi, avalikes ja salajastes sõdades, lõikavad venelased oma haavatud või surnud ohvritel kõrvu trofeedeks.
3) Nö üleloomulik aspekt. Esmalt mäega seotud legendid. Mansid oma ajalugu kirja pole pannud ja muistsed sündmused jäädvustuvad lauludes legendides. Kord läinud Surnute mäele 9 mansit ja nad kõik saanud seal hukka. Sealt peale hakatud mäge kutsuma Surnute mäeks. Legendisõltlaste pisike maiuspala - Diatlovi rühm oli alguses 10-liikmeline. Üks neist katkestas ja Surnute mäele jõudsid 9 inimest - täpselt sama palju kui legendis hukkus mansisid. Surnute mäe ümber, kohal ja ligidal on nähtud valguskerasid. Samuti arvatakse seal kuskil mäel või sellega piirneval alal asuvat muistne kalmistuSmile Mine võta kinni.


Mõned fotod.
http://englishrussia.com/2011/08/26/myst...xpedition/

Nota Bene! Telgi riismete juures on suusad püsti. Tõenäoliselt on need lumme püsti löödud uurijate ja otsijate poolt, et oleks kergem leida telki. Telk ise on osaliselt püsti. Laviiniteooriaga, mõistagi, ei sobitu üldse selle telgi leidmine.
Vasta
#70
Soovitan lugeda siin teemas vanemaid Nokitseja postitusi. Ta on toonud ära väga huvitava (ja tohutult masendava) materjali. Olin väga rahul, kui arvuti ei suutnud kõiki pilte avada.

Selle põhjal tundub mulle isiklikult, et asi on u 90% tõenäosusega variant 2.
No näpuotsaga võib mõjutada ka koha negatiivne energeetika ja mägedest tulev infraheli. No selles mõttes, et vallandab täiega inimeste julmuse.

Aga põhimõtteliselt oli asja taga ideoloogiate sõda. Sellest ka totaalne salatsemine ja infosegaduse loomiseks väljamõeldud legendid UFOdest ja jumalteab millest.
Vasta
#71










Ei ole jõudnud neid kõiki läbi vaadata, aga tundub, et erinevad filmid kõik
Vasta
#72
Huvitav oli see, et jäljed mäenõlval olid selgelt alles, aga surnukehad ise leiti lume alt ? Kelle jäljed need sealt telgi juurest eemale viisid ?
Kõige suuremate vigastustega leiti kõige kaugemalt ja kõige tervemad telgi juurest , mis on igasuguse loogika vastane.
Ja see silmade ja keele eemaldamine ? Et nagu ei näeks ja ei räägiks ?

Mainimata ei saa jätta ka fakti, et delo avati ametlikult juba kuuendal, kuigi ametlikult oleks pidanud ekspeditsioon lõppema 12-ndal ? Ja otsima hakati ju tudengeid ka hiljem, kui nad kokkulepitud päeval raadiosaatjaga ühendust ei võtnud .
Vasta
#73
Eriteenistused on head tööd teinud. Isegi 50a hiljem usutakse igasugust jama...ei saanud ju omal ajal tõtt rääkida. Kommunistlikud noored, üliõpilased, VTK normitäitjad jne. Ja nüüd äkki tõmbavad matkal nina täis, üks haarab noa ja lubab kõiki ära veristada. Rahvas jookseb laiali, eksivad ära ja külmuvad.
Tõe asemel otsustati parteikomitees asi müstifitseerida, et tegelasi paremas valguses näidata. Vene rahvas usub kodukäijatesse ja vikatiga vehkivatesse surnutesse kalmistu väravas. Neile oli see soga mõeldud.
wink
Vasta
#74
Müüte on kõvasti tekitatud ja levitatud.
Üks neist oli seegi, et seltskonnas olid mõned "keemikud" ja järelikult ei olnud üldse mitte võimatu, et pruugiti LSD-d ja "kaiffis" siis läks selliseks jamaks.
Äärmiselt mugav osundamine, aga noh sellel ajal nõukogude "pärap.....ses" no vabandust isegi väga kõvas pilves ei usuks seda. Shock
Vasta
#75
Tuhlasin veidi veel netis, ja lugesin, mida venelased ise siis juhtunu kohta arvavad.


Arvamusi on seinast seina.
Küll pakuti seente söömist, arvati, et keegi käis šamaanide käest seeni küsimas, ja tegi kõigile tripi, puistates toidukatlasse kärbseseeni .LSD isegi läks loosi , ja jänki ning omamaised eriteenistused .
Väidetavalt olla isegi kirsajälg kellegi kehalt avastatud, aga suusatajad olid ju viltides .

http://www.kp.ru/daily/25948/2891445/?cp=0#comment

Keegi huviline on kokku korjanud videod ja intervjuud antud teemaga seosess . Tera siit, tera sealt, ehk miski adekvaatse pildi saab kokku

http://video.yandex.ru/users/dyatlovpass1959/

Ja mis mind mõtlema pani, need ellujääjad . Räägitud on, et algselt oli ekspeditsioonile minejaid 10, Juri Judin haigestus ühe allika kohaselt, teise filmi kohaselt väänas jala välja, kolmandas kohas üteldi, et selg andis tunda. Zinaida päevikus oli kirjas, et tegelikult ägenes närvipõletik .
Aga teemast libisesid läbi veel kaks nime, kes algselt sättisid end matkama Moissei Akselrod ja Pjotr Bartolomei, kes filmis ka sõna võtavad .Vedas meestel ?




Vasta
  
  •  Eelmine
  • 1
  • 2
  • 3(current)
  • 4
  • 5
  • ...
  • 37
  • Järgmine 


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Vintém'i mäe juhtum Brasiilias 1966 e. The Lead Masks Case xawa 1 3,478 21-07-2012, 20:48
Viimane postitus: Müstik
  Dyatlovi kuru ValusTont 3 4,679 17-03-2011, 18:59
Viimane postitus: PiziIngliito

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat