Postita vastus 
 
Teema reiting:
  • 0 Häält - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Puud
Autor Sõnum
Aerling
Veteran

Postitusi: 1,163
Liitunud: Jun 2007
29-04-2010 20:27
Postitus: #1
Puud
Puud on väga huvitavad. Isiklikult arvan, et puud suhtlevad omavahel ja kui tekib mingi huvitava kooslusega ja erineva energeetikaga mets siis loob see omakorda sinna metsa huvitava atmosfääri. Siin foorumis on juba mainitud, et kui teatava nurga all metsa vaadata siis võib vahel näha metsakohal helendust või virvendust. Puud väärivad igatahes eraldi teemat. Meie targad esivanemad austasid väga puid, ilmselt oli neil aega puude olemusse rohkem süveneda.

Leidsin netist veel ühe huvitava artikli:

Igal inimesel on oma puu

Jaapani naturopaatide arvates peaks inimene oma tervise huvides veetma igal aastal metsas puude seltsis 250 tundi.

Ammust ajast on maarjamaalased uskunud, et inimese jaoks on kuskil tema jaoks puu, kes annab talle kosutust. Oleme ju kõik nõjatunud vastu puud ja tahtnud tema ümber käsi kokku lüüa ning siis tundnud midagi iseäralikku. Eriti suure portsu fiilingut saame kevadel puude lehtemineku ajal.

Vanasti võtsid mehed hiiepuudest möödudes mütsi peast ja metsaraidurid avaldasid hetkelise seisakuga langetatavale puule viimast austust.

Loodusearmastaja Aadu Irs: "Puude seltsis, nagu sanatooriumis massaaþiga, saab inimene end ravida. Tervel inimesel piisab elujõu taastamiseks ainult metsas jalutamisest, et vabaneda väsimustundest. Kui puu ja inimese bioväljade tipud langevad ühte, siis saab inimene puust energiat.

Esikohal on tamm

Positiivse energia kandjale tammele järgneb kask. Kasulikud on veel pihlakas, kastan, pärn, paju, seeder, mänd, õunapuu jt. Negatiivse väljaga energiavõtjad on pappel, viirpuu, toomingas, kaktused ja kõik väänkasvud. Ka negatiivse väljaga puid on meil vaja, näiteks ravimiseks, kui vaevab peavalu või on traumad. Igaüks peab ise tunnetama, missugune puu talle siis sobib.

Kui puu maha raiutakse, jääb tema energiaväli puu sisse alles, mis lubab puitu kasutada veel edaspidiselt raviks. Ei tohi aga kasutada puid, mis kasvasid linnades ja tiheda liiklusega maanteede ääres.

Tamm on kõige võimsam energiapuu. Kui on halb tuju, mingem metsa ja kallistagem tamme. Suurest tööpingest, koormusest räsitud ja raskest haigusest kurnatud inimestel tuleks iga päev käia tamme juures, toetudes mõneks minutiks ta tüvele. Tamm aitab kaasa ka ajutegevuse ergutamisele.

Raviomadusi silmas pidades valmistati vanal ajal kabinettide massiivsed toolid ja lauad tammest ja eluruumi põrandki tehti tammelaudadest, hiljem tammeparketist. Tammised jalapingikesed on samuti head, kuhu õhtuti paljad jalatallad tervise taastamiseks asetada.

Kask peaks kasvama ravipuuna iga maja õues. Talt saab kevadel kosutavat mahla, ravimiteks pungi ja lehti, vahel harva ka kasekäsna. Juba ammu teati, et kase juurest saavad abi kurnavast haigusest paranevad inimesed. Ka stressis inimestele on kask asendamatu. Kasepuust lõigatud klotsid või kettad aitavad toas leevendada ka nohu.

Pihlakas istutati vanasti taludes alati maja väravasse. Kodukaitsjana oli tal seal auväärt koht. Pihlakaga suheldes saab sõltuvusest lahti. Hea kui pihlakaoksale leitakse sõidu ajal koht autos, siis ei juhtu teel õnnetusi.

Kadakapõõsas (mitte puuks nimetada!) peaks kasvama ka iga elumaja ligidal. Kadaka aroomist õhkuv energia tulvab otse rindu.

Kadakas on haruldane selle poolest, et tema puit säilitab oma energiavälja ka pärast maharaiumist.

Asjata ei valmistanud meie esivanemad just kadakast toitude jaoks igasuguseid pütte-nõusid ning toidupaladele aluseid, lusikaid. Samuti on ravitoimega kadakased kaelakeed. Teame hästi kadakakäbide laialdast kasutamist toiduaine- ja farmaatsiatööstuses ning lihtsalt ravimitena. Kui kadakas tuua metsast koduaeda, tuleb jälgida ilmakaari, et kadakahakatis saaks täpselt matkida oma endist elukohta. Kadakaoksa põletamine aitab puhastada eluaseme ebasoodsast aurast.

Haaba nimetavad paljud vampiiriks. Kaitsepuuna peetakse teda ka hävitajaks. Neelates negatiivset energiat hukkuvad energiakaotuse tõttu peale mikroobide isegi putukad. Seepärast kaeti vanal ajal kirikukuplid ja majade katused haavalaastudega. Mikroorganismide pärssiva tegevuse käes ei mädane haavapuust kaevurakked. Vesi on sellistes kaevudes alati värske. Ravida aitavad haavapuust valmistatud leililava ja pesemispingid. Saunakibu ja kulp peaksid olema kadakased. Peavalu ja valutava hamba korral saab abi haavapuust ratastest, mis vastu põske pannakse.

Pärna energia mõjub eriti hästi lastele nagu pärnaõie mesigi. Pärna all istudes saab lahti hingevaludest ja raskest tundest. Asendamatu on pärnaõie tee külmetushaiguste vastu.

Reeglina ei tohi elamu juurde isutada leinavormis puid, nende koht on ainult kalmistutel. Vanarahva tarkuse järgi toob see puu kogu aeg majja õnnetusi."

HELDUR KARRO

Allikas: http://www.terviseleht.ee/200103/3_puud.php

Elu on vaatlemine, õppimine ja kunst.
http://www.openzine.com/aspx/PublisherZine.aspx?ID=6730
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
WhiteWolf Eemal
Veteran

Postitusi: 1,084
Liitunud: Sep 2009
29-04-2010 20:35
Postitus: #2
 
Panen siia ka lingi: Puude energia.

Maa on kvantarvuti, millel jookseb Uniwersumi parim strateegiamäng.
(isiklik tähelepanek)
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Anonymous
registreerimata

 
29-04-2010 22:00
Postitus: #3
 
Ma ei tea, kas seda sobib siia alla kirjutada, aga kord kui ma haige olin, nägin imelikku unenägu, mida on päris raske kirjeldada, aga ma vähemalt üritan, sest see seondub puude teemaga. Nimelt nägin unes värve (energiaid?) mis mind ümbritsesid ja kuidagi ma tundsin ära, et see on mingi puu. Et siis ei näinud puud visuaalselt, aga tundisn, et on puu. Ja see ravis mind. Ning ma ärkasin selle unenäo peale täpselt 3.00 öösel üles, täiesti virgena, otse tõusin voodis istukile ja ... haigus oli läinud.

Nii et mina igatahes austan puid väga (loomulikult ka juba enne seda imelikku juhtu).

P.S. Kui tahate tõelist, praegu eksisteerivat hiit näha, siis minge Matsallu ja külastage Põrgu- e. Porimäge. Vähemalt aastate eest olid seal ühed kõige võimsamad tammed, mida minu silm on näinud. Selle kohaga on seotud ka palju huvitavaid pärimusi ja rahvajutte.
Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Celtic
ja sina pead kandma maailma

Postitusi: 5,904
Liitunud: May 2004
30-04-2010 08:29
Postitus: #4
 
Hiisi on Eestis tegelikult palju, paljud on ka neist avastamata. Muide, hiiekoht ei pruugi olla tingimata metsasalk. Hiis võib olla ka üksik puu või kivi või allikas.

Iga väega koht ei saa hiieks, ent tavaliselt on hiies olles tunda kuidagi teistsugust hõngu, justkui satuks hetkeks teise maailma, kus väline elu kaob kaugusse ning aeg jääb seisma. See on Hiievana kodu.

Viimastel aegadel on maausksed asunud märgistama hiisi lokulaudadega. Need on väiksed lauakesed, millele koputatakse hiide minnes, sellega antakse hiievanale märku oma tulekust.

Kõrgeim äratundmine on teada saamine, et tegelikkuses olid pidevalt selle kõrgeima äratundmise sees.
Iga hetk ja iga kogemus, mis sa saavutad on ideaalne, täiuslik, kordumatu
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Aerling
Veteran

Postitusi: 1,163
Liitunud: Jun 2007
02-05-2010 09:52
Postitus: #5
Pühad puud ja salud kirjalikes ajalooallikates 13.-19. sajan
Leidsin huvitava dokumendi netist kus Jüri Metssalu on toonud välja ajalooallikates mainitud pühasid hiisi.

http://www.fl.ut.ee/orb.aw/class=file/ac...U_Lisa.pdf

Elu on vaatlemine, õppimine ja kunst.
http://www.openzine.com/aspx/PublisherZine.aspx?ID=6730
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
hekate
registreerimata

 
02-05-2010 14:32
Postitus: #6
 
kõigile ei mõju puud üht moodi .s.t. igal inimesel on on oma puu mis annab energjat,seda on lihtne ära tunda ,kui seista seljaga vastu puud .mõne aja pärast hakkavad nagu sipelgad mööda selga jooksma ja tunned soojust levimas.pärast on aga hea ja kerge olla nagu oleks korralikult välja puhanud.
Tsiteeri seda postitust oma vastuses
troodon Eemal
ilge reptiloid

Postitusi: 324
Liitunud: Dec 2007
12-05-2010 17:21
Postitus: #7
 
Mis saab maha raiutud põlispuu hingest? Ja millest üldse koosneb puu hing? See kasvab koos puuga.
Hiite peale mõeldes saan praegu aru, kui hea ja kindel oli see, et sealt oksakestki murda ei võinud, rääkimata siis veel puu maharaiumisest.

______________

Ei ole mina seda puud raiunud ega oksa võtnud, ei ole ka tegu teadaolevalt hiiepuuga, lihtsalt üks vana puu tihedas metsas, aga SEDA puud, kes nüüd on maha võetud, ei oleks mina küll tahtnud mitte kirveotsagagi täksata.

Ja nüüd on mul kahju SadSadSad Kusjuures kuusk ei ole üldsegi mu lemmikpuu.

______________

Tsitaat Aerlingi toodud lingilt:
Tsitaat:Uues Vändras Aru talu heinamaa, see on üks kõrgem mäe moodi koht, kus vanasti hiis olnud. Sealt ei ole keegi tohtinud ühtegi puud raiuda, kes raiunud, see jäänud haigeks, ehk surnud kohe ära. Korra raiunud mees sealt ühe puu maha, ei ole küll siis kohe haigeks jäänud, vaid öösel seisnud valge mees tema voodi ees ja nõudnud, et mees selle puu sinna tagasi viib, mis ta sealt maha raiunud. Mees viinud puu tagasi, jäänud siis haigeks ja surnud ära.

[Muudetud: 5-12-2010 troodon]
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
hekate
registreerimata

 
16-05-2010 20:51
Postitus: #8
 
vanasti oli komme et enne puu raidumist koputati vastu puud kirve-silmaga ja oodati hetk et lasta puuvaimul lahkuda. :S
Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Leena
Bännitud

Postitusi: 1,474
Liitunud: Sep 2009
16-05-2010 21:02
Postitus: #9
 
Tsitaat:Algselt postitas hekate
vanasti oli komme et enne puu raidumist koputati vastu puud kirve-silmaga ja oodati hetk et lasta puuvaimul lahkuda. :S

Lõuna-Eestis pole see komme ka praegu täiesti kadunud. Kirve silma asemel pannakse küll mootorsae tagumine ots vastu puud enne kui kett....
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Aerling
Veteran

Postitusi: 1,163
Liitunud: Jun 2007
17-05-2010 11:01
Postitus: #10
 
Tsitaat:Algselt postitas troodon
Mis saab maha raiutud põlispuu hingest? Ja millest üldse koosneb puu hing? See kasvab koos puuga.
______________

Ei ole mina seda puud raiunud ega oksa võtnud, ei ole ka tegu teadaolevalt hiiepuuga, lihtsalt üks vana puu tihedas metsas, aga SEDA puud, kes nüüd on maha võetud, ei oleks mina küll tahtnud mitte kirveotsagagi täksata.

Ja nüüd on mul kahju SadSadSad Kusjuures kuusk ei ole üldsegi mu lemmikpuu.

______________

Mul sai aias olnud elupuu raske lumekoorma all niipalju kannatada võrast suurem osa murdus. Kuna ta oli nii tugevalt räsitud sai ta kevadel ilma pikemalt mõtlemata maha võetud. Hiljem hakkasid mul süümekad lagedat kohta vaadates. Võib-olla ta oleks kosunud ja jälle normaalse võra kasvatanud. Selline tunne, et puu vaim ise mulle need süümekad saadabki Sad
Nüüd mõttes palun andeks kui ülekohut sai tehtud.

Elu on vaatlemine, õppimine ja kunst.
http://www.openzine.com/aspx/PublisherZine.aspx?ID=6730
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
kaju
Uustulnukas

Postitusi: 18
Liitunud: May 2010
29-05-2010 20:57
Postitus: #11
 
Kõige kummalisem on olla metsas sel ajal,kui puude vahel on udu.Võib lausa füüsiliselt tunda,et toimub mingi energia või infi vahetus puude vahel.Nii et arvan-puud ja mets on meist tegelikult teadlikud.Meie kõnnime,aga tükk maad eemal puud juba teavad,et me tuleme.
Minu saaremaa esivanemad vanasti ikka seletasid puule,enne mahavõtmist,miks seda on vaja teha,vabandasid.
Vanaema vanaisa käis ka niisama metsas istumas ja puudega rääkimas.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Aerling
Veteran

Postitusi: 1,163
Liitunud: Jun 2007
07-10-2010 19:57
Postitus: #12
 
Pole varem sellist asja täheldanud aga nüüd tehti oma kodukohas aia taga lageraiet u. ha metsa võeti maha, mõned seemnemännid jäeti ja ausalt öelda lausa valus on vaadata seda tühimikku. Need üksikud männid on ka nagu õnnetud rootsud püsti...alt okstest lagedad kuna olid kasvanud teiste puude vahel...nüüd nad tuulele sakutada...Selline tühi tunne tuleb endale peale kui vaadata seda lagedat platsi.

[Muudetud: 10-7-2010 Aerling]

Elu on vaatlemine, õppimine ja kunst.
http://www.openzine.com/aspx/PublisherZine.aspx?ID=6730
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Aerling
Veteran

Postitusi: 1,163
Liitunud: Jun 2007
06-01-2014 23:16
Postitus: #13
RE: Puud
Kümme vanimat puud Maal:

http://www.mnn.com/earth-matters/wildern...-long-view

Igaüks on oma nägu Smile

Elu on vaatlemine, õppimine ja kunst.
http://www.openzine.com/aspx/PublisherZine.aspx?ID=6730
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Nofretete
parahuviline

Postitusi: 3,170
Liitunud: Dec 2010
09-02-2014 18:11
Postitus: #14
RE: Puud
Puujuured piiravad kliima soojenemist

http://teadus.err.ee/v/keskkond/11dc30c8...c54e6c9216
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Tulnukinimene
turist Maal

Postitusi: 697
Liitunud: Mar 2012
10-02-2014 07:22
Postitus: #15
RE: Puud
Peagi on kasemahla aeg!

Lühendatult raamatust Puu annab Elujõudu” - Kask:Kask on tundlik puu: ta äratab inimestes intuitiivseid jõude, muudab neid tundehelladeks ja sensitiivseteks.Kase poole tuleks pöörduda nõrkadel ja haigusest paranevatel inimestel. Närvisüsteemihäiretega ja depressiooni all kannatavatele inimestele on kask asendamatu abimees – ta vabastab nad hirmust, kõhklustest ja muretsemisest. Kodu lähedal kasvav kask peletab eemale õudusunenäod.Kaseviht – kaselehtedes leidub põletikuvastase, antibiootilise, haavu parandava, higieritust soodustava ja ainevahetusprotsesse elavdava toimega palsameid. Kaseviht leevendab raskest tööst ja ilmamuutustest tekkivaid lihase- ja liigesevalusid.Kasepungades leiduval eeterlikul õlil on suurepärane ravitoime, rahvameditsiinis kasutatakse kasepungi gonorröa, kuse- ja suguelundite haiguste ning vähktõve ravimiseks, samuti ussinugiliste vastu. Pungade tõmmis, keedus ja tinktuur soodustavad uriini-, higi- ja sapieritust, puhastavad verd, vaigistavad valu, vähendavad põletikku, parandavad haavu, desinfitseerivad ja ajavad ussinugilisi välja. Neil on nii tugev bakteritsiidne efekt, et nad tapavad koguni tüüfusepisikuid. Neerukivide puhul kasutatakse kasepungade vesitõmmist. Suhkrutõve ravimiseks lastakse 2-3 sl. pungadel 2 kl. keeva veega tihedalt suletud nõus soojas kohas 6 tundi tõmbuda, kurnake ja jooge ööpäva jooksul.Kaselehed.Kasutatakse neerupõletiku, kusihappelise diadeesi, kehvveresuse, reuma, artriidi, kuseteede haiguste korral. Reuma, podagra, allergia ja sügeleva dermatoosi korral toovad kergendust kaselehevannid.Kasemahl.Tervendab verd, elavdab vereloomet, stimuleerib kudede taastumist, normaliseerib ainevahetusprotsesse, aitab vabastada organismi jääkainetest ning mõjub väga hästi mürgistuste korral. Et vabaneda kroonilisest nohust, tuleb juua igal kevadel hommikuti 1 kl. värsket kasemahla. Koos noortest kaselehtedest pressitud mahlaga stimuleerib kasemahl neerude talitust, ärritamat seejuures neerukudet. Mahl ajab neerudest ja põiest kivid välja, aga ei mõju halvasti teistele organismi protsessidele. Välispidise vahendina kasutatakse kasemahla ägeda ekseemi, neurodermiidi, psoriaasi, skrofuloosi ja akne korral.Kasekäsn.Kasekäsna võib varuda aasta läbi, kuigi parem on seda teha kevadel. Puu millet käsn võetakse ei tohi olla vanem kui 50 a-t ja mitte noorem kui 10 a.-t.

“…-seob vabu radikaale ja neutraliseerib neid;
-tugevdab immuunsussüsteemi;
-avaldab kogu organismile üldtugevdavat toimet;
-suurendab rakkude vastupanuvõimet hüpoksiale (kudede hapnikunäljale);
-küllastab verd hapnikuga;
-suurendab organismi vastupanuvõimet vaimse ja füüsilise ülepinge korral;
-mõjub tulemuslikult tervetele inimestele, tagades nendele hea enesetunde, kõrge töövõime ja vastupanuvõime haigustele;
-tõstab toonust;
-aitab taaselustada rakkudevahelist sidet;
-tugevdab verd;
-kergendab haiguste kulgu ja kiirendab tervenemist;
-aeglustab vananemise protsessi ja võitleb enneaegse vananemise vastu;
-kaitseb DNA-d väliste kahjustuste eest;
-parandab mälu ja keskendumisvõimet;
-on näidustatud kasutamiseks krooniliste haiguste korral ning keemia- ja kiiritusravi ajal ja järgselt;
-alkaliseeriv (tasakaalustab pH-taset kehas);
-puhastab rakke, nahka, verd, maksa, neere, põit, lümfisüsteemi, kopsu-ja hingamisteid toksilistest ainetest ja raskemetallidest (sh plii ja elavhõbe).


-stress ja ärevus;
-tuberkuloos ja muud kopsuhaigused;
-bronhiit;
-astma, bronhiaalastma;
-põletikulised protsessid;
-suhkruhaigus;
-mao- ja sooletrakti haigused (haavandiline koliit, mao- ja 12-sõrmiksoole haavandid)
-ainevahetushäired;
-keemiaravi ja kiiritusravi kõrvalmõjud;
-uroloogilised haigused (s.h. püelonefriit, krooniline prostatiit);
-artriidid;
-artroosid;
-allergiad;
-gripp;
-leukeemia;
-HIV ja immuunsupresseeritud haigused;
-herpes;
-igemehaigused / igemetepõletik;
-halb nägemine;
-kevadväsimus ja avitaminoos;
-eriti raskete haigete puhul asendab toitu;
-kõrge vererõhk (hüpertensioon);
-madal vererõhk (hüpotensioon);
-südame – veresoonkonna haigused;
-arütmia, südame isheemiatõbi;
-verevarustuse häired;
-neuroloogilised haigused;
-ainevahetushäired
-viirushepatiit;
-veenilaiendid;
-tursed või veepeetus;
-ateroskleroos;
-kolesterool;
-krooniline lihaste ja liigeste valu;
-krooniline väsimus;
-maks;
-neerud;
-sapipõis;
-kopsud;
-ärritunud soolte sündroom;
-seedehäired;
-neurasteenia / närvilisus;
-hormonaalsed häired;
-juuste väljalangemine;
-rabedad ja nõrgad küüned;
-lümfisüsteemi häired, lümfisõlmede suurenemine;
-vähk;
-kasvajad / kasvaja metastaasid;
-organismi saastumine toksiliste ainetega, raskemetallide ja muude mürkidega…

…Taimed võtavad mineraale (metalseid mineraale ja mikroelemente) juurte kaudu mullast ja muudavad need kolloidseteks mineraalideks. Ainult taimedel on võime muuta metalseid mineraale ja mikroelemente kolloidseteks mineraalideks.
Inimorganism omastab ainult taimedest saadud mineraale ja mikroelemente. Sellised mineraalid imenduvad rakkudesse 100%…

…Mineraalainete ja mikroelementide sisaldus juurviljades ja puuviljades on sõltuvuses mulla metalsete mineraalide sisaldusest. Selleks, et põllumajandussaadustes sisalduksid kolloidsed mineraalid, tuleks igal aastal mullale lisada ligikaudu 50 erinevat metalset mineraali, mille tulemusena tõuseksid oluliselt põllumajandussaaduste hinnad. Kui mineraalaineid ja mikroelemente pinnases ei ole, siis põllumajandussaadustes kolloidsete mineraalide sisaldus puudub. Seoses sellega on ka paljudel inimestel organismis mineraalide ja mikroelementide puudus.

Toidulisandites kasutatavad metalsed mineraalid või kelaatilised mineraalid (metalli aatom seotud aminohapete-, proteiinide- ja ensüümidega) on jahvatatud kivimitest nagu näiteks dolomiidist, kaltsiumikivist, merepõhja mineraalidest, erisugusest savist, molluskite koortest ja munakoortest. Sellised mineraalid imenduvad rakkudesse ligikaudu 8-10%. Alates 35 eluaastast selliste mineraaliallikate imendumine või langeda kuni 3-5 %-ni.
Kuna toidulisandites kasutatavad mineraale organism enamjaolt ei omasta, võivad need jääda ringlema verre, põhjustades organismi toksilisust ja erinevaid terviseprobleeme. Eriti on seda täheldatud pikaajalisel toidulisandite kasutamisel.
Näiteks kaltsiumi liigne ja kauaaegne tarvitamine toidulisandina võib põhjustada neerukive, pehmete kudede lupjumist ja suurendada riski haigestuda veresoonkonna haigustesse, nagu insulti ja infarkti.
Erinevalt põllumaast on metsapinnas looduslikult viljakas mineraalide ja mikroelementide poolest. Seega metsikult kasvavad taimed, sh KASEKÄSN, sisaldavad kolloidsed mineraale ja mikroelemente, mida inimese organism on võimeline täielikult omastama…”

http://www.farmakon.ee/index.php?page=185
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Eithea
Veteran

Postitusi: 2,583
Liitunud: Aug 2010
10-02-2014 10:34
Postitus: #16
RE: Puud
Tsitaat:Post: #15
RE: Puud Tulnukinimene :
Kasekäsna võib varuda aasta läbi, kuigi parem on seda teha kevadel. Puu millet käsn võetakse ei tohi olla vanem kui 50 a-t ja mitte noorem kui 10 a.-t.

Ok, väitega, et käsna ei tohi võtta noorelt puult (10.a.) olen nõus, kuid et ka vanem kui 50 aastane puu ei sobi ? Seega 60 ja 70 aastane enam ei sobi, siis miks(?) kui järgnevat linki lugeda , siis ei ole kasepuu veel ka lagunemise faasis... Vanemate arukaskede vanus küünib 150–­250 aastani. Otsisin väite allikat koos põhjendusega, kuid põhjendust ei leidnud...
Kasekäsn.
Käsnast pilte ka

Küpsusvanus – puuliigi, vanuse ja boniteedi põhjal õigusaktidega kehtestatud vanus, millest alates puistu loetakse küpseks.

Boniteediklassi järele on kasepuu vanus 60 ja 70 parimad.

Zhao Cong - 牧 Shapherd
Byron Metcalf - Heart Warriors
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
BleedingOutMyEyes
ebatavaliige

Postitusi: 317
Liitunud: Nov 2007
10-02-2014 11:01
Postitus: #17
RE: Puud
Millist käsna varianti nendest nüüd mõeldud on?

loll on ikka loll olla
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Tulnukinimene
turist Maal

Postitusi: 697
Liitunud: Mar 2012
10-02-2014 11:09
Postitus: #18
RE: Puud
Arvan, et mõeldakse Must pässikut, Piptoporus betulinus on tarvitamisel väga mõru.
Ehk on selle vanusega nii, et teatud vanuses hakkavad puude "traadid" väsima, kõik taimed (ka loomad ja inimesed) on oma teatud liiki energia või peenmateeria vastuvõtu "asjandused", võtavad, töötlevad, saadavad. Puudel kasvavad seened töötlevad veel omakorda.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Faraday
Lihtsalt lõbus

Postitusi: 1,460
Liitunud: Feb 2013
10-02-2014 19:45
Postitus: #19
RE: Puud
(10-02-2014 07:22 )Tulnukinimene Kirjutas:  Peagi on kasemahla aeg!

Vaher juba annab mahla.

Ära õpeta oma lapsi lihtsalt lugema ... Õpeta neid loetu kohta ka küsimusi esitama. Õpeta neid küsimusi küsima kõige kohta.
----
Ja õpi kõike seda ka ise. Eelkõige mõtlemist.
Faraday
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Lunarnora
Uustulnukas

Postitusi: 3
Liitunud: Jan 2014
12-02-2014 14:31
Postitus: #20
RE: Puud
Siiani on jutt olnud Eesti metsades leiduvatest puudest, aga olles linnainimene on mul kodus üks võimas tääkliilia ja aeg-ajalt näen öösel selle energiat, valgust. Ja metsa järgi on koguaeg igatsus.. eks sealsed puud on ikka võimsamad. Aga huvitav, kuidas mõjuvad sellised Ameerikast pärinevad puud, taimed...
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Tulnukinimene
turist Maal

Postitusi: 697
Liitunud: Mar 2012
13-02-2014 07:28
Postitus: #21
RE: Puud
Arvan, et kui mujalt toodud puu kasvama läheb, siis seega ta kohandub ja vb. tema omadused isegi suurenevad, sest eesti on üldse üks "kummaline" koht.
Siia on ju palju mujalt taimi toodud, näiteks mungad tõid omal ajal kloostri aeda Katkujuure, Damaskuse Roosi. Need on mul olemas, kaks aastat tagasi istutasin kaks Kamtšatka Kuslapuud, pidavat head ravimtaimed olema. Minu teada isegi Elupuu on sissetoodud.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
teku
Uustulnukas

Postitusi: 42
Liitunud: Nov 2008
15-02-2017 15:25
Postitus: #22
RE: Puud
Minu meelest ei ole vahet kust taim pärit on ning millise nime inimesed talle andnud on. Nad lihtsalt sellised nagu nad on ning igasugused sildistused ja uskumused on pigem piiravad taimedega suhtlemist.

Kuulen ikka aega ajalt, et mõnel puul on negatiivne energia. Näiteks saarepuu kohta on paljudel selline uskumus. Ise arvan, et ilmselt tuleb see mõnest vanast loost, kus too puu oli kuidagi "süüdi" mõnes õnnetuses vms.

Mõnikord on mul endalgi raske, kui looduses või aias ringi käies taimi vaadates ainult ladinakeelsed nimed mõtetest läbi käivad ning pean keskenduma, et sellest tähenduste ja mõistete maailmast välja. Taimedel endil pole sellest sooja ega külma, kuidas meie neid nimetame või milliseid omadusi külge poogime Laugh

Hiljuti sattusin lugema üht mõtet, mille kohaselt võivad taimed hoopis meid ära kasutada. Tootes vajalikus koguses hapniku ning teha enda viljad võimalikult meeldivaks, et need üle maailma leviksid. Lõppude-lõpuks tarbivad nemad meid, kui ükskord mullas oleme ning mikroorganismide poolt elementideks laguneme.

Leidin siit ka ühe huvitava loo puude, seente ning meie kõigi seostest.

https://metsikaed.wordpress.com/2015/07/...etamisest/

“The universe is full of magical things, patiently waiting for our wits to grow sharper.”
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Nofretete
parahuviline

Postitusi: 3,170
Liitunud: Dec 2010
18-02-2017 17:58
Postitus: #23
RE: Puud
Calaverase suurte puude rahvuspargis California osariigis asub
tuhandeaastane, kümnemeetrise läbimõõduga hiidsekvoia.

Nimi Pioneer Cabin Tree. Oma nime sai iidne puu seetõttu, et kas siis välgulöökide või metsapõlengute tõttu oli selle tüve sisse tühimik põlenud, kus sissärändajatest "esmaavastajad" ehk pioneerid vihma ajal turvalist peavarju leidsid.

Aastal 1857 pandi juba tähele, et ligemale 50 meetri kõrguselt oli puu latv maha murdunud ja, et puu oli seest õõnes, selle alt oli võimalik hobusega läbi ratsutada. Puu sisse raiuti tunnel. Hiljem hakkasid sealt läbi sõitma juba autod.

1937. aastal murdunud teine, 6,4-meetrise läbimõõduga hiidpuu Californias sai nimeks aga Tunnel Log, kuna selle murdunud tüvest raiuti omakorda tunnel läbi.

Hercules Tree on aga elav puu, millesse on lausa tuba sisse raiutud.
Fotod ja videod
http://forte.delfi.ee/news/maa/ameerika-...d=77243538
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
xcad
Veteran

Postitusi: 973
Liitunud: Dec 2015
19-02-2017 14:07
Postitus: #24
RE: Puud
(18-02-2017 17:58 )Nofretete Kirjutas:  Calaverase suurte puude rahvuspargis California osariigis asub
tuhandeaastane, kümnemeetrise läbimõõduga hiidsekvoia.

Nimi Pioneer Cabin Tree. Oma nime sai iidne puu seetõttu, et kas siis välgulöökide või metsapõlengute tõttu oli selle tüve sisse tühimik põlenud, kus sissärändajatest "esmaavastajad" ehk pioneerid vihma ajal turvalist peavarju leidsid.

Aastal 1857 pandi juba tähele, et ligemale 50 meetri kõrguselt oli puu latv maha murdunud ja, et puu oli seest õõnes, selle alt oli võimalik hobusega läbi ratsutada. Puu sisse raiuti tunnel. Hiljem hakkasid sealt läbi sõitma juba autod.

1937. aastal murdunud teine, 6,4-meetrise läbimõõduga hiidpuu Californias sai nimeks aga Tunnel Log, kuna selle murdunud tüvest raiuti omakorda tunnel läbi.

Hercules Tree on aga elav puu, millesse on lausa tuba sisse raiutud.
Fotod ja videod
http://forte.delfi.ee/news/maa/ameerika-...d=77243538

Tahtsin leida suurimat sekvoiat mis kusagil 19. sajandil murdus, teda kutsuti Metsade Isa. Millised ta mõõdud olid ja vanus?
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Nofretete
parahuviline

Postitusi: 3,170
Liitunud: Dec 2010
19-02-2017 14:32
Postitus: #25
RE: Puud
2006 kirjutati: California põlismetsast leitud sekvoia on maailma kõrgeim puu.

USA Humboldti ülikooli professor Steve Sillett ütles, et Hyperioni nime kandev rekordipuu on 113 meetrit pikk.

Eelmine rekordkõrgusega puu oli samuti sekvoia, mis kannab nime Stratosphere Giant ning on 111-meetri pikkune.

http://www.postimees.ee/1584685/maailma-...alifornias

2012 kirjutati:
Sequioa rahvuspargis kasvavad puudemaailma pilvelõhkujad. Seal asub ka sekvoia, mis on maailmas kõrguselt teine ning selle vanus on üle 3000 aasta.

http://elu24.postimees.ee/1048160/3000-a...velohkujad
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Postita vastus 


Vali alamfoorum:


Kasutaja(d) vaatamas seda teemat: 1 külalist

gro.bew-arap[tä]bew-arap | Para-web | Tagasi üles | Tagasi sisu juurde | Mobile Version | RSS voog