Teema hinnang:
  • 1Hääli - 5 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nähtused, mida tihti aetakse segi UFO-ga.
#26
Itt,
Sinu kirjeldatud anomaalset nähtust on vaadeldud Tallinnas üllatavalt tihti. Mõned korrad ka Tartus ja üksikud korrad Haljalas ja Kuressaares ka ning mõnes kohas veel. Väiksemates kohtades millegipärast pole täheldatud... Tasub uurimist.

Paramammu,
Sinu kirjeldusest on puudu: kellaaeg, asukoht, objekti suurus jne. Praegusel juhul võib näiteks õhupall sellele kirjeldusele vastata. Täpsusta.

Madman,
Kui sa oled endajaoks lahti mõtestanud, et ka näiteks reisilennuk võib ufo olla, siis on see juba üsna lähedal geniaalsus/hullumeelsus piirile. Ole ettevaatlik.
Vasta
#27
Tsitaat:Algselt postitas iitt
Juhtusin ka nägema kolme kummaliselt helenduvat objekti. Tallinnas, Viru keskuse juures. Alguses oli nagu punane, ja siis hakkas vilkuma. Keerasin pilgu mujale ja juba oli muutunud roheliseks. Asi tundus päris põnev olema. Kuna keegi helistas mulle parasjagu moblale, ei suutnud objekti kaua jälgida. Kui taas vaatasin siis juba kolllane vilkus.
Asi tundus väha huvitav olema Helistasin ka Igor Volkele ja ta lubas isiklikult kohale tulla, kuna nähtus paistis paljutõetav olema. Kui Volke siis lõpuks 6 tunni pärast saabus, oli kell juba pool kolm ning ainult kollane vilkus veel.
Kas keegi oskab seletust anda või on ka midagi taolist näinud ?


Kus see objekt oli? Bussipeatuses? Taevas? Maja seinal? Kõnniteel? Kuue tunni jooksul ühtegi pilti ei jõudnud teha? Filmida?
Vasta
#28
To: Tom. Täpselt aega ei mäleta aga umbes 6-7-8 paiku Lasnamäel - Loopealsel. Suurust on raske määrata kuna ei tea ju kui kõrgel need olid. No vb olla tõesti olid õhupallid. Aga need objektid liikusid paremalt vasakule aga nt siin videos http://www.youtube.com/watch?v=KyTJwJbH7zs on näha, et õhupallid liiguvad ülespoole ning neil pole täpset suunda.

To: madman07. Suvel olin ma paranoia küüsis ning kui ma nägin kodukoha kohal musta helikpteriti tiirutamas mõtlesin, et äkki nad otsivad tulnukaid... Igat asja seostasin illuminaatide ja tulnukatega.. Paranoia ajab hulluks... ei soovta seda kellelegi Laugh
Vasta
#29
Tsitaat:Algselt postitas iitt
Juhtusin ka nägema kolme kummaliselt helenduvat objekti. Tallinnas, Viru keskuse juures. Alguses oli nagu punane, ja siis hakkas vilkuma. Keerasin pilgu mujale ja juba oli muutunud roheliseks. Asi tundus päris põnev olema. Kuna keegi helistas mulle parasjagu moblale, ei suutnud objekti kaua jälgida. Kui taas vaatasin siis juba kolllane vilkus.
Asi tundus väha huvitav olema Helistasin ka Igor Volkele ja ta lubas isiklikult kohale tulla, kuna nähtus paistis paljutõetav olema. Kui Volke siis lõpuks 6 tunni pärast saabus, oli kell juba pool kolm ning ainult kollane vilkus veel.
Kas keegi oskab seletust anda või on ka midagi taolist näinud ?



Nägin vist samasuguseid objekte ööl vastu 19.12.09 Viru-Nigula poolt vaadates Lääne suunda. Alguses ( kl 23:45) nägin ühte, arvates et see helikopter, punase vilkuva tuluksega ja kollase prožektoriga, midagi öösel otsib. Aga siis kui see objekt oluliselt paigalt ei liikunud ja vahetas kollase prožektori rohelise vastu ning ka punane tuluke ei vilkunud enam korrapäraselt, hakkasin asja jälgima. Nimelt liikus see objekt edasi- tagasi ja ülesse- alla. Edasi oluliselt liikumata. Siis avastasin, et see värvilste tuledega objekt liigub koos kahe objektiga (nagu ebakorrapäraselt vilkuvad tähed - valged), mis oli tast ees pool. ( liikusid nii- kaks valget üles, värviline järgi, värviline tagasi- valged järgi, valged edasi- värviline järgi. Samad liigutused aga mitte koos, nagu mäng). See värviline objekt oli piisavalt kaugel ja ma olen piisavalt rumal, et selle suurust oleks saanud hinnata, kuid see asjandus oli piisavalt ligidal, et näha nende prožektorite tööd. Kuidas valgused vahetusid ja liikusid. Ei tea kas siis objekt keerutas ennast või ainult tuled liikusid, nagu miskit otsinud. Ja valguse kuma oli üpris ulatuslik, kuid mitte maapinnale. (Sellepärast alguses arvasingi, et helikopter miskit otsib)
Uurides taevast siis edasi, avastasin kaugemalgi samasuguse koosluse, aga seal nägin punast vilkuvat ja õrnalt ka kollast ja rohelist tuld ja ka koos ühe valge objektiga liikumas. Aga kuna see oli kaugel, pöörasin peamise tähelepanu esimesele objektile.
Ise otseselt jälgisin neid objekte aknal ca 45 min. Samas olid nähtavad need ca 3h. Liikudes vaikselt põhja suunas (seda siis aeg ajalt üles-alla ja edasi-tagasi hüpitades) Mul aknal kaardinaid ees polnud ja voodist sai neid mingi aeg vaadatud(ega oluliselt magada sel ööl ei saanudki).
Ausalt võttis seest kõhedaks. Tundus tõesti, nagu otsitakse miskit. Kõige imelikum asi seal juures, hommikul tõsiselt kahtlesin selles mida nägin aga lugedes siit veel samalaatset asja siis... Asi teie otsustada, kas oli seal tänapäeva meie (inimeste) tehnika või miskit mitte meie oma.

Lugupidamisega,
...
Vasta
#30
d4c - iitt siiski tegi nalja ja pidas silmas valgusfooreSmile
Vasta
#31
Tsitaat:Algselt postitas KrayonFänn
d4c - iitt siiski tegi nalja ja pidas silmas valgusfooreSmile


Nu mis mul öelda siin oleks. valgusfoorid taeras. Kes meist oleks seda filmides näinud.

Aga see mis kirjutasin oli nii (nagu nägin ja milles ma kindel olen) nagu oli.

Samas ma ei välista et oligi tegu kopteritega. Ma suht skeptiline isegi... seega. Miks ma muidu siia alla postitasin, mitte aktiviseerimine 2009. Lihtsalt panin kirja. Millegi pärast see aja möödudes kõik ähmaneb. Kas ka Tom rääkis valgusfooridest?

[Muudetud: 12-20-2009 d4c]

[Muudetud: 12-20-2009 d4c]
Vasta
#32
Pidasin tõesti silmas habemega nalja valgusfoori kohta....

Kuid kui sinu kirjeldusest mõned punktid välja jätta, võiks arvata et jälgisid otsesihis lendavat lennukit või tõesti keerutavat helikopterit (väga hea nähtavuse korral näeb ikka üllatavalt kaugele).
Too mänguline mulje ja ühe objekti pikaajaline kestvus ühel kohal aga ei sobi hästi.
Kattub ju vaatlus suund üsna aktiivse ufodroomiga (Haljala-Kunda-Võsu kolmnurk). Ja militaristide mängumaa jääb veidi teise suunda ja liigagi kaugele.
Lisaks tuli üks teine vaatlusraport ühe kahtlase punakas-rohelise taevatulukese kohta ka, küll teisest kandist (mitte valgusfoorBleh).

Ühesõnaga hetkel, kui sul mingeid detaile lisada ei ole, positsioneeriks selle kaugvaatluse kuskile sinna "halli alasse" ufode ja maiste lendaparaatide vahele. Las laagerdub.



[Muudetud: 21-12-2009 Tom]
Vasta
#33
Üks näide jutumärkides "UFO"st, mida ise filmisin eile Tallinnas!
Mis sa arvad, mis see on?
http://www.youtube.com/watch?v=TOy_HESehcY
Vasta
#34
Mõne nädala eest lasi keegi kesklinnast trobikond lendavaid laternaid lendu ja siis jõudis vihjekanalile mitu erinevat vihjet Lasnamäelt tundmatutest hõljuvatest valguspallidest. Pakuks toda sama.
Ostsid need güroskoop veljed?

[Muudetud: 2-1-2010 Tom]
Vasta
#35
Tsitaat:Algselt postitas Tom
Mõne nädala eest lasi keegi kesklinnast trobikond lendavaid laternaid lendu ja siis jõudis vihjekanalile mitu erinevat vihjet Lasnamäelt tundmatutest hõljuvatest valguspallidest. Pakuks toda sama.
Ostsid need güroskoop veljed?
Nii ta on, see on sky lantern! Vahepeal kui kaamera zoomib (1:02-1:05), siis on lausa näha, et all on tuli ja üleval paberkott Smile
Güroskoop velgi pole plaanis osta olnud (videol on tegemist el.mootoritega), pisikese güroskoobi tellisin läbi ebay küll, aga see läks jõuludel kingituseks Smile

[Muudetud: 2-1-2010 levis]
Vasta
#36
keda huvitab, venelased on avalikustanud oma ( ise arvan, et veel päris mitteolulised) materjalid ufo-dest :

ingliskeelne film KGB UFO failidest:

http://www.ufoloji.net/ufo-forum/1178/kg...i-belgesel

Vasta
#37
Tsitaat:Algselt postitas iitt
keda huvitab, venelased on avalikustanud oma ( ise arvan, et veel päris mitteolulised) materjalid ufo-dest :
ingliskeelne film KGB UFO failidest:
http://www.ufoloji.net/ufo-forum/1178/kg...i-belgesel

Hetkel puudub kuulamisvõimalus, kuid kui seal filmis mainitakse, et too metsakukkunun ufo, mida mingid tolkari-kalkarid inspekteerima lähevad võib tõsi olla, siis see on igatahes jama Bleh

... mitte, et venelaste käes sellealast olulist infot ei oleks.
Vasta
#38
Vale-ufode nõukogu võttis enda rüppe ammutuntud, kuid väheräägitud valgusmängu: Vilkuv täht. Smilehttp://www.postimees.ee/301007/lisad/teadus/292517.php
Vasta
#39
Üks hea näide, kui "ilusa" ufo-video võib saada lihtsate koduste vahenditega: http://www.youtube.com/watch?v=1eDD5FeB0d0
Vasta
#40
http://www-star.stanford.edu/~vlf/runaway/
Ehk siis haldjad, hinged, sinised jetid( või originaalis elves, sprites, blue jets)...
Vasta
#41
Tsitaat:Algselt postitas Tom
Üks hea näide, kui "ilusa" ufo-video võib saada lihtsate koduste vahenditega: http://www.youtube.com/watch?v=1eDD5FeB0d0

Ainult tekstist video lõpus küll ei piisa selle tõestamiseks, et see oli kodus tehtud. Mina lootsin selles videos just nimelt näha, kuidas nad seda tegid. Kahjuks ei näinud. Siinkohal kaldun Müstiku poole, kes väitis ka ennustamise teemades, et valitsused ja nende loodud organisatsioonid lekitavad desinfot.
Vasta
#42
Too on siiski ühe video-kunstniku tehtud. Tema CV-st võib leida veel allakukkunud Air-force-one'i, Apollo 13 ümber valguspallid, purunenud kosmosesüstik jne jne

http://www.youtube.com/user/TheFakingHoaxer

Töövahenditeks nimetab ta:
Adobe After Effects CS4
Adobe Premiere Pro CS4
Adobe Photoshop CS4
Autodesk 3d Studio Max 2010
Canon HV30 HD Camcorder
Nikon D40 DSLR Camera
Vasta
#43
Tsitaat:Algselt postitas Krayon

Ainult tekstist video lõpus küll ei piisa selle tõestamiseks, et see oli kodus tehtud. Mina lootsin selles videos just nimelt näha, kuidas nad seda tegid. Kahjuks ei näinud. Siinkohal kaldun Müstiku poole, kes väitis ka ennustamise teemades, et valitsused ja nende loodud organisatsioonid lekitavad desinfot.

Asi on märksa hullem kui lihtsalt desinfo levitamine.
Kõige esimest teadaolevat Ameerika valitsuse ametlikku UFO-uurimist alustasid 1948.a. USA õhujõud. Uurimisrühma nimetus oli Project Sign ja uurijad jõudsid järeldusele, et UFO-d kujutavad endast teisest maailmast pärit lennuaparaate.
Kuna see oli ohtlik tõdemus, siis moodustati uus uurimisgrupp: nimi Grudge. Selle ülesandeks oli lähtuda eeldusest, et maa-väliseid lennuaparaate ei saa olemas olla. (Samale eeldusele tugineb ka meie Tom!)
Teadete hulk UFO-de kohta aga kasvas ja nii moodustati Bluebook, kes jõudis järeldusele, et KÕIK UFO-d kujutavad endast täiesti seletavaid loodusnähtusi. Seda sellelt grupilt ka oodati ja see oli selle projekti eesmärk.
Seejärel andis oma panuse UFO-vaidlustesse ka LKA, alustades iseseisvate uuringutega. 1953 moodustati silmapaistvatest teadlastest koosnev komisjon, mis sai nimeks Robertsoni komisjon. LKA komisjon kinnitas peaaegu ametlikku seisukohta, et UFO-d ei esinda maavälist tsivilisatsiooni. Samas kinnitati aga, et UFO-dest teatamine võib hoopis riiklikku julgeolekut ohustada.
Kinnitati väidet, et UFO-teadete mahavaikimine on riigi seisukohast soovitav. (Nii käib ka muuseas siin foorumis - kõik UFO-d on loodusnähtused ja kui keegi midagi tõesti erilist näeb, siis järgneb mitu lehekülge arutelu, et tegemist ei ole UFO-ga!)
Nüüdseks hakati juba neid inimesi uurima, kes UFO-dest teatasid. Nendest koostati nimekirjad ja neil hakati silma peal hoidma. (Meilgi tuleb kindlasti vihje kanalile kõigepealt teatada, sest nii on ilmselt lihtsam nimekirju koostada, aadresse võtta! Ise seda ei usu, aga nii mõnigi võib ju nii mõtlema hakata!)
Tänapäeval on USA valitsus avalikkuse ees UFO-asjadest kõrvale tõmbunud. Ta on andnud UFO-de paljastamise tõrviku eraõiguslikule rühmitusele, mille nimi on CSICOP. See rühmitus kiitleb oma tähelepanuäratava teaduslike ja tehniliste konsultantide plejaadiga (paljud on prestiizikate ülikoolide professorid) ja on asunud looma ka kohalikke haruühinguid, mida tuntakse tavaliselt "septikute ühingutena".
SCICOP lähtub oma tegevuses väitest, et mitte keegi pole tõestanud, et UFO-d on maavälised lennuaparadid, ehkki, nagu nüüdseks me juba teame, on maailmas nähtud sedavõrd palju UFO-sid ja kohtutud ka tulnukatega jne.jne.
Need SCICOP-i inimesed esinevad pidevalt raadios ja telesaadetes ja on üldse väga innukad, kuna neile makstakse selle eest väga hästi. Samas nimetavad nad end mittetulunduslikuks teadus-ja haridus organisatsiooniks. SCICOP-i liikmeks on nimetatud isegi kuulsat astronoomi Carl Sagani, kelle raamatutest meilgi siin paljud on pöördes olnud.
SCICOP-i tulemused on alati täiesti silmakirjalikud. See on tekitanud hämmeldust nende inimeste seas, kes ei suuda mõista, kuidas on võimalik objektiiivsel vaatlemisel teatud tõendid üldse kõrvale jätta.
Vastuse saame siis, kui lahendame selle küsimuse, kes on CSICOP-i asutanud ja mis põhjusel.


[Muudetud: 13-2-2010 Müstik]
Vasta
#44
http://www.youtube.com/watch?v=zGjNCEUe2mc kunagi saadeti mulle....

[Edited on 2-25-2010 by laanesoo]

[Edited on 2-25-2010 by laanesoo]
Vasta
#45
olen kuulnud et igal usul rahvusel jne... on omad vaimud/ufod/kummitused jne ja mitte ykski inimolend või maaväline või maa sisene olend ei saa ilma nende loata ligi sinna...aga see on teooria...ja kui on siis salaja...mida rohkem inimesed sinusse usuvad seda tugevam oled ka sina kuna siis kes neisse usuvad usuvad ka sinnusse see kõik võib ulmeline olla....aga usk on põhialus siin ju millest kõik saand alguse on...ma ei mõtle aint 100% uskumis jumalatesse vaid uskumist endasse ka et saan hakkama sellega....

[Edited on 2-24-2010 by laanesoo]

[Edited on 2-24-2010 by laanesoo]

[Edited on 2-24-2010 by laanesoo]
Vasta
#46
Ei julgenud eraldi teemat teha, sest ilmselt on tegemist mingi nähtusega, mida ajaksin segamini ufo-ga... Aga sellest nähtusest sai alguse minu huvi nimetatud teema vastu ja seepärast sattusin ka siia...

Aga lugu siis ise selline, et 17.01.2010 (22 ajal, kuni ca 23-ni), 26.01.2010 (17 ajal ja ca 22-ni) ning täna 07.03.2010 (al 19 , v-b varem aga mina nägi seitsme paiku) on minu kodu aknast näha suur tugevasti vilkuv täht, mis on väga madalal.

Tõsi on see, et kõikidel kordadel on tegemist selge külma ilmaga. Näha on ka teisi tähti, aga need vilguvad valgelt (satelliidid on kollakad) - see minu poolt kirjeldatav "täht" vilgub aga punase-sinise-valge kirjult ja ei ole nagu taevas, vaid eemal metsa kohal. Samuti on iga kord olnud nii, et "täht" algul vilgub madalal, aga iga kord (täna 19.45 paiku) liigub aeglaselt kõrgele/kaugele ja siis nagu kaob ära.

Kummaline on see, et vahepeal (veebruaris ma mõtlen) on ka olnud selged ilmad, kus on tähed näha, aga seda konkreetset "tähte" pole ma vahepeal märganud. Kui esimest korda seda nägin, pidas mees seda ufo-ks, aga on ju ebatõenäoline, et ufo vilguks 3 x samas kohas. Samas - kas täht ei peaks siiski mingi regulaarsusega taevas näha olema ja kas täht muudaks oma asukohta ca 45 min jooksul?

Huvitav, huvitav - millega võiks olla teagu?
Vasta
#47
Neid vilkuvaid tähti on sel aastal juba sedavõrd palju nähtud (mina kaasa arvatud), et nende kohta on isegi omaette teema juba olemas:

http://para-web.org/viewthread.php?tid=5...#pid105394
Vasta
#48
Tänan!

Vaatasin videot http://www.barackobamaufo.com/?p=1058 , oli samasugune - vilkus värviliselt. Tegin ka lühikese video fotokaga - proovin kuhugi üles laadida.
Vasta
#49
Tsitaat:Algselt postitas Fabiola
Aga lugu siis ise selline, et 17.01.2010 (22 ajal, kuni ca 23-ni), 26.01.2010 (17 ajal ja ca 22-ni) ning täna 07.03.2010 (al 19 , v-b varem aga mina nägi seitsme paiku) on minu kodu aknast näha suur tugevasti vilkuv täht, mis on väga madalal.

Huvitav, huvitav - millega võiks olla teagu?

Mis ilmakaares? Loodusliku objekti (planeet, täht) olemasolu saab kontrollida planetaariumist. Kuna üsna täpsed kellaajad olemas, on see eriti lihtne. Täpne ilmakaar ainult puudu.

[Muudetud: 8-3-2010 Tom]
Vasta
#50
Lõunas?
Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Ufo kontaktide avalikustamine/salastamine Tinar 262 76,009 04-03-2024, 19:07
Viimane postitus: Lokster
  Otsin kõrgkvaliteedilisi UFO pilte leivalabidas 38 19,109 15-11-2021, 15:26
Viimane postitus: xcad
  Ufo liiklusmärk kikike5 2 2,658 30-10-2020, 16:28
Viimane postitus: fenomen
  Huvitavamad UFO juhtumid brb 3 3,045 10-09-2020, 10:15
Viimane postitus: Lihtsalt002
  Erinevad lennumasinad (UFO-d). Udujutt või mitte? Tom 73 34,385 21-05-2020, 18:29
Viimane postitus: MetsaKaru
  UFO Mr.Mystery 1 2,230 24-11-2019, 21:52
Viimane postitus: Kahvanägu
  Oletame, et tulnukad jälgivad meid, mida nad meist tahavad? Tutanhamon 226 91,022 27-05-2019, 14:23
Viimane postitus: Q11
  UFO vaatlused ISS'st lihtne lahendus, või siis ka mitte? eny 43 28,244 15-10-2018, 20:11
Viimane postitus: Tinar
  Tallinna TV saatesari "Taevariik UFO-dega" zzz34 165 72,850 28-02-2018, 20:02
Viimane postitus: vipi666
  UFO-vaatluse ABC Tom 15 16,374 04-11-2015, 05:17
Viimane postitus: Eithea

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat