Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Abivaim(ud)
#1
Niisiis, kes on abivaimud? Kust tulevad, miks ja kas ka ära lähevad? Kuidas oma abivaimuga ühendust võtta või pole see üldse vajalik?

Kas te usute üldse abivaimude olemasolusse? Kogemused?
Vasta
#2
Kae kus uudishimulik, lühidalt on abivaimud mitteorgaanilised olendid kel samasugune teadvus kui meil ja üldjuhul toituvad eluslooduse emotsioonidest.
Nõiad saavad nad päranduseks oma õpetajalt kui see sureb ja teevad nende abil mitmesuguseid imesid ja trikke, ka ravivad inimesi. Samas on suur seltskond inimesi, kes oma abilistega kipuvad nõidade ja valeusuliste abivaime ära saatma.
Eriti harrastavad seda kristlikud papid, psühhiaatrid ja nende koolkonnaga sama rida ajavad skeptikud.
Skeptikute taga on Orioni seltskond kellele üldse ei meeldi, et keegi juhuslikult nende toimetamisi pealt näeks.
Seepärast on ka skeptikud kõige agressivsemad nõidade vastased nagu omal ajal jesuiidid, ainult nüüd on meetodid seestunud saatana väljaajamiseks peenemad, keemia ja Orioni seltskonna abivaimud.
Vasta
#3
Nii, aga kas nad inimest juhatavad ka, noh, ma mõtlen, õpetavad? Võivad ilmuda unes? Inimkujul ( a la nt. saata mõni inimene just siis su juurde midagi seletama, kui sa enne oled selle teema peale mõelnud v. siis mingi sigaduse järel sulle piltlikult näitama, et tegid valesti?)

Või pole siis tegu üldse abivaimuga?

[Muudetud: 5-9-2010 Mugen]
Vasta
#4
Aastatepikkune teema, abivaimud õpetavad , näitavad, pakuvad oma maailma elamiseks, aga unenäos ei pruugi ainult heatahtlikud vaimud olla, keegi võib ka ise unenäkku külla tulla eriti vastassoost tegelased ja siis on koshmaarid..
Vasta
#5
Nojah, eks nad või unenäkku nö karistusaktsioonile ka tulla, ilmselt... Ja samas põmst nagu ma olen aru saanud, ei saa vist keegi puutuda, kui ise ei ole selleks võimalust andnud...
Vasta
#6
Aga mul on veel üks küsimus Laugh
Kas surnud (st kord elanud) inimeste vaimud võivad ka olla abivaimud ja/või on vajalik sel juhul mingi sugulussuhe (vereliini pidi)?

Ja kas abivaimu alla saab liigitada iga vaimu kes aitab või on see ikka midagi spetsiifilist?
Vasta
#7
P.S. Eks teised võiksid ka siin teemas sõna võtta, muidu jääb mulje, et on u2u vestlus "ma küsin, VS vastab" Smile
Vasta
#8
Kiviajal maeti kadunukese tuhk leealla, et esivanemate jõudu kasutada, ja kasutati kah, isegi uurinud põlvede taguseid ajalooja usunditeadmisi kivikalmete vaimudelt.
Iseendast ohtlik tegevus sest esivanemate vaimukesed kuulutavad rõõmuga elavad omale söögiks.
Vaata kuidas vene õigeusklikud korralikult oma esivanemaid haudadel toidavad.

[Muudetud: 5-9-2010 VironShaman]
Vasta
#9
Abivaim ikka aitas, lihtsalt tuli jälgida, et too rahul oleks siin lõksus olemisega. Muidu võis tulla ja une pealt kaela kahekorra keerata. Ja igasuguste olenditega, kes mingil moel enda tarbeks rakendati, olid lood sellised - kratid, puugid, libad... ei olnud need abivaimudki teisesed.

Kui liba oli looma tasemel, kratt, instinktide najal tegutsev, ent teadvuselt lapse tasemel, siis abivaim oli täiesti teadlik ja teadvustuv tegelane, kel küll komme vahel uisapäisa emotsioonitseda (kas siis liialt positiivne, või liialt negatiivne) tingituna "toidu" üleannusest või vastupidi - puudujäägist.

Abivaimu sai olla kahte sorti - mõni esivanemaist või mõni endine vardjas. Need viimaased olid eriti kõvad tegelased, neid sai "pärandada" ka mitte-vereliinipidi.
Vasta
#10
Kes on "endine vardjas"?

Üldiselt abivaim on siis nagu kasulik (vähesel määral inimmõistusega) lemmikloom? Ei ole iseseisvad?

Vasta
#11
Vardjas on mingi energia haldaja, umbes nagu elementaal, lihtsalt kammitsetud meie reaalsusesse.
Abivaim on kasulik, kui oskad teda rakendada. Ta on nagu isepäine lemmikloom - täidab su käsku kuulekalt kuna oled ta sidunud endaga ja ta ei saa lahti niisama. Samas aga anna talle vaid võimalus ja keerab sul pikemalt mõtlemata kaela kahekorra.
Vasta
  


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat