Postita vastus 

Teema reiting:
  • 0 Häält - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mis paneb inimesi eitama tõsiasju ja uskuma vandenõusid?
Autor Sõnum
Mannu Eemal
uxake

10-11-2019 11:51
Postitus: #126
RE: Mis paneb inimesi eitama tõsiasju ja uskuma vandenõusid?
(09-11-2019 19:10 )Q11 Kirjutas:  See, et ainult jõgi on ja pole voolava vee vaatlejat on vist budistlik seisukoht....Smile
Täpsemalt budistlik seisukoht on see, et jõgi on illusioon ja vaatleja on illusioon.
Hinduistlik seisukoht on , et jõgi on illusioon ja ainuke reaalsus on vaatleja, Mina.

Ma lasen sellel kõrvalepõikel siin mõne aja rippuda, viimane, mis alles jääb on see: "Kui palju inimesi kasutavad väljendit "Minul on Hing"? Nagu Sinagi - "mida minu hing arvab õige olevat...."....Vähesed ütlevad "Mina olen Hing"...Minasi ei saa olla ju mitu..." -

sest .... selliseid teemasid lugedes, kus on esindatud teravalt vastanduvad pooled, kas jah või ei, on või ei ole - neid on mõistlik lugeda seisukohalt "Mina olen Hing", kes "loeb raamatut", mida on kirjutanud/kirjutab minu arutelu teisepoole surev ja aastate pärast põrmu vajuv keha. - Minaelani väljendus.

Ja siis ei paista need vastuolud enam niiiiii hirmus absoluutsed, vaid võib täiesti ühe laua taga istuda, kumbki pool mõnes asjas järeleandmisi teha, mõnes asjas kindlaks jääda - ja niisee maailm toimibki, üksteist pisut trügides ühes asjas, teises asjas jälle tagasi tõmbudes - just nagu taoistide kuulus märk.
[Pilt: images?q=tbn:ANd9GcRx5ByHwK7h7TUjsBmxt_O...&s]

Brain expedition.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Aadu66
Vana kala

10-11-2019 11:54
Postitus: #127
Veel meie ajakirjandusest. Peeter Helme kommentaar:

Postimehe peatoimetaja kohalt lahkunud Peeter Helme kirjutab ERR-i kommentaaris ajakirjandusest ja ajakirjanduse vabadusest ning leiab, et probleem alga ajakirjanikest, kes on “tihti alamakstud ja ületöötanud, sageli pooliku haridusega, kergesti väljavahetatav, üldjuhul erilise karjääriperspektiivita seltskond”.
Peeter Helme: “See on kehv kombinatsioon, milles segunevad korraga ülbus ja üleolevus ning hirm ja alaväärsus – sisimas ju tunnetatakse oma ajalikkust-ajutisust ja madalat hinda. Edasi aitab elada eelkõige tugev küünarnukitunne. Et mitte öelda: kambavaim.
Nagu teame juba keskajast, pole see paraku parim vabaduse garant. Toona piirasid kaupmeeste ja käsitööliste ühendused vaba konkurentsi ja ideede levikut, takistades viimaks elu edenemist, olles samas võimsaks kõlakojaks oma eesõiguste ja arusaamade propageerimisel keskaegses linnas.

Seejuures muidugi vältides-välistades kõiki ja kõike, kes võinuks nende positsiooni ohustada. Seda hetkeni, mil tsunftid muutusid ise dinosaurusteks, kelle pühkis enda teelt pead tõstev vaba turu ettevõtlik vaim.”

Helme lisab: “Eesti ajakirjanduse hetkeolukord on jabur, sest tsunftiks pole ju omanikering – selle poolega on meil suht-koht korras, keegi ei takista uusi väljaandeid loomast, mingitest kartellilepetest ei saa rääkidagi. Tsensuur, mõttevahetuse piiramine tuleb toimetustest ning soovides tõeliselt vaba arutelu, ei saagi enam päriselt loota traditsioonilisele ajakirjandusele: seal määrab tooni ajakirjandustsunfti vasakliberaalne sisekokkulepe”.
(selle postituse viimane muutmine: 10-11-2019 11:55 Aadu66.)
Mannu Eemal
uxake

10-11-2019 11:59
Postitus: #128
Kui tõest vastata , mis on MINU arvates kõige neutraalsem (niivõrd-kuivõrd) ajaleht, siis seni on see olnud Postimees, ja tänu Aadu tsiteeritud isikule. Kuid , jah, kambavaim tegutses seekord kallutatult, sest üks poolus on SuureRaha toetatud. Aga nii see elu toimib, mõju sünnitab vastasmõju.
(selle postituse viimane muutmine: 10-11-2019 12:00 Mannu.)

Brain expedition.
filo
Tavaliige

11-11-2019 12:50
Postitus: #129
Olete need ikka teie, kes te oma elu sekundeid "ajakirjanduse" peale kulutate?
Või võtab keegi need teie käest lihtsalt ära?

https://kogujamees.blogspot.com/2013/05/...likee.html

4. Edasi on vajalik mõista, nagu seda mõistab elukardetavalt haavatu pole raisata ainsatki hetke.
Nielander
Questioning Everything

11-11-2019 13:52
Postitus: #130
(10-11-2019 11:59 )Mannu Kirjutas:  Kui tõest vastata , mis on MINU arvates kõige neutraalsem (niivõrd-kuivõrd) ajaleht, siis seni on see olnud Postimees, ja tänu Aadu tsiteeritud isikule. Kuid , jah, kambavaim tegutses seekord kallutatult, sest üks poolus on SuureRaha toetatud. Aga nii see elu toimib, mõju sünnitab vastasmõju.

Toimetuse täis mahus ultimaatum Helme vastu: https://m.delfi.ee/eesti/article.php?id=87952333

Sellest tuleb Helme välja kui pigem kallutatud isik, kellele toimetus vastu hakkas. Aga noh, alati võib ju midagi sinna juurde mõelda.

"It is the mark of an educated mind to be able to entertain a thought without accepting it."
― Aristoteles
KuKr
Roogitav räim

11-11-2019 14:19
Postitus: #131
Helmed ongi ju kallutatud isikud. Ja selles pole iseenesest midagi halba, kuni kallutatus valijatele meeldib.

Öösiti rääkis Pinocchio tikkudega - inkvisitsioonist.
Postita vastus 

Vali alamfoorum:

Kasutaja(d) vaatamas seda teemat: 1 külalist

gro.bew-arap[tä]bew-arap | Para-web | Tagasi üles | Tagasi sisu juurde | Mobile Version | RSS voog