• 1(current)
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • ...
  • 9
  • Järgmine 
Teema hinnang:
  • 1Hääli - 1 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Merivälja objekt
#1
Mida te arvate Merivälja objektist ja viimasest artiklist selle kohta , mis ilmus Õhtulehes 20.novembril 2004.a. pealkirja all "Müsteerium senini lahendamata."

Kopin:
Saladuslik lugu sai alguse 1969. aasta suvel. Hõbekuuse tee 34 elanikud Viivika ja Virgo Mitt otsustasid maja juurde kaevu kaevata.
«Virgo hakkas kaevama. 7–8 meetri sügavusel sattus ta mingile takistusele ja edasi ei pääsenud,» meenutab Hans Raudsik. «Ta avastas, et takistuseks oli ringikujuline hallikas metallplaadi moodi asi. Pealt oli see täiesti sile, alt krobelisem. Plaat oli paari sentimeetri paksune.»

Virgo tõi suruõhuhaamri, et sellega plaadist läbi murda ja edasi kaevata. Ta lõhkus plaati jupp aega ja sai selle tükkideks. Tükke kogunes veeämbritäis.

Metallisaak jäi nädalateks seisma. Majarahvas ega ka keegi teine leiu vastu rohkem huvi ei tundnud.

Kaev sai valmis. Virgo mattis osa tükke maapõue tagasi, kuid ühe jättis mälestuseks.

Geoloogi rabas elektrilöök

«Virgo näitas seda tükki tuttavale geoloogile, kes andis selle tollase geoloogiainstituudi teaduri ja hilisema asedirektori Herbert Viidingu kätte. Viidingu juures seisis see aastaid, kuni üks tema töökaaslane tüki järsku pihku võttis. Ta sai tugeva elektrilöögi ning karjatas. Sellest hetkest hakati tükile tähelepanu pöörama. Kui mees poleks karjatanud, oleks kõik edasine jäänud olemata,» arvab Raudsik.

Nüüd hakkas Herbert Viiding kummalise tükiga tõsimeeli katseid tegema. Oma vaatluste kohta pidas ta mitu aastat ka päevikut.

Inimesed reageerisid tükki pihku võttes väga erinevalt: mõnele ei mõjunud see üldse, mõni sai elektrilöögi. Osa tundis külmavärinaid, osa kuuma.

Pärast uuringuid tuli Viidingul mõte saata metallitükk uurimisele Venemaale erilaboritesse, et määrata kindlaks, kas see on looduslik metall või sulam. Ta saagis tüki teemantsaega väiksemateks osadeks ja saatis need Moskvasse mitmesse instituuti.

Vastuste saamiseks kulus aega. Alles 1982. või 1983. aastal tulid hämmastavad arvamused: sulam on niisugune, mida pole võimalik maistes tingimustes saada. Vähemalt nii palju, kui N. Liidu uurijatel teadmisi oli.

«See on teaduslik fakt,» ütleb Raudsik, kes Viidingut tundis.

Viivika ja Virgo Mitile öeldi, et te elate väga haruldases kohas. Teie maja all ja hoovis on midagi salapärast.

1984. aastast alates hakkas Hõbekuuse teel rahvast voorima.

«Moskvast hakkas käima Aleksander Dejev. Ta oli omaaegne kaitseministeeriumi ühe allasutuse teaduslik töötaja. Ka oli Meriväljal sage külaline Nikolai Sotševanov, geoloogia-mineraloogiakandidaat. Tema ütleski, et see on haruldane koht ja et tegemist on objektiga, mida pole valmistanud maised inimesed. Aga kuna Eesti oli N. Liidu välispiir, siis tuli ettevaatlikult toimetada, et välisluure asjast haisu ninna ei saaks,» muigab Raudsik. «Arvati, et kilp, mille kaevukaevaja lõhkus, olevat üks salapärase objekti kaitsekilpe, ja ju neid on maapõues veel teisigi.»

Perenaine palgati valvuriks. Võõraid inimesi enam Hõbekuuse tee maja õue ei lubatud.

12meetrine šaht

Dejev otsustas oma meeskonnaga, et on vaja kaevata šaht. Esmalt aeda, et objektile ligi pääseda. Hiljem kaevati 12 meetri sügavuselt üles ka garaažialune.

Pinnas kuhjati hiigelvallidesse, mis ulatusid telefoni-traatideni.

Valle nähes hakkasid ümberkaudsed inimesed huvi tundma, mida aias toimetatakse. Jutt levis kulutulena üle linna – Meriväljal kaevatakse ufot välja! Ufost kuulis ka NSV Liidu teeneline katselendur Marina Popovitš, kosmonaut Popovitši abikaasa. Ta käis korduvalt Hõbekuuse teel ning levitas kosmose- ja sõjaväeringkondades juttu, et eestlastel on tarelka (taldrik)! See tuleb kiiresti kätte saada ja tuua Moskvasse uurimisele!

«Dejev arvas, et see objekt kuulub tunduvalt võimsamale maavälisele kooslusele, mis asuvat Eestis Kaiu rabas. Seal teatavat juba üle saja aasta kohta, kust väidetavalt stardivad taldrikud. Kaiu objekt pidi olema suur, umbes 70 kilomeetrit. Ja maavälised jõud olevat seal ja kasutavat raba oma objektide stardiplatsina. Kaiu kandis on tõesti sageli nähtud tõusmas ja laskumas kummalisi objekte,» räägib Raudsik.

Dejev tahtis nüüd Meriväljalt mitu peret ümber asustada ja ehitada sinna neljale maa-alusele korrusele erilaborid. Tohutu müür muidugi ümber.

Sinnapaika see mõte aga jäi. Dejev kadus Eestist 1988. aastal, kui algas laulev revolutsioon.

Moskvasse läinud metallitükid on nüüd kadunud.

«Üks tükk saadeti küll Moskvast tagasi, kuid seegi kadus 1988. aastal kummalisel kombel, kui Herbert Viiding käis Pärnus loengut pidamas,» teab Raudsik. Viiding ise suri 1988, kuu pärast seda, kui tükk kadus.

Hõbekuuse tee Mittide elu aga muutus põrguks kohe, kui sügav šaht valmis kaevati.

«Kui šaht oli valmis, siis tekkis suur rahvavoorimine. Öösel käisid igasugused inimesed. Lausa öid veedeti seal kraavis, et millegi salapärasega kontakteeruda. Aias oli perenaise sõnul väga rahutu.»

Seal toimus kogu aeg midagi, mis meenutab praegust Risti tänava poltergeisti. «Pererahvas oli häiritud. See miski aktiviseerus siis, kui keegi avaldas soovi seal töid jätkata. Mina ise nägin purustatud tugitooli,» meenutab Raudsik.

Loosse sekkub Vormsi Enn:

Merivälja loosse sekkus ka Vormsi Enn, kes tungivalt soovitas sealsed augud kinni ajada.

«Ajasime selle garaa˛ialuse sahti kinni tema väga tungival soovitusel – et mitte ohustada inimkonna eksistentsi ja et sealt enam edasi ei kaevataks. Nii Enn soovitas. Tellisime selleks kaks koormatäit liiva.

Vormsi Enn käskis veel sinna matta ühe tema tehtud lepitus-eseme, et paluda andeks inimeste tekitatud kurjuse ja lolluse eest. See oli selline punasest puust tükk, üks ots oli kõrvetatud. Enn tegi selle, aga ta ise kohale ei tulnud,» meenutab Raudsik.

Siiski jõudis jutt Merivälja salapärasest objektist jaapanlaste kõrvu. 1991. aastal tõttasid nemadki kohale, tegid mõõtmisi. Nemad olid viimased, kes salapärast objekti uurisid. Aasta hiljem käis Hans Raudsik ise Moskvas pärimas, mis objektist saab. Nikolai Sotševanov ütles talle, et temal on tükk kaitsekilbist veel alles ja et ta pärandab selle oma vanemale pojale. «Minu teada on Sotševanov nüüd surnud,» ütleb Raudsik.

Praegu on Hõbekuuse teel rahulik. Majas elab nüüd Raudsiku sõnul Viivika Miti minia koos oma poegade ja uue mehega.

Raudsik lubas Viivika Mitile, et kirjutab kunagi sellest loost raamatu. Nüüd ütleb ta, et peagi ilmub aastate jooksul kogutud teave Merivälja objektist poelettidele.

Kuid kas objekti saladus kunagi paljastatakse, ei tea keegi. «See võib olla kunagi väga kaugetel aegadel ja mitte inimeste poolt sinna rajatud,» arvab Raudsik.

Salapärase šahti kinniajamine algas kärgatusega

Merivälja šahti kinniajamisel juhtus seletamatu lugu.

«6. novembril 1988 hakkasime seda kinni ajama. Kohe, kui esimene ämbritäis liiva sai valatud, käis maja kohal õhus väga kõva kärgatus! Tormasime kõik välja vaatama, mis nüüd lõhkes. Hoovis vaatasime taevasse ja järsku lõi taevas siniseks, mustaks ja valgeks. Nagu Eesti lipp,» meenutab Hans Raudsik. «Lõpetasime töö 15. novembril, 16. novembril oli Tallinna Linnahallis suur rahvakoosolek. Minu juurde tuli järsku üks võõras mees ja ütles: «Kas te ise ka teate millega hakkama saite? Te olete väga suure heateo teinud.» Ja lahkus.»

Raudsik murrab tänase päevani pead, kes see kummaline mees oli.

Merivälja maja hoov peidab kahte objekti?

Anomaalsete keskkonnanähtuste uurija Igor Volke on öelnud, et Hõbekuuse tee maapõu peidab endas kaht objekti. Suurem on elliptiline, 17x22 meetrit. Väiksem on umbes 2x4meetrine pommikujuline objekt. Volke arvates võib tegemist olla ufotaolise objektiga, mis suudab kiiresti liikuda igasuguses keskkonnas. See võib olla näiteks signaalgeneraator. Kui maailmaruumis liiguvad ringi tipptehnoloogilised asjad, siis tekib küsimus, kuidas neid navigeerida. Selleks tulebki paigaldada navigatsioonimärgised, nagu need on Hõbekuuse teel.



P.S. Kustutasin vana lingi, mis ei avanenud ja tegin koopia toodud artiklist.



[Muudetud: 26-4-2009 Müstik]
Vasta
#2
http://www.sloleht.ee/index.aspx?s=meriv...&id=165743

peaks olema täpsem link

täitsa võimalik et seal on midagi...

[Teadet on muutnud 24-11-2004 postitaja FLT]
Vasta
#3
Maale kukunud meteoriit?
on minu arvamus.:dj:
Vasta
#4
tegelt on see juba ammune teema siin, aint ei leia endist teemat yles.
ikka võiks lisada, et see ese on seal laiutanud 1969-ndast aastast saati.
samal ajal läksid inimesed esimsest korda kuule, ning tehti satanistlik piibel. otsustage ise, kummaga tahate seda sidudaSmile
Vasta
#5
Tsitaat:Esialgne postitaja metavo
tegelt on see juba ammune teema siin, aint ei leia endist teemat yles...
Ei leia, sest teemat kui sellist ei ole (ei olnud) olemas. See on lihtsalt jutu sees siin-seal mainimist saanud. {mar
Vasta
#6
sellest oli ikka päris kõva teema, kolm lehekylge vähemalt, mingi pool aastat tagasi...
deja vu?
kui ongi midagi taolist, siis suht imelik.
Vasta
#7
Ma varem olin ainult lugenud sellest natuke, aga nyyd viimasel ajal on ilmunud ajalehtedes jutte selle ''objekti'' kohta... ma usun, et te teate Merivaljal Hobekuuse tanaval olevat maja, mille krundi maa all on mingi kummaline metallitykk... Viimasel ajal on hakanud see juhtum huvi pakkuma. Niiet paluks teie kommentaare ja teadmisi jne Hobekuuse kohtaSmile Juhul, kui moned teist ei pole sellega kokku puutunud, voin asjast natuke lahemalt raakida. . .
Vasta
#8
Võimalik, et Maakera sisse on paigutatud teatud punktidesse ühed metalljublakad mingi kõrgema eluvormi poolt, võimalik, et need mõjutavad Maa arengut kuidagit. Eestis on lihtsalt üks väike ülemaailma laiali olevatest objektidest.
Paljud iidsed linnad olevat rajatud ju mingisse kindlasse punkti mida mõõdeti mingi spetsiaalriistaga. Võibolla see?
Vasta
#9
Tjah, see Hõbekuuse 34 lugu on päris ilukirjanduslik, õige kirju tegelaskonnaga, kus koos Eesti akadeemilised ringkonnad Anto Raukasega eesotsas (kadunud Herbert Viiding oli muidugi suurem asjaline), Moskva pool- ja täissõjaväelised tegelased (Dejev, San Sanõtsh oli kõva tegija aga D-kiirguse generaatorite luhtunud evitamine tollases Punases RETis jäi ta luigelauluks Eestis), meie oma UFOloogid (ega peale Volke neid tõsiseid eriti pole). "Justnagu-sealt-väljakaevatud" kiva liikus ka palju ringi (mingi rohkesti silitsiide sisaldanud rauasulam, looduslik püriit ja, päris huvitav, puhas räni - aga see võis olla ka Russalka juurest mererannast, kus teda miskipärast 80-te lõpul päris palju vedeles). Ja majaperenaine Vivika Mitt (olgu muld talle kerge) kõige selle melu keskel - eks see oli omamoodi tüütav, aga ta vist pisut nautis ka kogu seda paabelit. Tore naisterahvas oli - kuna juhuslikult mu inglise keele õpetaja koolipäevilt, sai tal "nendel aegadel" ka mitmel korral külas käidud ... No vast nüüd Raudsik siis kirjutab midagi kokku ka, et mis ja kuidas ja kes ja kellega ja siis võiks sellest rääkida Kirjanduse & Meedia rubriigis... Aga kohapeal praegu midagi urgitseda on vist suht lootusetu ... Jälg ammu külm ...
Vasta
#10
Mõned Õhtulehe artiklid Merivälja objekti kohta:

http://www.sloleht.ee/index.aspx?id=166256
http://www.sloleht.ee/index.aspx?id=165743
Neist uuemaid vist pole vahepeal ilmunud?...
Vasta
#11
Pealkirja all "Eesti külakese saladust püüdsid mõistatada kolme maa luureorganisatsioonid" on sellest loost väga pika ja põhjaliku kirjutise avaldanud Pravda (link) - paraku vene keeles (ingliskeelsest Pravdast teda ei leidnud). Pravda on üldse üks Venemaa paramaid (ei ole kirjaviga, neljas täht ikka "a") lehti - igatsugu juhtumeid on ka tema inglise versioonis.
Vasta
#12
Minu arusaamise järgi on Merivälja objekt üks kuuest Eestis asuvast astraalsest keskusest; kõige nõrgem. Objekt on mehitatud.

Olen sellest lugenud, et tegemist on neljanda-viienda tiheduse kosmilise baasiga, mida on kasutanud ja üksteiselt vallutanud mitmed kõrgemate tiheduste tsivilisatsioonid.
Kontrollinud ei ole. Puudub huvi.

Huvitav oleks külastada võimsaimat Eestis asuvat keskust; see on Lääne Virumaal Peipsi järve ligiduses.
Peaks olema ka mehitatud.
Vasta
#13
ei ole eriti kaugel ju. Võin su kohale viia.
Käime ära ?
Vasta
#14
Tsitaat:Algselt postitas: HadziOgloe
... tegemist on neljanda-viienda tiheduse kosmilise baasiga ...

Tsitaat:Algselt postitas: thor199
ei ole eriti kaugel ju. Võin su kohale viia.
Käime ära ?

Vau, thor! Sul miski interdimensionaalne liiklusvahend? Kust sihukese said? Tollega sõidaks küll mõnikord ...
Vasta
#15
Ma võin ka tulla, kui seal eriti palju kõndimist pole. Süda ei kannata, aga tuleksin heameelega kui te tartust sinnateel läbi satuteSmile
Vasta
#16
Ei ma pidasin silmas et võin Hadzi viia Peipsi äärde. Meriväljale tundub et saab taise kohale aga kuna see on liiga lähedal ja ehk liiga reaalne siis see teda ei huvita.

Liikumisvahend on selline et on kaks dimensiooni. Sees ja väljas. Need kes dimensiooni kaks ehk siis välja jäävad, need peavad leppima kujutelmaga kaasassõitmisest.
Ja kui nüüd Hadzi tahab viin ma tema füüsilise keha Peipsi äärde sinna mehitatud punkti mida me lähme koos külastame siis. Või kui ta tahab siis mingu üksi. Või kui ei taha üldse minna siis palun näidaku mulle koht kätte.

Mul on vasar ka !

Muudetud: 23-11-05 kell 23:46:10 thor199LaughLaughLaughLaugh

Muudetud: 23-11-05 kell 23:46:28 thor199
Vasta
#17
kas sa thor tõesti arvad et hadzit huvitab sinu ettepanek? tal suva... ta ei pea sulle midagi tõestama... mine otsi ise peipsi kallastelt.
Vasta
#18
Võimalik, et olen Peipsi äärde sõidust huvitatud.

Peab kindlasti selgeltnägija kaasa võtma.
Muidu on need tavaliselt täiesti asustamata kohad.
Peipsi-äärne keskus on metsa sees, aga kohalikku teed mööda võib üsna lähedale jõuda.

Ainud selgeltnägija, kellega praegusel ajal suhtlen, elab Lätis.
Kui ta on Eestis ja nõus tulema, võib Peipsi ääres ära käia.

See keskus huvitab ka mind, kuid ma saan ka ilma seal käimata hakkama.
Seega, kiiret ei ole, kuid Peipsiäärse tsentri külastuse võib ette võtta.
Vasta
#19
Objekt M eksisteerib juba ammustest aegadest see on kantud maailma objektide nimistusse . Varem oli see kõnnumaa hiljem ehitati sinna elamud . Olen selles kohas viibinud alates 1959a alates.See oli meie lemmik mänguplats.Seal on kaks objekti , üks on majakas ja teine jaam.See eelnev jutt 68 a kohta on udu.Seal oli terve kindralitest koosnev uurijate grupp , kes said seal kõvasti kõrvetada . Mõned neist läksid teise ilma peale seda . Ma korra juba panin siia vastava teksti varem üles aga ma ei leidnud seda siit.Hilje tehti samas taastuv ja neutraliseeruv kogu.Sellega taastati endine koha olek . Teine analoog on toompea ligidel . Need on kristallilise elu alged mis liiguvad tasapisi teineteise poole. Terve maakera on kaetud sedatüüpi kohtadega . Varem ilmus seda infot M kohta palju . Osa on mul olemas siiani.Siin ei jõua pikalt seletada . Kunagi kokkusaades võib sellest rääki .
Vasta
#20
Huvitav, kas need objektid võivad vahel asuda ka neis kohtades, kus muidu teatakse energiasambaid olevat?
Vasta
#21
Reeglina asuvad energia sambad muudest objektidest lahus . On tuleva ja mineva kiirgusega sambad . Ma olen selliseid kohti leidnud metsadest.Seal reeglina ei kasva midagi on tühi koht või kidur taimestik . Pind on väike kuni 50 korda 50m see mõõt on suhteline . Head otsimist .
Vasta
#22
Tsitaat:Algselt postitas: HUGOTH
Teine analoog on toompea ligidel .

Palun täpsemalt, kus?
Vasta
#23
Tsitaat:Algselt postitas: Rein
Tsitaat:Algselt postitas: HUGOTH
Teine analoog on toompea ligidel .
Palun täpsemalt, kus?
Vabaduse sammas?
Vasta
#24
Nüüd peaks juba ka kioskites saada olema (nädal
tagasi said tellijad kätte) ajakirja "Kolmas Silm"
Kevadine Eri 2008 (nr. 1), milles on mitu lehekülge
Igori juttu ja seda peamiselt just Merivälja objektist.
Jääb veel järgnema ka...
Vasta
#25
Tsitaat:Algselt postitas: HUGOTH
Reeglina asuvad energia sambad muudest objektidest lahus . On tuleva ja mineva kiirgusega sambad . Ma olen selliseid kohti leidnud metsadest.Seal reeglina ei kasva midagi on tühi koht või kidur taimestik . Pind on väike kuni 50 korda 50m see mõõt on suhteline . Head otsimist .
Mille järgi sa teed vahet tuleva ja mineva kiirgusega kohal? Olen ka selliseid kohti näinud, kuid ei oska veel erinevusi "välja lugeda".
Vasta
  
  • 1(current)
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • ...
  • 9
  • Järgmine 


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Tundmatu objekt Eesti taevas (28.06.2016) bestkeptsecret 17 10,513 03-07-2016, 09:27
Viimane postitus: xcad
  Peipsi ääres kahtlane lendav objekt? kasutajanimi 24 14,222 31-05-2014, 17:26
Viimane postitus: zzz34
  Tundmatu objekt Toompea kohal Kotkatiib 1 2,763 20-06-2013, 12:58
Viimane postitus: zzz34
  Salapärane objekt taevas Belive 15 9,557 23-01-2013, 12:47
Viimane postitus: Cassiopeia
  Tundmatu objekt 80´ lõpul Järvamaal Addy 3 3,748 11-12-2012, 14:53
Viimane postitus: Elessandra
  Metalselt läikiv, statsionaarne objekt t3rmiit 3 6,356 20-10-2012, 14:08
Viimane postitus: t3rmiit
  Merivälja 30.07.2012 pillu 2 3,741 16-10-2012, 10:47
Viimane postitus: Pirx
  Tundmatu lendav objekt Viljandi lähistel 90ndate alguses hullkeel 25 10,926 15-08-2012, 20:42
Viimane postitus: excubitoris
  2007a Jõgevatreff ja objekt taevas Astro-97 5 5,560 17-02-2012, 22:47
Viimane postitus: Astro-97
  Läbikumav ristkülikukujuline lendav objekt stars 1 3,498 31-07-2011, 21:16
Viimane postitus: t3rmiit

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat