Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pärnus jäi turvakaamerale vaim?
#1
Tere. Mul on üks väga huvitav jutt teile.

Nimelt töötan turvamehena ja objekt on pärnus Wendre. Üks päev hakkasin ma turvakaameratest vaatama lindistatud kohti. ja umbes 00.00-00.59 ja järsku nägin midagi sellist mida ma elusees poleks uskunud. Nimelt ükt kandilist ja inimesesuurust laiku mis liikus ja ta liikus väga aeglasti. Pull miks ma kirjutasin on nimelt. Olin öösel tööl koos teise turvaga ja rääkisin ja näitasin ka talle neid ja siis järsku kell oli 23.25 nägime kaamera pealt jälle laiku ja ta nagu jäi seisma. Peavärava juurde. (Meie valveruum on peavärava juures) Ja siis meil on pmst suu kinni . käed jalad värisesid aga siis tegin värava lahti puldiga natuke. Ja see vaim hing ta nägi ehmatas ja läks eemale kohe ja jäi seisma ja kaamera pealt tundus et ta nagu vaatas mind läbi akna. Ja oma silmaga me ei näinud midagi. Ja siis järsku hakkas meie suunas tulema. Ja meie panime joostes välja kuna lihtsalt see tõmbas täiega pasalahti. Asi on selles et ma tahan teada kust ma saan selle inimese kes ajab ta minema siit. Kuna ta on siin tegelt väga kaua . Kaamerate pealt on näha et iga paaritu kuu tuleb välja ja peale 01.00 pole enam liigumist näha
Aga jah eile tuli nad küll välja väga vara. Nii et nyyd soovime me abi et sellest lahti saada. See vaim võib olla see kes uputas ennast samas pärnu jõkke. Jään ootama mida me teeme. Lihtsalt ta on vangis ja ta andis eile kuidagi märku. Lihtsalt on veel asju mida rääkida aga ma ei viitsi kirjutada. Smile


----------------
Edit: Arvan, et see väärib eraldi uut teemat.

[Muudetud: 18-6-2010 Tom]
Vasta
#2
Kuna tõid teema siia, esitan ka siin mõned lisaküsimused (telefonis rääkisid minuga).

Mis formaadis see kaamera salvestis on? Tutvumise ja eeluurimis huvides oleks hea, kui saaksid kasvõi mõned kaadrid siia välja panna. On see võimalik?

Proovi kronoloogiat nii palju kui võimalik kirja panna. Mis kuupäeval, mis kell midagi nähti. Järsku paistab mingi muster sealt.

Kui keegi noor vaimukütt siin nüüd hõikab, et "proovi temaga rääkida" või midagi sarnast, siis ära sellest välja tee Smile.

Tihti on nii, et sellise "loodusnähtusega" tuleb lihtsalt veidi harjuda, sest alati ei pruugi väljaajamine õnnestuda. Seda enam, et võimekaid väljaajajaid (mitte soolapuhujaid) on ikka maruvähe.

Vasta
#3
Lina tänaval Pärnus?
Mis seal paigas varem asus?
Kuidas saab vaim läbi akna vaadata? Vaimul ei ole ju nägu ja silmi peas?
Tundub, et selle neljakandilise laigu taga on mõni kiisu või metsloom.
Täiesti ajuvaba jutt ju!Ph34r2
Vasta
#4
Tsitaat:Algselt postitas rebane20
Ja see vaim hing ta nägi ehmatas ja läks eemale kohe ja jäi seisma ja kaamera pealt tundus et ta nagu vaatas mind läbi akna. Ja oma silmaga me ei näinud midagi. Ja siis järsku hakkas meie suunas tulema. Ja meie panime joostes välja kuna lihtsalt see tõmbas täiega pasalahti. Asi on selles et ma tahan teada kust ma saan selle inimese kes ajab ta minema siit. Kuna ta on siin tegelt väga kaua . Kaamerate pealt on näha et iga paaritu kuu tuleb välja ja peale 01.00 pole enam liigumist näha

Näib nagu sa oleksid juba endale selgeks teinud, et tegemist on vaimuga/hingega enne läbikaalumata kõiki alternatiivseid võimalusi...hirmul on suured silmad(st. hea kujutlusvõime) ja nõrk kõht.
Mõtle ilusti ja rahulikult läbi kõik teised mitte-paranormaalsed variandid - näiteks, kas tegemist ei võiks olla putukaga kaameraläätsel(vastavalt kaamera resulutsioonile võib see näida kandilise udukoguna), või siis tõesti mõni loom, või(kes teab) isegi inimene, kes on endale lina ümber pea tõmmanud ja linna peal kolli teeb...
Eelarvamused on väga tugevad asjad - eelarvamus vaimudest, kes siin maailmas ringi kondavad võib muuta hetkega ja märkamatult täiesti maise asja paraks...jää alati objektiivseks vaatlejaks ja ära otsusta millegi olemuses enne (piisavalt)kindlaid tõendeid.

[Muudetud: 6-18-2010 Nielander]
Vasta
#5
Nielander - inimene kes on rohkem kui kuu või paar jälginud turvakaameraid TEEB vahet kus on putukas ja kus mitte.
Muus osas hetkel ja enne seisukohta ei võta kuni salvestust näha saab.
Vasta
#6
Tsitaat:Nielander - inimene kes on rohkem kui kuu või paar jälginud turvakaameraid TEEB vahet kus on putukas ja kus mitte.

Millele tuginedes sa sellise väite sõnastad?
Kuidas sa tead, et postituse autor üldse kunagi on putukat teadlikult kaamerast jälginud?
Kas sa tunned postitajat?
Kas sa oled kunagi kaameratest putukaid jälginud?
Inimesi on erinevaid - nii vaatlusoskuste kui ka deduktiivse loogika poolest...
Pole head põhjust praegusele informatsioonile tuginedes midagi väita - vaid ainult spekuleerida, ning seda ma ka tegin...
Vasta
#7
Sooviks jah turvavideot, minuteada ilmub vaim ikka ju inimese kujuga, mitte kandilisena Laugh
Vasta
#8
Turvavideote avalikustamine võib osutuda VÄGA suureks karistuseks. Neid ei anta isegi politseile ilma mõjuva põhjuseta.
Kardan, et siin kohalt võib tulla väga palju raskusi selle lindistuse kätte saamisega.
Omast kogemusest rääkides, siis meie võime selle mõtte maha matta, et me siin seda salvestust näeme.
Vasta
#9
Minule vist ainukesena tundub kirjutaja stiil ülimalt igav, peaaegu isegi lapsik?

Kui on ebaselge, kellega on tegu, kas looma või inimesega, siis minu meelest on nt suure ahvi keha läbi häguse kaamera küllaltki sarnane. Kuid kui see elukas juba aknast(pole täpsustatud) sisse vahib, siis peaks vastus selge olema.

Aga hea story, kuna videopilti näha ei saa, siis jääbki teema seisma.
Vasta
#10
Tsitaat:Algselt postitas Nazz
Turvavideote avalikustamine võib osutuda VÄGA suureks karistuseks. Neid ei anta isegi politseile ilma mõjuva põhjuseta.

Millegipärast kahtlen, et see päris nii on.
Teisalt - kui objektil pole silti, et filmida ei või (tavaliselt ei ole, on ainult silt, et asute videovalvega alal ja see on valvajate kohustus teavitada videovalvest) siis võiks panna oma kaamera paralleelselt üles ja ei tohiks olla mingit probleemi. Samas saab filmija võrrelda kahte erinevat salvestit.

Mis kirjutaja stiili puudutab...siis las see olla nagu on. Olen näinud USA Bentley College'i audoktoreid, Eesti Põllumajandusülikooli emeriitprofessororeid, Ungari Püha Istvani Ülikooli audoktoreid kes valetavad vassivad ja ajavad lausjama. Ja et see on jama - saavad aru isegi vähese haridusega inimesed.

[Muudetud: 6-18-2010 Leena]

[Muudetud: 6-18-2010 Leena]
Vasta
#11
Tsitaat:Algselt postitas Nielander
Tsitaat:Nielander - inimene kes on rohkem kui kuu või paar jälginud turvakaameraid TEEB vahet kus on putukas ja kus mitte.

Millele tuginedes sa sellise väite sõnastad?
Kuidas sa tead, et postituse autor üldse kunagi on putukat teadlikult kaamerast jälginud?
Kas sa tunned postitajat?
Kas sa oled kunagi kaameratest putukaid jälginud?
Inimesi on erinevaid - nii vaatlusoskuste kui ka deduktiivse loogika poolest...
Pole head põhjust praegusele informatsioonile tuginedes midagi väita - vaid ainult spekuleerida, ning seda ma ka tegin...


Olen olnud seotud turvakaamerate vaatlemisega ja nende salvestiste analüüsiga olnud seotud alates 1991 aastast. Juba tollal olid mitmetel riiklikel objektidel olemas turvakaamerad ja mul oli võimalus neis näha nii putukaid, linde, loomi kui ka inimesi - rääkimata "vaime" ehk senini seletamatuid anomaaliaid. Viimased 6 (KUUS) aastat olen kaameraid jälginud regulaarselt ning samal ajal ka isikuid välja õpetanud jälgima seda mida sealt näha on.
Turvakaamerad on fokusseeritud vägagi "laialt" mis tähendab seda, et putukas peab olema vägagi lähedal enne kui ta NÄHTAVAKS muutub. Kui putukas on piisavalt lähedal, et sattuda fookusesse on ta kergesti ära tuntav. Need isikud kes senini on minuga koos tööd teinud on õppinud eristama putukaid ja "vaime" vägagi kiiresti. See ei ole üldse nii keeruline kui mõned ehk väidavad. Vahest teeb lausa nalja kodukootud skeptikute kiire reageering - ENNE kui nad on üldse videot näinud - mida kõike see isik kes vaatlust sooritas näha võis.
Lisaks ehk veel seda, et ei usu, et antud vaatluse video jõuab avalikkuse ette. Peamiseks põhjuseks on see, et isik kes selle video PEAKS "lekitama" riskib oma töökoha kaotusega. Turvavideod EI OLE kodukaameraga tehtud videojupid põõsas lahti riietuvast tibinast või kassist kes koera nahutab. Need omavad teatud seaduslikku kaitset ning nende "jagamine" avalikkusele käib rangete reeglite alusel. Põhimõtteliselt on võimalus jõuda kokkuleppele salvestuse omanikuga kes selle siis avalikkusele edastab.
Hetkel soovitan vaatluse tegijal salvestada see lõik ning siis kokku leppida salvestuse omanikuga selle avalikustamise tingimused. Kui on vaja võin protsessis osaleda sest usun, et hetkel on vaatleja noor ja entusiastlik kes avaldas info kiirelt ja pikemalt mõtlemata. Samas ei välista absoluutselt, et tegu on isikuga kes piltlikult "ajab puru silma" - poleks ta ei esimene ega viimane.
Seega - kokkuvõtteks - kui vaatlus ja isik reaalsed soovitan tal jälgida nõuannet teha veel mõned salvestused ning alustada VIISAKALT läbirääkimisi salvestiste omanikuga nende kas TÄIESTI avalikuks tegemist (pretsetendid on maailmas olemas) või siis avalikustamist kitsale ringile. Kui vaatlus on reaalne ja isik soovib protsessi jätkata siis võib võtta minuga läbi U2U ühendust ja võin soovitada kuidas jätkata. Muudel juhtudel vaibub see diskussioon siin varsti ning jääme järgmist sündmust ootama.
Vasta
#12
Mul tekkis küsimus, et kas kaameraid, millel objekt ilmub on üks või mitu? Võiks kahtlustada mingit kaamera defekti. Igasugused udused laigud võivad tekkida temperatuuri muutustest. Samuti võib valgus kuidagi murduda ja peegelduda mingilt objektilt.
Ja miks te ometi oma silmaga vaatama ei lähe? Üks turva jääb ekraani(de) juurde ja teine vaatab mis värk on. Kuidas saab olla turvamees, kui iga suvalise laigu peale kaameral kohe sitt püksi tuleb, ma ei saa aru... Kui miski teid otseselt ründab, siis tuleb patrull välja kutsuda. Sõltuvalt objektist võiks ka paanikanupp olla.

[Muudetud: 6-19-2010 Mugen]
Vasta
#13
Mis sai siis sellest asjast? Koll pistis turvad nahka? Laugh Laigule leiti mitte-para seletus?
Vasta
#14
Kuna teema autor on jäljetult kadunud, nagu enamused ühe-kahe postituse tegijad, siis äkki Tom valgustab meid, et mis asjast saanud on?
Vasta
#15
Vaikus eetris...
Vasta
#16
Kuulge, aga kui asjaomased siia ei vaevu vastama, siis paneks selle lukku äkki?
Vasta
#17
Tsitaat:Algselt postitas Krayon
Kuulge, aga kui asjaomased siia ei vaevu vastama, siis paneks selle lukku äkki?


Kas on meil kiiret kuhugile???
Vasta
#18
Aeg on muidugi suhteline, aga Mugen küsis esimest korda uuemat infot 6.24.10. Nagu näha, siis ca kuu on möödunud Smile

Sry, aga sinu poolt natuke kummaline küsimus. Arusaamatuks jääb sinu ärritatus, milleks muidu neid küsimärke kolm ladusid.


[Muudetud: 7-18-2010 Krayon]
Vasta
#19
Mind jahh vahel üllatuslikult häirib mõnede isikute paaniline vajadus teemasi lukku panna.
Aeg läheb edasi tulevad uued andmed asja kohta ja hakka siis uut teemat tegema - MILLEKS?
Vasta
#20
No sellisel juhul võiks üldse ära kustutada selle teema! Milleks see kurat tehti, kui keegi vastust enam ei anna. Kaua peab ootama oma küsimusele vastust? Pakun, et kuu aega on liiga pikk ja näitab suhtumist...
Vasta
#21
Pisut igavaks muutub tõesti, kui teemas peale kahe jändriku omavahelist vaidlemist muud infot ei liigu.
Vasta
#22
Kirjutasin Tom-ile ja sain teada, et hetkel ei ole teema algataja rohkem ühendust võtnud. Loodame, et vapper turvamees saab ehmatusest üle ja võtab meiega foorumi kaudu uuest ühendust ja räägib uudiseid.
Vasta
#23
Waoo ma vist unustasin tõesti lisada video, kuid see video on siin https://www.youtube.com/watch?v=lA_jzK6F1r4
Kui ei näe esimest korda siis tuleb mitu korda uurida. Ja Tom kirjuta mulle mailile saatsin PM sulle
Vasta
#24
(18-11-2017, 23:38 )rebane20 Kirjutas: Kui ei näe esimest korda siis tuleb mitu korda uurida.

Ma uurisin mitu korda ja ma pakuks mingit putukat kaameraläätsel.
Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Kui vaim peaks tahtma ühendust võtta SuperHit80 28 18,387 06-03-2015, 19:48
Viimane postitus: Black Goat
  Vanavanaisa vaim Elessandra 2 3,437 26-10-2014, 13:20
Viimane postitus: torukoll
  Väikse lapse vaim kodus? Ann 17 10,478 02-01-2014, 23:14
Viimane postitus: Müstik
  Venna vaim kaitseb mind? pekine 6 4,858 17-12-2013, 14:08
Viimane postitus: Raibert IV
  Kahtlustan, et korteris on vaim furryhyena 3 3,874 16-04-2013, 15:52
Viimane postitus: Veli Joonatan
  Vaim surnuaiast? Helkuu 11 7,716 05-04-2013, 19:20
Viimane postitus: ParaHuviline
  Vaim või misasi? gfreak 12 6,667 26-08-2012, 12:31
Viimane postitus: põlduba
  Vaim kummitab jupats333 3 4,015 25-07-2012, 23:52
Viimane postitus: star scream
  Kodus on vaim. nyprise 2 2,892 29-04-2012, 21:28
Viimane postitus: kivikirst
  paar päeva tagasi pildile jäänud vaim. JarkoSepp 62 27,563 03-02-2011, 01:30
Viimane postitus: Päikeseinsener

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat