Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tunnel enne surma. Surmalähedased kogemused.
#1
olen kuulnud et paljud inimesed kes on olnud suremise eelses koomas ja on ellu ärkand on näinud tunnelit!
Kas te usute seda?
Ma wõin teile ka sellise juhtumi õelda päris elust! mu klassi wend lasi endale teha mitu korda BLACK OUTi ja seda tohiks teha päewas eni 3 korda (nu tglt ei tohiks teha ültse) aga to kutt seda ei tednud tegi mingi 7 korda ja siis oli ta ühe korra nats kauem ära ning küsisin kas tunnelit nägid ta wastas et nägi jah! ning ma täiesti usun teda sest pole ette tulnud et ta nagu waletaks! ise mõtlesine enne et laseks enale ka teha aga peale seda kadus igasugune tahtmine ära!

Muudetud: 12-4-07 kell 19:22:36 Hallucigenia
Vasta
#2
ei no, mul sõber tegi endale selle ise, ta oli pool tundi teadvusetu, siis ärkas yles.
see tunneli jama sõltub sellest, kas usud seda või mitte
Vasta
#3
Ma ise olen ka seda asja teinud, aga pole tunnelit näinud.
Ma arvan et see oleneb kõik sellest kuidas inimene kujutab omale surma eelset seisundit.
Vasta
#4
ok... kuidas seletada tunnelit.

tunnel on tavaliselt pime mille lõpus on valgus. valgus on eemaldumine kehast.
kehas sees olles meie hing tunnetab seda kui keha. kui keha sureb siis kaotab ta elujõu. hing näeb enda ümber vaid elutut keha. see ongi too must mass.
kui hing hakkab kehast lahkuma siis näeb ta valgust mille poole püüelda. kuna hing on kõrgemal energiasagedusel kui füüsiline keha siis see valgus pole miskit muud kui see kõik energia mis meid ümbritseb. seda hing näebki.

nii et pole siin mingeid pikki tunneleid ega muid sarnaseid
Vasta
#5
sellest võib järeldada, et kehast lahkumiseks on vaid üks mingi ava, kust siis see ümbritsev energia paistab... eksole... muidu ei paistaks see valgus ju vaid ühest konkreetsest punktist.. vaid valguks 'sisse' kõikjalt... mis ava see selline on?
Vasta
#6
Vaadake siia, seal minu post , osade teadlaste arvamused on sellised. Ja tundub üsna usutav, sest vaevalt hing mingi menestamise pärast jeed tahab tõmmata.
Vasta
#7
vaidleks celticule veidi vastu,olen olnud tunneli ees,hõljusin keha kohal ja tunnel oli minu kohal,seega ei saa see kuidagi füüsiline keha olla.must oli ta küll.
Vasta
#8
Mina eristaks kahte asja. üks on kehast (ajutine) väljumine, teine kuhugi minek.
Kogesin otseselt tajutavat kehavälist olekut kord operatsioonilaual olles (tegemist oli teatud tüüpi raviprotseduuri, mitte operatsiooniga). Märkasin äkki, et jälgin ruumis toimuvat kõrvalt. Fikseerisin endamisi, et see, pole võimalik, et näen kogu sebimist justkui küljepealt. Vaatepunkti kõrgus oli justkui sama aga keha suhtes horisontaalselt nihutatud. Sel ajal toimunu oli tummfilmina reaalselt tajutav. Hilisem arstidega vestlemine kinnitas toimunut ja ka koomaseisundit sel ajal.
Teine on niinimetatud siit ilmast lahkumine. On olemas ka sellelaadne kogemus. Tunnelit ei näinud või ei mäleta. Küll aga oli tunne, nagu oleks mingil hetkel keegi kottpimedas toas tule põlema pannud. Teate küll, oled pimedas ruumis ja üritad midagigi näha, kui äkki keegi pro¾ektori peakohal põlema paneb. Kui silmad harjuma hakkasid, siis märkasin enese ees tavalist valget ust. Sirutasin käe, et seda avada, kui ootamatult kuulsin (tajusin kuuldavalt) üht häält (sõnumit), mis teatas, et kui ukse avan, siis tagasiteed enam pole. Mäletan oma kõhklust edasise sammu suhtes, otsust ei mäleta, aga ju ma siis ust ei avanud. Meditsiiniline diagnoos oli - kliiniline surm.

Kommentaariks Imhotepi jutule surmaeelse seisundi ettekujutamisest võin öelda niipalju, et lähtuvalt paljude kogemusest, ootasin mina just pikka musta tunnelit.

Kommentaariks rha jutule, et inimese silma võib võrrelda televiisori kineskoobiga, kus kõige viimasena kustuvad osakesed kiirgusvoo keskel ja pilt tumeneb keskosa suunas. Seega võib tõepoolest anda tunneliteooriale ka bioloogilise seletuse.

[Teadet on muutnud 27-9-2004 postitaja Alix]
Vasta
#9
jah , mul on endal kogemused käimistest
Vasta
#10
Kui olin kuskil 7a. olin raskelt haige palavik kõikus neljakümmne kandis ja enesetunne oli kohutav. Ja siis ühel hetkel olin vikerkaare värvilises tunnelis, mul oli nii mõnus olla muutkui lendasin ja keerlesin ja tundsin end nii nii õnnelikuna. See enesetunne oli kirjeldamatu. Tunnel oli nagu spiraali kujuline, kord lendlesin ühelepoole siis teiselepoole. Ja järsku üks väga jämeda häälega mees otseses mõttes karjus mu peale:"Kuhu sa tuled?" Ma muidugi ehmatasin, aga kõige huvitavam oli see,et ma nagu teadsin teda.Palusin veel natuke luba seal olla, aga ta lausa vihastas ja käskis tagasi minna- pidi veel vara olema. (Kuulsin ainult häält)
Ja kui tagasi olin, olid kodused lõhnad nii ebameeldivad ja kõiki olid mulle nagu võõrad,tahtsin lausa tagasi minna. Peale seda olin kohe terve ka, ei palavikku ega peavalu. Tagasi tulles mõtlesin, no eks ma siis ole veel.
Vasta
#11
Ükskord vaatasin ühte dokumentaalfilmi, mille põhiteema olidki need tunnelid, mida inimesed surmahetkel näevad. Arvamusi oli mitmeid. Üks seisukoht on selline, et kui inimene hakkab surema, käivituvad tema organismis sellised mõnutunde tekitavad nägemused. Inimesel on mega hea olla ja ta ei tahaks tagasi ellu ärgata. See pidi olema keha kaitsereaktsioon valule, mida keha tunneb, kui inimene sureb. Aju tekitab neid meeldivaid nägemusi.
Teine grupp vaidleb vastu, et see ei ole nii. Sest ühele naisele tehti ükskord peaajuoperatsioon. Tal põhimõttliselt lõigati peaaju mingit jura ja ta oli koomas. Opp oli väga raske olnud, aga kui ta ärkas kirjeldas ta just tunnelit ja tal oli kehaväline kogemus, nimelt ta nägi kõike, mis opisaalis toimus. Ja kirjeldas kõiki arstiriistu jumala täpselt, mitu õde oli, mida talle tehti jne...Absoluutselt perfektselt kirjeldas kõike, nagu oleks ise seal samas ruumis viibinud, kuigi ta oli kliiniliselt surnud olnud. Veel rääkis ta, et nägi mingit tunnelit ja oli kuulnud oma surnud sugulaste hääli ja ta ei tahtnud tagasi oma kehasse pöörduda, sest nii hea oli olnud. Järelikult ei saa see olla täitsa tõsi, et aju tekitab sellist mõnutunnet suremishetkel, sest selle naise aju oli selle kogemuse ajal surnud.
Vasta
#12
Minu tulevane ämm rääkis oma kogemusest, mis oli tal kunagi ühe väga raske operatsiooni ajal. Ühel hetkel nägi ta oma keha all laual lamamas, ise heljus selle kohal. Siis sattus kuhugi koridoride rägastikku, kust püüdis välja saada. Ta mäletab, et koridorides olid nagu palatite uksed, kui ta nendesse ruumidesse vaatas, olid seal inimesed sees. Kogu seda koridorides ekslemist saatis kohutav ängitunne ja hirm, et ei saagi enam kunagi välja. Lõpuks ärkas ta palatis.
Minu vanaemaga oli sama lugu operatsiooni ajal, tõusis ka kehast eemale. Ma täpselt enam ei mäleta, aga ta vist nägi tunnelit.
Üks mu tuttav toodi kunagi uppumiselt tagasi. Tema nägi jälle lilli ja liblikaid. Ütles veel, et esimest sõõmu vett kopsudesse tõmmata oli vastik, aga siis hingas juba nagu õhku.
Vasta
#13
mingit tunnelit pole,olen ise füüsiliselt mõningad sekundid surnud olnud,kolme-aastaselt tekkis neeru-põletik ,kuid oppil läks kõik nässu ,see jutt pikast valgus rohkest tunnelist on mingi väga imelik läbu
Vasta
#14
Noo, kuule.. kolme aastaselt sa ei mäletaks ka seda kui sa oleksid võitnud miljon krooni..
Vasta
#15
usu või mitte kuid mäletan seda mis oppil toimus,mis enne seda aga oli ei mäleta,isegi oma vanemaid ega õdesid ei tundnud enam ära,ma hoidusin neist kõigist,ma saan aru seda on raske uskuda ja mõista isegi minu jaoks on asi kummaline,kuid samas võis see olla ka mingi aju loodud fantaasia ja see mida mäletan on hoopis enda loodud mälestus.

[Teadet on muutnud 30-11-2004 postitaja herr der dunkelheit]
Vasta
#16
Tsitaat:Esialgne postitaja Villem
Noo, kuule.. kolme aastaselt sa ei mäletaks ka seda kui sa oleksid võitnud miljon krooni..

ma kyll mäletan enamust oma kolmandast eluaastast. tunnelit ei ilmu.... vähemalt endal pole tulnud siiani, see kõik sõltub inimesest endast, kas ilmub tunnel või mitte. olen kaks korda kogenud midagi taolist, yhel korral kõndisin lihtsalt ringi kusagil imelikus kohas, teisel korral sain oma mälestustes tuhnidaLaugh
ning siis kui see ka loeb, siis olen ka kolmel korral ise märkamata kehast lahkunud.
Vasta
#17
Metavo, räägi, et mis sa sellest "märkamata kehast lahkumise" all täpsemalt silmas pidasid?
Vasta
#18
kõndisin rahulikult ja siis tunnen end imelikult. vaatan seljataha ja näen ennast lamamas maas. ilmselt kukkusin vms. igatahes siis järgmisel hetkel olen põrandal ja mõtlen et mis kurat juhtus.
Vasta
#19
mu vanaema rääkis kunagi seda et kui ta peaaegu oleks ära uppunud. Ta rääkis et see oli nii hea tunne surma saada mingit valu ei olnud pigem oli selline mõnus tunne... Aga kui ta veealt välja tiriti oli tal ikka nii halb olla. Aga mingit tunnelit ega slideshowd ei näinud.
Vasta
#20
Kui ma 10-ne aastaselt Serena veepargis käisin,kuid ise ei osanud ujuda.
Seal oli selline jõe moodi värk kus vesi sees voolas,siis ma kõndisin seal jões käed põhjas(enda arust ujusin) siiis järsku tuli üle pea sügav koht (vajusin põhja) ei saanud veepeale,siis hingasin ka paar kopsutäit vett sisse(hästi vastik oli) ja siis hingasin edasi nii mõnusalt,et midagi ei toimunud,ja nagu selline hõljumistunne oli,et hea ollla ja kõik,mõistus kadus ka kooraks peast,ja siis äkki tulin mõistusele ja tõmbasin ennast veest välja.Ja siis oli alguses natuke üli vastik olla.

Muudetud: 1-6-05 kell 17:40:47 Metalboy

Muudetud: 1-6-05 kell 17:41:18 Metalboy
Vasta
#21
Paar kopsutäit? Kuhu see esimene kopsutäis siis kadus kui teine peale tuli?
Vasta
#22
nagu kukkusin vee alla ja ise ehmatasin ära,siis tõmbasin kogematta paar kopsutäit vett sisse,nagu paanika.
Vasta
#23
Tsitaat:Algselt postitas: celtic
ok... kuidas seletada tunnelit.

tunnel on tavaliselt pime mille lõpus on valgus. valgus on eemaldumine kehast.
kehas sees olles meie hing tunnetab seda kui keha. kui keha sureb siis kaotab ta elujõu. hing näeb enda ümber vaid elutut keha. see ongi too must mass.
kui hing hakkab kehast lahkuma siis näeb ta valgust mille poole püüelda. kuna hing on kõrgemal energiasagedusel kui füüsiline keha siis see valgus pole miskit muud kui see kõik energia mis meid ümbritseb. seda hing näebki.

nii et pole siin mingeid pikki tunneleid ega muid sarnaseid


Oled sa ikka nii kindel või?Bleh
Vasta
#24
Tahaks muidu teada mis see Black Out on?
Vasta
#25
black out, sa mõtled siis seda ingliskeelset terminit, mis tähendab minestama ehk siis et lihtsam aru saada oleks, läheb pilt eest ära(mustaks) black out...
või on teil siin praegu mingi oma teema käsil..
Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Kliinilisest surmast, surmalähedased kogemused lennart88 76 44,956 15-12-2022, 21:41
Viimane postitus: Mannu
  Elu peale surma. z3r0 c001 381 207,544 04-01-2022, 23:10
Viimane postitus: Kahvanägu
  Teadvuse säilimine peale surma Balzzar 186 103,638 29-05-2021, 16:56
Viimane postitus: akkillus
  Kas eelmise elu kogemused aitavad järgnevas elus gfreak 47 31,560 23-11-2020, 12:04
Viimane postitus: xcad
  Elust enesest: elu pärast surma Alduuur 138 74,585 12-02-2020, 11:48
Viimane postitus: Minaelan
  Linnud peale surma tulid hingele järgi? rez 56 46,854 10-04-2019, 11:19
Viimane postitus: Ewa
  Kas kardad surma? yodalr 474 197,438 27-08-2018, 20:35
Viimane postitus: kage
  Elustsenaariumude valik enne sündi Elsara 4 3,017 21-08-2018, 19:44
Viimane postitus: Kahvanägu
  Kontroll vaimu/hinge üle pärast surma? Põhjavalgus 20 19,228 04-11-2016, 13:00
Viimane postitus: Müstik
  Kes meie eest otsustab peale surma roberdd 9 7,822 05-02-2016, 20:38
Viimane postitus: positiivne

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat