Postita vastus 

Teema reiting:
  • 0 Häält - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Asjade iseeneslik süttimine korteris
Autor Sõnum
cy1
Uustulnukas

09-07-2010 13:50
Postitus: #26

Tere.

Ilmselt seetõttu, et sellist asja juhtus ainult 1 kord ja tulekahjude paanikas ei pöörand sellele suuremat tähelepanu, rohkem muret oli sellega et kodu ja elamiskoht ikka alles jääks. Mu naise cd-riiulist läks kaduma 2 plaati, tegelikult 4 aga kaks neist leitud hoopis teistest kohtadest ja kaks pole siiamaani välja tulnud. Ja keegi neid plaate kindlasti ei võtnud kah, tööjuurest kontrollisin, et sinna olin viinud ainult paar enda isiklikku cd. Mõningad veidrad asjade ümber paigutused olid olnud, mida ma ise ei pannud tähele - korteri endisele elanikule oli tulnud kiri mille panin külmkapi peale ja jätsin sinna vedelema mitmeks nädalaks, hiljem leiti see kiri põlenud äärega hoopis wc-st (kirja polnud keegi kunagi lahti teinud ja misjaoks pidi keegi selle wc-sse viima). Ja see wc-s mis põles oli wc paberi rull, mis oli pandud sinna toru peale seisma kuna pole paberi hoidjat meil. Mu teada need vetsupaberi rullid ei saa iseenesest põlema minna, vähemalt ei ole kunagi läinud...
Korterinaabri elu on jah mitte kuigi roosiline ja raske-keeruline olnud (on siiamaani, see ka põhjus miks ta meie peres elab hetkel)

Kunagi, kui olin väike laps üritas kasupere õpetada mulle tikust tuld tegema, kuna ma sellest paaniliselt keeldusin tõmbasid nad ise tiku põlema ja tahtsid mulle kätte anda, aga ma paanikas viskasin selle kuhugi endast eemale, niiviisi õnnestus 2 korda tekitada vähemat sorti tulekahjud magamistoas, ja peale 2. korda nad loobusid minu ja tikkude klapitamise püüdest, olin kusagil ehk 4-5 aastane ja meeletult paanikas ja kartsin tuld ja tikkusid. Kusagil 11-12 aastasena jõulude ajal, kui hommikul ärkasin olin tikkude osas nagu ümber vahetatud, kohe peale ärkamist tulin voodist välja ja läksin laua juurde kus oli tikutops ja tõmbasin järjesti kõik tikud põlema ja kustutasin, seda paanilist hirmu enam äkitselt ei olnud mille käes ma olin elanud esimesed u 10 eluaastat. Aga sellest peale sunnitud tikuga tuletegemise õpetamisest on mul siiamaani jäänud sisse suur ettevaatlikus ka sigarettide ja tulemasinaga (kasutan nupuga tulemasinat kuna siiamaani ei meeldi kettaga masinad ja tikud nii väga)
Minu isiklik läbisaamine tulega on pisut kummaline, kuna mulle meeldib nt ahjus või kaminas tuld teha, aga samas kardan kah seda kuidagi. Tulekahjusid kardan kah, aga mitte paaniliselt. Ma ei usu et see nüüd oli selle minu kerge kartuse pärast kuna ma ei ela iga päev mõeldes selle üle ja kartes tulekahjusid. Lihtsalt olen alati ettevaatlik, et minuga neid ei juhtuks. Seda kummalisem lugu siis. Aga korterinaaber oli kah hirmsasti paanikas ja kartis tol päeval ja tundis end halvasti, isegi kui temaga oli kuidagi seotud siis kindlasti ei tahtnud ta seda meelega.
A.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Müstik
Shambalas

09-07-2010 20:36
Postitus: #27

Usun, et küllap siis ikkagi oli poltergeistiga tegu. Taldrikud iseenesest ju teise tuppa ei lenda.
Võib-olla on seotud hoopis korteri endise elanikuga, kuna temale adresseeritud kiri lennutati WC-sse?
Ehk saad endiselt elanikult küsida, kas tema seal elamise ajal ka mingeid veidraid nähtusi toimus?
Pead oleme ka edaspidi ettevaatlik, sest on olnud juhuseid, kus poltergeist lakkab mõneks ajaks tegutsemast ja siis alustab uuesti! Selle taga arvatakse üldjuhul teismelise spontaanne energia olema, aga tegu võib olla ka hoopis muude asjaoludega.
Iseeneslikke süttimisi seoses poltergeistiga esineb muidu võrdlemisi harva, nii et peab ikka päris kurja olevusega tegemist olema. Tulega seotud foobiaid on päris paljudel, nii et sinu tulekartuses lapsest saadik asi kindlasti ei ole. Kui muidugi keegi sellest teadlik ei ole ja siis meelega sihukest järk-järgulist tule süttimise tsirkust ei korraldanud?
Kui andur sel ajal ei töötanud, siis millal ja kus ja kuidas esimest põlengut märkasid? Juhuslikult? Kus olid sel ajal korteris viibinud teised isikud?
P.S. Torkas pähe, et tegemist võis olla ka keravälguga, mis tuuseldabki ühest toast teise ja paneb siis kasvõi väikese prao kaudu uuesti minema.

[Muudetud: 9-7-2010 Müstik]

Maailm on täis lahendamata mõistatusi ja mõned neist on veel saladuslikumad, kui üldse osatakse ette kujutada.
hekate
registreerimata

12-07-2010 06:40
Postitus: #28

tere oled sa kindel ,et mõni õhu aken ei olnud lahti ? asi jätab kahtlaslt keravälgu mulje.Ph34r2
Tsiteeri seda postitust oma vastuses
cy1
Uustulnukas

14-07-2010 21:14
Postitus: #29

HAKKAS JÄLLE PEALE!!
Olime kõik toas, elukaaslane tukastas ja mina rääkisin korterikaaslasega juttu ja joonistasin. Äkki kuulsime mõlemad mingit summutatud pauku (tundus et plast veetoru purunes kui järele mõelda) jooksime wc-sse ja nägime et nurk põleb, aga õnneks kuna veetoru lõhkes oli juba enam vähem kustunud, kahjustused suuremad palju kui eelmistel kordadel. Just ennem olin lõpetanud wc remondi eelmisest korrast.
Kas nüüd jääbki nii mingi intervalliga, ma ei tea, hetkel siiamaani kerge vingu mürgitus, käed-jalad värisevad ja süda taob kuna jube kohutav pahvak lõi wc ust avades vastu... Igatahes kolime minema siit, selliselt ei saa elada...
Paanika.
Anonymous
registreerimata

14-07-2010 21:35
Postitus: #30

Just wondering - kas inimesed peavad enne majja sisse põlema, et mõni paragrupp oma jalad pee alt välja veaks ja asja korra üle kaeks?
cy1
Uustulnukas

14-07-2010 22:52
Postitus: #31

Üks inimene võttis juba PS-iga ühendust ja lubas asja ära vaadata, kohutav hirm on sees igatahes ja pidevalt käin ringi mööda korterit ja kontrollin et midagi ei põleks kuskil, magada jälle täna ei saa vist, eluisu on kah kadunud... Saaks ometi sellest kohutavast kogemusest lahti, vist peame kõik psühhiaatri juurde pöörduma.
Ei tea enam mida teha. Homme püüame teise korteri leida ja kolida, aga tahaks väga-väga kindel olla, et sealgi nii ei juhtuks (100% kindlusest ei piisa vist enam...)

Kohe tulevad pildid ka resizemata ja rar failina. Laeb ülesse neid hetkel.

Aga jällegi oli wc uks kinni ja veel teinegi uks, ainult toa-köögi-endiseköögi vahelt oli uks lahti, köögis oli aken lahti. Pidi vist siis päris kõva kõmakas olema, kui me seda läbi kahe suletud ukse kuulsime jutu sisse. Ma muidu ei tea küll kui kõva paugu sellien plast-toru lõhkemine tekitab. Hea, et vesi sees oli, leek pidi päris suur olema kuna ukse avamisel näkku löönud pahvakast polnud eriti võimalik läbi näha.
Anonymous
registreerimata

14-07-2010 23:11
Postitus: #32

No tore, ma natuke nagu lootsin, et mu ülbitsemine (ei ole ilus öelda ju, mida teised peaksid tegema, kui ise ei tee) mingi tulemuse annab Smile

Aga ma unustasin eelmine kord ühe tähtsa asja küsimata: elektrijuhtmetega probleeme pole? Elektrikatkestusi ei esine, või tulede võbisemist?

P.S. Saite suitsuanduri nüüd lõpuks toimima?
P.P.S. Tegelikult võiks Päästeametisse (http://www.rescue.ee/395)ka helistada. Äkki keegi neist saaks korteri üle vaadata. Kes see veel paremini teab tulekahjude tekkepõhjuseid kui mitte tuletõrjujad? Kui on ohtlik situatsioon, siis ma ei näe mingit põhjust, miks nad peaksid keelduma...
cy1
Uustulnukas

14-07-2010 23:37
Postitus: #33

Pildid http://www.greysoul.org/muukama/2010_07_14.rar

Elektrijuhtmed on kõik uued siin. Tulede võbinat pole täheldanud aga täna lõuna ajal oli katkestus küll, läksin veidi peale seda ära kodunt, tagasi tulin u kella 19 paiku ja siis oli vool tagasi. Teised käisid ka vahepeal kuskil lähiümbruses (poes, hoovis, pargis). Ise arvasin et kuna koridoris tehakse remonti päeva ajal, siis ehk võeti vool remondi tõttu ära ajutiselt. Anduri saime korda jah aga kiskusin tal jälle patarei maha kuna hakkas lõugama, hetkel see maas kuna "patrullime" kogu aeg ringi ja magama nagunii ei saa minna (naabrid oleks vist päris vihased kui kõrval korteris terve öö alatihti mingit kiledat huilgamist tuleks). Õnneks pole enam 3 tundi umbes midagi juhtunud, postituse tegin umbes pool tundi peale juhtumit kui olin kätevärina enam vähem kontrolli alla saanud.
Kusjuures, tuli meelde et korterinaaber enne seda veidike just ütles, et sihuke vastik kõhutunne on nagu varsti juhtuks midagi halba. Juhtuski...
Anonymous
registreerimata

15-07-2010 00:03
Postitus: #34

Tsitaat:Algselt postitas cy1
Kusjuures, tuli meelde et korterinaaber enne seda veidike just ütles, et sihuke vastik kõhutunne on nagu varsti juhtuks midagi halba. Juhtuski...

Jah, ja ega ta äkki enne seda juhuslikult vetsus käinud?

Üks plasttoru võib eelnevalt tükk aega sulada ja tossata, kui lahtise leegi annab... Ja vee ja tule temp vahede mõjul see lõpuks lõhkebki.

Sry, aga ma ei saa oma kahtlustest kohe kuidagi jagu.
cy1
Uustulnukas

15-07-2010 00:25
Postitus: #35

Ei käinud mu teada lähiajal enne seda. Olime tükimat aega juba kõik suures toas. Ja see ka keerab suht vinti ülesse, et teised inimesed (päriselus, mitte siin foorumis) ajavad, et a'la "ise panite enda korteri põlema". No misjaoks inimesed peaks panema enda korteri põlema? Mingit odavat kuulsust ei otsi, ise olen elu aeg olnud rahuliku ja tasase loomuga, korteri remont tuleb kõik ju oma taskust kinni taguda jne... Kuigi hetke seisundis mul arsti arved tuleks vist suurem kui uue korteri üürimise + praeguse remondi kulud jne. Lihtsalt täiesti rivist välja lõi selline asi, tunne on et ei taha-saa-julge enam üldse kuskil elada... Muidu suur mees, tasakaalukas ja ei paanitse kunagi, pea kõike võtan nii et "kui läkski p..e annab alati sealt välja võtta ju" aga hetkel olen täiesti närvipundar ja ei tea mida edasi teha. Nende mälestustega siin korteris edasi elada ei suudaks, omaniku poolest oleme kah ilmselt läinud nagu takutuustid selliste intsidentide peale. Ei tea kas ta vaime jms usub aga vaevalt.

Kas oleks mõtet proovida üürida 2 eraldi korterit, suurem endale koos naisega ja väiksem korterinaabrile (kasvõi paariks-kolmeks kuuks) ja siis vaadata kas midagi juhtub veel? Sellist raha muidugi ei ole hetkel võtta et 2 korterit üürida, aga võibolla saaksin hakkama kui väga palju töötaksin.

Äkki, kui plaani järele mis hetkel kehtib, üürida suurem korter kus oleks igaühel oma tuba (mul naisega ühine siiski) hakkab ka seal midagi juhtuma?

Hetkel on selline vaimne seisund, et paar-kolm asja veel ja lasen endale kuuli pähe, ei oskagi kirjeldada mida tunnen, aga sellist tunnet ei sooviks ka vaenlasele mitte. Alati olen kenasti hakkama saanud kõigega ja nüüd enam ei saa...
Anonymous
registreerimata

15-07-2010 00:41
Postitus: #36

Rahu, ainult rahu. Niimoodi sa hirmutad end enne poolsurnuks, kui asi tõeliselt tõsiseks lähekski. Ma olen suht veendunud, et sel asjal on loogiline seletus.

Ja isiklikult arvan ka, et oleks vägagi mõttekas üürida eraldi korterid. Aga see on ainult minu arvamus.

Kuigi kõigepealt võiks keegi selle asja seal lihtsalt üle vaadata, ja ehk nii paraspets kui tuletõrje spets. Võib-olla on lahendus lihtsam, kui sa arvatagi oskad. Smile

P.S. Pane ikka suitsuandur sisse - mida majanaabrid häire peale mõtlevad, on hetkel küll su kõige väiksem mure.
Jõhvikas
Veteran

15-07-2010 00:41
Postitus: #37

No ära selle kuuli pähe laskmisega väga kiirusta, unusta see üldse ära. Isiklikult ei oska sind küll kuidagi aidata (kogemus puudub), aga sinuga võttis ju keegi paraweebu ühendust. Ehk on temal miskit head nõu anda. Kui keeli oskad, siis uuri ka teisi, võõrkeelseid foorumeid.

Kas keegi teab, on meil Eestis miskit asutust, mis tegeleb selliste asjade uurimisega? Volke peaks ka taolisi asju uurima ja kogemusi/teadmisi ehk omama? Samuti võiks näiteks P. Lassilaga ühendust võtta ja Soome kogemusi uurida.

Pimedus on ürgne, ajatu. Valgus tuleb ja valgus läheb, pimedus oli, on ja jääb. Sule silmad ja sa näed!
cy1
Uustulnukas

15-07-2010 01:02
Postitus: #38

Ma olengi hirmust poolsurnud mis on minu puhul haruldane, kuna ma tavaliselt ei karda midagi eriti. Üritan MSN-is sõpradega suhelda ja netis midagi lugeda teistel teemadel, et rahuneda, aga ikkagi on endal kogu aeg kõrvad kikkis kahtlaste helide suhtes. Muudele asjadele mõeldes tunnen rahulikumalt ennast, aga kogu aeg tuleks ikkagi valvel olla. Samas pole mitu tundi juhtunud midagi, eelmine kord oli vahet ca pool tundi, siiski ei julge magada kuigi jube uni on.
Loodan, et enam midagi hullemaks ei lähe, ei tea miks pagan see asi mulle sellise hirmu peale ajab kuigi tavaliselt ei suuda seda enamvähem miski. Korterinaaber magab juba mingi aeg, elukaaslane pööritab ka silmi ja ei suuda eriti ärkvel püsida, eks kogu vastutuslik valvekord jää siis mulle selleks ööks.
Netist otsisin natuke inglise keeles, eriti targemaks ei saanud, võibolla ei oska otsida.

Vahest on jah selline tunne et tahaks nagu naisega omaette elada (+ loomad) suht noored inimesed siiski, samas on korterinaabrist kah kahju tema jääks siis ju tänavale. Ma ei tea kas see on oluline, aga mul oli kunagi suhe selle sama inimesega aga läksime lahku, pärast (hiljuti sellel kevadel või suvealgul) on ta mulle öelnud veel vindise peaga et tal ikka veel tunded. Kuigi ei usu et ta mu korterit põlema paneks, iga normaalne inimene ju saab aru et see oleks väga ohtlik. Keravälk ei pääse läbi suletud uste wc'sse ma arvan? Köögis on mul selline puidu ribades kardin (meenutab kõrkjat vist) ja suhteliselt jäik, tänu sellele saimegi õhuakent hoida lahti, kuna kass läbi selle jäiga ribakardina ei pääse. Keravälk oleks sealt sisse tulles kardinale jätnud mingi jälje ju?

Kassid on ka jube närvis, üks istus õhtu otsa vanni all peidus, nüüd tuli välja ja kipuvad kaklema omavahel.

Loodan, et minuga ühendust võtnud inimene saab tulla kasvõi homme ja mingi tuletõrje spetsialisti pean ka kutsuma hommikul. Tahaks mingit lahendust ja rahu saada lõpuks, seetõttu vist ka sellised mõtted...

Edit: Äkki on kuumalainel midagi sellega tegemist??

[Muudetud: 7-14-2010 cy1]
Jõhvikas
Veteran

15-07-2010 01:14
Postitus: #39

Vabandan, et hakkan siin nüüd "teadjameest" mängima, aga ma olen lugenud nende poltergeistide kohta (kasuta otsingut ja loe ise ka) ja kui muidu poltergeistide puhul on tavaliselt tegu teismelise tütarlapsega, siis sinu juhtumite puhul olen peaaegu kindel, et tegu ikkagi sinu nö korterikaaslasega...

Mina arvan, et sa peead oma meele-ja kodurahu huvides sellest teisest naisest lahku kolima. Vastasel korral toimuvad taolised asjad edasi... Sa pead valiku langetama.

Pimedus on ürgne, ajatu. Valgus tuleb ja valgus läheb, pimedus oli, on ja jääb. Sule silmad ja sa näed!
Anonymous
registreerimata

15-07-2010 01:16
Postitus: #40

Tsitaat:Algselt postitas cy1
Ma ei tea kas see on oluline, aga mul oli kunagi suhe selle sama inimesega aga läksime lahku, pärast (hiljuti sellel kevadel või suvealgul) on ta mulle öelnud veel vindise peaga et tal ikka veel tunded. Kuigi ei usu et ta mu korterit põlema paneks, iga normaalne inimene ju saab aru et see oleks väga ohtlik.
[Muudetud: 7-14-2010 cy1]

:o Kuule, kulla mees, ma imestaks kui sellises olukorras midagi e i susiseks. Ma arvan et sina oledki selle asja keskmes, nagu ka kaartidelt näha oli. Selline enese jaotamine 2 inimese vahel maksab sulle raipelt kätte.
emmeliine
kaunishing

15-07-2010 01:21
Postitus: #41

miks sa päästeametit kohe ei kutsu??? see olnuks esimene maiselt loogiline tegu esimesel korral juba, aga kellaajast ei peaks nemad küsima, helista kohe, krt küll, mis mõtet on neid hüpoteese keravälkudest siin veeretada, on ka selliseid juhtumeid kortermajades, kus mõni naaber oma maanduse on sättinud veetorusse.

aga see korterinaabri teema prevaleerib sul sedavõrd, et kui torude süttimine ka kainelt ja maiselt seletatuks osutub, siis selle looga kärssate varsti kõik. otsusta parem ära, mees (ma algul arvasin üldse, et siin naine kirjutab)
cy1
Uustulnukas

15-07-2010 01:32
Postitus: #42

Isegi kui kolida uude korterisse toimuvad edasi? Njah, ideaalne variant oleks elada oma naisega kahekesi aga mis ma siis kolmandaga peale hakkan? Tänavale visata ei luba autunne juba... Või peaks, oma pere ja tervise huvides? Või peaks ise kuhugi "ära kaduma" (pakuti just välismaale tööd)? Mitte miskit ei oska peale hakata, olen rohkem rahulik omaette looduses uitaja ja pole selline tüüp kes keelduks aitamast inimest kes vajab abi (antud juhul siis 2 ruutmeetrit ruumi kuskil).
Ja see pole ka loogiline et ta süütas kõik need tulekahjud ise kuna nt esimese puhul polnud ta ise korteriski ja mu arust on täitsa võimatu süüdata nii palju pisitulekahjusid ilma, et keegi saaks aru mis toimub. Võibolla siis vallandas midagi kuidagi oma energiaga. Pealegi, inimesele keda armastatakse ei tehta ju nii, kui päriselt armastatakse siis on see tingimusteta, isegi kui see inimene pole nn."koos".
Suudaksin pidada 2 korterit hädapärast, kuigi väga ei tahaks kuna mul on endal aega-raha nõudev hobi (ehitan vana autot) ja naisega korjame raha, et osta päris oma korter. Niimoodi ei saaks me seda iialgi endale...
Täiesti segaduses nüüd, et mida peaks tegema siiski ja mis oleks õige.
Anonymous
registreerimata

15-07-2010 01:44
Postitus: #43

Tead, ma mõtlen veel, et see võib su oma karma olla, mis õppetunde jagab. Kartsid lapsepõlves tuld, sest oli ebameeldiv kogemus ja nüüd, kui sul tuleb valik teha, antakse sulle samamoodi märku, et olukord pole õige.

Oma praeguse naisega jääd sa kokku, sest vaimses plaanis sobite te paremini, olete ühekaugusele jõudnud, nii et see "külaline" peab siiski minema, kas varem või hiljem.
(Kas tal vanematekodu pole kus ta saaks olla?)

AGA, asi kisub siin juba mingiks suhteabi foorumiks kätte ära Smile , nii et mine parem maga välja. Küll suitsuandur hoolitseb ülejäänu eest kuni hommikuni.
troodon Eemal
ilge reptiloid

15-07-2010 11:45
Postitus: #44

Ikkagi, kuigi te ise seda ei tunnista, on kogu teie perel väga keeruline psühholoogiline seis. See on vaja lahendada (eraldi kolimine eelkõige). Teadvustamata pinged lahvatasid leegiks ...

Ka sel juhul, kui osadele tulekolletele on nö loogiline seletus (poetas keegi tiku, tegid parmud all korteris lõket vms), siis asjaolu, et need asjad, mis nö heas tähtede seisus mingit õnnetust endaga kaasa ei too (säde v tikk kustub ilma põlengut tekitamata), siis pingeolukorras või veel mingite teadmatute tegurite korral paisub asi selleni nagu ta on läinud. See on asja PARA külg IGAL JUHUL.

Kahju et ma ei oska aidata.

Kas korterikaaslane ei saaks suveks maale mõne sugulase või kellegi teise juurde minna, tööle kuskile, kasvõi välismaale?

[Muudetud: 7-15-2010 troodon]
Jõhvikas
Veteran

15-07-2010 11:52
Postitus: #45

Ajutine lahendus ei sobi... Pinged ja sellest tulenevad paranormaalsed nähtused ei lõpe enne kui kolmnurk on lammutatud.

Makota
Uustulnukas

05-08-2010 14:38
Postitus: #46

Tsitaat:Algselt postitas Leena
Tsitaat:Algselt postitas Makota
Vaadake seda toru pilti : Asi pidi põlema seestpoolt, et tekiks selline asi, või siis lahtine leek, mis seal peal oleks pidanud olema. Suitsuandurid on olemas?

Pole ju pilti mida vaadata. Arutleda võiks originaalpildi üle kui on mida arutleda. Seda võib pidada aga praegu kunstikswink

Iga pilt ei pea olema feik : halb teooria sul, et ehk annavad alla ja kaovad, ja oligi feik-pilt.

Enesetapp unusta ära, ja pigem tee nii, et lahuta naisest ja vaadake edasi, mingi nädal, kas süttib veel. Uuri korteri ajalugu, ja proovi kõiki võimalusi wink

Eemal seistes on alati lihtne olla julge.
Heerold
Uustulnukas

11-10-2010 01:07
Postitus: #47

Kas oli see võlts või ei, tähtis oli Sinu abipalve.
Pane majale/korterile kaitse peale.
Toimib 100% .
Punahabe
Vana kala

16-03-2017 17:49
Postitus: #48
RE: Asjade iseeneslik süttimine korteris
Huvitaval kombel sellise paranähtuse kohta päris oma teemat polegi.
http://forte.delfi.ee/news/teadus/kohtum...d=77565026

Mehr sein als scheinen
Postita vastus 

Vali alamfoorum:

Kasutaja(d) vaatamas seda teemat: 1 külalist

gro.bew-arap[tä]bew-arap | Para-web | Tagasi üles | Tagasi sisu juurde | Mobile Version | RSS voog