Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Asjade iseeneslik süttimine korteris
#1
Tere. Selline probleem on, et eile hakkas kodus jama peale. Kusagil kella 18.30 paiku hakkasid asjad korteris ca 30minutiste intervallidega ise, täiesti ilma põhjuseta süttima. Asjad, mis ära põlesid, olid riidematerjalist või paber materjalist (riietusesemed, tekid, rätikud, kardin põles maha, prügikast, üks raamat, salvrätik jne). Peale hakkas nii,et esimese asjana läks põlema sinine küünal koos salvrätikuga. Alusel oli 4 küünalt, erinevat värvi, ja kui korraks elukaaslane ruumist lahkus,siis tagasi tulles leidis, et teised küünlad on millegi pärast aluse kõrval, ja sinine põleb alusel (oli pikali asendis) koos salvrätikuga mida samuti seal ennem ei olnud. Keegi vahepeal ruumis ei käinud, tikkudega ei mängitud ja küünlaid pole paar nädalat põletatud. Peale seda süttis kapi alla kukkunud salvrätik, siis köögis prügikast, wc läbiv veeäravoolu toru, ahju juures nurk (seal polnud asju), restile kuivama riputatud pesu jne. Iga juhtumiga vahet umbes pool tundi.
Lapsi meil ei ole, kass magas sel ajal. Keegi võõras korterisse ka ei pääsenud, vahepeal oli köögis aken lahti ja naaber arvas, et keegi võis hoovist visata suitsukoni aknast sisse, aga see ei seleta teisi süttimisi ja meil on aknad suletud hoovi poole kuhu pääsevad vaid oma maja elanikud, miks peaks keegi viskama koni teise inimese aknasse?

Mina ei suuda leida ühtegi loogilist ega muud seletust sellele asjale ja olen mures ja hädas selle teemaga, korteris tuleb nüüd teha kergem remont tänu sellele. Tänasel päeval pole juhtumeid olnud.
Ehk keegi targem oskaks natuke nõu anda, kas nüüd on sellega siis ühel pool, või veedame taas magamata öö valvel olles? Ja mida ette võtta, et elu oleks hea ja rahulik nagu varem?

Murelik.
Vasta
#2
Loe seda teemat:
http://para-web.org/viewthread.php?tid=9...1#pid15454
Vasta
#3
Tere.
Lugesin seda teemat juba enne registreerimist, selle teema tõttu just siia foorumi jõudsingi. Inimesi meil veel ei ole süttinud õnneks, ainult asjad. Täna pole süttimisjuhtumeid olnud ka, kuigi kellaaeg on umbes sama kui eelmine päev, kui juhtumid algasid. Loodan, et see jääbki nii.
Äkki oleks targem kutsuda mõni inimene, kes asja rohkem jagab, korterit üle vaatama?
Vasta
#4
Kui asi nii on nagu teemaalgataja räägib, siis on tegu põneva ja tõsise paranähtusega. Kindlasti võiks kellegi uurima kutsuda, kasvõi sellesama foorumi "Saada paravihje" kaudu. Ise pakun et sellised süttimised võivad olla mingi poltergeisti alamliik. Kas teil korteris elab kedagi vanuses ligikaudu 15-25? Sellised inimesed võivad vahel "sütikuks" olla.

Tundsin kunagi üht noort naist, kes ei võinud oma sõrmedega mingit teatud tüüpi sünteetilist materjali puudutada - esemed said põletusjälgi nagu liigtulise triikrauaga puudutatult.

Loodetavasti piirduvad teie isesüttimised ühe päevaga.

Lisan veel asjaolusid mis võibolla võivad olla seotud isesüttimise fenomeniga. Endal oleks huvitav teada saada, et kas on wink
Esiteks - kas kellelgi korteri elanikest on praegu psühholoogiliselt otsustav, tähtis või ärev periood elus?
Teiseks - kas välk on löönud teie majja või kuhugile lähedusse?

Selgituseks niipalju, et psühholoogiline pinge võib samuti olla katalüsaatoriks poltergeistile (ehk ka siis isesüttimisele?); välku ligitõmbavad kohad võivad olla sagedasemad muude paranähtuste esinemise kohad (nt isesüttimise juhtum Igor Volke raamatust "UFO päevikud" - lohutuseks, et see juhtum piirdus ühe päevaga).
Vasta
#5
Elab ajutine korterinaaber vanuses 21 (võtsime enda katuse alla, kuna inimesel pole mõnd aega kusagil olla ja tänavale ka ei jäta ju ligimest). Ise saan varsti 24, aga mul pole olnud selliseid juhtumeid (nii veidraid), kuigi nooremana lugesin innukalt ajakirja "Paradoks". Elukaaslane minust mõned aastad vanem. Korterinaaber on küll selles mõttes "häiritud" isiksus, et tema elu on natike viltu läinud mistõttu ta ka meil peatub, ja hiljuti proovis enesetappu teha - õnneks sattusin piisavalt kiiresti peale ja viisin haiglasse. Kas asi võib temas olla?
Põnev ja haruldane tundub, et on see nähtus küll, aga sellest hoolimata ei sooviks seda oma koju - tegemist puumajaga ja ei tahaks sisse põleda.
Küsimustele vastuseks- elukaaslasel on kõik OK, ta on kodune ja elu läheb suht stabiilselt. Mul endal on lihtsalt palju tööd, aga soojema perioodil on see alati nii. Ise tunnen end psühholoogiliselt, nagu tavaliselt ikka. Korterinaaber ei olnud vist oma enesetapu plaane päriselt maha matnud, aga ütles, et peale seda süttimisjuhtu ta tegi seda - sai nii suure vapustuse ja hindas asjad elus ringi ilmselt.
Teise küsimuse vastuseks, et nii palju kui mina tean, ei ole löönud, aga see on päris vana maja (ca 1935 ehitatud umbes vist) ja seda ma ei oska öelda, kas üldse kunagi pole löönud välk siia majja või lähedusse, minu eluajal igatahes mitte (st 86 aastast).

Köögikardinad jms mis olid põlenud, koristasin ja viskasin minema - mingi psühholoogiline reatsioon, et ma ei taha selliseid asju endale koju - aga kuna remonti veel ei ole hakanud tegema täna, võin teha ja postitada pilte kohtadest, kus süttimised toimusid. Kui on soovi.

Täna ei ole süttimisi toimunud (veel - õnneks) ja loodan, et kogu see saaga ka eilse päevaga piirduski. Kuigi oleks huvitav saada teada põhjused, et miks just sedasi ja miks just minu kodus. Kuna arvan, et "häiritud" nooremapoolseid inimesi on ju rohkem kui ainult mu korterinaaber, miks nende kodudes siis ei toimu selliseid asju? Kuidas see "valik" üldse käib, et kes saab omale rahurikkumised üheks õhtuks-ööks ja kes mitte?
Ja kuidas ma saan olla kindel, et selliseid asju enam ei toimu? Ma töötan linnast päris kaugel ja olen sageli päevade/nädalate kaupa ära kodust, juhtumi puhul ei saa kiirelt koju ka tormata kuna isiklik sõiduk remondis ja pean käima bussiga praegu. Muretsen oma kodus olevate inimeste ja loomade pärast, ei taha et nad surma saaksid siin.

Kas mingit kodukaitse loitsu vms on olemas, et kaitsta oma kodu ajal, kui ise olen ära? Loodan tõsiselt, et enam ei juhtu selliseid asju, aga KUI juhtub? Alati on olemas võimalus...

Teen pildid ca tunni aja pärast, kui elukaaslane kodus tagasi kaameraga - läks jalutama kaugemale ja närve tuulutama sest asjast...

A.
Vasta
#6
Troodon, kas poltergeistid mitte laamendama ja lõhkuma ei hakanud? Postituse algataja ütles, et lapsi neil ei ole.


Selle peale küsiks, et äkki on teil või teie naisel ärev hetk elus? Olete üle 25 aasta?
Vasta
#7
Lubatud pildid siis.

[Pilt: 34645_127186973989873_100000957133753_11...2903_n.jpg]

Põlengukoht wc-s

[Pilt: 34645_127186980656539_100000957133753_11...0249_n.jpg]

[Pilt: 34645_127186983989872_100000957133753_11...5997_n.jpg]

Põlengukoht köögi nõudekapil, mille peale pandud linik süttis iseenesest ja kapil selline jälg.

[Pilt: 34645_127186987323205_100000957133753_11...2873_n.jpg]

Põlenud koht vaibal ahju nurga taga, kus asju polnud, näha söestunud koht vaibal ja tulekahjustus seinal.

Põlengukohad olid täiesti juhuslikud, valikus ka pildid nii köögist, wc-st kui suurest toast. Kõiki väiksemaid põlengujälgi ei hakanud ka ülesse pildistama, oleks võinud ka köögi põlenud kardinatest teha pilti, aga viskasin nad juba ära.

A.


Edit. Vastuseks eelmisele postitusele, naine on üle 25 aga ise saan 24 varsti. Mingit erilist ärevat perioodi nagu ei ole, kõik on nagu tavaliselt...
Korterikaaslasel on küll suht tihti ärev periood, aga ma ei tea kui ärev täpselt, ta keeruline inimene ja keerulist elu elanud, vanust 21 aastat tal...

[Muudetud: 7-5-2010 cy1]
Vasta
#8
Tsitaat:Kuigi oleks huvitav saada teada põhjused, et miks just sedasi ja miks just minu kodus. Kuna arvan, et "häiritud" nooremapoolseid inimesi on ju rohkem kui ainult mu korterinaaber, miks nende kodudes siis ei toimu selliseid asju? Kuidas see "valik" üldse käib, et kes saab omale rahurikkumised üheks õhtuks-ööks ja kes mitte?
Kindlasti ei ole asi ainult inimeses. Mitme ja mitme, kusjuures tundmatute, asjaolude kokkusattumine. Üks teguritest on ka koht (geobioloogilises mõttes). Kahjuks jääb selliste nähtuste uurimine seni ainult "para"tasandile, kuna laboris ei suudeta sellist olukorda luua, et tavalistes toatingimustes asjad ise süttiksid.
Vasta
#9
Sellest loost peaks tuletõrjujatele ka rääkima.
Ehk on niisuguseid iseeneslikke süttimisi viimasel ajal rohkemgi olnud?
Minu mäletamist mööda oli iseeneslikke põlenguid Kunda poltergeisti juhtumi ajal.

Siin ka Igor Volke arvamusi isesüttimisest:
http://paber.ekspress.ee/arhiiv/Vanad/19...stika.html
Juhib tähelepanu energofooridele, mis on sellised nähtused nagu keravälk, valgussambad, mõistatuslikud valguskiired ja -allikad. Energofoor oli ilmselt 1985. aasta 21. detsembril Viljandis mõnekümne meetri kõrgusel ringilennanud paarikümne sentimeetri suuruse läbimõõduga valguskera, mis lõpuks Valuoja alajaama kohale jõudes plahvatas. Hulganisti energofoore nähti Eestis 1939. aastal, mil paljud inimesed kirjeldasid õhus rippuvaid purpurseid kettaid – justkui päikesepomme.
Eriti omapärane on kolmas lugu - Salapärane lugu Võhmas.
Vasta
#10
Mul selline küsimus, et kas aknad olid siis lahti? Mingi tuulehoog näiteks kandis sädemeid korteris laiali (ei pruugi kohe leegiks lahvatada) või see täiesti välistatud? Kuna tundub, et asi sai alguse küünlast, mis on loogiline tulekahju allikas ja enamik süttinud asjadest olid kergestisüttivast materjalist, siis kahtlane, kas asi on ikka nii para...

Üldiselt oleks soovitus teha väike korteri plaan ja uksed-aknad ning põlengute kohad sellele kanda. Äkki hakkab midagi hargnema.

Edit: Oot, et keegi teist (3 inimesest) ei pannud küünalt põlema, vaid see süttis nö ise? Kindel ikka või?

[Muudetud: 7-6-2010 Mugen]
Vasta
#11
Päris huvitav....

Kas originaalpilte ei oleks võimalik üles panna? Näiteks upload.ee sse?
Vasta
#12
Vaadake seda toru pilti : Asi pidi põlema seestpoolt, et tekiks selline asi, või siis lahtine leek, mis seal peal oleks pidanud olema. Suitsuandurid on olemas?
Vasta
#13
Tsitaat:Algselt postitas Makota
Vaadake seda toru pilti : Asi pidi põlema seestpoolt, et tekiks selline asi, või siis lahtine leek, mis seal peal oleks pidanud olema. Suitsuandurid on olemas?

Pole ju pilti mida vaadata. Arutleda võiks originaalpildi üle kui on mida arutleda. Seda võib pidada aga praegu kunstikswink
Vasta
#14
Tsitaat:Algselt postitas Makota
Vaadake seda toru pilti : Asi pidi põlema seestpoolt, et tekiks selline asi, või siis lahtine leek, mis seal peal oleks pidanud olema. Suitsuandurid on olemas?

Veeäravoolu toru pidi põlema seestpoolt? Millest selline väide? Alustaks ikka kõige realistlikumast variandist? Lahtine leek võis seal peal ju ollagi... Toru tundub vähemalt pildi pealt vaadates mingist plastmassist, selline tossab rohkem kui põleb.
Vasta
#15
Isesüttimise juhtumeid on maailmas teada väga palju.
Millest kõigil see skeptitsism juhtunu suhtes? Isegi pildid on olemas ja mina küll aru ei saa, mis neil piltidel viga on, et need ei kõlba.
Helistage siis teema postitajale ja minge ise oma silmaga vaatama, kui ikka veel ei usu.
Igasugused uurimisgrupid on moodustatud ju, aga keegi ei lähe asja vaatamagi! Einojah.
Küünla isesüttimisest on ka varem meil teema olnud:
http://para-web.org/viewthread.php?tid=5...#pid100165

See on ju täielik õudus, kui kellegi korteris hakkab iga poole tunni tagant midagi põlema süttima.
Teema tegija kirjutas nii:
Kusagil kella 18.30 paiku hakkasid asjad korteris ca 30 minutiste intervallidega ise, täiesti ilma põhjuseta süttima. Asjad, mis ära põlesid, olid riidematerjalist või paber materjalist (riietusesemed, tekid, rätikud, kardin põles maha, prügikast, üks raamat, salvrätik jne).
Vasta
#16
Tsitaat:Algselt postitas Müstik
Isegi pildid on olemas ja mina küll aru ei saa, mis neil piltidel viga on, et need ei kõlba.

Pildid on tõesti olemas. Ilusad pildid. Tõsiseltvõetavat fotot EI ole olemas.

Vasta
#17
Müstik, mul muide puudub igasugune skepsis selle suhtes, mis selles korteris juhtus, nt. pildid iseenesest ei näita mu meelest midagi, olgu need siis võltsingud või mitte, sest igaüks on võimeline tekitama tulekahju jälgedega objekte. Küsimus ongi siinkohal pigem selles, kuidas need süttimised võimalikuks said ja ma isegi seejuures eeldan, et teema postitaja ei valeta. Sellegi poolest tuleb alguses läbi kaaluda kõik realistlikumad variandid ja alles siis minna paranormaalsete juurde, sest para juhtumite sagedus on lihtsalt väiksem. Agreed?
Vasta
#18
Tere..

Eee... fotot ei ole olemas...? On ju. Mu joonustusoskus ei ole nii hea ja ma ei oska selliseid ise joonistada.. Smile Originaalid on 3072x2304 pikselit, seega sai suurust vähendatud.. Tõsisele huvilisele võin need ka vabalt edastada.
Aknaid lahti ei saa kunagi vabalt lahti hoida, kuna majapidamises on kassid ja korter 1.korrusel, tuulutamine on alati selline keerukam ettevõtmine.. Küünalt ei pandud kindlasti põlema, viimati seda põletati mitu nädalat tagasi.
Toru wc-s on jah plastikust veeäravoolu toru...Aga mul on selline küsimus, et misjaoks ma peaks oma kodu põlema panema, et kuskil foorumisse miski teema teha? Õnneks tundub, et see jama kestiski vaid 1 päeva, ja nüüd on seljataga..
Lähen nüüd ehituspoodi remonditarvikuid ostma, kuna ei suuda enam nii elada et iga wc's käik tekitab hirmu ja õõvastust.

Kui kellelgi on selle asja vastu tõsisem personaalne huvi, võib ühendust võtta soovi korral... Kodu pidi turvalisim paik olema, aga selle tunde taastumiseks tundub et läheb aega veel...
Vasta
#19
Pildid on kohe kindlasti õiged, kuna sellist pilti photoshopiga annab teha. Vaadake torupõlengu pilti lähemalt: selle peal on nagu kiht süsiga vms, ehk paisunud, ja seda saaks ainult seestpoolt teha, toss seina peal võiks olla efekt nagu pliidilgi: alt põleb, ülevalt kuumutab, lihtne. Kui midagi enam ei ole, siis ei ole ju hullu, aga kui tõesti midagi kardad, pista mingid kaamerad üles salvestama, ja kui midagi juhtub, siis saaks kaameratelt vaadata.
Vasta
#20
Tsitaat:Algselt postitas Makota
Pildid on kohe kindlasti õiged, kuna sellist pilti photoshopiga annab teha. Vaadake torupõlengu pilti lähemalt: selle peal on nagu kiht süsiga vms, ehk paisunud, ja seda saaks ainult seestpoolt teha, toss seina peal võiks olla efekt nagu pliidilgi: alt põleb, ülevalt kuumutab, lihtne. Kui midagi enam ei ole, siis ei ole ju hullu, aga kui tõesti midagi kardad, pista mingid kaamerad üles salvestama, ja kui midagi juhtub, siis saaks kaameratelt vaadata.

Just lähemalt vaatamine paneb pildi õigsuses kahtlemaBleh

Autor võiks panna välja originaalpildid.
Vasta
#21
Kas teil suitsumehi on?
Vasta
#22
Tsitaat:Algselt postitas cy1
Tere..

Eee... fotot ei ole olemas...? On ju. Mu joonustusoskus ei ole nii hea ja ma ei oska selliseid ise joonistada.. Smile Originaalid on 3072x2304 pikselit, seega sai suurust vähendatud.. Tõsisele huvilisele võin need ka vabalt edastada.
Aknaid lahti ei saa kunagi vabalt lahti hoida, kuna majapidamises on kassid ja korter 1.korrusel, tuulutamine on alati selline keerukam ettevõtmine.. Küünalt ei pandud kindlasti põlema, viimati seda põletati mitu nädalat tagasi.
Toru wc-s on jah plastikust veeäravoolu toru...Aga mul on selline küsimus, et misjaoks ma peaks oma kodu põlema panema, et kuskil foorumisse miski teema teha? Õnneks tundub, et see jama kestiski vaid 1 päeva, ja nüüd on seljataga..
Lähen nüüd ehituspoodi remonditarvikuid ostma, kuna ei suuda enam nii elada et iga wc's käik tekitab hirmu ja õõvastust.

Kui kellelgi on selle asja vastu tõsisem personaalne huvi, võib ühendust võtta soovi korral... Kodu pidi turvalisim paik olema, aga selle tunde taastumiseks tundub et läheb aega veel...

Jällegi, isiklikult ma ei kahtle, et keegi neid üle korteri põlenguid tahtlikult ei süüdanud. Kuid mul on kahtlus, et keegi teist on veidi hajameelne küünlasüütaja Smile... Tuul võis küünlad jala pealt maha puhuda, küünal süütas salvrätiku, ja sealt (võib-olla väikeste põlevate salvräti tükikestega - need ju kerged) lendasid sädemed juba edasi mujale.
Selle toa uks (ja aken), kus küünlad olid, olid lahti? WC uks ilmselt ka tihkelt kinni polnud või on ümber veeäravoolu toru seinas auk? Salvrätikud olid ikka teie omad ja olid vähemalt enne seal laual?
Vasta
#23
Tsitaat:Algselt postitas cy1
Tere..

Eee... fotot ei ole olemas...? On ju. Mu joonustusoskus ei ole nii hea ja ma ei oska selliseid ise joonistada.. Smile Originaalid on 3072x2304 pikselit, seega sai suurust vähendatud.. Tõsisele huvilisele võin need ka vabalt edastada.

Pane originaalid upload.ee sse üles. Huvilisi on ilmselt rohkem kui mina.
Vasta
#24
Tere.

Küünalt tõesti ei olnud keegi pannud põlema juba mitu nädalat, ja nii kaua ei saaks ju loogiliselt miski hõõguda kuskil, et siis n.ö "välja lüüa"?! Suitsu teen küll, liigagi palju ehk :S , aga teatud lapsepõlve kogemuste tagajärjel olen tulega alati üliettevaatlik. Elukaaslane teeb ka, tunduvalt vähem, aga tema samuti teab kuidas ma suhtun lahtisesse tulesse - ettevaatlikult. Korteri küttevariant on ahi, aga seda pole ju ometigi keegi mitu kuud kütnud (õues niigi palav). Viimati põletasin paberprahti enam kui kuu aega varem, et vähem prügi oleks. Tuult korteris ei olnud üldse, kuna akende avamine on meil loomade tõttu veidi komplitseeritud ülesanne, mida keegi iga päev ei hakka ette võtma. Kui oleks aknad olnud lahti tollel päeval, oleksin ka ise end rahustanud versiooniga, et puhus tuule hoog aknast, oli mingi hõõguv asi ja siis pillutas seda laiali üle terve korteri (kuigi ma ei saaks aru, kuidas ta sai wc-sse kuna see asub esikus ja nii wc kui esiku uksed on mõlemad kinni, nii et oleks pidanud minema läbi 2 ukse siis. selgituseks- wc põlengust saime teada kuna kostusid kahtlased helid sealt, muidu hoitakse uksi alati kinni aga siis tehti kõik lahti, et kiiremini peale sattuda). Korteri plaani joonistasin, sorry ei tulnud nii ilus kui tarvis aga ehk on abiks: http://www.greysoul.org/muukama/korteriplaan.JPG
Ja suuremad pildid tõmmatud otse digikast, kvaliteet on nagu on, rohkem kaameraid peale selle seebikarbi meil kodus ei ole kahjuks. http://www.greysoul.org/muukama/2010_07_05.rar (nad on pakitud failina 6 fotot ja tuleb tõmmata ja lahti pakkida siis)
2.korrusel meie kohal elavad parmud kes joovad viina ja läbustavad peaaegu kogu aeg, vaevalt nad tulega ka nii üliettevaatlikud kui mina oleks suitsu tehes, aga isegi kui nendel läks midagi põlema enda korteris mille nad kustutasid ilmselt, kuidas sai sealt midagi sattuda minu korterisse?
Ja küünal põles tegelikult teisest otsast, mitte sellest kus teda tavaliselt süüdatakse. Osa sellest oli ära sulanud ja salvrätikut ei olnud enne taldrikul. Unustasin vist veel eelnevalt mainida et 2 taldrikut oli lennanud kuidagi köögist teise ruumi (plaanil tähistatud dushiruum/endine köök) ja purunesid, sel ajal kui natukeseks olid kõik teised läinud õue lähedal asuvasse poodi toidukraami lõppemise tõttu ja korteris oli silma peal hoidmas ainult noor korterinaaber kellest enne juttu (tema magamiskoht on selles endise köögi ruumis kuhu taldrikud lendasid, köögi ja selle ruumi vahelt on uks ära võetud ja on ukseava ainult)

Kui on vaja ma võin ka arvutisse trükkida oma elukaaslase käsitsi kirjutatud logi selle päeva sündmuste kohta.
A.


Edit. suitsuandur on suure toa laes olemas aga patarei oli vahetuses just sellel päeval. Nüüd on uus patarei ja andur oma kohal tagasi juba ammu. Äkki peaks panema kuhugi mujale ka anduri nt esikusse? Kööki pole mõtet panna kuna seal tehakse süüa kogu aeg...

[Muudetud: 7-9-2010 cy1]
Vasta
#25
Tsitaat:Algselt postitas cy1
Unustasin vist veel eelnevalt mainida et 2 taldrikut oli lennanud kuidagi köögist teise ruumi (plaanil tähistatud dushiruum/endine köök) ja purunesid, sel ajal kui natukeseks olid kõik teised läinud õue lähedal asuvasse poodi toidukraami lõppemise tõttu ja korteris oli silma peal hoidmas ainult noor korterinaaber kellest enne juttu (tema magamiskoht on selles endise köögi ruumis kuhu taldrikud lendasid, köögi ja selle ruumi vahelt on uks ära võetud ja on ukseava ainult)...
[Muudetud: 7-9-2010 cy1]

Noh-noh, kuidas sa siis seda mainida unustasid. See ju muudab päris paljut. Smile Mul hetkel ei ole aega eriti süveneda, pärastpoole kirjutan pikemalt. Praegu aga mõlgub mul kaks varianti meeles:

a) noor korterinaaber on ehk veidi ebastabiilne (saadan sulle hiljem u2u põhjendusega, kust selline mõte)
b) midagi su minevikust (mainisid, et oled tulega eriti ettevaatlik sellepärast, et...)
Vasta
  


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat