Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Legend Haapsalu valgest daamist
#26
ma olen käinud õhtu poole selle lossi hoovis ja seal kummitab ainult suve lõpus mina kummitust ei näind
Vasta
#27
Tegijate plaan on järgmine: kuu peab paistma teisest aknast sisse ja tekitama rahva poolt vaadatavale aknale kuma. Seetõttu ongi ta akna kujuga ja vastavalt kuu liikumisele liigub ka kuvatav kujutis.
Igaks juhuks on õigesse kohta valmis pandud ka lambid, mis pilvede korral kuu töö ära teevad. Tõesti lihtne Smile Kahjuks ei mingit para sellega. Võimalik, et muude nüanssidega, mine tea.
Vasta
#28
Legend ise on küll täiesti õige, müüritudki see neidis sinna müüri sisse. Aga see, et selle neiu "vaim" seal igal teatud augustiööl aknal liputamas käib... Väga-väga kahtlen.
Vasta
#29
Eile öösel nägin igatahes ligi pool tundi oma aknast lossitorni juures valget tulekuma!
Mõtlesin, et äkki kosmoselaev maandus sinna kanti, aga küllap on valgel daamil seoses Valge daami päevadega muud tembud-vembud!
Seekord on täiskuu ka täpselt õigel ajal ja kindlasti lähen vaatama, mis ilmega ta seekord aknale ilmub. Ööseks ennustati küll udu, aga ehk see ei sega teda aknale tulemast!

Romantiline virtuaaltuur Valge daami linnas:
http://www.turundustugi.ee/haapsalutuur/


[Muudetud: 7-8-2009 Müstik]
Vasta
#30
Haapalu on väga kena ja romantiline linn, ma armusin eelmine aasta sellesse kohtaSmile nii kena , viimati lisatud link on ühe mu väga hea sõbra tehtud veebwinkAga seda valget olen ma ise ka näinud , küll aasat 15 tagasi ja tõesti on see lihtsalt optiline illusioon ja tõelisusest on see väga kaugelSmile Päris kummitused on ikka kuskil tohletanud kummutisahtlis kuigi isegi seal pole ma neid kohandBleh
Vasta
#31
Daami ilmumisele pidi peale täiskuu asendi ka ristimiskabeli ristimisvaagen tähtsat osa etendama....
Ma igatsen veidi taga neid vaikseid augustiöid kus üle eesti oli kohale sõitnud 10-40 huvilist ja tasase jutu saatel, müstilise kuu paistel oodati Valget Daami....

Aga jah- nähtavasti peab äri käima ja raha jooksma...müstikast pole enam haisugi...puhas äri.
Vasta
#32
Tsitaat:Algselt postitas Celtic
ma arvan kah et kes see muu ikka olla sai kui valge daam kelle te seal välja kutsusite.
ma arvan et kui peale minu surma iga teine titt hakkaks mind välja kutsuma siis ma lihtsalt käänaks kaela tal kahekorra.

ma käänax ka xd
Vasta
#33
Kui ma õigesti aru sain , siis oli selle Valge Daami legend sama mis eelpool räägiti ,aga ma tervet juttu ei viitsi uuesti koppida või kirjutada - " ... ja kostus kriiskeid .. Paari päeva pärast need lõppesid. Noormees oli väga endast väljas ja kurb . Mõne aastapärast suri temagi . Kui pealikud ( vms need iganes x -asjad ei olnud )nägid augusti kuus seda kujutist aknal , olid nad nähtust jahmunud ,ega suutnud midagi välja mõelda - nad arvasid , et küllap on neil palju puid , mis sellise kujutise teeb. Seega lasid nad oma orjadel /teenritel raiuda kõik puud maha ,mis on selles hoovis (praeguseks tuntud kui Lossiplats vms) . Kui nad järgmisel aastal uuesti nägid seda kuju aknal , ei võtnud nad seda asja vaevaks ja lasid sel' olla . Sellest ajast peale ilmub Valge Daam asugusti kuus Lossipargi aknale ,et leida kuskilt oma armastatu .


See on muidu valgustehnikavärk vms .Mingid kutid näitavad seal taga prožektoritega aknapeale ja siis on hull võlukunst noh Laugh Ma sain nendelt autogrammi .
Vasta
#34
Valgest daamist on tehtud täielik kommerts, eile sai käidud sealkandis ikka ühe ja sama programmiga, kui palju on säilinud ehedat ajalugu, kui hästi kohapeal kummitab ja kes kummitavad. Haapsalu lossis igatahes ei kummita, selle eest on hästi hoolitsenud kohalik lossikiriku kogudus ja see butafooria mida ajaloo pähe rahvale müüakse. Jubedana tundusid restaureerimispõhimõtted, mitte välja tuua ehedat ajalugu vaid katta see üsna odavalt tehtud pealeehitustega. Kuna eelmisel päeval sai korralikult tuuseldatud Padise kloostri ajalugu siis kontrast oli eriti tuntav.
Padisel nimelt kummitab päris korralikult, kohal on nii munkade vaimud kui kohalik mõisnik, kes kloostri oma elamiseks ümber ehitas ja kelle ajal klooster maha põles. Kutsuda on hea nimepidi kes kummitustest huvitatud, hea oleks kui kutsuja teda ka näha suudaks, ta on ikka veel kurb oma ilusa elukoha kaotuse pärast.
Vana eelkristlik linnamägi erilist jõudu ei sisalda, seal ei elatud, vaid oldi episoodiliselt palkidest ringmüüri taga.
Vasta
#35
Kommerts oli tehtud juba stagnaajal. Õigemini eelmise vabariigi ajal.
Lossis muidugi ei kummita. Pole kunagi kummitanud. Ja miks peakski kummitama? Kabeliaknale aga daami kontuurid ilmuvad augustikuu täiskuu ajal. Fakt! Olen oma silmaga näinud. Paraku ainult lapsepõlves.
Padise klooster on omamoodi fenomen.
Sellest kummitamisest võiksid kirjutada Padise kloostri teemasse:
http://para-web.org/viewthread.php?tid=2...1#pid68381
Vasta
#36
Ma lihtsalt võrdlesin kahte kohta, mis kummitamisse puutub siis peab seda igaüks ise kohapeal kogema, ise olin Haapsalu lossi suhtes liiga suur optimist. Eelmise päeva Padise muljete põhjal olid liiga suured ootused.
Vasta
#37
Aga Lossimuuseum on nüüdseks igatahes tasemel ja seda tasub külastada küll!Smile

2010 avati Haapsalu linnuses ka laboratoorium, kus saab tutvuda keskaja alkeemia ja meditsiini teadmistega. Laboratoorium on kui ajarännak tagasi sajanditetaguste teadmiste juurde.
Näiteks munk Bonifatius oli alkeemik, kõrgema aiakunsti-, rohu- ning spagüüriliste teaduste meister, Saare-Lääne piiskopi alam. Päevad ja ööd istus ta oma kolbide keskel, et valmistada aineid, mis õige imelikke nimesid kandsid: Must Draakon, Punane Lõvi, Roheline Tiiger, Hermogenese Kana ja nii edasi ja nii edasi. Oma pika ja viljaka elu lõpuaastad veetis Bonifatius Lihula kloostri laboratooriumis katsetades.
Pikemalt saab lugeda siit:
http://www.haapsalulinnus.ee/?id=2536

Küllap selle kuulsa munk Bonifatiuse vaim kummitab nüüd hoopis Lihula kloostri alal.Smile

Lugeda saab ka Roger Bacon "Eksperimentaalsest teadusest" AD 1278 ja isegi Tehisinimese ehk Homunkuluse valmistamise kohta.
Näha saab ka Leonardo da Vinci jooniste järgi tehtud laeva:
http://www.haapsalulinnus.ee/?id=2540
Vasta
  


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat