Postita vastus 

Teema reiting:
  • 0 Häält - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Legend Haapsalu valgest daamist
Autor Sõnum
Marleena
Tavaliige

29-07-2004 11:49
Postitus: #1
Legend Haapsalu valgest daamist
Haapsalu lossikiriku külge ehitatud ümmarguse kabeli aknale ilmub täiskuu paistel valge naisterahva kuju, mida päeval näha ei või.
Sel ajal, kui lossi üle Saaremaa piiskop valitses, pidid kõik toomhärrad kõva kloostri seduse järele kombelikult elama. Aga seal oli üks toomhärra koorilaulja poisi riietes noore neiu sisse toonud. Kaua jäi see saladuseks, mis sugu tema oli; kui piiskop jälle ükskord Haapsallu tuli, äratas see tema tähelepanemist, nii et ta laskis uurimise toime panna.
Toomhärrade juuresolekul otsiti kõik kahtlased ruumid läbi ja leiti koorilaulja poiss naisterahvas olevat, kes meesterahva riideid kandis.
Piiskop kutsus varsti nõukogu kokku ja see mõistis, et naesterahvas peab müüri sisse müüritama, mis sel ajal just pooleli oli ja toomhärra lossi vangimajasse kinni pandama, kuhu tal nälga lasti surra. Siis jäeti müüri sisse õõnsus, kuhu õnnetu neiu sisse pandi ja temale tükk leiba ja kruus vett jäeti ning müür ümberringi kinni müüriti.
Lühike aeg kestis veel õnnetuma hädakisa. Aga kaua aega näitab ennast naisterahva kuju täiskuu ajal akna peal.

Toon siinkohal ära ka lehekülje,kus on ka teised haapsalu legendid

http://test.haapsalulv.ee/njuu/index.php...89&lang=et

[Teadet on muutnud 29-7-2004 postitaja Marleena]
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
hiidlane
vol.4

29-07-2004 12:17
Postitus: #2

Ise olen Valget Daami näinud seal, aga kahjuks pean tõdema, et täiskuud on vaja sellepärast et teatud puude oksad ja kujud annavad täieliku naise kuju sinna, kui need kõik maha võtta, siis ei tohiks seda selle süsteemiga enam näha.......või midagi sellist vistBleh

aga mis seal tegelikult toimub seda ei tea....
Metafor
Veteran

30-07-2004 18:32
Postitus: #3

varjud ei tohiks mängida päris niimoodi, kuna puud kasvavad ajapikku ning kuu liigub.

Vihja paranormaalsetest nähtustest meile:
paravihje@gmail.com

"To do is to be" - Descartes
"To be is to do" - Voltaire
"Do be do be do" - Frank Sinatra

[Pilt: status.gif?]
[Pilt: kpstatus.gif?]
hiidlane
vol.4

30-07-2004 19:21
Postitus: #4

Tsitaat:Esialgne postitaja metavo
varjud ei tohiks mängida päris niimoodi, kuna puud kasvavad ajapikku ning kuu liigub.

siiski puu jõuab ka lõpuks juu oma täisikka, kust ta enam edasi ei kasva või midagiBleh kuu koha pealt ei oska midagi öelda, igatahes see mis moodustist mina nägin oli küll just varjude tekkel tulnud... vähemalt ma arvan, ei taha uskuda, et see oli tegelik valge daam, aga mine sa teaLaugh
Wolfgirl
Metsaelanik

31-07-2004 11:28
Postitus: #5

Minu teada taimed kasvavad terve oma elu...võin ka eksida.
marduuhin
Uustulnukas

31-07-2004 16:15
Postitus: #6

ma kuskilt telekast kunagi kuulsin et sellle valge daamiga pidi mingi selline lugu olema, et kuidagi valgusega peegeldas sealt seest mingite klaaside wastu ja siis pidi mingi kuju sinna kuskile tulema ja see peakski see nn ´´valge saam`` olema

PS mu tekst wõib nats wale olla sest ma ei mmäleta enam eriti! aga nuh midagi walguse peegeldumisega oli küll :vaim::ink:
rha
Vana kala

31-07-2004 23:13
Postitus: #7

See on ju ilmselge et see valguse/varju mäng. Ilma õige kuu positsioonita seda kujutist sinna ei teki. Olen seda kunagi ise ka vaatamas käinud, mingi suvaline kujutis on,antud juhul lihtsalt legend teeb asja huvitavaks. Selliseid kujutisi võib leida tavaelus mitmelt poolt.
kitu
Uustulnukas

22-10-2004 17:24
Postitus: #8

Olen ise ka käinud seal, aga olin siis väga väike.
Me käisime seal päeval. Ma tükk aega vahtisin seda akent. Tegelikult mulle vist tundus küll mingi kuju seal olevat, aga mälu võib petta.
Igastahes võib see lihtsalt legend olla, aga samas ka tõsi.
glaurung
Tavaliige

16-12-2004 17:39
Postitus: #9

valge daami tekkimine ongi puhtal kujul valguse varjude mäng, kusjuures puude oksad ei mängi üldse rolli... Valge daami teke nõuab teatud kuu positsiooni, mis tekib millalgi augustis ja täiskuud (teiste kuude ajal on ta siis tuhmim). Kuu paistab ühest aknast sisse, seina peale tekib valgus, mis siis teisest aknast valge daamina paistab.
Niiviisi on vist see lugu.
Driimu
Tavaliige

21-05-2005 18:48
Postitus: #10

Kui midagi väga väga näha tahad,siis sulle hakkabki tunduma,et sa näed seda seal.Sellepärast peabki nagu lambist sinna minema,ilma põhjuseta, ja siis seda akent vaatama.Ja vot kui siis ka näed,siis ongi päris.
liisi
Uustulnukas

23-10-2005 00:50
Postitus: #11

valge daami legend on hoopis teistsugune(see esimene jutt). ma ei viitsi siin seletada, aga ma tean vist kuidas see oli ja ma tean ka seda mida ta seal müüri taga praegu teeb(see ei ole nali) PÕ..........!ma ei taha eriti seda välja öelda/kirjutada.
Hallucigenia
Veteran

23-10-2005 07:19
Postitus: #12

Tsitaat:Algselt postitas: liisi
valge daami legend on hoopis teistsugune(see esimene jutt). ma ei viitsi siin seletada, aga ma tean vist kuidas see oli ja ma tean ka seda mida ta seal müüri taga praegu teeb(see ei ole nali) PÕ..........!ma ei taha eriti seda välja öelda/kirjutada.

Noh, nüüd siis teame, et Sa ei viitsi seletada ega taha kirjutada ... aga mis meil sellest? Poleks siis vast niigi palju vaeva olnud vaja näha!
Driimu
Tavaliige

23-10-2005 16:13
Postitus: #13

Tsitaat:Algselt postitas: liisi

Oli siis sul vaja üldse seda siia kirjutada? Mis kasu meie sellest saime? Hei,düüds,liisi teab midagi,ma täpselt ei tea mida,aga ta kindlalt teab midagi.Isn`t that cool?? LaughLaugh

Sa tekitasid väga plajudes inimestes nüüd uudishimu,mille nad peavad vastutahtmist maha suruma.Kahju. Smile
Jason
Bännitud

24-10-2005 09:04
Postitus: #14

see ta eesmärk oligi. kindlasti kaifib nüüd oma msn'i taga üha uusi juurdetekkivaid kontakte, kes kõik palavikuliselt valge daami kohta pärivad. aga tema teeb sellise kõiketeadja näe pähe, asetabkäed rinnale risti, suunab pilgu kuhugi kaugusse ja võibolla poetab ka küsijale mõne katkendliku mõttekillu. irw.

tegelikult tahtsin ära märkida, et ehkki ma ei tea, kas sellel haapsalu legendil mingigi ajalooline tõepõhi on, leiti näiteks tartust, musumäe seest (selline kõrge, järsk ja kividest kuhjatud punn toomemäe serval) kaks sissemüüritud inimest. sel musumäel ongi kirikupoolsel küljel kaks mõistatuslikku orva otsekui lahti varisenud. tegelikkuses olid seal aga üks mees ja üks naine. minu mäletamistmööda õde ja vend ning ehituskaubaks läksid selle eest, et omavahel vanainimese asju ajasid. nii et noored, olge ettevaatlikud - jätke vanainimeste asjad vanainimestele.

aga kui keegi sellest lähemalt teab, võiks lisainfot jagada
arts
Uustulnukas

05-11-2005 17:28
Postitus: #15

legend võib olla seda või teist moodi aga igatahes neiust on küll kahju....
Ghostgirl
Uustulnukas

21-02-2006 20:05
Postitus: #16

see valgedaami värk võib tõsi olla ja kuna ma usun vaimudesse usun ka sellesse werki aga ma olen kuulnud e see on lihtsalt üx puuvari...aga mina usun et see on tõsi.........
portselaanistnukk
Uustulnukas

21-02-2006 21:36
Postitus: #17

kas keegi teda ka välju kutsunud on=)
min aolen kuid mitte yksi me kutsusime teda kooli rõivistus kus oli pime ...kuid me ei mõelnud sellele kuidas teda minema ajada ..meie õnnetuseks hakkas koolis iga sugu asju juhtuma ....4kl laps kes oli meie rõivistulinki puudutanud hakkas puudutamise kohastverd jooksm aseal oli lõike haav ja pärast nõidumist kukkus meie selja taha telliskivi ....ma teatsin et sellest teab ainult meie kool .....aga õnnetuseks kui ma laagris käisin....ja me õhtuti tondijutte rääkisime tuli välja et paar tydrukut teisest tartu koolist teadsid ka seda lugu:ink:
Celtic
ja sina pead kandma maailma

21-02-2006 22:29
Postitus: #18

ma arvan kah et kes see muu ikka olla sai kui valge daam kelle te seal välja kutsusite.
ma arvan et kui peale minu surma iga teine titt hakkaks mind välja kutsuma siis ma lihtsalt käänaks kaela tal kahekorra.

Kõrgeim äratundmine on teada saamine, et tegelikkuses olid pidevalt selle kõrgeima äratundmise sees.
Iga hetk ja iga kogemus, mis sa saavutad on ideaalne, täiuslik, kordumatu
zepac
Veteran

22-02-2006 07:46
Postitus: #19

Jama asi, kultuuri magnet nö. Umbes sada aastat tagasi(tegelt 20) käisid mu ema-isa(kes siis veel polnud mu vanemad) seda Valget Daamivaatamas. Mingi varjukäkerdis lasti teisest müüri otsast sinna aknasse. Ja nii on inimesi juba aastaid lollitatud.
Kuid purjus turist võib seal tõesti alkofantaasiaga kasvõi kaelkirjakut näha, kui soovi on.

Siia käib eriti deep mõte või kellegi kunagi elanud prontosauruse mõte, millel puudub tänapäeval igasugune aeg ja/või koht.
Estkitty
Tavaliige

01-01-2008 18:51
Postitus: #20

Tsitaat:Algselt postitas: portselaanistnukk
kas keegi teda ka välju kutsunud on=)
min aolen kuid mitte yksi me kutsusime teda kooli rõivistus kus oli pime ...kuid me ei mõelnud sellele kuidas teda minema ajada ..meie õnnetuseks hakkas koolis iga sugu asju juhtuma ....4kl laps kes oli meie rõivistulinki puudutanud hakkas puudutamise kohastverd jooksm aseal oli lõike haav ja pärast nõidumist kukkus meie selja taha telliskivi ....ma teatsin et sellest teab ainult meie kool .....aga õnnetuseks kui ma laagris käisin....ja me õhtuti tondijutte rääkisime tuli välja et paar tydrukut teisest tartu koolist teadsid ka seda lugu:ink:

Mõned meie klassist ja mu suvelaagris on proovinud meeleheitlikult teda välja kutsuda kuid ei midagi...Laugh
error
Uustulnukas

18-10-2008 02:28
Postitus: #21

Esiteks - miks augustikuu täiskuuööl ? Sest kuu on siis soodustunud asendis, et peegelduda läbi lossivareme akna...nii lihtne see ongi...
Kassike
Uustulnukas

26-04-2009 22:45
Postitus: #22

kuulge , see "valge daamike" on selle akna kujuga. Akna üleval on ümmargune ring(vange daami pea ) ja siis võred akna ees , mis moodustavad keha .
Marade
Uustulnukas

19-05-2009 14:34
Postitus: #23

Ega keegi kunagi "Valgest daamist" pilti teinud ei ole? Pole ise õigel ajal Haapsallu sattunud Sad
Google otsing andis küll midagi, aga kas ta siis selline ongi? Lihtsalt üks valge (üpris) kandiline keha ja ümmargune pea.

[Muudetud: 5-19-2009 Marade]

On nii ja teisiti kõik mis on
Müstik
Shambalas

19-05-2009 14:40
Postitus: #24

Niisugune see kujutis lossikabeli aknal välja näebki jah:
https://www.osta.ee/i/objects/resized/y0...207929.jpg

Tuli kasutada lihtsalt google pildiotsijat.
"Valge daam" googlele, siis pildid ja neid pilte seal teisigi!

Maailm on täis lahendamata mõistatusi ja mõned neist on veel saladuslikumad, kui üldse osatakse ette kujutada.
Marade
Uustulnukas

19-05-2009 14:55
Postitus: #25

Ma selliseid pilte googlist leidsin jah, aga ei tahtnud uskuda, et nii ongi. Kujutasin alati ette rohkem naiselikku daami vist.

[Muudetud: 5-19-2009 Marade]

On nii ja teisiti kõik mis on
Postita vastus 

Vali alamfoorum:

Kasutaja(d) vaatamas seda teemat: 1 külalist

gro.bew-arap[tä]bew-arap | Para-web | Tagasi üles | Tagasi sisu juurde | Mobile Version | RSS voog