•  Eelmine
  • 1
  • 2
  • 3(current)
  • 4
  • 5
  • ...
  • 9
  • Järgmine 
Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Libahundid
#51
See on hoopis teine asi.
See huilgamine näitas inimestele lihtsalt, et metsades liigub hunte, ehk siis tolle aja suur hirm inimeste seas.
Inimestel tekkis psühholoogiline illusioon, et täiskuu ajal on rohkem hunte kui muidu, ning nad omistasid täiskuule sellise müstilise ja "kurja" omaduse.
Vasta
#52
täiskuu on üldse seotud paljude inimeste psüühikaga... nende omaga kes on rohkem vastuvõtlikumad maailmaruumi mõjutustele
Vasta
#53
Huvitav kuidas see täiskuu asi toimib. Erivenus siis "tühjast kuust" seisneb ainult päikese kiirte peegeldumisega kuu pinnalt. Kas see valgus omistab sedasi miski imeliku energia ? Kas poolkuu on siis sama, aga poole efektiga ?
Vasta
#54
Tsitaat:Algselt postitas: Thorondor
Huvitav kuidas see täiskuu asi toimib. Erivenus siis "tühjast kuust" seisneb ainult päikese kiirte peegeldumisega kuu pinnalt. Kas see valgus omistab sedasi miski imeliku energia ? Kas poolkuu on siis sama, aga poole efektiga ?

Ma arvan, et see tuleb sellest, et öösiti, mis on nõidade, vaimude ja teispoolsuse ajaks mütoloogiates, valgustab täiskuu kõige enam. Ning siis on inimmaailmal kõige lihtsam kontakti saavutada teispoolusega ning suunata oma energiaid nii, et võtta ka mingeid ebatavalisi vorme... (Teispoolsus oleks siin küll tinglik mõiste. Loodan, et saate aru, mida ma selle all mõtlen :o ) See on ju ammutuntud fakt, et täiskuuöö on parim aeg nõidumiseks. Põhimõtteliselt on see nii, et täiskuöösel on vahe päeva ja öö vahel kõige 'õhem' ning seetõttu ka kontakt kõige kergemini saavutatav. Kuid seda kõike valgustatuse seisukohast vaadates...
Vasta
#55
Ma äsja lugesin mingit raamatut, mille järgi kuu segab meie ajulainete tööd. Mõned ehk siis nn. kuutõbised pidavat selle suhtes eriti vastuvõtlikud olema.
Vasta
#56
Tsiteerin Tutanhamonit : Henzu tsiteerides: "Libahunt on välja mõeldud inimeste hirmutamiseks." ning siis sujuvalt alri vastas: "Miks siis igas maailma nurgas on legendid libahuntidest."

Tõepoolest.. kas pole hämmastav, et terve maailm räägib ühest konkreetsest elukast, teda kirjeldatakse sarnaselt jne.



Juhtusin mingi aeg tagasi vaatama ühte saadet, kus üritati tuua selgust libahundi teooriasse.
Hakkan siis algusest pihta...
No nagu te teate, kuskil keskajal hakkasid inimesed peast „segi“ minema, hakkasid end huntidena ja muude loomadena tundma (suuremas osas ikka huntidena) ja inimesi tapma jne.
Saates toodi üheks põhjuseks selline asi nagu tungaltera...
Tungaltera on teravilja haigus, mis enamasti kimbutab rukist. Tungaltera põhjustavad seened nakatavad teravilju oma lendlevate eostega. Nakatunud taimedel arenevad aga teriste asemel mustad söömiskõlbmatud tungalterad. Tungalterad on mürgised ja tekitavad hallutsinatsioone, nende mürgitusse võib surra. Siiski aja jooksul kaotab tungaltera oma mürgisuse ega kujuta endast ohtu.
Tol ajal ei tuntud seda. Põldudel olevast teraviljast tehti jahu -> leiba. Kuna tungaltera on mürgine ja küpsetades ta oma mürgisust ei kaota, siis inimesed hakkasid end halvasti tundma, suu hakkas vahutama (nagu marutõbisel), tekkisid erinevad hallutsinatsioonid jne.
Üks mees jäi tõsiselt haigeks ning keegi ei teadnud, mis selle haiguse põhjustajaks võis olla. Mees läks kloostrisse, et jumalalt abi saada (et terveks saada), elas seal paar nädalat, sõi kloostri toitu [aga kloostrites kasutati aastate eest kokku kogutud teraviljadest tehtud jahu (selles leiduvad tungalterad olid oma mürgisuse kaotanud)] ja mees saigi terveks.
Seal saates läks jutt veel edasi, aga kahjuks ei mäleta...

Ja nüüd siis põhi pointi juurde Bleh
Igas maailma nurgas on see libahundi jutt levinud sellepärast, et ega siis see tungaltera ei olnud ju ainult ühe piirkonna probleem, see levis üle maailma.... ja haigusilmingud olid sarnased...
Vasta
#57
tungalterast saadakse sellist toredat asja nagu LSD. ei mingit vahutamist ega surma. muus osas on õigus: nõia- ja libahundijuhtumite tihedusest on koostatud ka kaart ning see kattub praktiliselt 100% tungalterade tolleaegse oletatava levikualaga.
Vasta
#58
mingi mees olevat läinud... mingi mees olevat teinud.
ja need on need kurikuulsad viimased sõnad. teadus on rääkinud.
Vasta
#59
Ei usu libahuntidesse!
Vasta
#60
Tsitaat:Algselt postitas: Crackme
Ei usu libahuntidesse!
Ja mis oli selle point?
LSD ei põhjusta hallukaid, vaid moondab maailma.
Äkki keegi seletaks, kuidas kõik üle maailma hakkasid LSD mõju all nägema siis libahunte, keda kõikjal maailmas kirjeldatakse üpriski sarnaselt?
Vasta
#61
paraku on asi sedasi, et täitsa erinevatest kultuuridest inimesed maailma eri otstes reageerivad hallutsinogeenidele üsna sarnaselt, nähes, kuuldes ja tajudes väga sarnaseid asju.

kui lisada siia juurde veel see, et info levib ja kogu rahvas teab libahuntidest-värkidest siis seda tõenäolisemalt tajutakse enda ja teistega juhtunut üha sarnasemalt. keegi polegi väitnud, et need juhtumid algasid üle kogu maa igal pool üheaegselt. selge see, et hakkasid ühest kohast levima ja levisid ka mujale.

kassa "täirongist" oled kuulnud?

mine pikemale rongisõidule, istu maha ja hakka end aeg-ajalt mõnuga ja pikalt sügama. üha tihedamini. siis mine teise vagunisse ja jätka seal. jne jne. varsti sügab end terve rongitäis inimesi...
Vasta
#62
Anna andeks Metavo, aga siin kohal vaidleks sulle veidi vastu...
nimelt kui võtta LSD'd piisavalt suures koguses, siis see põhjustab hallitsinatsioone...
ja ega siis tol ajal ei teadnud keegi, kui palju nad seda (meele)mürki sisse söövad...
Vasta
#63
ma olen lugenud raamatut kus oli kahtlane lugu inimlastest kelle hunt üles kasvatas

1920. aastal kuulis üks kirikuõpetaja J.A Singh kahest manush bagha'st- väikestest olenditest kes meenutasid nii hunti kui inimest. nad tulid emahundi saatel metsast välja ja kimbutasid külaelanikke. Singh otsustas koos külaelanikega uru välja kaevata. sealt põgenesid 2 suurt hunti, aga emahunt hakkas neile vastu. ta lasti maha. urust leiti kaks inimlast ja kaks kutsikat. inimlapsedhakkasid ulguma kui hunti nägid. lapsed viidi lastekodusse. üks suri esimesel aastal ja teine elas 8 aastat veel. ta õppis kahel jalal kõndima ja oskas umbes 30 sõna.

Ma arvan, et sealt need legendid libahuntidest tulidki

1000 seletamatut nähtust
Vasta
#64
aga mul on lahendus...Laugh libahunt pole mingi inmese looma segu, vaid see on retro viirus mul raamat kaa mis selletab asja ära(seal on veel igast olendite uurimusi jne) viirus levib huntidelt inimesel kui viirus jõuab inimese kehas hakkab ta inimese DNAse hundi oma lisama,pannes kasvama inimese karva katte jne..
Vasta
#65
Ma vaatasin viasatis Reality TV-st saadet, kus inimese seestas mingi hundi hing, või midagi sarnast. Mees hakkas käituma nagu hunt-urisema jne. Nägu meenutas hundi oma.Sõrmed olid konksus nagu küünised ja ta omandas üliinimliku jõu. Nojah pokri ta igatähes pandi ja pandi tohutud uinutid peale enne kui tüüp rahunes, ärgates ei mäletanud ta midagi. Kutsuti mingi preester, kes deemoni välja ajas. Krt ei anna pead, aga kutstui teda vist Londoni libahundiks võimidagi säärast.
Vasta
#66
nag kas keegi selliseks muutuda oskaks ma olen leidnud mingi rituaali mis võibolla teeks selliseks
Vasta
#67
Tsitaat:Algselt postitas: rraidorr
nag kas keegi selliseks muutuda oskaks ma olen leidnud mingi rituaali mis võibolla teeks selliseks
Kui oled leidnud midagi huvitavat, siis ehk jagad seda meiega. Muidu on sul tegu lihtsalt tühipostiga.
Vanad eestlased uskusid ikka, et libahunt tuleneb kurjast nõidusest.

Muudetud: 13-11-06 kell 22:16:48 Metavo
Vasta
#68
http://members.tripod.com/alam25/ritual.htm on yks koht kust leidsin sellise rituaali

Aga kuulsin et kui palvetada´´Suure hundi hinge´´ poole siis on võimalik saada libahundiks.


Ja selle jutu leidsin kunagi ammu

STEP 1: Go on top of a hill where the full moon can shine upon you. Then at midnight, draw two circles on the ground: one 3 feet in diameter, surrounded by the second, which should be 7 feet in diameter.

STEP 2: Build a fire in the middle of the two circles and place a cauldron over it.

STEP 3: Add henbane, opium, hemlock, aconite, poplar leaves, soot and cooking oil to this steaming concoction.

STEP 4: If one or more of those magical ingredients can't be found at the grocery store, try mixing cowbane, sweet flag, cinquefoil, bat's blood and belladonna into the quagmire. Say a number of enigmatic incantations as the recipe boils.


STEP 5: Drape a wolf skin over your body, or maybe a wolf skin belt, three fingers wide. Kneel in the moonlight and come up with some more chants. Strike the ground with your head three times - and watch out for them silver bullets!

Spirits of the Deep,
Who never sleep,
Be kind to me;

Spirits from the Grave,
Without a soul to save,
Be kind to me;

Spirits of the Trees,
That grow upon the leaves,
Be kind to me;

Spirits of the Air,
Foul and Black, not Fare,
Be kind to me;

Spirits of Earthbound dead,
That glide with noiseless tread,
Be kind to me;

Water spirits hateful,
To ships and bathers fateful,
Be kind to me;

Spirits of Heat and Fire,
Destructive in your Ire,
Be kind to me;

Spirits of the Ice,
Patrons of Crime and Vice,
Be kind to me;

Wolves, Vampires, Satyrs, Ghosts;
Elect of all the Devilish Hosts;
I pray you send hither, send hither, send hither;
The great gray shape that makes men shiver!
Shiver! Shiver! Shiver!
STEP7: The incantation concluded, the supplicant then kisses the ground three times, and advances to the fire, takes off the iron vessel, and whirling it smoking round his head, cries out;

"Make me a werewolf! Make me a man-eater!
Make me a werewolf! Make me a human-eater!
Make me a werewolf! Make me a human-eater!
I pine for blood! human blood!
Give it to me! Give it to me tonight!
Great Wolf Spirit! Give it to me, and heart, body, and soul, I am yours!"

The trees begin to rustle, and the wind begins to moan, and out of the sudden darkness that envelops everything glows the tall, cylindrical, pillar-like phantom of the Unknown, seven or eight feet in height. It sometimes develops further, and assumes the form of a tall, thin monstrosity, half human and half animal, grey and nude, with very long legs and arms, and the feet and claws of a wolf, but surrounded with the hair of a women, that falls about its bare shoulders in yellow ringlets. It has wolf’s ears and a wolf’s mouth. Its aquiline nose and pale eyes are fashioned like those of a human being, but animated with an expression too diabolically malignant to proceed from anything but the super-physical. It seldom ever speaks, but either utters some extraordinary noise-a prolonged howl that seems to proceed from the bowels of the earth, a piercing, harrowing whine, or a low laugh of hellish glee, any of which sounds may be taken for its assent to the favour asked. It only remains visible for a minute at the most, and then disappears with startling abruptness. The supplicant is now a werewolf. He undergoes his first metamorphoses into wolf form the following evening at sunset, reassuming his human shape at dawn; and so on, day after day, till his death, when he may once more metamorphose either from man form or wolf form, or vice versa, his corpse retaining which ever form assumed at the moment of death. As far as I know from this process once a werewolf always a werewolf is an inviolable rule.

Ja olen lugenud ka et teatud hõimudel olid sellised sõdalased nagu Berserker nad olid suure jõu ja kiirusega nad ei hoolinud sõjas mitte kellestki ja võitlesid nii nagu nad ei tunneks valu.
Vasta
#69
hmm, mulle on ka ettesöödetud see üks ja ainus kujutlus mis libahundist käibel.
noh muidu on normaalne inimene, aga täiskuuöödel muutub karvaseks ja pörutab metsa veel sooja verist liha õgima.
teisest vaatenurgast võibolla kujustatakse inimese ühte omadust kiskja omadust. mis on peris vajalik siinses karmis keskkonnas eluujäämiseks. sellest omadusest tehti mingi legend.
Vasta
#70
Tsitaat:Aga kuulsin et kui palvetada´´Suure hundi hinge´´ poole siis on võimalik saada libahundiks.

Peaks proovima. (H)
Aga nende koostisosade saamine nõuab tugevat botaanilist tööd. Vastikult mürgised taimed peale selle. Ma väga tugevalt kahtlen, et neid toidupoest osta saab. Laugh Hea, et seda sisse ei pea jooma, siis ei tule proovimine küll kõne alla, vastasel korral jääks libahundi eluke väga lühikeseks.
Huvitav, kas eesti keeles võib ka lausuda neid loitse?

Njah, tegelikult mulle meeldiks, kui libahundid olemas oleks.
Vasta
#71
Tsitaat:Algselt postitas: rraidorr
Ja olen lugenud ka et teatud hõimudel olid sellised sõdalased nagu Berserker nad olid suure jõu ja kiirusega nad ei hoolinud sõjas mitte kellestki ja võitlesid nii nagu nad ei tunneks valu.

Keemikute naljad. Siinkohal pajataks viikingitest. Nimelt olevad need sõjamehed mõnikord ennem lahingu algust joonud mingisugust kärbseseeneleotist. Seejärel - katus adjöö. Kaaslased hoitsid neil kuuesabast kinni, et nad liiga vara vaenlase kallale ei kipuks (Viikingikultuurist on säilinud ka kujukesi, kus sõjamehed oma kilpi närivad..) ent kui oli õige aeg, siis need tuiskasid esimesena lahingusse. Närvisüsteemi halvatuse tõttu ei tundnud valu ja muudkui nottisid. Mõnikord juhtus, et lahing ennem otsa lõppes, kui "vägijoogi" mõju. Olevat siis isegi omadele kallale kippund.

Muide.. Kas Bersek ei olnudki äkki miski viikingisõdur?
Vasta
#72
Tsitaat:Njah, tegelikult mulle meeldiks, kui libahundid olemas oleks.

Ära taha, legendi järgi päris hirmsad elukad Bleh
Vasta
#73
Legendid legendideks, kuid ma arvan, et Kivikas sooviks seda puht uudishimust igasuug lahedate mutatsioonide ja transformatsioonide vastu.
Kui me veel õpiks seda kasutama ja kontrollima, siis voh missugused armeed me endale tekitada saaks!
Selle viimase lausega ma ei taha välistada, et juba praegu midagi taolist olemas olla ei võiks.. Libhunt-inimesed.
Libahunt-lammas oleks aga palju tõenäolisem ja huvitavam asi.
Vasta
#74
Tsitaat:Algselt postitas: Tutanhamon
Toetan kohe libahundi teooriat.

Henzu tsiteerides: "Libahunt on välja mõeldud inimeste hirmutamiseks." ning siis sujuvalt alri vastas: "Miks siis igas maailma nurgas on legendid libahuntidest."

Tõepoolest.. kas pole hämmastav, et terve maailm räägib ühest konkreetsest elukast, teda kirjeldatakse sarnaselt jne. Kui nüüd selle peale mõelda, siis mulle tundub üks isik suhteliselt samasuguste juurtega, ainult et vahe on selles, et temasse usuvad märksa rohkemad.

MIS JUTT?? inglismaal pole libahunte. seal on libajänesed. põhjus selles, et hundid tapeti maha. aga liba PEAB olema. hiinas näiteks on libarebased. tsuktsidel ja muudel on aga libakarud, mingitel aafrika rahvastel libaleopardid jnejne. hunte lihtalt pole igas maailmanurgas.

asi pigem selles, et legend liikus inimestega igasse maailmanurka ja kuna oli huvitav, sis ka juurdus kohe.

teine aspekt - inimesed on siiski suht ühtemoodi mõtlemisega, miks ka igas nurgas on omad jumalalegendid, vaimud jmt. kasvõi näiteks klassikaline surnutekartus, mis eksisteeris juba kiviajal.

siit ka järeldus, et iga ilmanurga inimestele on meeldinud mõte sellest, kuidas keegi "käib mõneks loomaks". kindel siis ka, et tegu peaks olema mõne inimesele ohtliku/kahjuliku loomaga. pole ju mõtet käia libavarblaseks vmt.
Vasta
#75
Tsitaat:Algselt postitas: DooM
Tsitaat:Njah, tegelikult mulle meeldiks, kui libahundid olemas oleks.

Ära taha, legendi järgi päris hirmsad elukad Bleh

Äkki on see lihtsalt ebausklike inimeste õel propaganda, et libahunt olevat jube? Teisisõnu - näevad tonti (või hunti Bleh) seal, kus seda pole.

Libahundiks saamise rituaale on siin veel rohkemgi kirjeldatud:
http://www.werewolfpage.com/myths/rituals.htm
Nimetatud lehelt leiab ka muud infot, sealhulgas keskaegseid pilte ja ülevaate viimase sajandi libahundifilmidest (Werewolf in women's prison on eriti räige).

Loomulikult, kui libahundid oleks olemas, oleks ma väga huvitatud sihukeste mutatsioonide ja transformatsioonide uurimisest. (hyes)

Potentsiaalselt ohtlikud, lausa surmavad uurimisobjektid?
Hmmm.... If you can't defeat them, join them. Teadus nõuab ohvreid. Teed rituaali läbi, siis on sul libahuntide maailmas KÄPP sees ja uurimine pole enam ohtlik.

Aga tõepoolest võiks seda rituaali proovida. Kui see on kuskilt vanast ajast pärit, siis küllap on proovijaid varemgi olnud meie esivanemate seas, ja siis proovida võiks ju kasvõi selle pärast, et panna end korraks vanavanavanavanavanemate mõttemaailma. Ükskõik, ons see rituaal siis tulemuslik või mitte.

Muudetud: 21-4-07 kell 16:08:25 Kivikas
Vasta
  
  •  Eelmine
  • 1
  • 2
  • 3(current)
  • 4
  • 5
  • ...
  • 9
  • Järgmine 


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat