• 1(current)
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • ...
  • 9
  • Järgmine 
Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Libahundid
#1
Leidsin ühe huvitava lehe, seal palju lugemist:
http://countdarkness.tripod.com/thenight/id24.html
Muidugi pole kõigi juhtumite näol tegemist libahuntidega, kuid mõned neist päris usutavad..
Vasta
#2
Mina seda libahundi värki ei usu. Need lood mingid külajutud ja mingid muinasjutud. Kuskilt vanast ajast võetud.
Üks jutt oli kuidas jahimees nägi hunti ja lasi teda, läinud siis vaatama ja leidnud vana mehe sealt kõhtu tulistatuna. Võibolla oligi vanamees põõsas kui jahimees hunti lasi, lasi aga mööda vanamehe pihta ja hunt lihtsalt ehmus paugust, ja võibolla pole see lugu ültsegi tõsiBleh
Mina ei usu seda värki, kohe loen neid jutte sealt edasi.
Vasta
#3
Ma ka pärsi sihukest värki ei usu see minu jaox nati liiga jabur Bleh
Vasta
#4
See võib jabur olla.. Ega ma ei mõtlegi, et inimene muutub hundiks ja siis ründab teisi. Näiteks juba germaanlased iidsel ajal kasutasid hirmutamiseks sellist nippi, et tõmbasid hundinaha üle pea enne kui sõtta läksid, miks ei võiks libahuntide näol olla tegemist mingite haigete inimestega, kellele selliseda asjad rahulduse pakuvad. Ma ei üritagi tõestada, et kas see teooria on õige või vale, küsin lihtsalt, et kuidas võisid need jutud alguse saada?
Vasta
#5
olen kuulnud mingit juttu(ETVst) mingi liba hundu saade oli. Igastahes on olemas selline haigus, mis paneb sind tundma hundina või muu kiskjana. Mingi keskajal oli mingi eit seda põdend ja palju inimesi tapnud. Pärast hukati ta kui ketser vms. Tuleriidal.
Vasta
#6
Hundid mulle küll väga meeldivad ja müstilised asjad ka aga vot see libahundi jutt on küll muinasjutt Smile aga nuh need jutud võisid alguses saada näiteks lihtsalt hirmutamiseks, või siis hunt oli marutaudis Bleh
Vasta
#7
ei usu ka et libahundid olemas on... vb mingi alien võttis hundi kuju ja....Bleh

bhäh, nagunii väljamõeldis
Vasta
#8
Eih.. mina ka seda libahundi juttu ei usu! See libahundi jutt on väljamõeldis muinasjutust ma arvan!niiet yhesõnaga mina seda ei usu!

[Teadet on muutnud 1-12-2003 postitaja kiwz]
Vasta
#9
Tsitaat:Esialgne postitaja kiwz
Eih.. ema mina ka seda libahundi juttu ei usu! See libahundi jutto n väljamõeldis muinasjutust ma arvan!niiet yhesõnaga mina seda ei usu!
millisest muinasjutust?
Vasta
#10
Libahunt on välja mõeldud inimeste hirmutamiseks. Umbes nagu kotionugi väikeste laste puhul. Ei usu, et selliseid tegelasi olemas on - kuigi teisest küljest inimene = loom. Ta on osa loomariigist. See on fakt, mis võib mingil määral libahunditeooriat toetada.
Vasta
#11
Miks siis igas maailma nurgas on legendid
libahuntidest. Need peavad olema kuskilt pärit. Ei saa olla ju nii et vanaema rääkis ja üht äkki kõik teatsid, eriti veel keskajal.
Üks asi veel. Eestis ja põhjamaades teame et libahunt oli naissoost, mujal maailmas meessoost. Aru ma ei saa
Vasta
#12
Vb on juttu algus põhi N:
et mõni hästi karvane mees (hundisündroom vist ple kindel) elas kuskil metsas.
Ning külarahvas nägi teda pimedas ning hakkasid arvama et mingi hundi ja inimese ristsugutis või midagi säärast :o
Vasta
#13
Toetan kohe libahundi teooriat.

Henzu tsiteerides: "Libahunt on välja mõeldud inimeste hirmutamiseks." ning siis sujuvalt alri vastas: "Miks siis igas maailma nurgas on legendid libahuntidest."

Tõepoolest.. kas pole hämmastav, et terve maailm räägib ühest konkreetsest elukast, teda kirjeldatakse sarnaselt jne. Kui nüüd selle peale mõelda, siis mulle tundub üks isik suhteliselt samasuguste juurtega, ainult et vahe on selles, et temasse usuvad märksa rohkemad.

rääkisin jumalast kui ülivõimetega isikust, kes saab oma käte ja jalgadega igasugu ilusaid asju teha. Kas keegi on jumalat näinud? Ilmselt oma arvates on.. Kas keegi on libahunti näinud? Ilmselt sama vastus.. Mis teeb siis ühe teisest usutavamaks?

Ühel juhul räägime ju inimesest, kes on pooleldi hunt ning teisel juhul räägime isikust, kes lõi taeva ja maa..
Vasta
#14
Sama võib öelda ka lumeinimese (jeti) kohta. Paljud olevat teda näinud, isegi pildistanud aga me ei tea tast mitte midagi. Me ei tea isegi kas uskuda teda või mitte. Siit ka tulenevad legendid.
Näiteks 1000 aasta pärast räägivad legendid mingis suurest olendist metsas paljud olevat teda näinud ja dokumenteerinud. Sama võib öelda ka teiste legendide kohta kaugest minevikust
Vasta
#15
geenimutatsioone on tänapäeva tehnika juures palju uuritud.
teadus areneb igapäevaga ning tänased avastused on suuresti ammuunustatud vana.
mis keelab inimeselteatud ajahetkel muutumast libahundiks?
teadupärast on inimesekehas palju erinevaid hormoone mis juhivad inimkeha talitust. on ka hormoonid mis reguleerivad karvade kasvu.
mis siis kui mingil hetkel lihtsalt need hormoonid hakkavad tohutu kiirusega kasvama?
mis siis kui kunagi ammu katsetati samamoodi nagu tänapäevalgi inimeste geenidega... klooniti... mängiti jumalaid. ja kui siis segati inimese geene hundi omadega... võis tekkida mutatsioon varjatud kujul. äkki on see mutatsioon meis kõigis olemas? osadel on lihtsalt vaja teatud päästikut mis päästab selle mutatsiooni valla.

küsimusi on palju... sama palju võib olla ka lahendusi. väita kindlalt et sellistel juttudel pole tõepõhja all on lihtsalt LAPSIK minu arust.

Ja veel... mis võiks põhjustada selle mutatsiooni? Võibolla teatud hundi isenditel on olemas hormoon mis liitudes inimese geenidega alustabki mutatsiooniprotsessi?
Kui tavaliselt hunt hammustab inimest siis süstitakse meid marutõve vastu. Hundi kool (ila) sisaldab ju samuti tema geene... segunedes inimese verega võib see inimorganismi tuua nii mõndagi PEALE marutõvebakteri (või viiruse... ei tea täpselt).

Täiskuuprobleem.
Arvatavasti on tegemist astroloogilise probleemiga. Nagu ma juba kuskil horoskoobiteemas kirjutasin on meie energiad seotud suuresti maailmaruumiga. Kuu mõjutab meie elu siin maal kõige rohkem. Teatud ajahetkel kui kuu on seniidis ning kuupäeval kui on täiskuu ehk siis meie kaaslase mõju on tugevaim (magnetväljad ja muu) võib see vallandada energilise kõikumise geenistruktuuril ning vallandada mutatsiooni.

Paljud inimesed on ju täiskuu ajal närvilised... emotsionaalne kõikuvus on suur. Meie ei muteeru kuna meil on see muteerunud geen nn. uinunud olekus... meid pole hammustanud hunt kes kannaks seda "päästikut"


... aga muidugi on see ainult minu teooria...
Vasta
#16
selle viimase postiga olen nõus. ma ei tea kyll, kas seal on mingi seos, aga tavatsesin olla taimetoitlane, olin samuti laisemat sorti inimene, selline tysedam. siis sõbra pool, umbes 4 aastat tagasi hammustas mind sõbra koer. ta oli kyll selline pisike sülekoer, aga ikka koer.
peale seda nägin unes, et olin viljapõllul kuskil metsa ääres, klassikaline, kas pole? tähed särasid taevas ja oli selline kylm tuul, vaikne. kusagilt kaugemalt kostsid mingid hääled ja tundsin imelikke lõhnu. enam-vähem kaks nädalat peale seda und ja hammustust hakkasin jooksmas käima, siis kui oli juba pime, jooksin umbes 10-12 km päevas, kuna on sellised energia ylejäägid. jõud tuleb mul ei tea kust, silmanägemine on hakanud mul halvenema, kuid treener ytles, et see on tingitud lihaspingetest, mu kuulmine on ilgelt paranenud, nt. kuulen sääse ära kolme meetri pealt. mu haistmismeel tugevnes umbes 2 kuud tagasi, hakkasin tundma igasugu lõhnu, alguses käis see pinda, aga olen juba ära harjunud. vanaema rääkis mulle kunagi, et mu vanavanaisal oli nii hea haistmine, et ajas metsas rebaseid taga ilma koerata, toetudes ainult oma lõhna meelele, nii et see võib olla pärilik. karvkate on mul ka kuidagi tihenenud, kuid õnneks mitte eritiBleh.
mis te rahvas arvate, kas selle võis vallandada hammustus, või siis on see kuidagi pärilik? või on see mõlemat?
Vasta
#17
Arvan, et libahundi müüdil võib mingi tõepõhi all olla kuid geenimutatsiooniga seda küll seletada ei üritaks, pigem usun, et kehast väljunud hing võis ennast hundina näidata. Legendidest ei tea küll, et libahunti oleks siinmail naiseks peetud kui Kitzbergi libahunt välja jätta(...mis oli ilukirjandus, ja võib panna ühte patta tänapäevaste hollywoody filmidega)
Vasta
#18
vaikses toas kuulen sääse pinisemist umbes 8-10 meetri kauguselt. Mis seal nii erilist olema peaks.
to metavo: sul oli Wägew vanaisa
_____________________________________________
Ise seda libahundi värki ei usu. Ega see geeni muundamine nii lihtne ka ei ole. Seal peab palju enamat juhtuma kui lihtne hammustus.
Vasta
#19
no miks ei peaks sellest piisama?
aidsi nakatumiseks ju piisab Laugh
Vasta
#20
Tsitaat:Esialgne postitaja Wolfgirl
vaikses toas kuulen sääse pinisemist umbes 8-10 meetri kauguselt. Mis seal nii erilist olema peaks.
to metavo: sul oli Wägew vanaisa
_____________________________________________
Ise seda libahundi värki ei usu. Ega see geeni muundamine nii lihtne ka ei ole. Seal peab palju enamat juhtuma kui lihtne hammustus.

khmm....ma ei rääkinud 8-10 meetrist, vaid ma mõtlesin enamvähem raadiuseks 3 meetri, samuti ma ei öelnud, et kohaks on tuba ning eriti veel vaikne koht
Vasta
#21
mina isiklikult usun libahuntidesse ja teatud muudesse müütilistesse elukatesse. see legendide teooria on kah suht loogiline, sest kuskilt need lood peavad ju tulema. minu jaoks libahundid varjavad ennast inimkonna eest kuna: 1. inimkond võib neile hullu paska keerama hakata (eksperimendid jne.) 2. vampiirid. on sihuke firma nagu "White Wolf" kes lõi mängu "Vampire: the Masquerade" ja sealne teooria libahuntidest ja vapiiridest on igati loogiline. rohkem infi siit www.white-wolf.com .
Vasta
#22
Ma olen otsinud palju informatsiooni libahuntide kohta.
Ma usun, et kunagi olid sellised elukad. Neid oli erinevaid. Sellised, kes muutusid huntideks siis kui ise tahtsid ja ka selliseid, kes muutusid hundik tahtmatult ja kaotasid enesekontrolli.
Kuid ma ei usu, et neid veel alles on. Ja kui isegi on siis elavad need üksikud metsas. Kaugel inimestest.


Kui kellegil on mingit infarmatsiooni libahuntidest siis PALUN saatke see mulle.
Vasta
#23
Usun libahunti ja ka palju muid elukaid.
Vastus nende eksisteerimisele võib seisneda meie inimmeele "piiratuses" mõista ja tajuda selliseid asju, mida pole õppinud, mida ei tunne.

Viimane kord nägin naabri surma ööl, kuidas metsast tuli rebane ja käis tema hoovis. Siis tuli väga enesekindlalt ja kartmatult sama rada tagasi ning minust (öösel tõmbasin õues sigaretti) mõõdus u.2 meetri kauguselt.

Seekord polnud jah vast hundiga tegemist. Arvatavasti oli see "hingeviija."

Libaloomi on ammusest ajast kasutatud liikumiseks, toimetusteks. Huvitavad on ka vanarahva jutud loomadest.

Mida arvate tragöödiast, kus "koerad" murdsid ühe noore naise. varem naise ema nägi koju tulles, et ise (!!!) olid aknad lahti ja uks ka, samuti nägi ta vareseparve, kes oli väga agressiivne.

Seda 3-koera triaadi on muideks ka mujal eestis olnud liikvel ja tean ka konkreetsest inimest, ka kes peaaegu tapeti (näriti kõri läbi), aga ta ei lasknud kiirabil ära viia, tahtis koju jääda põdema. See oli mees, üsna huvitava taustaga. Tema naine on aktiivselt pahategijana praktiseerinud, on üks juhus kui mitme inimese silmeees saatis üsna raskestiseletatava teo ellu.

Nad on meie keskel!

[Teadet on muutnud 21-6-2004 postitaja Metsakoll]
Vasta
#24
offtopic, aga mis tegu see oli. See, mis oli raskesti seletatav.
Vasta
#25
Tsitaat:Esialgne postitaja Metsakoll
Usun libahunti ja ka palju muid elukaid.
Vastus nende eksisteerimisele võib seisneda meie inimmeele "piiratuses" mõista ja tajuda selliseid asju, mida pole õppinud, mida ei tunne.

Viimane kord nägin naabri surma ööl, kuidas metsast tuli rebane ja käis tema hoovis. Siis tuli väga enesekindlalt ja kartmatult sama rada tagasi ning minust (öösel tõmbasin õues sigaretti) mõõdus u.2 meetri kauguselt.

Seekord polnud jah vast hundiga tegemist. Arvatavasti oli see "hingeviija."

Libaloomi on ammusest ajast kasutatud liikumiseks, toimetusteks. Huvitavad on ka vanarahva jutud loomadest.

Mida arvate tragöödiast, kus "koerad" murdsid ühe noore naise. varem naise ema nägi koju tulles, et ise (!!!) olid aknad lahti ja uks ka, samuti nägi ta vareseparve, kes oli väga agressiivne.

Seda 3-koera triaadi on muideks ka mujal eestis olnud liikvel ja tean ka konkreetsest inimest, ka kes peaaegu tapeti (näriti kõri läbi), aga ta ei lasknud kiirabil ära viia, tahtis koju jääda põdema. See oli mees, üsna huvitava taustaga. Tema naine on aktiivselt pahategijana praktiseerinud, on üks juhus kui mitme inimese silmeees saatis üsna raskestiseletatava teo ellu.

Nad on meie keskel!

[Teadet on muutnud 21-6-2004 postitaja Metsakoll]



Kas sa võiksid kirjutada rohkem sellest juhtumist ? Kuidas haavad välja nägid ? Kas on mingeid jälgi jäänud ?? PALUN
[img]http://[/img]
Vasta
  
  • 1(current)
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • ...
  • 9
  • Järgmine 


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat