Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Orbid
#26
Nii,
löön omaniku lahkel loal letti valiku veri-värskeid orbi pilte. Antud elukohas (ja elanikega) toimus nii mõndagi....
Minu arvates üsnagi "riil staff".

[Pilt: 1.jpg] [Pilt: 11.jpg] [Pilt: 2.jpg] [Pilt: 3.jpg] [Pilt: 33.jpg]



Võrdluseks üks veidi teisest ooperist pärit pilt nö peegeldus-orbist(! minu arvates loomulikult !), sama fotokas
[Pilt: 55.jpg]

Muudetud: 10-1-08 kell 21:59:09 Tom
#27
Pildid on huvitavad,olen ise ise ka eluaeg pilte teinud ja mul on päris hulk sellised pilte.Need on tehtud erinevates kohtades. Osadel on näha valgus kehad, mis muutuvad nähtavaks välgu toimel. teised on sarnased siin nähtuga, välk ergastab need.Teistel on ka sellised pilte. See ei ole loba, võin kohapeal nat negatiive näidata.
#28
Kas orbe vahest palja silmaga ka näha on?
#29
Mina nimetan neid valguskehadeks,palja silmaga neid ei näe. Nendel olenditel on oma maailm.
#30
Tegin Kadriorus luige tiigi ääres partidest pilti ja nüüd kodus vaadates leidsin kahelt pildilt orbid. Nüüd, kui ma tean, millised nad välja näevad, on ühel mul maal Veenustest tehtud pildil ka orb tuvastatav.
Ja veel üks pilt, kus mu jope taustal on orb. Kui ma juhtme üles leian, tõmban pardipildid kah arvutisse ja panen üles.

Muudetud: 12-1-08 kell 12:31:45 kurk
#31
minul tekkis selline huvitav küsimus, et miks kõik need "orbid" on alati esiplaanil, kõigi muude objektide ees? miks nad kunagi pole foonil, näiteks poolenisti nurga tagant piilumas vmt? las ma pakun: tegu on objektiivi peegeldusega mitte mingite ebamaiste või üleloomulike "orbidega"....
#32
Tegemist on väikeste õhus hõljuvate osakestega (tolm, lumi vms), mille pealt peegeldub tagasi kaamera välk. Muidugi igaüks võib uskuda mida tahab, olgu need orbid või misiganes.
#33
Mõnes kohas on juhtumisi koguaeg tolmu sammas. Selline salapärane tolm, mis jääb ainult digika peal näha.

Muudetud: 12-1-08 kell 18:23:47 Thorondor
#34
Ma saan aru, kui "orb" on ühtlaselt hall või lihtsalt läikiv, et need on "(tolmukübemekese)-peegeldus-orbid".

Tolle "kihilise" orbi seletamisega jään aga küll hätta (vähemalt enda jaoks). Esmapilgul meenutavad need kangesti siiski "Newtoni rõngaid" http://www.obs.ee/~jaak/loengud/teine/ka...teist.html aga kuidan nad nüüd fotole jõuavad..... see on vähe arusaamatu.

Kui keegi selle "kihiluse" ära suudab seletada, andku käia... mitte ärgu vehkigu vaid kätega.
#35
Valguse difraktsioon sfäärilisel osakesel
#36
Tsitaat:Algselt postitas: Thorondor
Selline salapärane tolm, mis jääb ainult digika peal näha.
Jah ... häda ju selles, et silmadest Sa välku ei lase.
Muidugi räägin ma libaorbidest, nagu me kunagi varem kokku leppisime. Mis kindlasti olemas on.
#37
Tsitaat:Algselt postitas: Hallucigenia
Valguse difraktsioon sfäärilisel osakesel

... mis ei lükka ümber siiski seda väidet, et mingi muu dimensiooni "elajad" või nö "vaimud" ei või olla oma füüsilise suuruse poolest mikroskoopilised (nii umbes tolmukübemekese suurused) ja hästi läikivad/peegeldavad Laugh Tean-tean, lolli lohutus Laugh

Ja aegade algusest vaevab mind mure, miks minu peegel-digikale midagi säärast mitte kunagi peale ei jää. Omedi seebikarbi-digikatele jääb seda effekti "ohtralt". Aga see on kuidagi seletatav vist läätsede ja optika erinevusest...
#38
Ja kidagi on surnuaedades seda 'tolmu' rohkem kui mujal...
Juhet pole veel leidnud, aga leidsin ühe pildi, kus on kaks tükki peal, üks kehvem kui teine.
#39
Ma mõtlesin seda, et nagu ma olen kuulnud siis nn tavalise fotofilmi peale need ei jää. Teoreetiliselt võib olla nii, et tolm ka ei jää mingil fototehnilisel põhjusel.
#40
Tsitaat:Algselt postitas: Tom
Ja aegade algusest vaevab mind mure, miks minu peegel-digikale midagi säärast mitte kunagi peale ei jää. Omedi seebikarbi-digikatele jääb seda effekti "ohtralt". Aga see on kuidagi seletatav vist läätsede ja optika erinevusest...

eks kvaliteet mängib kah rolli. kuna üks põhjusi on staatiline elekter kaamera korpuses, siis oletan, et odavamas kaameras on niikuinii tolmuosakesi, mis lisaks väljaslendlevale "orbe" teevad ja eks kvaliteedituse tõttu ka staatilist elektrit rohkem sees.
#41
Tsitaat:Algselt postitas: kurk
Ja kidagi on surnuaedades seda 'tolmu' rohkem kui mujal...
Juhet pole veel leidnud, aga leidsin ühe pildi, kus on kaks tükki peal, üks kehvem kui teine.

julge avaldus. mille põhjal sa seda väita julged? kas tõesti on keegi kunagi teinud mingi võrdluse, pildistanud erinevates kohtades, sealhulgas surnuaias ja pärast täppe loendanud? hästi ei usu. pigem tugineb see legend tõsiasjale, et orbivennad teevad enamuse pilte surnuaedades ning seepärast jääb ka subjektiivne mulje, nagu oleks neid junne surnuaias rohkem.

pealegi huvitab mind, et miks peaks nad surnuaias rohkem lendlema?

tegelikult on see kummitusejaht üldse huvitav nähtus. üks teadlane ütles juba sajandi eest, et kui füüsika on musta kassi otsimine pimedas toas, siis metafüüsika on musta kassi otsimine pimedas toas, kus seda kassi polegi.

tema mõtet edasi arendades võiks öelda, et kummitusejaht on musta kassi otsimine pimedas toas, kus seda kassi võibolla polegi ning kusjuures ükski otsija ei tea, milline kass väljagi näeb.

olgem ausad: kes teab, milline näeb välja kummitus või mõni muu kummitusetaoline energiajunn? millisena jääb ta pildile? aga infrapunakaamerasse?

keegi ei tea sest keegi pole neid oma silmaga näinud, teades seejuures, et nähakse kummitust. noh, räägitakse jutte...aga sel juhul on pildile jäänud asjad väga kaugel kummitustest, keda rahvasuu põhjal tunneme.

ja siis nüüd see surnuaiateema. ikkagi, miks? rahvajutud?

(tean, et orb ei ole päris sama, mis kummitus ent siiski)
#42
See orbide teema on kuidagi liiga ülespuhutud teema...
Orbidel on nii palju erinevaid tähendusi ja seletusi igal pool, mis teeb asja küllaltki segaseks ja uduseks. Mis nad siis on? Lisaks veel just see, et tolm, niiskus ja mis iganes veel rolli mängivad.
Üks väheseid teemasid, mis mind küllaltki külmaks ja skeptiliseks jätavad. On küll jah mõned fotod, mis kergelt tekitavad kahtlusi, kus tolmu jne saab välistada. Kuid edasi? Selle fotoga pole midagi otseselt peale hakata või mis?


Jason, ära tule nüüd seletama, et mitte keegi pole kummitust/vaimu oma silmaga näinud, olles teadlik sellest et see on kummitus...
#43
No ma räägin ma olen näinud pilte, kus ühes kohas orbid sambana või sellise pilvena. Kõrval pole. Teed teine päev teise ilmaga pildi aga ikka on just seal.
#44
Tsitaat:Algselt postitas: Kazluk
Jason, ära tule nüüd seletama, et mitte keegi pole kummitust/vaimu oma silmaga näinud, olles teadlik sellest et see on kummitus...

kusjuures ei saa kindel olla, et oleks. nägemusi nähakse tihti. kui lisada juurde hirm, ehmatus, liigne fantaasia, kõhutäis seenekastet jmt, tulevad isegi reptiloidid ja insektoidid seinapragudest välja.

tahtsin ennist öelda seda, et kunas tahes keegi on midagi näinud, ei saa kindel olla, et tegu on olnud kummitusega. minnes tagasi kummitusepildistamise juurde - kas mõni kummitusenägija kirjeldatud kummitus sarnaneb kasvõi ühele kummitusepildile jäänud moodustisega (jättes kõrvale võltsingud ja simulacrum'id (juhtumid, kus me näeme tahtmatult mustrites nägusid ja kehafiguure))?
#45
Tsitaat:Algselt postitas: Jason
Tsitaat:Algselt postitas: kurk
Ja kidagi on surnuaedades seda 'tolmu' rohkem kui mujal...
Juhet pole veel leidnud, aga leidsin ühe pildi, kus on kaks tükki peal, üks kehvem kui teine.

julge avaldus. mille põhjal sa seda väita julged? kas tõesti on keegi kunagi teinud mingi võrdluse, pildistanud erinevates kohtades, sealhulgas surnuaias ja pärast täppe loendanud? hästi ei usu. pigem tugineb see legend tõsiasjale, et orbivennad teevad enamuse pilte surnuaedades ning seepärast jääb ka subjektiivne mulje, nagu oleks neid junne surnuaias rohkem.

pealegi huvitab mind, et miks peaks nad surnuaias rohkem lendlema?

tegelikult on see kummitusejaht üldse huvitav nähtus. üks teadlane ütles juba sajandi eest, et kui füüsika on musta kassi otsimine pimedas toas, siis metafüüsika on musta kassi otsimine pimedas toas, kus seda kassi polegi.

tema mõtet edasi arendades võiks öelda, et kummitusejaht on musta kassi otsimine pimedas toas, kus seda kassi võibolla polegi ning kusjuures ükski otsija ei tea, milline kass väljagi näeb.

olgem ausad: kes teab, milline näeb välja kummitus või mõni muu kummitusetaoline energiajunn? millisena jääb ta pildile? aga infrapunakaamerasse?

keegi ei tea sest keegi pole neid oma silmaga näinud, teades seejuures, et nähakse kummitust. noh, räägitakse jutte...aga sel juhul on pildile jäänud asjad väga kaugel kummitustest, keda rahvasuu põhjal tunneme.

ja siis nüüd see surnuaiateema. ikkagi, miks? rahvajutud?

(tean, et orb ei ole päris sama, mis kummitus ent siiski)

Peaageu igal surnuaias tehtud pildil on peal valged lärakad.
#46
Ei ole. Elan ise surnuaia kõrval ja olen suht palju surnuaeda pildistanud kuid ei ole ühtegi valget lärakat näinud.
#47
Tsitaat:Algselt postitas: kurk
Peaageu igal surnuaias tehtud pildil on peal valged lärakad.

mul küll ei ole. lärakaid on ühel ja teisel pildil, siin ja seal pildistatul. ei mingit seost kohaga.

kas pole äkki tegu "counting the hits and ignoring the misses" printsiibiga?
#48
suud pole vaja kinni hoida, kui on midagi põnevat edastada. selle asemel võiks parem kätte võtta ja natuke netis ringi tuustida. kõik info on seal olemas - tuleb see vaid üles leida.
#49
Tsitaat:Algselt postitas: LibaHunt
Näitan teile ühte pilti ja sooviks arvamusi : http://nagi.ee/photos/MustRonk/965626/
järgmine/eelmine pilt on tehtud samal minutil
lumi on välistatud kuna puudel polnud lund ja pildistatav ise ka aru ei saanud et seal lund oleks olnud .
pilt ise on hiiepaigal ja kivikalmel tehtud.

kas see suur helkiv, kas see helkur ei või olla, mis peegeldab?
#50
Pealtnägijas käsitleti põgusalt Kaksitornides aset leidnud anomaaliaid ja piltidele jäänud orbe. Kärmas mängis poole kohaga müüdimurjat ja poole kohaga TAPS-i.

http://etv.ee/index.php?0545719

Siia lehele peaks tulema kohe-kohe saata korduse vaatamise võimalus.
http://etv.ee/index.php?0544662

Muidu lustikummutist vaatamise võimalus veel reede hilisõhtul ja laupäeval (25 ja 27 jaanuar).
  


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat