Teema on suletud 
 
Teema reiting:
  • 0 Häält - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
31 juuli 2010a kokkusaamine Sinimägedes
Autor Sõnum
excubitoris
Kes-Kus-Miks-oloog

Postitusi: 11,466
Liitunud: Apr 2007
20-07-2010 14:05
Postitus: #1
31 juuli 2010a kokkusaamine Sinimägedes
Nimetatud kuupäeval ehk siis 31. juulil toimub Ida Virumaal Sinimägede asula juures mälestusüritus seal 1944a toimunud kaitselahingutes hukkunud sõjameeste mälestuseks.

Tsitaat:Sinimägede lahing ehk lahing Tannenbergi liinil oli strateegilise tähtsusega kokkupõrge Saksamaa Armeegrupp Narwa ja Nõukogude Liidu Leningradi rinde vägede vahel Teise maailmasõja Idarindel. Rahva suus kutsutakse Sinimägede lahinguid Eesti oma Termopüülideks. See kestis 26. juulist 12. augustini 1944 ja kulmineerus Nõukogude peamise rünnakukiilu tagasilöömisega 29. juulil. Relva-SS ja Wehrmachti üksused lõid otsustavalt tagasi kõik Punaarmee rünnakud Sinimägede vallutamiseks.

Lahing sai alguse Armeegrupp Narva taandumisest Narva jõel asunud Panther-liinilt 25. juulil 1944 Tannenbergi liinile, mille kaitsepositsioonide osad olid Sinimägedes, ja kestis 12. augustini 1944.

25. juulist 1944 alates oli kogu Nõukogude armee Leningradi rinde löögijõud suunatud kolmele Sinimäe kõrgendikule. Esimene rünnak toimus 26. juulil 1944 ning rünnakud kestsid kuni 12. augustini ööd ja päevad. Tegemist oli lahinguga, kus rünnak järgnes rünnakule, iga maalapp ja kaevikujupp käis korduvalt käest kätte. Mürskude lõhkemine oli katkematu, mistõttu kogu ümbrust kattis plahvatustest tekkinud tolm. Lahingute perioodil valitses Kirde-Eestis suur palavus ja laibalehk oli seetõttu eriti intensiivne. Keegi ei otsinud oma üksust, enamasti võideldi seal, kuhu satuti, kuni rünnaku lõpuni. Sageli mindi käsitsivõitluseni välja.

Kõik Punaarmee rünnakud löödi kaitsjate poolt tagasi. Sinimägesid Punaarmee vallutada ei suutnud, nagu ei suutnud ta läbi murda ka mujal Tannenbergi liinist (mille kaitse osa Sinimäed olid).

Sinimägede lahing oli kõige verisem lahing, mida Eesti pinnal kunagi peetud.

Lahingu tulemusena peatati Nõukogude pealetung kogu Eesti vallutamiseks. See võimaldas umbes 100 000 eestlasel põgeneda Läände ning aitas kindlustada Soome lõunarinnet, mistõttu Soome sai sõjast iseseisvana väljuda.

Sinimägede lahingut on kutsutud Euroopa rahvaste lahinguks bolševismi vastu ja Eestimaa Verdun'iks.

Allikas - Wiki - Sinimägede lahing


Kordan siin siis üle ka mõned aspektid Sinimägede ürituse kohta. Toon mõned lingid ja kutsun kaas foorumlasi ülesse diskussioonile võtmes, et mis oleks saanud kui kui Eesti Relvagrenaderid ja/või Waffen SS üksused oleksid suutnud Nõukogude vägesi kinni pidada Sinimägedes. Kas need lahingud oleskid suutnud midagi muuta ajaloo käigust mida meie hetkel teame.

Nüüd siis lingid ja täpsem info, kuidas on võimalik sinna jõuda ja pealegi tasuta.
http://staap02.wordpress.com/nb-sinimaed/
http://muuseum.vaivaravald.ee/index.php?id=49Tsitaat:Buss väljub Sinimägede lahingu aastapäeva üritusele kell 07:30 (TÄPSELT) Tallinnast ja Rahvusraamatukogu esiselt platsilt. Organiseerijad on palunud kohal olla vähemalt kell 07:15, et vältida asjatuid ootamisi. Lisaks on veel see, et hetkel on planeeritud pisem buss, kuid kui huvi on suurem on saadaval ka kuni 50 kohaline buss. Lähutvalt sellest palub organiseerija, et võimalikud tulijad paneksid ennast eelnevalt kirja telefonil 51 903 374 (paraweebud võivad kasutada "parooli" - Mati soovitas) ja hiljemalt 27 juuliks, et oleks selge millist bussi tellida.
Kavas on paar metsapeatust teel sinna ning peale põhi üritust ka lingina lisatud Vaivara muuseumi külastamine (vabandan kui eksin kohaga aga muusemi külastus toimub - seal palju 2MS aegset "stuffi" väljas) ning sama buss toob meid tagasi ka Tallinna. Buss peaks orienteeruvalt Tallinna jõudma kuskil õhtuks, kuid enne 22:00


Tsitaadis on toodud kaldkirjas minu kommentaarid ja täpsustused. Loomulikult võib esitada küsimusi ka mulle ja siia, et läbi U2U ei peaks kordama vastuseid samadele küsimustele.

Loodan, et ajaloo huvilised paraweebud võtavad võimalusest kinni ja tutvuvad oma rahva ja riigi ajalooga.

Kuigi tundub, et vähemalt üks aktivist on teada kellele ei meeldi Eesti ajaloo ja tema kangelaste mälestamine ning sulges minu asjakohase teema Sinimägede kokkusaamine aastal 2010 kuhu pidi tulema ka info selle kohta, kuidas ja milliste vahenditega sinna saab - lisan värske info siia lõppu. Tegin siis täiendava teema kuhu lisasin puuduva ja värske info ning see kustutati hoopiski ära. Kuna foorumis on ennemgi puudutatud ajaloo aspekte jääb mulle arusaamatuks miks niimoodi toimuitakse? Kas antud isik (või isikud) tunnevad mingit personaalset viha minu või antud teema vastu ehk siis neile ei meeldi, et eestlased (koos teiste Euroopa patriootidega) on hakanud vastu punasele tondile idast? Peab ütlema, et foorumis on inimesi kes võtsid minuga ühendust läbi U2U ja helistasid ka korraldajale otse ning kõigi eelduste kohaselt tulevad ka Sinimägedele.

[Muudetud: 7-20-2010 excubitoris]

Tegelikult on kõik lihtne aga me pole sellest veel aru saanud ...
*
Sa pead tegema HEAD halvast, sest millestki muust teda teha pole.
Leia selle kasutaja kõik postitused
Jõhvikas
Veteran

Postitusi: 2,538
Liitunud: Apr 2009
20-07-2010 14:19
Postitus: #2
 
Tsitaat:Algselt postitas excubitoris
Toon mõned lingid ja kutsun kaas foorumlasi ülesse diskussioonile võtmes, et mis oleks saanud kui kui Eesti Relvagrenaderid ja/või Waffen SS üksused oleksid suutnud Nõukogude vägesi kinni pidada Sinimägedes. Kas need lahingud oleskid suutnud midagi muuta ajaloo käigust mida meie hetkel teame.

Nonii, siin siis kas näitan oma rumalust või tarkust, aga minu andmetel vene väed peetigi Sinimägedes kinni! Kuna vene väed Sinimägede kaudu edasi ei saanud, siis lõpuks murti lõuna-Eesti kaudu sisse.
Leia selle kasutaja kõik postitused
Thorondor
reserv-administraator

Postitusi: 4,895
Liitunud: Nov 2003
20-07-2010 14:35
Postitus: #3
 
Exu, ma soovitan sul teema korda teha. Teema algab sellest, et äkki on üritusel siin foorumis vaenlane või on keegi sinu vastu. Keegi ei taha sellest lugeda. Nad tahavad lugeda üritusest endast. Või see mingi reklaam, et näete nii tegija üritus, et tahetakse tsenseerida?

Kommentaari personali töö kohta või panna kaldkirja postituse lõppu. Iseenesest on ju õigus, kui paratemaatilisust üldse ei ole, siis on vale kohaga. Vastasel juhul võiks kõik militaristid siin foorumis kogunema hakata, või lihtsalt ajaloohuvilised, küüditamise aastapäeva üritused, võidupüha kokkusaamised. Oleks siis nii, et paraveeblased teevad ühiskülastuse vms. Ma näen, et mingi paratemaatika oled sisse põiminud, see on hea.

Iseenesest tundub tore hariduslik üritus, mis ka foorumlastel mööda külge maha ei jookse.
Leia selle kasutaja kõik postitused
excubitoris
Kes-Kus-Miks-oloog

Postitusi: 11,466
Liitunud: Apr 2007
20-07-2010 15:56
Postitus: #4
 
Krayon - põhimõtteliselt on sul õigus, kuid pidasin pigem silmas seda varianti, et kui see lahing oleks andnud kestvama tulemuse!? Kas oleks võinud sellest saada teatud pöördepunkt mis oleks võimaldanud jääda Eesti riigil omaette? Kunagi tehti film nimega Fatherland (1994) (TV) mis just rääkis asjadest antud aspektist.

Thor - aga nii ju oligi - see kolmas kord kui alustan sama asja. Kuigi aiman kes seda tegi siis seda hetkel siin "reklaamima" ei hakka jäägu see selle isiku südametunnistusele. Pidasingi seda silmas, et esmalt on üritus HARIV igale inimesele mitte ainult paraweebudele. Kuna veel võimalus saada sinna tasuta küüti koos muuseumi külastusega siis paljudele see alusa ideaalne variant tundma õppida ja vaadata mitte ainult Eesti tänapäeva vaid heita pilk ka minevikule.
Igat tüüpi ürituste reklaamimine ei ole minu meelest sugugi mitte paha. See on ju puhas harimine. Selge, et mõned neist saavad piisavalt reklaami ka "peavoolumeedias" ja asuvad kohtades kuhu ligipääs kergem, kuid nagu selle ürituse puhul kus peavoolu meedia EI taha seda eriti kajastada ja asub ka nagu "kergelt" kuskil "Kapa-Kohilas" siis kerge teadvustamine ei tule mitte kahjuks. Minu meelest on lausa positiivne kui siia satuvad ka militaar.neti rahvas kes omi üritusi siin reklaamivad ja kutsuvad meid neid külastama. Maailm on kirju ja teadmiste mitmekesistamine ei jookse mitte mööda külgi alla. Muidu on jälle päevakorras see vana hea mõistulugu isast, tema seitsmest pojast ja luuast. Eesti on väike, meid on vähe ja peame rohkem kokku hoidma OMAVAHEL ning sellised üritused aitavad sellele tublisti kaasa.

Tegelikult on kõik lihtne aga me pole sellest veel aru saanud ...
*
Sa pead tegema HEAD halvast, sest millestki muust teda teha pole.
Leia selle kasutaja kõik postitused
Jako
Bännitud

Postitusi: 38
Liitunud: Aug 2009
20-07-2010 15:59
Postitus: #5
 
Tegelikult võiks sinimägede lahingust lausa eraldi teema teha.
Sest vaadates kaotusi mida venelased kannatasid ja väikest sõjatehnikat mist Eesti/Saksa ühisrinne omas on statistika suhteliselt hämmastav.

Eesti/Saksa:
Mehi - 22,250 (2500 sai surma, 7500 haavatud)
Tanke - 7 (hävis 6)
Suuremaid relvi - 70–80
Lennukeid - 49

Venelased:
Mehi - 136,830 (35000 sai surma, 135000 haavatud)
Soomukeid - 150
Suuremad relvi - 1680
Lennukeid - 546

Andmed pärinevad siit.
Leia selle kasutaja kõik postitused
Jõhvikas
Veteran

Postitusi: 2,538
Liitunud: Apr 2009
20-07-2010 18:27
Postitus: #6
 
Tsitaat:Algselt postitas excubitoris
Krayon - põhimõtteliselt on sul õigus, kuid pidasin pigem silmas seda varianti, et kui see lahing oleks andnud kestvama tulemuse!? Kas oleks võinud sellest saada teatud pöördepunkt mis oleks võimaldanud jääda Eesti riigil omaette?

See on muidugi spekulatsioon, aga isegi kui ma südames seda väga oleks tahtnud, et see kõik nii oleks läinud, siis kaine mõistus räägib hoopis midagi muud. See omaette jäämine oleks väga ajutiseks jäänud. Seda vabadust oleks saanud ehk nautida napilt pool aastat. Oli siis ju juba selge, et Saksamaa saab selles sõjas lüüa ja kuna rinne kokku kuivas, siis oli venelastel "materjali" küllaga, mida siis meie vastu uuesti paisata. Spekuleerida võib ju veel selle üle, et äkki siis oleks veel lääs vahele astunud, aga ka siin kahtlen selles sügavalt. Selleks ajaks olid maad juba ammu jagatud ja vastavad lepingud sõlmitud.
Leia selle kasutaja kõik postitused
Anonymous
registreerimata

 
20-07-2010 20:03
Postitus: #7
 
Tsitaat:Algselt postitas excubitoris
see kolmas kord kui alustan sama asja. Kuigi aiman kes seda tegi siis seda hetkel siin "reklaamima" ei hakka jäägu see selle isiku südametunnistusele.

Pole vaja just erilist "vandenõuteooriat" ja "aimamist", kui inimene ise teemat sulgedes juurde kirjutab, miks ta meelest see para-webi ei sobi.
Leena
Bännitud

Postitusi: 1,474
Liitunud: Sep 2009
20-07-2010 20:20
Postitus: #8
 
See saab ilus üritus olema.
Leia selle kasutaja kõik postitused
Jõhvikas
Veteran

Postitusi: 2,538
Liitunud: Apr 2009
20-07-2010 20:23
Postitus: #9
 
Tsitaat:Algselt postitas Jako
Tegelikult võiks sinimägede lahingust lausa eraldi teema teha.
Sest vaadates kaotusi mida venelased kannatasid ja väikest sõjatehnikat mist Eesti/Saksa ühisrinne omas on statistika suhteliselt hämmastav.

Eesti/Saksa:
Mehi - 22,250 (2500 sai surma, 7500 haavatud)
Tanke - 7 (hävis 6)
Suuremaid relvi - 70–80
Lennukeid - 49

Venelased:


Mehi - 136,830 (35000 sai surma, 135000 haavatud)
Soomukeid - 150
Suuremad relvi - 1680
Lennukeid - 546

Andmed pärinevad siit.

Hämmastavad andmed on tõesti... venelastel siis sai haavata rohkem mehi kui neil üldse lahingusse läks ja seda veel asjaolule, et 35000 nagunii surma said.
Leia selle kasutaja kõik postitused
Jako
Bännitud

Postitusi: 38
Liitunud: Aug 2009
20-07-2010 21:20
Postitus: #10
 
Tsitaat:Algselt postitas Krayon
Hämmastavad andmed on tõesti... venelastel siis sai haavata rohkem mehi kui neil üldse lahingusse läks ja seda veel asjaolule, et 35000 nagunii surma said.
Probleem on selles, et haavatuid ja surnuid loeti ühe ringkonna ja andmed palju mehi sõdis teise ringkonna poolt.
Tegelikult on siiamaani ju probleeme venelastel (andmetega) sellega, et palju mingis rünnakus mehi osales ja surma sai.

Siis alla tuleb ju ka veel lugeda see "linnalegend", et saadeti rindele "kaake", kellel ei olndud ei mingit varustust ega oskusi ning sõjarelvad pidi lahingutandrilt otsima koos moonaga.
Leia selle kasutaja kõik postitused
excubitoris
Kes-Kus-Miks-oloog

Postitusi: 11,466
Liitunud: Apr 2007
20-07-2010 21:25
Postitus: #11
 
Krayon - ma kahtlustan, et siin on tegu kas lihtsalt nõukoguliku lohakusega - on nad seal ennemgi puusse pannud või neile nii meeldiva numbri manipulatsiooniga. Kui lahingusse paisati tihti üksuseid mis ei olnud korralikult komplekteeritud - neil puudus number ja muudki atribuudid rääkimata korralikust dokumentatsioonist siis võis kergelt tekkida situatsioon, et lahingusse paisati vähem või rohkem jõude kui sealt hiljem naases. Väli laatsaretid olid aga vähesed kohad kus valitses mingigi kord ning seal loeti kõik saabunud ilusti üle - enamalt jaolt vähemalt. Samas pole mingiks saladuseks, et nõukogude pool suurendas oma surnute arvu - sellest on kirjutanud mitmed ajaloolased nii Vene Föderatsioonis kui mujal. Siin tuleb mängu "holokausti" narratiiv - suurem ohvrite arv näitab ju suuremat "pühendumist" ning see on ka poliitiliseks "kapitaliks" mida VF juhtkond edukalt tänase päevani kasutab - just nagu see "holokaustitööstus". Loomulikult jääb alati võimaluseks, et antud juhul on arvude ebakõlas süüdi lihtne inimlik eksitus kus keegi kirjutas neid valesti maha ja ei kontrollinud algmaterjale - kas süüdimatult või süüdivalt on juba teine teema.

Tegelikult on kõik lihtne aga me pole sellest veel aru saanud ...
*
Sa pead tegema HEAD halvast, sest millestki muust teda teha pole.
Leia selle kasutaja kõik postitused
T11ger
Veteran

Postitusi: 817
Liitunud: Feb 2009
20-07-2010 21:27
Postitus: #12
 
Kaagid - trahvipataljon (mingil põhjusel vangi mõistetud inimesed, kellel lubati verega süüd lunastada).
Ka saksa poolel oli selliseid, kuid neid kasutati rohkem ehitus jms abitöödel.

vt head filmi (ütleks, et tagasihoidlikult tehtud) http://2ran2pi.blogspot.com/2005/12/vene...-rood.html
Leia selle kasutaja kõik postitused
Celtic
ja sina pead kandma maailma

Postitusi: 5,897
Liitunud: May 2004
21-07-2010 07:06
Postitus: #13
 
Tsitaat:Algselt postitas excubitoris
Igat tüüpi ürituste reklaamimine ei ole minu meelest sugugi mitte paha. See on ju puhas harimine. Selge, et mõned neist saavad piisavalt reklaami ka "peavoolumeedias" ja asuvad kohtades kuhu ligipääs kergem, kuid nagu selle ürituse puhul kus peavoolu meedia EI taha seda eriti kajastada ja asub ka nagu "kergelt" kuskil "Kapa-Kohilas" siis kerge teadvustamine ei tule mitte kahjuks. Minu meelest on lausa positiivne kui siia satuvad ka militaar.neti rahvas kes omi üritusi siin reklaamivad ja kutsuvad meid neid külastama. Maailm on kirju ja teadmiste mitmekesistamine ei jookse mitte mööda külgi alla. Muidu on jälle päevakorras see vana hea mõistulugu isast, tema seitsmest pojast ja luuast. Eesti on väike, meid on vähe ja peame rohkem kokku hoidma OMAVAHEL ning sellised üritused aitavad sellele tublisti kaasa.
Aga äkki avaks siis Para-Webi seinal hoopis mingi kuulutustetahvli, kus saab oma üritusi kuulutada, jalgratast müüa ning naist otsida? Ja muudaks äkki ka Para-Webi nime ära...

Kui sa suudad mulle ära seletada, mil moel on Sinimäed seotud paranormaalsusega, võib teema alles jääda.

Kõrgeim äratundmine on teada saamine, et tegelikkuses olid pidevalt selle kõrgeima äratundmise sees.
Iga hetk ja iga kogemus, mis sa saavutad on ideaalne, täiuslik, kordumatu
Leia selle kasutaja kõik postitused
elis
roheline

Postitusi: 938
Liitunud: Jul 2004
21-07-2010 10:16
Postitus: #14
 
Meil on mitmeid teemasid siin foorumis, mis ei ole otseselt nii 'parad', kui võiks oodata. Tegin teema lahti, kuna tegu on olulise temaatikaga eestluse ja meie ajaloo teemadel.
Räuskavad postitused lähevad siin otsejoones kustutamisele, kui tahate rääkida, rääkige asjast.

http://spaceweather.com/
Leia selle kasutaja kõik postitused
excubitoris
Kes-Kus-Miks-oloog

Postitusi: 11,466
Liitunud: Apr 2007
21-07-2010 11:15
Postitus: #15
 
Celtic - KOGU meie elu on üks suur para - saa üle ja võta õppust Elisest.
Ei saa teemasi kinni panna ja kustuda kuna sulle ei meeldi teema või isik.

Tegelikult on kõik lihtne aga me pole sellest veel aru saanud ...
*
Sa pead tegema HEAD halvast, sest millestki muust teda teha pole.
Leia selle kasutaja kõik postitused
Jako
Bännitud

Postitusi: 38
Liitunud: Aug 2009
21-07-2010 11:39
Postitus: #16
 
Praeguse seisuga on 31. vaba ja kui transport on tasuta (laisk nagu olen) siis hetkeseisuga plaanin ka tulla.

Teemaväliselt;
Paranormaalne on midagi mis on väljaspool kokkulepitud normaalsuse piire.
Kui on üks grupp, kes ei kuulu ühsikonna kihti, mis peab ühte või teist ajsa normaalseks ja vaatab seda alternatiivse vaatenurga alt on tegemist paranormaalsusega.

Seega sobiks Exu teema siis suurepäraselt, kui üldine "normaalne" ühiskond on haritud ühe informatsiooniga ja teine grupp on kursis teise informatsiooniga - elik paranormaalne.
Kui asjaga edasi minna siis võib öelda ju, et tegelikult on kõik subjektiivne ja vastavalt andmete lahterdamisele saab mingi asja apranormaalseks teha - kasvõi hingamise.
Leia selle kasutaja kõik postitused
VironShaman
Kui võtaks ja müristaks

Postitusi: 3,744
Liitunud: Oct 2007
21-07-2010 11:41
Postitus: #17
 
Miks ei ole sinimägede teema para, kuna vastasseis oli kahe usundi vahel siis osalesid mõlemalt poolt ka usundi põhjustajad.
Natside usundit kartis vähemalt Stalin ja tema Mordehaid (sest Stalin oli kolme Estheriga abielus)niivõrd, et hävitas kõik, kes vähegi sellega kokkupuutes olid olnud.
Ja see piirkond sisaldab siiani vana väge, sest seal olid kohal mitte lihtsad natsid vaid nende tuumikusse kuulunud tegelased, kes lahkusid sealt kohaliku lennuvälja kaudu kui Emajõelt läbi murti: Mulle jääb piirkond sünnikohale üsna ligidale, ja pole sugugi nali, et igal sellisel kokkutulekul sebivad hoolega kristlikud papid peletades paganlikke jõude eemale.
Leia selle kasutaja kõik postitused
excubitoris
Kes-Kus-Miks-oloog

Postitusi: 11,466
Liitunud: Apr 2007
21-07-2010 12:14
Postitus: #18
 
VS ja Jako - kui kõik laabub (selgub nii 25ndaks) siis loodan teid seal näha.

Siin on eelkõnelejatel täiesti õigus - Sinimägede lahing oli üheks etapiks meie maailmas "isa"
mängivate jõudude oma vahelises ja meiega võitluses. On ju siin foorumis palju räägitud
3Riigi paranormaalsest taustast nagu mitmed isikud on täheldanud on neid tausta rakendatud
ka igapäevases tegevuses ehk siis ka rinnetel. Nüüd on meil võimalus arutleda sündmuse üle
mis toimus "meie õues" ja uurida kas, mida ja kui palju sellest toimus meil siin ehk Sinimägedel.
VS juba tegi otsa lahti ja kutsuks ülesse ka teisi võimetega inimesi tulema Sinimägedele (kas siis
31 või muul ajal) ja uurima Jõudude tasakaalu koha peal. Kui jätta kõrvale - mis ON oluline, kuid
pole kunagi ainuke aspekt) - keskmine motiveeritus nii Saksa kui Nõukogude armees siis selline
võimas kaitselahing on lausa müstiline - selliste "summade" ehk inimjõuga - saavutati selliseid
tulemusi. Seega - Celtic - torisemise asemel ehk tuleksid kohale sinna ja uuriksid kes seal veel
ringi käib - kui käib ja kas on seal huvitavaid energiaid liikvel?!

Tegelikult on kõik lihtne aga me pole sellest veel aru saanud ...
*
Sa pead tegema HEAD halvast, sest millestki muust teda teha pole.
Leia selle kasutaja kõik postitused
Anonymous
registreerimata

 
21-07-2010 12:50
Postitus: #19
 
Tsitaat:Algselt postitas excubitoris
Kas antud isik (või isikud) tunnevad mingit personaalset viha minu või antud teema vastu ehk siis neile ei meeldi, et eestlased (koos teiste Euroopa patriootidega) on hakanud vastu punasele tondile idast?[/i]
[Muudetud: 7-20-2010 excubitoris]

Ohoo, kes need Euroopa patrioodid nüüd olid - natsid või?
Oleks sõda kauem kestnud või veel hullem, saksa natsid selle võitnud, oleks eestlased süstemaatiliselt hävitatud (paremal juhul "saksa traditsioone järgides"* orjastatud), nagu kõik teisedki mitte "tõupuhtad" aarialased.
Niisiis mulle jääb siiani arusaamatuks mõnede enda arust Eesti patriootidest militaristide (saksa) natsi-lembus. Sakslased olid siin vallutajad ja vaenlased samamoodi nagu venelasedki.
*Nende idealiseerimine on täpselt sama jabur nagu baltisakslaste - eestlaste orjastajate järeltulijate - idealiseerimine.
Jõhvikas
Veteran

Postitusi: 2,538
Liitunud: Apr 2009
21-07-2010 14:09
Postitus: #20
 
Mugeniga selles osas täiesti nõus, et ka Sakslased olid siin okupandid, aga mis puutub arvamusse, et natsid sõja võitmise korral oleks ka siin venelaste moodi käitunud, siis see on võitjate tekitatud müüt. Soovitan kuulata Nõmme Raadio arhiivist Raik Saart-i. Seal ta räägib arhiividele ja tõest huvitatud uurijatele tuginedes kuidas asjad tegelikult olid. Juttu siis natsides, holokaustist, jne. Võin kinnitada, et mitte mingit ülistamist seal ei ole, võivad kõik kuulata.

Samuti ei tasu arvata, et kes Sinimägedele lähevad, et need kohe natsi lembuses on. Isiklikult arvan, et Sinimägedes Eesti eest sõdinutel ei olnud sooja ega külma natsidest või Saksamaast. Võideldi Eesti vabaduse eest. Loomulikult on igas seltskonnas ka natsimeelseid, aga ei saa sellepärast kogu tervikut selles süüdistada.
Leia selle kasutaja kõik postitused
excubitoris
Kes-Kus-Miks-oloog

Postitusi: 11,466
Liitunud: Apr 2007
21-07-2010 14:26
Postitus: #21
 
Mugen - tundub, et sa oled VÄGA vähe uurinud 2MS asjaolusi - muuga ei ole sinu sõnavõtt
seletatav. Samas on sinu sõnavõtus läbi kumav selline paras annus demagoogiat kahh.

Olgem ikka PÄRIS ausad - Nõukogude pool hävitas ja tappis korduvalt rohkem inimesi - ei
halastatud ju isegi "omadele" ehk endise Vene Impeeriumi alamatele keda tapeti lausa
miljonite kaupa ja seda AMMU ennem kui Aadu üldse pukki sai. Pealegi on Euroopas läbi
viidava genotsiidi poliitika süüdistused sakslaste suunas pea 100% ulatuses alusetud kui
on korduvalt tõestatud, et "punased" hävitasid inimesi edasi ka siis kui sakslased olid juba
allutatud. Ehk meenub sulle selline sündmus kui küüditamine mis ei toimunud ainult Eestis
vaid ka mujal Baltikumis ning isegi mujalö NLiidus? Ainukene grupp kelle ümberasustamise
katset saab sakslastele "kaela" määrida olid ju juudid ja siin ei tohiks unustada sellist detaili,
et nende küüditamise plaan oli välja töötatud koos juhtivate juudi grupeeringutega kogu
maailmast - tee palun googeli otsing fraasile "transfer agreement" ja loe, kuidas asi käis.
Siin ei saa ka unustada seda väidetavat "holokausti" mis on ise täielik müüt ning seda on
isegi mitmed juudi autorid tunnistanud.

Seega võtame kokku - sakslased OLID ( ja loodan, et ka on) meie - eestlaste liitlased
meeldigu see mõnedele tõupuhastele judeo-bolševikele või mitte. Lisaks veel see - meenutada
Ordurüütleid siis ei tohiks ära unustada neid moskoviite kes käisid ENNE ja ka pärast rüütleid
eestlasi nii röövimas kui tapmas. Nagu nii mõnigi ajaloolane meil siin Eestis on väitnud oli see
700 aastane orjandus pigem õilis müüt mis aitas teatud ajahetkel Eestis masse konsolideerida
kui reaalselt toimunud süsteem. On ajaloos küllalt teada eestlastest ülikuid ja kaupmehi kellede
kohta kasutada sõna ori on pehmelt öeldes naeruväärne. Eestlased ei olnud ju mitte ainult
talupojad (kes olid tõesti maale kinnistatud) vaid ka linnakodanikud ja muud vabamehed.
Täpsuse huvides peab märkima, et samal ajal ei olnud Saksamaal talumeeste elu sugugi mitte
palju kergem või roosilisem. Mõtle sellele ja ürita rohkem ajalugu studeerida - ehk aitab.

Samuti teed sa tavalise vea mida paljud teevad - määratledes relvavendluse ja praktilise
koostöö idealiseerimise alla. Olen 100% kindel, et juhul kui sakslased oleksid "peale" jäänud
ei oleks siin tulnud mingit puhastust - mitte midagi võrreldavat sellega mida tegid siin need
bolševikud. Pealegi näitas selle aegne statistika, et sakslased olid karmid just kriminaalse
elemendi suhtes, kuid tavaline tsiviil elanikond jäi neist täiesti puutumata. Siin toetun ma ka
oma perekonna kogemustele kes seda mulle vahendasid mis toimus okupatsioonide aegadel.

Ei vaidlusta seda punkti, et sakslaste siin viibimine 2MS ajal oli okupatsioon, kuid lähtudes
asjaoludest siis olen pigem okupeeritud sakslaste poolt kui olla "vaba" NLiidus.

Tegelikult on kõik lihtne aga me pole sellest veel aru saanud ...
*
Sa pead tegema HEAD halvast, sest millestki muust teda teha pole.
Leia selle kasutaja kõik postitused
Jako
Bännitud

Postitusi: 38
Liitunud: Aug 2009
21-07-2010 15:36
Postitus: #22
 
Väike ettepaneks!
Võiks rääkida asjadest mis reaalselt toimusid, mitte asjadest mida kommunistlik propaganda pasun on meie kõrvad täis puhunud.
Argumenteerida on tore vastaspoolega, kui faktid on õiged ja mis peamine - olemas. Nii õpid ise kui oponent.
Praegusel kujul, ma kardan hakkab varsti teema välja nägema selline.

Natsivastane - Aga kommunistid tulid meid ju päästma suure saksa raudrusika eest ja see on loomulik, et eesti rahvas pidi oma naiste keha, meeste vere ja laste nutuga maksma. Muidu nad ju poleks meid vabastama tulnud iseseisvusest. On ju selge, et "vabastajad" tahavad tappa mehi, vägistada meie naisi ja saata lapsed siberisse asumisse. See käib kõik vabastusplaani juurde, niiet olgu tasa, oo-harimatud natsilembelised skinnheedid.
Leia selle kasutaja kõik postitused
Anonymous
registreerimata

 
21-07-2010 16:01
Postitus: #23
 
Tsitaat:Algselt postitas Krayon
Mugeniga selles osas täiesti nõus, et ka Sakslased olid siin okupandid, aga mis puutub arvamusse, et natsid sõja võitmise korral oleks ka siin venelaste moodi käitunud, siis see on võitjate tekitatud müüt.

Seda, kuidas sakslased oleks siis eestlastega käitunud, ei saa me päris täpselt kunagi teada. Nad tegutsesid kogu II maailmasõja vältel pigem kasulikkuse, kui aususe printsiibil. Kõige robustsem näide oleks otseselt Eestit mõjutanud Molotov–Ribbentrop'i pakt, mida Hitler murdis.
Nagu sa isegi märkisid - võitjad teevad uued reeglid.
Ja nii nagu praegugi on Eesti väikeriik, kes peab suurriikide sabas sörkima, et kuidagi ellu jääda, oli Eesti seda ka siis. See aga ei tähenda, et me peaksime ka tagasivaatlikult hakkama pooli valima ja ühte okupanti teisele eelistama.

Tsitaat:Samuti ei tasu arvata, et kes Sinimägedele lähevad, et need kohe natsi lembuses on. Isiklikult arvan, et Sinimägedes Eesti eest sõdinutel ei olnud sooja ega külma natsidest või Saksamaast. Võideldi Eesti vabaduse eest. Loomulikult on igas seltskonnas ka natsimeelseid, aga ei saa sellepärast kogu tervikut selles süüdistada.

Pole väitnudki, et kõik Sinimägedesse minejad on natsi-lembed. Mina reageerisin praegu postitusele, mis üritas näidata natse kui Euroopa päästjaid.
Anonymous
registreerimata

 
21-07-2010 16:05
Postitus: #24
 
Tsitaat:Algselt postitas Jako
Väike ettepaneks!
Võiks rääkida asjadest mis reaalselt toimusid, mitte asjadest mida kommunistlik propaganda pasun on meie kõrvad täis puhunud.
Argumenteerida on tore vastaspoolega, kui faktid on õiged ja mis peamine - olemas. Nii õpid ise kui oponent.
Praegusel kujul, ma kardan hakkab varsti teema välja nägema selline.

Natsivastane - Aga kommunistid tulid meid ju päästma suure saksa raudrusika eest ja see on loomulik, et eesti rahvas pidi oma naiste keha, meeste vere ja laste nutuga maksma. Muidu nad ju poleks meid vabastama tulnud iseseisvusest. On ju selge, et "vabastajad" tahavad tappa mehi, vägistada meie naisi ja saata lapsed siberisse asumisse. See käib kõik vabastusplaani juurde, niiet olgu tasa, oo-harimatud natsilembelised skinnheedid.

Sinu hirm pole õigustatud - ma pole nimelt kommunist. Keegi teine meid ei päästnud IIMS ajal peale eestlaste endi.
Ei pea valima kahe halva vahel, kui on veel kolmas variant.
excubitoris
Kes-Kus-Miks-oloog

Postitusi: 11,466
Liitunud: Apr 2007
21-07-2010 16:09
Postitus: #25
 
Räägi siis ka meile palun reaalsest kolmandast variandist?

Tegelikult on kõik lihtne aga me pole sellest veel aru saanud ...
*
Sa pead tegema HEAD halvast, sest millestki muust teda teha pole.
Leia selle kasutaja kõik postitused
Teema on suletud 


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Sinimägede kokkusaamine aastal 2010 excubitoris 5 5,373 16-07-2010 11:54
Viimane postitus: Celtic

Vali alamfoorum:


Kasutaja(d) vaatamas seda teemat: 1 külalist

gro.bew-arap[tä]bew-arap | Para-web | Tagasi üles | Tagasi sisu juurde | Mobile Version | RSS voog