Teema on suletud 

Teema reiting:
  • 0 Häält - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
31 juuli 2010a kokkusaamine Sinimägedes
Autor Sõnum
Jako
Bännitud

21-07-2010 16:14
Postitus: #26

Tsitaat:Algselt postitas Mugen
Mina reageerisin praegu postitusele, mis üritas näidata natse kui Euroopa päästjaid.
Kust sa seda küll lugesid Laugh
Sinu hirm pole õigustatud - ma pole nimelt kommunist. Keegi teine meid ei päästnud IIMS ajal peale eestlaste endi.
Ei pea valima kahe halva vahel, kui on veel kolmas variant.
Tihtilugu on nii, et kui sa ütled midagi halvasti kommunismi kohta oled sa automaatselt nats, kiilakas ja mõrvar.
Mulle teeb see nalja - see näitab kui harimatu on inimene kes seda väidab.
Minu eelnev tekst aga ei olnud puudutatud sinu pihta. See oli selline üldine heietamine.

Mina olen näiteks rahvuslane - ma tahan, et eesti riik, keel ning rahvas jääks püsima - kahjuks seetõttu pean leppima sellega, et mind peetakse natsiks (Mis tegelikult ei ole muidugi vale, kuna nats - natsionalist - on rahvuslane) - murelikuks teeb see, kui koos sõnaga nats visatakse kujundlikult pilt, kus on miljonid tapmised jõhkrate pesemata kiilakate poolt, kes on ühe silma, punnis näo ja suure mädapunniga nina peal...
Leia selle kasutaja kõik postitused
Jõhvikas
Veteran

21-07-2010 16:23
Postitus: #27

Väikerahva saatus, eriti kui see veel asub strateegiliselt üliheal kohal ei saa kunagi olema kerge ja alati soovib meid keegi vallutada ja okupeerida.

Mida elu meile õpetanud on? Minu arvates seda, et eestlane püsib ja areneb ainult okupandi ikke all. Alles siis me suudame koonduda ja elada suures üksmeeles. Teine Eesti tõestab seda imehästi. "Omad" suudavad korda saata vaat, et suuremaid sigadusi ja rahvavastaseid kuritegusid, kui seda tegid okupandid. Küüditamine toimub nüüd vabatahtlikuse alusel... inimesed lihtsalt lähevad mujale elama.

Muideks, ei olnud see esimene Eesti ka nii roosiline.
Laias laastus võib meid jagada kaheks. Ühed on oma ahnuses pimedad ja nõus kõik maha müüma enda heaolu nimel ja teised on need, kes on nagu lambad ja lasevad vaikides ennast pügada ja mõnitada.
excubitoris
Kes-Kus-Miks-oloog

21-07-2010 16:26
Postitus: #28

Ja siis on Krayon kolmandad kes üritavad äratada neid esimesi ja teisi ja saavad sõimata nii siit kui seal.

Tegelikult on kõik lihtne aga me pole sellest veel aru saanud ...
*
Sa pead tegema HEAD halvast, sest millestki muust teda teha pole.
Anonymous
registreerimata

21-07-2010 16:31
Postitus: #29

Tsitaat:Algselt postitas excubitoris
Räägi siis ka meile palun reaalsest kolmandast variandist?

Võtad teatavaks, et nii punaste kui saksa natside poolel võitlesid eestlased ja mõlemad valikud olid sitad. Samuti ei unusta ära, et küüditamistele aitasid oma ahnusest tulenevate pealekaebamistega kaasa eestlased. Tunnistad endale, et eestlaste minevikus on paraku vähe heroilist ja tunduvalt rohkem viletsust ja vaeva.
Seega oled eestlane nüüd ja praegu ja vaatad, et need vead, mis siis tehti, enam mitte kunagi ei korduks. See ongi kolmas variant.
Anonymous
registreerimata

21-07-2010 16:37
Postitus: #30

Tsitaat:Algselt postitas Jako
Mina olen näiteks rahvuslane - ma tahan, et eesti riik, keel ning rahvas jääks püsima...

No siis saab sul olema (ja juba on) palju-palju tööd wink Üldiselt oled sa mõelnud ka kuidas sa kavatsed seda saavutada? Reaalselt? Loosungitest on vähe kasu...
Jako
Bännitud

21-07-2010 16:38
Postitus: #31

Seega oled eestlane nüüd ja praegu ja vaatad, et need vead, mis siis tehti, enam mitte kunagi ei korduks.
Aga kes on eestlane?
1) Kas iga eesti keelt kõnelev inimene on ikka eestlane?
2) Kas eesti keelt kõnelev, riiki maha müüa tahtev isik on eestlane?
3) Kas riigi kulul elav parasiit on eestlane?

Hiljuti oli raadios teema; "Kes siis on kodanik" mis mind ennast taas mõtlema pani selle üle.
Heal juhul on eestis kokku 100000 eestlast, ülejäänud on eesti keelt kõnelevad isikud.
Jako
Bännitud

21-07-2010 16:50
Postitus: #32

No siis saab sul olema (ja juba on) palju-palju tööd wink Üldiselt oled sa mõelnud ka kuidas sa kavatsed seda saavutada? Reaalselt? Loosungitest on vähe kasu...
No Eesti riik ju enam ei eksiteeri tänu lissaboni leppele - seega, riiki enam kaitsta ei saa. Kui siis (taas)iseseisvuda.
Euro tulekuga kaob see näiline riik ka ära - siis oleme provints valmis - Ja seekord suure laulu ja tantsuga - (On õigus, et eestlane müüb ennast esimesele ettejuhtuvale maha)
Rahvas/rahvust - Õnneks ei ole rahvas veel nii läbi "segunud" nagu seda on Saksas (türklased) ja Prantsusmaal (Neeg... vabandust... mustad mehed aafrikast)

Senikaua kui on olemas meil maa jalge all ja kaks-kolm eestlast kes tõesti ajavad Eesti (Mitte mammona) asja, on meil ka lootust.
Võibolla olen ma naiivne, lootes, et Eesti rahvas jääb püsima ning eestlane hakkab enda saatust juhtima... aga vähemalt ma ei müü oma esivanemate metsi/hiisi, et neid maha raiduda ja peale ehitada järjekordne rumalus.

[Muudetud: 7-21-2010 Jako]
excubitoris
Kes-Kus-Miks-oloog

21-07-2010 16:51
Postitus: #33

OK Mugen aga reaalset varianti sa ju ikkagi ei pakkunud - sama loosungilisust milles süüdistasid Jakot?!

Hea küll - me ei ühine ei sakslaste ega venelastega - kellega siis? Püha vaimuga?

*
Jako
Bännitud

21-07-2010 16:55
Postitus: #34

sama loosungilisust milles süüdistasid Jakot?!
Et oleks selge - Jako ei ole loosungeid mitte kunagi käes hoidnud ega vorpinud.
Kahel rahvuslikul koosviibimisel vist hoidsin küll lippu käes...

Paar aastat tagasi suhtlesin ennast ühe rahvusliku organisiatsioonina esitleva grupiga - Kahjuks oli tegemist vaimuvaesete inimestega kelle "peatööks" oli rahvusluse edendamise asemel üksteise kallal iniseda.
Üks meie foorumi moderaator, kes kaks eelmist Sinimägede teemat ära kustutas oli antud org. "juht" ka mingi aja (Kaks aastat vist)

Anonymous
registreerimata

21-07-2010 17:02
Postitus: #35

Mind isiklikult teeb murelikuks see, et eesti rahvuslastel on suht negatiivne imago.
Üldsus tunneb (või vähemalt arvab tundvat) neid selle järgi, et:
a) enamus neist on militaristid
b) vihkavad venelasi ja teisi immigrante
c) vihkavad juute (keda meil Eestis nagu õieti polegi)
d) vihkavad homosid (keda meil Eestis on ka vähe)
e) vihkavad Euroliitu
f) flirdivad saksa natsismiga

Niisiis, mis on see positiivne, praktiline osa, mida nad Eestile juurde annavad? Või on nad lihtsalt grupp kibestunud inimesi, kes suunavad oma jõuetu viha Delfi ja Postimehe kommentaariumitesse?

Mis peaks olema (või on) Eesti rahvuslaste programm, millega reaalselt midagi saavutatakse? Mida üldse tahetakse saavutada?

(need on lihtsalt küsimused ja pole mõeldud kellegi solvamiseks)
Anonymous
registreerimata

21-07-2010 17:08
Postitus: #36

OK Mugen aga reaalset varianti sa ju ikkagi ei pakkunud - sama loosungilisust milles süüdistasid Jakot?!

Hea küll - me ei ühine ei sakslaste ega venelastega - kellega siis? Püha vaimuga?

Ma ei saa aru miks sa kellegagi nii väga ühineda tahad? Eriti veel tagantjärele, minevikus. Laugh

Ma ju ütlesin, mida on vaja teha - anda endast parima nüüd ja praegu. Kui sa oled maanduslikult edukas ja sul on võimu, siis saad sa ka ühiskonnale rohkem tagasi anda.
Jako
Bännitud

21-07-2010 17:29
Postitus: #37

Ei - Kleenuke poiss olen - Relva pole kunagi käes hoidnud ja lahingutaktikast ei tea tuhkagi!
Venelasega, kes austab Eesti seadusi ja räägib Eesti keeles mul probleeme ei ole. Küllaga kui karjutakse tänavail "Russija, Russija, Russija!!" ja sülitades tavalisele lihtkondanikule näkku, kes ei ole neile midagi teinud, lähen ma küll vihaseks.
Teiste immigrantidega on sama lugu!
Isiklikult ma ei vihka neid, kuid sümpaatiat ka pole. (Ja mõni ikka on)
Rahvusluse ühes eesmärgiks on Eesti rahva püsimajäämine - Homod riigile beebisi juurde ei tee.
Järgneva lause eest saan küll arvatavasti peapesu aga isiklikult kuulun nende inimeste hulka kes peavad homoseksualismi hälbeks.
Ja isiklikult ma ei vihka neid. Samahästi võiks vihata kõiki skisofreenikuid või aspergereid.
e) vihkavad Euroliitu
Mida on euroliit keskmise eestlase jaoks reaalselt toonud ja head teinud? Ainukene mida EU oskab on õigusi väikeriigilt ära võtta ja paragrahve kaela väänata.
Minule sümpatiseerib see mida Natsid püüdsid maailmas saavutada (Harju keskmise pähe tekivad nüüd pildid tapetud juutidest ja suurest impeeriumist...)
Ei... mulle ei sümpatsiseeri see mida võitjad peale sõda rääkisid, mulle sümpatiseerib see mida reaalselt taheti teha ja kelle vastu reaalselt sõda oli.
(Kuna see mida taheti saavutada on pikk ja lai teema mida ühe-kahe lausega ei saa/oska, vähemalt mina, seletada... siis jätan selle tulevikku - kuid foorumis on teemad olema selle kohta. Alusta Zed'i III Reichi ja lõpeta VS'i juttudega - Ja ära lase Orioni teemal ennast liialt ära ehmatada, lihtsalt väldi. Seal on kulda)
Niisiis, mis on see positiivne, praktiline osa, mida nad Eestile juurde annavad?
Mida annab üks Viru keskuses hängiv homo Eestile juurde peale gonorröa? Mis on see positiivne, praktiline osa?
Rahvuslaste koha pealt ma oskan küll öelda. Aga ma kardan, et enne tuleb tähepiir postis peale.
Või on nad lihtsalt grupp kibestunud inimesi, kes suunavad oma jõuetu viha Delfi ja Postimehe kommentaariumitesse?
Isiklikult ma käin mõnikrod Delfit ja muid online-uudiseid lugemas puhtsalt huumori pärast - Mõnikord saab ikka hea naljadoosi kätte. Kommentaare ma enamasti ei loe ega kommenteeri ka ise.
Mis peaks olema (või on) Eesti rahvuslaste programm, millega reaalselt midagi saavutatakse? Mida üldse tahetakse saavutada?
Eesmärgiks on Eesti rahva püsimajäämise kindlustamine.
Programme on mitu. On olemasolevaid, mille hindeks võiks anda 5/5, kui on ka suht rumalaid, mida tahaks vältida.
(Kuna ma ise pole leidnud seda "õiget" gruppi, kes jagab minuga samasi vaateid ja eesmärke, siis ma päris täpselt ja kiiresti ei saa kuskilt mingit "eesmärkide protokolli" sulle edasi kopeerida. Aga mine tea... äkki kunagi mõtlen ise midagi välja. Päike ju teavas suur ja päikesepiste oht olemas!)
(Need on lihtsalt sulle vastused mis ei ole mõeldud kellegi solvamiseks.)
Leena
Bännitud

21-07-2010 17:38
Postitus: #38

Mind isiklikult teeb murelikuks see, et eesti rahvuslastel on suht negatiivne imago.
e) vihkavad Euroliitu

Niisiis, mis on see positiivne, praktiline osa, mida nad Eestile juurde annavad? Või on nad lihtsalt grupp kibestunud inimesi, kes suunavad oma jõuetu viha Delfi ja Postimehe kommentaariumitesse?

Mind teeb murelikuks, et siiski on tegu rahvuslaste solvamisega, eriti kui tegemist on argumenteerimata vihkaja sildi riputamisega.

Rahvuslaste imagot kujundavad peaasjalikult teised, mitte rahvuslased ise. Mis delfi ja postimehe kommentaariumisse puutub, siis ajad sa küll midagi sassi. Seal on jõuk palgalise kommentaatoreid kellega püütakse mingeid maineid kujundada.
Jõhvikas
Veteran

21-07-2010 17:41
Postitus: #39

Kuulge, aga teeme nüüd nii, et see teema rohkem lukku ei läheks! Katsume seda asja võtta rahulikult ja näitame, et suudame ennast ja oma emotsioone kontrollida. Eelhoiatus lihtsalt.

[Muudetud: 7-21-2010 Krayon]
Anonymous
registreerimata

21-07-2010 17:44
Postitus: #40

Ehh, seda ma kartsingi - võtsid küsimusi kui rünnakut, nagu ma oleks mingi prokurör, kellele sa pead oma "süütust" tõestama. Smile Ei pea.
Ma mõtlesin seda teemat pigem üldisemalt, mitte isiklikult.

Ok, aga võtame siis Eesti rahva püsimajäämise, kui ühe punkti, millele toetuda.
Samas enne oli ka küsimus, et kes on eestlane. Ma näen kahte varianti:
a) eestlane on sünnijärgselt eestlane, vereliini pidi
b) eestlane on kodakondsuselt eestlane, rahvuselt võib olla ükskõik kes, elab Eestimaal ja kasutab nii Eesti riigi poolt antavaid hüvesid, kui tal on ka Eesti riigi ees kohustused.

Kelle püsimajäämisest käib siis jutt?

(küsimus mõeldud Jakole)

[Muudetud: 7-21-2010 Mugen]
Anonymous
registreerimata

21-07-2010 17:46
Postitus: #41

Tsitaat:Algselt postitas Leena
e) vihkavad Euroliitu

Mind teeb murelikuks, et siiski on tegu rahvuslaste solvamisega, eriti kui tegemist on argumenteerimata vihkaja sildi riputamisega.

Rahvuslaste imagot kujundavad peaasjalikult teised, mitte rahvuslased ise. Mis delfi ja postimehe kommentaariumisse puutub, siis ajad sa küll midagi sassi. Seal on jõuk palgalise kommentaatoreid kellega püütakse mingeid maineid kujundada.

Kuidas saab olla tegu rahvuslaste solvamisega, kui ka mina räägin imagost, mtte sisust. Ära provotseeri, Leena.
Leena
Bännitud

21-07-2010 17:58
Postitus: #42

Tsitaat:Algselt postitas Leena
e) vihkavad Euroliitu

Kuidas saab olla tegu rahvuslaste solvamisega, kui ka mina räägin imagost, mtte sisust. Ära provotseeri, Leena.

Ei ma ei provotseeri. Õppisin lihtsalt sinult kuidas ilma provotseerimata mõtteid kirja panna.

foorum tunneb (või vähemalt arvab tundvat) Mugenit selle järgi, et:

1. Pole kõige parema taiplikkusega
2. Laseb propagandistidel ajusid pesta
3. Armastab pederaste.

Või olen ma millestki valesti aru saanud?
Jako
Bännitud

21-07-2010 18:01
Postitus: #43

Ehh, seda ma kartsingi - võtsid küsimusi kui rünnakut, nagu ma oleks mingi prokurör, kellele sa pead oma "süütust" tõestama. Smile Ei pea.
Ei võtnud rünnakuna Smile Mõtlesin lihtsalt, et räägin oma kogemustest ja mõttetest rahvuslasena.
Ma mõtlesin seda teemat pigem üldisemalt, mitte isiklikult
Rahvuslaste seas on teisi kleenukesi poisse ja tüdrukuid veel!
Soovitan sul, Mugen, 31. tulla ka Sinimägedesse kui aega ja ilma. Siis näed millised inimesed reaalselt kohale tulevad, mitte mida pärast televisioonis kokku miksitakse ja konstektist välja kisutakse.
a) eestlane on sünnijärgselt eestlane, vereliini pidi
Vereliin - Kodanik on see, kelle ema-isa ja nende vanemad on eestis sündinud ja omavad Põhjamaalastele omaseid tunnuseid (Hele nahk)
b) eestlane on kodakondsuselt eestlane, rahvuselt võib olla ükskõik kes, elab Eestimaal ja kasutab nii Eesti riigi poolt antavaid hüvesid, kui tal on ka Eesti riigi ees kohustused.
Aga kes on reaalselt kodanik ja kuidas saab kodanikuks? Kas eluheidik, kes riigi ja ühiskonna heaks midagi ei tee on eestlane?
Isiklikult usun, et kodakondsus peab olema igal inimesel välja teenitud - Kui sa tead riigi ajaloost, oled riigile lojaalne, toodad järelkasvu ning arendad riiki mõttetöö või higiga... alles siis oled riigi kodanik.
Kelle püsimajäämisest käib siis jutt?
Põhjamaise rassi esindajatest Bleh
Hoiduda läbisegunemisest üle seitsme maa ja mere tagant tulevate sellidega.

Muudatus:
Kui te tsiteerite, siis palun ärge tsiteerige tervet postideahelat. Piisab ühest-kahest sõnast... lausest. Hoidkem ruumi kokku!
Äitähh!

excubitoris
Kes-Kus-Miks-oloog

21-07-2010 18:02
Postitus: #44

Kas oleks ehk õigem ütelda, et üldsus tunneb neid tänu nii just sellele propagandale mis tuleb "meie"
igapäevasest meediast?!

Üritame siis üle vaadata ka teised sinu pakutud punktid üle ja vaatame mis välja tuleb.

A. Kas militarist on paha olla? Osaleda riigi kaitses on ju iga kodaniku auasi. Meil ju isegi käigus ametlikult
totaal kaitse printsiip mis näeb ette vähemalt enamiku meeste valmisolekut asuma võitlusse kui
kodumaad ähvardab invasioon. Mis ajast on siis militarism paha? Selge, et vahest ja mõned pingutavad
kuid neist saab rõhuv enamus alati üle.

B-D. See "vihkamise" jutt on aga just selline bolševistlik demagoogia millega lähevad kaasa nii lollid
kui ka lihtsalt harimatud inimesed. Vahet ei ole mitu korda rahvuslased üritavad selgitada, et asi
pole mitte vihkamises vaid selles, et ei soovita nendega (juudid, venelased,neegrid) ühe katuse all elada
(põhjustest on siin samas foorumis korduvalt räägitud )ning homode puhul kehtib reegel - olgu kapis
ja keegi neid ei sega. Kogu seda vihkamise juttu ajavad aga just peamiselt nii juudid kui homod kuna
luues pildi neid vihkavatest "teistest" suudavad nad oma kogukonda konsolideeruda ja teha nende
teiste alu põrguks.

E. Samuti - õige rahvuslane ja IGA õige inimene ei pea euroliitu adekvaatseks tulevikuks. Peamised
punktid vaatan, et pani Jako juba kirja.

F. Mis on flirtimises paha? Saksa natsionalism tahtis seda sama mille eest on juba võidelnud sellised
inimesed Koidula, Vilms jne. Rahvuse kodumaal oleks eelkõige ja peamine õigus sellel rahval. Teised
on külalised keda koheldakse vastavalt. Aus ja avatud koostöö ja kaubavahetus KÕIGI rahvastega ja
riikidega - olgu need siis juudid või neegrid.

Nüüd - kas räägid rahvuslastest või mingitest palgalistest kommentaariumite sayanimitest kelle tööks
on rahvuslasi maha teha? Rahvuslasi on Delfis ja Postimehes vähe - vaid üksikud - enamus on just
sellised saast isikud kelle tööks on toota selliseid kommentaare mida siis rahvuslastele kraesse
keeratakse.

Eesti rahvuslaste (erinevad grupeeringud pakuvad erinevaid programme, kuid teen kokkuvõtte)
programmilised eesmärgid: Eesti riik peab koosnema kuni 99% ulatuses EESTLASTEST. Teised on siin
ajutiselt kas õppimas, äri ajamas või turistidena külas. Rahvuslased on valmis tegema nii poliitilist kui '
ka majanduslikku koostööd IGA riigiga tingimusel, et see toimub vastastikku ausatel ja austavatel
printsiipidel.

*
Anonymous
registreerimata

21-07-2010 18:10
Postitus: #45

No mina näen seda asja niimoodi - Eesti riik peaks koosnema inimestest, kes tahavad teha koostööd, millest neile kõigile kasu tõuseks, olgu see siis majanduslik-materiaalne või vaimne kasu. Muidu on riik kui selline lihtsalt sõna, õhk, ei aita mingid sümboolsed atribuudid nagu lipp, vapp, oma raha jne. Meie esivanemad on aastasadu kogukondlikult koostööd teinud, sellest on kujunenud traditsioon, mis viinud ka riigi moodustamiseni. Tegelikult on see omamoodi kommunism, ainult ilma absurdsete ideaalideta inimese üdini heast loomusest ja "ümberkasvatamisest". Kes tahavad koostööd teha kuuluvad riiki, räägivad lihtsamaks suhtlemiseks ühte keelt ja hoiavad kokku. Kes ei taha - koligu mujale, otsigu mõni muu riik.
Ja siin tulebki erinevus - paraku ei saa vereliini pidada peamiseks näitajaks (kuigi seda tuleks eelistada), sest ka nö. puhast tõugu eestlane võib olla sitt inimene, kes keerab kõigile teistele käru, üritades teiste arvelt kasu lõigata. Miks peaks toda poputama? Kui mul nt. oleks vaja endale valida oma meeskonda ja mul oleks valida eestlasest päti või teisest rahvusest korraliku kodaniku vahel, siis ma valiksin teisest rahvusest isiku, olgu ta nahavärv kasvõi must kui öö. Loomulikult kõigepealt ma eelistaks korralikku eesti soost inimest, kui see valik oleks. Aga lihtsalt ma leian, et nahavärv ei näita, kas inimene on hea või halb, kasulik või kahjulik...
excubitoris
Kes-Kus-Miks-oloog

21-07-2010 18:18
Postitus: #46

Mugen - selle jutu järgi oled peaaegu ju täisrahvuslane. Kui saaksid teatud väljendite kartusest
ja valehäbist üle nende kasutamisel siis hakkaks asi juba looma. Ära unusta, et silte on lihtne
kleepida ja teatud ringkonnad on selle tegevusega juba ammu tegelenud.

Uuri Euroopa ajalugu ja loe ka neid mitte ametlikke allikaid ja ürita mosaiik kokku panna - võid üllatuda.

*
Anonymous
registreerimata

21-07-2010 18:23
Postitus: #47

Eesti riik peab koosnema kuni 99% ulatuses EESTLASTEST.

Eestlastest vereliini pidi? Kuidas seda saavutada? Reaalselt ma mõtlen. Sest see kõlab nagu utoopia.
Sigimine on nimelt üks asi, mida on peaaegu võimatu kontrollida, see tähendab teiste inimeste seksuaalelu kontrollimist.

Samas kui praakida kõik pool- veerand- jne. eestlased välja, siis kahaneb eestlaste kui rahvuse arv väljasuremise piirini. Suurel osal eestlastest on esivanemate seas nii sakslasi, venelasi, rootslasi, taanlasi, isegi juute ja mustlasi - keda iganes. Mingit absoluutset rahvuspuhtust on võimatu saavutada.

Või kuidas sa seda asja mõtled?
Anonymous
registreerimata

21-07-2010 18:26
Postitus: #48

Mugen - selle jutu järgi oled peaaegu ju täisrahvuslane. Kui saaksid teatud väljendite kartusest ja valehäbist üle nende kasutamisel siis hakkaks asi juba looma.

Just nimelt sellepärast, et mulle ei meeldi sildid, ei kavatse ma olla iialgi r a h v u s l a n e Bleh Veel vähem siis "täis-rahvuslane". Alkoholi ei pruugi nimelt üldse Laugh Aga vat eestlane olen, paratamatult.
excubitoris
Kes-Kus-Miks-oloog

21-07-2010 18:36
Postitus: #49

Aga asjata - meil on palju igasuguseid "eestlasi", kuid vähe neid kes on valmis selle tuleviku nimel midagi tegema.

*
Leena
Bännitud

21-07-2010 18:37
Postitus: #50

No mina näen seda asja niimoodi - Eesti riik peaks koosnema inimestest, kes tahavad teha koostööd, millest neile kõigile kasu tõuseks, olgu see siis majanduslik-materiaalne või vaimne kasu. Muidu on riik kui selline lihtsalt sõna, õhk, ei aita mingid sümboolsed atribuudid nagu lipp, vapp, oma raha jne. Meie esivanemad on aastasadu kogukondlikult koostööd teinud, sellest on kujunenud traditsioon, mis viinud ka riigi moodustamiseni. Tegelikult on see omamoodi kommunism, ainult ilma absurdsete ideaalideta inimese üdini heast loomusest ja "ümberkasvatamisest". Kes tahavad koostööd teha kuuluvad riiki, räägivad lihtsamaks suhtlemiseks ühte keelt ja hoiavad kokku. Kes ei taha - koligu mujale, otsigu mõni muu riik.
Ja siin tulebki erinevus - paraku ei saa vereliini pidada peamiseks näitajaks (kuigi seda tuleks eelistada), sest ka nö. puhast tõugu eestlane võib olla sitt inimene, kes keerab kõigile teistele käru, üritades teiste arvelt kasu lõigata. Miks peaks toda poputama? Kui mul nt. oleks vaja endale valida oma meeskonda ja mul oleks valida eestlasest päti või teisest rahvusest korraliku kodaniku vahel, siis ma valiksin teisest rahvusest isiku, olgu ta nahavärv kasvõi must kui öö. Loomulikult kõigepealt ma eelistaks korralikku eesti soost inimest, kui see valik oleks. Aga lihtsalt ma leian, et nahavärv ei näita, kas inimene on hea või halb, kasulik või kahjulik...

Koostöö on tore asi. Kui tegemist on koostööga mitte mingile kummalisele asjale koostöö sildi kleepimisega. Koostöö on muuseas kahepoolne tegevuswink

Ma ei ole kindel, et sain aru mida sa kogukondliku tegevuse all mõtled aga igaks juhuks Sulle teadmiseks : Eestlased EI ole eestis kogukond vaid ON peremehed. Loodan, et ei ole keeruline sellest aru saada.

Mis naha värvi puutub, siis ei oma see tõesti tähtsust. Sa ajad rahvuslased segi rassistidega vist või pagan teab kellega. Rahvuslaste jaoks on tähtis perekond, kodu oma riik ja rahvas. Kui tuleb neeger ja õpib selgeks meie keele kombed ja tavad ning austab põlisrahvast siis ei ole selles kindlasti mingit probleemi. Aga seda pole Sa ilmselt suuteline mõistma.

[Muudetud: 7-21-2010 Leena]

[Muudetud: 7-21-2010 Leena]
Teema on suletud 

Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Sinimägede kokkusaamine aastal 2010 excubitoris 5 5,289 16-07-2010 11:54
Viimane postitus: Celtic

Vali alamfoorum:

Kasutaja(d) vaatamas seda teemat: 1 külalist

gro.bew-arap[tä]bew-arap | Para-web | Tagasi üles | Tagasi sisu juurde | Mobile Version | RSS voog