Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kustutamise võimalus kaotada
#51
Tundub, et jälle räägitakse läbisegi mitmest erinevast asjast! Laugh
Mina räägin sellest, et on võimalik teha virtuaalne kloon kellegi IP aadressist.
(A'la meelitad ta kuidagi oma lehele ja kui ta sul seal lehel siis teatud script võtab vajalikud andmed. Dünaamilise pildiga oli ka kuidagi võimalik. Aga selle pildi asjaga on natukene keerulisem. Pidi see töötama umbes nii, et kui lisad välislingina foorumisse avatari ja kui keegi loeb teemat - tõmbab välislingilt pildi - ja iga kord kui see tehakse kirjutab süsteem "pildi paluja browseri, IP ja muu taolise)

Siis... kui andmed käes, teed foorumisse uue kasutaja, räägid rumalusi - mode vaatab järele, AHAA... tegemist on ju Tom'iga (IP sama) ja Tom saab topeltkonto omamise pärast vasta roideid.
Proovigu see Tom siis pärast selgitada, et tegemist ei olnud "minuga" ja keegi tegi lolli nalja. Foorum, oma paljude vigadega näitab samat IP'd. (Sest meie kallil XMB'l pole force-check'i mis mõned sellised virtuaalsed kloonid kaugemale hoiaks...)

Vist said nüüd kõik aru, mida ma silmas pean? Laugh

Tsitaat:Algselt postitas Thorondor
Kas ei või juhtuda nii, et kui te siin midagi välja mõtlete, siis nö pahad inimesed võtavad kenasti teie ideed kasutusele?
Kas pea liiva alla peitmine hoiab foorumi võimalikest rünnakutest ja foorumi koodi kurjast ärakasutamisest vabana? Leian, et asjadest tuleb justnimelt avalikult rääkida, et saaks võimalikud turvaaugud ära parandada.

[Muudetud: 7-29-2010 Jako]
#52
Tsitaat:Algselt postitas Jako
Tundub, et jälle räägitakse läbisegi mitmest erinevast asjast! Laugh
Mina räägin sellest, et on võimalik teha virtuaalne kloon kellegi IP aadressist.
(A'la meelitad ta kuidagi oma lehele ja kui ta sul seal lehel siis teatud script võtab vajalikud andmed. Dünaamilise pildiga oli ka kuidagi võimalik. Aga selle pildi asjaga on natukene keerulisem. Pidi see töötama umbes nii, et kui lisad välislingina foorumisse avatari ja kui keegi loeb teemat - tõmbab välislingilt pildi - ja iga kord kui see tehakse kirjutab süsteem "pildi paluja browseri, IP ja muu taolise)

Siis... kui andmed käes, teed foorumisse uue kasutaja, räägid rumalusi - mode vaatab järele, AHAA... tegemist on ju Tom'iga (IP sama) ja Tom saab topeltkonto omamise pärast vasta roideid.
Proovigu see Tom siis pärast selgitada, et tegemist ei olnud "minuga" ja keegi tegi lolli nalja. Foorum, oma paljude vigadega näitab samat IP'd. (Sest meie kallil XMB'l pole force-check'i mis mõned sellised virtuaalsed kloonid kaugemale hoiaks...)

Vist said nüüd kõik aru, mida ma silmas pean? Laugh


Üldiselt jälle naljakas ja koomiline lugemine.
A la naised saunas rääkisidwink

> (A'la meelitad ta kuidagi oma lehele ja ....

aga meelita ja tõesta, et see on võimalik või kustuta oma jutt ära. Keeruline?

Kurb, kui inimesed räägivad teemadel mida nad EI valda.

PS: See ei tähenda seda, et identiteedivargus võimatu oleks aga need kes oleks võimelised identiteeti varastama naeravad ennast selle jutu peale herneks.

[Muudetud: 7-29-2010 Leena]
#53
Sa oled rumal inimene, Leena!
Ja jonnakas. Sa ikka püüad oma mõtet minu mõtte peale ajada.
Kurb... väga kurb kui inimesed nii jonnakad ja rumalad on.
(Eks ma olen ise ka mõnevõrra jonnakas)
Tsitaat:Algselt postitas Leena
PS: See ei tähenda seda, et identiteedivargus võimatu oleks aga need kes oleks võimelised identiteeti varastama naeravad ennast selle jutu peale herneks.
Idnetiteedivargus ja IP kloonimine on kaks erinevat asja. Arusaadav?
IP kloonimisega sa ei varasta mitte kellegi identiteeti. IP kloonimisega sa paned piltlikult maski ette ja näitad ennast kellegina kes sa pole.
Sa isegi ei riku seadust sellega, et sa kasutad teise inimese ruuterit ilma loata. Sest sa ei kasuta, sa lihtsalt kasutad teatud programmi mis näitab foorumile vale andmeid.


[Muudetud: 7-29-2010 Jako]

[Muudetud: 7-29-2010 Jako]
#54
Tsitaat:Algselt postitas Leena
Tsitaat:Algselt postitas Preilikass
Alustuseks http://www.hotspotshield.com/ Minu arust lahe vidin, sest sellega saab hulut vaadata Laugh
Ma pole kordagi selle peale tulnud, et seda vpni kuidagi kurjasti ära kasutada, näiteks kuhugi foorumisse lihtsalt ropendama ja sõimama minna. :o

VPN (virtual private network) ei aita kuhugi foorumisse sõimama ja ropendama minekuks. VPN on kahepoolne ühendus mida krüptitakse side pealtkuulamise välistamiseks. Foorum töötab sisselogimise järgi. Olenemata kas cokied on või ei ole. Üldiselt suht koomiline lugemine oli.

Soovitan palgata spetsialist. Kusjuures enamus teenusepakkujaid kes pakuvad spetsialisti EI paku tegelikult SPETSIALISTI. Aga see on juba teine teema.

Ma ei saanud su jutust üldse aru... Tunnen paari inimest, kes on selle vidina abil hoolimata bännist foorumis sõimamas käinud. Ning mis spetsialist? Milleks mul spetsialisti vaja peaks olema? :o

Hotspotshield on aga hea vahend USA netilehekülgede uurimiseks (mida väljaspoolt USAd ilma abivahendita teha ei saa). Ja see on ka minu jaoks kogu selle hotspotshieldi mõte.
#55
Olen viimase 24 tunni jooksul jõudnud järeldusele, et OMA postituse kustutamise võimalus selles foorumis ON vajalik.
Kui keegi muudab sinu postitust ilma sinu käest luba küsimata (intellektuaalne omand) mille läbi postituse sisu pole enam kirjutaja mõttega kooskõlas siis on parem see kustutada..... Kurb.

Minu poolt muudetud text on boldis.



[Muudetud: 7-30-2010 Leena]
#56
Leena - see võimalus on olemas.
Pane - "Muuda" ja siis vaata hoolikalt.
#57
Tsitaat:Algselt postitas excubitoris
Leena - see võimalus on olemas.
Pane - "Muuda" ja siis vaata hoolikalt.


Ohh jahh....seda, et see võimalus on olemas tean ma ammu. Põhimõtteliselt OLEN igasuguste kommentaaride kustutamise vastu. Ka endaomade, kuid nagu öeldud muutsin meelt ja kustutasin ühe oma postituse kuna postituse mõte pöörati peapeale peale seda kui keegi oli teda omavoliliselt muutnud.


----


Sinimägedes oli ilus.

[Muudetud: 7-31-2010 Leena]
#58
Siin ei ole tegelikult üldse mingit pikka jahumist tarvis...

Postitusi on kahte sorti - asjalikud ja mitte-asjalikud.

Asjalikud postitused - igasugune muutmine ja kustutamine keelata. Mis on kirja pandud, see kirja ka jääb, ei ole nii, et täna kirjutan ühtviisi ja homme teistviisi. Esiteks nullib see ära terve arutelu, rikub foorumit ning teiseks jääb vana jutu energeetiline jälg nii ehk naa mõjutama

Mitteasjalikud postitused - nende üle otsustamise võim on antud foorumi meeskonna kätte. Intellektuaalne omand või mitte, sitt kuulub kustutamisele/muutmisele. Mitteasjalik on näiteks kirjutis, mis ei haaku mitte mingil moel temaatikaga või ei vasta reeglitele.
#59
Tsitaat:Algselt postitas Celtic
Siin ei ole tegelikult üldse mingit pikka jahumist tarvis...

Postitusi on kahte sorti - asjalikud ja mitte-asjalikud.

Asjalikud postitused - igasugune muutmine ja kustutamine keelata. Mis on kirja pandud, see kirja ka jääb, ei ole nii, et täna kirjutan ühtviisi ja homme teistviisi. Esiteks nullib see ära terve arutelu, rikub foorumit ning teiseks jääb vana jutu energeetiline jälg nii ehk naa mõjutama

Mitteasjalikud postitused - nende üle otsustamise võim on antud foorumi meeskonna kätte. Intellektuaalne omand või mitte, sitt kuulub kustutamisele/muutmisele. Mitteasjalik on näiteks kirjutis, mis ei haaku mitte mingil moel temaatikaga või ei vasta reeglitele.

Asjalikust on ka foorumi võimul erinev arusaam.
Muuda sitta mis ise toodad. Teiste sitt kas kustuta või jäta muutmata. Ei tohiks olla keeruline. Vastasel korral võib juhtuda, et hakkad oma võimuhunniku otsas teistele sõnu suhu panema.
#60
Tsitaat:Algselt postitas Celtic
Mitteasjalikud postitused - nende üle otsustamise võim on antud foorumi meeskonna kätte.
Kas moderaatoriks olemine annab maagilised prillid, mida pähe pannes moderaator hakkab vahet tegema sital ja kullal?
#61
Tsitaat:Algselt postitas Celtic

Mitteasjalikud postitused - nende üle otsustamise võim on antud foorumi meeskonna kätte. Intellektuaalne omand või mitte, sitt kuulub kustutamisele/muutmisele. Mitteasjalik on näiteks kirjutis, mis ei haaku mitte mingil moel temaatikaga või ei vasta reeglitele.


Vaadates SINU tegevust viimasel ajal kustutamisel peaks sisse viima korra kus teema kustutamiseks peab olema vähemalt KOLME moderaatori "allkiri". Füürerlik (EI ole vihje Aadule) käitumine stiilis "mulle ei meeldi mingil põhjusel" järelikult on "mitteasjalik" on kuidagi lapsik - kas sulle ei tundu. Näitena on Sinimägede teema. Lausa haiglasliku järjepidevusega kustutad ja lukustad seda andmata mingitki asjalikku põhjendust. See oli ilus ja tore üritus kuhu saabusid ka mitmed para-weebud ning mis oli ka üldise haridusliku suunitlusega. Samuti haakus see nii 2MS kui vandenõude teematikaga kuna siililegi on selge, et neist asjust siiani ei taheta täit tõtt rääkida ja sellised üritused on nii mõnelegi hüppelauaks paremaks mõistmiseks nii sellele mis toimus ja mis võinuks toimuda.

Olles ise mode peaks olema ka sinu kohustuseks kutsuma foorumlasi ülesse kasutama viisakat ja korralikku Eesti Keelt. Samal ajal sõimled ja ropendad (näitena vaata oma tsitaati) kui mingi purjus madrus vahest. Seda on sulle ennemgi ette heidetud, kuid parandust näha ei ole. Tuletame ehk meeldi mitu värsket kasutajat on otse välja ütelnud, et just SINU ebaadekvaatne keelekasutus on pannud neid siit lahkuma. Ürita palun saada üle oma isiklikest deemonistest ja ürita modena olla pigem rohkem erapoolikum ja viisakam. Mitte ühegi teise modega ei ole minu teada siin selliseid probleeme ülesse kerkinud.
#62
Jah, nii see on, Jako!
#63
Kuigi ma igal juhul võitlen vaba informatsiooni poolt, asun seekord Celticu poolele.

Sinimägedes tekitatakse järjepidevalt atlantide ja aarialaste ruumide konfrontatsiooni, mille mõte on võimendada seda klounaadi veelgi. Ja juba aastaid ja aastaid ... ähhh.
Muide täna läks veel väga hästi Smile

Sõja ajal olid ka sellised mehed, kes ei tahtnud kumbagi mundrit põhimõtteliselt selga tõmmata (eesti oma enam ju polnud)... vb. mõni istus salaja ahju taga ka, aga üldiselt me tunneme neid täna Soomepoistena.
Mõni on veel elus.

Selles mõttes on mul küll hää meel, et ei lasta foorumit kuhugi poole LIIGA kreeni vajuda.

edit: esiletõste.

[Muudetud: 31-7-2010 WhiteWolf]
#64
Tsitaat:Algselt postitas excubitoris
Vaadates SINU tegevust viimasel ajal kustutamisel peaks sisse viima korra kus teema kustutamiseks peab olema vähemalt KOLME moderaatori "allkiri". Füürerlik (EI ole vihje Aadule) käitumine stiilis "mulle ei meeldi mingil põhjusel" järelikult on "mitteasjalik" on kuidagi lapsik - kas sulle ei tundu. Näitena on Sinimägede teema. Lausa haiglasliku järjepidevusega kustutad ja lukustad seda andmata mingitki asjalikku põhjendust. See oli ilus ja tore üritus kuhu saabusid ka mitmed para-weebud ning mis oli ka üldise haridusliku suunitlusega. Samuti haakus see nii 2MS kui vandenõude teematikaga kuna siililegi on selge, et neist asjust siiani ei taheta täit tõtt rääkida ja sellised üritused on nii mõnelegi hüppelauaks paremaks mõistmiseks nii sellele mis toimus ja mis võinuks toimuda.

Olles ise mode peaks olema ka sinu kohustuseks kutsuma foorumlasi ülesse kasutama viisakat ja korralikku Eesti Keelt. Samal ajal sõimled ja ropendad (näitena vaata oma tsitaati) kui mingi purjus madrus vahest. Seda on sulle ennemgi ette heidetud, kuid parandust näha ei ole. Tuletame ehk meeldi mitu värsket kasutajat on otse välja ütelnud, et just SINU ebaadekvaatne keelekasutus on pannud neid siit lahkuma. Ürita palun saada üle oma isiklikest deemonistest ja ürita modena olla pigem rohkem erapoolikum ja viisakam. Mitte ühegi teise modega ei ole minu teada siin selliseid probleeme ülesse kerkinud.
Mis minu tegutsemisel siis viga on? Kustutasin teemad, mis ei olnud Para-webiga mitte mingil moel seotud, kui neid teemasi juurde tehti lolli järjekindlusega, asusid ka teised moded neid sulgema/kustutama. Ja kui teatud kasutajad hakkavad sõimlema ning vihjeid teemaväliste asjade kohta teistesse teemadesse "sutsama" on tegelikult õigus säärane kasutaja üldse nädalaks foorumist pagendada. Ärplejate koht pole siin keskkonnas.

Kui sinu arust on sõna sitt hull ropendamine, mille tõttu kasutajate hordid siit foorumist lahkuvad, siis oled küll veidi kõrge lennuga liiga kõvasti pea peale kukkunud. Aga eks liialdamist ja muud sarnast ole sinu suust ennegi kuuldud. Pole lihtsalt vajadust olnud sellele näpuga näidata, ikkagi "oma jope" ju.

Kui inimene on nii labiilse närvikavaga, et iga ettejuhtuv nimi kuskil X foorumis teda närvi ajab, siis ehk mõtleks veidi oma vaba aja sisustamise vahendite muutuse peale? Mingu hingaku parem värsket õhku vms.
#65
Mis turvaaukude eest meil siin siis pead liiva alla peidetakse?

Leena, kui on pikk postituts ja mulle üks lause seal lõpus ei meeldi, siis peaksin kõik lihtsalt ära kustutama, mitte selle lõpu maha võtma?

Exu ja Celtic, vahet pole ju mis te tegite või ei teinud, niikuinii olete alati õiged mehed vabandusi leidma, aga mitte oma eksimusi tunnistama.



[Muudetud: 1-8-10 Thorondor]
#66
Tsitaat:Exu ja Celtic, vahet pole ju mis te tegite või ei teinud, niikuinii olete alati õiged mehed vabandusi leidma, aga mitte oma eksimusi tunnistama.


Thor - sul võib täitsa õigus olla. Aga erinevalt mõnedest ei karga ma siin regulaarselt kasutajatele turja kui mulle postituses midagi ei meeldi või ma millestki aru ei saa. Selles on siiski küsimus mitte kas ja mida keegi tunnistab endale või endast teiste ees. Pealegi vabanduse leidmine ei ole sugugi mitte keeruline.
#67
Tsitaat:Algselt postitas excubitoris
Tsitaat:Exu ja Celtic, vahet pole ju mis te tegite või ei teinud, niikuinii olete alati õiged mehed vabandusi leidma, aga mitte oma eksimusi tunnistama.


Thor - sul võib täitsa õigus olla. Aga erinevalt mõnedest ei karga ma siin regulaarselt kasutajatele turja kui mulle postituses midagi ei meeldi või ma millestki aru ei saa. Selles on siiski küsimus mitte kas ja mida keegi tunnistab endale või endast teiste ees. Pealegi vabanduse leidmine ei ole sugugi mitte keeruline.

Pada sõimab katelt, ühed mustad mõlemad.
#68
Mitte et ma siin foorumis enam nii aktiivne oleks, aga kustutamise teema kohapealt võin sõna võtta, kuna see juba ammu meil selline murelaps (seda selles mõttes, et paljud on pöördunud küsimusega, miks nende postitusi muudetakse või kustutatakse vms).

Kuniks siin vaieldakse, kel on õigus oma postitusele, siis:

* esimene postitus PEAKS olema võimalusega seda mitte kustutada, kuna tihtilugu tuleb/tuli ette teemasid, mis hakkasid mingisuguse seosetu postitusega;

* igasugused roppused võiks saada siiski välja nokkida, ja otsesed solvangud (räiged) kellegi pihta ka, kuna see ei ole siin suvaline müürinurk, kus end spreivärvidega välja elada;

* mina isiklikult olen see, kes muudab vahel postituste pealkirju, kuna esiteks ei esine tegelikkuses eriti ühesõnalisi teemasid, kirjavigadest (ja -reegleid eiravatest) kubisevaid lauseid ja muid imelikke konstruktsioone.

* moderaator ei saa automaatselt kustutus-nokkivaks-vastikuks-ahistavaks-autoriõigusi-eiravaks asjanduseks. Keegi lihtsalt peab seda tööd ka tegema.

Suuremas osas on kustutamisega seotud mured autoris kinni, kes oma puki otsast vaadatuna leiab, et just see või teine teema on ilmatähtis ja teiste jutt puhas jama. See aga ei ole otseselt kellegi õiguste rikkumine, vaid lihtsalt teatud "jama" filtreerimine, kuna igasuguseid asju ei tasu eetrisse lasta. Oma ahistamisjuttu minge rääkige kusagil mujal. Foorumis on omad reeglid, millest võiks kinni pidada ja tuletada vahel meelde sedagi, et peale sinu on siin veel sadu teisigi kasutajaid.

#69
Tsitaat:Algselt postitas Thorondor
Leena, kui on pikk postituts ja mulle üks lause seal lõpus ei meeldi, siis peaksin kõik lihtsalt ära kustutama, mitte selle lõpu maha võtma?

Täpselt nii.
See lause mis sulle ei MEELDI võib muuta kogu posti sõnumit. Pealegi võib juhtuda, et see lause MEELDIB teistele.
#70
Väljas ilus ilm.
  


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat